Nemocnice Tábor a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení

Zdejší porodnice disponuje třemi porodními sály. Všechny jsou moderní a velice útulné, protože jsou určené pro pobyt od první doby porodní až zhruba dvě hodiny po samotném porodu, aby se předešlo případným poporodním komplikacím. Sociální zařízení se sprchou je tedy jejich součástí.

Informace o kurzu Manipulace s novorozenci probíhajícím v Nemocnice Tábor a.s. naleznete na serveru http://mimikurz.cz/.

Informace o předporodním kurzu probíhajícím v Nemocnici Tábor, a.s. naleznete na www.predporodni-kurzy-tabor.cz.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Tábor a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 80x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Jiří Holub

Porodnice: +420 381 605 321

Ambulance porodního sálu: +420 381 605 362

Kancelář: +420 381 605 301

Adresa: Kpt. Jaroše 2000, Tábor 390 03

URL: http://www.nemta.cz/oddeleni/gynekologicko-porodnicke/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Tábor

2
16.08.20

Rodila jsem zde 3× a nemám sebemenší negativní komentář, jednání personálu bylo naprosto profesionální, milé, děkuji!

28.06.20

Podstoupila jsem zde téměř třítýdenní hospitalizaci na gynekologii v 19-22tt, poté již na porodnici od 37tt až do porodu 39+1 a týden po porodu kvůli žloutence miminka. Potkala jsem tedy snad úplně všechny lékaře a sestřičky, všichni velmi milí a citliví. Pouze pan primář je nepříjemný, asi dobrý diagnostik, ale neviděla jsem ho nikdy se ani pousmát, také není v komunikaci příliš empaticky.
Porod byl hezký a krátký (4hod), byly mi navrhovaný různé úlevové polohy i polohy na tlačení, 5minut před koncem nabídnut oxytocin pro slábnoucí kontrakce, což jsem s povděkem odsouhlasila. Mám nástřih, což mi MUDr neřekla, ale bylo to fakt vteřinu před tím, než byla porozena hlavička, sítí bolestivé i opíchnuté, ale krásné se hojí a 2 týdny po porodu nic necítím.

Miminko mi hned dali, nechali dotepat pupečník, poté se zeptali, zda můžou jít s tatínkem vážit, čekalo se na placentu, mimi vrátili za chviličku na hrudník…Miminko potřebovalo ošetřit od pediatra - opět dotaz, zda můžou s tatínkem odejít než mě doktorka došije. Pak už mě krásné přikryli, dětská sestřička pomohla se správným přisátím a příští 2,5hod jen chodili nenápadně kontrolovat.

Mimi ze sálu odvezli na novorozenecký box k sestřičkám, mě na pokoj s manželem - pohotově donesou schovaný ohřátý oběd, ionťák, naledovaný gelový polštářek. Miminko donesli za hoďku asi poprvé do sprchy se sestřičkama a už nás nechali spolu.

Sestřičky na porodnici - gynekologické i dětské jsou přímá. Dětské někdy příliš hrr, ale když se zeptáte, požádáte o radu, pomoc, korekci při kojení - vždy se mi ji dostalo, hlavně v kojení tu máte oporu. Na miminko svítili kvůli žloutence, 48hodin v noci nosili/ve dne jsem si pro něj chodila na kojení - opět velmi empaticky přístup sestřiček.

Jídlo je dobře, snídaně výběr že 2 druhu - vždy je 1 celozrnné pečivo, oběd výběr asi ze 3 nebo 4 jídel, večeře studená.

Pitný režim je k dispozici v kuchyňce - 3 druhý čaje, i kojící, káva, melta, limonády, voda…

Personál:

MUDr. Berka, MUDr. Smrhova, MUDr. Hajek, MUDr. Vankova, MUDr. Pribylova, por.as. Pikalova,

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buďte připravené, že tam není extra hekárna. Tzn, když půjdete na indukci nebo to bude na dýl, půjdete nejdřív na normální pokoj a dost možná k někomu, kdo už mimi má (stalo se mi i jako rizikové těhotné).
Dostanete čip nabitý na 20Kč denně do automatů se svačinkami (jogurty, sladkosti, džusy, bagetky, müslityčky…).

Jednolůžáky jsou bezpříplatkové, když jsou volné a požádáte o něj při příjmu, dostanete ho. Obecně jsou pokoje vybavené jako leckde jinde není ani placený nadstandard!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jen ručníky a noční košile. Jinak dostanete úplně všechno. Vložky, plenky, overálky, zavinovačku, vzorky kosmetiky - na pobyt v porodnici postačí, ubrousky…
Dobře je vzít si instantní ovesné kaše, k snídani i večeři bývá pečivo.

49
17.05.20

Vše proběhlo v naprostém pořádku, až na jednu nepříjemnou sestřičku jsem celý týden po císaři neměla s nikým problém. Všichni jsou milý, ochotní. Jen je to o přístupu k nim. A pokud potřebujete něco vědět, musíte se sami zeptat, nemají ale problém vám vše vysvětlit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nemusíte brát skoro nic, vše je tam dostupné, stačí poprosit sestřičky. Každý den je možné na čip přednabitý denně na 20,– od porodnice, koupit si menší svačinku.

1
09.01.20

Rodila jsem tady dvě děti,v roce 2005 a 2010,obě jsem rodila císařem,a musím si porodnici jen vynachválit,veškerý personál byl milý i profesionální.R.2008 jsem rodila na Bulovce v Praze,a tam jsem osobně spokojena nebyla.Nyní čekám čtvrté dítě,jdu se registrovat do Motola,ale jen protože mě čeká 4.císař,a chci si být jistá,kdyby se něco zkomplikovalo dřív něž ve 32.tt, že bude o mimčo postaráno hned. Pakliže překonáme 33.týden, zvažuji přesun do porodnice v Příbrami (budeme ji mít nejblíž) nebo opět Tábor vzhledem ke kladným zkušenostem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se, jdete do do dobrých rukou

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doklady a dobrou náladu, za chvíli budete maminkou

13.01.19

Táborská nemocnice stojí totál za nic. Neumí tam pořádně uklidit a personál neochotný nespolehlivý a moje přítelkyně tam byla a neuměli jí pomoct, jen se to zhoršilo. Nevěděli co s tím dělat. A za další všude prachu, moc arogantní nevnímavé sestry a museli ji převážet do jiné nemocnice. Maminky dávejte si na porodnici v Táboře bacha. Ani tam radši ani nechoďte a by vam neublížili a hygiena ať to tam zavře a už s tou nemocnicí nic víc nechcem mít, to bych radši umřel

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nikdy Táborskou nemocnici! Nedodržují hygienu a kašlou na úklid a nedá se tam jíst

05.01.19

Narodila se mi tu v roce 2015 vnučka. Dle lékařské zprávy naprosto v pohodě a spontánním porodem. Dle skutečnosti byla vytažena kleštěmi, protože přestaly kontrakce a malá se zasekla v porodních cestách. Ihned po porodu měla viditelně zhmožděný nosík. Maminka roztrhaná na mraky. Postupem času zjištěna hypoxicko-ischemická encefalopatie (nízká hladina kyslíku a snížený průtok krve v mozku) a z toho plynoucí DMO (dětská mozková obrna) a STMR (středně těžká mentální retardace). V dokumentaci ale pohodový porod. Nevím, jak se doktorka jmenovala, ale byla to Slovenka. Dcera v průběhu porodu zažila ponižování, posměch. Na šestinedělí jí nikdo nebyl schopen rozkojit a přístup příšerný, volali jsme soukromě laktační poradkyni. Porodní plán je zde jen cár papíru. Důrazně tuto porodnici NEDOPORUČUJEME.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobře si zvážit, kde chcete rodit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kameru a vše natáčet.

