Porodnice Tábor

, http://www.nemta.cz/oddeleni/gynekologicko-poro...

ambulance: 381 605 362/363
oddělení: 381 605 313
porodnice: 381 605 321
kancelář: 381 605 301

Primář: MUDr. Jiří Holub

Zdejší porodnice disponuje třemi porodními sály. Všechny jsou moderní a velice útulné, protože jsou určené pro pobyt od první doby porodní až zhruba dvě hodiny po samotném porodu, aby se předešlo případným poporodním komplikacím. Sociální zařízení se sprchou je tedy jejich součástí.

Doporučují maminky porodnici Tábor?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Tábor

Rodila jste v porodnici Tábor?
nedoporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 13.01.19 napsala :

Táborská nemocnice stojí totál za nic. Neumí tam pořádně uklidit a personál neochotný nespolehlivý a moje přítelkyně tam byla a neuměli jí pomoct, jen se to zhoršilo. Nevěděli co s tím dělat. A za další všude prachu, moc arogantní nevnímavé sestry a museli ji převážet do jiné nemocnice. Maminky dávejte si na porodnici v Táboře bacha. Ani tam radši ani nechoďte a by vam neublížili a hygiena ať to tam zavře a už s tou nemocnicí nic víc nechcem mít, to bych radši umřel

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nikdy Táborskou nemocnici! Nedodržují hygienu a kašlou na úklid a nedá se tam jíst

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 05.01.19 napsala :

Narodila se mi tu v roce 2015 vnučka. Dle lékařské zprávy naprosto v pohodě a spontánním porodem. Dle skutečnosti byla vytažena kleštěmi, protože přestaly kontrakce a malá se zasekla v porodních cestách. Ihned po porodu měla viditelně zhmožděný nosík. Maminka roztrhaná na mraky. Postupem času zjištěna hypoxicko-ischemická encefalopatie (nízká hladina kyslíku a snížený průtok krve v mozku) a z toho plynoucí DMO (dětská mozková obrna) a STMR (středně těžká mentální retardace). V dokumentaci ale pohodový porod. Nevím, jak se doktorka jmenovala, ale byla to Slovenka. Dcera v průběhu porodu zažila ponižování, posměch. Na šestinedělí jí nikdo nebyl schopen rozkojit a přístup příšerný, volali jsme soukromě laktační poradkyni. Porodní plán je zde jen cár papíru. Důrazně tuto porodnici NEDOPORUČUJEME.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobře si zvážit, kde chcete rodit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kameru a vše natáčet.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Tábor - Deserterka 20.12.18 napsala :

I kdybych měla u druhého dítěte rodit v autě, do Tábora už nikdy víc. Porodní plán nikdo nerespektuje, pětkrát jsem prosila o něco na utišení bolesti, na všechno měli času dost, a nakonec jsem nic nedostala, protože už bylo pozdě a dítě chtělo ven. Násilím mě držely porodní asistentky na lůžku, řvaly na mě jedna přes druhou, nejvíc nějaká zrzka s dlouhými vlasy, co mi chtěla namluvit, že blbě dýchám a „ubližuji“ miminku. Přes ten řev jsem slyšela jen tu zrzku a zbytek nevím, co po mně vlastně chtěl, každopádně milá nebo podporující nebyla ani jedna. Doktorka (silnější s krátkými vlasy) se arogantně chvástala, že ona porodila dvě děti, jako by mě to mělo v tu chvíli asi zajímat. Nemohla jsem dýchat, nutili mě ležet na zádech a já z toho chytla paniku. Miminko jsem nedostala, bylo zamotané ve šňůře a přidušené, kyslík mu sebrali okamžitym odstřižením pupeční šňůry, i když jsem si to nepřála. Po porodu mi chodili nadávat, že si za to můžu sama, že sem byla nespolupracující. Na rozdíl od nich jsem se chovala slušně, kdybych já se chovala ve své práci k lidem, tak jako personál v Táboře, tak by mě vyhodili. Nechápu, co tam takový personál vůbec dělá, totálně mě vystresovaly a z hnusného zážitku jsem trpěla poporodní depresí. Tu ohavnou zkušenost si ale musím nést sebou po zbytek života.
Pobyt s miminkem na šestinedělí byl taktéž otřesný. Slovo empatie nikomu nic neříká, na tom jsme se shodli s dalšími maminkami na pokoji. K dětem se chovají jako ke zboží. Pro nás po náročném porodu a emotivnim vypětí vymodlené poklady, pro ně jen práce a ani se tím netají. Dost jsem to obrečela, když jsem viděla, jak zacházejí s mým křehkým miminkem. Takový drsný start do života bych nepřála nikomu. Za celý pobyt jsem narazila pouze na jednu sestru, která se k mému dítěti chovala hezky, bohužel její jméno nevím. Ale jedna sestra je opravdu málo. Opravdu smutné.

Personál: Nikdo z personálu se mi nepředstavil

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať si vezmou doprovod, který jejich porod bude pro jistotu natáčet, protože jinak se tam k nim nikdo hezky chovat nebude.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení pro miminko, pokud si nebudou přát ho umýt, protože jinak jim nikdo nic nepůjčí z důvodu infekčnosti.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 12.10.18 napsala :

Já si nemohu stěžovat,rodila jsem tam dvě děti a naprostá spokojenost:). Profesionalita od lékařů,sestřiček, prostě celého personálu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 17.04.18 napsala :

Rodila jsem zde třetí dítě, předchozí dvě v Českých Budějovicích, takže mám i srovnání a porodnici určitě doporučuji. Bylo mi nepříjemné, že zde nemají žádné prostory pro ty, kterým se porod teprve rozjíždí, a tak jsem byla v tuto dobu na pokoji šestinedělí s maminkou, která už porodila. Bylo to přes noc, spát jsem kvůli bolesti nemohla, ale bylo mi vůči druhé mamince hloupé i jen svítit na čtení, takže to byla opravdu dlouhá noc…

Jinak si ale nemůžu na nic stěžovat. Vybavení moderní, personál vstřícný, na všechny otázky mi vždy odpověděli. Na sále se mi snažili co nejvíce pomoci a poradit. Pan doktor Hájek byl skvělý, odlehčoval atmosféru, ale ne tak, aby to lezlo na nervy, a je to profesionál na svém místě.

