Chrudimská nemocnice a.s., Gynekologicko - porodnické oddělení

V chrudimské porodnici provádějí porody od 36. týdne.

Porodnice disponuje 17 lůžky a třemi samostatnými porodními boxy se sociálním zařízením. Součástí jednoho porodního boxu je relaxační vana pro první dobu porodní. Porody do vody ale v porodnici neprovádějí.

Nemocnice pořádá jednou měsíčně jednorázové přepodorní kurzy, které jsou spojené s prohlídkou porodních sálů. Máte-li o kurz zájem, objednat se můžete na emailu porodnibesedy.chn@nempk.cz. Na stejném emailu se můžete přihlásit i na besedu s těhotnými, jejíž cena je 200 korun za osobu.

Přítomnost otce u porodu je možná a není zpoplatněna.

Přečtěte si Informace pro budoucí maminky.

Doporučují maminky porodnici Chrudimskou nemocnici a.s., Gynekologicko - porodnické oddělení?

Hodnoceno 91x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Tomáš Pavlíček

Porodnice: +420 469 653 451

Porodní sál: +420 469 653 444

Novorozenecké oddělení: +420 469 653 454

Adresa: Václavská 570, Chrudim 537 27

URL: http://www.nemcr.cz/gynekologicko-porodnicke-oddeleni

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Chrudim

05.09.20

No, já se tu ani nechci rozepisovat, nebo zas budu brečet.. jen par věcí: jelikož sem typ člověka, co má přirozený respekt z doktorů, věří jim, tak teď zpětné vím, že jsem se neměla nechat cpát do něčeho, co nechci a už bych nikdy nic neodsouhlasila, ale kdo při tý strašný bolesti, strachu a nátlaku “musí to tak být” by to neodsouhlasil, co? On se vlastně ani nikdo neptal, vždy přišli, oznámili a odešli.. že si vás nějaká PA všimne ani nečekejte, aby vám řekla, jak aspoň dýchat, zapomeňte.. No prošla jsem si všechno, hrozný - píchnutí vody, tři dávky oxitocinu, tři dávky epiduralu, 2× cévkování, vnitřní “roztahování čípku a všechny tyhle moc “příjemný” metody a dál radši nebudu ani pokračovat.. rodila jsem 30 hodin a výsledkem bylo, že jsem měla zkaženou vodu, vysoké horečky a přiotráveného syna, který měl příchod na svět fakt hrozný.. naštěstí se narodil přirozeně, tlačila jsem jen 15 minut a potrhala se až na čípku.., nechci domyslet, co by se mohlo stát, kdyby tam byl dýl! A o tom příšerném nátlaku do kojení, co na oddělení následoval radši mluvit ani nebudu.. bradavky do krve, dítě řvalo hlady ale “maminko přikládejte”.. výsledkem bylo, že sem měla mléko až 7 dní po porodu a uřvaný hladový dítě.. za mě teda takhle, už bych tady nerodila a pokud jo, byla bych víc “oprásklá” nebo měla PA, která by jasně řekla, co chci a co nechci (po předchozí domluvě)..

Personál:

Vystřídalo se jich tolik, ze bohužel nevím ..

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní porodní asistentku, porodní plán

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Asi vše, co mají v soupisu napsané, stačí

23.03.20

Ahoj, ačkoliv jsem člověk, který si nikdy na nic nestěžuje, ráda bych se podělila o svou zkušenost. Rodila jsem letos v únoru. Když jsem přijela do porodnice s kontrakcemi po 2-3 minutách, mezi dveřmi nás čekala PA a velmi nepříjemně na mě houkla “no tak pojďte”. Upozorňuji, že jsem mladá maminka a z většiny personálu jsem necítila téměř žádný respekt.
Když jsem vešla na příjem, měla jsem silnou kontrakci, při které jsem si dřepla. AP mi řekla “no tak ale nezdržujte”. Posadily mě na monitor a naštěstí přišla velmi milá studentka, která byla stejně stará jako já a velmi mě podporovala. Ihned jsem šla na porodní box, kam přišel i partner. Tahle studentka se o mě starala nějaké 3 hodiny, než se vyměnila směna. Pak přišla jiná, také milá asistentka.
Ta se na mě chodila jen koukat do té doby, než přišla fáze tlačení. Pak se seběhlo více lidí. Porod miminka proběhl bez komplikací. Jen jsem měla velký nástřih hráze, na který se mě nikdo nezeptal. Dále mi nešla porodit placenta, protože se roztrhla. Zaživa mi vrazili ruku do břicha a tahali kusy placenty. To byl opravdu ten nejhorší zážitek, ale za to nikdo nemůže. Prosila jsem o něco na bolest, vlastně i během porodu, ale dostala jsem jen rajský plyn, který podle mého názoru byl k ničemu. Ale asi má každý jinou zkušenost.
A teď pobyt na šestinedělí. První dva dny se moje miminko nechtělo přisát, dali mi tedy klobouček a miminko stejně nechtělo a plakalo. 2 dny nejedlo a pořád jen spalo. Ubralo docela dost na váze a já sestrám tvrdila, že se mi zdá, že mu kručí v bříšku. Prý to není možné. Třetí den pediatrička zkonstatovala, že je opravdu miminko vyhladovělé a nemá ani sílu být vzhůru. To je něco na poporodní hormony..
Dali nám tedy BEBU na dokrm, ale že mi nejde kojit, to se nikdo nezajímal. 3 den ale přišla sestřička, naprostý anděl, jen si pamatuji, že byla mladá a měla růžové vlasy. Ta u mě seděla skoro 2 hodiny vkuse a “naučila” miminko sát. Nebýt téhle sestřičky, přijdeme domu a budeme na flašce.. strašně bych jí chtěla poděkovat, bohužel jsem nezaznamenala její jméno.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji si vzít dubovou kůru a uvařit si odvar, kterým si budete spodek oplachovat. Strašně mi to pomohlo na bolest i na zahojení. Ale chce to opravdu po každé návštěvě toalety se opláchnout.

10.03.20

Tuto porodnici musím všem doporučit…můj porod nebyl jednoduchý, chvíli mě teda potrápili, ale zároveň se mi snažili vyjít ve všem vstříc. Měla jsem s sebou porodní plán a je pravda, že si ho několikrát pročítali a diskutovali ho se mnou. V určité chvíli už jste rádi, že jste… přišlo mi, že pak všichni lítali jen kolem mě…od úžasných porodních asistentek po doktory. Ač je Chrudim menším městem, tak porodnické oddělení zde mají zmáknuté na jedničku a úplně v klidu bych sem šla rodit znovu. Strašně ráda na tuhle dobu vzpomínám…na novorozeneckém se o mě starali jak o miminko a musím uznat,že to opravdu bylo jedno z nejhezčích období mého života… strašně moc děkuji celé nemocnici, pokud znovu rodit, tak sem. U porodu jsem měla svého gynekologa, pana doktora Grygara a díky němu jsem našla poslední zbytky svých sil a věřila, že to dopadne dobře.
Velice dobrý a zkušený doktor, určitě ho doporučuji všem nejen chrudimačkám pokud hledají kvalitního gynekologa.

Personál:

Mudr.Vit Grygar, Mudr.Filipiova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše co je napsáno na stránkách porodnice

19
05.03.20

Za mě porodnici vřele doporučuji. Mám za sebou tři porody. První v Pardubicích 8/2012, tam jsem moc spokojená nebyla (ne ani tak s průběhem porodu, jako spíš s oddělením šestinedělí a novorozeneckou péčí) a proto jsem v roce 3/2016 zvolila po absolvování besedy, která se mi moc líbila a kde jsem zjistila, jak to v porodnici chodí a co mohu očekávat, Chrudim. A na základě kladných zkušeností jsem si ji zvolila i teď 3/2020. Každému určitě doporučuji přihlásit se na besedu. V tomto roce bych chtěla moc poděkovat za přístup personálu, který mě měl na starosti. I když měly hodně napilno a všechny porodní sály byly obsazené, chovaly se všichni mile. Byla jsem dostatečně o všem informována. Od porodní asistentky jsem dostala rašelinový zábal na bolavá bedra a manžel masážní olej, aby mi mohl pomoct od bolesti.
Pravidelně za mnou asistentka chodila a radila, co mám dělat, jak změnit pozici, kdy prodýchávat a kdy už přitláčet. Zmínila jsem se, že mi porodní pozice na zádech nevyhovuje a že bych chtěla rodit na boku. Po domluvě s paní doktorkou mi v tom bylo vyhověno. Samotný porod probíhal rychle a bez komplikaci, každý zákrok mi byl dopředu sdělen a já jsem ho odsouhlasila. Paní doktorka a porodní asistentka byly úžasné. Musela jsem podstoupit nástřih hráze, na který jsem byla dopředu upozorněna, že vzhledem k hmotnosti miminka(nakonec 4600g) bude potřeba. Byly mi zodpovězeny všechny otázky.
Na oddělení novorozenců a šestinedělí jsem byla také spokojená. Sestřičky byly milé a ochotné. Tím, že jsem měla už třetí miminko, tak nemohu hodnotit informovanost třeba pro prvorodičky. Měla jsem pár dotazů ohledně kojení a vše mi bylo vysvětleno. Informovanost o zdravotním stavu miminka byla podrobná a srozumitelná. Pediatři také velmi milí a srozumitelně informovali o zdravotním stavu miminka a také o tom, co ho čeká za vyšetření, případně o průběhu léčby a proč je potřeba. U nás konkrétně silná novorozenecká žloutenka. Všem tímto moc děkuji a vážím si jejich práce, která je velmi náročná.

Personál:

MUDr.Fořtová, porodní asistentky Pecháčková, Voženílková, dětská sestřička Korbeková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě navštívit besedu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vesměs platí to, co píší na stránkách. Na oddělení šestinedělí a novorozenců je hodně teplo. Takže košile lepší s krátkým rukávem. Župan jsem nepoužila. Pokud nechcete pít přeslazený čaj, tak vlastní čaj (nejlépe kojící) nebo jiné nápoje.

3426
17.01.20

Rodila jsem 7/2019 a s porodnici i s novorozeneckým oddělením bezvadná zkušenost. Při první době porodní mi byl poskytnut rašelinový zábal. Byly tam moc příjemné sestřičky a úžasná mladá paní doktorka. Bohužel si nepamatuji jména. Rodila jsem 5 hodin. Byla jsem 36+2.Na novorozeneckém sestřičky by zasloužili metál, všem se věnovaly úplně senzačně a byla jsem nadšená z velké podpory kojení. Za mě super. Strava, no, klasicky nemocniční, ale čaj mi moc chutnal.

Personál:

Bohužel nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, všichni jsou moc milí a nechávají vše na vašem rozhodnutí

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

S sebou plínky, vlhčený ubrousky, kapesníčky, obuv a vložky pro sebe, ručník.

113
05.01.20

V této porodnici jsem rodila v 11/2016 a moc nadšená jsem nebyla, co se týká chování lékařů i sester rovnalo se katastrofě. Nevhodné chování před rodičkou i partnerem, zbytečné zásahy při porodu, žádné vysvětlení.

Ovšem znovu jsem tu rodila 6/2019 a neuvěřitelná změna. Přístup doktorů bez výtky. Hlavně jedna paní doktorka byla naprosto úžasná. Sestry na porodním sále? Samý anděl, naprosto skvělí. To se tentokrát rodilo jedna báseň. A sestřičky na novorozeneckém? Těm moc děkuji za všechnu jejich péči, ochotu vše říct/vysvětlit, pečlivost, žádné stresování.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Než se pro porodnici rozhodnete, určitě jí navštivte a prohlídněte si jí, obzvlášť pokud jste prvorodička.:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě všechny potřebné papíry. A poté dostatek poporodních vložek, toaletního papíru, jednorázových plenek pro miminko. A v létě obzvláště pití, pokud nechcete pít teplý čaj.

1
20.03.19

Co se týče oddělení rodiček, porodních sálů a personálu, nemám, co bych vytkla. Naprosto skvělý přístup lékařů i porodních asistentek.
Jediné, co mě celkem naštvalo, že jsem podepsala, že si nepřeji, aby na mne byly prováděny zákroky ze strany učenců a hle..rodila mě studentka za dohledu doktorky. Ale při porodu mi to bylo v konečném stádiu přes bolesti jedno a slečna byla prý dle přítele moc šikovná.
K oddělení matek po porodu, sice bylo na houby, že cokoliv bylo potřeba k novorozencům muselo se chodit až dozadu a zvonit na sestry, ale sestřičky pro matky po porodu byly moc hodné. Co mě ale zarazilo, bylo, že vlastně kromě 1 balení poporodnch vložek a dvoucentimetrového bepantenu pro mimi, nic jiného nedostanete. Dále mě mrzelo, že jsem si zaplatila nadstandard a jediná jeho výhoda byla, že jsem mohla mít delší návștěvy přímo na pokoji. Sestry z novorozeneckého mi snad daly sežrat, že rodím poprvé. Nenechali mě používat ani přebalovací pult, asi abych tam mimi nenechala nedejbože válet se bez dozoru, přebalovat jsem musela zásadnê v postýlce. Potom ke kojení. Malá mi rozkousala do krve bradavky a samozřejmě pak sála krev, kterou následně blinkala. I přes prosby, aby mi ukázali, jak krmit přes stříkačku, než se mi to trošku zahojí, mě stejně nutili kojit přes prso, ať chci nebo ne.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou dostatek plen a vhlčených ubrousků pro mimi, vlastní bepanthen a alespoň dvě tři balení poporodních vložek. To jejich balení jsem měla spotřebované ještě v den porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zápis z matriky, pokud nejste vdaná a chcete, aby se mimi jmenovalo po tatínkovi

08.02.19

Za mě porodnice úplně vyborná, rodila jsem zde třikrát 2005, 2008 a 2018 a strašná spokojenost. Doktoři i sestřičky strašně milý a úžasný přístup určitě bych neměnila. Hezky se starají o rodičky, i o miminka. S čímkoliv poradí a rádi pomůžou. Já doporučuji na 1000%

Personál:

Bohuzel si nevzpomenu ale pani doktorka byla skvela myslim ze Ruska s paradni cestinou

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klidné nervy. Je to tam super, není se čeho bát

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě veškeré doklady v dokumentaci. Pak věci pro mimi a pro mamku. A popřípadě odsávačku na mléko, až se dost prsa nalijí. Ale oni ji tam i půjčují, což je super.

31
26.12.18

Naprosto skvělé, vyšli mi vstříc téměř ve všem, co jsem si přála. Oddělení šestinedělí by snad už ani nemohlo být lepší, 100% soukromí a žádný nátlak. Příště určitě budu rodit opět zde. Děkuji Mudr. Fortové za skvělý přístup, lepší lekařku si nedovedu ani představit.

Personál:

Mudr. Fortova, PA Vlkova

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na web stránkách je vše napsané, ale počítejte s tím, že musíte mít vlastní toaletní
papír, ručniky, plínky pro miminko, poporodní vložky

2
15.07.18

Nejlepší porodnice. Skvělý přístup a péče.

Personál:

MUDr. Fořtová, PA Bačkovská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se nejdříve podívat, abyste věděli, do čeho jdete a jaké tam je prostředí. Budete pak klidnější.

2235
28.02.18

Ležela jsem 3 dny na sálech než mi byl proveden císařský řez v roce 2016. A sestřičky zde byly super. Trochu jsem měla hrůzu z primáře, má takový „přísný výraz“, ale nedávejte hned na první dojem, zdání klame.

Na novorozeneckém oddělení to bylo fajn, sestřičky se snažily ve všem maximálně pomoct. Jen jedna sestřička byla nepříjemná, ale jméno si bohužel nevybavuju. Nejlepší byla taková „silná sestřička“, moc milá a vždy dokázala zvednout náladu.

Byla jsem ze všeho vyjukaná, a tak když jsem kdykoliv zazvonila na sestřičky a chtěla jsem se na něco zeptat nebo s něčím poradit, tak jsem neměla nikdy pocit, že bych obtěžovala.

Ještě jedna věc mě docela dost vadila, a to byl jejich postoj ke kojení. Každé 3 hodiny kojit, odsávat i v noci. Přišlo mi zbytečné budit v noci dceru na kojení, když spokojeně spala, protože byla od narození velmi uřvaná, a když spala, tak to byl hotový zázrak. :-) Ale stejnak si doma každý najede na ten svůj režim.

Jen co mi trochu vadilo na novor.ozeneckém oddělením bylo to, že uklízečka už chodila „šůrovat“ třeba už v 6:00 hodin ráno, ale těch pár dní se to dalo přežít, je to přeci jejich práce. A i uklízečky byly moc fajn.

Personál:

Primář Pavlíček + sestřičky z por.a novorozeneckého oddělení

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se nebát na cokoliv zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně kartičku pojištěnce, těhotenskou průkazku, oddací list a prohlášení o jménu dítěte a přihlášení otcovství.

Pro maminku - poporodní vložky (doporučuji Batist flower). Jeden balíček dostanete v porodnici, kojící košile a podprsenky, síťované kalhotky, vložky do podprsenky, hygienické potřeby, župan (já ho ani nevyužila), dostatek toaletního papíru a ručníku, nabíječku na mobil.
Případně i vlastní odsávačku na mléko, protože dvě odsávačky na jedno oddělení bylo opravdu málo.

Pro miminko - jednorázové plenky, vlhčené ubrousky. Možnost i vlastního oblečení, ale za mě zbytečné. Když bylo potřeba, tak sestřičky čisté oblečení donesly.

8
08.08.17

Proč jsem si vybrala tuto porodnici - první dítě jsem rodila ve FN HK a nebyla tam příliš spokojená. Pro porod druhého dítěte jsem hledala menší porodnici v přijatelném dojezdu.

Porodnici v Chrudimi hodnotím pozitivně po mnoha stránkách, právě i ve srovnání s předešlou zkušeností jinde.

  • příjemné prostředí, výborná a komfortní vybavenost (porodní sál - vše na jednom místě včetně „vybavení“ miminka po porodu, nikam ho nemusí odnášet, sprcha, WC, postel, ulevující pomůcky, rádio…)
  • je to menší porodnice, takže je vše blízko - z pokoje stačí udělat pár kroků k dětským i ženským sestřičkám, vyhodit špinavé prádlo, uvařit si čaj…
  • jídlo nosí na pokoj, takže i když zrovna kojíte nebo mimi pláče, nemusíte mít strach, že se nestihnete najíst, přizpůsobíte si to podle potřeby
  • personál je vlídný, maximálně se snaží vyjít vstříc, maminky „nediriguje“ (viz moje předchozí zkušenost), ale pomáhá, podporuje, vysvětluje (naprosto perfektní jsou všichni - od lékařů po pracovnice úklidu)
  • je zde naprosto zachovávána důstojnost maminek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Srovnat si, jaká mají očekávání a podle toho si vybrat. Každému vyhovuje něco jiného.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a ručníky. :-)

06.06.17

Rodit bych sem nešla. V 8. týdnu těhotenství špatná diagnóza, paní doktorka Fořtová dobu zkoumala čípek s výsledkem, že je „atypický“ a musí ho vidět zkušenější doktor a způsobila mi krvácení.

Paní doktorka Brethová po vyšetření sdělila velice stroze a necitlivě, že se jedná o potrat, že dítě je už v porodních cestách a cituji, ať si to tak neberu, že přeci ještě dítě mít budu a že na 100 % potratím a že bych měla jít hned na revizi. Srdíčko ovšem stále tlouklo. Rozhodla jsem se, že počkám do druhého dne.