20.12.18

I kdybych měla u druhého dítěte rodit v autě, do Tábora už nikdy víc. Porodní plán nikdo nerespektuje, pětkrát jsem prosila o něco na utišení bolesti, na všechno měli času dost, a nakonec jsem nic nedostala, protože už bylo pozdě a dítě chtělo ven. Násilím mě držely porodní asistentky na lůžku, řvaly na mě jedna přes druhou, nejvíc nějaká zrzka s dlouhými vlasy, co mi chtěla namluvit, že blbě dýchám a „ubližuji“ miminku. Přes ten řev jsem slyšela jen tu zrzku a zbytek nevím, co po mně vlastně chtěl, každopádně milá nebo podporující nebyla ani jedna. Doktorka (silnější s krátkými vlasy) se arogantně chvástala, že ona porodila dvě děti, jako by mě to mělo v tu chvíli asi zajímat. Nemohla jsem dýchat, nutili mě ležet na zádech a já z toho chytla paniku. Miminko jsem nedostala, bylo zamotané ve šňůře a přidušené, kyslík mu sebrali okamžitym odstřižením pupeční šňůry, i když jsem si to nepřála. Po porodu mi chodili nadávat, že si za to můžu sama, že sem byla nespolupracující. Na rozdíl od nich jsem se chovala slušně, kdybych já se chovala ve své práci k lidem, tak jako personál v Táboře, tak by mě vyhodili. Nechápu, co tam takový personál vůbec dělá, totálně mě vystresovaly a z hnusného zážitku jsem trpěla poporodní depresí. Tu ohavnou zkušenost si ale musím nést sebou po zbytek života.
Pobyt s miminkem na šestinedělí byl taktéž otřesný. Slovo empatie nikomu nic neříká, na tom jsme se shodli s dalšími maminkami na pokoji. K dětem se chovají jako ke zboží. Pro nás po náročném porodu a emotivnim vypětí vymodlené poklady, pro ně jen práce a ani se tím netají. Dost jsem to obrečela, když jsem viděla, jak zacházejí s mým křehkým miminkem. Takový drsný start do života bych nepřála nikomu. Za celý pobyt jsem narazila pouze na jednu sestru, která se k mému dítěti chovala hezky, bohužel její jméno nevím. Ale jedna sestra je opravdu málo. Opravdu smutné.

Personál:

Nikdo z personálu se mi nepředstavil

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať si vezmou doprovod, který jejich porod bude pro jistotu natáčet, protože jinak se tam k nim nikdo hezky chovat nebude.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení pro miminko, pokud si nebudou přát ho umýt, protože jinak jim nikdo nic nepůjčí z důvodu infekčnosti.

12.10.18

Já si nemohu stěžovat,rodila jsem tam dvě děti a naprostá spokojenost:). Profesionalita od lékařů,sestřiček, prostě celého personálu.

17.04.18

Rodila jsem zde třetí dítě, předchozí dvě v Českých Budějovicích, takže mám i srovnání a porodnici určitě doporučuji. Bylo mi nepříjemné, že zde nemají žádné prostory pro ty, kterým se porod teprve rozjíždí, a tak jsem byla v tuto dobu na pokoji šestinedělí s maminkou, která už porodila. Bylo to přes noc, spát jsem kvůli bolesti nemohla, ale bylo mi vůči druhé mamince hloupé i jen svítit na čtení, takže to byla opravdu dlouhá noc…

Jinak si ale nemůžu na nic stěžovat. Vybavení moderní, personál vstřícný, na všechny otázky mi vždy odpověděli. Na sále se mi snažili co nejvíce pomoci a poradit. Pan doktor Hájek byl skvělý, odlehčoval atmosféru, ale ne tak, aby to lezlo na nervy, a je to profesionál na svém místě.

Líbí se mi zdejší podpora kojení. Já jsem ji nepotřebovala, už to je potřetí, ale jako prvorodička bych zdější přístup ocenila, v tomhle je Táborská nemocnice lepší, než byla ještě před dvěma lety ta Budějovická. A ač to je asi ta nejméně důležitá věc, tak je tu dobré jídlo a člověk si může snídani a oběd vybrat z více možností.

Slyšela jsem na personál nějaké stížnosti, ale nemohu s nimi souhlasit. Samozřejmě mi také někdo svým přístupem „nesedl“ (jedna sestra u příjmu a jedna dětská), ale jednala jsem s nimi slušně a s respektem a to stejné se mi vracelo. A ostatní byli vážně milí a ochotní, kdybych plánovala další dítě, tak neváhám a rodím zde znovu.

Personál:

MUDr. Hájek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu, žádný stres.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnice má na svých stránkách seznam věcí, ten je fajn a dostatečný. Hodil se mi ještě hroznový cukr a kniha.

19.11.17

Druhý porod v této porodnici - vzhledem ke zkušenostem už jsem byla více v klidu a mohla si tak porod užívat. Více jsem i vnímala okolí. Při příjmu super, byla sobota, rodilo nás šest najednou. První doba porodní proběhla tedy na normálním pokoji kvůli kapacitě. Nelituji, měla jsem s manželem absolutní klid a soukromí. Kromě jednoho monitoru po mně nikdo nic nechtěl, jen se přišli občas zeptat, jestli je vše v pořádku.

Pak jsem přešla na porodní box a po jedné sprše se šlo rodit. Doktorka byla skvělá, její super přístup a podpora mi moc pomohly. Nic mi nenutili. Proběhlo vše jako bonding, dotepání pupečníku, odstřižení pupečníku tatínkem, čekání na placentu… Za mě skvělé! Ačkoliv byl víkend a od rána už měli několik porodů, byli všichni milí a vstřícní. Všem doporučuji!

Personál:

MUDr. K. Přibylová, porodní asistentka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně štěstí a hlavně klidnou hlavu a pozitivní myšlení!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťové kalhotky, ty vám dají jen jedny a pár plenek pro dítě. Jinak k dispozici vše, i pro mimi.

2
20.10.17

Vybavenost porodnice mne nadchla… A to je tak vše.

Byla jsem celou dobu (jako druhorodička) statečná. Cca 5 hodin jsem rozdýchávala kontrakce. Neřvala jsem (jako poprvé v Jindřichově Hradci), nedělala jsem problémy.

Dokud se mnou byl doprovod, byly ochotné i porodní asistentky. Pak už mi nepomohly ani na porodní stůl. Když jsem cítila, že je dcera připravená přijít (a že jsem se nemýlila), hnaly mne do sprchy.

„Nemůžu chodit, pomozte mi prosím,“ křičela jsem na ně s pláčem mezi dveřmi do koupelny. Jistěže nepomohly. Vedly si ty své fráze: „Copak nevíme, jaké to je? Copak myslíte, že jsme nerodily? To jste si měla rozmyslet před 8 měsíci.“ Doplazila jsem se na stůl.

Pořád mi vnucovaly monitory. Zbytečně. Dcera byla během 5 minut venku. (Jen mi jelo v hlavě: „Přece to nevzdáme, holčičko.“)
Ani nestihla přiběhnout doktorka.

Byla jsem logicky potrhaná. Neb si myslím, že jsem víceméně rodila sama.

Personál:

Porodní asistentky

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Když už tam budete, vezměte si s sebou doprovod, a neposílejte ho pryč, i kdyby se měl otočit ve finále zády.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Klasika… taška a pevné nervy.

27.04.17

Tuhle porodnici rozhodně nedoporučuji, spíše ať se jí vyhněte velkým obloukem. Divím se, že tady není víc negativních zkušeností…

Vůbec se neobtěžují vám říct co provádějí. Hamilton bez upozornění, tableta na vyvolání, vše bez souhlasu a oznámení! Vyšetřuje vás několik lékařů. Primář je snad sociopat, empatie mu nic neříká. To samé zástupce primáře. Nevím, jestli by bylo lepší mít u sebe porodní plán, jestli by ho vůbec respektovali. Moc tomu nevěřím.

Neustálé natáčení monitoru kvůli jednomu, kde na chvíli klesly ozvy. Akorát jsme byli z toho oba s miminkem vystresovaní, až z toho byly monitory špatné a porod skončil nakonec akutním císařem a jsem přesvědčená, že zbytečně. Nedovolení si dojít na záchod, na sále sestřička která smrděla kouřem…

Jediný lékař, který je super, je Hájek. Pak sestřičky na šestinedělí jsou taky příjemné, a to i dětské, které mi moc pomohly s kojením.

Ale příště jdu rodit jinam a doporučuji to i ostatním!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vůbec tam nechodit.

20.11.16

Rodila jsem zde minulý rok a určitě doporučuji všem maminkám. Byla jsem spokojená celkově se vším.

Lékaři, sestry, personál, čistota, jídlo, soukromí, klid, prostě za mne určitě doporučuji. Jako bonus - otec u porodu zdarma, porodnické vložky jsem dostala i na domu při odchodu z porodnice, plenky jsme dostaly pro miminka, mastičky, bylo toho plno, už si to nepamatuji.

Lituji toho, že jsem zde neporodila i své první dítě. Ale tenkrát byla hodně chválená porodnice v Bene, tak jsem šla tam.

16.11.16

Porod byl vedený porodní asistentkou a doktorkou Přibylovou v létě 2016. Všichni se snažili, aby porod proběhl podle mých přání, a to do poslední chvíle. Toho si moc vážím a nemohla bych říct nic špatného.

Bohužel tam proběhlo s jinými doktory moc věcí, kvůli kterým tam už nikdy rodit nechci. Nebyla jsem vůbec informována o průběhu porodu - nakonec jsem rodila císařem.

Dodnes vlastně pořádně nevím, co se stalo. Muže nezavolali k porodu, takže přijel náhodou sám a „potkal“ mě na chodbě v narkóze, což pro něj bylo dost stresující. Vůbec netušil, co se stalo. Přitom jsem je prosila, aby mu dali vědět. Dál jsem se dozvěděla informace o porodu až dva týdny po, ale to už si doktorka průběh porodu pořádně nepamatovala. Do té doby jsem žila ve stresu, že už nemohu mít další dítě. Nebudu vypisovat vše, těch drobností byla spousta.

Věřím tomu, že pokud narazíte na dobré doktory, tak můžete být spokojené. Já mám smíšené pocity. Někomu bych ráda poděkovala, někoho bych kopla do zadních partií.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Narazit na dobrého doktora. Obecně mladé doktorky mi přišly dost nechápající a nepříjemné, takže těm se pokusit vyhnout.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě gumové pantofle. Sprcháč se záchodem jsou hned vedle sebe a bylo to tam dost mokré. Jinak vložky a potřeby pro miminka tam mají k dispozici.

59
12.06.16

Rodila jsem na začátku roku 2015 v táborské porodnici uz podruhé (poprvé v roce 2011). V obou případech super. Poprvé zde byly asi dvě sestry, které vypadaly, že je práce nebaví.

Podruhé byli všichni naprosto úžasní! Měla jsem až pocit, že prošli nějakým školením, všichni ochotni a hlavně skvěle povzbuzovali při porodu, což mi bylo obrovskou pomocí a super změna oproti prvnímu porodu, kdy na mě křičela jedna mladá doktorka (bohužel nevím jméno a už tam stejně asi nepracuje, naštěstí to byla jen výjimka).

U prvního porodu mohu naopak jen vyzvednout pana doktora Koláře - byl skvělý, povzbuzující a pomohl dceři sestoupit dolů, aby se vůbec mohla narodit. U druhého porodu byli takto skvělí všichni. :-)

Pokud mám opravdu najít nějakou chybičku, tak jedna PA byla hrozně cítit cigaretami. :-( A jídlo opravdu není nenadýmavé, ale to je bohužel snad ve všech porodnicích. Aspoň je ale na výběr ze čtyř jídel, takže třeba čočku jíst nemusíte. ;-)

Jinak sestřičky na porodnici i dětské jsou také skvělé, se vším poradí, jen se nebojte zeptat!

Další mimi už opravdu naplánujeme,ale kdyby ano, tak Tábor je jasná volba. ;-)
Všem doporučuji!

Personál:

MUDr. Kolář, MUDr. Bursikova, MUDr. Přibylová a MUDr. Hájek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být co nejvíce v klidu, spolupracovat a věřit personálu porodnice, ale důvěřovat i sobě a miminku;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Potřebné doklady, aspoň 3 noční košile ideálně s rozepínánim vepředu na knoflíky, a pokud chce/chcete, tak tatínka. :-)

13.02.16

V Táborské porodnici jsem rodila na začátku tohoto roku.

Přijela jsem jeden den navečer s prasklou plodovou vodou, porodní asistentky na příjmu byli moc milé a po monitoru mě poslaly k MUDr. Vankové na vyšetření. Jelikož jsem ještě neměla ani kontrakce, ubytovala jsem se na pokoji a po dalším monitoru jsem se chystala spát. Po 22h to ale přišlo, kontrakce po 5 minutách a tak jsem zašla za sestrou, která měla zrovna noční směnu. Následoval další monitor a informace, že to bude ještě na dlouho…

Ráno v půl šesté už jsem myslela, že to nevydržím, tak jsem opět došla za sestrou a ta mě poslala na další vyšetření k MUDr. Vankové, která už mě poslala rovnou na porodní sál, kde si mě převzaly dvě moc milé porodní asistentky Iva a Tereza.

Na porodním sále jsem až do porodu strávila 6,5 hodiny. Během této doby každých 15 minut přišla jedna z PA a zkontrolovala srdíčko miminka a několikrát i MUDr. Přibylová, která celkem rázně prováděla vyšetření během kontrakcí. Poslední hodina byla už hodně náročná, ale PA byly pořád moc milé. Nakonec jsem dostala nějaký „lék“ přímo do žíly, aby se porod urychlil, jelikož už jsem byla úplně vyřízená a po aplikaci tohoto přípravku jsem za půl hodiny porodila. MUDr. Přibylová se sice během celého porodu ani jednou neusmála, ale tak chápu, že je to pro ni jen práce.

Po porodu jsem zůstala ještě dvě hodiny ležet na sále, kde jsem měla celou dobu malého u sebe. Byl to krásný pocit, po těch několika hodinách bolestí.

Na oddělení se pak o mě i o malého perfektně staral personál, jak sestry z gynekologie, tak především dětské sestry. Každé ráno byla vizita jak gynekologická, tak i dětská.
Strava byla taky v pohodě, výběr až ze 4 jídel. Vybavení pokoje super a nejvíc se mi líbily zavinovačky pro miminka.

Táborskou porodnici určitě doporučuji, a kdybych byla ještě někdy těhotná, nikde jinde bych rodit nechtěla!

Personál:

MUDr. Vanková, MUDr. Přibylová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se, dopadne to dobře, personál je opravdu profesionální!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Foťák a doprovod k porodu.

13.11.15

Rodila jsem 3/2014. Přístup neutrální, komunikace téměř nula. Co by otec dělal u porodu? Tato otázka mne totálně dorazila na sále po 31 h od začátku porodu. V bolestech jsem ho volala svým mobilem za dohledu protivné sestry.

Prostě souhra náhod: v nepříjemnou dobu jsme rodila pod dohledem nepříjemných osob. Při šití si neumí spočítat tampony, a tak jeden vyšel po 5tt.

Personál:

MUDr. Bursíková, MUDr. Pohunková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Táborskou nebrat. A pokud ano, tak v hodině opravdové nouze! S sebou dobrou náladu, abyste naladili personál na lepší náladu.

16.10.15

S porodnicí jsem byla naprosto spokojená. Oba lékaři byli vstřícní, a i přes akutní císařský řez jsem byla s porodem spokojená. Následná péče byla také vynikající!

Personál:

MUDr. Hájek, MUDr. Přibylová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě neplánovat. Ono to stejně vše dopadne jinak. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka miminka - ostatní se dá vždy někde sehnat, zapůjčit v porodnici nebo později dovézt. :)

20.08.15

Rodila jsem zde v září 2014. Moje celková zkoušenost je asi někde u 90%. Těch zbylých deset odečítám za některé osoby z řad personálu. Většina lidí je zde sympatických, ochotných a milých, ale zbytek jsou povrchní lidé, kteří porodnici berou jako fabriku na děti. Po komplikovaném porodu jsem nemohla tři dny vstát. Jsem moc šťastná za ty, kteří mi zde pomáhali zase se vzchopit a vstát. Bohužel tam jsou ale tací, kteří vám nohy ještě podráží. Těch je ale díky Bohu málo. Co se týče porodu, všechno probíhalo dobře. Respektují vaše přání. Ovšem v případě komplikací už vás nikdo neposlouchá.

Ve zkratce - porodnice je to skvělá! Nová, čistá… Ještě by se měl trošku zlepšit personál a byla by dokonalá. Ale jak se říká „na blbce se může narazit všude“. Za sebe můžu doporučit!

Personál:

MuDr. Hájek, MuDr. Kolář, MuDr. Bursíková, MuDr, Pohunková, vrchní sestra, dětské a ženské sestry

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buďte v klidu, všechno dobře dopadne.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně ručníků, nočních košilí, košili na sál (měla jsem vlastní s krátkým rukávem a super - člověk nemusí mít toho jejich roztrhaného anděla), mast na zadeček miminka, teplé ponožky, žínku, hodně pití, něco na čtení.

2
12.08.15

Stručně: 100% pozitivní zkušenost hlavně díky fantastickému personálu. Podrobněji: celkem jsem musela strávit v porodnici skoro celých 6 dní. Za tu dobu jsem se nesetkala s lékařem nebo sestrou, kterému bych mohla cokoli vytknout, což opravdu není samozřejmost! Naprostá ochota kdykoli poradit a pomoci, s úsměvem… S lékařskou péčí jsem také naprosto spokojena. Díky!

Jedině bych uvítala více jednolůžkových pokojů (jsou tam 4) a / nebo možnost zajistit si jej jako nadstandard, byť samozřejmě chápu, že stavební prostor i finanční zdroje jsou omezeny a lehko se mi radí.

Také nemocniční strava je „klasika“ - to asi nikde není vzhledem k zdrojům lepší - ale na pokojích je větší lednička, tzn. bez problémů se můžete samozásobit. :)

K dispozici byl dostatek poporodních vložek, čaje pro kojící matky v čajové kuchyňce, plenky, čistící ubrousky, vatové tyčinky, látkové pleny, oblečení pro dítě, k zapůjčení monitor dechu…

Informace a seznam věcí do porodnice obdržíte při zápisu (šla jsem v 37. týdnu), je tam vše důležité.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Více ručníků i nočních košil, nějaké vlastní zásoby jídla s přihlédnutím k limitům při kojení, :) lžička, hrnek (jsou tam případně plastové). Lahev na vodu z kohoutku.

90
10.08.15

Rodila jsem zde teď v červenci plánovaným císařským řezem. A všem doporučuji. Všichni doktoři - vystřídalo se jich u mě docela dost a všichni ochotní a hodní, především MUDr. Hájek.

Měla jsem lokální anestezii a porod byl tak pro mě skutečně zážitek. Malého mi přinesli po prvotním ošetření poňuchňat. Skutečně všichni skvělí.

I na oddělení potom sestřičky byly hodné jak dětské, tak i gynekologické. Jen pozor na dodržování hodin pro návštěvy.

Na porod a pobyt budu ale ráda vzpomínat a doufám, že se tam ještě vrátím. :)

Personál:

MUDr. Hájek, MUDr. Přibylová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vody neperlivé s cucákem - pro ty co jdou císařem - zvedat se napít je náročné. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše je napsáno na papíře, který vám dají. Možná jen noční košili navíc (já teda rodila v těch vedrech) a víc ručníků pro případný delší pobyt.

373
28.07.15

Měla jsem rodit v Benešově, ale jelikož tam malovali, vybrala jsem si Tábor a nelituji.

Přijela jsem otevřená na dva prsty, tak natočili monitor a ještě mě dali na pokoj. Tam jsem byla celou noc, průběžně mě chodili kontrolovat. Na sál jsem šla kolem jedenácté dopoledne, malá přišla na svět v 16:18. Veškerý personál milý a ochotný, vše vám ukáží se vším poradí. Super byl pan doktor Hájek, to je opravdu člověk na správném místě.

Pokoje jsou hezky vybavené, hezké prostředí, jako v hotelu. :-)

Personál:

MUDr. Hájek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Alespoň 4 noční košile, malou lžičku, jsou tam jen velké a těmi se jí jogurt docela špatně. :-) Vše pro miminko dostanete, i plínky a ubrousky. Vložek taky dostatek.

19.06.15

Rodila jsem v této porodnici v květnu 2015 a naprostá spokojenost. Jako prvorodička jsem byla vyklepaná úplně ze všeho, z porodu, z toho jaký tam bude personál, jak to vše bude probíhat atd., prostě klasika.

Po 10 dnech přenášení jsem nastupovala v pátek ráno na vyvolání ještě s jednou holčinou. Dali nám vyvolávací tabletku, potom druhou, mně to nic neudělalo, holčina porodila už ten večer. Jediné, co se mi nelíbilo, bylo to, že celou dobu ji nechali v bolestech se mnou na pokoji, odvedli ji, až když křičela, že už cítí hlavičku a malý byl za deset minut po příchodu na sál venku. Takže jsem z toho byla úplně rozhozená, ale sestřičky byly strašně hodné a naštěstí mi daly injekci na spaní.

Druhý den mi konečně zabrala druhá tabletka a pak už to byla rychlost. Porodní asistentky byly úplně úžasné, vystřídaly se u mně dvě směny a prostě bomba, stejně tak anesteziolog, který mi píchal epidural, a pak doktor Hájek, prostě úžasný.

To samé sestřičky na oddělení i dětské sestřičky, cokoliv člověk potřeboval vysvětlily, ukázaly, přinesly. Když jsme si potřebovaly po porodu odpočinout, vzaly si malého k sobě.

A je tam moc krásné prostředí, vůbec to tam nevypadá ani nesmrdí jak ve špitále. Za mě jednoznačně velká jednička. Kdybych měla ještě někdy rodit, tak jedině tady.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Alespoň 4 noční košile, sice nebyl problém půjčit si jejich, ale svoje je svoje. :) Jinak pro mimčo vše dostanete a vložek je tam taky dost.

160
05.06.15

V táborské porodnici jsem rodila již po druhé a opět maximální spokojenost.

Porod byl rychlý, bezproblémový a bez zbytečných zásahů. Malou mi dali hned na břicho a na měření a vážení si ji odnesli asi až za hodinku a pak zase hned k mamince. Lékaři, porodní asistentky i dětské sestřičky jsou profesionálové a zvlášť bych chtěla ocenit a poděkovat za citlivý přístup k maminkám jako jsem já, které nemohou ze zdravotních důvodů kojit. Pediatr napsal hned příkrm a malou nikdo nenechal trápit hlady, kdyby se přece jen laktace rozjela. Nerozjela se.

Celý pobyt jsme měla jednolůžkový pokoj, jídlo až do postele, neomezené návštěvy, starší dcerka u mě byla několikrát a nikdo s tím neměl problém.

Ještě jednou moc velké díky za vaší práci,kterou a pokud někdy v budoucnu budeme chtít třetí, tak zase jedině Tábor! Zatím budu všem nastávajícím maminkám ve svém okolí vřele doporučovat. :-)

Chystají se rodit v porodnici Tábor

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici