Porodnice Benešov

Tato porodnice s titulem Baby Friendly poskytuje široké spektrum různých operačních výkonů.

Brožuru pro nastávající maminky si můžete stáhnout zde: https://www.hospital-bn.cz/…orodnice.pdf.

Kurzy probíhají vždy v pondělí, jednou za 14 dní v avizovaných termínech (naleznete zde: https://www.hospital-bn.cz/…rodni-kurzy/), na gynekologicko-porodnickém oddělení (2. patro) od 13:00 bez předchozího objednání. Jsou vhodné nejenom pro nastávající maminky, ale i tatínky.

Podívejte se na stránky porodnice:
https://www.hospital-bn.cz/…i/porodnice/.

Doporučují maminky porodnici Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov - gynekologicko - porodnické oddělení

Hodnoceno 98x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Kateřina Hlaváčková

gynekologicko-porodnické oddělení: 317 756 348
sepsání porodního plánu od 36.-37. tt: 317 756 348
Lůžkové oddělení - porodnice: 317 756 311
dětské oddělení: 317 756 266

Adresa: Máchova 400, 256 30, Benešov u Prahy

URL: http://www.hospital-bn.cz/luzkove-oddeleni/gynekologie

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Benešov

16.09.19

Chtěla bych touto cestou poděkovat celému personálu porodnice Benešov, zejména pak paní doktorce Brdkové. 22.12.2018 jsem u vás porodila svou první dceru Terezku.
Po odtoku plodové vody mě manžel ve čtvrtek 20.12. odvezl do porodnice. Ovšem kontrakce žádné. Při zvonění kolem půlnoci u vchodu do porodnice přiběhla okamžitě sestřička a ochotně nás zavedla na příjem rodiček. Na příjmu byly dvě sestřičky, které okamžitě začaly jednat. Monitor atd… jelikož jsem měla pozitivního streptokoka povolaly doktora. Přišel mladší pan doktor, tuším, že Holub. Vyšetřil mě a vše mi vysvětlil. Porodní cesty nebyly absolutně připravený. Nicméně kvůli pozitivnímu streptokokovi mi museli porod od samého začátku vyvolávat. Začalo to kolem 1 ráno. Poučenou mě odvedli na pokoj. Do 6 rána jsem usnula. Kontrakce nikde…následovaly další tabletky. Monitory každých půl hodiny. Kontrakce sílily a já celé noci už nespala. Během noci mě chodily sestřičky kontrolovat a dávat kapačky s antibiotiky. V sobotu ráno jsem dostala tabletu přímo k čípku.. poslední…byla jsem vysílená a chtělo se mi neustále brečet. Potom přišla paní doktorka Brdková a slovy: nebojte dnes už porodíte, i kdyby nevím co. Mě neskutečně uklidnila. Kolem půl 3 odpoledne 22. 12. nás s manželem už nechali na porodním sále. K dispozici sprcha, záchod, míč. Paní doktorka mě neustále chodila kontrolovat, a když viděla, že jsem totálně vyčerpaná, nabídla mi epidural. Bez váhání jsem souhlasila. Zavedeno, povedlo se. Nicméně epidural nezabral. Dali tedy do kapačky něco silnější na bolest. Nastala krátkodobá úleva. Potom jsem mohla začít tlačit, doktorka a sestřička mi vysvětlily, jak tlačit a malá byla za chviličku venku. Byla hodně malinká, tak manžel střihl šňůru a rychle ji zahřívali, přiložili a pak ji dali manželovi, než mě dozašili. Na boxu nás tři nechali asi tři hodiny odpočívat, pak mě převezli na pokoj. Sestřičky mi nabídly, že si na noc malou nechají. Bez váhání jsem souhlasila. Ráno jsem měla malou hned u sebe. Sestřičky hodné, obětavé a i přes vánoční svátky všechny milé. Chodily se stále ptát, jestli je vše v pořádku atd. Na zvonek reagovaly ve dne v noci okamžitě.
Domů jsme šly 26.12.
Benešovskou porodnici určitě doporučuji

Personál:

Mudr. Brdková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plenky nejmenší, podložky, poporodní vložky a kalhotky a vodu

Anonymní
11.09.19

Moje zkušenost s porodnici v Benešově v roce 2012 bez problémů a bez komplikací, proto jsem se tam vrátila i letos 3.9.2019. Teď zjišťuji, že to byla obrovská chyba. V neděli jsem jela do porodnice s tim, že mi tvrdne břicho a není mi dobře, tak jsem byla přijata se slovy, když tady chcete zůstat, tak my vás přijmeme. Natočili mi monitor a nikdo se mnou nic nedělal. V pondělí mi udělali Hamilton hmat, to se mi tvrdnutí břicha ještě zhoršilo. No a v úterý mi začali vyvolávat porod, dali mi tabletu, za dvě hodiny mi natočili monitor a píchli vodu. Jenže já jsem u příjmu u registrace říkala, že malej bude větší, nikdo za tu dobu neudělal žádný utz, aby zjistili, kolik opravdu váží. Když pichli vodu, kontrakce hned po dvou minutách, chtěla jsem něco na bolest, místo injekce na bolest mi píchli injekci, abych se rychle otvírala. Takže já jsem se asi za hodinu otevřela na 10 cm a šla jsem rodit. Když jsem byla vyčerpaná, tak jsem je prosila, zda by mi nemohli skočit na břicho, tak mi paní doktorka řekla, že tady mi nikdo pomáhat nebude, tak mi píchla něco, abych měla ještě větší kontrakce, to jsem teda myslela, že je po mně. Nakonec se malej narodil měl 4270 g a 53 cm. Hned po porodu mě vezli na sál a šili mě pod narkózou hodinu. Kdyby to tím skončilo, bylo by to dobré, ale malej má pohmožděnou ručičku, bouli na hlavě a krvácení do nadledvin. V této chvíli je malej v Praze se žloutenkou, kterou má způsobenou, z těch hematomů po porodu. Takže já, abych si užívala malého doma, jezdím za ním do Prahy, protože mě k němu ještě nepustili. Takže za mě, vybrat jinou porodnici, pokud je to jež možné.

30.08.19

V 10 dopoledne jsem přijela na běžnou kontrolu, měla jsem kontrakce asi každých 10 min, ale velmi slabé, otevřená na 2cm. Doktorka mi dala na výběr, že mohu zůstat, nebo jet domu a vyčkat, že to může trvat 2 hodiny, nebo také 8. Jela jsem domu a kontrakce sílily. V 6 hodin jsem dorazila do porodnice s tím, že mi praskla voda. Šla jsem na monitor a do přípravny, otevřená již na 5-6cm. Nevím zda je to běžné, ale rodil mě přímo doktor a né sestra, z čehož jsem byla velmi mile překvapená a ráda. Dr. Fris byl velmi milý a ochotný, celý porod se mnou komunikoval a podporoval. Na poslední chvíli než přišel malý na svět stihl dorazit i můj muž a bez problému ho pustili na porodní sál, i když už se rodilo, takže vše stihl. Sestry byly velmi milé, přátelské a lidské, čehož si vážím jako prvorodička nejvíce, byla jsem díky nim úplně v klidu. Porodní sál na mě nepůsobil vůbec jako nemocniční sál, ale jako hezké prostředí, kde jsem se cítila dobře. Měla jsem nadstandardní pokoj se dvěma lůžky, na pokoji bylo vše, co jsem potřebovala po ruce, pro mne i pro malého. Sestry na zvonek reagovaly hned a bez sebemenších problému vždy přišly a poradily/pomohly. Jídlo bylo klasické nemocniční, ale mě nevadilo, dalo se jíst. Jediné co bych vytkla, je koupelna a wc. Chyběly mi tam háčky na ručník, neměla jsem si kde odložit prádlo, nebo madla na přidržení. Po porodu jsem byla celá rozbolavělá a neměla jsem se kde přidržet při výstupu ze sprchy. Porodnici určitě doporučuji, kdybych rodila znova, jdu opět sem.

Personál:

Dr. Fris, porodni asistentka Monika Kněnická, dětská sestra Michaela Jirásková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji krém na bradavky, hodně mi ulevil na popraskaná místa a něco na čtení, občas bude nuda.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kojicí noční košili, vodu na pití

23.08.19

Původně jsem měla rodit v Krči, tam mě ale v 1 hodinu v noci poslali pryč, že mají plno. Jeli jsme tedy do Benešova. Dorazili jsme cca v pul 3 ráno. Po příjezdu následovalo sepsání papíru a monitor. Pak mě uložili na pokoj s tím, že až to přijde mám se ozvat. Asi za hodinu už se to nedalo vydržet, tak mě vzali na sál. Malá se narodila v 6:36 ráno. Vše bez komplikací. A teď k prostředí. Pokoje jsou po třech, hezky vymalované, příjemné, sprchu i toaletu máte na pokoji. Samozřejmě i přebalovací pult a vaničku pro mimčo. Porodní sály jsou nové, moc hezké, prostorné. Máte k dispozici míče a různé ulevovací pomůcky, samozřejmě i sprchu a toaletu. Taky musím říct, že jídlo je tu super. Sestřičky jak na šestinedělí, tak dětské jsou strašně příjemné. Nenarazila jsem ani na jednu protivnou, nebo nepříjemnou. Za mě byla Benešovská porodnice rozhodně nejlepší volba!

27.07.19

První porod, spontánní s odtokem vody, o tři týdny dříve. Přijeli jsme v půl třetí ráno, natočili monitor, pak jsem dostala pokoj na čekání. V osm začaly kontrakce do břicha, nepomáhala sprcha, nešly rozdýchat, v půl jedenácté jsem bouchala na sál, že už to nevydržím. Otevřeno na 6cm, volat domů, v půl třetí byl prcek na světě. Porod trochu náročnější i s kyretáží, nešel ven, muselo se mu pomoci zvenčí. Bonding i přesto, že ho museli prodýchnout, byl asi 45min. Odvezli si ho na dětské s tím, že tam přenocuje, ale už večer byl zpět na šestinedělí, protože se adaptoval výborně. První noc byl u sestřiček, byla jsem vyřízená a doporučili mi využít samotku na pokoji k vyspání. Sestry všechny super, nemůžu si stěžovat absolutně na nic, krom jídla, je to sice nehezké, ale vracela jsem úplně všechno, vč.tun pečiva ze snídaní/večeří. Jedla jsem jen jablka a banány, zbytek byl import z domu. Miminko jsem měla v posteli, v noci se nemuselo svítit, mohlo se větrat, prostě žádný středověk, jen kolotoč s vážením, což se ale dá pochopit.
Pobyt byl o den delší kvůli žloutence, dnes po 6 týdnech nástřih není vidět, vše je zahojené a bez bolesti. Pokud bych měla rodit znovu, půjdu znovu do Benešova. Poradnu jsem stihla jen 2×, ale vždy bez čekání, přesně na objednanou hodinu.

Personál:

PA M. Knenicka, MUDr. Holub

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jako nezkušená jsem absolutně nevěděla jak kojit, odříhávat, nic. Kdo se ptá, ten se doví, ale pokaždé jinak - každý uznává své metody a techniky, takže co bylo ok při ranní směně, mohla odpolední zase změnit. Člověk má pak hlavu jak balón, přece jen jsou to náročné dny a ne vždy jde vše hladce, pak je snadné propadat pod tlakem skepsi. Určitě by se hodil předporodní kurz o kojení a nějaké elementární péči v prvních dnech, což jsem již nestihla.
A jinak věřit lékařům a asistentkám, určitě jsou v oboru zkušenější, než kdokoliv z nás.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Lepší poporodní vložky, víc malých ručníků, pití a čokoládu :) a na potom kojící čaje a vlastní zdroj jídla.

Anonymní
01.07.19

Příjem - přijeli jsme po asi 6 hodinách kontrakcí, ale cestou se nervozitou zpomalovaly až k nule. Sestřička i tak ochotně natočila monitor, doktor mě vyšetřil, řekl, že zatím to není ani tak ani tak a zeptal se, jestli to máme daleko. Já sama cítila, že kontrakce polevily, a tak jsme se dohodli, že pojedu domů a uvidím, jestli se znovu rozběhnou. Doktor sám navrhoval kontrolu za hodinu, s tím, že můžu počkat v porodnici, ale já chtěla domů do klidu a doktor velmi přívětivě, bez nátlaku souhlasil. Nikdo nenaznačoval, že jsem plašan, nikdo mě nevyháněl, nikdo netrval na tom, abych zůstala, v klidu jsme se dohodli. Doma se kontrakce znovu rozběhly a mě za další 4 hodiny přijali k porodu.
Příprava - byla jsem s manželem, takže velmi ochotná asistentka nás jen chodila kontrolovat a natáčet monitor, ale byla na zavolání na chodbičce. K dispozici míč, sprcha, lehátko. Nikdo mi neříkal, jak mám co dělat, jen doporučili sprchu k uvolnění bolesti a hopsání na míči k lepšímu prořezávání - doporučili, nenutili. Krátké yalové klyzma (aplikujete si sama), souhlasila jsem s vypuštěním plodové vody a domluvili jsme se na epidurální analgezii - nabízeli, nevnucovali. Epidurální katetr zaveden bleskově, napoprvé, velmi pomohl, když přestával účinkovat, bez problémů na požádání přidali dávku.
Porod - na nic nespěchali. Už jsem měla vypuzovací kontrakce, ale doktor po vyšetření řekl, že hlavička není dorotovaná, doporučil vhodnou polohu k dorotování a jen pravidelně kontroloval, dokud nebylo vše, jak má. Na tlačení jsme se krásně dohodli, poctivě čekali na úplné otevření, ale už to bylo dost dlouhé a já dost drobná, takže nakonec sáhli k nástřihu (nebylo to automatické ani rutinní!), který mi opravdu pomohl a dítě bylo v momentě venku. Šití plastickým stehem, jen nástřih, nikde jinde jsem poraněná nebyla. Dítě prohlédli (cca 2 minuty) a hned přiložili. Slíbené 2 hodiny klidu na lůžku s dítětem se protáhli na krásné 3 hodiny. Šestinedělí - dítě si po porodu vzali cca na 30 min (vyšetřit, umýt, obléct), pak mi ho vrátili (nabídli, že si ho nechají přes noc, abych se mohla vyspat, ale nechtěla jsem). Za těch 30 min, jsem byla akorát převezena na pokoj, osprchovala se, napila a měla jsem drobečka zpět a pak už pořád - nikdo mi ho nebral. Sestřičky moc milé (bez výjimky všechny!). Chodili tak akorát často a kdykoli jsem se na něco zeptala, velmi ochotně se rozpovídali a poradili. Když jsem v 1:00 ráno volala sestřičku, že malý už dlouho pláče a já prostě potřebuji slyšet, že je to normální, ochotně přišla, pohladila mě, řekla, že je to skutečně normální, uklidnila mě a odešla s tím, že kdybych ještě něco potřebovala, ať se nebojím zazvonit. Na nadstandardu s vámi může dokonce i někdo (manžel) celou dobu být.
Celkově - rodila jsem o víkendu, kdy doktor slouží 3-4 dny v kuse, rodilo nás ten den cca 8 z toho asi 3 komplikované porody, takže docela zápřah pro personál. Přesto na mě byly všichni milí a vytvořili příjemné prostředí. Na kontrole u gynekoložky mi pak řekla, že šití mám tak krásné, že kdyby nevěděla, že jsem měla nástřih a kde se takový nástřih hledá, tak by ho nenašla.
Všem moc děkuji a snad se sejdeme zase za pár let…

Anonymní
20.06.19

Rodila jsem 17.6.19. Porod indikovaný a můj třetí, mohu srovnat s Apolinářem a Podolím.
Z důvodu těh. cukrovky jsem měla porod vyvolaný v termínu, mohu tedy těžko soudit jak přistupují k porod přirozenému. Každopádně vždycky se mě zeptali zda s postupem souhlasím, byli milí a vstřícní, i když jsem nebyla úplně ukázková rodička a pořád jim vstávala při kontrakcích z monitoru.
Porodní box byl fajn, sprcha, míč, lůžko. Porodní asistentka na zavolání po ruce, podporovala a pomáhala. Doktor milý a starostlivý.
Určitě rozdíl v tom, že v Praze jsou porodnice přeplněné, tady jsem rodila sama a měla odpovídající péči. Šestinedělí super, vždycky se najde sestra, která vám nesedne přístupem, ale to může být kdekoliv. Čisto, klid a pohoda.
Pro mě tedy nejlepší porod a následná péče ze všech tří porodnic.

Personál:

Mudr. T. Lysenko

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pleny, vložky, košili k porodu, kojící čaj.

08.05.19

Moje osobní zkušenost je více než výborná.. jak v poradách před koncem těhotenství, tak při samotném porodu a následné péči. Personál více než ochotný, samotný porod probíhal bez zbytečných zásahů a v respektování soukromí, všichni maximálně milí a ochotní s profi péčí.. tuto porodnici VŘELE všem maminkam doporučuji !!!
Kdybych rodila znovu, jedině ZDE.

Personál:

Dr.Holak

Anonymní
14.02.19

Na příjmu nepříjemná sestra, která se mi ještě vysmála, co tam dělám, přitom jsem měla už asi 16 hodin od prasknuti vody. Doktor příjemný a samozřejmě mě hned přijal. Umístěná na pokoj asi v 23 hodin večer, nikdo si mě nevšímal až do cca. 7 ranní. Pořád mi nevěřili, že už budu rodit a nakonec, když jsem šla na přípravu, tak se sestřička vyděsila, že už chci tlačit. Rychlé jen tak tak na sál. Na sále asi 8 lidí, žádné soukromí, nevím proč. Nepříjemná doktorka, poznámky typu, že neumím tlačit, že si zadusím dítě a podobně. Rutinní nástřih asi po třech zatláčeních.

Sestřičky na šestinedělí vcelku milé, ale velká buzerace s vážením. Jídlo vcelku ok. Pokoj po třech, wc a koupelna na pokoji.

Souhrnně… s Benešovem nespokojenost, rodit bych tam už nešla. Doktorka nepříjemná, nepříjemné prostředí na porodním sále, stres, povyšují se. Šestinedělí ušlo.

Personál:

Hlaváčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

obrnit se trpelivostí

Anonymní
09.02.19

Moje zkušenost s porodnicí se datuje již k roku 2016, kdy jsem zde rodila prvorozeného syna. V 38. tt mi zde byl proveden vyvolávaný porod, z důvodu vyššího tlaku. Rozhodně bych porodnici neoznačovala za moderní, či nakloněnou porodu co nejvíce přirozenému. Spíše je to takové oxytocinové království.
Můj nástup do porodnice byl v pátek, ten den mi zavedli první tabletku a začal kolotoč monitoringu a dalších tablet, injekcí. Toto trvalo tři dny, kdy v neděli večer, kdy jsem vysílením snad už ani nedýchala, napumpovaná oxytocinem, přivedla na svět syna. Celou dobu jsem musela ležet na boku a být připojena na monitoru.
Lituji, že jsem podlehla strachu rodit v Praze v „továrnách“ na děti a dojížděla do Benešova. Neb jsem si při neosobním přístupu přišla naprosto stejně.
Jediný světlý bod byla MUDr. Beránková, velice příjemná, empatická, snažila se vést porod co nejšetrněji, co se týče chemické medikace. PA která s námi byla u porodu, bohužel si nepamatuji jméno, (dost starší, černovlasá) byla za trest, nevychovaná, netaktní, až zlá osoba, napomínala mého muže, když mi chtěl pomoci se přetočit na bok neb " je to kus ženský ne, to snad zvládne". Doktorce oznámila, že ona mě rozhodně rodit nebude, neb jsem prvorodička, podotýkám, že celou dobu jsem spolupracovala, ležela na boku a jen si tiše mručela, ač bolestí bych skočila z okna a když přišlo konečně na samotné tlačení, malý byl na třetí kontrakci venku. Zkrátka některé osoby by neměly dělat s lidmi, ba ani s dobytkem.
Celkový dojem z mého porodu byl nikoliv jako z porodnice, ale spíše z nějakého výzkumného ústavu, kde do vás napumpují co jim přijde pod ruku, potom vás přinutí ležet a zkoumají co to s vámi dělá.
Poporodní péče taková, že jsem se zmítaná hormony, většinou v pláči, těšila domů. Ale je to o lidech, na šestinedělí i na novorozencích bylo pár skvělých, milých a profesionálních sestřiček, stejně jako tam bylo i pár takových, ke kterým když si dovolíte v jedenáct večer jako vyplašená prvorodička přijít pro radu, seřvou vás jako totální neschopu a jdou si zase lehnout. Zkrátka, v dnešní době, jsem šťastná, že existuje spousta jiných, lepších porodnic, ze kterých mohu vybírat pro svůj další porod.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pečlivě vybírat a dát jen na svůj pocit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka a nebo jinou oporu v podobě blízkého člověka. Duševní sílu.

06.01.19

Skvělý tým nejen na porodním sále, kde byla moc šikovná a hodná paní doktorka s porodní asistentkou, které dokážou rodičku správně motivovat a přesně specifikovat co má dělat, aby bylo vše co nejrychlejší… moc milé dětské sestřičky včetně personálu na oddělení šestindělí. Člověk se cítil dobře a nemusel se bát na něco zeptat, když si nevěděl rady. Vždy vše s úsměvem vysvětlily, se vším pomohly. Příjemné prostředí … pokud budu v budoucnu plánovat další miminko, budu vděčná, pokud budu mít možnost přivést ho na svět opět v této porodnici. Děkuji za vše a přeji mnoho úspěchů.

Personál:

MUDr. Markéta Matoušová, Daniela Nováková, Romana Křivánková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud s Vámi chce být partner po celou dobu pobytu, je možné využít nadstandardní pokoj, kde pro něj bude nachystané samostatné lůžko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dětské pleny, podložky, poporodni hyg.potřeby

Anonymní
01.01.19

Chtěla bych touto cestou doporučit porodnici Benešov. Porodnice i oddělení šestinedělí jsou nově předělané a čisté. Byla jsem na klasickém pokoji, kde jsou 3 lůžka a sociální zařízení.
Rodila jsem po 2. Prvně jsem rodila v Mladé Boleslavi a musím říci, že v Benešovské porodnici se mi líbilo víc. Personál byl příjemný, ochotný a nesetkala jsem se s nikým arogantním. Na cokoliv jsem se zeptala, jak z gynekologického i novorozeneckého oddělení, jsem dostala odpověď. Občas se objevila nějaká ráznější sestra, ale jinak v pohodě.
K samotnému porodu. Porod jsem měla vyvolávaný. Byla jsem přijata v 17 hodin a cca kolem 21. hodiny jsem dostala lehkou vyvolávací tabletku do pochvy a že se uvidí, zda se porod rozjede. Když ne, tak bych dostala ráno něco silnějšího přímo do čípku. Porod se ale rozjel. Když jsem se dostala na sál, byla jsem otevřená a hned po porodní přípravě se mohlo rodit. Bohužel mi trochu dýl trvalo si to srovnat v hlavě, než jsem začala řádně tlačit a nezadržovat malého. Po celou dobu pan doktor Fris sledoval průběh a měla jsem připnutý monitor, ale nijak nezasahoval a nechal bez další medikace volný průběh porodu. Bylo to sice delší a hodně bolestivé, ale jsem ráda, že jsem mohla rodit trochu přirozeněji než při prvním porodu. Malý se narodil v 5:40. V těhotenství jsem cvičila s Anibalem, takže jsem bez nástřihu i s hlavičkou 37,5 cm. Jediné malé zranění mám, že jsem se trochu natrhla u močové trubice. Šití bylo na chvilinku a skoro jsem ho necítila. Malý si trochu lokl plodovky, takže jsem neměla přiloženo kůži na kůži, ale během chvilky jsem ho při šití dostala do náruče v zavinovačce. Nyní je to 14 dní po porodu a vůbec mi nepřijde, že bych před pár dny rodila :-) Děkuji celému personálu. Podporovali mě a byli opravdu na mě moc hodní.

Personál:

MUDr. Miroslav Fris, as. Kastnerová Andrea, Stránská Jitka, dětská s. Herovitová Katka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se ničeho nebály a nechaly se vést pokyny personálu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nějakou horší košili na porod. V této porodnici se nedostává.

01.11.18

Dobrý večer,
chtěla bych touto cestou velmi poděkovat paní doktorce Magdě Vlčkové a celému personálu za profesionální a lidský přístup. Tuto PORODNICI V BENEŠOVĚ U PRAHY opravdu VELMI DOPORUČUJI a ještě jednou děkuji Mudr. Magdě Vlčkové, která pomohla našim dvěma dětem na svět a obdivuji celý personál .....co si budeme povídat..jde doslova o životy :-). BENE SUPER. Díky Vám

Personál:

Mudr. Magda Vlčková a celý personál

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Každá minuta rozhoduje, tak se ptám, proč riskovat cestu z Bene do Phy zbytečně? DOPORUČUJI PORODNICI V BENE

27.10.18

Porodici v Benešově mohu určitě doporučit! Rodila jsem tam dvakrát a vždy jsem byla moc spokojená. Porodnice je hezká, čistá. Rodila jsem u paní doktorky Vlčkové, se kterou jsem byla také moc spokojená! Personál je moc milý. Tedy alespoň ti, se kterými jsem se setkala - lékaři i sestry. Podruhé jsem rodila začátkem roku 2018 - probíhala tam akorát rekonstrukce porodních sálů, tak jsem měla trochu obavy, ale musím říct, že i tak si nemohu na nic stěžovat. Vše bylo adekvátně zajištěno. Dobrá byla i strava, kterou nám podávali. Tím, že jsem byla poprvé spokojená, měla jsem podruhé jasnou volbu. Tuto porodnici určitě doporučuji.

24.10.18

Ráda bych Vám sdělila mou zkušenost s porodnicí Rudolfa a Stefanie v Benešově. Je to krásná menší rodinná porodnice s velmi ochotným personálem, porodní asistentky jsou milé a vždy připraveny pomoci. Já osobně rodila s paní doktorkou Hlaváčkovou, která mi byla velkou oporou a opravdu jí velice děkuji za přístup. Jestli budu ještě rodit, tak jedině zde, přestože jsem dojížděla z Prahy.

Personál:

Kateřina Hlaváčková

07.10.18

S porodnicí v Benešově jsem byla naprosto spokojená. Rodila jsem v prosinci 2017 a příští rok opět. Personál milý, vstřícný. Mohu jen doporučit! :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si přibalte „košili navíc“ na porod. Nedají vám na „jedno použití“, takže jsem musela rodit ve vlastní.

Anonymní
30.08.18

Rodila jsem v Benešově všechny tři děti a nemůžu si stěžovat. Nikdy jsem neměla problém s personálem. U dcery sice byly určité komplikace, ale vždy nějaké mohou nastat, s tím se musí počítat. Není to tak, že přijedete, lehce porodíte a vše bude OK, nic vás nebude bolet, děťátko bude jak z reklamy. Tak to prostě nefunguje, i když podle některých názorů zde si to asi někdo myslí nebo spíš by si to tak přál. :-)

První syn (2004) měl 3,90 kg, byl to první porod, takže jsem nevěděla, co mě čeká, trval celkem dlouho, myslela jsem, že to nevydržím, ale vydržela. Syn měl zlomenou klíční kost, ale to se stává a brzy se to zahojí.

Dcera (2004) měla 3,70 kg a taky se jí nechtělo ven, měla pupečník kolem krku, byla přidušená, celá modrá a jak se tam tlačila, tak si utlačila nerv do ruky a nehýbala s ní, takže jsme Vojtili a vše je v pohodě. Také jsem se roztrhla až do střeva, ano, bolelo to, ale zahojilo se to po perfektním šití.

Poslední syn (2017) šel nejlépe, měl 3,40 kg, ráno v šest hodin nás přijali poté, co mi odtekla voda. Připojili na monitor, dostala jsem infuzi, pak příprava, po obědě byl malý na světě, také měl pupečník kolem krku a byl přidušený a celý modrý. Ale z toho se děti většinou rychle zotaví.

Vždy jsem je měla hned u sebe, když jsem potřebovala poradit, tak jsem se prostě zeptala a vždy mi bylo odpovězeno.
A u posledních dvou porodů jsem měla epidurál a opravdu do mě nikdo nebodal 8×, ale vždy to bylo napoprvé.

Chápu, že si někdo vysní, jak to všechno proběhne hladce, ale život taky neprobíhá jen krásně a nemůžeme z toho hned vinit všechny okolo.

Ano, i já se setkala s personálem, který nebyl vždy dobře naladěn, ale to neznamená, že je hned neschopný. Každý má přece občas nějaké problémy.

Sestra rodila u Apolináře a rozhodně tam měla méně soukromí než já, jeden box vedle druhého jak na běžícím pásu a návštěvy pouze na chodbě s ostatními, sice tam mají vyhlášené doktory, ale prostředí teda nevim. :-/

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se toho, není to vždy procházka růžovým sadem, ale to malé za to stojí. A na všechno se ptejte, když se nebudete ptát, budou si myslet, že je vše v pořádku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svoje vložky, plínky pro mimi, dudlíka. Jinak vše dle seznamu.

27.07.18

Porodní box vám nikdo nenabídne, tam vás šoupnou půl hodiny odpočívat po porodu. S masážní vanou nepočítejte, tam jsou pavouci… Půjčí vám skákací balón a sprchu v čekacím pokoji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnici v Příbrami, ano, jinde to dělají lépe.

27.07.18

Smíšené pocity. Porod dopadl dobře v tom smyslu, že se narodilo zdravé dítě, přirozenou cestou. Přístup pana doktora byl takový neutrální, měla jsem pocit, jako by si nevěděl chvílema rady. Čekala jsem na lůžku, na monitoru, až odrodí za velikého řvaní paní vedle, dělila nás pouze plenta a pár metrů. Takže jsem to celé prožívala s ní a třásla se, co mě čeká. Byl to můj první porod. Když byla hotová, tak se šlo na mě. Nalili do mě oxitocin a malý byl na pár zatlačení venku. Hned ho odnesli (příště ho chci hned do rukou, příp. k prsu), umyli, svázali do zavinovačky a dali mému příteli. Pak následovalo nekonečné a bolestivé šití,na které byla přivolána (mírně cynická) paní doktorka. Bohužel jsem utrpěla kromě nástřihu i rupturu až do střeva. Takže následovalo užívání antibiotik, z čehož měl malý moučnivku, neboť byl kojený. Také jsem byla chudokrevná.

Poporodní zranění se zhojilo špatně. Hráz v podstatě chybí, zůstala inkontinence moči i stolice a slabé bolesti. Což se dá, zaplať pánbůh, dneska řešit operací v Podolí. Ale další porod už bude muset být pouze císařem, což mě mrzí, pro dítě je lepší klasický porod. Jestli to bylo špatně provedeným nástřihem, nevím. Pan doktor se ale choval slušně, opravdu se staral i po porodu. Ostatní personál také v pohodě.

Jsem ráda, že jsem si vzala nadstandardní pokoj. Lituji, že jsem si k porodu nezaplatila svého doktora, jak to dělá hodně lidí, možná, že by to dopadlo lépe. Nebýt těch komplikací, byla bych spokojená. Dodávám, že si opravdu hodně vážím práce lékařů i sester. Neumím si po tomto představit rodit doma. A každý by se měl zamyslet sám nad sebou, jakým způsobem jedná s ostatními. Já se snažím vždy být soucitná, vlídná a spolupracovat. Myslím, že personál i díky tomu se mnou vycházel v pohodě.

Nicméně k dalšímu porodu tady se asi už neodhodlám.

Personál:

Lysenko, Hlaváčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zaplatit si zkušenějšího porodníka. Zaplatit si nadstandardní pokoj. Provádět masáž hráze před porodem. Chovat se slušně a vlídně, pak jde všechno líp.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

To, co je napsané v pokynech, plus dostatek balené neperlivé vody a trvanlivé svačinky (řreba přesnídávky, jablka…), plenky pro miminko.

02.07.18

Musím vřele doporučit, byli ke mně milí, a ve chvílích, kdy mi bylo ouvej, mě podpořili.

28.06.18

Rodila jsem 4. 4. 2018 prvorzeného synka. Přinástupu personální protivný až arogatní. Setra mě dala na monitor se slovy „co tady jako chci, když jste tu byla v noci a doktor vám jasně řekl, že máte jen poslíčky“. Jenže já měla kontrakce po 5 minutach a křížový. Když už mě teda výšetřil lékař po nějaké hodině, tak zjistil, že jsem otevřená na 4 cm. No budiž, řekla jsem si, za chvilku se blíží večer a na službu přichází jina směna.

Porod probíhal, jak měl. Syn byl asi na třetí zatlačení venku. Ale sice vyšel ven, ale byl uložený jinak. Místo, aby šel hlavičkou, tak šel ručičkama napřed. Takže pan doktor mi ani neuměl vysvětlit, co se vlastně stalo, tak volal staršiho doktora, který mi všechno vysvětlil. Syn tím, jak šel jinak, tak mi poškodil konečník a střeva. Takže mě hned převáželi na sál pod celkovou narkózu. Já jsem si říkala, hlavně ať je v pořádku syn.

Nicméně asi 5. den nás pustili a já jsem si říkala, že už je vše za mnou. Ale to jsem netušila, že budu mít trvalé následky - únik stolce. A syn taky není zdravý. Teď jsou malému skoro 3 měsíce a není týden, abychom nebyli někde u lékaře. A všichni doktoři, kam s malým jen vlezu, tak mi řeknou co vás rodilo za ***. Pan doktor měl udělat císaře a ne to takhle po…

Takže za nás určitě už ne. A to jsem personál této nemocnice, takže mě to zklamalo o to víc.

Personál:

MUDr. Lysenko

Anonymní
14.02.18

V prosinci 2017 jsem zde rodila císařským řezem. Mám s touto porodnicí celkem špatnou zkušenost. Chtěla jsem pouze spinální anestezii, bohužel jsem dostala celkem neschopnou paní anestezioložku, která mi nebyla schopna napíchnout záda. Trpěla jsem půl hodiny a nechala do sebe dloubat, jen abych nemusela na celkovou anestezii. Bohužel jsem nakonec musela podstoupit celkovou.

Operace proběhla okolo 9. hodiny večer. Druhý den v 10 hodin ráno přišla nepříjemná sestřička. Starší blondýnka, při těle. Hned mě nutila vstát z postele, ať se dojdu osprchovat. Ignorovala moje veliké bolesti, jen koukala a ani nepomohla. Až ochotná paní sanitářka mi pomohla a odvedla mě až do koupelny. Žádala jsem o nadstandard a paní sanitářka se nabídla, že mě odveze na vozíku. „Milá“ paní sestřička odvětila, že pokud chci nadstandard, musím si tam dojít sama. Jinak žádný nedostanu. Jinak ostatní sestry na oddělení celkem byly ochotné. To platí i na novorozeneckém. Některé ochotné a některé ne. Chápu, že i ony se můžou špatně vyspat. Lékaře si nemůžu vynachválit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Odolné nervy a více se ptát. „Obtěžovat“ sestry, když je prostě potřeba. Od toho tam jsou.

22.01.18

Velmi pozitivní zkušenost s porodníky a porodními asistentkami. Nebyla jsem na čekatelském pokoji, první hodinku po příjmů jsem byla na pokoji, kde jsem pak po porodu i ležela. Přítel mohl být celou dobu se mnou - na pokoji, přípravě i sále. Během porodu velmi příjemná atmosféra, všichni podporovali a chválili. Po porodu malého odnesli na kontrolu, umyli ho a pak mi ho hned dali. První přisátí proběhlo hned po zašití, během 15 minut po porodu. Nenarazila jsem na nepříjemného lékaře, asistentku nebo sestřičku na porodnici.

Ovšem novorozenecké oddělení je jiná káva. Lékaři jsou výborní. Ovšem některé sestřičky jsou nepříjemné a neochotné. Přivezou miminko a utíkají pryč. Na všechno se musí člověk ptát a má pocit, že otravuje. S kojením mi téměř neporadili, nutili mi kloboučky i když nebyly potřeba. Během noční směny přišla sestřička pouze jednou na začátku směny a pak ráno před koncem. Na zazvonění reagovala pouze přes interkom, vůbec nepřišla. Byla jsem řada, že mě po 3 dnech pustili domů… Za mě porodnice výborná, několik sestřiček na novorozencích vyměnit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, hodně se ptát a nenechat se odbít. Všichni lékaři jsou výborní a velmi rádi pomůžou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky aspoň 2 balíky, jinak dle seznamu. Rukavičky pro miminko, pokud bude mít dlouhé nehtíky. Vlastní dudák, pokud ho chcete používat, porodnice vlastní nemá.

02.10.17

Dobrý den,

nechtěl bych tady hodnotit porodnici jako celek z důvodu, že tato porodnice jako celek rozhodně nepracuje. Nebudu, ani nemůžu hodnotit kvalitu lékařů, když chybí lidský přístup a pochopení - obzvlášť psychickou podporu a pohodu jsem postrádal.

Potkal jsem tam moc příjemnou paní doktorku, která mi ochotně vysvětlovala, že náš syn musel jít císařem a co všechno proběhlo atd. Zjevně žena na svém místě, ale ne na dobrém místě. Potkal jsem tam dobrého šikovného pana doktora, který mi sdělil, že šla moje žena císařem, což nikdo nemohl předpokládat atd., potom si tedy pan doktor dal větší práci než s porodem při zastávání se paní doktorky, která sloužila před ním a zjevně na nás neměla ve 2 ráno moc náladu a poslala nás domů, že to ještě dvě hodiny moje žena vydrží a sestra na příjmu dodala jako argument, že přenášet se může i týden a tohle nejsou ještě bolesti, ještě muže chodit.

Nicméně vše dobře dopadlo, klučina se má k světu mamka už taky dobrá, ale nikdy na to nezapomenu.

Jak jsem již napsal na začátku recenze, nelze porodnici hodnotit jako celek, když jako celek nepracuje.
O lékařích jsem již napsal.
Zdravotní sestry většina v pohodě (tímto děkuji), některé sestry tam prostě, zdá se, obtěžujete (těmto se omlouvám).

Na co bych chtěl upozornit! Bylo pro mě nepřijatelné a nepříjemné to, že rodíte skoro na chodbě. Přes dveře je na chodbu slyšet úplně vše. Jestli v čekárně sedí další čtyři cizí lidi, tak věřte, určitě vám drží palce a jsou s vámi, tak jako jsem tam seděl já.

Nezmínil jsem se tady zatím ani jednou větou o vedení oddělení, o panu primáři. To proto, že jsem pana primáře zahlédl jen jednou a pardon, ve vší úctě, nepřišel mi jako vedoucí pracovník, byl zahalen ve volných velkých trochu zapraných hadrech a zřejmě se i s ostatními kolegy valil na sál, když řízli moji ženě akutně císaře. (Nedošel tam, zapovídal se v čekárně.) Až po pár dnech, když jsem prohlížel fotky na FB profilu nemocnice, mi docvaklo, že to je pan primář.

A celé tohle, co tady píšu, a moje pocity, které ve mě zanechala Benešovská porodnice, je vizitka právě pana primáře, který nedokáže jako vedoucí pracovník udržet na oddělení řád a pravidla. Má tam perfektní lidi perfektní doktory a vše je k ničemu, když nedokáže udržet oddělení jako funkční jednotný celek.