Porodnice Benešov

, http://www.hospital-bn.cz/luzkove-oddeleni/gyne...

gynekologicko-porodnické oddělení: 317 756 348
sepsání porodního plánu od 36.-37. tt: 317 756 348
Lůžkové oddělení - porodnice: 317 756 311
dětské oddělení: 317 756 266

Primář: MUDr. Stanislav Matoušek

Tato porodnice s titulem Baby Friendly poskytuje široké spektrum různých operačních výkonů. Pacientky mají možnost zaplatit si i nadstandardní služby, jako je porodní box s masážní vanou atp. Prohlédněte si také celkový ceník porodnice.

Doporučují maminky porodnici Benešov?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Benešov

Rodila jste v porodnici Benešov?
doporučuje
Porodnice Benešov - Katka Mat. 08.05.19 napsala :

Moje osobní zkušenost je více než výborná.. jak v poradách před koncem těhotenství, tak při samotném porodu a následné péči. Personál více než ochotný, samotný porod probíhal bez zbytečných zásahů a v respektování soukromí, všichni maximálně milí a ochotní s profi péčí.. tuto porodnici VŘELE všem maminkam doporučuji !!!
Kdybych rodila znovu, jedině ZDE.

Personál: Dr.Holak Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 14.02.19 napsala :

Na příjmu nepříjemná sestra, která se mi ještě vysmála, co tam dělám, přitom jsem měla už asi 16 hodin od prasknuti vody. Doktor příjemný a samozřejmě mě hned přijal. Umístěná na pokoj asi v 23 hodin večer, nikdo si mě nevšímal až do cca. 7 ranní. Pořád mi nevěřili, že už budu rodit a nakonec, když jsem šla na přípravu, tak se sestřička vyděsila, že už chci tlačit. Rychlé jen tak tak na sál. Na sále asi 8 lidí, žádné soukromí, nevím proč. Nepříjemná doktorka, poznámky typu, že neumím tlačit, že si zadusím dítě a podobně. Rutinní nástřih asi po třech zatláčeních.

Sestřičky na šestinedělí vcelku milé, ale velká buzerace s vážením. Jídlo vcelku ok. Pokoj po třech, wc a koupelna na pokoji.

Souhrnně… s Benešovem nespokojenost, rodit bych tam už nešla. Doktorka nepříjemná, nepříjemné prostředí na porodním sále, stres, povyšují se. Šestinedělí ušlo.

Personál: Hlaváčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

obrnit se trpelivostí

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 09.02.19 napsala :

Moje zkušenost s porodnicí se datuje již k roku 2016, kdy jsem zde rodila prvorozeného syna. V 38. tt mi zde byl proveden vyvolávaný porod, z důvodu vyššího tlaku. Rozhodně bych porodnici neoznačovala za moderní, či nakloněnou porodu co nejvíce přirozenému. Spíše je to takové oxytocinové království.
Můj nástup do porodnice byl v pátek, ten den mi zavedli první tabletku a začal kolotoč monitoringu a dalších tablet, injekcí. Toto trvalo tři dny, kdy v neděli večer, kdy jsem vysílením snad už ani nedýchala, napumpovaná oxytocinem, přivedla na svět syna. Celou dobu jsem musela ležet na boku a být připojena na monitoru.
Lituji, že jsem podlehla strachu rodit v Praze v „továrnách“ na děti a dojížděla do Benešova. Neb jsem si při neosobním přístupu přišla naprosto stejně.
Jediný světlý bod byla MUDr. Beránková, velice příjemná, empatická, snažila se vést porod co nejšetrněji, co se týče chemické medikace. PA která s námi byla u porodu, bohužel si nepamatuji jméno, (dost starší, černovlasá) byla za trest, nevychovaná, netaktní, až zlá osoba, napomínala mého muže, když mi chtěl pomoci se přetočit na bok neb " je to kus ženský ne, to snad zvládne". Doktorce oznámila, že ona mě rozhodně rodit nebude, neb jsem prvorodička, podotýkám, že celou dobu jsem spolupracovala, ležela na boku a jen si tiše mručela, ač bolestí bych skočila z okna a když přišlo konečně na samotné tlačení, malý byl na třetí kontrakci venku. Zkrátka některé osoby by neměly dělat s lidmi, ba ani s dobytkem.
Celkový dojem z mého porodu byl nikoliv jako z porodnice, ale spíše z nějakého výzkumného ústavu, kde do vás napumpují co jim přijde pod ruku, potom vás přinutí ležet a zkoumají co to s vámi dělá.
Poporodní péče taková, že jsem se zmítaná hormony, většinou v pláči, těšila domů. Ale je to o lidech, na šestinedělí i na novorozencích bylo pár skvělých, milých a profesionálních sestřiček, stejně jako tam bylo i pár takových, ke kterým když si dovolíte v jedenáct večer jako vyplašená prvorodička přijít pro radu, seřvou vás jako totální neschopu a jdou si zase lehnout. Zkrátka, v dnešní době, jsem šťastná, že existuje spousta jiných, lepších porodnic, ze kterých mohu vybírat pro svůj další porod.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pečlivě vybírat a dát jen na svůj pocit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka a nebo jinou oporu v podobě blízkého člověka. Duševní sílu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - DájaCV 06.01.19 napsala :

Skvělý tým nejen na porodním sále, kde byla moc šikovná a hodná paní doktorka s porodní asistentkou, které dokážou rodičku správně motivovat a přesně specifikovat co má dělat, aby bylo vše co nejrychlejší… moc milé dětské sestřičky včetně personálu na oddělení šestindělí. Člověk se cítil dobře a nemusel se bát na něco zeptat, když si nevěděl rady. Vždy vše s úsměvem vysvětlily, se vším pomohly. Příjemné prostředí … pokud budu v budoucnu plánovat další miminko, budu vděčná, pokud budu mít možnost přivést ho na svět opět v této porodnici. Děkuji za vše a přeji mnoho úspěchů.

Personál: MUDr. Markéta Matoušová, Daniela Nováková, Romana Křivánková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud s Vámi chce být partner po celou dobu pobytu, je možné využít nadstandardní pokoj, kde pro něj bude nachystané samostatné lůžko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dětské pleny, podložky, poporodni hyg.potřeby

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 01.01.19 napsala :

Chtěla bych touto cestou doporučit porodnici Benešov. Porodnice i oddělení šestinedělí jsou nově předělané a čisté. Byla jsem na klasickém pokoji, kde jsou 3 lůžka a sociální zařízení.
Rodila jsem po 2. Prvně jsem rodila v Mladé Boleslavi a musím říci, že v Benešovské porodnici se mi líbilo víc. Personál byl příjemný, ochotný a nesetkala jsem se s nikým arogantním. Na cokoliv jsem se zeptala, jak z gynekologického i novorozeneckého oddělení, jsem dostala odpověď. Občas se objevila nějaká ráznější sestra, ale jinak v pohodě.
K samotnému porodu. Porod jsem měla vyvolávaný. Byla jsem přijata v 17 hodin a cca kolem 21. hodiny jsem dostala lehkou vyvolávací tabletku do pochvy a že se uvidí, zda se porod rozjede. Když ne, tak bych dostala ráno něco silnějšího přímo do čípku. Porod se ale rozjel. Když jsem se dostala na sál, byla jsem otevřená a hned po porodní přípravě se mohlo rodit. Bohužel mi trochu dýl trvalo si to srovnat v hlavě, než jsem začala řádně tlačit a nezadržovat malého. Po celou dobu pan doktor Fris sledoval průběh a měla jsem připnutý monitor, ale nijak nezasahoval a nechal bez další medikace volný průběh porodu. Bylo to sice delší a hodně bolestivé, ale jsem ráda, že jsem mohla rodit trochu přirozeněji než při prvním porodu. Malý se narodil v 5:40. V těhotenství jsem cvičila s Anibalem, takže jsem bez nástřihu i s hlavičkou 37,5 cm. Jediné malé zranění mám, že jsem se trochu natrhla u močové trubice. Šití bylo na chvilinku a skoro jsem ho necítila. Malý si trochu lokl plodovky, takže jsem neměla přiloženo kůži na kůži, ale během chvilky jsem ho při šití dostala do náruče v zavinovačce. Nyní je to 14 dní po porodu a vůbec mi nepřijde, že bych před pár dny rodila :-) Děkuji celému personálu. Podporovali mě a byli opravdu na mě moc hodní.

Personál: MUDr. Miroslav Fris, as. Kastnerová Andrea, Stránská Jitka, dětská s. Herovitová Katka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se ničeho nebály a nechaly se vést pokyny personálu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nějakou horší košili na porod. V této porodnici se nedostává.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Katkachata 01.11.18 napsala :

Dobrý večer,
chtěla bych touto cestou velmi poděkovat paní doktorce Magdě Vlčkové a celému personálu za profesionální a lidský přístup. Tuto PORODNICI V BENEŠOVĚ U PRAHY opravdu VELMI DOPORUČUJI a ještě jednou děkuji Mudr. Magdě Vlčkové, která pomohla našim dvěma dětem na svět a obdivuji celý personál .....co si budeme povídat..jde doslova o životy :-). BENE SUPER. Díky Vám

Personál: Mudr. Magda Vlčková a celý personál

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Každá minuta rozhoduje, tak se ptám, proč riskovat cestu z Bene do Phy zbytečně? DOPORUČUJI PORODNICI V BENE

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - TerkaBerk 27.10.18 napsala :

Porodici v Benešově mohu určitě doporučit! Rodila jsem tam dvakrát a vždy jsem byla moc spokojená. Porodnice je hezká, čistá. Rodila jsem u paní doktorky Vlčkové, se kterou jsem byla také moc spokojená! Personál je moc milý. Tedy alespoň ti, se kterými jsem se setkala - lékaři i sestry. Podruhé jsem rodila začátkem roku 2018 - probíhala tam akorát rekonstrukce porodních sálů, tak jsem měla trochu obavy, ale musím říct, že i tak si nemohu na nic stěžovat. Vše bylo adekvátně zajištěno. Dobrá byla i strava, kterou nám podávali. Tím, že jsem byla poprvé spokojená, měla jsem podruhé jasnou volbu. Tuto porodnici určitě doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Marttat 24.10.18 napsala :

Ráda bych Vám sdělila mou zkušenost s porodnicí Rudolfa a Stefanie v Benešově. Je to krásná menší rodinná porodnice s velmi ochotným personálem, porodní asistentky jsou milé a vždy připraveny pomoci. Já osobně rodila s paní doktorkou Hlaváčkovou, která mi byla velkou oporou a opravdu jí velice děkuji za přístup. Jestli budu ještě rodit, tak jedině zde, přestože jsem dojížděla z Prahy.

Personál: Kateřina Hlaváčková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - EliškaMD 07.10.18 napsala :

S porodnicí v Benešově jsem byla naprosto spokojená. Rodila jsem v prosinci 2017 a příští rok opět. Personál milý, vstřícný. Mohu jen doporučit! :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si přibalte „košili navíc“ na porod. Nedají vám na „jedno použití“, takže jsem musela rodit ve vlastní.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 30.08.18 napsala :

Rodila jsem v Benešově všechny tři děti a nemůžu si stěžovat. Nikdy jsem neměla problém s personálem. U dcery sice byly určité komplikace, ale vždy nějaké mohou nastat, s tím se musí počítat. Není to tak, že přijedete, lehce porodíte a vše bude OK, nic vás nebude bolet, děťátko bude jak z reklamy. Tak to prostě nefunguje, i když podle některých názorů zde si to asi někdo myslí nebo spíš by si to tak přál. :-)

První syn (2004) měl 3,90 kg, byl to první porod, takže jsem nevěděla, co mě čeká, trval celkem dlouho, myslela jsem, že to nevydržím, ale vydržela. Syn měl zlomenou klíční kost, ale to se stává a brzy se to zahojí.

Dcera (2004) měla 3,70 kg a taky se jí nechtělo ven, měla pupečník kolem krku, byla přidušená, celá modrá a jak se tam tlačila, tak si utlačila nerv do ruky a nehýbala s ní, takže jsme Vojtili a vše je v pohodě. Také jsem se roztrhla až do střeva, ano, bolelo to, ale zahojilo se to po perfektním šití.

Poslední syn (2017) šel nejlépe, měl 3,40 kg, ráno v šest hodin nás přijali poté, co mi odtekla voda. Připojili na monitor, dostala jsem infuzi, pak příprava, po obědě byl malý na světě, také měl pupečník kolem krku a byl přidušený a celý modrý. Ale z toho se děti většinou rychle zotaví.

Vždy jsem je měla hned u sebe, když jsem potřebovala poradit, tak jsem se prostě zeptala a vždy mi bylo odpovězeno.
A u posledních dvou porodů jsem měla epidurál a opravdu do mě nikdo nebodal 8×, ale vždy to bylo napoprvé.

Chápu, že si někdo vysní, jak to všechno proběhne hladce, ale život taky neprobíhá jen krásně a nemůžeme z toho hned vinit všechny okolo.

Ano, i já se setkala s personálem, který nebyl vždy dobře naladěn, ale to neznamená, že je hned neschopný. Každý má přece občas nějaké problémy.

Sestra rodila u Apolináře a rozhodně tam měla méně soukromí než já, jeden box vedle druhého jak na běžícím pásu a návštěvy pouze na chodbě s ostatními, sice tam mají vyhlášené doktory, ale prostředí teda nevim. :-/

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se toho, není to vždy procházka růžovým sadem, ale to malé za to stojí. A na všechno se ptejte, když se nebudete ptát, budou si myslet, že je vše v pořádku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svoje vložky, plínky pro mimi, dudlíka. Jinak vše dle seznamu.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Benešov - šťastnablecha 27.07.18 napsala :

Porodní box vám nikdo nenabídne, tam vás šoupnou půl hodiny odpočívat po porodu. S masážní vanou nepočítejte, tam jsou pavouci… Půjčí vám skákací balón a sprchu v čekacím pokoji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnici v Příbrami, ano, jinde to dělají lépe.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Benešov - šťastnablecha 27.07.18 napsala :

Smíšené pocity. Porod dopadl dobře v tom smyslu, že se narodilo zdravé dítě, přirozenou cestou. Přístup pana doktora byl takový neutrální, měla jsem pocit, jako by si nevěděl chvílema rady. Čekala jsem na lůžku, na monitoru, až odrodí za velikého řvaní paní vedle, dělila nás pouze plenta a pár metrů. Takže jsem to celé prožívala s ní a třásla se, co mě čeká. Byl to můj první porod. Když byla hotová, tak se šlo na mě. Nalili do mě oxitocin a malý byl na pár zatlačení venku. Hned ho odnesli (příště ho chci hned do rukou, příp. k prsu), umyli, svázali do zavinovačky a dali mému příteli. Pak následovalo nekonečné a bolestivé šití,na které byla přivolána (mírně cynická) paní doktorka. Bohužel jsem utrpěla kromě nástřihu i rupturu až do střeva. Takže následovalo užívání antibiotik, z čehož měl malý moučnivku, neboť byl kojený. Také jsem byla chudokrevná.

Poporodní zranění se zhojilo špatně. Hráz v podstatě chybí, zůstala inkontinence moči i stolice a slabé bolesti. Což se dá, zaplať pánbůh, dneska řešit operací v Podolí. Ale další porod už bude muset být pouze císařem, což mě mrzí, pro dítě je lepší klasický porod. Jestli to bylo špatně provedeným nástřihem, nevím. Pan doktor se ale choval slušně, opravdu se staral i po porodu. Ostatní personál také v pohodě.

Jsem ráda, že jsem si vzala nadstandardní pokoj. Lituji, že jsem si k porodu nezaplatila svého doktora, jak to dělá hodně lidí, možná, že by to dopadlo lépe. Nebýt těch komplikací, byla bych spokojená. Dodávám, že si opravdu hodně vážím práce lékařů i sester. Neumím si po tomto představit rodit doma. A každý by se měl zamyslet sám nad sebou, jakým způsobem jedná s ostatními. Já se snažím vždy být soucitná, vlídná a spolupracovat. Myslím, že personál i díky tomu se mnou vycházel v pohodě.

Nicméně k dalšímu porodu tady se asi už neodhodlám.

Personál: Lysenko, Hlaváčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zaplatit si zkušenějšího porodníka. Zaplatit si nadstandardní pokoj. Provádět masáž hráze před porodem. Chovat se slušně a vlídně, pak jde všechno líp.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

To, co je napsané v pokynech, plus dostatek balené neperlivé vody a trvanlivé svačinky (řreba přesnídávky, jablka…), plenky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Monulie 02.07.18 napsala :

Musím vřele doporučit, byli ke mně milí, a ve chvílích, kdy mi bylo ouvej, mě podpořili.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Benešov - Anna888 28.06.18 napsala :

Rodila jsem 4. 4. 2018 prvorzeného synka. Přinástupu personální protivný až arogatní. Setra mě dala na monitor se slovy „co tady jako chci, když jste tu byla v noci a doktor vám jasně řekl, že máte jen poslíčky“. Jenže já měla kontrakce po 5 minutach a křížový. Když už mě teda výšetřil lékař po nějaké hodině, tak zjistil, že jsem otevřená na 4 cm. No budiž, řekla jsem si, za chvilku se blíží večer a na službu přichází jina směna.

Porod probíhal, jak měl. Syn byl asi na třetí zatlačení venku. Ale sice vyšel ven, ale byl uložený jinak. Místo, aby šel hlavičkou, tak šel ručičkama napřed. Takže pan doktor mi ani neuměl vysvětlit, co se vlastně stalo, tak volal staršiho doktora, který mi všechno vysvětlil. Syn tím, jak šel jinak, tak mi poškodil konečník a střeva. Takže mě hned převáželi na sál pod celkovou narkózu. Já jsem si říkala, hlavně ať je v pořádku syn.

Nicméně asi 5. den nás pustili a já jsem si říkala, že už je vše za mnou. Ale to jsem netušila, že budu mít trvalé následky - únik stolce. A syn taky není zdravý. Teď jsou malému skoro 3 měsíce a není týden, abychom nebyli někde u lékaře. A všichni doktoři, kam s malým jen vlezu, tak mi řeknou co vás rodilo za ***. Pan doktor měl udělat císaře a ne to takhle po…

Takže za nás určitě už ne. A to jsem personál této nemocnice, takže mě to zklamalo o to víc.

Personál: MUDr. Lysenko Nahlásit
neutrální
Porodnice Benešov - Anonymní 14.02.18 napsala :

V prosinci 2017 jsem zde rodila císařským řezem. Mám s touto porodnicí celkem špatnou zkušenost. Chtěla jsem pouze spinální anestezii, bohužel jsem dostala celkem neschopnou paní anestezioložku, která mi nebyla schopna napíchnout záda. Trpěla jsem půl hodiny a nechala do sebe dloubat, jen abych nemusela na celkovou anestezii. Bohužel jsem nakonec musela podstoupit celkovou.

Operace proběhla okolo 9. hodiny večer. Druhý den v 10 hodin ráno přišla nepříjemná sestřička. Starší blondýnka, při těle. Hned mě nutila vstát z postele, ať se dojdu osprchovat. Ignorovala moje veliké bolesti, jen koukala a ani nepomohla. Až ochotná paní sanitářka mi pomohla a odvedla mě až do koupelny. Žádala jsem o nadstandard a paní sanitářka se nabídla, že mě odveze na vozíku. „Milá“ paní sestřička odvětila, že pokud chci nadstandard, musím si tam dojít sama. Jinak žádný nedostanu. Jinak ostatní sestry na oddělení celkem byly ochotné. To platí i na novorozeneckém. Některé ochotné a některé ne. Chápu, že i ony se můžou špatně vyspat. Lékaře si nemůžu vynachválit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Odolné nervy a více se ptát. „Obtěžovat“ sestry, když je prostě potřeba. Od toho tam jsou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - misa.jiruskova 22.01.18 napsala :

Velmi pozitivní zkušenost s porodníky a porodními asistentkami. Nebyla jsem na čekatelském pokoji, první hodinku po příjmů jsem byla na pokoji, kde jsem pak po porodu i ležela. Přítel mohl být celou dobu se mnou - na pokoji, přípravě i sále. Během porodu velmi příjemná atmosféra, všichni podporovali a chválili. Po porodu malého odnesli na kontrolu, umyli ho a pak mi ho hned dali. První přisátí proběhlo hned po zašití, během 15 minut po porodu. Nenarazila jsem na nepříjemného lékaře, asistentku nebo sestřičku na porodnici.

Ovšem novorozenecké oddělení je jiná káva. Lékaři jsou výborní. Ovšem některé sestřičky jsou nepříjemné a neochotné. Přivezou miminko a utíkají pryč. Na všechno se musí člověk ptát a má pocit, že otravuje. S kojením mi téměř neporadili, nutili mi kloboučky i když nebyly potřeba. Během noční směny přišla sestřička pouze jednou na začátku směny a pak ráno před koncem. Na zazvonění reagovala pouze přes interkom, vůbec nepřišla. Byla jsem řada, že mě po 3 dnech pustili domů… Za mě porodnice výborná, několik sestřiček na novorozencích vyměnit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, hodně se ptát a nenechat se odbít. Všichni lékaři jsou výborní a velmi rádi pomůžou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky aspoň 2 balíky, jinak dle seznamu. Rukavičky pro miminko, pokud bude mít dlouhé nehtíky. Vlastní dudák, pokud ho chcete používat, porodnice vlastní nemá.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Benešov - Jiří F 02.10.17 napsala :

Dobrý den,

nechtěl bych tady hodnotit porodnici jako celek z důvodu, že tato porodnice jako celek rozhodně nepracuje. Nebudu, ani nemůžu hodnotit kvalitu lékařů, když chybí lidský přístup a pochopení - obzvlášť psychickou podporu a pohodu jsem postrádal.

Potkal jsem tam moc příjemnou paní doktorku, která mi ochotně vysvětlovala, že náš syn musel jít císařem a co všechno proběhlo atd. Zjevně žena na svém místě, ale ne na dobrém místě. Potkal jsem tam dobrého šikovného pana doktora, který mi sdělil, že šla moje žena císařem, což nikdo nemohl předpokládat atd., potom si tedy pan doktor dal větší práci než s porodem při zastávání se paní doktorky, která sloužila před ním a zjevně na nás neměla ve 2 ráno moc náladu a poslala nás domů, že to ještě dvě hodiny moje žena vydrží a sestra na příjmu dodala jako argument, že přenášet se může i týden a tohle nejsou ještě bolesti, ještě muže chodit.

Nicméně vše dobře dopadlo, klučina se má k světu mamka už taky dobrá, ale nikdy na to nezapomenu.

Jak jsem již napsal na začátku recenze, nelze porodnici hodnotit jako celek, když jako celek nepracuje.
O lékařích jsem již napsal.
Zdravotní sestry většina v pohodě (tímto děkuji), některé sestry tam prostě, zdá se, obtěžujete (těmto se omlouvám).

Na co bych chtěl upozornit! Bylo pro mě nepřijatelné a nepříjemné to, že rodíte skoro na chodbě. Přes dveře je na chodbu slyšet úplně vše. Jestli v čekárně sedí další čtyři cizí lidi, tak věřte, určitě vám drží palce a jsou s vámi, tak jako jsem tam seděl já.

Nezmínil jsem se tady zatím ani jednou větou o vedení oddělení, o panu primáři. To proto, že jsem pana primáře zahlédl jen jednou a pardon, ve vší úctě, nepřišel mi jako vedoucí pracovník, byl zahalen ve volných velkých trochu zapraných hadrech a zřejmě se i s ostatními kolegy valil na sál, když řízli moji ženě akutně císaře. (Nedošel tam, zapovídal se v čekárně.) Až po pár dnech, když jsem prohlížel fotky na FB profilu nemocnice, mi docvaklo, že to je pan primář.