Pak ze mě začaly odcházet sraženiny, tudíž doktorka rozhodla, že půjdu na zákrok hned. Mezi tím mi sestřička ovšem dala mlíčko v krabičce, abych do rána nehladověla, tudíž mě anesteziolog na sál nechtěl. Ráno přiběhl pan primář, docela rozčílený, jestli si uvědomuji, že miminku stále bije srdíčko. Tak jsem odpověděla, že paní doktorka říkala, že to nemá žádnou šanci (ptala jsem se asi 1000× jestli je aspoň mizivá naděje, vždy odpověděla že ne a ať jdu na revizi). Čekali jsme miminko z umělého oplodnění, vymodlené. Primář řekl, že počkáme, že to může být obyčejný polyp! Zachránil mi tím dítě, nebýt shodou náhod, tak ho paní neomylná doktorka zabila. Kvůli onomu „šetrnému“ vyšetření se mi udělaly pod placentou sraženiny a několik týdnů jsem ještě krvácela a špinila. Pak se to uklidnilo.

Ve 23. týdnu těhotenství jsem sem jela znovu, začala jsem špinit, dovezla mě sem rychlá. Jméno doktorky si nepamatuji, prohlédla mě a řekla, že se jedná o prasklou cévku v čípku a že si mě tam pro jistotu nechají. Následně mi začal vodový výtok, který byl čím dál vodnatější. Lítala jsem za sestrou s vložkou, pokaždé test na plodovku negativní, pak ze mě vyšel i kus bílé tkáně, pořád to ale nikoho nevzrušovalo. Výtok byl čím dál vodnatější a měla jsem zvýšené leukocity. Dle doktorů ale vše v pořádku a v těhotenství běžné.

Ještě v ten den v noci mi praskla ve 23. týdnu těhotenství voda a vezli mě rychlou do Hradce. Byl zázrak, že mi malou zachránili. Každopádně mám se zdejším personálem kromě pana primáře špatné zkušenosti. Rodit bych sem rozhodně nešla. Toť moje zkušenost.

Personál:

MUDr. Brethová, MUDr. Fořtová, MUDr. Pavlíček

271
25.01.17

V porodnici Chrudim jsem rodila v 7/2016. Jako prvorodička (navíc s ředěnou krví kvůli Leidenské mutaci) jsem se porodu strašně bála. Do porodnice jsem odjížděla kolem oběda s kontrakcemi po 5 minutách. Na příjmové ambulanci jsme „papíry“ vyřídili velice rychle, protože jsme se zde před pár týdny zúčastnili předporodní přednášky, včetně kontroly prsou (kvůli příp. vpadlým bradavkám apod.) a sepsání příjmu nanečisto (kde si sestřička do PC zadala všechny ty zdlouhavé otázky ohledně vzdělání atd.).

Po prohlédnutí lékařkou nás odvedli na porodní sál, kde jsem dostala tu šetrnější variantu klystýru a kolem 14h mi píchli vodu, tím se kontrakce rozběhly mnohem intenzivněji, cca po 2 minutách a tak to šlo několik hodin. Bohužel jsem stále byla málo otevřená, tak jsem dostala infuzi s Oxytocynem a poté už to šlo velmi rychle.

Poprvé jsem špatně tlačila, ale PA mi hned vysvětlila, jak to při příští kontrakci udělat lépe a pak už byla malá na 2 zatlačení venku (dali mi jí hned na prsa) - 19,30h. Nástřih jsem vůbec necítila, jen takové teplo. Šitá jsem byla vevnitř hodně, ale dr. se opravdu snažil a dokonce mi u toho říkal, že se přeci chci tatínkovi líbit (bohužel jsem se nezeptala na jméno dr.) :-).

Po ošetření malé hned vedle na lehátku (pořád jsem na ní viděla) nám ji dali na 2h ke mě do postele na přisátí a nechali nás s tatínkem celou dobu v klidu. Teprve potom si malou sestřička odvezla, tatínek jel domů a mě odvezli na vozíčku na pokoj. Vedoucí laktační poradkyně byla úžasná, i když se mnou dělali hormony psí kusy, kojení se nakonec zadařilo a kojíme do teď (kvůli žloutence jsme dokonce využili možnost laktačního poradenství ještě 2 dny po propuštění domů, protože mi u toho malá pořád usínala).

Celkově mi bylo vždy všechno řádně vysvětleno. Jsem lékařům a sestřičkám v této porodnici hrozně moc vděčná za jejich odbornost a vstřícný přístup. Příští porod určitě naplánuji opět do Chrudimi :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu… Vědí co dělají (platí pro porod i kojení) :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír :-D

330
01.12.16

Po špatné zkušenosti při prvním porodu v Pardubicích jsem napodruhé zvolila Chrudim a byla jsem naprosto nadšená a spokojená!

Všichni vstřícní, milí, povzbuzující, trpěliví, prostředí příjemné až rodinné. Přístup ať už lékařů, lékařek, tak sestřiček při porodu i následné péči byl za podtrženou 1*.

Všem patří veliké díky, takhle by to mělo fungovat v každé nemocnici!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, personál je maximálně vstřícný a milý, pomůže jak může.

06.11.16

Rodila jsem císařským řezem. Vše mi bylo krásně vysvětleno, takže jsem věděla, co se bude dít. Operoval mě primář Pavlíček a další lékařka ( jméno si už nepamatuji), starší Ukrajinka. Porodní asistentka a anesteziolog byli také výborní. Tatínek dostal malou hned na pochování.

Poté jsem byla přesunuta na JIP, kde se o mě starala mladá, příjemná blondýnka. Veškerý personál byl úžasný, včetně sestřiček a doktorek z novorozeneckého.

Propouštění se mnou vyřizovala doktorka Dita Winklerová, také doporučuji.

Personál:

MUDr. Pavlíček, MUDr. Winklerová

4660
21.06.16

Ohromný dík patří lékařům, všem porodním asistentkám a kupodivu i dětským sestřičkám. :-D Můj druhý porod zde byl sice dáááleko bolestivější jak ten první,ale za to naprosto dle mých představ.

Porodní asistentky byly úplně úžasné, vymýšlely vše možné, aby mi ulevily od bolesti. Lékaři měli skutečně velkou trpělivost. Porod se obešel bez epiduralu, bez zbytečného podání oxytocinu ,syna jsem hned po vytlačení dostala na břicho-vážení a měření se odehrávalo až poté, co jsem s ním chvíli strávila.

Báječně jsme si s manželem užili dvě hodinky po porodu v klidu, bez narušování (jen mi donesli jídlo), v přítmí.

Poté na oddělení bylo taky vše super, na rozdíl od prvního porodu mi nikdo nekecal do kojení, takže laktace se rozběhla hned úplně sama,bez nějakého mordování bradavek, dokrmování atd. Sestřičky chválily, povzbuzovaly, na nikoho nepříjemného jsem tam za celou dobu pobytu skutečně nenarazila.

A i jídlo se dalo jíst. Za mě 1!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, pleny, vlhčené ubrousky, toaletní papír.

20.06.16

Rodila jsem poprvé a vše proběhlo tak, jak mělo. Jako prvorodička jsem měla porod rychlý a hlavně bez poranění. Přístup na porodním sále byl super, všichni byli milí a ochotní.

Na oddělení šestinedělí to bylo taky fajn, nic jsem nepotřebovala, takže se sestřičky vždy jen představily. :-)

Pro mě asi nejhorší část byly novorozenecké sestřičky - vadil mi jejich zastaralý názor ohledně kojení - kojit po 3 hodinách a jen určitou dobu, pojmy přední a zadní mléko, slabé mléko atd. Potom nesmyslné vážení a dokrmy…

Za celou dobu pobytu nikdo nepřišel aby zkontroloval správnost přisátí (to jen poprvé po porodu). Tvrdili, že mám málo mléka, ale třeba homeopatika nebo bylinky žádná z nich nedoporučila. Zato už 4.den po porodu chtěli dokrmovat 100 ml UM, což je na malinký miminkovský žaludek až moc. Mnoho maminek, které odchází z chrudimské porodnice, tak nekojí. Taky jsem si myslela, že mají pravdu a poslouchala je… Když miminko brečelo, nevěděla jsem proč - později jsem zjistila, že to bylo hlady kvůli těm intervalům. :-/

Po propuštění jsem si domu pozvala LP a začala kojit podle potřeby miminka a jak dlouho chce. Jsou nám 3 a půl měsíce a krásně přibýváme i bez dokrmu. Takže za mě porodnice super, ale novorozenecké nic moc…

Personál:

MUDr. Fořtová, PA Brethová, PA Kavková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Psychickou pohodu. :-)

24.05.16

Jako prvorodička jsem dala na zkušenosti kamarádek a jela z Pardubic rodit do Chrudimi a rozhodně nelituji, nemám nic, co bych vytkla. Za celý pobyt zde jsem se nesetkala s nikým, kdo by mi nechtěl pomoct nebo poradit. Odcházela jsem z porodnice s pocitem, že doma všechno zvládnu. Paní doktorka u porodu byla tak klidná, že jsem ani nemohla hysterčit… PA také super. Za mě 100% spokojenost.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jedna výtka se přeci jen našla - jídlo. Třetí den jsem ty omáčky s knedlíkem už nemohla, to se dá vyřešit donáškou ovoce od návštěv.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Čaj pro kojicí, vložky, toaletní papír.

6000
02.03.16

Podruhé a opět veliká spokojenost. :)

Doma jsem měla 2 hoďky poslíčky po 5 minutách (trvali krátkou dobu, tak mi bylo jasné, že to ještě nebude k porodu). Ale manžel byl nervózní, že jsem druhorodička, tak jsme raději jeli. Na monitoru samozřejmě nic… Jakmile jsem si lehla na lůžko, vše přestalo a otevřená na prst. Chtěla jsem jet domů, ale jelikož už jsem byla v termínu, poslali mě na pokoj s tím, že když se to nerozjede, budeme ráno vyvolávat.

Na pokoji se rozjely už větší bolesti… to bylo 13 hodin. Asi ve 14 jsem si zavolala doktora, jestli by mě zkontroloval. Nález byl větší, tak jsem se přemístila na sál. Přípravu jsme jen tak tak stihli. Hned poté mi praskli vodu a okamžitě jsem šla tlačit. Bez nástřihu a jediného šití se nám Emička narodila v 15:03. Takže porod bez jediného léku na bolest, bez nástřihu a rychlovka.

Na šestinedělí to bylo tentokrát jako dovolená. Sestřičky super, jídlo parádní. Od začátku tentokrát šlo i kojení, takže žádný stres. Původně jsme chtěli nadstandard, aby manžel se synem (v té době 22 měsíců) mohli být co nejvíce se mnou. Bohužel bylo plno a čekačka, že by jsme se tam neměli šanci ani dostat, ale nakonec to vůbec nevadilo a návštěvní doba stačila. :)

Personál:

MUDr. Pavlíček

19.01.16

Tak tady jsem rodila podruhé a taky už bohužel naposled. Můj druhý porod dopadl katastrofálně. Málem jsem jim tam vykrvácela a ještě jsem v mích 25 letech přišla o dělohu. Takže také špatné zkušenosti.

Šla jsem do porodnice byla to středa v 10 hod. dopoledne. Na monitoru se ukázaly malé kontrakce a tak si mě tam nechaly. Šla jsem dolů na příjem a pak na pokoj, který je na sále. Tam jsem měla být, dokud mi nepraskne plodová voda anebo nezačne porod. Kontrakce byly ale velmi slabé. Celou dobu nic, bolesti jsem už víc pociťovala k večeru.

Plodová voda mi praskla až ve tři čtvrtě na 12 večer. Až po umytí a převlečení do čisté košile jsem byla převezena na sál. Od té doby mi porod nepostupoval a ani jsem se neotvírala. Tak mi píchly injekci na zesílení, aby se to pohnulo, jenže já se stejně neotvírala a bolesti už byly dost znatelné a podle mě dosti bolestivé. Jelikož jsem prvního syna rodila císařským řezem a druhý porod taktéž nepostupoval, tak jsem si myslela, že mě nenechají tak dlouho trpět a pudu znova na císaře.

Asi ve tři ráno jsem tu protivnou paní doktorku poprosila o něco na bolest, ale prý je ještě něco brzo dávat. A tak jsem to nakonec ještě překousla a řekla si, že to ještě nějak zvládnu. Asi za hodinu při další kontrole jsem to zkusila znova s tím, že mi epidurál nemohou dát, že mám rýmu.

Tak jsem jí řekla, že když mi to nepostupuje a že když se vůbec neotvírám (byla jsem pořád jen na 5 prstů), tak ať mě vezmou na císaře. A prej že ne, že musíme počkat. Už jsem z těch bolestí a k vůli únavě byla tak vyčerpaná. Pak znova kontrola kolem páté a pořád nic. Nakonec jsem jí už se zvýšeným hlasem řekla, že chci zavolat jiného dr., ale asistentka mi řekla, že musím čekat na výměnu služby. Pak konečně došel pán doktor a při kontrole vnitřně pořád stejné, podle monitoru docházel malému kyslík. Takže jsem musela okamžitě na sál, že mi bude proveden císařák. Nakonec jsem se pobrala až asi ve 3 odpoledne na JIPce, a to s velkými bolestmi.

Strašně mě bolelo břicho, tak jsem to řekla sestře, která tam byla a prý to mám po císaři, že je to normální. Jenže při prvním jsem cítila při větším pohybu bolest jizvy, ale tohle byla jiná bolest. Tak pak nakonec zavolala doktora. Prohmatal mi břicho a vyšetřil zespoda. Najednou ze mě vyteklo tolik krve a podle výrazu sestry to byla hrůza. Musela jsem okamžitě znova na sál, že mi musí být odebrána děloha. Po operaci jsem byla na ARU dva dny. kde mi tam musely dávat 5 transfuzí krve a dvě plazmy.

5
19.01.16

Když čtu ty negativní komentáře, tak mě jímá hrůza a nedovedu si to představit. Já rodila v Chrudimi v roce 2011 a za měsíc se to chystám zopakovat. Byla jsem prvorodička a porod byl velmi dlouhý. Na sále jsem byla od 16 hod do 3.20 hod+ 2 hodky se synem. Celou dobu se o mě perfektně staraly PA a doktor za mnou byl také několikrát.

Nechtěla jsem se otvírat, tak mi píchali povzbuzovačku. Po přijetí jsem epidural odmítla, ale po jedné ráno jsem si o něj sama řekla. Vše v pohodě. Musím říc, že PA se mnou měly pekelnou trpělivost. Tehdy jsem měla manžela na misi v Afghanistánu a rodila jsem sama, takže jsem neustále vyžadovala jejich přítomnost. Nepamatuji se, že bych z nich měla pocit jak je otravuji. Nástřih jsem ani necítila a šití taky ne. Syna jsem hned dostala na prsa. Než ho pak vyšetřili, byla jsem se osprchovat a pak jsme už jen leželi a užívali si. :-)

Na novorozeneckém taky pohoda. Jen na tom kojení a přístupu sestřiček by se dalo zapracovat. Syn se nechtěl přisávat a o příkrm jsem musela žebrat. Názor některých sester je kojit, kojit, kojit a nic jiného. Syn byl teda hladový a zhubnul. Nechtěli nás ani pustit domů. Nakonec něco přibral a odchod jsem si vydupala v neděli. Nakonec jsme se ani po měsíci plných nervů, slz a prošení doma nerozkojili. Přešli jsme na UM a od té doby jsem si mateřství užívala.

Teď už vím, že na novorozenecké si vezmu plný kufr nervů a trpělivosti navíc, ale rodit chci zas jen v Chrudimi.

Personál:

MUDr. Pavlíček

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, na pokoj jsme ho nedostávali. Minerálky a něco dobrýho na zub.

13.01.16

Vřele doporučuji! Chválím, a to nejen personál, ale i lékaře, sestry, pokoje… Všechno.

Personál:

Chrudimska porodnice

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšit se na miminko, aby to převýšilo porodní bolesti.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické potřeby, vložky, síťové kalhotky.

16.11.15

Chrudimskou porodnici jsem si vybrala po docela dlouhém vybírání. Ačkoli je pro nás trochu z ruky (40 km), tak jsme nakonec zvolili ji. A rozhodně toho nelitujeme. Kdokoli se zeptá, všem doporučujeme.

Rodila jsem 2×. Oba porody přirozené. První porod s nástřihem, druhý bez nástřihu. Poprvé v prosinci 2010 (tt 40+0) a podruhé v lednu 2014 (tt 36+0).

Poprvé jsem jela do porodnice den před plánovaným porodem, abych se zapsala. Rovnou si mě tam nechali pro vysoký tlak. Večer se mi rozjely kontrakce a na gynekologickém oddělení mě každou hodinu chodili kontrolovat, jak kontrakce sílí a jak se otvírám. Personál tam byl moc milý. Když kontrakce zesílily, odešla jsem na porodní sál.

Byla jsem chvíli napojená na monitor a pak jsem si mohla dělat, co jsem chtěla - procházet se, použít sprchu, skákat na balonu… V porodním boxu jsem byla s manželem a jednou za 15 minut přišla sestra zkontrolovat, jak se porod rozvíjí. Měli jsme zhasnutá světla a celkově bylo prostředí moc příjemné.

Samotný porod probíhal zdlouhavě a během tlačení jsem omdlela. Ihned mi byl dán kyslík a bohužel mi pak pan doktor musel skákat na břicho. Bylo to strašně nepříjemné a místo abych se soustředila na tlačení, tak jsem se soustředila na to, abych se nepozvracela. :(

Po porodu mi byla dcera ihned přiložena na prsa a poté na chvíli uzmuta na přeměření a vážení. Po sešití jsem se přesunula na vedlejší lůžko a tam jsme všichni 3 strávili překrásné 2 hodiny v přítmí. Nezapomenutelný zážitek, když na vás miminko celou dobu kouká a nespustí oči. :)

Druhý porod probíhal rovněž v Chrudimi, ovšem trochu zrychleně. První „kontrakce“ jsem dostala ve 22:30 a malá byla venku ve 23:15. Málem jsme rodili na parkovišti. :)
Tentokrát byl příjem velmi rychlý, lékařka se podívala a rovnou se šlo na kozu. Dvě zatlačení a malá byla venku. Po porodu mi byla ihned přiložena a poté musela jít bohužel do inkubátoru. Naštěstí jen na pár hodin a brzy ráno už jsem ji měla napořád u sebe. Dodnes mě mrzí, že jsme spolu nemohly být po porodu a užívat si ten krásný pohled z očí do očí. Kdyby se narodila déle, tak bychom o to nepřišly.

Oba pobyty na oddělení šestinedělí byly bez problémů. Strava je o 100 % lepší než v pardubické nemocnici. Personál super, jak na porodních sálech, tak na šestinedělí.
Akorát mě tam při druhém porodu neskutečně štvala jedna otylejší sestra. Ale to je jasné, že se v takovém počtu personálu najde i jedna nepříjemná.

Tolik asi moje zážitky z porodů a chrudimské porodnice. Ačkoli spadáme pod pardubickou nemocnici, i přesto jdu se starší na operaci nosní mandle opět do Chrudimi a doufám, že opět nebudu litovat. Hezký den a všem přeji rychlé a bezbolestné porody.

Personál:

MUDr. Iryna Suchova, PA Kašparová

Chystají se rodit v porodnici Chrudim

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici