Porodnice Chrudim

, http://www.nemcr.cz/gynekologicko-porodnicke-od...

Porodnice: 469 653 451, 469 653 449
Porodní sál: 469 653 444
Novorozenecké oddělení: 469 653 454

Primář: MUDr. Tomáš Pavlíček

Porodnice disponuje 17 lůžky a třemi samostatnými porodními boxy se sociálním zařízením. Porodní sál byl rekonstruován v roce 2004 a zajišťuje intimitu pro rodičku i s doprovodem v průběhu porodu. Samozřejmostí je relaxační vana pro první dobu porodní, porody do vody se v porodnici nevedou. Přečtěte si Informace pro budoucí maminky.

Doporučují maminky porodnici Chrudim?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Chrudim

Rodila jste v porodnici Chrudim?
neutrální
Porodnice Chrudim - Veru_v93 20.03.19 napsala :

Co se týče oddělení rodiček, porodních sálů a personálu, nemám, co bych vytkla. Naprosto skvělý přístup lékařů i porodních asistentek.
Jediné, co mě celkem naštvalo, že jsem podepsala, že si nepřeji, aby na mne byly prováděny zákroky ze strany učenců a hle..rodila mě studentka za dohledu doktorky. Ale při porodu mi to bylo v konečném stádiu přes bolesti jedno a slečna byla prý dle přítele moc šikovná.
K oddělení matek po porodu, sice bylo na houby, že cokoliv bylo potřeba k novorozencům muselo se chodit až dozadu a zvonit na sestry, ale sestřičky pro matky po porodu byly moc hodné. Co mě ale zarazilo, bylo, že vlastně kromě 1 balení poporodnch vložek a dvoucentimetrového bepantenu pro mimi, nic jiného nedostanete. Dále mě mrzelo, že jsem si zaplatila nadstandard a jediná jeho výhoda byla, že jsem mohla mít delší návștěvy přímo na pokoji. Sestry z novorozeneckého mi snad daly sežrat, že rodím poprvé. Nenechali mě používat ani přebalovací pult, asi abych tam mimi nenechala nedejbože válet se bez dozoru, přebalovat jsem musela zásadnê v postýlce. Potom ke kojení. Malá mi rozkousala do krve bradavky a samozřejmě pak sála krev, kterou následně blinkala. I přes prosby, aby mi ukázali, jak krmit přes stříkačku, než se mi to trošku zahojí, mě stejně nutili kojit přes prso, ať chci nebo ne.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou dostatek plen a vhlčených ubrousků pro mimi, vlastní bepanthen a alespoň dvě tři balení poporodních vložek. To jejich balení jsem měla spotřebované ještě v den porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zápis z matriky, pokud nejste vdaná a chcete, aby se mimi jmenovalo po tatínkovi

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Tripi 08.02.19 napsala :

Za mě porodnice úplně vyborná, rodila jsem zde třikrát 2005, 2008 a 2018 a strašná spokojenost. Doktoři i sestřičky strašně milý a úžasný přístup určitě bych neměnila. Hezky se starají o rodičky, i o miminka. S čímkoliv poradí a rádi pomůžou. Já doporučuji na 1000%

Personál: Bohuzel si nevzpomenu ale pani doktorka byla skvela myslim ze Ruska s paradni cestinou

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klidné nervy. Je to tam super, není se čeho bát

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě veškeré doklady v dokumentaci. Pak věci pro mimi a pro mamku. A popřípadě odsávačku na mléko, až se dost prsa nalijí. Ale oni ji tam i půjčují, což je super.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Iloveyoga 26.12.18 napsala :

Naprosto skvělé, vyšli mi vstříc téměř ve všem, co jsem si přála. Oddělení šestinedělí by snad už ani nemohlo být lepší, 100% soukromí a žádný nátlak. Příště určitě budu rodit opět zde. Děkuji Mudr. Fortové za skvělý přístup, lepší lekařku si nedovedu ani představit.

Personál: Mudr. Fortova, PA Vlkova

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na web stránkách je vše napsané, ale počítejte s tím, že musíte mít vlastní toaletní
papír, ručniky, plínky pro miminko, poporodní vložky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Leniice27 15.07.18 napsala :

Nejlepší porodnice. Skvělý přístup a péče.

Personál: MUDr. Fořtová, PA Bačkovská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se nejdříve podívat, abyste věděli, do čeho jdete a jaké tam je prostředí. Budete pak klidnější.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Dory22 28.02.18 napsala :

Ležela jsem 3 dny na sálech než mi byl proveden císařský řez v roce 2016. A sestřičky zde byly super. Trochu jsem měla hrůzu z primáře, má takový „přísný výraz“, ale nedávejte hned na první dojem, zdání klame.

Na novorozeneckém oddělení to bylo fajn, sestřičky se snažily ve všem maximálně pomoct. Jen jedna sestřička byla nepříjemná, ale jméno si bohužel nevybavuju. Nejlepší byla taková „silná sestřička“, moc milá a vždy dokázala zvednout náladu.

Byla jsem ze všeho vyjukaná, a tak když jsem kdykoliv zazvonila na sestřičky a chtěla jsem se na něco zeptat nebo s něčím poradit, tak jsem neměla nikdy pocit, že bych obtěžovala.

Ještě jedna věc mě docela dost vadila, a to byl jejich postoj ke kojení. Každé 3 hodiny kojit, odsávat i v noci. Přišlo mi zbytečné budit v noci dceru na kojení, když spokojeně spala, protože byla od narození velmi uřvaná, a když spala, tak to byl hotový zázrak. :-) Ale stejnak si doma každý najede na ten svůj režim.

Jen co mi trochu vadilo na novor.ozeneckém oddělením bylo to, že uklízečka už chodila „šůrovat“ třeba už v 6:00 hodin ráno, ale těch pár dní se to dalo přežít, je to přeci jejich práce. A i uklízečky byly moc fajn.

Personál: Primář Pavlíček + sestřičky z por.a novorozeneckého oddělení

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se nebát na cokoliv zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně kartičku pojištěnce, těhotenskou průkazku, oddací list a prohlášení o jménu dítěte a přihlášení otcovství.

Pro maminku - poporodní vložky (doporučuji Batist flower). Jeden balíček dostanete v porodnici, kojící košile a podprsenky, síťované kalhotky, vložky do podprsenky, hygienické potřeby, župan (já ho ani nevyužila), dostatek toaletního papíru a ručníku, nabíječku na mobil.
Případně i vlastní odsávačku na mléko, protože dvě odsávačky na jedno oddělení bylo opravdu málo.

Pro miminko - jednorázové plenky, vlhčené ubrousky. Možnost i vlastního oblečení, ale za mě zbytečné. Když bylo potřeba, tak sestřičky čisté oblečení donesly.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - sonacha 08.08.17 napsala :

Proč jsem si vybrala tuto porodnici - první dítě jsem rodila ve FN HK a nebyla tam příliš spokojená. Pro porod druhého dítěte jsem hledala menší porodnici v přijatelném dojezdu.

Porodnici v Chrudimi hodnotím pozitivně po mnoha stránkách, právě i ve srovnání s předešlou zkušeností jinde.

  • příjemné prostředí, výborná a komfortní vybavenost (porodní sál - vše na jednom místě včetně „vybavení“ miminka po porodu, nikam ho nemusí odnášet, sprcha, WC, postel, ulevující pomůcky, rádio…)
  • je to menší porodnice, takže je vše blízko - z pokoje stačí udělat pár kroků k dětským i ženským sestřičkám, vyhodit špinavé prádlo, uvařit si čaj…
  • jídlo nosí na pokoj, takže i když zrovna kojíte nebo mimi pláče, nemusíte mít strach, že se nestihnete najíst, přizpůsobíte si to podle potřeby
  • personál je vlídný, maximálně se snaží vyjít vstříc, maminky „nediriguje“ (viz moje předchozí zkušenost), ale pomáhá, podporuje, vysvětluje (naprosto perfektní jsou všichni - od lékařů po pracovnice úklidu)
  • je zde naprosto zachovávána důstojnost maminek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Srovnat si, jaká mají očekávání a podle toho si vybrat. Každému vyhovuje něco jiného.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a ručníky. :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Chrudim - Anonymní 06.06.17 napsala :

Rodit bych sem nešla. V 8. týdnu těhotenství špatná diagnóza, paní doktorka Fořtová dobu zkoumala čípek s výsledkem, že je „atypický“ a musí ho vidět zkušenější doktor a způsobila mi krvácení.

Paní doktorka Brethová po vyšetření sdělila velice stroze a necitlivě, že se jedná o potrat, že dítě je už v porodních cestách a cituji, ať si to tak neberu, že přeci ještě dítě mít budu a že na 100 % potratím a že bych měla jít hned na revizi. Srdíčko ovšem stále tlouklo. Rozhodla jsem se, že počkám do druhého dne.

Pak ze mě začaly odcházet sraženiny, tudíž doktorka rozhodla, že půjdu na zákrok hned. Mezi tím mi sestřička ovšem dala mlíčko v krabičce, abych do rána nehladověla, tudíž mě anesteziolog na sál nechtěl. Ráno přiběhl pan primář, docela rozčílený, jestli si uvědomuji, že miminku stále bije srdíčko. Tak jsem odpověděla, že paní doktorka říkala, že to nemá žádnou šanci (ptala jsem se asi 1000× jestli je aspoň mizivá naděje, vždy odpověděla že ne a ať jdu na revizi). Čekali jsme miminko z umělého oplodnění, vymodlené. Primář řekl, že počkáme, že to může být obyčejný polyp! Zachránil mi tím dítě, nebýt shodou náhod, tak ho paní neomylná doktorka zabila. Kvůli onomu „šetrnému“ vyšetření se mi udělaly pod placentou sraženiny a několik týdnů jsem ještě krvácela a špinila. Pak se to uklidnilo.

Ve 23. týdnu těhotenství jsem sem jela znovu, začala jsem špinit, dovezla mě sem rychlá. Jméno doktorky si nepamatuji, prohlédla mě a řekla, že se jedná o prasklou cévku v čípku a že si mě tam pro jistotu nechají. Následně mi začal vodový výtok, který byl čím dál vodnatější. Lítala jsem za sestrou s vložkou, pokaždé test na plodovku negativní, pak ze mě vyšel i kus bílé tkáně, pořád to ale nikoho nevzrušovalo. Výtok byl čím dál vodnatější a měla jsem zvýšené leukocity. Dle doktorů ale vše v pořádku a v těhotenství běžné.

Ještě v ten den v noci mi praskla ve 23. týdnu těhotenství voda a vezli mě rychlou do Hradce. Byl zázrak, že mi malou zachránili. Každopádně mám se zdejším personálem kromě pana primáře špatné zkušenosti. Rodit bych sem rozhodně nešla. Toť moje zkušenost.

Personál: MUDr. Brethová, MUDr. Fořtová, MUDr. Pavlíček Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Katniss 25.01.17 napsala :

V porodnici Chrudim jsem rodila v 7/2016. Jako prvorodička (navíc s ředěnou krví kvůli Leidenské mutaci) jsem se porodu strašně bála. Do porodnice jsem odjížděla kolem oběda s kontrakcemi po 5 minutách. Na příjmové ambulanci jsme „papíry“ vyřídili velice rychle, protože jsme se zde před pár týdny zúčastnili předporodní přednášky, včetně kontroly prsou (kvůli příp. vpadlým bradavkám apod.) a sepsání příjmu nanečisto (kde si sestřička do PC zadala všechny ty zdlouhavé otázky ohledně vzdělání atd.).

Po prohlédnutí lékařkou nás odvedli na porodní sál, kde jsem dostala tu šetrnější variantu klystýru a kolem 14h mi píchli vodu, tím se kontrakce rozběhly mnohem intenzivněji, cca po 2 minutách a tak to šlo několik hodin. Bohužel jsem stále byla málo otevřená, tak jsem dostala infuzi s Oxytocynem a poté už to šlo velmi rychle.

Poprvé jsem špatně tlačila, ale PA mi hned vysvětlila, jak to při příští kontrakci udělat lépe a pak už byla malá na 2 zatlačení venku (dali mi jí hned na prsa) - 19,30h. Nástřih jsem vůbec necítila, jen takové teplo. Šitá jsem byla vevnitř hodně, ale dr. se opravdu snažil a dokonce mi u toho říkal, že se přeci chci tatínkovi líbit (bohužel jsem se nezeptala na jméno dr.) :-).

Po ošetření malé hned vedle na lehátku (pořád jsem na ní viděla) nám ji dali na 2h ke mě do postele na přisátí a nechali nás s tatínkem celou dobu v klidu. Teprve potom si malou sestřička odvezla, tatínek jel domů a mě odvezli na vozíčku na pokoj. Vedoucí laktační poradkyně byla úžasná, i když se mnou dělali hormony psí kusy, kojení se nakonec zadařilo a kojíme do teď (kvůli žloutence jsme dokonce využili možnost laktačního poradenství ještě 2 dny po propuštění domů, protože mi u toho malá pořád usínala).

Celkově mi bylo vždy všechno řádně vysvětleno. Jsem lékařům a sestřičkám v této porodnici hrozně moc vděčná za jejich odbornost a vstřícný přístup. Příští porod určitě naplánuji opět do Chrudimi :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu… Vědí co dělají (platí pro porod i kojení) :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír :-D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Mysch 01.12.16 napsala :

Po špatné zkušenosti při prvním porodu v Pardubicích jsem napodruhé zvolila Chrudim a byla jsem naprosto nadšená a spokojená!

Všichni vstřícní, milí, povzbuzující, trpěliví, prostředí příjemné až rodinné. Přístup ať už lékařů, lékařek, tak sestřiček při porodu i následné péči byl za podtrženou 1*.

Všem patří veliké díky, takhle by to mělo fungovat v každé nemocnici!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, personál je maximálně vstřícný a milý, pomůže jak může.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Krdla 06.11.16 napsala :

Rodila jsem císařským řezem. Vše mi bylo krásně vysvětleno, takže jsem věděla, co se bude dít. Operoval mě primář Pavlíček a další lékařka ( jméno si už nepamatuji), starší Ukrajinka. Porodní asistentka a anesteziolog byli také výborní. Tatínek dostal malou hned na pochování.

Poté jsem byla přesunuta na JIP, kde se o mě starala mladá, příjemná blondýnka. Veškerý personál byl úžasný, včetně sestřiček a doktorek z novorozeneckého.

Propouštění se mnou vyřizovala doktorka Dita Winklerová, také doporučuji.

Personál: MUDr. Pavlíček, MUDr. Winklerová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - dendule4 21.06.16 napsala :

Ohromný dík patří lékařům, všem porodním asistentkám a kupodivu i dětským sestřičkám. :-D Můj druhý porod zde byl sice dáááleko bolestivější jak ten první,ale za to naprosto dle mých představ.

Porodní asistentky byly úplně úžasné, vymýšlely vše možné, aby mi ulevily od bolesti. Lékaři měli skutečně velkou trpělivost. Porod se obešel bez epiduralu, bez zbytečného podání oxytocinu ,syna jsem hned po vytlačení dostala na břicho-vážení a měření se odehrávalo až poté, co jsem s ním chvíli strávila.

Báječně jsme si s manželem užili dvě hodinky po porodu v klidu, bez narušování (jen mi donesli jídlo), v přítmí.

Poté na oddělení bylo taky vše super, na rozdíl od prvního porodu mi nikdo nekecal do kojení, takže laktace se rozběhla hned úplně sama,bez nějakého mordování bradavek, dokrmování atd. Sestřičky chválily, povzbuzovaly, na nikoho nepříjemného jsem tam za celou dobu pobytu skutečně nenarazila.

A i jídlo se dalo jíst. Za mě 1!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, pleny, vlhčené ubrousky, toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Anonymní 20.06.16 napsala :

Rodila jsem poprvé a vše proběhlo tak, jak mělo. Jako prvorodička jsem měla porod rychlý a hlavně bez poranění. Přístup na porodním sále byl super, všichni byli milí a ochotní.

Na oddělení šestinedělí to bylo taky fajn, nic jsem nepotřebovala, takže se sestřičky vždy jen představily. :-)

Pro mě asi nejhorší část byly novorozenecké sestřičky - vadil mi jejich zastaralý názor ohledně kojení - kojit po 3 hodinách a jen určitou dobu, pojmy přední a zadní mléko, slabé mléko atd. Potom nesmyslné vážení a dokrmy…

Za celou dobu pobytu nikdo nepřišel aby zkontroloval správnost přisátí (to jen poprvé po porodu). Tvrdili, že mám málo mléka, ale třeba homeopatika nebo bylinky žádná z nich nedoporučila. Zato už 4.den po porodu chtěli dokrmovat 100 ml UM, což je na malinký miminkovský žaludek až moc. Mnoho maminek, které odchází z chrudimské porodnice, tak nekojí. Taky jsem si myslela, že mají pravdu a poslouchala je… Když miminko brečelo, nevěděla jsem proč - později jsem zjistila, že to bylo hlady kvůli těm intervalům. :-/

Po propuštění jsem si domu pozvala LP a začala kojit podle potřeby miminka a jak dlouho chce. Jsou nám 3 a půl měsíce a krásně přibýváme i bez dokrmu. Takže za mě porodnice super, ale novorozenecké nic moc…

Personál: MUDr. Fořtová, PA Brethová, PA Kavková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Psychickou pohodu. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - bekyc 24.05.16 napsala :

Jako prvorodička jsem dala na zkušenosti kamarádek a jela z Pardubic rodit do Chrudimi a rozhodně nelituji, nemám nic, co bych vytkla. Za celý pobyt zde jsem se nesetkala s nikým, kdo by mi nechtěl pomoct nebo poradit. Odcházela jsem z porodnice s pocitem, že doma všechno zvládnu. Paní doktorka u porodu byla tak klidná, že jsem ani nemohla hysterčit… PA také super. Za mě 100% spokojenost.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jedna výtka se přeci jen našla - jídlo. Třetí den jsem ty omáčky s knedlíkem už nemohla, to se dá vyřešit donáškou ovoce od návštěv.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Čaj pro kojicí, vložky, toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - acrab 02.03.16 napsala :

Podruhé a opět veliká spokojenost. :)

Doma jsem měla 2 hoďky poslíčky po 5 minutách (trvali krátkou dobu, tak mi bylo jasné, že to ještě nebude k porodu). Ale manžel byl nervózní, že jsem druhorodička, tak jsme raději jeli. Na monitoru samozřejmě nic… Jakmile jsem si lehla na lůžko, vše přestalo a otevřená na prst. Chtěla jsem jet domů, ale jelikož už jsem byla v termínu, poslali mě na pokoj s tím, že když se to nerozjede, budeme ráno vyvolávat.

Na pokoji se rozjely už větší bolesti… to bylo 13 hodin. Asi ve 14 jsem si zavolala doktora, jestli by mě zkontroloval. Nález byl větší, tak jsem se přemístila na sál. Přípravu jsme jen tak tak stihli. Hned poté mi praskli vodu a okamžitě jsem šla tlačit. Bez nástřihu a jediného šití se nám Emička narodila v 15:03. Takže porod bez jediného léku na bolest, bez nástřihu a rychlovka.

Na šestinedělí to bylo tentokrát jako dovolená. Sestřičky super, jídlo parádní. Od začátku tentokrát šlo i kojení, takže žádný stres. Původně jsme chtěli nadstandard, aby manžel se synem (v té době 22 měsíců) mohli být co nejvíce se mnou. Bohužel bylo plno a čekačka, že by jsme se tam neměli šanci ani dostat, ale nakonec to vůbec nevadilo a návštěvní doba stačila. :)

Personál: MUDr. Pavlíček Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Chrudim - Anonymní 19.01.16 napsala :

Tak tady jsem rodila podruhé a taky už bohužel naposled. Můj druhý porod dopadl katastrofálně. Málem jsem jim tam vykrvácela a ještě jsem v mích 25 letech přišla o dělohu. Takže také špatné zkušenosti.

Šla jsem do porodnice byla to středa v 10 hod. dopoledne. Na monitoru se ukázaly malé kontrakce a tak si mě tam nechaly. Šla jsem dolů na příjem a pak na pokoj, který je na sále. Tam jsem měla být, dokud mi nepraskne plodová voda anebo nezačne porod. Kontrakce byly ale velmi slabé. Celou dobu nic, bolesti jsem už víc pociťovala k večeru.

Plodová voda mi praskla až ve tři čtvrtě na 12 večer. Až po umytí a převlečení do čisté košile jsem byla převezena na sál. Od té doby mi porod nepostupoval a ani jsem se neotvírala. Tak mi píchly injekci na zesílení, aby se to pohnulo, jenže já se stejně neotvírala a bolesti už byly dost znatelné a podle mě dosti bolestivé. Jelikož jsem prvního syna rodila císařským řezem a druhý porod taktéž nepostupoval, tak jsem si myslela, že mě nenechají tak dlouho trpět a pudu znova na císaře.

Asi ve tři ráno jsem tu protivnou paní doktorku poprosila o něco na bolest, ale prý je ještě něco brzo dávat. A tak jsem to nakonec ještě překousla a řekla si, že to ještě nějak zvládnu. Asi za hodinu při další kontrole jsem to zkusila znova s tím, že mi epidurál nemohou dát, že mám rýmu.

Tak jsem jí řekla, že když mi to nepostupuje a že když se vůbec neotvírám (byla jsem pořád jen na 5 prstů), tak ať mě vezmou na císaře. A prej že ne, že musíme počkat. Už jsem z těch bolestí a k vůli únavě byla tak vyčerpaná. Pak znova kontrola kolem páté a pořád nic. Nakonec jsem jí už se zvýšeným hlasem řekla, že chci zavolat jiného dr., ale asistentka mi řekla, že musím čekat na výměnu služby. Pak konečně došel pán doktor a při kontrole vnitřně pořád stejné, podle monitoru docházel malému kyslík. Takže jsem musela okamžitě na sál, že mi bude proveden císařák. Nakonec jsem se pobrala až asi ve 3 odpoledne na JIPce, a to s velkými bolestmi.

Strašně mě bolelo břicho, tak jsem to řekla sestře, která tam byla a prý to mám po císaři, že je to normální. Jenže při prvním jsem cítila při větším pohybu bolest jizvy, ale tohle byla jiná bolest. Tak pak nakonec zavolala doktora. Prohmatal mi břicho a vyšetřil zespoda. Najednou ze mě vyteklo tolik krve a podle výrazu sestry to byla hrůza. Musela jsem okamžitě znova na sál, že mi musí být odebrána děloha. Po operaci jsem byla na ARU dva dny. kde mi tam musely dávat 5 transfuzí krve a dvě plazmy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - zuzkacr 19.01.16 napsala :

Když čtu ty negativní komentáře, tak mě jímá hrůza a nedovedu si to představit. Já rodila v Chrudimi v roce 2011 a za měsíc se to chystám zopakovat. Byla jsem prvorodička a porod byl velmi dlouhý. Na sále jsem byla od 16 hod do 3.20 hod+ 2 hodky se synem. Celou dobu se o mě perfektně staraly PA a doktor za mnou byl také několikrát.

Nechtěla jsem se otvírat, tak mi píchali povzbuzovačku. Po přijetí jsem epidural odmítla, ale po jedné ráno jsem si o něj sama řekla. Vše v pohodě. Musím říc, že PA se mnou měly pekelnou trpělivost. Tehdy jsem měla manžela na misi v Afghanistánu a rodila jsem sama, takže jsem neustále vyžadovala jejich přítomnost. Nepamatuji se, že bych z nich měla pocit jak je otravuji. Nástřih jsem ani necítila a šití taky ne. Syna jsem hned dostala na prsa. Než ho pak vyšetřili, byla jsem se osprchovat a pak jsme už jen leželi a užívali si. :-)

Na novorozeneckém taky pohoda. Jen na tom kojení a přístupu sestřiček by se dalo zapracovat. Syn se nechtěl přisávat a o příkrm jsem musela žebrat. Názor některých sester je kojit, kojit, kojit a nic jiného. Syn byl teda hladový a zhubnul. Nechtěli nás ani pustit domů. Nakonec něco přibral a odchod jsem si vydupala v neděli. Nakonec jsme se ani po měsíci plných nervů, slz a prošení doma nerozkojili. Přešli jsme na UM a od té doby jsem si mateřství užívala.

Teď už vím, že na novorozenecké si vezmu plný kufr nervů a trpělivosti navíc, ale rodit chci zas jen v Chrudimi.

Personál: MUDr. Pavlíček

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, na pokoj jsme ho nedostávali. Minerálky a něco dobrýho na zub.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Anonymní 13.01.16 napsala :

Vřele doporučuji! Chválím, a to nejen personál, ale i lékaře, sestry, pokoje… Všechno.

Personál: Chrudimska porodnice

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšit se na miminko, aby to převýšilo porodní bolesti.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické potřeby, vložky, síťové kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Anonymní 16.11.15 napsala :

Chrudimskou porodnici jsem si vybrala po docela dlouhém vybírání. Ačkoli je pro nás trochu z ruky (40 km), tak jsme nakonec zvolili ji. A rozhodně toho nelitujeme. Kdokoli se zeptá, všem doporučujeme.

Rodila jsem 2×. Oba porody přirozené. První porod s nástřihem, druhý bez nástřihu. Poprvé v prosinci 2010 (tt 40+0) a podruhé v lednu 2014 (tt 36+0).

Poprvé jsem jela do porodnice den před plánovaným porodem, abych se zapsala. Rovnou si mě tam nechali pro vysoký tlak. Večer se mi rozjely kontrakce a na gynekologickém oddělení mě každou hodinu chodili kontrolovat, jak kontrakce sílí a jak se otvírám. Personál tam byl moc milý. Když kontrakce zesílily, odešla jsem na porodní sál.

Byla jsem chvíli napojená na monitor a pak jsem si mohla dělat, co jsem chtěla - procházet se, použít sprchu, skákat na balonu… V porodním boxu jsem byla s manželem a jednou za 15 minut přišla sestra zkontrolovat, jak se porod rozvíjí. Měli jsme zhasnutá světla a celkově bylo prostředí moc příjemné.

Samotný porod probíhal zdlouhavě a během tlačení jsem omdlela. Ihned mi byl dán kyslík a bohužel mi pak pan doktor musel skákat na břicho. Bylo to strašně nepříjemné a místo abych se soustředila na tlačení, tak jsem se soustředila na to, abych se nepozvracela. :(

Po porodu mi byla dcera ihned přiložena na prsa a poté na chvíli uzmuta na přeměření a vážení. Po sešití jsem se přesunula na vedlejší lůžko a tam jsme všichni 3 strávili překrásné 2 hodiny v přítmí. Nezapomenutelný zážitek, když na vás miminko celou dobu kouká a nespustí oči. :)

Druhý porod probíhal rovněž v Chrudimi, ovšem trochu zrychleně. První „kontrakce“ jsem dostala ve 22:30 a malá byla venku ve 23:15. Málem jsme rodili na parkovišti. :)
Tentokrát byl příjem velmi rychlý, lékařka se podívala a rovnou se šlo na kozu. Dvě zatlačení a malá byla venku. Po porodu mi byla ihned přiložena a poté musela jít bohužel do inkubátoru. Naštěstí jen na pár hodin a brzy ráno už jsem ji měla napořád u sebe. Dodnes mě mrzí, že jsme spolu nemohly být po porodu a užívat si ten krásný pohled z očí do očí. Kdyby se narodila déle, tak bychom o to nepřišly.

Oba pobyty na oddělení šestinedělí byly bez problémů. Strava je o 100 % lepší než v pardubické nemocnici. Personál super, jak na porodních sálech, tak na šestinedělí.
Akorát mě tam při druhém porodu neskutečně štvala jedna otylejší sestra. Ale to je jasné, že se v takovém počtu personálu najde i jedna nepříjemná.

Tolik asi moje zážitky z porodů a chrudimské porodnice. Ačkoli spadáme pod pardubickou nemocnici, i přesto jdu se starší na operaci nosní mandle opět do Chrudimi a doufám, že opět nebudu litovat. Hezký den a všem přeji rychlé a bezbolestné porody.

Personál: MUDr. Iryna Suchova, PA Kašparová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - frankies 18.10.15 napsala :

Rodila jsem po třetí a z toho dva porody jsem rodila v Chrudimi. TP byl 30.8.2015. Třetí porod byl 4.9.2015 vyvolávaný.

Nastoupila jsem do nemocnice den před porodem, napíchli mi oxytocinový zátěžový test, jestli se se porod rozjede a nerozjel. Tak druhý den v 8:30 ráno mi napíchli do kapačky oxytocin a to začaly ty pravé porodní bolesti a v 10:37 byl malý venku. Personál byl výborný, všichni milí, jak doktoři, tak porodní asistentky, tak i sestry na odd. šestinedělí.

Jen jsem opět žádala o nadstandardní pokoj a bylo zase obsazeno, uvolnil se den před propuštěním a to už nemělo smysl. Pokud budu rodit ještě po čtvrté, tak volím určitě zase Chrudimskou porodnici a opět péči pana primáře.

Personál: MUDr. Pavlíček, MUDr. Suchová, AS Šolcová, AS Kroupová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu a nestresovat se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

2 balíky porodních vložek Batist Flower, dva ručníky, hygienické potřeby, vlhčené ubrousky pro mimi a balík plen, já měla i svoje oblečení na mimi, tam jsou k dispozici bodyčka, noční košili mě v té jejich bylo hrozné vedro, oddací list, prohlášení o jménu miminka, kojící čaj, i když mě ten jejich chutnal víc. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Petuleve 16.10.15 napsala :

Personál u porodu i na šestinedělí byl super, vše proběhlo nad očekávání, všichni byli milí a vstřícní, každý krok mi vysvětlili a poradili, takže při druhém prckovi jed opět do Chrudimi, i když to mám trochu z ruky.

Není nic, co bych nemohla ohodnotit Kladně, a všem nastávajícím maminám můžu jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně pozitivní přístup a ničeho se nebát.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - twety.michaela 14.10.15 napsala :

Porodnici Chrudim mohu všem doporučit. Velmi milý a ochotný personál na všech odděleních. U porodu se mi líbilo, že pokaždé řekli, co mě čeká a velmi ochotně mi radili, jak mám dýchat a co dělat.

Na oddělení šestinedělí to bylo také moc příjemné. Kdo váhá kam, tak rozhodně Chrudim ANO!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Flyingfrog 21.08.15 napsala :

Potřetí v Chrudimi. 7.8. vyvolávačka (tableta prostinu). Personál na sálech parádní, tentokrát všechny tři směny, co jsem tam potkal,a a ta u porodu fantastická, včetně dvou žákyň.

Porod jsem měla rychlý, bez komplikací, poprvé jsem si řekla, že chci miminko hned na břicho a taky jsem ho dostala. Při porodu mě sestry povzbuzovaly, protože já zrovna moc nespolupracovala. :-)

PA na šestinedělí milé. Novoškovké sestry dost prostřídané, potkala jsem jen dvě, co jsem zažila v roce 2012 a všechny fajn. Jedna teda taková rázná, ale na otázky odpovídala.

Jídlo… Sním tak obecně všechno, takže těch pár dní na nemocniční stravě přežiji a i moje děcko.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přečíst si web porodnice, nejspíš se jít podívat na prohlídku, jsou tam nové postele, i postýlky pro miminka, na fotkách to ještě nemají.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Poho87 06.07.15 napsala :

Rodila jsem v Chrudimi 19. 6. 2015 a byla jsem celkově moc spokojená.

Do nemocnice jsem přijela ve 2:15 a byla otevřená ani ne na jeden prst. Nechali si mě tam, manžela jsem zatím poslala domů, dostala jsem injekci, že se po ní porod rozjede nebo ne. Do hodiny mi začaly silnější bolesti do zad. Sestry mi ochotně daly balon do sprchy, kde jsem byla asi hodinu. Doktorka mě poté vyšetřila, že se otevírám. Dostala jsem před 6:00 klystýr a potom mě přesunuli na porodní box, kde jsem volala manželovi, že může přijet.

Jiná lékařka mi „píchla“ vodu, aby se porod urychlil. Měřili mi pravidelně monitor, bohužel jsem měla šílené bolesti do kříže a kyčlí a kvůli mým migrénám mi nemohli dát epidurál, tak jsem dostala lék do infuze a pak ještě jednou jiný lék, ale také na bolest. Mohla jsem střídat polohy i při monitoru, mohla jsem třeba klečet nebo být na míči. Potom mě řádně vyšetřili, že jsem sice otevřená, ale miminko je stále vysoko.

Sestry mi řekly, ať jdu tlačit na záchod směrem dolů, ať hlavička sestupuje. Tam jsem byla chvíli a pak už mi pomohly s manželem na lůžko, že se půjde rodit. Malý byl na pár zatlačení venku, nástřih jsem cítila minimálně a šití jsem až na tři stehy necítila vůbec.

Na oddělení šestinedělí se mi moc líbilo. Jen bych uvítala nějaké vyhrazené místo pro návštěvy. Potřebovala jsem třeba odsávat a sousedka měla návštěvu, to samé potom zase já…

Moc mi pomohly sestry z oddělení novorozenců. Mohu jen chválit jejich přístup ke kojení a k mému přání. Kdykoliv jsem tam mohla zazvonit s prosbou či dotazem, celkově tam byla taková rodinná atmosféra. Našemu synkovi v den, kdy jsme měli jít domů, zjistili vrozenou srdeční vadu, tak byl přeložen do Pardubic na novorozeneckou Jipku. Už jsme doma, snad vše dobře dopadne. Ale ležela jsem tam týden s ním na odd. šestinedělí a nedá se to s Chrudimí srovnávat. Chrudim o 100% lepší. Hlavně co se týká vybavení pokoje, celkového dojmu z oddělení a především stravy. V Pardubicích jídlo naprosto katastrofální, každý den k snídani a k večeři jen chleba, stále nešla televize, vše tam bylo takové neosobní, studené…

Za mě můžu chrudimskou porodnici jen doporučit, i když se člověk moc těšil domů, bylo to tam fajn a všichni byli moc milí a vstřícní. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Měla jsem stále sucho v ústech, tak si sebou vezměte něco k pití. Ten jejich čaj mi moc nechutnal. Dostanete balík poporodních vložek, další je potřeba si koupit.
Maminky mají možnost použít roztok z Rosalginu na obklady genitálií, mohu jen doporučit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kopii oddacího listu- nemusí být notářsky ověřená.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Chrudim - Anonymní 14.05.15 napsala :

Zkušenost s porodem? Rodila jsem během dvou let dvakrát. Poprvé přenášení a vyvolávání 2013. Třetí den císař kvůli špatným ozvám miminka. Nic příjemného mít šíleně bolesti a skončit rozříznutá.

Podruhé 2015 jsem se modlila, ať to jde samo přirozeně, ale bohužel… Prý šetrné vyvolávání. To bolestivé vyšetřování, ani třetí den nepostupující nález a prý není kam spěchat… Nakonec se jizva rozhodla nečekat a pro veliké bolestivé pnutí v ní a dle už ztenčení opět akutní císař. Malý měl navíc dvakrát šňůru kolem krku, což jistě věděli..

Myslím, že jen díky zarytému odporu k přenášení, a to dle menses jen tři dny u prvního,
jsem měla dva zkažené porody. Ale to je asi chyba v celém systému. Jinak až na jednu mladší doktorku tmavovlasou, co chodí jak chlap, byli všichni příjemní. Hlavně sestřičky po porodu jak dětské, tak ženské skvělé. Jen ti doktoři mě nenadchli. To nepochopení rodičky a zbytečně trápení. Nevím, zda bych tam šla znovu.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Chrudim - novaandy 03.05.15 napsala :

Určitě nedoporučuji tuto porodnici. Rodila jsem v ní 2012 a nebyla jsem
spokojená.

Týden porodu jsem měla 27. 4. Gynekoložka mně řekla, abych 3.5. 2012
jela do porodnice, jenže čekala jsem další 3 dny v bolestech, než mě odrodily, a
nakonec to skončilo císařákem. Můžeme být rádi, že jsme já i chlapeček,
kterému jsou 3 roky, živí. Takže NEDOPORUCUJI.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Anonymní 26.03.15 napsala :

Rodila jsem zde podruhé v březnu 2015 a nemám na nemocnici jedinou stížnost.

Měla jsem oba porody vyvolávané, takže jsem ležela i dva dny na předporodním, a i tam bylo vše v pořádku. Na porodním sále se o nás všichni pěkně starali a na šestinedělí taktéž.

Chrudimskou nemocnici mohu nastávajícím maminkám doporučit, hlavně pokud vám záleží, aby jste své miminko kojila, protože tam jsou milé sestřičky, které vám jsou ve dne v noci k ruce. Nikdo mi nedal nikdy najevo, že je otravuji, byly vždy milé.

Personál: MUDr. Dita Winklerová, primář MUDr. Pavlíček Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Yyasminea 27.12.14 napsala :

Rodila jsem v březnu 2014.

Jako prvorodička jsem byla že všeho vyjukaná. Ale mužů říct, že na příjmu sestry i doktorky a doktoři byli vstřícní, moc milí. Snažili se se vším vyhovět a poradit.

Jen jsem se občas pozastavila nad nemocniční stravou - nadýchané, čerstvé pečivo, nadýmavá zelenina apod.

Byla jsem tam maximálně spokojena a po 5 dnech jsme s dcerou, obě zdravé, odjížděli domů.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady. Vzít si kruh na sezení. :-) 2× balík vložek, šampon, sprchový gel, 2× ručník, čepičku a rukavičky pro mimi, plínky, bepanthen, něco dobrého na zub, balenou vodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Wendulkaaa 25.11.14 napsala :

Rodila jsem zde 25. 6. 2014 a musím říct, že jsem byla se vším naprosto spokojená.

Přijela jsem do porodnice po odtoku plodové vody o půl páté ráno, ihned mě přijali a dali na porodní sál. Porodila jsem o půl druhé odpoledne. Po celou dobu mě chodily kontrolovat porodní asistentky, které byly velmi milé a vstřícné, především PA Pešinová. U porodu jsem měla paní doktorku Sukhovou, opět moc milá a mimo jiné skvělá doktorka. Jsem prvorodička a měla jsem docela strach z nástřihu hráze, a i když jsem nikomu neřekla, že ho nechci (nechtěla jsem vypadat jako srab :), tak mi ho nedělali. Slyšela jsem, že v Chrudimi dělají nástřih jen asi v 50%. Prý jen když je to opravdu nutné, a ne preventivně jako to bylo dřív. Takže na svůj porod vzpomínám opravdu moc ráda.

Na oddělení šestinedělí jsem se setkala celkem asi s pěti sestřičkami a musím říct, že všechny byly moc hodné a snažily se se vším pomáhat, a to ve dne i v noci. Bohužel si nepamatuji jména.

Jediná výtka, kterou bych měla, je to, že na nás po porodu trochu zapomněli a nechali nás s manželem a malou na porodním sále místo dvou hodin tři hodiny, což by nebylo nic špatného, jenže tam měli zapnutou klimatizaci a tak nám tam naše holčička trochu vymrzla a byla potom podchlazená. Takže pak na pokoji musela mít výhřevnou dečku a více vrstev oblečení (a to bylo venku asi 25 °C). Naštěstí se to po 24 hodinách srovnalo a bylo vše v pořádku a teď máme doma krásnou zdravou holčičku. :)

Personál: PA Pešinová, PA Brethová, MUDr. Sukhová Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Chrudim - Anonymní 14.11.14 napsala :

Rodila jsem v listopadu 2013.

Protože jsem se neotvírala, museli mě dát oxytocin, který jsem tak strašně nechtěla. Říkali mi, že je to potřeba, protože jsem měla zkalenou plodovou vodu. Věděli, že budu rodit velké dítě, ale přesto mě neposílali na císaře, což se na konci porodu ukázalo jako špatné řešení, protože mě malý potrhal a po porození placenty jsem hodně krvácela. Naštěstí se mnou byl manžel, který je lékař a díky tomu se ke mně porodní asistentky a lékaři chovali jinak a kvůli ztrátě krve mi dávali dvě transfuze.

Co ale následovalo po porodu, to bych nepřála ani největšímu nepříteli. Nejen že mě museli šíleně šít, a to zaživa, protože mi šlo o život, ale ještě jsem z porodu měla panickou ataku. Přesto, že jsem se chovala zvláštně a i jsem to lékařům říkala, že se mi zdá, že se mnou něco není v pořádku, tak mi nezavolali psychiatra či psychologa. Díky tomu to všemu jsem po příjezdu z porodnice trpěla poporodní depresí a následně úzkostnými stavy a musela jsem se léčit na ambulantní psychiatrii a také jsem docházela na psychoterapie.

Za mě tedy musím říct, že pokud žena chce rodit přirozeně, tak chrudimská porodnice je k tomu vstřícná, ale jakmile porod neprobíhá jak má, a to myslím především psychiku ženy po porodu, tak se profesionálně bohužel nechovají. A myslím si, že nebudu jediná, která tento stav zažila. O kojení už vůbec nemluvím. Díky špatnému přístupu sester se kojení nepodařilo a doma jsme přešli na umělé mléko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dětský nafukovací kruh, hodně ručníků.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - veve.m 10.05.14 napsala :

Na tuto porodnici jsem slyšela jen chválu, proto jsem si ji vybrala a opravdu nezklamala. Rodila jsem zde 2.5.2014. Personál příjemný, ochotný, vše vysvětlí, chodí se ptát, jestli něco nepotřebujete, můžete se na ně kdykoliv obrátit.

Vypsaný personál u porodu byl super, ale stejně tak ostatní (nevím u všech jména, pamatuji si jen čupr vtipnou sestřičku Popelkovou, která se prý asi oběsí na vlastní nabíječce :-D).

Ten den, kdy jsem tam byla, se rodilo o sto šest, pokud vím, měli minimálně šest porodů (a to asi nevím o všech, na chodbě jsem zaslechla něco o deseti). Přes ten stres a lítání nebyl nikdo otrávený a všichni zůstali přijemní. Nakonec jsem měla štěstí a i při takovém nášvihu jsem měla druhý den nadstandart.

Sice se mi nevyplnilo vše - chtěla jsem epidural, ale holt jsem přijela pozdě, za to oni nemůžou. Přijela jsem už otevřená na pět. Věřím, že by mi ho jinak dali (na rozdíl v Litomyšli, kde jsem trpěla x hodin a při otevření teprv na tři se na mě vyloženě vyprdli a nedali nic úmyslně). Všem maminkám doporučuji.

Personál: prim.Dr. Pavlíček, Dr. Iryna Sukhová, as.Hebká, Brethová, nov.s.Pražanová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

2 balíčky poporodních vložek, jednorázové kalhotky cca 4 ks, noční košile (ale mají tam), kojo podprsenky, vložky do podprsenky, výborné jsou formovače bradavek či kloboučky (oboje prodávají i tam), kojo čaj, ručník 2×, osuška, přezůvky
pro miminko mastičku, plenky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Chrudim - Misi-nnka 30.04.14 napsala :

Jsem 9 měsíců po porodu.

Po přijetí mě asistentka připojila na monitor (v 1.20). Řekla mi, že kontrakce nemám, ale počkáme, co řekne paní doktorka. Doktorka mě vyšetřila a řekla, že jsem na 5 prstů otevřená (ve 2 hodiny). Tedy porod v půlce. Paní Asistentka mě odvedla na porodní sál, dala mi papíry na přečtení ohledně epiduralu, který jsem chtěla, a napíchla oxytocin. Přišla za cca půl hodiny a zavedla Yal. Poslechla srdíčko miminka přiložením monitoru na břicho. Byla jsem stále vysmátá a kontrakce žádné!

Přišla za další půl hodinu (před 3. hodinou), přiložila monitor k břichu, když jsem stála. Malému začalo padat srdíčko, tak jsem si lehla a bylo to dobré. Já stále vysmátá a bez kontrakcí! Přesně ve třetí hodinou mi praskla voda. Potom jsem začala cítit kontrakce a musela je poprvé prodýchávat. Řekla mi jen, že až to přijde, tak musím tlačit a při kontrakcích dýchat jak pes. Takové kontrakce jsem měla asi dvě a asistentka mě vyšetřila. Říkala, že se hlavička dere ven, ať přitlačím. To se může? No začalo mě to nutit tlačit pak samo. Řekla, ať přejdu na lehátko, že zavolá doktorku.

Po asi mých třech prodýchaných kontrakcích jsem je přestala cítit. To, že mi přivázali nohy, mi nevadilo, jinak bych slezla a dala nohy k sobě. Dvě mi skákaly na břichu a nechápu to, že mi dali oxytocin! Že by ze zvyku? Druhá porodní asistentka mi dávala hrubě a opakovaně ruce dolů a dokonce zacpala pusu ručníkem! To jsem už nevydržela a zařvala, ať jde ode mě, protože mě pořád jen rušila od porodu. Plno lidí bylo ve dveřích a čumělo, jak rodím!

Doktorka ze mě dítě doslova vyrvala zvonem (3.37)! Místo toho, aby mi ho dala, tak ho radši položila na nějaký plech vedle. Odvezli ho, aby mu dali kyslík. Ta hnusná sestra mě hrubě myla, a i přestože jsem ji prosila, aby byla opatrnější, tak se ještě pousmála! A ta první asistentka co mě přijímala? Když mě odvezla na pokoj tak mi řekla „Málem jste ho zabila, mohla jste ho mít na tři zatlačení venku!“ Bylo mi tak strašně! Jak jsem se cítila! Hnus hnusný to chování asistentek! A to jsem slyšela takovou chválu.

Nikdy víc bych tam nešla. Psychicky jsem se dala dohromady až po půl roce! A ani jsem nekojila. Zvažují psychologa a stížnost na asistentky.

Takže za mě porodnici Chrudim v žádném případě!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - rachele 06.04.14 napsala :

Já mám jen tu nejlepší zkušenost. Jinde už bych nerodila. Celou dobu mě tam kontrolovala paní doktorka a sestřičky. Pomáhaly mi, jak to jen šlo, vše vysvětlovaly.

Při porodu u mne byla doktorka, asistentka a sestřička + dětská sestřička. Malou mi dali hned na tělo, co udělali mini vyšetření. Ale to bylo jen z důvodu omotání pupečníku 2× kolem krku malé. K příteli se tam chovali také krásně.

Na pokoji jsem měla jak já, tak malá též maximální péči. Laktační poradkyně mi moc pomáhaly s kojením, i když malá prso nechtěla. Denně nás kontrolovali doktoři a celkově jsme měli opravdu luxusní péči.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Snažit se být v klidu. Pokud má některá maminka strach z neznámého prostředí, podívat se do nemocnice (rádi ji tam provedou) a jinak se těšit na miminko a nebát se ptát doktorů a sestřiček, když chce poradit nebo pomoct.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky (tak 6 min.), buničinové vložky (4 balení), kojící podprsenku, vložky do podprsenky, toaletní papír, 2 ručníky (na tělo a spodek), mýdlo, kartáček, pastu, plenky pro miminko.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Chrudim - veronika..pp 15.03.14 napsala :

Nechali mi málem umřít syna, nejradši bych nemocnici žalovala. V žádném případě ne do Chrudimi, jsou to patlalové! Do Pardubic už to není tak daleko. Nemám z Chrudimi dobré zkušenosti.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - KlaraCR 28.02.14 napsala :

Porodnici mohu doporučit. Jako bojácná prvorodička jsem byla spokojená tak na 85%. Datum porodu 22.12.2013.

Na příjmu bych uvítala sice milejší porodní asistentku, ale zpětně si říkám, že právě její přístup nedovolil mému egu sesypat se a fňukat. :-) Druhá porodní asistentka, mladší, vyrovnala poměr sil, zopakovala všechno, když viděla, že nevím, která bije.

Porod celkově jsem měla bez komplikací a celkem rychlý. Na porodním sále jsem nějakou tu hodinu pobyla, prostředí je docela příjemné, kdo se uklidní při muzice, ať si vypálí CD s oblíbenou hudbou, může si ji na sále pustit. Využila jsem i sprchu, k dispozici je také míč. Doporučuji i doprovod, který můžete mačkat, když přijde kontrakce, navíc vás může rozptýlit aspoň trochu. :-) Na porod přišel MUDr. Pock, se kterým nebyl žádný problém, komunikuje, vysvětlí, uklidní.

Po přechodu na šestinedělní oddělení je všechno hektické. Zase doporučuji doprovod, který poslouchá a následně přetlumočí dalších milion informací, které ve sledu 3 hodin dostáváte. Když se potřebujete na něco zeptat v následujících hodinách a dnech, záleží na tom, koho se ptáte. Sestry gynekologické jsou milé všechny, sestry novorozenecké, zvláště ty starší, jsou šílené. Člověk se pak musí obrnit a nepřipouštět si to. Každá říká něco jinak a vy si z toho musíte vybrat.

Tím, že jsme byly bezproblémový případ, žádné komplikace, kojení šlo, malá skoro neplakala, tak to bylo fajn. Myslím, že i v případě, že by něco nešlo, tak všichni poradí, ale někteří s přístupem lidštějším, jiní méně. I jídlo ušlo a na Štědrý den jsme měly i kapra a bramborový salát. :-)

Takže nastávající maminky, nebojte se a klidně si zvolte chrudimskou porodnici!

Personál: MUDr. Pock

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Snažit se nestresovat, každá z nás to zvládla. Nebát se zeptat a když je problém, říct to, nebo si sjednat pořádek. Vzít si tatínka s sebou, ať to všechno taky prožije. Snažit se užít si první chvilky s miminkem. :-) Hrozně to letí! A nechat si donést nějaké jídlo na svačiny - jogurty, piškoty atd.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady! Poporodní vložky, vodu na porodní sál, lehké pyžamo (v i zimě je tam hrozné horko :-)). Nebo si přečíst na internetových stránkách seznam do porodnice, tam je všechno.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - kujebanda 23.02.14 napsala :

Byla jsem moc spokojená!
1!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Anonymní 06.01.14 napsala :

V porodnici Chrudim jsem rodila začátkem srpna 2013 a moje zkušenosti jsou jednoznačně pozitivní! I nyní, po téměř 5 měsících, vzpomínám na pobyt moc ráda. Veškerý personál byl milý a příjemný, což je u mě osobně základem spokojenosti. Nutno poznamenat, že jsem měla bezproblémový porod a následně s péči o dítě, kojením apod. také nebyly žádné komplikace.

Porodní asistentky mladé, velmi milé a pozorné, až mi bylo trapné po x-té opakovat, že je mi dobře a že mi nic není. Z porodního sálu mi posléze donesly i zapomenuté věci (drobnosti, mohly se klidně vyhodit). Po porodu mi sestry nabídly a donesly občerstvení.

Během porodu se o mě staraly pouze 3 osoby (2× por. asistenka, 1× lékařka) = měla jsem pocit soukromí. Porod vedla lékařka, ke konci byl přítomen i primář. Epidural mi lékařka nabídla dvakrát. Dítě mi bylo okamžitě položeno na břicho a poté přiloženo k prsu. Až poté ošetřeno, vše se dělo na porodní sále, tedy mně na očích. Otci dítě předáno okamžitě po ošetření. Posléze během dvou hodin na por. sále jsme měli soukromí, přicházel jen dětský lékař a sestra, která mě instruovala ke kojení.

Vzhledem k naplněné kapacitě (mj. proto, že porodnice v HK byla zavřená) jsem ležela namísto na odd. šestinedělí na předporodním oddělení - a sestry z odd. šestinedělí k nám pravidelně docházely, daly nám na pokoj interní telefon pro jejich okamžité zavolání. Ač se evidentně jednalo o období velmi hektické, netrpěla jsem žádným nedostatkem péče nebo zájmu. Díky tomu všemu se z mého prvního porodu stál krásný zážitek.

Většina sester se při prvním setkání představovala jménem, vždy byly ochotné, zodpovědné, nikdy nezapomněly splnit jakýkoliv požadavek, který jsem vznesla (např. něco donést apod.). Před příchodem na pokoj vždy zaklepaly. Opakovaně se chodily dotazovat, zda je vše v pořádku. Sestry měly perfektní přehled o mně i dítěti. Děti oslovovaly křestním jménem. S kojením mi pomáhaly sestry tak, jak jsem očekávala; řešily se mnou první nalití/tvrdnutí prsou, nabídly odsávačku a radu, jak postupovat.

Na oběd vždy výběr ze 2 jídel, „objednávaly“ jsme si den předem. Při odchodu jsem dostala telefonní číslo na oddělení šestinedělí - pro případné konzultace - využila jsem po čase pro dotaz ohledně léků vs. kojení.
Před odchodem z porodnice se se mnou jedna z por. asistentek přišla rozloučit. Stejně tak lékařka, která vedla můj porod (MUDr. Rosůlková), se cca třetí den jen tak zastavila na mě a dítě podívat.

Personál: MUDr. Rosůlková, primář MUDr. Pavlíček, porodní asistenka Kroupová, porodní asistentka Brethová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomeňte ručník a sprchový gel (porodnice je nedává k dispozici) a namísto ručníku na poraněné partie se mi vyplatilo použít papírové utěrky (2 role)
a taky s sebou vezměte nějaké občerstvení, kterým zaženete noční hlad, když je ještě do snídaně daleko. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Anonymní 29.12.13 napsala :

v Chrudimi jsem rodila 14.12.2013 a tuto porodnici doporučuji všem nastávajícím maminkám. Byla jsem spokojená s celkovou péčí všech sestřiček a profesionálním přístupem paní doktorky a pana doktora. Všichni trpělivě čekali na přirozený porod, ale nakonec jsem šla na císařský řez. Po porodu se opět o mě i malou všichni velice hezky starali. Oceňuji vždy dobrou náladu, zájem a vstřícnost.

Personál: MUDr. Lenka Rosůlková, MUDr. Bronislav Pavelka Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - acrab 12.12.13 napsala :

Jako prvorodička jsem byla naprosto spokojená. :) Rodila jsem v září 2013.

Do nemocnice jsem přijela ve 4 ráno a v 11 hodin byl Matyášek na světě. :) Měli jsme trochu problémy s ozvami, které při kontrakcích malému padaly. Hrozila mi i sekce, ale nakonec i díky personálu, který mi pomohl, jsme to zvládli vše v pohodě a malý se má čile k světu. ;)

Veškerý personál byl milý a vstřícný. Jen 1 sestřička na novorozencích nebyla asi moc naladěná, ale byla tam jen jednu noc a potom jsme měli samé příjemné sestřičky. Hodně mi pomohly s kojením! Měla jsem ze začátku dost problém, musela jsem nakonec začít používat kloboučky. Po 2 měsících jsem je ale odhodila a dál kojím už bez nich. :)

Takže všem můžu jen doporučit. :)

Personál: MUDr. Pavlíček, MUDr. Pock

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky Batist (jsou opravdu dobré, jednu dostanete v nemocnici), plenky, ubrousky, Bepanthen, vložky do podprsenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Pepulkas 06.12.13 napsala :

V chrudimské porodnici jsem rodila 12.11.2013 a všem ji můžu jen a jen doporučit!

I přes to, že mě přijímaly sestřičky o půl páté ráno, byly moc milé a hodné. ;) Paní doktorka (jméno si nepamatuji) byla rozespalá a moc mile nepůsobila, ale pak na vizitě byla fajn. :) Porodní asistentky, doktoři, sestřičky na šestinedělí i novorozeneckém oddělení byli perfektní. Snad jen dvě sestry na novorozeneckém odd. byly nesympatické už na pohled a nebyly moc příjemné, ale mě na štěstí neměly na starost, tak jsem to neřešila a mávla jsem nad nimi rukou. Na blbé lidi narazí člověk všude, co si budeme nalhávat. ;)

Při porodu na sále se nás průběžně někdo chodil ptát, jestli je vše v pořádku a chodili mě vyšetřovat, ale zároveň jsme měli i své soukromí. Jména sestřiček z novorozeneckého si bohužel taky nepamatuji, ale vystřídaly se u mě 4 a ani na jednu nemůžu říct nic špatného, naopak. Začátek kojení pro mě nebyl jednoduchý a myslela jsem, že to vzdám, ale měly se mnou trpělivost a Matyáška kojím, i když jsem se plně rozkojila až doma.

Prostě s chrudimskou porodnicí jsem nad míru spokojená a jsem šťastná, že jsem rodila tam a měla jsem u sebe takový personál, jaký jsem měla! Bydlíme teď sice v Pardubicích, ale Chrudim pro mě byla jasná volba už od začátku těhotenství a pokud to půjde (chtěli bychom se přestěhovat tam, odkud jsme přišli :) a Chrudim je přes hodinu cesty autem), naše další miminko určitě bez váhání porodím tam!

Personál: MUDr. Pinková, MUDr. Slavíček

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, stojí to za to. :) Strach a obavy nechat doma! ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ubrousky, plenky, mast, vložky (hodně vložek!), prohlášení o jménu dítka a o otcovství (pokud nejste vdané).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Chrudim - Anonymní 05.12.13 napsala :

I já jsem rodila v chrudimské nemocnici. Lékaři, porod všechno proběhlo v pořádku. Bohužel mě hodně zklamalo celé novorozenecké oddělení. Byla jsem po císaři a nemohla se pořádně rozkojit. Přístup sester byl příšerný. Pořád jsem musela miminko přikládat k prsu, když se nepřisálo, sestry mu k prsu cpaly hlavičku, až brečelo. Byla jsem ráda, když nás pustili domů a já jsem se spojila s perfektní laktační poradkyní a vše dobře dopadlo. :-)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Chrudim - Anonymní 15.11.13 napsala :

Rodila jsem tu v říjnu 2013 svého prvního chlapečka.

Přijali mne s prasklou plodovou vodou 24.10. Protože se jinak nic nedělo, partnera poslali domů a mne spát a nabírat síly na předporodní pokoj. Ráno mne po monitoru přesunuli na sál s tím, že mám zavolat partnera. Porod se sice vůbec nerozbíhal, ale díky špatným/hraničním ozvám miminka na monitoru mi od začátku hrozil císař. Zatím to ale chtěli zkusit přirozeně, takže tableta a kapačka, nicméně stále jsem se neotvírala a malému už se tam fakt nelíbilo. Ve tři se nám narodil císařem náš miláček, 51 cm a 2790 g. Odhad podle ultrazvuku byl těsně před porodem 3460 g, docela rozdíl.

Po porodu vím jen z vyprávění partnera, že si mohl mimi popsat a přeložili mu ho na holé tělo, když mamka byla ještě v narkóze. Co se týká chování lékařů i porodních asistentek, tak byli všichni super, pomáhali, radili, povzbuzovali, vysvětlovali.

Stejné to bylo i na poporodní JIP i oddělení šestinedělí. Mílí a empatičtí lékař sestřičky. Jedinou výhradu bych měla k sestrám z novorozeneckého oddělení. Samozřejmě byly tam i výjimky, ale celkově měly velmi direktivní přístup. Když jsem měla problém, že se malý při „ukázkovém“ koupání podchladil, tak na mne sestra koukala jak na hysterku a co po ní chci. Nakonec mu teplotu změřila a najednou se začala smekat, protože teplota byla opravdu nízká a hysterická matka měla pravdu.

Co se týká kojení, po císaři to trvá déle a plně jsme se rozkojila až doma, sama a bez stresu, že má dítě hlad. Jo a první setkání s laktační poradkyní? To jsem ještě byla na poporodní JIP, sestra přinesla malého na přiloženi, chytla mne za bradavku a suše konstatovala, že mám bradavky k ničemu a s tím, že budu kojit dost těžko. To bylo úžasné povzbuzení. Nakonec jsme nasadily tvarovače bradavek a kojíme jedna báseň.

Takže shrnutí: rodit tady ano a kdykoliv znovu, poporodní péče sestřiček na šestinedělí super, ale díky novorozeneckému personálu asi ne. Bohužel je to neoddělitelné, což ke škoda.

Personál: MUDr. Slavíček, MUDr. Rosulková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedat se. Stát si za svým, i když z vás udělají hysterku, děláte to pro své štěstíčko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše už bylo níže popsáno. Doporučuji rozbalit nějaké oblečeni na případné „zateplení“ miminka. Takže rukavičky, čepičku, ponožky. Ne každé mimi je taková zmrzlina jako to naše, ale lepší je být připravena.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Anonymní 18.09.13 napsala :

Jako prvorodička jsem se porodu velmi bála. S potěšením musím říct, že veškerý personál, se kterým jsem před porodem, během něho i po porodu přišla do styku, byl velmi milý, ochotný a profesionální. Byla jsem velmi mile překvapena a celkově velmi spokojena. Při problémech s přisátím a s prsy se sestřičky velmi ochotně snažily pomoci.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - kacikJP 16.09.13 napsala :

Dali jsme na doporučení známých a tentokrát jeli rodit do Chrudimi. Bylo to správné rozhodnutí. Jednak díky intuici a znalostí doktorů se sice provedl porod akutním císařským řezem, ale to nám zachránilo malou a pak personál od příjmu až po novorozenecké moc moc příjemný, úslužný. V případě potřeby se snažil pomoci, co to šlo a poradit.

Jídlo rozhodně lepší než v Pardubicích. Pokoje sice nejsou vybaveny tak moderně jako Pardubice, ale bohatě to stačí - hlavně, že jsou většinou pokoje po dvou a je tím více soukromí. Já měla štěstí a druhý den jsme se mohla stěhovat na nadstandard a ten byl více než dobrý. Jediné, co by se dalo zlepšit (bohužel na to nejsou v této nemocnici podmínky), jsou ony návštěvy. Musí se dodržovat hodiny neb se chodí na pokoje přímo k maminkám. U nadstandardu je to jedno, tam jsou návštěvní hodiny skoro po celý den. Ale co si budeme povídat, já jsem někdy návštěvy i odmítala a chtěla si radši v klidu odpočinout. :-)

Personál: MUDr. Grygar, MUDr. Konigová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny pro mimi, vlhčené ubrousky, Bepanthen, toaletní papír, poporodní vložky - jeden balíček dostanete v porodnici (byli mimochodem rozhodně lepší než ty, co jsem si s sebou přivezla já). A také třeba kojící čaj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - tery16 11.09.13 napsala :

Přijela jsem v 4:50. Na příjmu nebyla zrovna příjemná a ohleduplná sestra (tmavovlasá, dlouhovlasá). Natočili mi monitor, napíchli mi kanylu, odebrali krev, sepsali příjem, vzali si ode mě připravené dokumenty. Rodila jsem sama, tak mě dali na pokoj s vanou (i sprchou). Byla tam lednice se sušenkami, čaj. Dostala jsem Yal (donesla jsem si svůj), vyprázdnila jsem se a dala jsem si sprchu - to vyšlo do 6:00.

Vyměnila se služba a to bylo super. Sestra Kristýna (dlouhovlasá blondýnka) a druhá o něco starší sestřička (vlasy trochu do zrz, hodně husté, na ramena) byly obě moc fajn. Točily mi monitor, chodily mě kontrolovat. V jednu chvíli přišla i vizita, ale jen na mě koukli. Zeptali se mě, zda chci epidurál. Chtěla jsem, ale trvalo 30 minut, než ho přišli píchnout. Napíchnout se snažili, ale nakonec na něj nedošlo, rodila jsem. Rodila mě mladá doktorka - blondýnka s vlasy na ramena, moc příjemná (možná jménem Dita?). Sestřičky říkaly, co mám dělat a i když se mi tělo těžko nutilo dělat to, tak jsem byla za to vděčná.

Celou dobu mě tam podporoval manžel. V 8:06 jsme měli chlapečka na světě. Zpětně bych řekla, že jsem se tam nestihla ani rozkoukat. Po porodu je fajn, že miminko neodnášejí, ale ošetří ho vedle vás. Dostala jsem malého na břicho, ošetřili ho, dali ho pochovat manželovi - máme z toho krásný zážitek a fotky. Nástřih jsem vůbec necítila a šití taky nebylo nijak hrozné (v tu chvíli koukáte spíš po miminku :o)).

Po porodu jsem si přešla o kousek vedle na postel a zabalila se do deky, rozklepala mě zimnice. Přinesli malého na přisátí. Poté ho dali prohřát a my si s manželem povídali. Dostala jsem jídlo, došla jsem si do sprchy a jela jsem na šestinedělí.

Tam se starají zvlášť sestřičky o maminky a zvlášť sestřičky o miminka. Vše mi pěkně vysvětlovaly, ukázaly přebalování, kojení, různé polohy. Stále se ptají, jestli vše jde, jak má. Nebojte se zeptat.

Den porodu je první a pouští se pátý den. Druhý den večer se učíte koupat miminko - ukazuje sestřička, další den koupe maminka, další den se uřízne pahýl pupečníku a nekoupe se vůbec a další den jdete domů. Ve všední den chodila vizitu ta příjemná lékařka z mého porodu. O víkendu chodil vizitu MUDr. Pock - taky velmi milý, mladý lékař. Maminky mají vizitu kolem 7:00. Miminka potom, před osmou hodinou - řeknou vám předem, abyste si mimčo svlékly.

Nemůžu si na nic stěžovat. Akorát jsem měla zájem o nadstandard a prý na něj čekají už 4 jiné maminky z oddělení, takže jsem se ho nedočkala. Ale nakonec se to dalo přežít i ve dvou na pokoji. Akorát jsme se vzájemně v noci budili a miminka taky. Jídlo bylo dostačující, celkem chutné, i když občas se člověk pozastavil nad nadýmající stravou, či alergenním ovocem. Akorát doba návštěv se musí dost dodržovat, jsou na to akorátní. 10 minut je nerozhází, ale třeba půl hodiny už netolerovaly. Já se pobytu v nemocnici bála, ale uteklo to rychle a docela dobře jsme to s malým prožili.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Já byla klidnější, když jsem se do porodnice podívala. Na vše jsem se vyptala předem, dostala jsem seznam, věděla jsem, kam přijít při příjmu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Balík vložek dostanete (dávají vložky Batist Flower). Ostatní si musíte donést - mně ty jejich vyhovovaly více než moje. Nechala jsem si pak koupit ty Batisty. Síťované kalhotky (já užila troje), dva ručníky (na horní a dolní část těla), kuchyňské utěrky (hodily se na osušení šití i na drobné nehody ve formě vylitého čaje), kojící podprsenku, Bepanthen, vlhčené ubrousky, plenky, oblečení pro sebe a miminko dostanete erár, pokud chcete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Viktorka7 31.07.13 napsala :

První porod můžu hodnotit jako velice hezký ač bolestivý zážitek. Přes veškerou péči tuto porodnici můžu doporučit.

Sestry a doktorka (nepamatuji si, zda nám svá jména vůbec řekli) se o nás neustále starali, každou chvíli kontrolovali. Ve 4 hod ráno jsme přijeli a v 9:38 hod. bylo po všem a narodila se nám zdravá holčička. Díky přístupu jsem zvládla porod bez problémů a ze sálu jsem odcházela po svých. Všem budoucím maminkám doporučuji i doprovod partnera, který vám tam bude pomáhat psychicky, ale i třeba podávat studený obklad. Porodní sál nebo teda spíš pokoj je dostatečně vybaven, mají tam i ledničku se sušenkami a pitím.

Jelikož jsem rodila v době, kdy maminky tolik nerodily, tak nadstandard nebyl potřeba. Personál se dokonce postaral o to, abych nesousedila s maminkou tmavší pleti. :-) Jídlo dobré a dostatek.
Co se týká sester na novorozeneckým odd., tak ten přístup mají odlišný k mamkám, co bezproblémově kojí a k těm, co nemůžou nastartovat kojení, protože opravdu ze začátku je s tím boj. Lépe je se na ty jejich narážky nesoustředit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivého partnera, foťák s sebou a nestresovat se dopředu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Aspoň 2 toaleťáky na porodní sál a důležité jsou 2 ručníky na spodek a na vršek. Hodně vložek (měla jsem snad 4 balíky). Bepanthen, kojící podprsenky a vysoké poporodnické kalhotky. Dobrý je i nafukovací kruh na sezení pak. Pro prcka - vlhčené ubrousky, jednorázové pleny, ponožky, čepičku, rukavičky. Nezapomenout na prohlášení o jménech, prohlášení o určení otcovství (pokud nejste vzatí) a pokud chce maminka (s jiným trvalým bydlištěm), aby mělo stejné trvalé bydliště jako má tatínek, je potřeba to vyřídit před porodem, jinak se miminko narodí s trvalým bydliště po matce (výměna OP, ŘP, atd.).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Petka248 06.03.13 napsala :

V Chrudimi jsem rodila 10.04.2010 a byla jsem opravdu nadmíru spokojená.

Tři dny jsem ležela na předporodním, kde mě malinko znervózňovalo slyšet hekání nebo výkřiky maminek, které zrovna rodili. Hlavně když vás to vzbudí v noci, tak to není moc příjemné - teda hlavně na psychiku, když víte, že vás to teprve čeká. Ale to je opravdu jediné, co by vytkla a co se prostě nedá ovlivnit. Personál na předporodním byl úžasný, hlavně studentky, které nám tam chodily měřit ozvy, tlak atd.

Porod mi nakonec vyvolávali, takže jsem měla v osm ráno nástup na porodní sál, kde mi píchli plodovou vodu, dali mi přípravek na pročištění a mohla jsem si hned zavolat manželovi, aby tam byl celou dobu se mnou. Pravidelně se na mě chodila koukat porodní asistentka a doktor. Ze začátku to bylo dost zdlouhavé, hlavně proto, že pravidelné kontrakce mi začaly až kolem druhé hodiny odpoledne. Ale pak už to šlo jako po másle, 2× epidural a samotný porod byl celkem rychlý. Asi třikrát jsem zatlačila a Beátka s váhou 3800 g a mírou 51 cm byla (v 17:50) na světě. :)

Nepamatuju si jméno paní doktorky, která mě rodila, ale byla celkem mladá a hrozně milá, příjemná a hodná.

I s poporodní péčí jsem byla moc spokojená. Na šestinedělí byli všechny sestřičky i doktoři ochotní zodpovědět jakoukoliv otázku. Hrozně mě překvapila jejich pomoc při kojení, které mi bohužel dělalo problémy, protože se moje dítko neumělo moc dobře přisát.

V červnu se chystám na svůj další porod a ani na chvilku bych neváhala jít opět rodit do Chrudimi.

16.9.2013…
Dlouho jsem zvažovala jestli se podělit o svůj druhý zážitek z porodu v Chrudimské porodnici..:-/
Dne 3.6. jsem byla opět díky špatným monitorům přijata přímo na pokoj u porodních sálů.. Každé dvě hodiny mě napojily na monitor a kontrolovaly miminko.. Sestřičky i doktoři/doktorky byli přijemní, nemůžu si stěžovat.
Druhý den ráno mi na vizitě přímo primář zavedl tabletu s tím, že zkusíme jestli se třeba porod nerozjede, měla jsem přesně týden do termínu. Rozjelo se to téměř okamžitě, po půl hodince jsem měla šílený bolesti, ani jsem nemohla uvěřit tomu, že to je tak rychlí. Ale jelikož to byl můj třetí porod, tal se počítalo s tím, že to půjde rychle. Asi po třičtvrtě hodině přiběhla porodní asistentka, že musíme rychle na porodní sál, že to půjde hodně rychle.. Jediný na co jsem se stihla zeptat bylo, jestli mám vůbec volat manžela, jestli to stihne, bylo mi řečeno, že zavolat můžu,ale musí si pospíšit.
Na porodním sále už jsem měla takový bolesti, že jsem myslela, že to ani nevydržím.. jenže jsem se nějak zvlášť rychle neotvírala, stihla jsem ještě 2× sprchu a pak to přišlo, přišla porodní asistentka s tím, že mi pomůže a začala mě otvírat.. věděla jsem co to obnáší, otvírali mě i při minulých porodech, ale tohle bych nepřála nikomu!!! Během minuty mě otevřela asi o 6 cm.. Hrůza!!!
Porod byl pak opravdu rychlí, bohuže pro našeho chlapečka, tak rychlí, že se nestačil adaptovat. Museli ho resuscitovat, ani mi ho neukázali a odnesli ho..nikdo nám nic neřekl, vůbec jsem nevěděla co se děje.
Asi po půl hodině přišla doktorka z novorozeneckého a řekla nám, že se chlapečkovi špatně dýchá a musejí ho zahřívat, takže si ho nechají u sebe a samozdřejmě se pak na něj můžeme přijít podívat. Každopádně nás utvrdila v tom, že všechno se srovná a bude v pořádku. Takže přes všechno to hrozný mě malinko uklidnila.
Abych to zkrátila hned druhý den už nás posílali do Pce na dětskou kardiologii a tam odsud (ačkoliv měl srdíčko v pořádku, ale panu doktorovi se nelíbili plíce) rovnou do nemocnice na novorozeneckou JIP. Jak to probíhalo v Pce v nemocnici to už patří jinam..

V Pardubicích jsme ztrávili dalších 12 dní, malýmu udělali veškeré vyšetření a utvrdili mě v tom, že nebýt toho urychleného porodu, mohlo být všechno v pořádku.
Dneska je už broučkovi 3 a půl měsíce a jelikož nezvedá hlavičku, byli jsme posláni na neurologii na vyšetření, panu doktorovi se mrňousek moc nelíbil a bylo mi oznámeno, že tam je začínajíci retardace a zítra jedeme na další vyšetření do HK.. Modlím se, aby se ukázalo, že je kulíšek jen malinko pomalejší a není to nic vážného.

Závěrem: Kdybych si mohla znovu vybrat, tak už do Chrudimi rodit nejdu, ačkoliv si na nějaké špatné jednání stěžovat nemůžu.. Prostě mi to u porodu podělali a to už zpátky nikdo nevezme. Bohužel stížnosti na Chrudim. porodnici narůstají, takže podle všeho nejsem jediná..bohužel!!:(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zbytečně se nestresovat a víc než samotný porod myslet na ten úžasný okamžik, až vaše miminko poprvé vykoukne na svět. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré hygienické pomůcky, včetně vložek, toaletního papíru, jednorázových kalhotek. Pro miminko jednorázové plenky, vlhčené ubrousky a ponožky. Jinak se je tam vše k dispozici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Anonymní 05.03.13 napsala :

V této nemocnici jsem rodila v lednu 2013 a byla jsem velmi spokojená. Celý personál byl empatický, profesionální, paní doktorka Doležalová - jednička. :-) Byl to můj druhý porod a můžu tedy srovnávat. První byl v Pardubicích, kde jsem nebyla spokojená. Chrudimskou nemocnici můžu jen doporučit.

Personál: Paní doktorka Doležalová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papírové plínky a ubrousky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Verusi 19.02.13 napsala :

Moje zkušenosti s touto porodnicí jsou jen ty nejlepší, musím opravdu jenom chválit. Přístup lékařů i sestřiček byl nad moje očekávání. :-)
Byla jsem prvorodička a porod jsem neměla úplně snadný, přesto se ke mně všichni chovali moc dobře. Mělo by být více takových lékařů a celého personálu jako jsou v Chrudimi.

Personál: Dr.Slavíčková, Dr.Slavíček

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě poporodní vložky aspoň 2 balíky, a pro miminko plenky, ubrousky a bepanten. Mně se hodily i rukavičky pro malého, aby se nepoškrábal. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Anonymní 07.02.13 napsala :

Dělím se tu s vámi se zážitkem, na který bych ráda zapomněla, navždy ale zůstane spjat s mým životem.

Na konci listopadu 2010 jsem byla nucena vyhledat lékařskou pomoc, necítila jsem totiž pohyby našeho vytouženého miminka, které už se mělo brzy drát na svět.
Bohužel se mé obavy potvrdily - musela jsem porodit mrtvou holčičku.

A já to zvládla, i když tomu dodnes nemůžu uvěřit. A to asi i díky naprosto profesionálnímu a citlivému přístupu, byť se mi zdál tenkrát dost chladný.
Tímto bych chtěla poděkovat celému personálu, který se snažil mi pomoci co nejlépe se s danou situací vyrovnat.

Naší Daniele by již byly dva roky, myslím na ni každý den. Ale jsem vděčná, že jsme tenkrát vyrazili do Chrudimi, kde nevládne spěch a nervozita, nemocniční nadřazenost, kde se mnou nejednali jako s nemyslící figurkou, byť mohli.
Děkuji.

Personál: Mudr. Slavíček Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - feésM 07.01.13 napsala :

V této porodnici jsem rodila 21.12.2012 a všem mohu jen doporučit!

Ležela jsem na předporodním pokoji už od 18.12. (vyvolávaný porod), kde byla naprosto perfektní péče. Všichni byli moc milí a ochotní. Starali se tam o mě i studentky, které mohu také jedině chválit.

Péče při porodu byla také bezvadná. Porodní sál tvoří příjemné prostředí, k dispozici sprcha, míč, postel, vana. Doktoři a asistentky u porodu byli moc hodní a trpěliví. Radili, chválili, povzbuzovali. :) Nakonec bohužel došlo na císařský řez, ale bylo mi vysvětleno, proč to tak je. Opět byli všichni moc milí. Nejvíc mě překvapilo, že po zákroku miminko donesli tatínkovi. Ten si svojí holčičku popsal, potom mu jí přiložili na holé břicho (tak jak to dělají k maminkám po normálním porodu) a pak mu jí zabalili, aby si jí mohl ještě chovat, takže když už to mamina pod narkózou prospala, tak si to užil tatínek. :)

Na novorozenecké si také určitě nemůžu stěžovat. Sestřičky poradily, jak s péčí o miminko, tak i s péčí o sebe, aby se všechno po porodu zhojilo co nejrychleji a nejlépe. Poradí hlavně se vším okolo kojení.

Tuto porodnici jsem si vybrala díky jejím recenzím a mohu říct, že to tam bylo ještě lepší, než jsem očekávala. Pokud jednou přijde druhé děťátko, tak je moje volba jasná a pojedu opět tam. :)

Personál: Dr. Slavíček, Dr. Bucká, asistentky Slavíková a Kudynová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšit se na miminko a bát se porodu co nejméně. :-D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky (dostanete jen jeden malý balíček vložek v síťce), síťované kalhotky, doklady, plenky a vlhčené ubrousky pro miminko.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Chrudim - jana247 07.11.12 napsala :

Rodila jsem v Chrudimi na doporučení mnoha maminek, které byly moc spokojené.

Porod mi vyvolávali, takže jsem ležela na předporodním pokoji, kde byly úžasné sestřičky. Porod byl také v pořádku, rodila mě taková mladší paní doktorka, bohužel si nevzpomínám na jméno.

Na novorozeneckém, kam po porodu maminky stěhují, to bylo také fajn, až na jednu starší sestru (také bohužel nevím jméno), která byla dost nepříjemná! Omdlela jsem den po porodu ve sprše, když jsem se probrala zvonila jsem, aby mi někdo pomohl, přišla za ani nevím jak dlouho a nadávala proč na ní vůbec zvoním! Když jsem odcházela domů, říkala mi (protože jsem nestihla sníst snídani), že pokud nebudu jíst zkolabuji a že nemůžu mít na prvním místě dítě, ale na prvním místě jsem já, pak manžel a pak až dítě! Takže člověka tedy vážně „povzbudila“! Ale většina sestřiček byla super.

Bohužel po porodu, když už jsem byla s mojí láskou doma, jsem začala šíleně krvácet. Bohužel mi nechali v děloze kus placenty a nebyl to žádný malý kousíček asi 2,5×4cm. Nejsem odborník, ale myslím si, že pokud by placentu po porodu pečlivě zkontrolovali, zjistili by, že kousek chybí. Musela jsem na kyretáž a ještě k tomu jsem měla v děloze zánět a musela jsem mít antibiotika! S manželem plánujeme za rok pracovat na dalším miminku a už teď přemýšlím jestli budu „schopná“ rodit zase v Chrudimi…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si hodně vložek, dávají jen malé balení po porodu, které nevydrží moc dlouho.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Flyingfrog 25.09.12 napsala :

Rodila jsem tu před dvěma lety (tenkrát v září 16., teď v září 15. :-) ), chtěla jsem zas. Porod opět vyvolávaný. Tentokrát z důvodů přenášení. Opět jsem byla uskladněná na předporodním pokoji číslo jedna. Vlastní sociálka, vše čisté, jídlo taková klasika, něco dobré, něco ne. K porodu moc nemám co napsat, trval v prostinových bolestech 4,5h, moc mi pomohla sestřička Chvasteková. Doktoři Slavíčkovi dorazili akorát na šití a gratulace. :-)

Pobyt na šestinedělí, zase pohoda. PA jsou hodné, milé, odpovídají na vše, starají se.

Novorozenecké sestry výborné. Opravdu jo. Musím říct, že ta, kterou si pamatuju, jako protivu, byla tentokrát suprová. Opět jsem potřebovala nějakou pomoc s kojením, sestra Chvojková trpělivá, vysvětlovala neustále dokola to samé, chválila, povzbuzovala.

Využila jsem i na chvíli nadstandardní pokoj, cena 410Kč.

Po porodu dostanete balík jejich vložek. Tentokrát se nedávají vzorky bepanthenu, ale dostanete poukaz na 80Kč slevu do nemocniční lékárny. Pořád jde dostat ten růžový box, když člověk vyplní papír.

S sebou: na mimino v zásadě nic, třeba jen čepičku a ponožky a plíny a ubrousky. Oblečky a zavinovačky, látkové plíny na pusu jsou k dispozici.

Pro sebe klasiku: ručníky, vložky, síťované kalhotky, nějaké pantofle.
Pokud máte už doma, tak odsávačku. Sice půjčují, ale pokud je hodně maminek, co potřebuje, zásoby dojdou.

Personál: PA: Chvasteková, Kudynová, na novorozencích: sestra Cimbálová, Chvojková, a u té třetí parádní si nepamatuju jméno :-( Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Lucie Kuklová 25.07.12 napsala :

Rodila jsem v chrudimské porodnici 2.7. 2012 a mohu ji jen doporučit!

Po předchozí špatné zkušenosti s porodnicí v Pardubicích jsem byla v naprostém šoku, že porod může probíhat v klidu a beze stresu, s lidským přístupem veškerého personálu.

Rodila jsem podruhé císařským řezem, který byl včas a správně diagnostikován, dokonce mi byla krásně opravena jizva po prvním řezu, která byla dost ošklivá (jméno paní doktorky bohužel nevím - Irina?)…

Na oddělení šestinedělí a novorozeneckém byli všichni moc milí a usměvaví, vždy ochotní poradit a pomoci. Zvláště bych chtěla poděkovat Mudr. Slavíčkovi, Mudr. Kasalovi a sestřičce Hebké, která o nás pečovala v noci po císaři a díky ní se snášelo vše na jedničku.

Využila jsem nadstandardní pokoj a vše bylo super. Kdybych zrovna nerodila, řekla bych, že jsem byla na dovolené. Děkuji všem za krásného syna Šimonka a za jejich obětavou práci.

Moc zdravím, Lucie Kuklová.

Personál: MUDr.Slavíček, MUDr.Kasal, sestřička Hebká?

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se porodu,jste v dobrých rukou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, bepanthen, toaletní papír, papírové pleny pro miminko, vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Nepíci 12.07.12 napsala :

V chrudimské porodnici jsem rodila 16.4.2012 své první miminko.A můj názor? Naprosto profesionální a vstřícný přístup.

Hrozně jsem se bála jako asi většina prvorodiček,ale mé obavy byly naprosto zbytečné. Chtěla bych všem nastávajícím maminkám doporučit pokud ještě váhají zda u porodu studenty tak ať neváhají. Já mám velice dobrou zkušenost, bez nich bych to zvládala mnohem hůř. Byli užasní!!! Bohužel si nepamatuji jména, ale patří jim veliké poděkování! Samozřejmě velké poděkování patří všem lékařům a sestrám jak na porodním sále, tak na novorozeneckém oddělení.

Myslím si,že maminky které na tuto porodnici nadávají, hlavně na sestřičky na novorozeneckém, nemají pravdu. Jejich práce je moc krásná, ale také asi velice náročná, proto se nikdo nemůže divit, že nemají vždy dobrou náladu a zvláště, když je hodně miminek. Já mám dobrou zkušenost, všechny se moc a moc snaží a vždy ochotně poradí. Také uklízečky jsou super, za těch pár minut než uklidí si pokecáte a ještě se nasmějete. To neznamená,že by uklízení odflákli, je tam opravdu čisto.

Takže moje zkušenost s touto porodnicí je opravdu skvělá. Dávám jedničku s hvězdičkou! Ještě jednou za vše děkuji za sebe i za Honzíka.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát!Všichni jsou tam opravdu hodní!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - ája 2 16.06.12 napsala :

Rodila jsem 21.6. 2012 v 11.11 hod )))

Tuto porodnici na 100% doporučuji!!!!. Odvedli vynikající profesionální práci. Sestřičkám ,PA i doktorům děkuji, že mi pomohli porodit mého druho rozeného syna Adámka 4100g a 53 cm. Všichni byli profesionální!!

Co se týká novorozeneckého, také doporučuji na 100% a děkuji za pomoc v prvních dnech, sestřičky se hodně střídají, ale jsou v pohodě .

Strava - bohužel to je to co by jim mohl někdo vyčíst, ale to je snad všude, teplé jídlo jen k obědu, ale je tam pidi kuchyňka a dá se tam ohřát jídlo z domu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V letních měsících svoje lehké pyžamko - košilku. Mají tam erární pyžama s dlouhým rukávem, takže je v nich teplo.

Pro miminko ponožky mi byly velký a ze zabalovačky nám lezly nožičky, miminka tam dostávají na pobyt bodyčko a zabalovačku ,pleny - p

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Anonymní 03.05.12 napsala :

Rodila jsem v chrudimské porodnici svoje první miminko, musím všechny moc pochválit, přístup byl nad očekávání perfektní, jak na porodním sále, tak na porodnickém oddělení od všech - lékaři, sestřičky. Všichni jsou moc milí, ochotní, rádi zodpovídají i laické dotazy, jsou trpěliví a vždy mají čas se novopečené mamince věnovat. Ocenila jsem možnost nadstandardního pokoje kvůli většímu soukromí a také možnost zapůjčení kvalitní odsávačky mateřského mléka, která byla na oddělení kdykoli k dispozici. Jako prvorodička jsem ocenila empatický a milý přístup MUDr. Petráskové a velkou trpělivost a užitečné rady „kojicí“ sestřičky Chvojkové, díky které máme doma plně kojené miminko.

Personál: MUDr. Petrásková, sestřička Chvojková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát :-). Všichni z personálu vám pomohou projít „výpravou“ pro vaše miminko tak, že víte, že jste v těch nejlepších rukou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kuchyňské utěrky na očistky po osprchování, hroznový cukr na porodní sál (když se porod protáhne, máte hlad a toto je výborný zdroj energie), kojicí čaj, dostatek porodnických vložek, sportovní podprsenky (pro mě lepší než kojicí - jen vyhrnete a je to:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Anonymní 16.04.12 napsala :

Chrudimskou porodnici mohu jedině doporučit! Rodila jsem 15.2.2012 jako prvorodička. Příjem i prostředí byly velmi příjemné - vlastní pokoj i sociální zařízení, kde jsem mohla využít balon či sprchu, i možnost uvařit si čaj či z ledničky vzít balenou vodu. Po porodu mi malou ihned položili na hrudník, pak teprve ji zvážili a zabalili do zavinovačky a nechali nás s manželem 2 hodiny v klidu, malou přiloženou u prsu.
Na následující pobyt si také nemůžu stěžovat - dvoulůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením, sestry na šestinedělí i novorozeneckém vynikající, cokoli jsem potřebovala, pomohly, na všechny moje otázky odpověděly, při kojení mě maximálně podporovaly. Na kojení je zde kladen velký důraz, ale to jsem jedině uvítala. Výběr ze dvou jídel, já byla spokojená, jen se tam moc neřeší strava pro kojící - čerstvé pečivo, téměř každý den kiwi, ale to jsou detaily.
Podtrženo, sečteno - naprostá spokojenost!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně se nebojte na cokoli zeptat!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - frankies 23.03.12 napsala :

Je to radost zde rodit. Tuto porodnici opravdu můžu jen doporučit. Rodila jsem zde 16.3.2012 a naprostá spokojenost. Lékaři i porodní asistentky perfektní. Je to takové „domácí“ prostředí, takže se tam člověk cítí opravdu dobře. Žádnej stres. Personál ochotný, milý a vstřícný. Člověk se nemusí bát se na něco zeptat. Na odd. šestinedělí to bylo také bez problémů. Sestřičky se moc snaží a nenarazila jsem tady na žádnou nepříjemnou. Jen tedy preferují kojení a když to nejde, jako u mě, tak se člověk musí o dokrm se setřičkama porvat, ale to je jediné, co můžu vytknout. Jinak je zde dobré, že půjčují odsávačky. Jídlo nic moc, ale těch pár sní se to dá snést. K obědu je výběr ze dvou jídel.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky, plenky pro mimi, toaletní papír, síťované kalhotky, bepanthen mast, vlhčené ubrousky, oblečení pro mimi - v porodnici dávají pouze bodyčka, zavinovačku a deku,

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku, oddací list, vyplněný formulář o jménu dítěte

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - aspire36 19.03.12 napsala :

Tuto porodnici mohu jen a jen doporučit. Rodila jsem zde 29.2.2012. Sestřičky i lékaři byli moc milí, ochotní a obětaví. Vše vysvětlili. Jejich přístup ke mne jako k pacientce byl naprosto profesionální. A nejen to. Co mne velice potěšilo bylo i to, že se ke mne chovali perfektně i jako k člověku. Pokud budeme mít další miminko, budu rodit určitě v Chrudimi. Lepší péči pro mne a mého syna si ani nedokáži představit. A to jak na porodním sále tak na novorozeneckém oddělení.

Personál: Mudr. Pock, Mudr. Dostál, Jména sestřiček si bohužel nepamatuji, ale všechny byly moc hodné. Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Paaaaja 29.02.12 napsala :

PERFEKTNÍ! Rodila jsem v Chrudimi a jako prvorodička jsem se cítila opravdu dobře. Sestřičky i lékaři byli vždy ochotni pomoct a poradit kdykoliv jsem se zeptala. Vše krásně a lidsky vysvětlily i na novorozeneckém oddělení a s malou mě naučili krásně zacházet a nyní doma nemáme problém.
Všem mohu tuto porodnici jen doporučit a pokud budeme čekat další miminko o porodnici rozhodně váhat nebudu:)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv zeptat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vyplněný formulář o křestním jménu dítětě

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Anonymní 16.02.12 napsala :

Zdravím všechny a rovnou píšu, že zkušenost parádní. Oproti prvnímu porodu v Pardubicích se to nedá srovnat. PARDUBICE - tam jsem musela skoro 5 hodin ležet připásaná k monitoru, občas mě někdo přišel vyšetřit, nic mi neřekli, na dotaz, kdy to asi bude mi řekli že třeba až druhý den. U porodu jsem měla 2 doktory, jeden mi doslova vynadal, že neumím tlačit, nástřih asi 10 cm, 3 dny po porodu mi to prasklo, naštěstí mě znova nešili, ale měsíc jsem si bez kruhu nesedla. Dceru mi odnesli a ani neřekli, že byla kříšená, to jsem se dozvěděla až asi 2 dny po porodu, kdy mi ji odvezli na rentgen mozku. Přinesli mi ji asi 2 hodiny po porodu na chvíli. Kojení se nám nezedařilo, malá se nechtěla přisávat, na novorozeneckém na nás vždy jen koukali a pak nám dali dokrm, naštěstí jsem měla dost mléka, takže pak už jsem krmila svým stříkačkou. Při odchodu zkusili, jestli jí půjde pití z lahve - šlo, tak řekli, ať krmím z lahve a zkouším přikládat. Už zapomněli říct, že jakmile bude lahev, už se nepřisaje vůbec. Naopak - u prsu se mi uplně vzpínala a kousala mě.A teď CHRUDIM - od začátku příjemné jednání i prostředí. Po počátečním monitoru a vyšetření mě hned dali na porodní sál, kde jsem mohla využívat balon, sprchu, WC, postel. Na monitoru jen 2×, jinak mě kontrolovali takovým tím přiloženým jen na břicho na pár sekund, moc příjemná studentka Radka Kroupová se o mě starala a povzbuzovala, ještě jednou jí takto děkuji. Paní doktorka Pinková chodila pravidelně a říkala, jak to postupuje a byla také velice milá, taky moc děkuji, nástřih asi 1 - 2 cm. Sedět jsem mohla prakticky hned po zašití. Syn byl celou dobu se mnou na sále, hned ho nemyli a neměřili ani nevážili, prostě mi ho dali a mohla jsem se s ním mazlit jak dlouho chci. Kojení nám taky moc nešlo, pak se to zlepšilo díky paní sestřičce Chvojkové na novorozeneckém - také děkuji, ale pak přišla žloutenka a zase nechtěl pít. Tak jsem krmila svým mlíkem z lahvičky přes hadičku a stále přikládala, ale asi se bude historie opakovat. Malý se sice přisávala, ale po 3/4 hodině vypil 5 ml. Vybavená elektrickou odsávačkou po dceři opět odsávám a krmím z lahve.

Personál: MUDR. Tereza Pinková, studentka Radka Kroupová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně vložek, plíny pro mimi, rybilku, bepanthen, síťové kalhotky, toaletní papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Klasyk 01.02.12 napsala :

Všechny a všechno musím jenom pochválit.
Rodila jsem 16.11.11 a pro nás s přítelem to byl (i díky pracovníkům porodnice) ten nej den v životě.
Jak na porodnici, tak na novorozeneckém byli úplně všichni úžasní - nikdy v životě se mi nedostalo tolik pochval a povzbuzování jako tam.
Pokud očekáváte větší počet návštěv, nebo s vámi bude chtít být tatínek i mimo (z pochopitelných důvodů) poměrně krátké návštěvní hodiny, které jsou na normálních pokojích, pak si hned na přijmu nahlaste, že chcete nadstandard - je to super - tatínek tam s námi byl doslova od rána do večera :)
V případě jakéhokoli dotazu mi klidně napište SZ. :)

Personál: MUDr. Tereza Pinková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšte se na miminko a k porodu přistupujte jako k posledním metrům v maratonském běhu těhotenství - je to těžké, ale taky nádherné :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické síťované kalhotky - stačí 2ks - po vyprání jsou hned suché
plenky pro mimi
Bepanthen
papírové kuchyňské utěrky na osušení některých partií po sprše - nezašpiní se ručník

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - pusinka 76 10.11.11 napsala :

Rodila jsem v Chrudimi 13.8.2011 a musím všechny jen pochválit.S mým prvním porodem v Pardubicích se to nedalo srovnat.Bála jsem se,že to bude zase taková hrůza,ala paní doktorka i porodní asistentky byly super.Takže jim můžu poděkovat za pěkné vzpomínky na můj druhý porod.S manželem nás dali hned na porodní sál,mohla jsem po troškách pít,což v Pce ani loka po 11 hodinách!Nechtěla jsem oxytocin a protože porod běžel dobře,paní doktorka to akceptovala,všechno se mnou probrala a Daneček se pak narodil po 4hodinách na sále s mírami 3800g a 54 cm jen s malým nástřihem.Druhý den jsem už seděla na posteli a pohoda.Sestřičky na oddělení byly vcelku fajn,nemůžu si vyloženě na nic stěžovat i jídlo mi přišlo v pohodě.Protože tam jsou ale dost omezené návštěvy na pokojích,zažádala jsem si hned po porodu o nadstandard,volný byl až za dva dny,ale i tak jsem ho uvítala a měla klidné spaní.Určitě bych šla rodit zase sem,ačkoliv bydlím v Pce,tak nedám na Chrudim dopustit.

Personál: Mudr.Tereza Pinková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se dopředu porodu,jsou tam od toho,aby vám pomohli a lepší psychika,snazší porod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně poporodní vložky,plenky,vložky do podprsenky,ubrousky na zadeček a doklady!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Yenny 26.10.11 napsala :

6.10.2011 jsem zde v 37. týdnu rodila císařským řezem, pobyt jsme s Elen strávily na nadstandardním pokoji. Vzhledem k tomu, že byla zrovna uzavřená nemocnice v Pardubicích z důvodu malování, bylo v Chrudimi dost narváno. Veškerý personál, se kterým jsem přišla do kontaktu, byl velmi příjemný a ochotný-nemohu říci nic špatného, naopak. S takovým přístupem jsem se ve státním zařízení ještě nesetkala. Speciálně bych chtěla poděkovat sestřičkám z novorozeneckého oddělení, které dělaly vše proto, aby mě jakožto prvorodičku po císaři naučily správně kojit (což se jim také podařilo, za což jsem jim velmi vděčná).
Výhradu mám ke stravování, které bylo cokoli, jen ne vhodné pro maminy. Těžká a nezdravá jídla (knedlíky, omáčky), postrádala jsem zeleninu,ovoce a kuřecí maso nebo rybu. Doporučuji, aby Vám někdo z rodiny přinesl kysané nápoje.
Pokud budeme mít i druhé dítko, budu rodit opět v Chrudimi.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresujte se, nebojte se na cokoli slušně zeptat - rady od „profesionálek“ Vám přijdou vhod. Rady na internetu jsou fajn, ale praxe se výrazně liší od teorie :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, síťované kalhotky ( 4×), ponožky a vlastní oblečení pro miminko,plenky a vlhčené ubrousky pro mimčo,kojící čaj, bepanthen a toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Anonymní 20.09.11 napsala :

V Chrudimi jsem rodila před 14 dny. Na nic si nemůžu stěžovat. Perfetní přístup jak doktorů, tak porodních asistentek. Dětské sestry vypadaly od pohledu přísně, ale pokud jsem něco potřebovala, rády vyhověly.

Chtěla jsem původně nadstandartní pokoj, ale byl obsazený. Nakonec jsem byla ráda, protože „obyčejný“ dvoulůžkový pokoj se sprchou a záchodem byl velice pěkný.

Rozhodovala jsem se, zda rodit v Hradci K. nebo v Chrudimi. Jsem ráda, že jsem rodila zde. Můžu tedy všem maminkám Chrudim jen a jen doporučit.

Personál: Mudr. Tereza Pinková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, síťované kalhotky, ponožky pro miminko

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - daaaja 28.08.11 napsala :

V Chrudimi jsem rodila potřetí a pokaždé v pohodě, i když pokaždé v „jiné“ porodnici (1. ve „staré“ s pokoji po 5 nebo 6 a WC na chodbě, 2. během rekonstrukce na novém sále, ale s pobytem na gyndě místo na novorozencích, 3.letos, takže mi i normální pokoj připadal luxusní - vědět, že budu mít pro sebe celou skříň, necpala bych všechny věci do palubní tašky jako vždycky). Během všech tří porodů jsem narazila na fajn lidi, i když při tom třetím jsem MUDr., asistentku i sestry potkala vlastně až během porodu - jinak se o mě starala žákyňka (poté, co jsem dala souhlas, že můžu fungovat jako „studijní materiál“). Poprvé jsem (před 10 lety) byla trochu vyjevená z kojení (všechny děti v příbuzenstvu byly odchovány na UM, takže jsem měla z rodiny vypěstovanou tak trochu nedůvěru, že to fakt funguje) a z nesmlouvavosti sestřiček na novorozencích, že kojit prostě BUDU. Dneska jsem jim vděčná a jak jsem tak pozorovala, v tomhle směru se tam za ty roky moc nezměnilo. Některé pravda působí trochu nepřístupně, ale vesměs funguje „jak já na ně, tak ony na mě“ (a to jsem letos byla na „třetirodičku“ dost otravná, protože první dva dny po porodu jsem neměla ani náznak mléka, takže jsem u nich strašila prvních pár nocí, než se jim podařilo mě pomocí odsávačky rozkojit)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu a nestresovat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Spoustu vložek (ty, co se dostanou po porodu vydrží tak na den), bepanthen pro případ, že by (tak jako letos v srpnu)došly vzorky, který normálně dávají

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Gretchen 27.08.11 napsala :

Porod z hlediska personálu na porodním sále super - všichni milí, vstřícní, ochotní, cítila jsem se tam dobře, porod proběhl hladce, jestli ještě někdy budu rodit, tak opět v Chrudimi. Na odd. šestinedělí už to bylo horší. PA byly všechny fajn, ale dětské sestry byly některé nepříjemné. Už od začátku nám nešlo kojení a z té všudypřítomné kojoagitace a pocitu, že prostě musím, i když u toho malý vříská jak na lesy, odmítá se přisávat a já pak musím chodit žebrat o dokrm, jsem byla pěkně vynervovaná. Ale jinak pěkné prostředí, pokoje s vlastní koupelnou, jídlo na nemocnici docela dobré, k obědu dokonce na výběr ze dvou jídel. Návštěvní hodiny by mohly být delší.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravit si nervy na dětské sestry

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, spoustu vložek

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - velrybka 27.07.11 napsala :

zdravím všechny maminy:)
v Chrudimi jsem rodila 22.7.2011 a byla jsem moc moc moc spokojená vlastně se vším…s porodními asistentkami, s lékaři, s péčí na předporodním i na novorozeneckým oddělení. všichni se o mě i o Elenku krásně starali, všechno nám vysvětlili, se vším ochotně pomohli no prostě celkově jsem byla překvapená, jaký mají všechny ty sestřičky přístup ke své práci :) prvorodičky, které zatím „neví do čeho jdou“ se nemusí bát, PA vám přesně řeknou co dělat, kdy zatlačit a kdy ne, jen se musíte snažit soustředit mezi tím vším co vůbec říkají… :D
co se týče služeb.. v předporodním boxu jsem se cítila, v rámci možností, velmi dobře… vana, sprcha, záchod, lednička s občerstvením k dispozici (pití, sušenky pro hladové tatínky), balón.. vzhledem k tomu, že mi nejdříve píchli plodovku, ocenila jsem také porodnické megavložky, které jsou k dispozici v potřebném množství jak v boxech tak na oddělení těsně po porodu (na novorozeneckém je třeba užívat svoje).
co se týče stravování… samozřejmě se musí brát s nadhledem, ale výběr ze 2 jídel byl příjemný.
na novorozeneckém je možnost půjčit i zakoupit podle potřeby odsávavačky (ruční i elektrické), po dobu vašeho pobytu vám zůstane k dispozici ta, kterou si půjčíte (zadarmo). co se týče plen, jsou k dispozici pouze látkové, jinak je třeba koupit vlastní. kosmetiku na mimi dostanete (opravdu není třeba brát vlastní, já měla spoustu různých druhů a nic jsem nepotřebovala). oblečky a zavinovačky taky vemte jen na cestu domů, každý den vyfásnete po koupání čistý :)
omlouvám se za takový román, ale sama bych byla za podrobný info ráda… :) přeju hodně štěstíčka pro všechny, které na svoje andílky teprve čekají:)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

aby se ničeho nebály a nechaly si od sestřiček poradit se vším, co je napadne… rady určitě oceníte :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

když to přeženu, jsou potřeba akorát doklady, plínky pro mimi, hyg. potřeby a vložky na novorozenecké oddělení. vy, co pojedete do porodnice v těhu kalhotách, nezapomeňte říct taťkovi, aby vám dovezl před odchodem domů ty klasické… :D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - verysek1 26.07.11 napsala :

Rodila jsem 22.1.2010 a byla jsem naprosto spokojená. Sestřičky od rána byly velmi milé, se vším pomáhaly a povzbuzovaly, uklidňovaly a přitom nechaly i dost soukromí.
Pravidelné kontroli lékařů, nic neponechali náhodě. Jelikož jsme rodily 3 maminky naráz tak nakonec ani lékař a ani lékařka, které mě od rána sledovali mně nerodili. Nicméně přišel mladý pan doktor Radovan Pock a jeho zlaté a šikovné ručičky mi udělaly z porodu krásnej zážitek. Opravdu. Jako prvorodička jsem porodila bez nástřihu i bez jakéhokoliv šití. Přesto, že na prohlídce porodnice pořádanou Mama klubem Chrudim nás upozorňovali, že prvorodičkám se nástřih dělá. Syn měl 3× omotanou šňůru kolem krku a přesto bylo všechno bez komplikací. Celý personál byl na 1*. Kdyby to tak fungovalo všude a pořád, bylo by to skvělé. Jak už tu některé maminky psaly, zklamání nastalo na novorozeneckém oddělení. Ale samozřejmě, né každá sestřička byla špatná. Prostě asi neměly jen svůj den. Ale na ty „co neměly svůj den“ fakt ráda nevzpomínám. Měla jsem nadstandartní pokoj, uklízelo se pravidelně, velmi příjemné prostředí. Stravování mi vyhovovalo. Já teda ze zimy přidávám zkušenost takovou, že nemají dostatek náhradního oblečení pro miminko. Hned první den si syn počůral ponožky a bodyčko, s otráveným obličejem mi sestra dala nové body a ponožky již nebyly, řekla: nechte ho tak. Bavlněných plínek na ublinkávání atd. též nebylo moc a když jsem se zeptala na další, bylo mi řečeno, víc překládejte. Milé maminky až ucítíte ublinknuté mlíko bude vám moc dobře - a hlavně nezapomeňte - překládejte :-))). Musím se té větě dneska smát. Kromě těchto pár maličkostí, jsem byla spokojená a doufám, že příště se setkám na porodnici opět s takovým skvělým personálem.

Personál: MUDr.Radovan Pock

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

lepší nic neočekávat a být mile překvapená

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

určitě porodnické vložky, plínky pro miminka a já teda doporučuji pro ty maminky co rodí na zimu - ponožky a i klidně náhradní bodyčka, bavlněné plínky ( viz výše )

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Marishka89 28.06.11 napsala :

Porodnice mě mile překvapila, jak prostředím, tak přístupem personálu. Při porodu samotném mi PA Součková byla velkou oporou, než dorazil přítel mě držela za ruku a vysvětlovala co bude dál. Je sice trochu svéráz, ale to bylo v danou chvíli bezva, protože mě v těch bolestech vracela do reality :D Pan doktor Pavlíček toho moc nenamluvil, stoický klidný člověk, akorát vyšetřování bylo docela maso :D Jinak poporodní taky bezva, úžasný laktačná poradkyně a sestřičky vůbec, opravdu naprostá spokojenost :)

Personál: Tomáš Pavlíček, Miluše Součková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemít strach ;) nechte se vést, všichni tam velice ochotně pomůžou :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě vložky na očistky (alespoň dvoje)a síťkované kalhotky! Dále se mi velice osvědčil gel z dubové kůry na hojení hráze. Oblečení na mimi ani košile mít nemusíte, vše vám dají.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Chrudim - Anonymní 26.05.11 napsala :

Rodila jsem 28.3.11, poprvé. A jelikož jsem přenášela(41.týden), břicho jsem měla velké(odhad váhy malé byl 4,6kg) a taky mi břicho stále nesestupovalo,šla jsem na císaře. Nakonec mimi mělo 4100g a 53cm. Doktoři dostávali malou ven obtížně i císařem,malou pak museli rozdejchat,já měla na břiše otoky a modřiny, jak kdyby měl přejel nakláďak, bylo to dostat náročné pro mě i mimi.Po porodu mi řekli, že bych normální porod nepřežila já nebo malá.Takže doktorům VELKÝ DÍK!!!A jelikož jsem byla po císaři, tak veškerý pohyb - zvednout se z postele, sedět,chodit,osprchovat se…- byl dost náročný, myslela jsem, že chcípnu bolestí.Sestřičky, které se o nás starali, byli vynikající, ochotné, milé, vstřícné,se vším nám nemohoucím pomáhali, prostě super.OPĚT VELKÝ DÍK!!! Ale, co se týče setřiček na novorozeneckým - DĚS A HRŮZA!!!!Protivné, neochotné - hlavně v noci a při střídání směn, naštvané že musí něco dělat!!! My jsme totiž měly žloutenku, hnisavé očičko, problémy s kojením a zvracením.Takže jsem je furt „otravovala“ a to se jim asi mic nelíbilo.Jako prvorodička jsem měla sice vše nastudované z knížek,internetu a od kamarádek, ale realita je prostě jiná!!! Ještě že jsem byla na pokoji s maminou, která již doma jedno mimčo měla, takže ta mi radila a pomáhala.Jí patří také velký Dík!!!Jinak by mě asi odvezli na psychiatrii.
Jinak bylo vše v pořádku. Úklid 2krát denně, jídlo v normě (samozřejmě domácí strava je domací strava), čaj k dispozici 24hod.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy (na setřičky z novorozeneckého)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plínky pro minčo, vložky, vlhčené ubrousky (já je používala i po toaletě)a hlavně PITÍ, drobné do automatu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Luci011 06.05.11 napsala :

Do porodnice jsem přijela 12.8.2010 asi v 7 ráno. S bolestmi po cca 10 minutách. Voda mi ještě neodtekla. Natočili mi monitor.. Bohužel mi nedali ty kolečka na Adélku(já nevěděla , kam se mají dát),ale mimo, takže kontrakce neviděli a poslali mě na „hekárnu“ s tím, že to jsou poslíčky,ale že si mě tam nechají, když druhým dnem přenáším.
Do večera mě natáčeli ještě několikrát,ale pořád stejné.. Já měla už bolesti po 3 min. Neěřili mi. A já je nenáviděla. Zachránilo mě střídání směn.
Sestřička mě viděla, vzala na monitor, našla Adélku, přiložila na ní to kolečko a šlo se rodit :) Adélka se sice narodila až 13.8.2010 v 0:35 a já je milovala.Po 23 hodinách v bolestech jsem v rukou měla neuvěřitelně malý a ukřičený uzlíček toho největšího štěstí!
Jsem ráda, že jsem si s tím porodem počkala až na noční směnu :) Asistentky i paní doktorka DOKONALÉ!!!!!!
A na novorozeneckym? Asi jako všude. Byly tam sestřičky milionové i ne tak úplně příjemné,ale to je asi všude stejné.
Hned ráno jsem u snídaně seděla na židli, o stehách jsem nevěděla. Jen jsem je viděla ve sprše, když mi vypadly :)
Když to shrnu, byla jsem spokojená.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

říci manželovi/partnerovi, kde jsou úklidové prostředky pro případný úklid po mejdanu
asi si i něco navařit do zásoby do mrazáku, nebo poprosit babičky, jestli pomohou - po návratu domů nebude na vaření čas a nebo síla :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

jednorázové poporodní kalhotky, poporodní vložky, drogerii, neperlivé pití, kompotované švestky, krém na bradavky
mimču plínky, krém proti opruzeninám, ubrousky

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Chrudim - Anet R. 11.04.11 napsala :

V Chrudimi jsem rodila 10.2.2011 a to z toho důvodu, že tuhle porodnici hodně chvalili. Už bych tam ale znovu nepáchla. Už samotnej porod tocela podělali. Přijela jsem, byla otevřená na 4cm, Dr. řekla, že za hodinu rodim. Tak za tu hodinu přišla, propíchla mi vodu a dala nějakej popoháněč do žíly, aby se to rozjelo. Jenomže ja se pomalu otevírala a ten popoháněč mi píchli pak ještě 3× a kažkou tou injekcí se zvyšují bolesti. Takže já dalších 6 hodin měla čtyřnásobný bolesti než jaký mají ostatní rodičky. No úžasný, byla jsem ráda, že to mám za sebou. Sestry na poporodnim? Dětský byly strašný. Máte citlivý bradavky a bolej vás při kojení? to je tam naprosto nezajímá. Dají vám mastičku a myslej si, že už vás to nebolí. Bradavky jsem měla do krve popraskaný, nemohla jsem na sobě mít ani košili, chtěla jsem přestat kojit a malou dokrmovat, ale to je nezajímá. Prostě musíte kojit i kdyby vám ty bradavky měli upadnout. No mám z týhle porodnice prostě šílený zkušenosti.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Anonymní 01.04.11 napsala :

Takže já jsem poprvé rodila v roce 1979 a to v našem městě nechci uvádět v jakém,druhé též v našem městě roku 1982,později ji zrušili a šla jsem rodit do Chrudimi 1997,vím že už je o dlouho,ale byl to pro mě nej nej porod :-),personál dobrý,dali mi ho nakojit a už zůstala u mě,fakt dobré prostředí

Nahlásit
neutrální
Porodnice Chrudim - ZAVAKY 27.03.11 napsala :

Ahojky rodila jsem před 2 lety mám už dvě dcery a do 3 dítěte se nehrnu už z duvodu sester na novorozeneckém odělení.Nepříjemný že se to nedá ani popsatjedný vyhový druhý zase ne,malá nechtěla sát byla jsem z toho nervama prič a oni neochotný vracela jsem se vyřízená domu.Po měsíci jsem dostala zánět prsu kde mi odsáli 60 ml hnisu.Tak jim za to moc děkuji když jsem potřebovala poradit tak nic.Tak se držte.

Personál: sestřičky na novorozeneckém

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vložky,a mastičku na bradavky,a kojící čaj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - petronel 19.02.11 napsala :

Ahoj já jsem rodila v chrudimi 25.1.2011a byla jsem velice spokojená. Rodila jsem už po třetí a nemůžu si stěžovat.Na posledy jsem tam byla před šesti roky a tak jsem byla zvědavá co se změnilo, protože ani před tím jsem si nemohla stěžovat. Nastupovala jsem kvůli špatnému monitoru a tlaku a taky jsem měla den po termínu. Na příjmu byli všichni příjemní, vyšetřovala mě dr. Slavíčková a byla stále usměvavá. Druhý den mě ráno zaváděl tabletu dr. Slavíček a malá v pravé poledne byla na světě. Když jsem porodila tak mě všichni gratulovali a já si připadala že je tam se mnou moje celá rodina co tam bylo lidí. Všichni moc příjemní jak doktoři, tak doktorky, sestřičky, porodní asistentky a žákinky.
Na šestinedělí si taky nemůžu stěžovat. Sestřičky pomohly s kojením a stále se chodili ptát jestli něco nepotřebujeme.
Strava byla také dobrá.
Sice už další miminko neplánujeme,ale jinak bych šla zase rodit do Chrudimi. Byla jsem maximálně spokojená.

Personál: dr.Slavíček, dr.Slavíčková a Dál si nepamatuji

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Balík vložek, toaletní papír, plenky pro miminko

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Chrudim - Anonymní 21.01.11 napsala :

Rodila jsem v chrudimi a přítel mi chtěl zaplatit samostatný pokoj, řekli mu, že pokoj je volný, že jsou volné dva a nejde zabrat dopředu ale že se dohodnou po porodu. Po porodu řekli, že je obsazeno. Ležela jsem na pokoji s paní která porodila o pět min déle a ta se divila, že také chtěli jednolůžák a bylo jim řečeno, že rodíme jen my dvě a dostane ho ta, která odrodí dřív…ale ani jedna jsme ho nedostala.
Sestry z novorozeneckého byly nepříjemné. Jedna jediná byla velice příjemná a snažila se mi pomoct. Malej měl žloutenku a u krmení hned usínal, takže nechtěl tahat. Ochotná sestřička mi přinesla odsávačku abych se mohla rozkojit. Sestra na druhé směně na mě furt drškovala, že si ho neumím vzbudit aby tahal, že ho mám špatně přiloženého apod. Když jsem po čtyřech dnech odcházela, byla jsem na pokraji zhroucení a měli jsme už nachystané UM, že kojit nebudu. Až doma v klidu se to změnilo a i když jsem od začátku do konce přikrmovala UM, vydržela jsem kojit až do 11ti měsíců, kdy se mi stratilo mléko, jinak bych kojila dál. Ale z porodnice jsem odcházela totálně na dně.Navíc zapoměli udělat nějaká vyšetření a honili jsme to v den odchodu i s koleginí co rodila ve stejný den a chtěli nám odchod kvůli tomu odložit Znovu bych tam nešla. Sestry hrůza.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - nelaa 30.12.10 napsala :

Já byla snad se vším max spokojená. Ale je pravda, že já ani miminko jsme neměli jediný problém.

Možná snad upozornění pro neznalé: nesnězte tam všechno co vám přinesou. Dávali nám snad každý den u snídaně kiwi! No já čučela jak blázen :)
A taky dávají hrozně moc pečiva, takže mě úspěšně za 2-3 dny zabetonovali :)

Ale jinak si nemůžu stěžovat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Flyingfrog 22.09.10 napsala :

Nastupovala jsem na plánovanou sekci (13.9. 2010), ale dítě se mi stačilo otočit. Kvůli cukrovce porod vyvolávaný.
Nemocnice nemám moc ráda, ale když to vezmu kolem a kolem, tak: Příjemné prostředí, milí lidé (samozřejmě i nemilou osobu jsem potkala, ale to asi tak tři za celou dobu).
Sál nádherný, pomoc doktorů (měla jsem tam svého gynekologa, je úúúúžasný) u porodu byla fajn.
Pobyt na šestinedělí taky v pořádku. Milé sestry jak pro rodičky, tak pro děti. Pomáhaly mi, jak se dalo a že jsem jeden den otravovala pořád.
Pokoje fajn, s vlastní sociálkou, dvakrát denně uklízenou uklízečkou (včetně pokoje).
Měla jsem obyčejný pokoj, podle mě stačí. Jsou tam tuším dva třílůžkové, já byla na dvoulůžkovém.

Pokud chcete něco vědět, tak se ptejte.

Personál: MUDr. Pavelka, MUDr. Slavíček, sestry Hebká a Pecháčková, MUDr. Pinkavová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnice je super, ale nejezděte rodit v teplých měsících nebo se upečete :-) Totiž svítí tam skoro celý den sluníčko :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

svoje vložky (doporučuju Batist Flower)… no a fakt mi nevadilo si je vzít, ty jejich mě štvaly :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - kralicinka 05.05.10 napsala :

BYLA JSEM ZDE SPOKOJENÁ.MOC MILÝ A TRPĚLIVÝ PERSONÁL.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

NEZAPOMENOUT VLOŽKY TOALETÁK A VĚCI NA KTERÉ JE ČLOVĚK ZVYKLÝ Z VĚTŠÍCH NEMOCNIC KDE JSOU ZDARMA.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - isabela72 21.03.10 napsala :

Zkušenos z Chrudimské nemocnice mám moc dobrou.Rodila jsem 13.3 2010, lekaři moc dobří a sestřičky moc milé a hodné .Moc jsem byla spokojená.Na novorozenecké jsou sestříčky ochotné maminkám pomoci.Moc všem za tu péči děkuji a určitě doporučuji i odělení je moc hezké prostředí jak pro maminky tak i miminka .Byla jsem moc spokojená Hronová.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - bondulka 09.02.10 napsala :

Musím souhlasit, s ostatními ohlasi na porod v Chrudimi. Sice to nebyla procházka růžovým sadem (vyvolávání, špatné ozvy miminka, pupeční šňůra okolo krku, klešťový porod a kříšení malé), ale personál byl skvělý. Profíci na svém místě, a ač jsem věděla, že vše nejede tak jak má přenášeli na mne svůj klid a jistotu, že bude vše v pořádku. Partner byl, kromě píchnutí epidurálu celou dobu u mne a pomáhal,jak mohl. Na novorozencích jsem byla na nadstandartu. Bylo to fajn (na ostatní pokoje museli pro mnoho porodů přidávat další postele a moc klidu tam nebylo). Sestřičky byly opravdu milé a kvůli porodu kleštěmi mě neustále kontrolovaly jestli něco nepotřebuji. Sice bylo zrovna přeplněné oddělení, ale i tak nám moc pomohly se rozkojit. Někdy mají odlišné názory na kojení a odsávačky, ale myslím, že i to je vcelku dobře, protože vše má své pro a proti. Strávala jsem tam s malou skoro týden, 2× denně se na pokoji vytírá a myje sociální zařízení, jídlo bylo na nemocnici vyhovující.

Na konci března nás to čeká znova a tak se chystám jet opět do Chrudimi

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

jít se podívat osobně, jistě Vás to uklidní

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

poporodní kalhotky, kupu vložek, malé ručníky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - TerinaF 11.01.10 napsala :

Rodila jsem o měsíc předčasně, ale spontánně. Sestřičky na příjmu byly velmi milé a usměvavé,stejně jako pan doktor a to byly 3h v noci a měli tam jeden porod za druhým. Můj muž byl skoro pořád se mnou,jen při prvním vyšetření lékařem byl pryč. Ani nás nedávali na pokoj, ale rovnou na sál (pokojíky jsou hezké, viděla jsem je při prohlídce,kterou tam občas pořádá Chrudimský klub maminek). Prostředí skvělé, čisté, příjemné, výborně vybavené. Byli jsme v pohodě spolu, sestřička opatrně kontrolovala průběh, pak zavolala lékaře.Přišel, vyšetřil a rodili jsme. Nabídli mi epidurál, zavolali zkušeného anesteziologa,opravdu se mi ulevilo.Pak už se objevily novorozenecké sestřičky, druhý doktor mi hupnul na pupík a Kubík byl venku. Hned po kratičké kontrole mi ho dali na prsa a šili mě. Pak jsme tam ještě hodinu všichni ttři v klidu odpočívali, než mě přesunuli na pokoj. Měla jsme nadstandart(který je bohužel hned za hlavními dveřmi, takže moc klidný není).Všechny sestřičky byly moc fajn, jen se některé neshodují v názorech na kojení a příkrmy apod. Ale celkově moc příjemné a hlavně profesionální.Děkuji jim.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

podívat se tam

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

poporodní kalhotky+hromadu poporodních vložek, toal.papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Efík 06.01.10 napsala :

rodila jsem v r.2004 a r.2009.Můj první porod byl vyvolaný a dost dlouhý.Myslím si,že mě zbytečně trápili.Vždycky přišli,vyšetřili mě ,pokývali hlavou a odešli.Občas se našla dobrá duše,co mě utěšovala,ale sestřičky z novorozeneckýho byly hodný.Ale za to při druhém porodu to nemělo chybu.Všichni moc hodní, obětaví.Na starost mě měla sestřička Popílková-ta je na pravém místě,protože ví jak se lidsky chovat.Rodila mě paní Dr.Konigová-trpělivá a milá paní doktorka.Hodně mi pomohly k urychlení porodu.
Pokoje se snaží udržet čisté a jídlo se dá taky jíst.
Složitější je to se sestřičkami z novorozeneckýho.tak nějak jsem vycítila souboj dvou sestřiček.Jedna totiž má zastaralé techniky-taky říkala,že tam pracuje 20let,tak si udělejte obrázek-při přikrmování malýmu nalila do krku mlíko až to málem nerozdýchal a ta druhá sestřička byla tková šetrná-miminko brala jako by bylo porcelánový a metody dokrmování co nejšetrnější a rozkojování nevzdávala a chodila za váma klidně každou chvilku jak to jde.Protože jsem už měla doma jedno dítě,tak mě to jejich chování nijak nerozhodilo.
primář novor.byl senza,protože všechno vysvětlil a je to fešák.Chrudimskou porodnici jen můžu doporučit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

žabky do sprchy,protože ze začátku nemůžete sednout ani na záchod,tak já čůrala do sprchy.Hodně malých ručníků.Zvlášť na prsa a na spodek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chrudim - Betty03 03.01.10 napsala :

S chrudimskou porodnicí mám 2× ověřenou vynikající zkušenost. Vyzkoušela jsem si tu oba typy porodů - přirozený i císařským řezem u dvojčat. Personál se ke mně choval vždy důstojně, citlivě a s respektem, byla jsem informována o zákrocích, ptali se mě na má přání.
U prvního porodu to byl vyvolávaný porod, takže jsem si pobyla den i na předporodním pokoji, sestry byly velice laskavé, chápavé a povzbuzovaly nás. Nemocnice má opravdu luxusní - dle mého soudu- porodní pokoje, zcela oddělené, každý s vlastní koupelnou, jeden s vanou, tu jsem ale nepotřebovala, na pokoji je různé vybavení, míč, sedací vak, CD přehrávač. Sestry nás tam s manželem nechaly v klidu v přítmí, přicházely jen na pravidelné kontroly. Manžel měl k dispozici ledničku s pamlsky, které si ale moc neužil :-) Při porodu pak byl přítomen lékař i sestry a dětské sestry, děťátko ošetřili hned na sále a přiložily mi ho na břicho, pak jsme byli 2 hodiny sami i s miminkem, dostali jsme teplou večeři (v 1 hodinu v noci).
Na šestinedělí byl také pobyt úžasný, pokoje jsou po dvou, max. po třech, je možný i nadstandard po jednom, každý pokoj má vlastní koupelnu, vlastní koupací kout na miminko s přebalovacím pultem a vestavěnou vaničkou, celé odd. je nově rekonstruované. Dětské sestry se opravdu snaží pomoci při kojení, ale není žádné povinné vážení po každém kojení, jen po rozkojení jednou-dvakrát zkontrolují, kolik miminko vypilo, aby se ověřilo, že se laktace rozběhla. Maminkám zapůjčují různé laktační pomůcky a jsou ochotné kdykoli pomoci s přiložením atd. Také koupání miminek je citlivě, jednou-dvakrát za 5 denní pobyt, není nutné každodenně, jde o to, aby jednou to mamince ukázaly a jednou si to sama vyzkoušela.
Po císaři mi pomáhaly s dvojčaty, braly si je na noc a vozily mi je na kojení (první 2 noci).
Císařský řez jsem měla ve spinálním umrtvení, čili při vědomí, na sále byla příjemná atmosféra, miminka mi ukázali hned po porodu a pak ještě jednou oblečené. Na pooperačním pokoji se mi věnovaly sestry svědomitě, miminka mi vozily přikládat a druhý den jsem je již měla u sebe.
Zkrátka, dala bych plných 100%.

Personál: MUDr. Liška, MUDr. Grygar, MUDr. Slavíček, MUDr. Slavíčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

navštívit oddělení, aby věděly, do čeho jdou

Nahlásit

Fotky z porodnice

Elen

monitor dechu je vlastní, nedávají je tam, respektive sestřička, která...

první společná 2 hodiny po porodu

Michálek

po narození

na sále po píchnutí epidurálu

eliška v chrudimské porodnici

Stelinka v Chrudimské porodnici (teda na šestinedělí už). Jo a jsem ráda, že...

Terezka

Terezka a Anička v Chrudimské porodnici

Vybavení pokoje na nadstandrtu

Pokoj na nadstandartu

Spokojenost o všech procedurách na sále

Vážíme se po narození

První seznámení na porodním sále

Personál ošetřuje malou po narození

Personál ošetřuje malou po narození

Přidejte Vaše fotky k porodnici Chrudim.>

Děti z porodnice Chrudim

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Chrudim
Petra.arteP Natálie 50 cm, 3590g 14.03.2019
Kacenka020 Vysoké Mýto Nikolka 50 cm, 3200g 02.01.2019
PajkyPajk Chrast Alenka
49 cm, 3250g 27.10.2018
Karinuocka Patrick
50 cm, 3630g 15.09.2018
Denisa.kovarova Viktorka 49 cm, 3090g 30.07.2018
Leniice27 Chrudim Vojtěch
52 cm, 4080g 20.06.2018
Gemini91 Chrudim Filip
49 cm, 3080g 19.06.2018
jpad Prachovice Michal 48 cm, 3090g 01.06.2018
Alien155 Ema
47 cm, 2790g 12.05.2018
VeronikaHendrychova Natálka
51 cm, 3500g 30.04.2018
Lenochovi Adéla 49 cm, 3520g 04.04.2018
ARLenochovi Adéla 48 cm, 3580g 04.04.2018
SarkaSmesna Julie
50 cm, 3150g 26.02.2018
Šárka281 Viktorka
51 cm, 3410g 26.02.2018
Klara kovackova Lucie kovackova
49 cm, 3330g 26.02.2018
Monisek27 Chrudim Matěj 51 cm, 3510g 04.02.2018
Kachenko Tadeášek
51 cm, 3930g 16.01.2018
RomiiiJ Victoria 48 cm, 2750g 20.12.2017
Kačka N Bečváry Matěj Steinbock
49 cm, 3010g 16.12.2017
Subee Eliška 49 cm 25.11.2017

Rodily v porodnici Chrudim

Chystají se rodit v porodnici Chrudim

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Chrudim (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Chrudim?