A celé tohle, co tady píšu, a moje pocity, které ve mě zanechala Benešovská porodnice, je vizitka právě pana primáře, který nedokáže jako vedoucí pracovník udržet na oddělení řád a pravidla. Má tam perfektní lidi perfektní doktory a vše je k ničemu, když nedokáže udržet oddělení jako funkční jednotný celek.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 27.09.17 napsala :

Nikdy více a pořádně se rozmyslete, komu se svěříte do péče! Dlouho jsem přemýšlela, kam půjdu rodit, a asi jsem bohužel přebrala. Ráno mi odtekla plodová voda, přijali mne okolo 7. hodiny. Příjem byl celkem v pohodě. Pak mne dali na čekací pokoj a ihned důsledně vyhodili přítele i přes náš nesouhlas. Když přítel za mnou přijel odpoledne, tak jsme museli sedět na chodbě na průvanu, i když na pokoji nikdo se mnou nebyl. Odpoledne začaly kontrakce, ale vůbec jsem se neotevírala. Přítele večer zase vyhodili a řekli, že tady nemůže být a že az budu těsně před porodem, tak může přijet. Po 26 hodinách v dost silných bolestech mi teprve dali tabletu na zesílení kontrakcí, protože jsem se hrozně pomalu otevírala.

Na pokoji jsem byla úplně sama s obrovskými bolestmi. Nikdo mne nepřišel ani zkontrolovat, ani se nezeptal, jestli něco nepotřebuji. Chtěla jsem půjčit balón do sprchy a bylo mi řečeno, že na čekacím pokoji na to není nárok. Hrozně arogantní porodní asistentka tam byla a pořád mi říkala, že to ještě nejsou bolesti, co mám, a že se mám těšit, že to nejhorší mne teprve čeká. Vážně neuměla ani povzbudit, jen mi přidávala starosti a stresovala mne.

Po 29 hodinach už kolem mne začaly běhat 4 doktorky a začaly stresovat, to mi taky moc nepřidalo. Pak jsem si na sál mohla zavolat přítele. Když jsem konečně dospěla k samotnému konci porodu, neměla jsem na něj uz vůbec sílu. Tlačila jsem, co to dalo, rozstřihli mne hrozně moc a nakonec malé museli pomoct klestěma. Ani mi ji neukázali a hned ji odnesli. Čtyři doktorky měly co dělat, aby mi zastavily masivní krvácení. Dostala jsem 4 transfuze a několik kapaček. Malou mi pak na chvilinku zabalenou donesl přítel a jen jsem ji stihla dát pusinku a hned mi ji vzali, prý byla trosku přidušená. Když mne konečně zašili a zastavili krvácení, nechali mne 2 hodiny ležet na pokoji, a i když jsem se pořád ptala na malou, nikdo mi nic neřekl, jen mi nechali vzkazat, že je v pořádku v inkubatoru na rozdýchaní.

Když mne odvezli na pokoj, tak jsme s přítelem pořád čekali, kdy nám malou konečně přivezou a nedočkali jsme se. Přítel musel odjet do práce a já malou viděla az po 6,5 hodinách. Porod v bolestech trval 31 hodin, všem jsem byla ukradená, žádná předporodní péče. Už nikdy víc bych tomuto nechtěla vystavit své dítě a ani sebe. Bohužel.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jinou porodnici.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 20.09.17 napsala :

Do porodnice jsem dorazila večer s kontrakcemi. Manžela z porodnice vyhodili a mě poslali spát. Na prázdném porodním pokoji jsme zůstat nesměli. Nikdo mě ani nepřišel zkontrolovat. Kdybych neměla dostat po čtyřech hodinách další kapačku kvůli streptokokovi, ani by si nevšimli, že už rodím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Do Benešovské porodnice nechodit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - PetiJan 30.08.17 napsala :

Ahoj,
moje zkušenost s porodnicí v Benešově je velmi pozitivní. Bohužel jsem musela podstoupit v Benešově indukovaný porod-potrat ve druhém trimestru. Naši milovanou holčičku napadl dle výsledků v Gennetu paravirus B19 a zastavilo jí to srdíčko. Nebudu se rozepisovat, jaké utrpení to pro nás bylo, protože do 17. týdne těhotenství vše v pořádku. Orgány, genetika…
Nicméně musela jsem podstoupit vyvolání porodu mrtvého miminka.

V nemocnici se o mě staral pan doktor Ondřej Čech, který i na ultrazvuku přišel na to, že je něco špatně a odeslal do Gennetu na vyšetření. Byl skvělý. Empatický, trpělivý a vše mi citlivě vysvětlil tak, že jsem se noc před výkonem cítila v bezpečí. Sestřičky i ostatní personál úžasní, byli na mě moc hodní. Prostředí čisté, milé, ale hlavně péče výborná…

Máme to za sebou a teď jen čekat na to, až se tělo dá do pořádku a my můžeme zkoušet nové miminko, věříme, že se nám brzy vrátí. Ostatně pan doktor Čech mi řekl, že díky porodu mám čistou dělohu, bez řezu a že když jsem a na poprvé otěhotněla spontánně, určitě mě tady brzy budou mít znovu, jen o patro níž na porodním. Děkuji panu doktorovi, velmi velmi milý a citlivý doktor!!!

Personál: MUDr. Ondřej Čech Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Mariana19 20.06.17 napsala :

V Benešově jsem rodila obě své děti a myslím si, že si spousta lidí neváží zdravotní péče, které se nám dostává oproti předešlým dobám. Občas se samozřejmě vyskytne nějaká komplikace, ale ten, kdo začne panikařit a vidět nejhorší scénáře, tak je také dostane. Kdo zachová svoje představy o pozitivním průběhu čehokoli, to se mu také dostane.

S prvním dítětem jsem měla menší problém, prováděli mi kyretáž, byli jsme 3 rodičky rodící po cca 10 minutách a Mudr. Vlčková tam byla sama se sestrami, všechno zvládla perfektně, především mé šití, toho si velice vážím. Jedině sestra zřejmě nezkušená, moc jí nebylo rozumět, mi při krvácení propíchla žílu ve snaze píchnutí metanu, abych neomdlela. Z propíchnuté žíly jsem měla obrovskou modřinu ještě 2 týdny. Ale všechno se dalo zvládnout, všechno se zahojilo, i zlomený klíček u syna, což je běžná věc, aby dítě dostali ven.

Druhý porod byl mnohem snazší, bolestivější, přestože jsem rodila menší a lehčí děťátko. Šití od Mudr.Čecha bych vyměnila za tu neviditelnou dokonalou jizvičku od Mudr. Vlčkové, ale hlavně, že tam nemám díru a v běžném životě mi to nijak nevadí. Nechápu, jak si může někdo stěžovat na jídlo, jídlo pro kojící matku je dost ochuzené o koření a různé nadýmající složky, ale to snad pro naše děti chvilku vydržíme. Nikdo si dnes zřejmě neuvědomuje, že nás netrápí nedostatek potravy.

Musím říct, že jsem ráda, že máme zdravotní péči na úrovni, jaká je, nevidím důvod vybírat si porodnici jinou, než je v nejbližším okolí bydliště. Do Benešova bych šla klidně znovu, hlavně když nebudu muset rodit sama někde na mezi, nebo ve svý posteli se starou porodní bábou, která ví, že pupeční šňůra se musí přestřihnout a zavázat a tím to zhaslo.
Tímto děkuji lékařům, že jsou lékaři.

Personál: Mudr. Vlčková, Mudr. Čech

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prohlídku prostor, informace a rady od maminek, které rodily kdekoli.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co veřejně naleznete v seznamech do porodnice, určitě i svoje poporodní vložky (nejlépe z lékárny Dr. Max, jsou extra dlouhé) a vodu na pití, popřípadě jídlo, pokud jste zmlsaní. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 06.06.17 napsala :

V Benešově jsem byla nadšená. Všichni strašně milí, usměvaví a ochotní. Na vyšetření jsem nečekala nikdy déle než 10 min, což se v porodnicích v Praze nedá srovnávat (i s cestou tam to bylo rychlejší). Nechali mě bez problémů týden přenášet, vyvolávání nakonec nebylo potřeba.

Nikdy jsem nedostala tolik pochval, jako na porodním sále (přitom jsem vůbec nedělala to, co mi říkali).

Druhé dítě budu určitě rodit opět v Benešově!

Personál: MUDr. Lysenko

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Aspoň 3 noční košile, je tam hodně teplo. Menší lahev vody (já měla 1,5 l a bylo obtížné z ní pít).

Nahlásit
neutrální
Porodnice Benešov - daisyp 12.09.16 napsala :

Nemocnice Benešov se ráda pyšní tím, že má jedno z nejmodernějších porodnických oddělení v ČR. No, možná tomu tak kdysi bylo - tak před dvaceti lety. Když jsme potom srovnávaly se sestrou, která třikrát rodila ve Zlíně, tak mi připadalo, že Benešov je úrovní služeb někde ve středověku.

Rodila jsem v srpnu 2015 (první miminko) a teprve teď jsem si říkala, že bych asi měla přidat nějaké hodnocení, aby ostatní věděly, do čeho jdou.

Do nemocnice jsem přijela ráno v pět, když mi praskla voda. V recepci nikdo nebyl, což celkem nechápu, protože porodnice je snad hodně aktivní i v noci a nikde není šipka ve stylu „k porodu do prvního patra výtahem“. Naštěstí já už jsem v porodnici ležela předtím, když jsem měla nějaký horší monitor srdce miminka, takže jsme věděli, kam jít. Jen trochu lituji ostatní. Vyjeli jsme nahoru a bloudili po oddělení, abychom našli nějakou živou duši.

Na příjmu byl pan doktor Čech - ten mě měl v péči už i při předchozí hospitalizaci - hodný, někdy až příliš starostlivý, vše vysvětlí, sympaťák, citlivě vyšetřuje, i když nejsem na chlapy na gyndě zvyklá. Všechno proběhlo bez problémů až na to, že po mě chtěli vložku, do které jsem zachytávala plodovou vodu, ale já měla standardní Always a z té se nedá odebrat vzorek. Takže pozor a vzít si tu porodnickou tlustou hrůzu!

Dostala jsem instrukce, že porod bude na dlouho a šla jsem na čekatelák, kde je šest lůžek, ale naštěstí tam nikdo nebyl. Chtěla jsem nadstandard, ale byl obsazený - i porodní box i jednolůžák na poporodním. Sestra mi alespoň zařídila dvoulůžák „nadstandard“. To je třeba jedna z věcí, kterou považuji za dost zastaralou. Většinou bývá standard dvoulůžkový a nadstandard jednolůžkový, přičemž pokoj slouží rovnou jako porodní sál - v Benešově se člověk pořád stěhuje.

Na čekateláku jsem byla sama čtyři hodiny - nikdo se na mě nepřišel ani podívat, což tedy u prvorodičky bych myslela, že je záhodno. Zhruba ve 12 přijel přítel a přestěhovali mě na „nadstandardní“ pokoj, kde byla maminka po porodu a měla tam návštěvu pěti lidí, včetně dalšího dítěte. Já tam prodýchávala kontrakce a cítila se před všemi těmi lidmi jako největší blbec.

Už asi od jedné odpoledne jsem měla kontrakce po asi sedmi minutách a hodně to bolelo. Tak jsme s přítelem štrádovali po chodbě a že by se mě někdo přišel zeptat, jak se mi daří, tak to ne - dostala jsem jen pokyn, že až se to nebude dát vydržet, tak se mám přijít nahlásit a případně si přijít pro urychlovací injekci. Co to asi je - až se to nebude dát vydržet? Tohle říct prvorodičce není zrovna ideální. Celý porod se dá očividně vydržet. Taky mi sestra poradila, že na zmírnění bolesti se mám jít sprchovat a polévat si břicho teplou vodou. To bylo super! Nicméně nikde nebylo žádné sedátko a kontrakce v té době už dost bolely. Stát ve sprše bylo hodně nepříjemné, takže jsem byla nucená kecnout si do sprchové vaničky. Trošku nehygienické, ale v tu dobu mi bylo všechno jedno.

Někdy v pět mi došla trpělivost a šla jsem na porodní sál ohlásit, že mě to fakt hodně bolí. Zkontrolovali mě a řekli, že jsem otevřená na dva centimetry a že se „pořád nic neděje“ - hláška, kterou opakovali celý den. Dali mi měřič kontrakcí a prohlásili, že se opravdu nic neděje. Jenomže mě to bolelo tak, že jsem měla potíže vstát, tak mě přišla zkontrolovat doktorka Vlčková a vypnula monitor se slovy: „Ten krám měří naprosté nesmysly, podívejte se na ní.“ a rozhodla, že mě tedy dají na „přípravnu“. To je mrňavý kamrlík se zděným okachlíkovaným lehátkem, které má na sobě koženkovou lepivou matraci. Je tam záchod bez dveří (paráda) a jeden skákací míč, který mi byl celkem na nic, když už jsem nemohla ani sedět (spíš bych ho uvítala na poporodním pokoji předtím a nebo v té sprše). Dali mi nějaký klystýrový gel a čekalo se - zase se nikdo nepřišel podívat. Prý mám přijít až budu rodit.

Měla jsem kontrakce, které mi stahovaly břicho dolů, jako bych tam měla vetřelce. Přítel se mě ptal, jestli to je ono. Tak jsem řekla, že nevím a ať se jde zeptat. Nikdo pro mě nepřišel, prý si mám přijít na sál. Za boha jsem tam nemohla dojít. Přišlo mi, že mám jednu velkou kontrakci bez přestávky. Dobelhala jsem se tam snad po pěti minutách, změřili mi otevření a přišla oblíbená hláška: „Pět centimetrů, to se pořád nic neděje.“ Mně přišlo, že rodím, ale jak jsem byla prvorodička, tak jsem se nehádala a už tam jen ležela. Za pět minut přišla sestra a říká, že jakmile ucítím tlak na konečník, tak mám zavolat. Tak jsem odvětila, že ten už cítím delší dobu. Najednou tam všichni začali běhat, že rodím a za pět minut bylo hotovo, když mě konečně instruovali, že mám tlačit. Docela komedie.

Takže bych to shrnula tak, že předporodní péče celkem tristní, přípravna (neboli „hekárna“) strašidelný hnus - vypadá to tam trošku jako ve vězení, ale personál na sále už byl potom zlatý - doktorka Vlčková byla parádní, povzbuzovala a radila. Nejhorší bylo se k ní přes sestry a ten předporodní personál vůbec propracovat. Prcka mi dali po měření - mně to připadalo, že hned. Byla jsem tak vyjukaná, že jsem se spíš soustředila na šití, takže ho vzali na opatrování za tatínkem, což mi vyhovovalo, jelikož jsem věděla, že je o něj dobře postaráno.

O šití jsem si přečetla samé horor story, ale bylo to v pohodě a to jsem celkem citlivá osoba. Párkrát to píchlo, na což mě doktorka dopředu upozornila a pak už zabrala injekce na umrtvení. Po zašití nás dali na samostatný pokoj se synem i s přítelem a nechali nás tam asi dvě hodiny odpočívat a sžívat se spolu. Taky nám hned ukázali, jak kojit.

Poporodní oddělení už bylo dobré, protože na „nadstandardu“ jsme byli jen dvě a pak hned druhý den šla druhá maminka domů, nikoho nového mi nepřidali. Sestřičky moc hodné - chodily celkem často kontrolovat a cokoliv vysvětlily, když jsem se ptala - ale musí se člověk fakt zeptat a říct si. Doktorky, které se staraly o miminky byly naprosto zlaté obě dvě - jedna mladá blonďatá a potom taková starší dáma MUDr. Vařílková.

Ovšem - JÍDLO SE NEDÁ JÍST! Nechutná to ani jako ze školní jídelny. Je to prostě hnus. Jsem zvyklá sníst celkem všechno, ale tohle se nedalo. Jedla jsem jen snídani - rohlík s máslem a večeři - chleba s máslem. Pro kojící matky bych očekávala jinou stravu, takže to pozor.

A také ještě bod mínus za hygienu - sestra mi přišla převléknout peřinu a prostěradlo až po dvou dnech a to jsem měla všechno od krve. Nejsem cíťa, ale tohle bylo dost nechutné.

Personál: MUDr. Vlčková, MUDr. Čech, MUDr. Vařílková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se na nekonečné čekání, pokud porod nebude postupovat rychle.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nějakou zábavu na předporodní oddělení - klidně hudbu a nebo oblíbený film (bez toho to bylo jen mučení), jídlo.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Benešov - LuisaRos 17.06.16 napsala :

Příště se budu snažit, abych rodit v Benešově nemusela, a když, tak ambulantně. Celkový dojem mám z porodnice špatný, a to z odd. šestinedělí. Domů jsem se těšila jako na smilování. Tam je to asi o tom, jaký personál chytnete.

Představovala jsem si, že budeme mít nadstandardní pokoj, kde manžel první noc s námi přespí. Jak jsem po příjezdu zjistila, nadstandardy jednolůžkové byly beznadějně plné. Hygiena 0 - sprchový kout, který sdílíte s dalšími třemi až čtyřmi rodičkami uklízečka myje tím stylem, že ho jen opláchne vodou a přitom do něj všichni močí. Zapomenutou vložku jsme měli ve sprchovým koutě dva dny.. Opravdu jsem nezažila, že by proběhl nějaký větší úklid během mého pětidenního pobytu. Celkem jsem se tam toho štítila. A když mi šla vyměnit prostěradlo, ještě mi řekla, že ho mám zvalchované. :-)

No tak to se tedy omlouvám, že… Paní, která roznášela jídlo, nám zase do pokoje vždy vtrhla tak, že sebou miminka cukla, a jediné co dokázala pronést, bylo znechuceně ať si laskavě vyvětráme. Jídlo vám přinesou a po 10 minutách si jdou pro tác. Jednou jsem se ani nestihla k jídlu posadit, tak mi tedy odsekla, ať až to dojím, tác laskavě donesu.

Zapomněla jsem si doma léky, kt. běžně beru, a sestra mi druhý den vynadala, ať si zařídím jejich přivezení, že mi je tam dávat nebudou… přitom den předtím mi je jiná sestřička bez jediného komentáře sama přinesla. Po několika sestrách raději nic nechtít, protože člověk je po třech probděných nocích uzlíček nervů a poslední co potřebuje je, aby na něj byli hnusní. Já nevím, měla jsem pocit, jako bych jim snad něco udělala. Asi není nad to mít rád svou práci.. Naopak byly tam i takové sestry a díky bohu za ně, které byly skvělé, ale to byly všeho všudy za tu dobu čtyři. Dětský doktor a doktorka byli skvělí.

Podpora kojení spočívá v tom, že vám sestra ukáže, jak miminko přiložit, ale nikdo vás už zkontrolovat nepřijde. Sama jsem se musela doptávat a to vždycky s pocitem, že děsně otravuju.

Co se týká samotného porodu, rodil mě MUDr. Lysenko, který mne přišel vždy i ráno zkontrolovat. Ten je milý a nemůžu říct nic špatného. Nemám ten samý dojem ze sester. Jsem ráda, že byl u porodu manžel, pt. nevím, jak by se sestra chovala, kdyby tam nebyl. Několikrát mne okřikla i tak. Příjem také, to raději ani nebudu komentovat.
Neustále mi během první doby porodní nabízeli, abych si nechala píchnout něco na urychlení, že porod nepostupuje atd. - dojem mám spíše takový, že se blížil konec směny; a něco na bolest mi také bylo neustále hojně nabízeno.

Takže kvůli přístupu sester a hygieně se už do Benešovské porodnice vrátit nechci, i když mám za to, že jsou tam výborní doktoři, jako je pan Kroužek, Čech a asi i další.

Personál: MUDr. Lysenko Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - nikko 02.05.16 napsala :

Porodila jsem zde své první dítě a přístup pana doktora byl na jedničku! Porod byl velmi rychlý a pan doktor je profesionál, péče od něj byla na jedničku.

Bohužel se to nedá říct o některých sestřičkách. Podle porodní asistentky jsem byla za hysterku (přijela jsem z velkými bolestmi, podle jejích slov porodím až tak za 8 hodin, tak jsem hysterická moc brzy, no porodila jsem do dvou a půl hodiny od první bolesti).

Další, co mi dost vadilo, že sestřičky mi tam nechtěli nechat přítele. Přijeli jsme v noci a to tam prý nemůže zůstat. Poprosila jsem pana doktora, jestli by to nějak nešlo udělat, a hle, najednou to šlo!

Jestli ještě někdy budu rodit, tak určitě zase v Benešově. Pan doktor dodal sílu mně a pomohl naši holčičce, která měla dvakrát obtočený pupečník kolem krku. Patří mu mé velké DÍKY!

Personál: MUDr. Frish

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnice vložky (jedno balení jsem dostala), jídlo (to nemocniční se jist moc nedá), jednorázové podložky.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Benešov - Anonymní 18.04.16 napsala :

Na porodním sále úplně suprový přístup. PA paní Kněnická - nejlepší asistentka. Dokázala podpořit, i když už jsem myslela, že to nezvládnu a byla jsem už totálně bez sil. Kdyby malá neměla ručičku u hlavičky, tak by mě odrodila sama. Musel přijít pan doktor Lysenko, kterému jsem nerozuměla skoro - možná každé třetí slovo.

Poporodní péče byla bezvadná. Sestřičky příjemné a ochotné. Jen co mě zarazilo, byl přístup sester na novorozeneckém. Když maminka měla s čímkoliv problém, tak přišly jak kdyby je to obtěžovalo. Nic nevysvětlily a působily otráveně.

Personál: MUDr. Lysenko, PA Minika Kněnická

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na vše se ptát, pokud něco neví. Od toho tam jsou, aby poradily a hlavně pomohly.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hoodně poporodních vložek, jednorázové podložky - pod sebe, doklady, jídlo - pokud se chce maminka najíst, minimálně košile.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Ewicak 13.04.16 napsala :

Rodila jsem v této nemocnici před 6 týdny svou první dceru. Jelikož mi hrozil předčasný porod, tak jsem v této nemocnici byla hospitalizována měsíc před porodem. Měsíc se tam o mně perfektně starali.

Pak jsem šla na pár dní domů a přijela s odtékající plodovkou. Porod mi vyvolali, aby se nečekalo, protože moje monitory nebyly nic moc. Porod probíhal bez komplikací. Byla jsem s veškerou péčí před porodem, po porodu spokojená.

Doktoři jsou profíci a pořád se mě ptali, jak se cítím, jestli nepotřebuju něco na bolest. To samé na gynekologickém oddělení… Za sebe nemocnici doporučuji, a pokud budeme uvažovat o druhém miminku moc ráda v této nemocnici budu opět rodit. Já byla moc spokojená.

Personál: MUDr. .Beránková, PA Hlaváčková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu a doklady. :-) Taky hoooooodně vložek a taky ty jednorázový přebalovací podložky pod miminko. Dávala jsem si je pod sebe.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Benešov - TerezieN 23.02.16 napsala :

Rodila jsem zde první a díky „péči“ i poslední dítě. Přišli jsme sem naprosto zdraví a odešli s doživotními následky. Bohužel.

Péče během těhotenství byla pouze „monitory“, poslední UTZ ve 35. týdnu při příjmu, žádné měření rozpětí pánve, nic…což se v Praze běžně dělá a UTZ dělají při každé prohlídce (bohužel jsem toto zjistila až po porodu). Na co jsem se nezeptala, to neřekli.

Jela jsem tam v den porodu dopoledne, protože mi odešla plodová zátka a vytékala tekutina, která nebyla údajně plodová voda, ale co to bylo MUDr. Čech nevěděl?! I přes to mě poslal zase domů, že rodit nebudu, hospitalizaci odmítl. Navečer jsem už na sále rodila, službu měla nějaká doktorka, nevypadala moc zkušeně. Nakonec mě rodil Dr. Kroužek.
Jelikož jsem neměla žádnou komplikaci během těhotenství šla jsem automaticky na spontánní porod. Syn byl ale příliš velký, 4 kg, a porod byl ukončen kleštěmi.

Od porodu jsem byla na 2 operacích a plastice, kvůli poporodním poraněním z „velmi necitlivě“ vedeného porodu (slova lékařů, kteří mě dávali dohromady, ne má). Následek porodu: výhřez pochvy, dělohy, utržená část svalů pánevního dna, která už nejde opravit, utržená přední i zadní poševní stěna.

Syn: centrální svalová hypotonie jako následek kleští a přidušení. Takže Vojtovka, rehabilitace, neurologie… furt dokola!

Rozhodla jsem se pro Benešov, protože jsem chtěla klidnější porodnici. A hodnocení Benešova byla převážně pozitivní. Ostatně 80 % matek ji doporučuje. Bohužel v mém případě nejhorší možná volba.

Jinak odd. šestinedělí bylo fajn. Milé sestry, hezké prostření, měla jsem nadstandard, takže jsem i vše co bylo potřeba dostala, kromě plen pro dítě, ty jsem měla své. Jídlo dobré, ačkoli bych si představovala trochu jiné, po porodu.

Dle mého názoru, kdybych byla lékař a mohla se „podívat“ do čeho jdu určitě to udělám. Nemohu si pomoci, ale myslím že kdyby se mi obtěžovali dělat UTZ i po zbytek těhotenství, k tomuto by nedošlo, protože by přišli na velikost dítěte. Od té doby jsem slyšela spousty téměř hororových příběhů z Benešovské porodnice, a znám i díky komplikacím po porodu několik dalších maminek, které si tam „užily“ své. Takže za mě, palec dolů!

Personál: MUDr. Kroužek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat si jinou porodnici, která přistupuje k péči o nastávající maminky zodpovědněji.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 21.02.16 napsala :

V pátek jsem měla v 9:00 nástup na vyvolání, ukončený 41 týden. Každé 2-3 hodiny jsem chodila na monitory až do večera a dávali mi injekce na otevírání a oxytocin a dostala jsem 2 tablety na vyvolání. Voda mi praskla o půlnoci…

Musela jsem ležet, připojená na monitor, na kanyle s oxytocinem a každou kontrakci prodýchat v leže, což bylo nesnesitelné… V 12 hod jsem prosila doktora, ať mi udělá císaře, že už nemůžu, nebo ať mě pustí stoupnout si, kontrakce byly nesnesitelné! On že ne, že musíme počkat.

Dali mi epidurál, abych si odpočinula. Nešlo jim to, měla jsem v zádech 8 vpichů… Povedlo se mi usnout a pak začala taková divná tlačivá bolest, která mi tlačila na podbřišek… Bylo to nesnesitelné. Nešlo to ani prodýchat! Vymyslela jsem si, že potřebuju na wc, abych si mohla stoupnout. Bylo mi dovoleno se osprchovat. Manžel mě vedl, kvůli rozpíchaným zádům jsem nemohla skoro chodit a bylo mi jasný, že pokud se porod rozjede, tak tlačit fakt nedokážu. Byla jsem už zoufalá.

Opět mě připojili na monitor a napíchli kapačku. Bylo 15hod a já už nemohla… Začala jsem se kousat do ruky, abych si způsobila jinou bolest. Brečet mi nešlo, už sem byla na konci svých sil, ten tlak byl nesnesitelný, nebyli to už kontrakce! Říkala jsem doktorovi, že už nemůžu, a on že jsem se otevřela na 5 cm, že musíme počkat, že porod postupuje.

Manžel když viděl, jak už jsem zoufalá, tak se ho zeptal, jak dlouho mě hodlá takhle nechat. Se urazil a že teda zavolá na konzultaci paní doktorku. Ta přišla po nějaké době, koukla na mě, že je tam už zelený kal a že okamžitě na sál. Když jsme to slyšeli, zhrozili jsme se, a když jsem se podívala na monitor, tak snímač tepu mimča byl poloviční, než předtím. Během 5 min jsem byla na sále.

Procitla jsem, mluvil na mě manžel, že máme holčičku, ale byla jsem bez síly, že jsem neotevřela ani oči. Malá se narodila v 16:43 hod v sobotu. Probrala jsem se úplně až kolem 21 hod. Za chvíli přišla sestra a přinesla mi malou. Po 22 hod přišel doktor a říkal mi,že to dalo operatérům dost zabrat a že bych normálně stejně neporodila.

Závěr: Oxytocin do mě tekl pořád a dostala jsem 4 injekce na otevírání a asi 2 kapačky proti bolesti. Oxytocinem mi pořád jen vyvolávali bolest.

Manžel se dozvěděl, večer, že vedle nás byla na monitoru paní, co byla se mnou na pokoji a že slyšela se bavit dvě sestry, že ten císař mi měli udělat už v poledne. A porod nepostupoval, protože malá byla zamotaná v pupeční šňůře. A každý den (ne, po, út) mě chodil pan doktor kontrolovat a ptát se, jak se mi daří. A perlička na konec, každý den mi nabízeli léky proti bolesti. Odmítala jsem, nechalo se to oproti porodu v pohodě vydržet. Ale den před propuštěním mi sestřička řekla, jestli si nechci jen tak zobnout Ibalgin. :D

Druhý porod si velice rozmyslím. Nebo spíš, zaplatím si primáře, když to jde… Ale personál a doktoři jinak na šestinedělí super, to si nemůžu stěžovat. :) A obědy se nedaly jíst, bez chuti.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trvejte si vždy na svém. Doktor nás musí poslouchat!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Sůl, pokud se chcete najíst.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Anita1239 16.01.16 napsala :

Porodnici Benešov vřele doporučuji. Rodila jsem tam své první dítě a vše probíhalo v klidu a podle plánu. Doktorka Vlčková je velice zkušená porodnice, dokázala mě v klidu vést, když jsem myslela, že už to nezvládnu tak mě podpořila. Každý krok, co prováděla se mnou, konzultovala, takže jsem neměla pocit, že se něco děje beze mě.

Jako velké pozitivum beru, že mi malého dali hned po jeho ošetření, mohla jsem se s nim mazlit než mě dr. zašila. A přisátý na prsu byl do 15 minut od porodu.

Po převozu na pokoj se mi líbilo, že mě sestřička nechala osprchovat, což je velice příjemné a dodá to energii.

Péči o prcka si také nemůžu vynachválit. Sestřičky jsou velice trpělivé, vše ochotně vysvětlí a ukáží. V případe, že je maminka unavená a chce si odpočinout, sestřičky si mimčo bez řečí vezmou k sobě.

Personál: MUDr. Vlčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nestresovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vyplněné papíry se jménem dítěte.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 02.01.16 napsala :

Rodila jsem v Benešově první dítě už v roce 2010, ale v Benešově u nemocnice bydlím a chodím tam na gynekologii. Co jsem tak slyšela zde v Benešově, tak se tam poměry (kvalita personálu) horší a nelepší… Druhé dítě jsem odjela rodit do Příbrami a nelituji. Třetí také budu rodit tam, i když bydlím blízko porodnice v Benešově.

Chtěla jsem přirozený porod bez zbytečných zásahů a k porodu jsem měla dulu. Toto v Benešově opravdu nechtějte. Celou dobu jsem byla označována jako „ta alternativní, co moc čte a ničemu nerozumí“, vrchní PA (nevím, zda tam je furt ta samá) byla arogantní a při čtení porodního plánu na mě řvala: „A kolikrát jste rodila? To si myslíte, že porodům rozumíte lépe jak naše zkušené asistentky?“. Ne, jen nechci být obětí farmakologie a věřím svému tělu, kterému se dnes v nemocnicích ale už nevěří…

U příjmu jsem byla častována urážlivými poznámky, musela podepsat papír, že v případě, že budu chtít dodržovat porodní plán a MUDr. s tím nebude souhlasit, vyhodí mě uprostřed porodu z porodnice. Přičemž já jsem nebyla naladěna hádavě a v PP jsem měla, že pokud bude ohrožení života dítěte nebo matky, tak samozřejmě bude postupováno podle lékařského názoru.

Porod to byl první po odtoku vody, a tak probíhal dlouho, krásně postupoval, ale pomalu. Mě to vyhovovalo. Na bolesti jsem si zvykala postupně, ale doktorka asi chtěla jít už spát, noční ze soboty na neděli…

Když jsem dosáhla limitu 24 hodin od odtoku plodové vody, tak muselo dítě do minuty na svět. Doktorka nařídila oxytocin a připoutala mě k porodnímu křeslu v poloze v pololeže, kterou jsem nechtěla, ale ona mě k ní donutila. Než mě podali oxytocin, tak se vedle rozrodila jiná maminka, PA i MUDr. odešly k ní a mě nechaly hodinu bez dohledu (byla tam moje dula a manžel). Po hodině jsem byla podle své duly už otevřená i bez oxytocinu na 9 - 10 prstů a podle duly bych porodila do hodiny přirozeně bez zásahů.

Když jsme prosily (slušně!) PA a MUDr., aby mne ještě jednou po té hodině vyšetřila a zvážila, zda je nutné podávat lék, tak jsme byly sprostě odbyti tím, že přece oxytocin už doktorka jednou naordinovala, a tak to tak musí být. Musí mi ho dát. Takže jsem ho dostala a hned ve dvojité dávce, aby mě měly z krku. Jakmile máte kanylu a pytlíček, už s tím nic nenaděláte, už jste obětí… Porod ve 2. fázi byl i tak dlouhý, nutili mne tlačit mimo kontrakci, což se nesmí. Poranění obrovské, šití asi 30 nebo 45 minut, šíleně bolelo. Horší jak porod. Hojení jizvy na dlouho. Ale naštěstí neudělaly nástřih, takže se poranění zhojilo bez následků.

Shrnuto podtrženo - 1. dítě Benešov 3,25 kg a asi 40 stehů, 2. dítě Příbram s vlastní PA, 4,5 kg přirozený porod 2 kosmetické stehy, které by nebyly, kdybych neměla první porod zprzněný.

Dopadlo to dobře, na poměry Benešova, díky Bohu za ty dary. Na PA jsem měla smůlu. Ostatní, co jsem měla u příjmu, si myslely své, ale byly profesionální. Tato byla neprofesionální. Když jsem odmítla klystýr, tak na mě ječela: „Vy jste prase, co si posere dítě, to se jen tak nevidí.“ Maminka vedle měla Yal a nehodu na sále měla, já jsem ani u jednoho porodu klystýr neměla a nehodu jsem nikdy neměla, na velkou jsem šla 5. den po porodu. Tělo ví, co dělá…

V Benešově prakticky není vzdělaný zkušený personál. Je to tak kombinace doktorů, kteří jsou čerstvě po škole a dělají si atestaci. Primář je hodný a citlivý chlap, mám ho ráda, ale není to dobrý manažer a v tomto personalistickém ohledu to není dobrý primář. Jinak ho jako gynekologa beru. Kroužek má své nejlepší za sebou, bohužel asi vyhrává alkohol. Ale jako chlap je super, sympatický a asi ještě nejlepší, co tam v Benešově je. Mladí dobří doktoři odchází, protože tam pro ně nejsou vytvořeny flexibilní podmínky. Pokud budete mít štěstí, bude vás rodit nějaký externista, který zaskakuje na služby, chválí si Posejpala, nikdy jsem nezažila, jen na UTZ. Pokud nebudete mít štěstí, Pán Bůh s vámi.

Bonding proběhl jakž takž, na bříško mě miminko dali, ale pupečník dotepat nenechali. Miminko při mém šití pak vážili (s tím jsem souhlasila), ale neměřili. Na podání vitamínu K se mě sestra přišla zeptat, byla profesionální. Kojit mě naučila dula, sestřička mě řekla, že mám hrozné bradavky a nikdy v životě kojit nebudu a že můžu zkusit kloboučky (to tam ostatně v Benešově říkají všem, protože asi mají smlouvu s Medelou…). Kojila jsem hned po porodu a bez kloboučků.

Co musím jakžtakž pochválit, je novorozenecké oddělení. Tedy kritizovala jsem, ale po zkušenostech s Příbramí už to beru zpět. Maminky se podporují v kojení (i když jim vnucují zbytečně kloboučky), a to je důležité. Sestry jsou ochotné pomoci kojit a poradit. Jsou trpělivé a maminky uklidňují, že mlíčko určitě bude. Gynekologické sestry jsou dost odměřené a jedna je vysloveně zlá. Nevím, zda tam ještě pracuje, ale po porodu jsem si s ní užila své. Ječela na mě, že musím 2 hodiny vstát z postele, i když jsem ztratila hodně krve a sanitární sestra mi řekla, ať ještě ležím. Když jsem omdlela a praštila sebou, tak na mě zase ječela, proč vstávám, když se mi točí hlava… Počkala jsem si na 6. hodinu, kdy se střídají služby a další sestra byla už příjemná. Zde to je o lidech.

K porodu bych se do této porodnice už nesvěřila. Doufám, že 3. porod bude postupovat rozumně a pomalu a stihneme opět dojet do Příbrami. Ale zase rychlý a bezproblémový přirozený porod by tam asi prošel.

Kdo chce klasický medikovaný porod a je ochotný riskovat, koho bude mít u porodu, tak ať to klidně riskne. PA tam bývají zkušené a pokud nenastane komplikace, tak nevadí, že doktoři jsou začátečníci. Moje MUDr. tam přijímali jako studentku 6 měsíců před tím, než jsem s ní rodila, ale někde se to naučit musí…

Ještě bych dodala, že tam není moc dobré technické zázemí pro první dobu porodní. Mně nechali 18 hodin na chodbě před sálem. A to jsem chtěla zaplatit nadstandardní pokoj vzadu za por. sálem, ale zakázali mi to, že to pro mě nemá smysl, že přece ještě nerodím. Postel na pokoji pro mě neměli, tak jsem byla v pokoji naproti por. sálu, kde bylo místo na postel, ale nevešel se tam už manžel a dula, bylo to tam stísněné.

Na WC jsem chodila do převlékací místnosti pro otce a sprchu jsem neměla vůbec! Prý pokud budu chtít, tak mohu jít k maminkám na čekatelák - leželo jich tam 12… Zdá se to jako drobnost, ale drobnost to není… Kdyby však ostatní v porodnici bylo na jedničku, tak bych toto asi ani neřešila.

Personál: MUDr. Krejčová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a modlitby.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přikrývku na miminko na břicho po porodu (dávají jen tenoučkou plenu a miminko prochladne), klidně i čepičku. Jídlo na další dny, v Benešově se nevaří nic moc.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Verudellita 08.12.15 napsala :

V Benešově budu rozhodne rodit znovu, skvělý personál, trpělivý, výborně se k nás postarali. Určitě doporučuji využit nadstandardní box, stojí to za to, absolutní soukromí, vana, pomůcky.

Rodila jsem s dulou a v kombinaci s boxem to bylo super - celou první dobu porodní jsme měli klid. Když přišli vyšetřit a zrovna jsme byli ve vaně nebo tak, v klidu počkali.

Doktorka Vlčková je skvělá. Byla trpělivá, na plánu a mojí představě porodu jsme se v pohodě domluvily a všechno mi vysvětlila a co šlo jen trochu, tak dodržela. Cítila jsem se opravdu v bezpečí a dobrých rukou.

Sestry na novorozeneckém jsou milé a snaží se, přikládají a ochotně pomáhají. Jídlo prima.
Obecně - možnost nadstandardu, výběr polohy, přirozený porod bez medikace, nenastřihnou preventivně, dítě na břicho, dotepání pupečníku, když je dítě zdravé tak plný rooming.

Personál: MUDr. Vlčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Konzultovat předem porodní plán, rodit s dulou, využit nadstandardní box.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Co je na seznamu, víc ručníků a poporodních vložek, balenou vodu, tatínka. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Bellinde 05.12.15 napsala :

Rodila jsem v Benešově v roce 2014. Byla jsem prvorodička.

Klady: vstřícný a ochotný personál. Neustále jsem byla pod dohledem na porodním sále od 8h do cca 14h. Vše se my snažili vysvětlit - veškerý zásah do průběhu porodu. Tj.: co dělají, proč to dělají, jak to udělají apod. Po celou dobu byl se mnou partner. Po porodu jsem využila nadstandardní pokoj, spokojenost. Sestra se každý den zeptala, zda mám bolesti, případně dala tabletku na bolest.

Sestry na dětském mě maximálně pomohly se rozkojit, což byl velký boj, doprovázený pocitem bezradnosti a slzami. Hl. se nebát za nimi dojít, ptát se, žádat pomoc. Kojila jsem plně do 7měs.

Zápory: Byl mně udělán pár dní před porodem Hamiltnův hmat, bez mého vědomí.
Pravděpodobně bych se tomu nebránila, ale nezeptali se, jen mě po tomto zákroku řekl pan doktor co udělal, že to tolik bolelo.

Po porodu dceru hned odnesli, sotva jsem ji zahlédla. Nic jí přitom nebylo. Po cca 20 min. mně jí donesli zabalenou jak housenku. To mě hodně mrzelo. Ale nestihla jsem zareagovat, byla jsem hodně moc omámená oxytocinem, tlumícími prostředky na bolest, vyčerpáním.

Hrozné jídlo, nedalo se to jíst.

V půlce června 2016 mám rodit podruhé. Ráda bych opět rodila v Benešově. Ale budu se informovat, zda mě dají malé hned po porodu na kůži. Aby mě od miminka hned neodtrhli jako od dcery. Pokud ne, půjdu rodit tam, kde ta možnost je. Třeba v Benešově miminka hned přikládají na kůži matky, ale mně to neudělali, nikdo mně tu možnost nenabídl.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky - alespoň dvě balení, jednorázové fixační kalhotky, jednorázové vložky do podprsenky, balík plínek, mastičku na zadeček. Ručníky, noční košile - alespoň 4 ks, bačkory, ponožky, kojící podprsenky, jemný toaletní papír. jednorázové přebalovací podložky - užila jsem je pod sebe do postele, kvůli krvácení. Základní hygienické potřeby (k porodu pomádu na rty, hroznový cukr,láhev neperlivé vody), občanský průkaz, rodný list, těhotenskou průkazku, dotazník se jménem dítěte s podpisem obou rodičů (přímo se to jmenuje: Prohlášení k narození dítěte pro matriku - měla bys to dostat od svého gynekol.), kartičku pojišťovny, oddací list (popř. pokud nejste manželé jako třeba my a přes to chcete, aby mimčo mělo příjmení po taťkovi, tak je nutné zajít na matriku a nechat si vyhotovit Zápis o určení otcovství k nenarozenému dítěti souhlasným prohlášením rodičů - tj. musíte jít oba a budou po vás chtít občanky a rodné listy).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 16.11.15 napsala :

Nedoporučuji. Porod sice asi probíhal v pořádku, ale po císařském řezu mi buď špatně srostla děloha - což se prý stává - nebo mě špatně zašili. Pravděpodobnější je ta první varianta…

Po velkých zdravotních problémech mě můj gynekolog poslal na laparoskopii, ať se mi podívají do břicha, proč mám neustále bolesti břicha atd. Nic významného v této porodnici nenašli. Po 5 měsících od první operace jsem se naštěstí dostala ke specialistovi, který si všiml, že mám na děloze velkou díru. Chystám se tedy na opravení. No škoda, že si v této porodnici díry na děloze jaksi nevšimli.

Díra se samozřejmě zvětšuje, ale operace už se blíží. No nezbývá než se modlit, abych ještě někdy otěhotněla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porod asi ano, ale další gynekologické operace ne.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Benešov - tono1 02.11.15 napsala :

Milé mamičky, ak zvažujete pôrodnicu v Benešove, mali by ste vedieť, že láka na krásne pozlátko množstva nadštandardných služieb, ale skutočnosť závisí predovšetkým na šťastí.

Pôrod mojej manželky bol pre ňu zbytočne stresujúci, pretože ordinujúci lekár nebol nielen schopný správne odhadnúť kedy pôrod asi nastane, on si dokonca ani len nevšimol, že manželka už rodí! Nechal ju ležať na izbe 3 hodiny bez kontroly a nakoniec (za úplne iným účelom) musela sama, peši prejsť na pôrodný sál kde si konečne niekto niečo všimol. Len s veľkým štastím sú ona aj dieťa v poriadku.

A čo mňa ako otca hnevá asi najviac je, že mi nedovolili zostať pri manželke a poslali ma preč. Len kvôli zlému odhadu doktora a obsadenosti izieb, kde by som mohol ostať. Nesmel som zostať dokonca ani v kresle v čakárni.

Takto sa zlým personálom zážitok, ktorý mal náš vzťah utužiť, skoro stal dôvodom k rozvodu, pretože manželka si na základe odporúčaní na tejto stránke priala rodiť jedine tam.

Personál: Čech

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ak ste sa rozhodli pre Benešov, dúfajte, že budete mať šťastie.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Megoogle 28.08.15 napsala :

Dne 22.8.2015 jsem v Benešově podstoupila plánovanou sekci kvůli poloze malé. Operace byla provedena v epidurálu. Za sebe mohu říct, že jsem byla naprosto ohromená přístupem ke mně i k malé. Už v poradnách mi byly zděleny a vysvětleny všechny dotazy, před samotnou operací mi bylo vysvětleno, co se bude dít a jak to bude probíhat.

Pro mne jako pro prvorodičku byla veliká opora v sestřičkách na novorozeneckém oddělení, které vše vysvětlily a pomohly v začátcích. Sestřičky na porodnickém byly také vždy usměvavé a ochotné, dokonce samy chodily na pokoj a ptaly se, zda nepotřebuji něco na bolest. Přístup lékařů byl přímo famózní! Ani jednou jsem neměla pocit, že by se mnou nebo s malou bylo zacházeno jen jako s číslem pojištěnce.

Jediné, co bych vytkla, byla jedna sestra na gynekologickém oddělení, kde jsem ležela před přesunutím na porodnické kvůli nedostatku místa. Ale třeba měla jen „svůj den“. Měla jsem rodit v Thomayerově nemocnici, ale kvůli uzavření jsem musela najít alternativu a dnes jsem ráda, že jsem se rozhodla pro Benešov! Rozhodně bych tam šla rodit znova.

Personál: MUDr. Čech, MUDr. Kroužek, MUDr. Lörenc, MUDr. Brdková, MUDr. Martinů

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na vše se ptát, nebát se říct si o něco na bolest,nebát se říct si o pomoc s mimčem

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, rukavičky, vlhčené ubrousky a krém na opruzeniny pro mimčo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - majula15 20.08.15 napsala :

Rodila jsem v benešovské porodnici letos v dubnu, ležela jsem tam od pátku. Měla jsem špatné monitory, každou chvilku chodila na přetočení, tak jsem měla možnost slyšet rodit maminky. Bylo to dost hlučné a jejich řeči jako: „Už končím, rodit nebudu, nechte mě bejt,“ a spoustu vulgárních výrazu (což je i pochopitelné). Také reakce sestřiček i paní MUDr. Vlčkové (která sloužila celý víkend a byl tam dost velký frmol): „To zvládnete, jen si zařvěte atd.“ Měly hodně pochopení a byly velice milé.

Rodila jsem po vyvolávání porodu, nakonec akutním císařem, bylo to za pět dvanáct, za což velice děkuji panu MUDr. Kroužkovci. Byl velice pohotový a milý. Také děkuji sestřičkám na oddělení porodním a šestinedělí. Nikam jinam než do Benešova bych nešla. Ano, taky se tam najdou negativa, jako jídlo bez chuti a jedna nepříjemná sestra na šestinedělí, ale jinak velice doporučují, hlavně MUDr. Kroužka.

Personál: MUDr. Kroužek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v klidu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je v seznamu, taky nějaké jídlo a hodně neperlivé vody.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Benešov - LucinkaMil 18.08.15 napsala :

V porodnici jsem před rokem rodila svého prvního syna. Přijeli jsme ráno kolem 4 hodiny. Po zazvonění na zvonek se ozvala sestra: „Co potřebujeme“. NA odpověď, že rodím, se ptá: „Proč si to myslíte?“ Tak ji odpovím, že odtéká voda a mám bolesti. Až poté pro nás přišly. Při příjmu neustále všichni zívali a byli otrávení, že je asi budíme.