Líbí se mi zdejší podpora kojení. Já jsem ji nepotřebovala, už to je potřetí, ale jako prvorodička bych zdější přístup ocenila, v tomhle je Táborská nemocnice lepší, než byla ještě před dvěma lety ta Budějovická. A ač to je asi ta nejméně důležitá věc, tak je tu dobré jídlo a člověk si může snídani a oběd vybrat z více možností.

Slyšela jsem na personál nějaké stížnosti, ale nemohu s nimi souhlasit. Samozřejmě mi také někdo svým přístupem „nesedl“ (jedna sestra u příjmu a jedna dětská), ale jednala jsem s nimi slušně a s respektem a to stejné se mi vracelo. A ostatní byli vážně milí a ochotní, kdybych plánovala další dítě, tak neváhám a rodím zde znovu.

Personál: MUDr. Hájek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu, žádný stres.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnice má na svých stránkách seznam věcí, ten je fajn a dostatečný. Hodil se mi ještě hroznový cukr a kniha.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 19.11.17 napsala :

Druhý porod v této porodnici - vzhledem ke zkušenostem už jsem byla více v klidu a mohla si tak porod užívat. Více jsem i vnímala okolí. Při příjmu super, byla sobota, rodilo nás šest najednou. První doba porodní proběhla tedy na normálním pokoji kvůli kapacitě. Nelituji, měla jsem s manželem absolutní klid a soukromí. Kromě jednoho monitoru po mně nikdo nic nechtěl, jen se přišli občas zeptat, jestli je vše v pořádku.

Pak jsem přešla na porodní box a po jedné sprše se šlo rodit. Doktorka byla skvělá, její super přístup a podpora mi moc pomohly. Nic mi nenutili. Proběhlo vše jako bonding, dotepání pupečníku, odstřižení pupečníku tatínkem, čekání na placentu… Za mě skvělé! Ačkoliv byl víkend a od rána už měli několik porodů, byli všichni milí a vstřícní. Všem doporučuji!

Personál: MUDr. K. Přibylová, porodní asistentka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně štěstí a hlavně klidnou hlavu a pozitivní myšlení!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťové kalhotky, ty vám dají jen jedny a pár plenek pro dítě. Jinak k dispozici vše, i pro mimi.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Tábor - Lidy1 20.10.17 napsala :

Vybavenost porodnice mne nadchla… A to je tak vše.

Byla jsem celou dobu (jako druhorodička) statečná. Cca 5 hodin jsem rozdýchávala kontrakce. Neřvala jsem (jako poprvé v Jindřichově Hradci), nedělala jsem problémy.

Dokud se mnou byl doprovod, byly ochotné i porodní asistentky. Pak už mi nepomohly ani na porodní stůl. Když jsem cítila, že je dcera připravená přijít (a že jsem se nemýlila), hnaly mne do sprchy.

„Nemůžu chodit, pomozte mi prosím,“ křičela jsem na ně s pláčem mezi dveřmi do koupelny. Jistěže nepomohly. Vedly si ty své fráze: „Copak nevíme, jaké to je? Copak myslíte, že jsme nerodily? To jste si měla rozmyslet před 8 měsíci.“ Doplazila jsem se na stůl.

Pořád mi vnucovaly monitory. Zbytečně. Dcera byla během 5 minut venku. (Jen mi jelo v hlavě: „Přece to nevzdáme, holčičko.“)
Ani nestihla přiběhnout doktorka.

Byla jsem logicky potrhaná. Neb si myslím, že jsem víceméně rodila sama.

Personál: Porodní asistentky

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Když už tam budete, vezměte si s sebou doprovod, a neposílejte ho pryč, i kdyby se měl otočit ve finále zády.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Klasika… taška a pevné nervy.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Tábor - lucie2017x 27.04.17 napsala :

Tuhle porodnici rozhodně nedoporučuji, spíše ať se jí vyhněte velkým obloukem. Divím se, že tady není víc negativních zkušeností…

Vůbec se neobtěžují vám říct co provádějí. Hamilton bez upozornění, tableta na vyvolání, vše bez souhlasu a oznámení! Vyšetřuje vás několik lékařů. Primář je snad sociopat, empatie mu nic neříká. To samé zástupce primáře. Nevím, jestli by bylo lepší mít u sebe porodní plán, jestli by ho vůbec respektovali. Moc tomu nevěřím.

Neustálé natáčení monitoru kvůli jednomu, kde na chvíli klesly ozvy. Akorát jsme byli z toho oba s miminkem vystresovaní, až z toho byly monitory špatné a porod skončil nakonec akutním císařem a jsem přesvědčená, že zbytečně. Nedovolení si dojít na záchod, na sále sestřička která smrděla kouřem…

Jediný lékař, který je super, je Hájek. Pak sestřičky na šestinedělí jsou taky příjemné, a to i dětské, které mi moc pomohly s kojením.

Ale příště jdu rodit jinam a doporučuji to i ostatním!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vůbec tam nechodit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 20.11.16 napsala :

Rodila jsem zde minulý rok a určitě doporučuji všem maminkám. Byla jsem spokojená celkově se vším.

Lékaři, sestry, personál, čistota, jídlo, soukromí, klid, prostě za mne určitě doporučuji. