3měsíční syn začal pít méně mléka

12.12.18

Dobrý den,

mám předčasné narozeného syna ve 34. týdnu těhotenství, poporodní míry 45 cm 2420 kg, teď 55 cm 5,1 kg. Je na umělém mléku a je to už tak 14 dní, co začal méně pít. Dřív byl schopný vypít 7×120 ml, teď tak 6× 100 ml, někdy 120 ml. U dróktora udělané odběry na zánět, moč vše naštěstí ok, v pusince taky nic.

Zatím přibírá, i když nevím, z čeho, ale hrozím se, že bude hubnout. Syn je vysmátý, povídá, kaká 1× denně a větry také odchází, pleny počurané. Zkusili jsme změnu umělého mléka, ale bez efektu. Doktorka říkala, že ho mám nechat být, ať si vezme, kolik potřebuje, že sám ví, kdy má dost, stejně ho nedonutím.

Děkuji za Váš názor, krásný den

Mgr. Kamila Jančeková
10.03.19

Dobrý den, také bych se tím neznepokojovala. Potřeba mléka se mění a v průběhu prvního roku života se střídají období vyšších a nižších nároků na přívod živin a energie. Je možné, že právě tak ty dva týdny zpět měl růstový spurt, což je zrychlení růstu většinou kolem 3. měsíce věku a nyní se vrátil k normálu nebo se jeho potřeba naopak o něco snížila. To, že přibírá a pravidelně močí a odchází stolička, jsou známky toho, že mu mléko neschází. Přeji Vám hodně radosti s Vaším chlapečkem a děkuji za dotaz.

Mgr. Kamila Jančeková