Bylo plno, tak mě dali na nadstandard s ještě jednou paní. V 8 hodin jsem šla na přípravu, dostala jsem klystýr a pustili za mnou manžela. Do 10 hodin za námi nikdo nepřišel. Pak jsem šla na monitor, a tam se doktorka lekla, jak to že už rodím. Rychle z lůžka udělali porodní křeslo a já měla tlačit. Za 10 minut tlačení mě doktorka 2 krát bez upozornění střihla mimo kontrakci. A sestra mi skákala po břiše jak divá.

Šití mi umrtvili, ale zašila mě tak, že jsem po 3 měsících trápení a bolestí jizvy musela na opravu. Hodně mi vadilo, že mi syna ani neukázali a odnesli ho. Jinak pokoj byl čistý. O sprchu jsem se dělila jen s jednou paní, tak to bylo fajn. Sestřičky na šestinedělí byly skvělé a milé. Se vším poradí a pomůžou. Vypsání papíru o alergii na jídlo je naprosto zbytečné. Jablka jsem dostávala snad 2× denně.

Za mě naprostá nespokojenost a strach z dalšího porodu.

Personál: MUDr. Vlčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít štěstí na jiného doktora.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co píšou na seznamu.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Benešov - veriswillo 03.08.15 napsala :

Pro mne zkušenost šílená: „NEDOPORUČUJI“. Personál neochotný, velice arogantní, při příjmu jakoby je člověk otravoval.

Rodila jsem potřetí, poprvé však v Benešově. Malé při porodu zlomili klíční kost, dali mi ji až v 17.00 hod - 5 hodin od porodu. Dostala jsem vynadáno, že křičím, což při půlminutových kontrakcích opravdu neuhlídáte. Před porodem mne nepustili na záchod a klystýr mi samozřejmě nedali, takže nebudu popisovat, co se při porodu stalo. To se však stává, myslím si, úplně běžně, ale paní doktorka mi to zdůraznila, co jsem právě udělala, a já se samozřejmě začala stydět a tím pádem přestala i tlačit. Maličkou chytala doslova u země a po porodu mě zašila, pogratulovala a odešla.

Dvě hodiny jsem pak ležela na nějaké chodbě v průvanu a na pokoj mě dali na tzn.čekatelák, kde jsme s malou byly po celou dobu pobytu. Koupat jsem se chodila na pokoj za roh přes celou chodbu a na WC na veřejné. Nemocnici v Benešově opravdu nedoporučuji.

Personál: MUDr. Vlčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jinou porodnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Monulie 31.07.15 napsala :

Se vším jsem byla spokojená. Doktoři i sestřičky profi, manžel mohl být u porodu zadarmo, nadstandard super.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - janinka1400 16.07.15 napsala :

Naprostá spokojenost se vším. Nastávajícím maminkám doporučuji! Profesionální a milý přístup jak lékaře, tak i sestřiček.

Personál: MUDr. Fris Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Kombajnerka 04.07.15 napsala :

Jsem prvorodička a svoje první miminko jsem rodila před týdnem právě v benešovské porodnici.

Měla jsem plánovaný císařský řez kvůli poloze miminka koncem pánevním, ale malá chtěla na svět 5 dní před plánovaným termínem. Jeli jsme tedy do porodnice nečekaně. Přístup veškerého personálu si nemohu vynachválit. Hrozně jsem se operace bála, hlavně vpichu do páteře, ale všichni byli opravdu super a velmi profesionální. Ani na chvíli jsem necítila od personálu nějakou nervozitu nebo nerudnost, všichni byli moc milí, usměvaví a trpěliví.

I sestřičky a lékaři na porodním a stejně tak na novorozeneckém. Velmi ochotně a trpělivě pomáhali s kojením a i přes to, že se Danielka narodila císařským řezem, jsme odcházely domů čtvrtý den po zákroku a plně kojící.

Všem mockrát děkuji. Můj celkový zážitek z porodnice je velmi kladný.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebýt nervózní, pozitivně se naladit a usmívat se. :) A hlavně se nebát ne nic zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji vzít si vlastní jídlo a i nějaké obyč čtvercové pleny. Ty byly vždy rychle rozebrané.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 10.06.15 napsala :

V porodnici Benešov jsem rodila před dvěma lety a byla jsem spokojená. Teď se chystám na druhý porod a opět volím benešovskou porodnici. Byli tam milí a ochotní. Jako prvorodička jsem měla obavy ze všeho a nakonec jsem byla opravdu spokojená.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Agnesch28 12.04.15 napsala :

Moc recenze na net nepíšu, ale můj druhý porod a pobyt v nemocnici v Benešově mě k tomu inspiroval.

Musím říci, že za 12 let kdy jsem rodila v BN poprvé, se všechno změnilo o 100%. Druhý porod bych přála všem maminkám. Personál naprosto profi a skvělý. Malá se narodila do vysmátého prostředí, nikde jsem necítila žádný stres ani tlak, aby to bylo všechno za námi. PA byly naprosto fantastické, všechno vysvětlily ochotně odpovídaly na otázky mně i manželovi. Malou jsem po zašití měla hned u sebe a musím říci, že zotavování bylo super. Neustále vás někdo chválí a snaží se vám ve všem vyjít vstříc.

Protože v porodnici měli ten týden nátřask, tak to vypadlo, že budu na standardním pokoji, ale naštěstí se uvolnil nadstandard. Jsem hodně zaměstnaná, tak trochu klidu se hodilo. Největší přkvapení ovšem nastalo u sestřicek z novorozenckého. V BN jsem rodit chtěla právě kvůli porodonickému, ale psychicky jsem se připravovala na nepříjemné sestry z novorozeneckého. Ale tam byl asi nějvětší zdroj mého překvapení. Všechny sestry se na mě usmívali, všechno ochotně vysvětlili, ikdyž jsem byla druhorodička. S malou z porodnice jsem odcházela bez dudlíku, příkrmu a plně kojící, jelikož mi sestry a doktorky věnovali maximální péči. Tímto jim moc děkuji a především paní primářce Elišce Vokurkové, která je naprosto fantastická. :-) Všem BN doporučuji.

Personál: MUDr. Kroužek, PA Císařová, PA Hlaváčková, DS Šnajderová, MUDr. Vokurková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pohoda a klid.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poznámkový blok, těch informací je hodně, klasické čtvercové plíny, vlastní jídlo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 09.04.15 napsala :

Do porodnice jsem docházela již měsíc před samotným porodem, kde jsem se setkávala jen se skvělým a vstřícným personálem. Samotný porod tedy probíhal ve známem prostředí, což jsem velmi ocenila. Jelikož jsem přenášela, byl mi porod vyvoláván doktorem Frisem, který se mi věnoval opravdu od začátku až do konce. Jsem mu nesmírně vděčná, protože jsem se s takovou péčí setkala poprvé v životě. A nebýt jeho, bůh ví, jak by celý porod dopadl. Jelikož jsem rodila v odpoledních hodinách, byl porodní sál plný lidí (skvělých sestřiček), které se o mě skvěle starali.

Porodnici v Benešově proto velmi doporučuji a vím, že příští porod určitě zase budu směřovat právě sem.

Personál: MUDr. Fris Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Sofie2014 29.03.15 napsala :

Jelikož jsem před mým porodem také zde četla recenze k porodnici v Benešově, kde jsem dne 19. 11. 2014 porodila svou první dcerku, chtěla bych se podělit i o svou zkušenost.

V neděli 16. 11. 2014 jsem šla na monitoring do nemocnice, ale pro špatné ozvy dítěte mě nechali hospitalizovat, aby se zabránilo případným potížím.

Ve středu ráno kolem 9 hod mi začali kontrakce, kolem 10 hod následně praskla plodová voda. Vše bylo pod vedením MUDr. Vlčkové a velmi milých porodních asistentek. Bylo mi vše vysvětleno. Kolem 15 hod jsem si nechala píchnout epidurál, byl zároveň kombinovaný s kapačkami, abych se prý rychleji otevřela. Kolem 16 hod (nejsem si přesně jistá časem) se měnila služba. Opět jsem měla velmi milého a sympatického doktora MUDr. Frise a 2 milé sestřičky, jména bohužel nevím. Sofinka se následně narodila večer v 19.20 hod. Sofinka měla prý v bříšku lehce zaklíněnou ručičku, ale MUDr. Fris jednal velmi rychle a profesionálně.

Ubytována jsem byla na 3lůžkovém pokoji - pokoje jsou čisté, určitě není potřeba připlácet za nadstandard, navíc si s maminkami vyměníte pár cenných rad. :-) Na pokojích je společná koupelna a WC.
Všichni zaměstnanci, od uklízeček až po primáře, byli opravdu milí, ochotní a vstřícní.

Jediné, co je zde trochu neosobní, jsou 3 porodní sály vedle sebe, které jsou přímo za veřejnou chodbou, kam chodí např. těhotné maminky s doprovodem, návštěvy apod. a je zde všechno slyšet. Ale v tu chvíli je to člověku úplně jedno :-) Mě osobně to nevadí.

Závěrem bych chtěla porodnici v Benešově všem nastávajícím maminkám jen doporučit!

Personál: MUDr. Fris, MUDr. Vlčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně zachovat klid, jste zde v dobrých rukou! ;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si vše, co píší a vodu! :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Fifka91 15.03.15 napsala :

S nemocnicí mám dobrou zkušenost, nebýt PA Novákové, která mi strašně pomohla „skočením“ na břicho, nevím, jak by to dopadlo! Všichni jsou tam ochotní, vstřícní.

Jediné, co bych vytkla, jsou porodní boxy. Nejsou moc osobní, lepší by bylo, kdyby byly uzavřené.

Kdybych měla rodit znova, tak určitě si vyberu opět Benešov. :-)

Personál: MUdr. P. Borešová, Mudr. K. Hlaváčková, PA Císařová a PA Nováková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

WC papír, vložky, noční košile, jinak tam bylo všechno.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - frism 12.03.15 napsala :

Dobrý den, včera mne informoval můj kamarád o sprostých pomluvách, které se nacházejí o mé osobě v diskuzi na serveru emimino.cz. Když jsem si zprávu přečetl, byl jsem z toho v šoku. Chci pouze říci, že příspěvek od paní EVATAB je prach sprostá pomluva, a že jsem již předal celou věc policii ČR pro pomluvu a urážku na cti. Vím, že těmto pomluvám nezabráním, ale reagovat jsem musel.

MUDr. Miroslav Fris

Personál: Dr. Fris Nahlásit
neutrální
Porodnice Benešov - evatab86 20.02.15 napsala :

Moje zkušenost s porodnicí je docela dobrá, porod proběhl hladce, bez komplikací, věděla jsem co mě čeká (byl to můj druhý).

Voda mi praskla už doma a do porodnice jsme jeli až už to bylo potřeba. MUDr. Čech byl příjemný a PA také.

Odd. šestinedělí standardní, úplně nadšená jsem nebyla, některé sestřičky byly dle mého názoru vysloveně otrávené, ale nevím proč, neměla jsem žádné zvláštní požadavky ani jsem po nich skoro nic nechtěla, ale byly prostě takové. Jídlo docela dobré. Pokoje jsou moc hezké, prostorné a hezky vybavené a vymalované.

Personál: MUDr. Čech

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doprovod, vše co píší na seznamu, doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - ReRu 20.01.15 napsala :

Milé maminky,

mám pár dní po plánovaném císařském řezu v této porodnici. Zákrok prováděl MUDr. Kroužek, asistovala MUDr. Fraňková. Vše dopadlo naprosto skvěle. Moje velké díky patří také týmu z anesteziologie, kteří se max. snažili odpoutat pozornost. Musím říct, že na sále bylo opravdu veselo. Vzduchem létaly historky, vtipy. Než jsem se nadála, bylo vše hotovo.

Rodila jsem zde již podruhé (první porod - normální, fyziologický) a nelituji. Personál a péče je zde na velmi vysoké úrovni. Oceníte menší frukturaci personálu a především lidský přístup.

Pokoje jsou zde velmi hezké a příjemné. Strava dobrá, čaj výborný. :-)

Na vizity chodil MUDr. Čech - velmi příjemný, mladý lékař.

Pokud se nemůžete rozhodnout zda rodit v Praze nebo tady, doporučuji zajít si zde na exkurzi. Uvidíte, že budete milé překvapeny, tak jako já, když jsem tu rodila poprvé v r. 2009.

Personál: MUDr.Kroužek, MUDr. Fraňková, MUDr.Čech Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 10.01.15 napsala :

Byla jsem se vším spokojená, všechny pokoje jsou vlastně nadstandard (každý pokoj má svou koupelnu a toaletu) a to, že jsem neměla na pokoji televizi (v případě placeného nadstandardu) my vůbec nevadilo, ani jsem si na ní nevzpomněla. Takže je opravdu zbytečné platit nadstandard.

Personál: Mudr. Čech

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír, oblečení pro miminko na cestu domů (jinak v nemocnici je vše k dispozici, včetně oblečení pro miminka a látkových plen). Podrobný seznam dostanete při vstupní prohlídce ve cca 37tt.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, těhotenský průkaz, tatínka! :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - KamilaKuč. 23.12.14 napsala :

Za mě naprosto luxusní porodnice. Celkově velmi mladý personál - doktoři i sestry. Sestřičky ochotné, milé.

Rodila jsem 26. 11. 2014 - doma mi praskla voda, po telefonátu jsme vyrazili do porodnice. V klidu jsem se ubytovala - byl nabídnut nadstandard či obyčejný pokoj - já si vybrala obyčejný. Nebyla jsem na žádném předporodním pokoji.

Rodila jsem celkem rychle, takže jsem chodila s manželem na chodbě, a pak rovnou na porodní sál. U porodu 2 sestry + MUDr. Fris. Vše velmi příjemné. Klystýr nedávají, snad jen to na vypití - já neměla nic a vše OK. :)

Za mě problém v kojení - podruhé bych si vyžádala větší péči sestřiček - aby mě kojit naučily. Skončila jsem na UM.

Pokoj krásný, prostorný. Na pokoji jsme byly ve třech a pro pokoj je k dispozici WC a sprcha, přebalovací pult, vanička na koupání. Pozor, návštěvy chodí na pokoje. Je k dispozici denní místnost, ale moc se nevyužívá. K dispozici kuchyňka - varná konvice, mikrovlnka, lednička. Máte konvice s čajem - slazeným a neslazeným. To je zdarma pořád.

Pozor - sbalte si opravdu vše, co píší - i toaletní papír. :) Dobré je mít také vlhčený toaletní papír. :)

Personál: MUDr. Fris

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se obyčejných pokojů. :) Nadstandard je zbytečný.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Opravdu vše, co píší na seznamu!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 27.11.14 napsala :

Rodila jsem v červenci 2013 a za mě velká spokojenost jak s přístupem během porodu, i když se to ke konci začalo trošku komplikovat, tak i na oddělení.

Personál: MUDr. Vlčková, PA Hlaváčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doprovod k porodu. Je jedno, jestli to bude tatínek děťátka nebo někdo jiný, mně osobně doprovod velmi pomohl. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 23.11.14 napsala :

Naprosto super přistup celého personálu. Všichni byli milí a ochotní. Jen na oddělení šestinedělí je jedna sestřička, která by tam dle mého názoru dělat neměla.

Personál: MUDr. Vlčková, MUDr. Kroužek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Psychickou podporu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papíry.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 25.09.14 napsala :

Porod: březen 2014. Protože jsem si před porodem četla recenze, tak po své zkušenosti ráda předám svůj zážitek dál.

Do porodnice jsem docházela standardně od cca 37. týdne (myslím). Přístup sester mi tam přišel dost neosobní, jednání doktoru je o trochu profesionálnější (zatím nehodnotím kvalitu péče, ale vystupování a jednání s maminkou, ale samozřejmě je to individuální). Potkala jsem tam cca 3 doktory (bohužel si nevzpomenu na jména, což je stejně jedno, protože nikdy nevíte, komu se dostanete pod ruku). Některý přijde, představí se a odpovídá na otázky, jiný přiběhne, vyšetří a už je zase pryč.

Byla jsem prvorodička, ale nezažila jsem, že by tam se mnou někdo „ztrácel“ čas a podal mi samovolně nějaké bližší informace o porodu, péči, kojení (ani před porodem, ani po něm). Dozvěděla jsem se jen to, na co jsem se zeptala. Kvůli tomu jsme s manželem vyrazili na předporodní kurz. Kurz je hodně o teorii - jak by porod a péče asi měla vypadat (u teorie to bohužel zůstává). Pak je exkurze na sály, což je celkem fajn, protože pak aspoň nebudete vykulená, kde to jste a kde je toaleta a tak (ale to vám před porodem všechno stejně ukážou). A pak je 10vteřinová ukázka vhodného dýchání. Takže podtrženo sečteno,asi bych kurz doporučila z toho důvodů, že si omrknete prostory.

A teď už porod: kvůli předpokládanému velkému mimču jsem měla doporučený porod císařem (měla jsem všechna předoperační vyšetření připravena a dohodnuta s lékařem, který měl CR provést) a i já sama už byla psychicky připravena na tento způsob porodu. Ale kontrakce přišly o 2 dny dříve. Tak jsme vyrazili do porodnice co nejdřív, aby se všechno v klidu stihlo. Ale můj doktor tam zrovna nebyl, byl tam MUDr. Čech, který mimčo znovu změřil a řekl, že budu rodit normálně. Což pro mě byl celkem šok. No, tak tedy OK.

Během pár hodin jsem se přeprogramovala na normální porod, ale pořád jsem se neotevírala tak, jak bylo potřeba (myslím, že to bylo dané stresem), takže po 20 hodinách jsem musela jet akutně na sál (miminko mělo už špatně odezvy na monitoru). Na sále jsem se psychicky „dodeptala“ a strašně jsem se klepala po celou dobu operace - až jsem se bála, že mě kvůli tomu budou muset uspat celkově, což se naštěstí nestalo. Obě jsme to přežily. Ale pokud budu mít příště štěstí a dostanu se do Podolí, tak budu šťastná a klidná. O Benešově neuvažuji.

Nejsem ten typ, co hodnotí porodnici podle toho, jak mají vymalováno nebo jestli mám televizi na pokoji. Hodnotím to podle profesionality sester a doktorů. Během porodu a 5denního pobytu na novorozeneckém oddělení mužů říct, že nic moc. Za 20hodinový porod se u mě vystřídaly 3 sestry - jedna byla celkem fajn, ale ty 2 jsem svou přítomností evidentně obtěžovala (neměla jsem žádné speciální požadavky, ani jsem nebyla nepříjemná, jen jsem měla na sále kontrakce). Doktor byl celkem sdílný a příjemný, ale mladý a moc nezkušený. Ve finále mu můj manžel řekl, ať už mě tedy vezmou na sál (po špatných výsledcích monitorování), on si zavolal staršího kolegů na konzultaci a hned jsem frčela na sál na akutní CR. Kdyby to bylo jen na něm, tak by prý ještě hodinu čekal. To tedy netuším, v jakém stavu bychom pak obě byly.

Ke kojení mi neřekli vůbec nic. Jen je zajímalo, jestli se malá přisává (pak jsem si musela zaplatit laktační poradkyní, aby mi řekla co a jak a jak hledat informace na netu). V porodnici mi řekli jenom, že „Mlíko buď mít budu, nebo nebudu.“ Kamarádka a laktační poradkyně (a internet) mi pak vysvětlily, že to jde ovlivnit, a dodneška díky tomu kojím.

Celkově mám z toho pocit, že je to v Benešově chaotické, nemají to pod kontrolou a sestrám chybí profesionalita, lidskost a vstřícnost (většině z nich)!

Personál: MUDr. Čech

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Navštívit více porodnic v okolí a vše pořádně zvážit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Čokoládu a vodu - povolili mi to při porodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - roniaasek 10.09.14 napsala :

Rodila jsem zde poprvé a vím, že druhé mimčo chci rodit jedině tady.

Byla jsem velmi spokojená, personál je úžasný a milý, neskutečná podpora z jejich strany u porodu. Na oddělení šestinedělí sestřičky milé, chodí se ptát, zda je vše v pořádku, člověk se nebojí na cokoliv zeptat. Velké díky patří MUDr. Čechovi a sestřičkám, co o mě pečovaly, bohužel jejich jména nevím. Porodnice je krásná, nová, příjemné prostředí.

Tuto porodnici jen doporučuji!

Personál: MUDr. Čech, MUDr. Fujerová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě vzít s sebou pár látkových plen, těch bylo málo k dispozici, popřípadě svoji kosmetiku na mimi.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Verik2 07.09.14 napsala :

V této porodnici jsem rodila 3× - jasná volba a hlavně skvělá lékařka Fujerová.

Všichni milí, jen doktor Čech nebral takovou váhu na monitor, vždy měl malý hraniční tep. Den před porodem zase monitor a pak paní Fujerová. Takže v pondělí nástup a ihned vyvolání porodu, což jsem byla ráda, těhotenství bylo rizikové a unavující. V pondělí vyšetření, ultrazvuk, monitory. Večer v půl desáté zavedli ještě tabletu na douvolnění porodních cest.

Ovšem o půlnoci se mi rozjel porod, ve 2 jsem šla na sál, nález stejný. Dali mi nějaké čípky a měla jsem přijít, až budou kontrakce po 5 minutách. Do 4 hodin kontrakce po 5 - 9 minutách, slabé, tak ať prý jdu na monitor. Přišla jsem na sál, že i krvácím, tak proběhlo vyšetření a že za chvíli budu rodit. Po 4 hodinách slabých a nepravidelných kontrakcí mi dali klystýr, sprcha a pak bolesti jako blázen. Dovedli mě na sál, sama jsem tam nedošla. Položili, píchli vodu, nechali na boku a už se rodilo.

Samotný porod byl ok - až na moje tlačení, kdy jsem byla unavená a nevyspalá. Ale paní Fujerová mě uklidňovala a nakopala mě větou, že mé miminko potřebuje, abych tlačila, tak jsem tlačila. No a ve finále jsem má porodním sále strávila 15 minut a malý byl venku. Sešila mě 4 stehy. Ihned přivezli miminko na kojení a pak převoz na pokoj, kde mě chtěli nechat vyspat. I když jsem tam byla sama, po 3 hodinách ležení jsem si došla pro malého a vzala si ho na stálo.

Strava super, lidský přístup, každou chvíli někdo přišel, zda něco nepotřebujeme. U prvního mi ukázali kojení a koupání a u 3. porodu dávali prášky na bolest, ta děloha mně dala. Monitor dechu a půjčení odsávačky mléka v pohodě, měla jsem vždy kvanta mléka a při propuštění mi paní Fujerová doporučila, abych jela koupit odsávačku, jinak mě tam za 2 dny budou mít se zánětem. ;-) Takže vždy vše v pohodě.

I když jsem měla rizikový i porod, tak byl úžasný a mrzí mě, že další mimčo už nebude. Jinam bych rodit nešla.

Personál: MUDr. Fujerová, MUDr. Cech

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na vše zeptat + taťku k porodu. Ten můj 3. porod nestihl. ;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Látkové plenky, rybilku na zadeček miminka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Jarušta 25.07.14 napsala :

V benešovské porodnici jsem rodila v roce 2003 a nyní v roce 2014 jsem se rozhodla také pro ni. Rozhodně nelituji. Porodnice je to špičková.

Personál nemohu vynachválit jak u porodu, tak i po něm na oddělení šestinedělí. Všichni jsou velmi vlídní, ochotní a berou ohledy na poporodní zmatek maminky. S miminkem vše ukáží, poradí a pomůžou. Opravdu vřele doporučuji všem. Sestřičky jak gynekologické, tak i dětské jsou super a milé, kdykoliv jsem se zeptala na cokoliv, tak mi bylo vše mile vysvětleno. Nešlo mi kojení a dokonce jsem hodně brečela, sestřičky opět zafungovaly perfektně. Brečící a hladové miminko si vzaly, nechaly mě trošku vyspat a pak opět přivezly na kojení.

Ležela jsem na nadstandardním pokoji, protože mi vyhovuje klid a samota. :-) Ostatní pokoje jsou stejně pěkné a sestřičky chodí všude stejně. Nedělají se rozdíly, což je super.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ptát se na cokoliv.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si balík přebalovacích podložek, budete je potřebovat hlavně pod sebe po porodu + minimálně 3 balíky poporodních vložek. Když je nevyplácáte v porodnici, budou se ještě hodit na doma. Dále plenky pro mimi, mastička na prdelku (Sudocrem je nejlepší).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - IvousM 21.07.14 napsala :

Přístup personálu na jedničku! Měla jsem komplikovaný porod, tak tam v jednu chvíli skákalo asi 5 doktorů. MUDr. Čech a MUDr. Fujerová byli moc příjemní! Nemohu si stěžovat a nemám, co bych vytkla. Až na MUDr. Kroužka, je to s prominutím arogantní blb! Pokud ta dotyčná není jeho pacientka, tak se chová strašně.

Personál: MUDr. Franková, MUDr. Čech, MUDr. Fujerová, MUDr. Kroužka

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Látkové pleny - těch byl nedostatek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 07.07.14 napsala :

V porodnici v Benešově jsem rodila dvakrát. Poprvé před čtyřmi roky syna, porod byl bez větších komplikací a docela jsem si ho užila. Minulý rok jsem tam rodila dceru. Tentokrát jsem měla komplikovaný porod, ale díky doktoru Čechovi jsme byly obě v pořádku. Všichni zaměstnanci této porodnice jsou senzační a milí a určitě bych neměnila. Když se vyskytne jakýkoli problém, ihned ho řeší a na nic nečekají.
Dětské sestřičky jsou také hrozně milé a moc mi pomohly.

Personál: MUDr. Čech, MUDr. Madzin, MUDr. Peterka Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Delfínek01 16.05.14 napsala :

Já jsem v Benešově rodila před rokem. Týden jsem přenášela, takže můj nástup do porodnice byl plánovaný. Porod jsem měla vyvolaný. Už od nástupu se ke mně všichni chovali moc pěkně. Musím se zmínit o paní doktorce Fujerové, která vedla porod. Strašně milá, příjemná a sympatická paní doktorka. Na personál nemůžu říct nic špatného. Třeba je to tím, že jsem v tu chvíli rodila jediná, tak neměli honičku, stres a měli na mě „klid a dost času“. :-) Každopádně mám na porod jen pěkné vzpomínky.

Za svůj pobyt v porodnici jsem se setkala jen s jedinou nepříjemnou doktorkou - a to dětskou doktorkou, která docházela kontrolovat děti. Bohužel si nepamatuju, jak se jmenuje. Nechápu, jak někdo tak nesympatický a chladný může dělat dětskou doktorku.

A na závěr jediná věc, co mi vadí a se kterou nesouhlasím: děti jsme musely ve dne v noci budit po dvou hodinách na kojení. Tehdy mi to nevadilo, ale stačilo pár nocí v porodnici a zlozvyk byl na světě. Dceři je 15 měsíců a pořád se v noci budí po dvou hodinách. Třeba to tím není, ale já jsem přesvědčená o tom, že jo. Jestli budu mít druhé dítě, tak ho nechám spát a kojit budu až po tom, co se o jídlo samo přihlásí.

Personál: MUDr. Fujerová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - LenďuleB 30.03.14 napsala :

V porodnici v Benešově jsem rodila dvakrát. Jednou před šesti lety dvojčátka - přirozeně a teď před třemi měsíci kloučka.

S dvojčátky jsem nastoupila již dříve, jelikož jsem měla rizikovější těhotenství. Všechno proběhlo v pořádku - jak porod, tak šití, které bylo nutné. I po porodu péče o miminko i o mě, vše ok, naprostá spokojenost. Milý a obětavý personál, dětské sestřičky se vším pomůžou. Tenkrát jsem byla v nadstandardním pokoji, kde jsme ležely pouze dvě, samozřejmostí byla sprcha a WC na pokoji. Pokoj a celá porodnice čistá, útulná, opravdu nebylo výtek.

Nyní, po šesti letech, mě opět tato porodnice ani v nejmenším nezklamala. O příjmu Vám moc nepovím, protože to proběhlo ve strašné rychlosti, malý už pospíchal na svět. Takže po příjezdu samozřejmě následovalo vyšetření a v mém případě rovnou na sál. Opět skvělá práce paní doktorky, porodní asistentky. Bohužel jsem měla komplikovanější porod, ale díky nim jsme to všichni zvládli. Stále jsou zde všichni moc milí a obětaví. Porodnice je stále moc útulná, čistá.

Nemocnice je dobře vybavená, jak jsem zmínila, jsou zde standardní (také hezké pokoje, vlastně pokoj pro dvě + pokoj pro tři a dohromady WC a sprcha, vše čisté, hezké) a nadstandardní pokoje. Samozřejmě na dětském, které je v patře, mají inkubátory, takže maminka se může na své mimčo přijít v klidu podívat a nemusí se vláčet nijak daleko.

Teď mě už nic dalšího nenapadá, prostě negativní zkušenost - žádná a jen samé pozitiva. :-) Jestli ještě někdy budu rodit (a nikdy neříkej nikdy), tak jedině tam. :-) Doporučuji všem maminkám.

Lenka + Karolínka + Natálka + Matěj

Personál: MUDr. Fujarová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přečíst si informace, co si vzít s sebou do porodnice, seznam se může lišit v různých porodnicích.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, mýdlo, ručníky, toaleťák, vložky, plenky, aspoň dvě košilky a taťku k porodu. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - trippy 17.03.14 napsala :

Mohu doporučit! Děkuji především MUDr. Čechovi za jeho lidský přístup během porodu. Mimo manžela byl dalším důležitým elementem, který mi pomohl překonat těžké okamžiky. Maminky, důvěřujte personálu, dělají jistě vše, co je v jejich silách.

Personál: MUDr. Čech, MUDr. Kroužek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Manžela. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťované kalhotky, porodní vložky, jednorázové přebalovací podložky (pro sebe na postel).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - KatyVera 21.01.14 napsala :

Zkušenosti mám ty nejlepší. Rodila jsme v září 2013.

Přišla jsem na kontrolu v den termínu porodu. Malý měl tachykardie na monitoru, tak si mě tam nechali na plánovaný porod druhý den. Vše vysvětlili (nezapomenout se na vše ptát, rádi poradí). Jsem prvorodička a musím říct, že mi zachránili syna i mě. Jsem šťastná, že jsem šla sem. Je to krásná nová porodnice s velice osobním přístupem. Měla jsem rodit u kamarádek v Podolí, ale když jsem byla na velkém UTZ, tak jsem se zhrozila z prostředí a přístupu. Zde až na sestru v přízemí na recepci bezva!

Myslím, že záleží také na přístupu maminek. Spíš jsme se styděla za některé maminky, které se chovají jak v hospodě, vše berou jako samozřejmost a neumí ani poděkovat.

Rodila mě taková mladá paní doktorka (jméno si už nepamatuji, myslím Zuzana, příjmení nevím), na krku měla tetování a děkuji všem, že právě ona mě odrodila. Měla to se mnou těžké - neotvírala jsem se a malý už chtěl ven, přesto jsme to všichni zvládli. Pomoc přišla od sanitářky, porodní sestry až po skvělou lékařku. Ještě jednou chci moc poděkovat! Maminky, jen prosím poslouchejte instrukce od personálu, jsou to zkušení profesionálové. Jedna maminka byla děsně chytrá a porodila skoro do záchodové mísy. Měla holt svojí hlavu, a to pak byla mela kolem ní.

Pokoje super, čistota bezva, 2× denně úklid, jídlo za mě dobré, lékaři skvělí, sestřičky moc milé a pečující! Nesmím zapomenout na novorozenecké, kde je úžasný pan primář Thomaides - maminky z něj mají respekt, ale je to úžasný profesionál, když se zeptáte, na vše odpoví. Měla jsem opravdu hloupé dotazy a on mi řekl, že je lepší se vždy zeptat než být v nejistotě! Používají zde spoustu dobrých krému a hyg. pomůcek na mimi, a to hlavně Weledu. Je moc bezva a nesetkala jsem se u kamarádek , že by tuto kosmetiku v porodnici měli.

Takže já znovu, pokud se zadaří, chci rodit v tomto bezva týmu! Děkuji všem, s úctou K.S. a malý Hugísek.

Personál: MUDr. Čech, MUDr. Thomaides

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát si říct o něco na bolest, spaní či na stolici!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co píšou v dané nemocnici. Dále mňamky do lednice, pití - kojící čaj, vlhčené ubrousky na intimní hygienu, župan, gumičky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 20.11.13 napsala :

V této porodnici jsem rodila plánovaným císařským řezem. S péčí po porodu jsem byla spokojena.

Ovšem nedá mi to a musím se vyjádřit k jedné konkrétní sestře, která mě připravovala před operací a pečovala o mě ihned následně po převozu na pooperační pokoj a následujících cca 10 hodin. Jedná se o sestru Všetečkovou - absolutně neosobní přístup studeného čumáku. Jako prvorodička, která jde na plánovaného císaře, jsem měla velké obavy a nervozitu, ač jsem byla zdravotně v pohodě. Proto bych od sestry, která vás připravuje (bandáž nohou, močová cévka, kapačky…), očekávala vlídné slovo, uklidnění, povzbuzení a ne tak absolutně neosobní přístup. Mluvila se mnou i s druhou maminkou na pokoji na půl úst.

Když mě po sekci převezly zpět na pokoj - přímo ona mě odvážela i ze sálu (+ ještě sanitářka) - vymetly se mnou každý roh a futro, štěstí, že účinky anestezie stále trvaly. Nezeptaly se mě, jak mi je a řešily, co budou vařit o víkendu. Později na pokoji to byl opět stejný přístup jako před odvozem na sál. Takové sestry, myslím, do porodnice nepatří. Možná jen měla špatný den, ale měla by být v každém okamžiku profesionál a svou práci mít ráda.

Personál: MUDr. Čech, sestra na oddělení Všetečková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - myrecka 03.11.13 napsala :

Skvělá porodnice, byla jsme moc spokojena. Od registrace až po propuštění z porodnice jsme s miminkem dostaly bezvadnou péči. Personál porodnice je moc milý, vstřícný a ochotný pomoci - od sester, doktorů až po uklízečky. Nemůžu ohodnotit předporodní box, jela jsem rodit hned na sál, ale vše probíhalo v pohodě.

Vzala jsme si jednolůžkový nadstandard, nastavíte si tak vlastní režim pro sebe a miminko, kde vás nikdo neruší. Pokoje jsou hezky zařízené, strava je ucházející. Díky lehkému porodu a super péči v této porodnici nemám z porodu žádné trauma ani psychicky ani fyzicky. :) Takže doporučuji.

Personál: MUDr. Čech

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přínos předporodního kurzu je hlavně v tom, že vidíte vybavení porodnice a pokoje.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, jednorázové přebalovací podložky pro miminko i pro sebe (pod sebe), poporodní vložky, vlastní košili na porod, plenky, ručníky 2×.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Benešov - majca12 19.08.13 napsala :

Bohužel musím říci, že já nemám dobré zkušenosti s touto porodnici. Sice doktoři, doktorky i sestřičky jsou příjemní a milí, ale tím víc mě to zklamalo.

V říjnu se mi narodil můj první syn. Bohužel ale jeho příchod nebyl zrovna ten nejlepší. Od samého začátku měl komplikace s častým zvráceným, kvůli kterému jsem byla často hospitalizována právě v této nemocnici. Vždy jsem tam ale byla jen 2 - 3 dny na kapačkové výživě.

Když jsem začala chodit na monitory, tak první byly v pořádku, ale když jsem šla na monitor týden před termínem, tak tam můj doktor zrovna nebyl a tak mi ho udělala doktorka. Malý se ani nepohnul, řekla, že je to v pořádku, ať přijdu zítra. Šla jsem tam tedy druhý den, situace se opakovala, ale s tím, že nám přijít ještě ten den odpoledne. Tak jsem tam přišla, a to byl zrovna pátek, sestřička mě napojila podruhé na monitor a malý se stále nehýbal. Sestřička mi řekla, že to vypadá špatně a že dojde pro paní doktorku, aby se na to přišla podívat a že si myslí, že by to mělo být k porodu. Ale paní doktorka řekla, že ne, že je to dobré a že mám přijít v pondělí.

Celý víkend jsem na tím přemýšlela a malého jsem opravdu moc necítila. V pondělí - to už jsem měla termín porodu - jsem tam tedy šla hned časně ráno rovnou na monitor a k mé smůle tam byla opět ta doktorka. Když jsem ji řekla, že se necítím dobře a že necítím pohyby malého, tak se mě zeptala, jestli cítím bolesti. Když jsem řekla, že ne, tak mě poslala domů. Druhý den v úterý, jelikož mi bylo špatně, jsem tam šla znovu. Paní doktorka tedy usoudila den po termínu, že už to tedy je k porodu, ale bolesti stále nepřicházely, a tak mi porod ještě ten den vyvolali.

Malý se narodil k večeru v půl šesté, skoro udušený. Ale to nejhorší mě ještě čekalo. Druhý den mi přivezli malého, byla jsem nadšená, jen přítelovi se zdálo, že malinký nějak špatně dýchá. Říkala jsem mu, že ne, že sem chodí sestřičky a byla tu i dětská doktorka a říkala, že je v pořádku, tak snad by něco poznali.

Ale ve čtvrtek 2 dny po porodu se na něj přišla podívat jiná paní doktorka a té se něco nezdálo, a tak si ho odvezla na nějaké vyšetření s tím, že mi ho za hodinu vrátí. Čekala jsem tam hodinu, dvě, tři… Pak se otevřely dveře a tam ta paní doktorka celá uplakaná řekla, ať jdu s ní. Začali se mi podlamovat kolena a myslela jsem na nejhorší. Paní doktorka mi řekla, že musí synka odvést do motolské nemocnice s akutním zánětem mozkových blan! Sama se divila, jak to, že na to nepřišli už v den porodu a nebo alespoň den po něm, že takhle až to být nemuselo!

Malého tedy převezli do Motola, kam jsme za ním den co den jezdili, byly to nejhorší dny v mém životě! V Motole ho na doléčení z kapacitních důvodů převezli do fakultní nemocnice Karlov, to už tam byl jen na doléčení, z nejhoršího už byl venku. Po měsíci a půl jsme si odváželi malého konečně domů.

Teď mu bude skoro rok a dělá nám jen samou radost. Podle různých kontrolních vyšetření by neměl mít žádné zdravotní následky. Takže nakonec vše dopadlo dobře.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 16.08.13 napsala :

Tak co se týče mých zkušeností mám teda spíš horší vzpomínky než ty dobré.

Kolem deváté ráno jsem přijela na příjem, že mi praskla voda. Po vyšetření mi sestřičky oznámily, ať si sednu na chodbu a chvilku tam počkám, že mají plno a musí mi zajistit volnou postel. Zajistit volnou postel jim trvalo do půl druhé odpoledne, po celou dobu se o mě nikdo nestaral. Fakt příjemný pocit sedět na chodbě, na tvrdé dřevěné židli skoro pět hodin, mezi nohama mít totálně promočený ručník, do kterého se snažíte chytat plodovku a mezi tím na vás koukají neustále procházející těhulky s tatínky, kteří mají namířeno do poradny. Nikdo za celou dobu nepřišel, jestli něco nepotřebuji, no nezájem. Ještě štěstí, že tam se mnou byl partner, který mi alespoň došel ven do butiku koupit jídlo a pití.

Kolem jedné hodiny už to nemohl vydržet, měl dost nepříjemný rozhovor s jednou sestrou a netrvalo ani deset minut a pokoj s postelí se najednou našel. Samotný porod se nerozjížděl, tak mi nějaký pan doktor řekl, že počkáme do rána a půjdu na vyvolání. Během noci měla službu sestra, která byla příjemná jak s prominutím „vosina v pr…“ Při každém monitoru jsem měla pocit, že jí děsně obtěžuji.

Na samotný porod si nemůžu stěžovat, rodil mě nějaký mladý doktor, myslím, že se jmenoval Madzin, ale nejsem si jistá, jestli si to pamatuji dobře. Nástřihy jsem necítila, ani šití, byl moc milý a na vše mi v pohodě odpověděl, porodní asistentky byly do jedné vážně úžasné. Partnera jsem u porodu měla, vše bylo fajn, takže z porodu jako takového mám moc hezký zážitek.

Rozčarování ale přišlo zanedlouho na oddělení šestinedělí. Měli jsme nějaké zdravotní komplikace a problémy s papáním. První dva dny se nám nikdo naprosto nevěnoval, sestry z novorozeneckého jen odsekly, že dítě stejně jíst nemusí a vše začali řešit až třetí den, kdy jsem tam udělala bordel. Ani se mi o tom všem nechce psát, prostě péče o dítě naprostá šílenost a totální ignorace a nezájem i přesto, že neprospívalo. Jejich obligátní odpověď byla „S tím my nemáme zkušenosti.“ :-/

Díky nim jsem si tam vypěstovala hezkou poporodní depresi a až přehnaný strach o dítě, které jsem nikomu nechtěla půjčit na pochování ještě půl roku potom. Takže jim tímto vřele děkuji. Dostala nás z toho až sestřička, která přišla po dovolené, bohužel nevím, jak se jmenovala. Ta si jako jediná udělala čas a sedla si k synovi a v pohodě ho během hodinky rozpapala. V tu chvíli pro mě byla jak anděl a chci jí tímto moc poděkovat. Ale to byla jediná, kdo projevil zájem, jinak z mých zkušeností děs a hrůza. Ale snad jsem výjimka :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 20.06.13 napsala :

V této porodnici jsem rodila své první mimčo v červnu 2013 a musím říci, že jsem byla nadmíru spokojená - od poradny ve 36 tt až po propuštění z nemocnice.

Malá se narodila o týden dříve, praskla mi voda a byla zakalená. Na příjmu se mne ujala vrchní porodní asistentka (nevím jméno). Byla moc milá, všechno mi vysvětlila, jak bude probíhat, natočila monitor, zda je mimčo v pořádku. Poté se mne ujala další sestřička Simča, která mne odvedla na přípravnu, zase všechno vysvětlila a poté přivedla tatínka, který tam byl se mnou celou dobu. Jelikož jsem měla zkaženou vodu, tak jsem ležela na porodním sále napojená na monitor a dostávala infuze na otevření atd. Na sále se o mne starala porodní asistenta Míla Novotná, která byla úžasná.

Jelikož se po 4 hodinách porod nijak nevyvíjel, tak můj ošetřující lékař MUDr. Kroužek rozhodl o císařském řezu. Po hodině nesnesitelných kontrakcí jsem byla ráda (a tatínek také), že už to bude za mnou. Všechno mi bylo vysvětleno, co se bude a mohla jsem se rozhodnout, zda bude celková anestezie či epidurál. Rozhodla jsem se pro epidurál, abych malou hned mohla vidět. Po převozu na sál, se o mne všichni moc krásně starali, říkali, co se zrovna děje a pak už byla malá na světě. :-)

Měla jsem štěstí, jelikož byl volný nadstandardní jednolůžkový pokoj, takže tatínek spal první noc se mnou na pokoji. Toto je obrovská výhoda, že tam máte podporu, podá vám napít, řekne sestřičce o něco na bolest atd. Ihned po převozu na pokoj mi přinesly sestřičky z novorozeneckého malou na přiložení. Jelikož jsem měla špatné bradavky, tak mi poradily co a jak a doporučily tzv. klobouček. Malou jsem si vzala k sobě až třetí noc, protože jsem nebyla tu druhou ještě schopna se postarat sama o sebe. Kdybych ale chtěla, mohla jsem ji tam mít.

Abych to tedy shrnula, všichni byli naprosto úžasní a pokud budeme mít ještě další dítko, tak rodit budu jedině v Benešově.

Personál: MUDr. Kroužek, PA Míla Novotná, sestra Simča

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nevymýšlejte si nesmysly a nechte péči na zkušených lékařích a porodních asistentkách!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Po CS jsem ocenila kojící polštář, větší počet nočních košil, kojící čaj a velký hrnek.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 30.04.13 napsala :

Já jediné, co mohu pochválit, jsou sestřičky na novorozeneckém a sestřičky na šestinedělí. Jsou veselé a poradí, ale to je tak vše.

Porod byla moje nejhorší situace v životě. Na doktorce bylo hodně vidět, že si není jistá. Vynadali mi, že ječím, ale ono to opravdu nejde bez křiku, když máte bolesti po půl minutě. Poté do mě střihli 4× a vždycky mimo kontrakci a tlačení. Dostala jsem znova vynadáno, že mě to bolet nemůže. Vrchol bylo to, že poté, co jsem porodila placentu, prohlásila doktorka, že tohle nezvládne zašít, že je to blízko střev, že si musí zavolat pro chirurga, což mě vylekalo. Poté přišel chirurg a řekl, ať mu podrží háky, aby na to lépe viděl. Kdyby byli zticha, tak je to v pohodě, ale jak to komentovali, to bylo hrozné.

Už nikdy nechci rodit normálně a už vůbec ne tam.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - janina35 18.04.13 napsala :

Rodila jsem v benešovské nemocnici dvakrát. První i druhý porod v pořádku. Jen po druhém malé komplikace po porodu - jsem epileptik, porod byl vyčerpávající a nedostala jsem včas léky. Ale prostředí pro maminky a děti je hezké a personál profesionální.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Benešov - petaczech 29.03.13 napsala :

V Benešově jsem rodila už dvakrát.

Poprvé jsem byla dost nezkušená a měla poporodní komplikace, neoddělovala se mi placenta, takže jsem ocenila pana primáře Matouška.

Samotný příjem byl dost chladný. Hlavně podruhé, když se mě pořád ptali, kdo mě posílá! Začínala jsem rodit a kdo mě asi tak posílal? Asi pán bůh. Sestry byly příjemné tak v polovině případů.

Samotný porod nic moc, pořád nějaké vyšetřování, monitor. Pak mi malou vzali, aby mě mohli uspat. Ale ani tatínkovi nedovolili s ní být, musel jít na chodbu, což mě doteď štve. Nic Vám sami nenabídnou, o vše si musíte říkat. Nejraději jsou, když rodíte vleže na koze. Odstřihávají hned a hned odnáší dítě měřit, atd. Kdybych se po svém druhém dítěti nenatahovala, ani by mi na ni nenechali sáhnout! Je mi do breku při vzpomínce na celou tu anabázi. Sice jsem tam byla s přítelem, ale jinak jako bychom tam byli sami.

Po porodu večer nečekejte jídlo. Přijali mě po obědě, takže jsem neměla právo na večeři. Po porodu je fakt hlad! Povedlo se mi získat 1 rohlík, docela ostuda! A když jsem je prosila o druhou deku, protože jsem měla zimnici, tak se jim taky nechtělo. Za chvíli mi ji chtěli brát.

Poporodní péče o novorozence je taková pro mě nepochopitelná. Hlavně to, že si doktorka ani jednou neumyla ruce, když šla na dítě sahat.

Čekám třetí a rozhodně si napíšu plán. Chci mít děťátko pořád u sebe, zahájit bonding hned po porodu, nechat dotepat pupečník, nenechat dítě hned měřit a vážit, to se dá udělat i později na pokoji v klidu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně trpělivosti a nebát se ozvat!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní plán, něco na zub, dečku navíc, vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Pejtsna 20.03.13 napsala :

Co se týče samotného porodu, epidural nabídnut nebyl. A to jsem podle mě trpěla dost nahlas ke konci. :D otevírala jsem se pomalu a celkově sem hysterická dost.
Lékař ani porodní asistentky moc při porodu nekomunikovali, nebylo otci nabídnuto přestřižení pupeční šňůry a dítko mi hned odnesli, nezeptali se zda ho chci „tělo na tělo“, nic. Já sama měla co dělat se sebou, takže sem skoro nevnímala, možná se stačilo víc projevit, nevím.

Na novorozeneckém bylo vše perfektní, příjemný personál, doktoři, apod. Jen pokud jsem se neozvala, nepřišli poradit např. s kojením, asi nás tam měli moc.

S odstupem času hodnotím porodnici velmi kladně. Jen ten porod mohl být na konci lepší.

Personál: MUDr. Čech

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Manžela. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové podložky (ani jednou mi nepřevlékli postel), určitě poporodní vložky (dají jeden ani ne balíček), sprchový gel s dubovou kůrou (působí protizánětlivě po šití), Bepanthen na bradavky, dudlík pro malé. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Sumisinka 17.01.13 napsala :

Z této porodnice mám jen ty nejlepší zkušenosti, všichni byli velmi ochotní, vstřícní a naprostí profesionálové. Byla jsem prvorodička a ze všeho vyjukaná, ale vše mi bylo vždy trpělivě vysvětleno. Jelikož jsem měla „pouze“ kontrakce, plodovka sama neodtekla a moc jsem se neotvírala, poslali manžela domů s tím, že mu zavoláme, až to bude k tomu. Dostávala jsem do žíly oxytocin, otvírala jsem se pomalu, bolesti byly ale ukrutné a sama sestra mi nabídla, zda chci píchnout epidurál, s čímž jsem s úlevou souhlasila.

Po přípravě (Yal - gel do konečníku, po kterém se bez problému vyprázdníte) jsem zavolala manžela, aby přijel. Celou dobu pak seděl vedle mě. :-) Porod nebyl jednoduchý, mimčo v porodních cestách začalo rotovat obráceně a nešlo vytlačit ven, zasekla se hlavička. Nakonec jsme dotáhli přirozený porod do zdárného konce, a to díky MUDr. Hlaváčkové, porodním sestrám (bohužel jména nevím)a mému manželovi. Jinak o nástřihu jsem vůbec nevěděla, šití proběhlo v pohodě, nic jsem necítila. Jizva se krásně zhojila (byla jsem střihnutá téměř vejpůl :-)). Tatínek přestřihl pupeční šňůru a šel s mimčem na zvážení a změření. Hned po té (vytření očiček a vyčištění nosíku) jsem dostala mimčo do náruče já.

Poporodní péče byla opět skvělá, sestry se staraly, zda je vše v pořádku, nic nám nechybí, vždy poradily, pomohly. Od nikoho jsem neslyšela špatné slovo či špatnou reakci. Byla jsem maximálně spokojená.

Personál: MUDr. Kateřina Hlaváčková, sestra Jiřinka, sestra Martina Slábková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Belll 24.11.12 napsala :

Nejúžasnější porodnice pod sluncem. Všichni velice příjemní, prostředí krásné. Pokud hledáte porodnici, kde s Vámi nebudou zacházet jen jako s „kusem“, pak ji mohu na 100 % doporučit. Na porod, přestože byl těžký, budu díky personálu do smrti vzpomínat jako na nejúžasnější zážitek.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

PC nechte doma, není zde wi-fi

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Tereza1986 20.10.12 napsala :

Tuto porodnici 100% doporučuji.

Za celých 6 dní svého pobytu jsem se nesetkala s nepříjemným personálem. Všichni od primáře, přes lékaře, sestry až po uklízečku byli milí a ochotní. Při příjmu se ptají, budete-li chtít nadstandard. Měla jsem jednolůžkový, což jsem ocenila hlavně v případě návštěv, které mohly být se mnou na pokoji. Za 500,– navíc může přespat i otec.

Na oddělení je kuchyňka, kde je k dispozici čaj. Náhradní oblečení pro miminka je nonstop připraveno u sesterny. Dětskou kosmetiku není třeba mít vlastní. Na pokoji jsem měla mycí gel a olej Johnson´s, krém Weleda, krém na opruzeniny Sudocream, slunečnicový olej a líh na pupík.

Celá budova je zrekonstruována, vše včetně porodních sálů je nové a moderní. Jedinou chybičkou je blízkost porodních sálů…Každý, kdo sedí s návštěvou na chodbě, popř.je na vedlejším sále na monitoru, slyší rodící maminku. Prožila jsem takhle 4 cizí porody, ale aspoň mám o zážitek navíc ;o).

Pokud bych měla znovu rodit, pak jedině v Benešově.

Personál: K.Hlaváčková,J.Hlaváčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv zeptat, personál vše vysvětlí a pomůže.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, síťované kalhotky, noční košile, vložky, ubrousky pro miminko a vodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Peetje 17.10.12 napsala :

I když bydlím v Krči rozhodla jsem se rodit v Benešově a z mé strany celkem spokojenost.

Do porodnice jsem se vydala když jsem měla bolesti co 5 min., trochu brzy, ale vzhledem k tomu, že to máme poměrně dálku, radši dříve než pozdě.
Nakonec jsme jeli na 2×, po druhé si mě už nechaly. Příjem proběhl poměrně rychle. Jediný zásek byl na porodním plánu, který jsem si přivezla. Nic zásadního, jen jsem si přála porod bez medikace a miminko po narození na břicho. Dr. z toho moc nadšená nebyla, ale nakonec to schválila po tom, co jsem podepsala jakýsi papír.

Přítel u porodu být nechtěl, tak odjel domů a já se uprostřed noci ocitla sama na porodním sále ještě s jednou paní. Asi po hodině mi dr. prvně nabídla jakýsi přípravek na urychlení porodu, který jsem odmítla. Zatvářila se kysele, ale nenutila mě. Pak jsem šla do sprchy, kde jsem strávila skoro 2 hodiny (v mém podání to nemohlo být více jak 20min) až pro mě přišla sestra, že jestli ze sprchy nevylezu, tak už asi nikdy. Po návratu na sál mi opět bylo nabídnuto něco na urychlení a celé kolečko se opakovala jako prvně.

Zhruba po 6té ráno začala rodit maminka na sále vedle, asi nějaká sestřička z nemocnice, protože se kolem ní točily úplně všechny. Já jsem tam ležela sama a ani jsem neměla komu oznámit, že mám bolesti celkem v kuse a že mi praskla voda a že už to asi bude. Jak jsem si pamatovala z prvního porodu. Když jsem od vedle uslyšela pláč miminka, tak jsem věděla, že je řada na mě. Přišla PA nebo co to bylo, nevím nepředstavila se, taková celkem mohutná paní a jak to prý vypadá, řekla jsem jí, že mi už dávno praskla voda a že si myslím, že už to dlouho trvat nebude. Nejprve mě sprdla za to, že jsem neřekla o vodě, komu asi??? a pak mě prohlídla a hned se začalo rodit. Malá byla venku na 4 zatlačení ani jsem jí necítila. Po narození mi jí ukázaly jen tak aby se neřeklo a odnesly na lůžko kdesi za mnou, kde jsem na ní ani neviděla. Prosila jsem ať mi jí položí na břicho, ale prý je moc malinká (48cm, 2890g) a že jí musejí zahřát. Po chvilce mi jí vrátily ovšem bez toho, aby se někdo obtěžoval mi říct, kolik vlastně váží či měří a zda je zdravá. Na sále jsem byla ještě další 2 hodiny, z toho jsem měla malou u sebe asi 30 min, pak mi jí odnesly.

Po 2 hodinách jsem byla převezena na pokoj, kde jsme byly ve 3 a stále jsem nevěděla, kolik dcerka váží a měří, to jsem se dozvěděla až po vizitě pediatra a to jsem malou ještě ani neměla u sebe. Tu mi dovezly asi hodinu po tom, co jsem byla převezena na pokoj a to proto, že jsem si došla na sesternu, protože mezi tím dorazil novopečený tatínek.

Jinak jídlo děs běs…vlastně jsem tam 3 dny hladověla a sestřičky na šestinedělí moc prima a do našeho malého květinářství se chodily kochat několikrát denně. Lékaři, jak gynekologové tak pediatři výborní.
Počítala jsem s pobytem 3 dnů, ale podle pediatrů jsem měla zůstat déle, protože malá měla moc čerstvý pupíček. Byla jsem trochu zklamaná. V den, kdy jsem předpokládala, že půjdu domů a smířená s tím, že se to o den protáhne, si mě ráno při vizitě zavol primář pediatrie a koho, že mám jako dr. lékařku a jestli zvládnu se postarat o pupíček a jestli se cítím na to jít domů, :-D samozřejmě, mojí dětskou naštěstí v Bene znaly, protože tam pracovala, tak jsme nakonec šli domů, měli takový babyboom, že musely co nejvíce uvolnit pokoje, což jsem já osobně ocenila.

Jedinou výtku by jsem měla a to na pomoc při kojení. Tím, že dcerka byla dlouho pryč a od miminka je spáč, tak se nechtěla moc přisát. Poprosila jsem o pomoc s přisátím, a sestřička zrovna moc ochotná nebyla a tak moc stiskla bradavku až mi vytryskly slzy do očí. Pak už jsem radši neprosila a dcerku přikládala sama co nejvíc i když moc nepila.

Personál: dr. Hlaváčková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rrčitě jídlo. To se tam nedá jíst.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - DenyFish 20.07.12 napsala :

Nedá mi to a musím porodnici v Benešově okomentovat. Původně jsem měla rodit v Kolíně, ale po několika málo poradnách, které jsem tam absolvovala, mi bylo jasné, že tam tedy určitě ne.

V Benešově mě v půlce těhotenství bez problémů zapsali a zbytek vyšetření jsem už absolvovala tam. Nemůžu je dostatečně vynachválit, všichni doktoři i sestřičky byli naprosto úžasní. I co se týká porodu - bolelo to, jasně, ale jejich pomoc mi to opravdu usnadňovala. Nevymýšlela sem si nějaké extrabuřty, nejsem příznivcem nějakých nestandartních postupů.. nechala sem to na nic a bylo to fajn. Co bych zdůraznila bylo to, že na hekací místnost za mnou pustili manžela, posadili mě do sprchy na skákací míč a on mě sprchoval teplou vodou a to bylo po 10 hodnách stahů po 5 minutách k nezaplacení.

Největší chválu ale zaslouží sestřičky, které se starají o miminka. Vždycky sem se bála, že jakmile se máma otočí, zachází se s nimi jak s hadrovými panenkami. Několikrát jsem se ale přesvědčila, že i když si myslí, že nikdo nekouká, sestřičky s miminky zachází něžně a zkušeně, povídají si s nimi a opravdu to dělají s láskou. Byla jsem prvorodička, takže mi i zodpověděly mé miliony otázek a moc mi pomohly. Mám krásného syna, teď již 3 měsíce a na pobyt v Benešovské porodnici budu vzpomínat ráda.

Personál: Všichni

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tekuté mýdlo pro miminka.. po porodu je to na umytí určitých částí těla milionkrát šetrnější a příjemnější než ženské intimní gely…

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 14.06.12 napsala :

Rodila jsem 7/2011. Rychlý druhý porod bez komplikací. Dalo by se říct, že se nedá nic zkazit a přece jen. Po porodu jsem musela být na chodbě, kvůli tomu, že bylo plno. Byl zde průvan, chodili tam lidé, syn málo zabalený. Děs! Paradox: vzali jej „na vyhřátí“, přinesli ho asi za hodinu. O přiložení k prsu jsem si musela říct, šoupli mě do nějaké chodby. Žádná intimita, klid. Ještě hned po porodu na té chodbě jsem musela vyplňovat nějaké papíry. Mají titul „baby friendly“, ale opravdu přiložení k prsu bych se nedočkala. Nepříjemná sestra, která mě ještě buzerovala, že nemám mít ruce za hlavou, že „jestli jim tam chci vykrvácet“.

Naopak na šestinedělí velice vstřícné dětské sestry a doktorky. Jediné co mě zarazilo byla pojišťovací agentka, která bez předchozího ohlášení klidně přišla do pokoje a zprvu ani neřekla, co je zač a o co jí jde, ptala se na jméno a jméno dítěte, obdivovala je, prostě manipulace. Takhle přišla několikrát a vnucovala pojištění. Jídlo odporné. Paštiky a taveňáky s konzervantama, éčkama… idealní strava pro šestinedělky!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Asertivitu, ale je to těžké, když je člověk oslaben a má před sebou nebo za sebou jeden z největších výkonů v životě. Ale jedině když se ozveme, tak se něco změní!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně doklady

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 28.05.12 napsala :

Moje zkušenost s benešovskou porodnicí je více než pozitivní. Zřejmě za to může i fakt, že porod byl celkem rychlý (rychlejší než jsem čekala). Personál byl výborný - všichni naprosto profesionální ale s lidským přístupem, velice nápomocní a zároveň mě do ničeho nenutili (i když v tom stavu bych odsouhlasila cokoli :)). Usměvavé porodní asistentky, dokonce jsem po porodu dostala i pochvalu :)

Pan doktor mi průběžně vše trpělivě vysvětloval a nakonec došlo i na vtípky :)
Chtěla jsem jednolůžkový nadstandard, ale bohužel byl obsazen, za což se mi neustále někdo omlouval, jako by to byla jejich chyba :) Nakonec jsem dostala dvoulůžák - prostorný, dostatečně vybavený a poskytující relativní soukromí pro maminku i návštěvy.

Sestry na šestinedělí velice milé a ochotné, nic pro ně není problém.
Opravdu nevím, co bych vytkla!

Tuto porodnici mohu jen doporučit

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a pozitivní očekávání :).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, vlastní noční košili, jídlo (nemocniční strava je prostě nemocniční strava :)).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - vopičkaa 18.04.12 napsala :

říjen 2010 - Všechno v pořádku, byla jsem napodruhé ještě spokojenější než poprvé. Všichni byli moc příjemní. Příjem je krátký, protože si všechny písemnosti a vyplňovačky dotazníků vyřídíte už ve 37. týdnu při registraci. Nastoupila jsem původně na vyvolání, ale nakonec se vůbec nekonalo. Musím moc poděkovat porodní asistence paní Milušce Novotné - pokud jen trochu spolupracujete, moc Vám pomůže, vše vysvětlí…do porodu bylo minimálně zasahováno - pouze 30minut před druhou dobou porodní mi PA po mém souhlasu píchla vodu a dala spasmolytikum na uvolnění pánevního dna - už jsem byla delší dobu úplně otevřená a hlavička stále nesestupovala (Způsobeno větší velikostí dítěte). Klystýr mi nikdo nenutil - nabízí, ale nenutí Yal gel nebo glycerinový čípek. Následná sprcha mi přišla jako dobrý nápad - kdybych do ní nešla, nikdo mě nenutil. Celou dobu jsem se mohla volně pohybovat, na monitoru jsem byla asi 20 minut na příjmu a pak posledních 40 minut. Nástřih se téměř nekonal - lékař vyčkával a nakonec nastřihl necelý 1cm v místě kde praskala stará jizva. Dcera měla 4300g a 52cm. Lékař byl ohelduplný, při šití mi píchl anestezii. Hned po porodu mi dceru ukázali - netrvala jsem na tom aby byla hned u mě, takže ji bleskově utřely na vyhřívaném lůžku (byl s ní otec), a vyšetřil ji neonatolog… nějakých 15 minut po porodu jsme vyzkoušely první přisátí. Pak jsme byli všichni 3 na sále ještě další 2 hodiny…Poté mě převezly na pokoj, dceru jsem dostala za 5 hodin k sobě na pokoj. Kdybych na tom trvala, daly by mi ji hned - i mi po 3 hodinách nabízeli přinést dceru na kojení…Na šestinedělí proběhlo vše bez problémů, sestry se stále ptaly jestli něco nepotřebuji. Byla jsem spokojená. Strava klasická nemocniční, měla jsem trochu hlad- rodina mě dozásobila :-)

Personál: MUDr Madzin, PA M. Novotná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít na předporodní kurz, věřit si a spolupracovat s personálem

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Noční košile, vložky, jednoráz. přebalovací podložky

Nahlásit
neutrální
Porodnice Benešov - Anonymní 10.04.12 napsala :

Já zde rodila také na podzim roku 2011. Byla jsem prvorodička takže jsem se vším co mi řekly sestry souhlasila. Porod byl vyvolávaný bolesti přes noc pak už to šlo celkem rychle a bez komplikací. Nicméně zpětně mě mrzí že mi také syna nepřiložili už na porodním sálu, ale přinesli mi ho až po jaké době do uličky na chodbě kde se hodinu po porodu leží . Jméno měl také napsané špatně. Na předporodnim kurzu řikali že se vše dělá když je to nutné, ale nástřih měla každá s kterou jsem se bavila. Očistec byl když při propouštění z porodnice jsem musela opustit pokoj tušim do 12 hod ale odjeli jsme domu až v 16 hod tu dobu jsme čekali na chodbě s 4 denim mimčem než dětský doktor na vypíše papír typu A4. To mi vadilo asi nejvíc. Většina sester a doktorů byla prima až na nějaké vyjimky ty jsou asi všude. Opravdu se nedivím těm co chtějí rodit doma. Kdyby měl člověk záruku že nenastanou komplikace tak tak rodím taky :o)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 03.04.12 napsala :

Rodila jsem zde na podzim roku 2011. Můj porod trval dvě hodiny, přijela jsem už s poměrně velkými bolestmi a protože jsem byla druhorodička, šlo to rychle. Musím však říct, že na nějaké rozdýchávání porodních bolestí jsem neměla vůbec čas. Zpočátku mě nechali 20 minut na monitoru a po těchto 20 minutách zjistili, že se to zobrazuje špatně, a tak mě nechali na monitoru dalších 20 minut. Měla jsem už hodně velké bolesti, a tohle nehnuté ležení na monitoru bylo jako očistec. Během něj jsem musela ještě podepsat papír s prohlášením, že souhlasím „s lékařsky vedeným porodem“. Nevím sice, co to je, a co by se stalo, kdybych takové prohlášení hodinu před porodem nepodepsala (asi by mě propustili na ulici), ale protože jsem už měla opravdu velké bolesti a nemohla se s nikým dohadovat, prohlášení jsem podepsala. Výsledek monitoru komentovala asistentka slovy: „Jó, ale vždyť tady nejsou vidět skoro žádný bolesti“. Já jsem ale do porodnice odjela především kvůli tomu, že mi už odešla plodová voda a na bolesti jsem si ani nijak zvlášť nestěžovala. Takže tento výrok mě poměrně překvapil. Chování personálu v této porodnici je poměrně nátlakové: „Tak a teď jdeme na přípravu…“ Klystýr a holení se totiž v této porodnici v rozporu s doporučením Světové zdravotnické organizace vykonává naprosto rutinně. Protože jsem nechtěla mít potíže, klystýr i holení jsem podstoupila. Pak, a to už bylo asi hodinu před porodem, jsem si chtěla konečně sednout a prodýchat pořádně kontrakce. Za chvíli však opět přišla sestra a ptala se, jestli už jsem vysprchovaná, že se prostě musím vysprchovat. Nechápala jsem, proč bych se měla sprchovat, když jsem se sprchovala doma před odjezdem, a to bylo před asi dvěma hodinami. Nicméně jsem opět poslechla, abych neměla potíže. Po porodu mi syna přiložili k prsu za více než hodinu. Co s ním kde dělali, mi nikdo nevysvětlil, protože porod proběhl v pořádku a syn se narodil naprosto zdravý. Vrchol všeho přišel v poslední den mého pobytu v této porodnici. Ten den jsem si totiž všimla, že syn má na identifikačním náramku napsáno cizí příjmení. Oznámila jsem to okamžitě sestře. Ta zareagovala tak, že mi řekla, abych to nikde neříkala a beze slova omluvy náramek synovi odstříhla. Za těmito větami si stojím a pokud se mnou budete chtít mluvit soukromě, ráda se vámi spojím. Napište mi to sem. Své jméno ale nenapíšu, nedivte se mi. Jinak můžu všechny maminky, které v této porodnici rodily na podzim, uklidnit, syn je mně a manželovi tak podobný, že záměna je vyloučena. Nejdřív jsem se s tímhle zážitkem nikde chlubit nechtěla. Když o tom ale tak přemýšlím, a vzpomínám na to, jak se někteří členové personálu chovají, dalo by se říct, jako „hauři“, vlatně nevím, proč o tom mlčet.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Právníka

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 14.02.12 napsala :

Rodila jsem v únoru 2012,takže vlastně nedávno :) S přítelem jsme do porodnice dorazili k ránu, při příjmu byl pan doktor Madzin, který byl velice příjemný a vysvětlil mi ve zkratce co mě čeká. Porodní asistentka mě odvedla na přípravnu,kam za mnou pak dorazil i přítel - i jemu patří velký dík za to že byl se mnou. Na sále mi píchli vodu a pak to vše začlo, porod proběhl relativně rychle pod vedením pani doktorky Hlaváčkové a Fujerové - obě jsou moc milé a snažili se pomáhat tak jako porodní asistenky ( jména si bohužel nepamatuji). Nebýt jich, tak by se malá určitě dostala na svět později. Sestřičky na novorozeneckém i na gynekologii byly moc hodné. Takže chválím a zároveň děkuji personálu této porodnice.

Personál: Hlaváčková, Fujerová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - tehulkabubis 31.01.12 napsala :

Ahoj vsechny maminky
Ja jsem rodila v Benesove v porodnici 18.1.2012.
Jsem velice spokojena a moc jim dekuji,ze mi pomohli privest na svet nasi krasnou Terezku.
I kdyz to byl neplanovany porod cisarem tak mi vse vysvetlili a vse bylo uzasne a bez problemu. Na sale byla pohoda a vsichni mi rikali co sd bude dit a co budou delat. Zkratka a dobre nebyla sem na to sama. Opravdu jim moc dekuji.....
Jen by meli vymenit kuchare je to alchymista.....

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavne se niceho nebat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Jaroušek33 02.11.11 napsala :

Rodila jsem v porodnici 8.6.2011 a byla jsem tam velice spokojená.Jelikož jsem měla špatné hodnoty a vysoký tlak,tak musely porod vyvolat o 3 týdny dřív.Ale naštěstí se mi narodil krásný a zdraví chlapeček,který měl 3100g a 51cm.Musím tam všechny pochválit.Rodila jsem poprvé.Nikdy předtím jsem žádné zkušenosti s takhle malým miminkem neměla.A oni mě do všeho zasvědčily.Je tam skvělý personál.Jak porodní asistenky tak i dětské sestřičky a doktoři.Co se týče jídla,tak to docela ušlo,až na ty hnusné polívky,ty se nedaly vůbec jíst,těm nic nepomohla,aby se zlepšila chut a daly se jíst.Jediné co bych mohla vytknout,ale za to nemůže personál ale vedení,že je tam málo lůžek a já během 12 dní co jsem tam byla,tak jsem byla na 3 pokojích.Byla jsem tam tak dlouho protože malej měl po porodu silnou žloutenku.

Personál: Madzin

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Že se vůbec nemusí čeho bát,že budou ve velice dobrých rukou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oddací list,občanku,těhotenskou průkazku,veškeré léky co užíváte a jednorázové pleny a vlhčený toaletní papír,to je výborný když je ženská zašitá.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - obycejnaholka 24.10.11 napsala :

Výborná!!Jsem pacientka Dr Kroužka již leta,do nemocnice jsme dorazili mimo termín s kontrakcemi á 5 min,hned nás přijali,personál na porodních sálech byl úžasný,porod byl veden odborně PA Císařovou a Dr.Kroužkem,nemůžu vynachválit,vše proběhlo rychle,maličkou mi na moji žádost hned přiložili k prsu.I hospitalizace byla (sice na můj vkus šííííííííleně dlouhá)ale v podstatě bez jakýchkoliv výtek.Nejvíc však musím pochválit sestry a lékaře na novorozeneckém odd.opravdu doporučuji,kdyby jsme byli ještě někdy v očekávání,neměním.

Personál: PA Císařová,MUDr Kroužek a spousta dalších

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se ptát..na cokoliv..já jako prvorodička jsem měla hodně trapných dotazů a všechny mi byly zodpovězeny

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Každopádně manžela,přítele,partnera.Všechno co zapomenete vám pak rdina přinese,ale partner je v porodnici k nezaplacení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - lenkahav 03.10.11 napsala :

Jen detail, reaguji na prispevek napsany dole, a to tak, ze neni pravda, ze caje dostanete na den litr a dost. Ano, sestra vam prinese rano na stolecek litr caje, ale mate si kazda do kuchynky behem dne chodit a doplnovat litrovou konvici a klidne vypijte celej sud, kdyz se do vas vejde.
Porodnice vyborna.
Ale to uz jsem psala. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - klaaarka 26.09.11 napsala :

I když to mám nejblíž do Krče, vybrala jsem si benešovskou porodnici a nelitovala jsem toho ani na vteřinu. Líbil se mi přístup všech, s kterými jsem se setkala, už od prvního seznámení s porodnicí na jí pořádaném kurzu, kde jsem se s vrchní sestrou domluvila o porodním plánu, probrala ho se mnou a schválila. Dále při poradnách, kde jsem se setkala s více doktory a sestřičkami a k nikomu z nich bych nemohla říci žádnou výhradu, všichni byli milí a bylo vidět, že nechtějí nic podcenit, když jsem měla lehounce vyšší tlak - spíše na hranici normálu a hned mě zvali na častější kontroly a dělali testy navíc, zda je vše v pořádku.

Na porod samotný jsem dorazila tak, že jsem měla ten den plánovanou poradnu, ale měla jsem od rána trochu bolesti, tak jsem radši jela o hodinku dřív, abych ještě bezpečně dojela (jela jsem sama autem asi 40km). Při vyšetření mi ale paní doktorka sdělila, že jsem otevřená na 4cm a jde se na příjem :-D Příjem proběhl rychle, žádné zbytečné zdržování, všechno mi vysvětlili. Měla jsem požadavek na nadstandardní porodní box (je možnost na něm i odrodit, já si ho zvolila jen na 1. dobu), kde je k dispozici pohodlná postel i s monitorem, žebřiny, stolička, lano, žíněnka, míč a bublinková vana. Ta vana byla fakt super, doporučuju všem. Za box se platily asi čtyři stovky, takže si ho dopřejte, pokud bude volný. Strávila jsem na něm asi 6 hodin, takže jsem byla ráda, že mám soukromí, dost místa, protože jsem se měla hodně procházet, aby miminko sestupovalo, mohla jsem se houpat na míči, což mi dost pomáhalo a hlavně ta vana, ta byla bezva.

Pro nepostupující porod jsem souhlasila s protržením vaku blan (ale až asi po hodině a půl od doby, kdy mi to nabídli, a můj názor respektovali - vysvětlili, proč to navrhujou, vysvětlili výhody a když jsem řekla, že zatím ne, tak mě nepřemlouvali). To samé o několik hodin později s infúzí oxytocinu. To už jsem zůstala na sále, ale mohla jsem si zvolit polohu. Samozřejmostí byla neustálá přítomnost manžela. Všichni byli velmi milí, podporovali mě a chválili, jak jsem statečná a jak mi to jde :-))) Bohužel porod stále nepostupoval, byla jsem otevřená plně, ale miminko nesestupovalo i přes všemožnou snahu. Proto muselo být přistoupeno k akutní sekci.

To šlo velmi rychle, stručně mi vysvětlili, co, jak a proč a šlo se na věc. Sekce byla provedena v celkové anestezii z časových důvodů. Miminko mi však přinesli na pokoj přiložit ani ne 1,5 hodiny po narození. Po porodu ho dali tatínkovi a splnili i náš další požadavek neměřit jeho délku. I další péče byla výborná, miminko často nosili na kojení, rychle mě „donutili“ se rozchodit, takže rekonvalescence probíhala velmi dobře, jizvu mám pěknou, plochou. S kojením hodně pomohli, naučili přikládat, nepřikrmovali. Druhý den po večerním porodu jsem se stěhovala na jednolůžkový nadstandard, večer mi vyndali dreny cévku apod. a třetí den ráno jsem již dostala miminko na rooming-in. Na nadstandardu byly možné návštěvy prakticky kdykoli a na jakkoli dlouho.

Sestřičky z novorozeneckého byly strašně milé, všechno vysvětlily, naučily, nebála jsem se na cokoli zeptat.

Ubytování bylo špičkové a jídlo - když pominu jakési velmi dietní blafy bezprostředně po operaci - taky dobré. Jednolůžkový nadstandard stojí 600 na den a za další poplatek tam může přespat rodinný příslušník, což jsme o víkendu s manželem využili.

Personál: MUDr. Kateřina Hlaváčková, PA Jiřina Baťhová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnice pořádá „předporodní kurz“ - jde o seznámení se s porodnicí, malou exkurzi po sálech a pokojích, zodpoví vám všechny otázky. Rovněž paní vrchní sestra je velmi milá a komunikativní a poskytuje informace i mailem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Je třeba mít vlastní noční košile a porodnické vložky (dostává se jich tam jedNo balení). Doporučuju i toaletní papír a URČITĚ bepanthen na bradavky, to byl můj nejlepší kamarád v prvních dnech kojení :-)

Jinak obvyklý seznam, kterých se dá najít na in

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - grepik02 31.07.11 napsala :

Rodila jsem tu 2.7.2011 a byla jsem nadšená,takže za mne absolutní spokojenost. Personál milý a vstřícný, prostředí moc pěkné. Byla jsem ubytovaná na nadstandardním pokoji, kde jsem měla klídek, mohla jsem se věnovat mimču a krásně se vychrupnout :o) Paní doktorka Vlčková byla skvělá, stejně tak porodní asistentka a sestra na sále, bohužel si nepamatuji jejich jména.

Personál: MUDr. Vlčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádný strach, bude tu o Vás dobře postaráno.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

noční košile, porodní vložky (dostanete jen jeden balík a to je fakt málo), přebalovací podložky (ne pod mimčo, ale bude se hodit po porodu na postel), plínky pro mimčo(oblečky a kosmetika tu je, ale plínky nedávají, neperlivá voda, toaletní papír (na zác

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Adamis 26.07.11 napsala :

Mohu srovnat porod v r.2005 a v r.2010 - Když jsem rodila v r.2010, tak jsem byla velmi překvapena přístupem sester na porodnici i na šestinedělí i s dětskými sestrami.Byly příjemné, ochotné pomoct vždy, když byl nějaký problém.

V r.2005 jsem čekala své 1.dítě a bylo celé těhu KP.Můj Dr.mi říkal, že je to automaticky císař, ale realita při příjmu byla jiná.Miminko bylo malé(2,80kg) a v tu dobu se i KP do 3,5kg rodil normálně(to mi řekl přímo primář).Tak jsem tam 2 dny zkoušela v bolestech, neotvírala jsem se a po 2 dnech(zrovna se vystřídala směna), to teprve začlo - špatné ozvy a hned se rozhodlo pro CŘ(i dnes se ptám - nešlo to udělat hned při KP)???Můžu děkovat MUDr.Kroužkovi, který nám syna zachránil.Malý po vyndání neplakal, skorem nedýchal(resuscitace).
Když dnes čtu příspěvky budoucích maminek, že je miminko KP a mají naplánovaný CŘ, tak jsem ráda, že na to lékaři přišli, že je to lepší než to zkoušet.
Dnes je synovi skoro 6 let. Je zdravý a dělá nám jen samou radost.

2.porod v r.2010 byl úplně něco jiného- teoreticky jsem po prvním císaři měla rodit také císařem, ale…šlo to normálně.Měla jsem z toho strach, ale MUDr.Hlaváčková mi vše vysvětlila, že jizva na děloze není velka a 5 let od CŘ je dlouhá doba a že to zvládnu.
Jsem ráda, že jsem si mohla vyzkoušet rodit přirozeně a srovnat oba dva porody.Dík patří opět MUDr.Kroužkovi(který to měl vše „pod kontrolou“) a MUDr.Hlaváčkové, která vedla porod.

Pokud to zdravotní stav Vás a V ašeho děťátka dovolí, běžte rodit normálně- sice je to chvilku nepříjemné, o to lepší a rychlejší je rekonvalescence.

Personál: MUDr.Kroužek,MUDr.Hlaváčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, ptát se - „líná huba…“, nikdo z personálu vám nebude z obličeje odezírat, zda máte nějaký problém

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Několik ručníků, několik nočních košil,pantofle i do sprchy,několik balíků vložek(dostává se jen 1), pití.Klidně už i kojící čaje v sáčcích - je možnost si uvařit svůj vlastní čaj, čtení,

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 02.06.11 napsala :

Máme na porodnici Benešov jen samou chválu!!
Od príjmu na vyvoláni až po porod samotný i když ukončení CS vše v pořádku.
Příjemný personál i prostředí.
Měly jsme dvou-lůžkový nadstandart a paradá. Doporučuji!
I setřičky na šestinedělí velice příjemné a ochotné ale záleží samozřejmě i na přístupu a chování maminek!!
Jetli budeme čekat další miminko tak v porodnici máme jasno!

Personál: Dr.Kroužek, Dr.Medzim, Dr.Vlčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přítele-manžela určitě sebou!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dost ručníku a nočních košil, přebalovací podložky pro maminku i miminko, bepanthen, vlhké ubrousky!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - jajao 17.05.11 napsala :

Rodila jsem 9.11.2010, o týden dřív. Malý si pustil bazén sám ve 2:45 a narodil se v 11:25.

Moc se mi líbil přístup všech, i když jsme přijeli v noci, hned se mě ujali, věnovali se fantasticky a přímo u porodu ani nevím, že mě paní doktorka stříhala. Vychytala správný okamžik, že jsem to necítila. Poporodní péče a péče o mrňouse byla taky špičková. Byla jsem rozhodnutá, že až nadejde čas pro druhé mimčo, tak jedině do Benešova. Jen mě nenapadlo, že že to bude už letos :o)

Personál: DR. Hlaváčková, Dr. Kroužek a sestřičky

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, dopadne to dobře

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

krom standartních potřeb, co dají do seznamu ještě jedorázové přebalovací podložky. Ne pro mimčo, ale pro Vás na postel. Postele sice převlíkají pravidelně, je to lepším pocitu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Boudice23 18.04.11 napsala :

V této nemocnici jsem rodila 25.2. 2011. Plánovaná CS, poloha plodu koncem pánevním.
S lékaři i personálem na sále jsem byla nadmíru spokojená a hýčkaná jako v bavlnce!
Péče na poporodním pokoji taky super!
O dcerku se staraly suprově i sestřičky na novorozeneckém oddělení!
Mohu jen doporučit..myslím, že oproti velkým pražským nemocnicím je to úplně jiný přístup (alespoň ve srovnání co znám z vyprávění od kamarádek).
Pokud chce mít někdo klid a nevadí mu připlatit, doporučuji nadstandart.
Já osobně volila obyčejný pokoj, ale chvilkama jsem to proklínala, zase mi přišlo zbytečné vyhodit 600 jen tak za každý den!

Personál: MUDr. František Kroužek, MUDr. Magda Vlčková, UZ Dr. Hlaváčkov

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Balík vody, je zde pouze litr čaje na den, ale nikdo to stejně nehlídá, kdo kolik vypije!Kysané nápoje, podpoří laktaci

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

jednorázové kalhotky, vložky, kojící podprsenku, košili a veškeré hyg. potřeby. Nic tam není!Jen na „císařském“ pokoji vám dají toalet. papír, vložky atd, do doby než vás převezou na normál pokoj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 13.03.11 napsala :

Ja jsem v teto porodnici rodila 6.11.2009 a byla jsem s personalem spokojena.Tou dobou co me prilimali me dali jednoluzkovy pokoj,protoze meli vsude plno.Tyden jsem maleho prenasela a ani voda mi sama nepraskla.To vse vcetne vyvolani porodu delaly sestry a lekari.Vodu mi sestra praskla rano kolem 8h a syn se narodil temer ve 23h.U porodu byl se mnou manzel.ze samotneho produ si moc nepamatuji az pak jsem slysela sestru jak se pta na jmeno syna.Pote byl okolo me fofr.Museli me narychlo sesivat,protoze jsem moc krvacela.Za pristup personalu jsem byla rada.Sestry byly mile a doktori take.Jelikoz jsem opet tehotna tak budu rodit opet zde v Benesove.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nejake vlozky,rucniky,nocni kosile,hygienicke pomucky.plyny.Detska kosmetika neni treba.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Erian 16.02.11 napsala :

Už je to téměř 11měsíců, co jsem porodila v Benešově krásného kloučka. Benešovská porodnice byla mým třetím pokusem, nejdřív jsem se hlásila do Vrchlabí, poté do Slaného a musím říct, že jsem ráda, že jsem „skončila“ v Bene. Porodnice krásná, personál skvělý. Nikde jsem nezažila tak milé lidi, až na pár vyjímek, ale to by to bylo moc dokonalé. Pobyt hodnotím velice kladně, i když porod byl vyvolávaný a nakonec klešťový, péče i přístup na jedničku. Synka mi dali na rooming-in až po dvou dnech, oba jsme se potřebovali vzpamatovat. Sestry byly hodně starostlivé, paní doktorka také. Akorát mě mrzela sestra z novorozeneckého, která mě měla naučit kojit, byla zrovna divně naladěná a já jako vyjukaná prvorodička jsem se nezeptala…
V dubnu mám rodit znovu a už se moc těším, až začnu do Benešova jezdit na kontroly…

Personál: Dr. Hlaváčová, Dr. Kroužek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát, personál jsou lidé na svém místě a navíc moc příjemní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Balík vložek, pantofle vhodné do sprchy, vlastní košile, župan, dostatek ručníků. Měla jsem i vlastní pití, erární čaj moc nemusím :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - lenkahav 23.01.11 napsala :

Moje zkušenost s Benešovskou porodnicí a s panem doktorem, který mě rodil, je výborná. A nemyslím si, že to bylo o štěstí..... Taková je prostě porodnice v Benešově.
Ovšem se starší sestrou při příjmu to bylo o smůle. Stačí jeden člověk a zkazí celej dojem.

Porod jsem měla rychlý, bez komplikací, přirozený, při příjmu jsem už rodila, šla jsem rovnou na sál a za hodinu byla holčička venku. Nemůžu tedy ohodnotit předporodní oddělení, klistýr jsem taky neměla, ve sprše jsem též nebyla, na míči a pod. jsem též neseděla. Zkrátka jsem přijela jen vytlačit miminko :o)
Po celou dobu pobytu jsem byla spokojená. Doktoři, sestry, pomocný personál - všichni byli fajn. Až mi to přišlo zvláštní ;) Akorát bych propustila tu onu sestru, která tam kazí dojem všem.

Personál: Dr. Madzin

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

víru v to, že porod je přirozená věc a každá žena je na něj od přírody připravená.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

manžela

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - berushka18 26.12.10 napsala :

Rodila jsem zde 17.12.2010. Mohu tuto porodnici jen doporučit, mala byla od příjezdu do porodnice venku do pul hodiny a i kdyz jsem mela problem s vytlacenim hlavicky , vsichni byly uzasny. Hlavne dr. Hlavačková, je to výborná doktorka ! Porodni asistentky taky vyborne ale bohuzel si nepamatuji jmena. Moc mi pomohli a povzbuzovali jak na fotbalovem hristi, me to moc pomahalo :) Siti jsem vubec necitila a cely porod probehl bez komplikaci a byl to krasny zazitek!

Personál: Dr. Hlaváčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

těšit se :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

urcite aspon 3 baliky vlozek, plenky, ubrousky. KOsmetika na miminko neni treba. Take minimalne 3 noční košile.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Miruše 08.12.10 napsala :

Duplicidní komentář…pardon

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Miruše 08.12.10 napsala :

Rodila jsem v této porodnici 26.10.2010. Pár dní před porodem jsem si tam i dva dny poležela s nakonec planým poplachem. Musela jsem nakonec akutním císařem, proto jsem krom planého poplachu strávila v porodnici po porodu 6dní. Tudíž dost času na to, abych poznala veškerý personál. Personál je složen z 90% mladými lidmi, jsou všichni velmi milí a ochotní, při samotném porodu povzbuzovali, ptali se, chválili. Tedy až na jednu PA(či sestru-nevím) u příjmu, ta byla značně nepříjemná, ale když šla domů, a já byla stále na sále s kontrakcemi, zašla se rozloučit a dokonce se usmála s popřáním ať je to rychlé a že to zvládnu. Tedy nevím, co to má za postoj, asi bude v pohodě, ale stěžují si tam na ní všichni se kterýma jsem mluvila, že je prostě nepříjemná. Všichni jsou velmi profesionální. Miminko mi po císaři ještě ten večer přinesli na přiložení ale já byla tak vyřízená a bolavá, že jsem na to neměla, sestra, která malou přinesla vůbec nic nenamítala, pochopila a přinesla jí k ránu. Dva dny jsem nemohla chodit, proto mi malou dali na pokoj až třetí den, chtěli už druhý den večer, opět pochopili, že k ní nejsem schopná vstát, a přivezli mi jí na pořád až ráno třetí den. Jo, bacha na dudlíky, před doktorama z dětského schovávat..neradi to vidí. Kdykoli je možno zazvonit na sestry z novorozeneckého, přijdou, poradí, pomůžou, s kojením mají trpělivost a povzbuzují, když mi malá plakala nakrmená i přebalená už dvě hodiny v kuse, zazvonila jsem, sestra přišla a pomohla mi s ní. Opravdu se nebojte ptát či žádat o pomoc, jsou velmi ochotní!

Jediný co se mi nelíbilo, tak i když mě propouštěli domů z planého poplachu, i potom už s miminkem, trvalo to věčnost, než mi vyřídili propouštěcí papíry. Možná prot, že obojí bylo v neděli, doktorka tam byla jedna a sestra taky, a lítaly mezi porodnicí a gynekologií. V týdnu by to zřejmě tak dlouho netrvalo…

Personálu i vybavení porodnice bych dala 5 hvězdiček z 5ti. Pokud budete některá rodit v Benešovské, a chtěly byste se na cokoli zeptat, napiště mi klidně SZ.

Jo a ke komentáři anonyma pode mnou…ono je to taky o tom s čím tam člověk přijde. když bude protivnej, milí na něj nebudou, když bude očekávat od porodu že to vůbec nebolí a je to procházka růžovou zahradou, nebo snad, že za maminku odrodí personál, tak chápu, že to nakonec vezme jako katastrofu. A že personál nic neukáže a neřekne? No ono je třeba otevřít pusu, když chci něco vědět, že? A s tím kojením…ráda bych, aby mi anonymka vysvětlila, jak jinak by dítě chtěla naučit papat, než nacpat mu bradavku do pusy? Kojení hold zezačátku bolí každou z nás. Laktační poradkyně byly naprosto skvělý!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se ptejte, ptejte, ptejte!!! Sami vám toho moc neřeknou ale velmi ochotně odpoví na jakékoli, i banální dotazy. Nebojte se ptát. personál je velmi milý a nikdy vás neodmítnou.

Rozhodně si připlaťte nadstandartní pokoj! Jsou tam dva jednolůžáky,

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Balík porodnických vložek dostanete, doporučuju si určitě vzít ale i balík, dva svých. Přezůvky, župan, ručník. Pro tatínka k porodu není třeba nic, jen přezůvky. Mundůr dostane nemocniční. Taky nějaké drobné třeba na kafe z automatu. Cukr je v kuchyňce,

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 25.10.10 napsala :

Rodila jsem zde v srpnu 2009 a vrele nedoporucuji.Prijem sileny,div me nevinadali,ze jim pl.voda a krev zamazali kreslo pro vysetreni.Pak si me prez hodinu nikdo nevsimal.Kdyz si me vsimli,tak me honili jak „nadmutou kozu“ tam a zpet.Personal?No,hruza.Nebyt jedne pani(pomocny personal),stal se tam z toho horor.Priprava hruza.Porod katastrofa.Obcas nekdo prisel „natocit“ monitor.Za 20s bylo po toceni.Dr.Madzin se tvaril u porodu ne moc vrele.Proste nuda,delej si tu co chces,ja jen chytim to dite…Nastrihl me pro jistotu 2×..Znudene vytahl placentu a siti?No desne!Sice mi cosi pichli,ale bez efektu.Sil me za ziva a jeste si par stehu vyparal,protoze se mu to na poprve nepovedlo.A na sestinedeli?No,skoda slov.Sestry vam sice neco malo ukazi,co se tyce koupeni a oblekani,ale to je vse.Kdyz si maminka nevi rady s kojenim,je to jeji problem.A kdyz si vyvzteka pomoc,vezmou ji necitlive za prso,doslova nacpou ditku do pusy a hotovo.Takze stejne pomoc nulova.Za sebe muzu rict,ze do Benesova uz nikdy!

Personál: Dr.Madzin

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevne nervy,vlozky,kosilky,pleny,rybylku,ubrousky,prebalovaci podlozky,horu rucniku a pantofle do sprchy

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - jaja85 16.09.10 napsala :

rodila jsem tam 9.9.2010, všichni jsou tam příjemní, na vše vám rádi odpoví a pomůžou. Rodila mě dr. Vlčková, která byla výborná. Je to čisté prostředí, jediné co bych vytkla je jídlo. Obědy většinou bez chuti, k večeři jen balíček a navíc dávají i jídla, která se při kojení nesmějí. Jinak doporučuju!!! pokud budu rodit podruhé, tak určitě v Benešově!

Personál: dr. Vlčková, PA Jiřina, dr. Čech a ostatní

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

noční košile, časopisy!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - vopičkaa 12.09.10 napsala :

Setkala jsem se pouze s příjemnými a pohodovými lidmi - na porodním sále i na oddělení šestinedělí. Prostředí je krásné - pokud nemá žena komplikace a nepotřebuje tudíž nějaké superpracoviště jako např. Motol, je to určitě ideální porodnice.
Perfektní byla i dětská doktorka - velice pečlivá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

před porodem doporučuji prohlídku -dělají je myslím každé pondělí. Seznámí vás s celkovým chodem a postupy porodnice, ukážou prostředí - maminka ví do čeho jde…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - pedona 31.08.10 napsala :

V porodnici v Benešově jsem přivedla na svět našeho miláčka Davídka 19.2.2009. Původně jsem chtěla rodit v Neratovicích (ač to mám přes celou Prahu), ale bohužel neměli místo, a v Benešově byli jediní ochotní mne přijmout. Dorazili jsme kolem 4 hod.ráno, přivítala mě nepříliš příjemná PA a mladý Dr. Bagoczi.Měla jsem už jednu kontrakci za druhou, takže mi tuhl úsměv na rtech, když jsem viděla tři strany dotazníku - porodopisu. Odpovídala jsem napojená na monitor.Dr.Bagoczi se mě zeptal,zda mi odešla plodová voda…povídám s úsměvem „nééééé“. Od mne vyšetřil (bože, ten je ale protivnej,říkala jsem si) a s úsměvem opětoval „ale vy žádnou vodu už nemáte“! aha,musela mi odejít ve vaně…díky Bohu, byla čirá, i přes mý 10.den přenášení. Ani to se dr.nelíbilo,neustále jsem dostávala otázky,proč mě můj ošetřující gynekolog nechal přenášet. Po sepsání mi Dr. na mou prosbu ohledně epidurálu odpověděl,že je už pozdě, že mám jít s PA na přípravu a poté mne uloží do pokoje, kde budu čekat na porod - viděl to tak kolem oběda.Bože…ještě 7 hodin, to nemůžu zvládnout! Manželovi to oznámil, ten si chtěl zajet na snídani. Já jsem seskočila z monitoru, načež mě popadla šíííílená bolest, PA mne prohlídla a s úsměvem mi povídá.....přípravu nestíháme, jdeme rodit maminko :-D Od té doby se mi všichni zdáli milí. Zavolali manžela a začali jsme rodit.PA akceptovala,že já neakceptuji její skok na břicho :-D, fandili mi jak na fotbalovém zápase, ikdyž jsem nadávala,že tohle já nedám. Potom,co mi řekla PA, že miminku se přestává dařit, zatlačila jsem a Davídek byl venku. Rodila jsem tedy přesně hodinku…při šití jsem si pak s Dr. dobře popovídala o politice, úrovni českého zdravotnictví apod. Mrzelo mě, že mi nedali malého hned po porodu na prsa, přiložili mi ho až po šití, cca hodinu po porodu.To je snad jediné,co bych k porodu vytkla.Sestry z šestinedělí byly super stejně jako doktorky a doktoři. Nebyla mi moc sympatická mladá řecká dr., naopak dětský primář byl velký sympaťák. Dětské sestry hrůza…krom jedné stále usměvavé a druhé starší. Věřím,že to ostatní přispěly k mé nepohodě s kojením.

Personál: Dr.Bagoczi

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zásobila bych se dobrým jídlem :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

To už všechny nastávající maminky ví…snad jen, nestačil mi balík vložek, takže bych si s sebou vzala další zásoby :-)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Benešov - Špageta 22.08.10 napsala :

V Benešově jsem rodila v r. 2009. Byla jsem hospitalizovaná už několik dnů před plánovaným císařským řezem. Čekatelský pokoj je pro 6 osob a v době, kdy jsem tam ležela, na něj ukládali i maminky těsně po porodu. Vím, že to asi jinak nešlo, ale myslím, že to nebylo vhod ani jedné straně. Maminky si chtěly odpočinout nebo být s miminkem a partnerem (event. návštěvou) a k tomu moc čekatelský pokoj nebyl. Pro nás „čekatelky“ zase nebyly příjemné pravidelné noční příjezdy dětské sestry s hrkající postýlkou a rozsvícení celého pokoje s oznamením „tak jí vezu na kojení“.
Každopádně všechny PA byly velmi milé, usměvavé a ochotné i když se opravdu rodilo jako o závod.
Mudr. Hlaváčková byla také milá a pokud jsem měla nějaké dotazy, tak mi vždy vše ochotně vysvětlila.
Po porodu jsem měla nadstandardní jednolůžkový pokoj. a doporučuji ho všem, kteří chtějí mít soukromí. Na pokoji má maminka k dispozici přebalovací pult a vaničku. Na pokoji je také TV a lednice. WC a sprcha jsou v předpokoji, který je společný s vedlejší jednolůžkovým pokojem.
Sestřičky z gynekologie/šestinedělí byly bezvadné. Usměvavé a pohotové.
Dětské sestry - jak které - ty starší většinou moc ochotné nebyly (pomoc při kojení jen při prvním přiložení, pak už moc ne nebo s komenářem "jéžiš, už zase?!! a nemoh by vám pomoct někdo z domova??), ale ty mladší byly ochotné.
Jídlo bylo v nemocnici moc dobré a bylo ho dost.

Personál: Murd. Matoušek, Mudr. Hlaváčková, PA Císařová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud jste prvorodička, tak pevné nervy a nebojte se ptát nebo trvat na svém. Je to vaše miminko! Jinak všem hodně sil.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě přebalovací podložky - hodí se při přebalování miminka (lepší než látková plenka) a jsou praktické i vás pokud budete hodně krvácet.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Daniela PB 28.07.10 napsala :

V této porodnici jsem rodila 5.5.2010 a tímto bych chtěla poděkovat všem doktorům a sestřičkám za pomoc při porodu a za následnou péči jak o mojí holčičku tak o mě. Byla jsem naprosto spokojena jak s přístupem, tak s vybavením. Měla jsem nadstandardní pokoj, který vřele doporučuji, soukromí je soukromí :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hodně nočních košil a mě se hodily jednorázové přebalovací podložky, které jsem si dávala pod sebe…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - rybkabezvody 09.07.10 napsala :

V době mého příjmu do porodnice k hospitalizaci - plánované vyvolání, byla porodnice narvaná k prasknutí. Prostě se všechny maminky rozrodily za úplňku na konci června:-)
Na čekatelském pokoji, kde jsem strávila dva dny, jsem dík vzniklé situaci ležela s maminkami a již narozenými miminky.
Porodnice příjmala i rodičky které jim přeposílala Krč.

porodní asistentky - velká spokojenost, velice milé, usměvavé

lékaři - až na doktorku Hlaváčkovou, která nemá příliš nežné ruce, jsem byla se všemi spokojena - jmenovitě Madzin, Matoušek

sestřičky na šestinedělí - ochotné, milé

dětské sestry - no, jak které:-(

ostatní personál - moc milá slečna anestezioložka - při sekci velice dobrá psychická podpora

vybavení porodnice: nadstandartní pokoje super

Personál: MUDr. Matoušek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hodně nočních košil, porodnické vložky, plenky, ubrousky
dětská kosmetika k dispozici pro všechny

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 12.05.10 napsala :

byla jsem velmi spokojená rodila jsem ješte ve staré nemocnice a byly kemně velmi hodné vše mi do podrobna vysvětlily jak se starat o ditě atd.byla jsem prvorodička a pak jsem rodila už vnové opravdu velmi pěkné a dnes už mám 3 krásné děti porody proběhli hladce kolem 3 až 4 hodin fakt jsem si to užívala všem moc moc děkuji byly fakt skvělí

Personál: matoušek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nepropadejte panice

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pleny a vložky piti

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 12.05.10 napsala :

byla jsem velmi spokojená rodila jsem ješte ve staré nemocnice a byly kemně velmi hodné vše mi do podrobna vysvětlily jak se starat o ditě atd.byla jsem prvorodička a pak jsem rodila už vnové opravdu velmi pěkné a dnes už mám 3 krásné děti porody proběhli hladce kolem 3 až 4 hodin fakt jsem si to užívala všem moc moc děkuji byly fakt skvělí

Personál: matoušek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nepropadejte panice

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pleny a vložky piti

Nahlásit
neutrální
Porodnice Benešov - venuse1306 09.05.10 napsala :

Ahojky,moje první a zatím poslední zkušenost s touto porodnicí nebyla zrovna nejlepší.Je to už téměř 11let,ale ted když jsem těhotná a rozhoduji se kde rodit,mé vzpomínky se vracejí.Nepamatuji si již jméno paní doktorky,ale kvůli její nedbalosti se dcera narodila se zlomenou ručičkou a dodnes má jizvu na tváři od kleští.Obě dvě jsme dost trpěli,ale zaplat pánbůh jsme v pohodě,dcera je zdravá-jen ta jizva jí zůstala. Nyní se dohaduji se svým přítelem jestli Benešov nebo Pelhřimov.Do Pelhřimova je to z Vlašimi daleko,ale Benešova se bojím.Slyšela jsem ted,že se tamní porodnice dost změnila, prý k lepšímu.Opravdu nevím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Opravdu zvažte místo kde se má narodit Vaše miminko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Odvahu a sílu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - onka 27.04.10 napsala :

Ahoj, já jsem rodila v Benešově v červenci 2008. Byla jsem tam moc spokojená jako zdravaotní sestra dokážu ocenit péči personálu, velmi ráda bych se tam vrátila.
Sice porod zkončil císařem, ale i tato pooperační zkušenost byla vinikající. Pooperační pokoj umožňuje mít dítě hned u sebe, pokud se přemluvíte a co se vám vzpamatujou nohy, dojdete se vyčůrat a osprchovat, můžete mít dítě hned u sebe, což bylo pro mě 6 hodin po porodu. Takže obava z odloučení dítěte se ukázala lichá, ikdyž asi 3 hodiny po porodu syna nakrmili glukózou, aby spnkal, ale to jsme si důkladně vysvětlili a od té chvíle byl malý u mě a pak všecko šlo velmi dobře.
Porodnice je čistá, velmi pěkná, vybavení nové a útulné. Na Pražšské poměry nadstandard levný - 200 Kč za noc… takže ikdyž se poměry ve vedení změnily, doufám, že to nemělo vliv na kvalitu péče.
Všechno je to o lidech a prostředí je jen kulisa, ale toto všecko dohromady, pokud to funguje, nechá vás vzpomínat na porod jako na nádherné okamžiky s novým človíčkem a příjemné chvíl prvních společných dnů.
mám za sebou i zkušenost z Bulovky, kde porod byl asi lepší, ale následná péče katastrofální, takže za mě vvřele Benešov doporučuji!!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se, mluvte s personálem o svých pocitech a nenechte se vtlačit někam, kde se necítíte dobře. Je to VÁŠ VELKÝ DEN - personál je jen v práci…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hodně pití a nějakou dobrou mňamku..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - verveve 12.03.10 napsala :

V porodnici jsme rodila 2×.
Poprve v roce 2006 - rodil me hodne diskutovany Dr. Zemanek (nyni uz zde nepracuje), ale musim rici, ze vse probehlo v poradku a to maly byl KP. S porodnici jsem byla naprosto spokojena - jak s personalem - vsichni byli moc prijemni - vzdy radi poradili ci pomohli. Prostredi je uplne uzasne - cela porodnice je zrekonstruovana - spis jsem si tam pripadala jako v nejakem rodinem penzionu nez v nemocnici. Hodne holek si stezuje na jidlo, ale me chutnalo - jasne, ze neni jako z nejake restaurace, ale na nemocnicni pomery bych rekla, ze spatne nebylo.
A jelikoz jsem tu byla tak spokojena rozhodla jsem se zde rodit i podruhe a to koncem roku 2009. Opet jsem byla moc spokojena, jak s personalem tak prostredim. Rodil me nejaky mlady pan doktor (jmeno si bohuzel nepamatuji, ale bylo nejake madarske :-) )Ale byl fakt skvely a moc prijemny.
Takze kdybych mela rodit potreti tak nevaham :-)
Take je super, ze se tu clovek nemusi registrovat hned na zacatku tehu jako treba v Praze. Jen je trochu problem, ze porodnice je dost preplnena (ale ktera neni) - tkaze z dvojluzkovych pokoju jsou triluzkove, ale rekla bych, ze to nevadi i tak je tam dost prostoru a hlavne vlastni sprcha a WC. Pri prvnim porodu jsem musela cekat dve hodiny na uvolneni pokoje (ale to mi nevadilo - hlavne, ze jsem mohla byt s manzelem a mimi) a pri druhem porodu jsem sla domu hned po tech 72 hodinach, nebot uz fakt nemeli kam dalsi maminky davat, ale u nas bylo vse v poradku takze jsme spis byla rada, ze uz mohu jit domu :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Anonymní 02.03.10 napsala :

Rodila jsem v Benešově 2×, poprvé 11.3.2008-skončilo to akutním císařským řezem. Nakonec jsem byla moc ráda, protože už jsem ke konci myslela, že to nakonec snad nemůžu přežít ve zdraví, bylo už asi zle, ale naštěstí se to zvládlo a miminko bylo na světě :) Chválím všechen personál, ať doktory, gyn. sestry anebo dětské(doktory i sestry). Péče byla výborná!!!, až jsem měla pocit, že mi tam něco při císaři snad udělali, že se tak staraj, jestli něco nepotřebuju, nechci něco na bolest, jak se cítím, atd… Byly jsme na pokoji dvě maminky,coz je myslim taky nadstandard(jiný pokoj nebyl zrovna volný). Byla jsem ten den v porodnici 4× z toho 1× pravidelný monitor, za 2hod se mel radši ještě zopakovat, nějak se jim nelíbil, ale poslali mě domů, večer jsem přijela znovu, ale opět mě poslali domů,po čtvrté si mě tam už konečně opravdu nechali, po dvou hodinách mi praskla voda, bohužel kalná(miminku hrozila infekce)do rána jsem tedy porodila zároveň s dalšími 3 už naplánovanými císařskými řezy.
Další porod byl bohužel opět císařem, protože jsem otěhotněla příliš brzy po prvním(porod byl 26.6.2009), vedl ho pan dr. Matoušek s Mudr. Hlaváčovou myslím, byla jsem opět velmi spokojená, tentokrát jsem si zaplatila nadstandard a péči si opět nemůžu vynachválit:) I máma, která byla zrovna za náma na návštěvě, když se nějaká sestřička přišla zeptat, jenom zírala jak jsou tam příjemní!
Jediné co můžu porodnici vytknout je opravdu odjezd domů, kdy se celkem brzy dopoledne rozhodne, že můžete domů a myslím, že pro většinu rodin je příjezd miminka domů obřadem, stojíte v županu s miminkem téměř na chodbě nebo v lepším případě se všema věcma v pokoji na židli, kdy Vám staniční sestra už uklízí skřínky, převléká postel a Vy různě kojíte, přebalujete atd..tam ještě musíte čekat než Vám doktor(ka) napíše propouštěcí zprávu pro Gyn.ord., tohle opravdu tady není úplně vychytané…:( i když nemůžu soudit jak to funguje jinde.
Manžel, kterého jsem si měla zavolat už dopoledne (cca v 10hod), ať pro nás přijede, na nás čekal ještě přes 2,5 hodiny se starším za tu dobu už sakra nervozním, ospalým a hladovým ročním synem, už byli na zabití oba dva, zatímco jakási blond paní doktorka (jméno si bohužel nepamatuju) mi několikrát odpověděla: „ještě minutku, už to píšu“ a v klidu a pohodě zřejmě zaučovala jinou paní doktorku za mého řekla bych ani ne tak dobrého sluchu dál vysvětlováním „jak to tam chodí, co se dělá a nědělá“ bez hnutí brvy.
Nebýt podobného zážitku při prvním odchodu z porodnice, kdy jsem taky čekala s miminkem a s další maminkou v ne velmi rozlehlé kuchyňce s šíleným průvanem, tak by nás tento přístup k odcházejícím rodinám s novorozeňaty tolik nemrzel.. Napotřetí se na to asi budu muset připravit a obrnit se trpělivostí, jestli se to do té doby nezlepší ,o)

Personál: primář Mudr. Matoušek, Mudr. Pekařová, Mudr. Hlaváčová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a slunce v duši .o)))

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

určitě NEJMÉNĚ 4 noční košile, minimálně jednu u porodu durch propotíte, nějakou si možná zamažete krví, která bude odcházet po porodu… no spotřeba určitě bude!

Nahlásit
neutrální
Porodnice Benešov - Anonymní 01.03.10 napsala :

Rodila jsem v červenci 2008. Příjem neplánovaně plánovaný, po rozhodnutí lékaře indukce porodu (preeklampsie). Porod nepostupoval (trval nakonec 14 hodin, za pomocí dvou infuzí oxytocinu - celou dobu nic a následně tři hodiny silné kontrakce po dvou minutách), uvítala bych méně vyšetření v průběhu, více vysvětlení o postupech (např. jsem dostala pár injekcí beze slova vysvětlení, k čemu jsou dobré). Nemožnost jídla a pití, po celou dobu porodu. Samotný porod proběhl celkem rychle, bohužel bez epiziotomie (bez informování, že nebude provedena), takže jsem se parádně natrhla a problémy se řeší dodnes. Po porodu mě večer převezli na pokoj a nikoho už nezajímalo, že jsem 24 hodin nejedla, protože bylo pozdě. Nejprve jsem byla na pokoji o třech maminách (docela hrůza), za dva dny se uvolnilo lůžko na dvoulůžkovém, tak jsem se přestěhovala tam a měla štěstí na skvělou maminu. Viděla jsem i jednolůžkový a byl také pěkný, bohužel nebyl volný. Syn měl silnou žloutenku, takže nechtěl pít a v kombinaci s mými velkými prsy to byla opravdu špatné a moc pomoci jsem se od personálu nedočkala. Jídlo bylo dobré, kupodivu občas přímo chutné :o).

Jinak už rodit díky následným problémům po špatném sešití přirozeně nechci.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminkám, které nejsou od přírody opravdu společenské, skousnou ledaccos a nebo rodí poprvé a neví „do čeho jdou“ opravdu doporučuji jednolůžkový pokoj. Hodně uplakané miminko spolumaminky dokáže pěkně pocuchat nervy (dle zkušeností kamarádky) a já ač se

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Stručný, ale výstižný seznam vám dají před porodem v porodnici nebo je na jejich webovkách. Jinak mi stačilo malé balení plenek (ale syn vůbec nekakal, tak možná proto). A alespoň tři košile, protože v jedné budete nejspíš rovnou i rodit, erár tam nikomu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Maťulka 1 18.02.10 napsala :

Já jsem rodila v Benešově 11.6.2008 a byla jsem velice spokojená.Porod proběhl,během tří kontrakcí a bylo po všem…:-)Tímto děkuji za skvělou atmosféru u porodu Mudr.Bímové a paní Císařové,nikdy bych si nemyslela,že se u porodu i zasměju!!!:-)Díky…
Jinak,jsem měla jednolůžkový nadstandard kde snámi spal celý pobyt i tatínek.(lednice,TV,přebalovací pult,rozkl.lůžko pro tatínka).
Co se týče stravy,tak to není tak strašné ale pokud chcete aby vám miminko spalo,tak nekonzumujte,čerstvé pečivo které máte ke snídani a často i k večeři.
Jinak, nadstandard je sice hezká věc ale mohli by trošku víc respektovat soukromí pacientek.Když se vás přijde sestra 3× zeptat ve večerních hodinách, jestli něco nepotřebujete,tak už vás to trochu vytočí.:-)

Personál: Mudr.Bímová,Staniční sestra Císařová.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se nebát,strach porod jen zpomalí a zkomplikuje.Hlavně se těšit a nepřipouštět si,že by se něco mohlo stát.:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

4 noční košile a župan,plínky pro miminko,vložky do podprsenky,buničinové vložky-dostanete pouze jedno bal.
hodně neperlivé vody-až budete kojit musíte hodně pít,
kojící kloboučky-skvělá věc-já bych se bez nich nerozkojila,
kulatý kaučukový dudlík.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Markýtka 30.01.10 napsala :

Rodila jsem v Benšově 2×. V listopadu roku 2004 se mi zde narodila dcera Eliška. Byla jsem, až na malé vyjímky, velice spokojená. U porodu jsem měla MUDr. Pekařovou-maximální spokojenost. Zaplacený jsem měla předporodní pokoj, kde jsem byla sama s manželem-doporučuji. Sestřičky i lékaři respektovali má přání. Dceru mi hned dali na bříško a krom vážení a měření(kde asistoval manžel) jsem ji už měla stále u sebe. Jen některé starší sestřičky byly občas nepříjemné. Prostředí je zde velice příjemné. Byla jsem na klasickém pokoji se dvěma lůžky. Přebalovací pulty, sprcha a toalety jsou v přilehlé chodbičce. Musím říct, že klasika zde působí jako nadstandart.
V červenci 2007 se mi v benešovské nemocnici narodily císařským řezem holčičky Rozálka a Natálka. U porodu jsem měla MUDr. Smetanovou a MUDr. Pekařovou. Dcerky jsem viděla hned po porodu a pak je přenesli do inkubátorů. Manžel mohl být s nimi. Na pokoj na první přiložení mi je přinesli cca po hodině. Tentokrát jsem zde byla maximálně spokojená. Starší sestřičky byly zřejmě již v důchodu:-). Všichni zde byli velice příjemní a ochotní. Tentokrát jsem si zaplatila jednolůžkový nadstandart-lednička+televize navíc, neomezené návštěvy i možnost přespání tatínka.
Oba porody zde, byly pro mě krásným zážitkem, na které ráda vzpomínám a proto nebudu váhat a půjdu do Benešova rodit i potřetí :-)

Personál: MUDr. Pekařová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Benešov - Lusinda 29.01.10 napsala :

Rodila jsem v Benešově 4.1.2010 a byla jsem moc spokojená.
Sestra na příjmu sice nebyla v půl čtvrté ráno moc příjemná - myslím tím, že se ptala od kolika hodin mám pravidelné kontrakce a když jsem řekla, že už x hodin tak mi odvětila „no to je blbost, ale já tam něco napíšu“.
Porod mi bohužel moc nepostupoval, tak mi nakonec museli urychlit oxytocinem, po kterém začaly pro mě nesnesitelné bolesti a naříkala jsem bolestí… -PA pí Císařovská si na sále ťukala cosi na stroji a ani hlavu nezvedla - to mi přišlo trošku líto, nic by jí neudělalo projevit trošku empatie, ale chápu, že po x letech praxe už je personál otupělý.
Nicméně péče perfektní, s vedením porodu jsem byla spokojená, narodila se nám zdravá holčička.
Pokoj na první dobu porodní nic moc - akorát úzké lehátko (když si lehne maminka, kam si sedne tatínek?), sprcha, záchod a donesli mi míč. Možná je lepší zaplatit si na to „trpění“ nadstandard, kde si aspoň člověk může pustit CDčko s oblíbenou hudbou. Pravidelný monitoring chodila kontrolovat příjemná sestřička.
Na odd. šestinedělí to bylo naprosto báječné - všechny dětské sestry byly víc než hodné, milé, vstřícné, trpělivé, ochotné…, i personál pro maminky ano. Jakékoli dotazy každý zodpověděl, setričky měly s nezkušenými maminkami nekonečnou trpělivost, i když času bylo málo, holt se moc rodilo.
Jídlo nebylo úplně nejhorší, sníst se dalo, i jsem si pochutnala, jen polévky za moc nestály. Jídla bylo hodně, člověk to ani nedokázal sníst.
Poslední den mě trochu zarazilo, že byla vizita v 11:3O, kdy jsme se dozvěděly, že můžeme domů - a okamžitě na pokoji začala lítat uklízečka s hadrem a koštětem a vyhánět nás na chodbu. Prostě sbalit se, umýt, obléct, do toho přebalit, nakojit a obléct dítě nelze zvládnout za 30 minut!!! Ale chápu, že měly na oddělení moc maminek, některé ležely i mimo odd. šestinedělí.

Personál: MUDr. Hlaváčková - a byla jsem spokojená

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si vlastní košili na samotný porod - myslela jsem, že aspoň na porod dostane maminka „erár“, ale nedostane nic.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plínky a čistící ubrousky pro miminko, oblečení ani kosmetika není třeba. A kojící kloboučky, formovače bradavek, pokud máte problém s prsy..

Nahlásit

Fotky z porodnice

Já s dcerkou v Benešovské nemocnici v den propuštění :)

na postýlkách je monitor dechu a krásně se snimi manipuluje . dostanete moc...

Na chodbě na por. oddělení, v pozadí vozíček s erárními oblečky a látkovými...

Nadstandardní jednolůžák - přebalovací pult a v pozadí "vanička" - něco jako...

Nadstandardní porodní box - vana s možností bublinek

Nadstandardní porodní box - kvůli téhle fotce jsem neváhala vylézt z té vany,...

Nadstandardní porodní box - postel, kde se dá točit monitor

Pokoj č. 11, dvoulůžkový nadstandart.

Fotka z chodby :)

Karolínka

na nadstandartním pokoji(jednolůžák)

Matýskovi byli 3 měsíce.

Umělecké foto,Matýskovi byl necelý měsíc....

Přidejte Vaše fotky k porodnici Benešov.>

Děti z porodnice Benešov

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Benešov
KacabQa Kateřina neznámé 04.06.2019
Děti narozené v porodnici Benešov
Lanna2001 Týnec nad Sáazvou Majdicka/xxx neznámé 10.05.2019
LuMilerova Zatím nevíme neznámé 31.12.2018
michalka+danýsek George neznámé 20.12.2018
veruStu Elen neznámé 02.11.2018
Ddanik Filip neznámé 16.10.2018
Eliška A Benešov Erik
42 cm, 2050g 18.08.2018
veverka2013 Jiří 49 cm, 3490g 20.07.2018
Karbanová Lukáš Hlušička
48 cm, 3090g 13.07.2018
prcekniky Benešov Adriana neznámé 16.06.2018
lucievostova Lucinka46 Dominik
50 cm, 3g 07.06.2018
KiruškaCZ Lukášek
2510g 09.04.2018
Hozička Rozálie
45 cm, 2740g 03.04.2018
xmoul Lucinka 2700g 05.03.2018
Aneta Tůmová Charlie
neznámé 17.01.2018
hany17 Jakub
52 cm, 3610g 04.01.2018
Zvzav Zdeněk Alexandr
50 cm, 3240g 02.01.2018
EliškaMD Monička
50 cm, 3270g 17.12.2017
Lucka.t96 Nikola
46 cm, 2660g 09.12.2017
Adamek2015 Matyáš
neznámé 22.11.2017
Adelaineeee Štěpánka
48 cm, 3200g 14.11.2017

Rodily v porodnici Benešov

Chystají se rodit v porodnici Benešov

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Benešov?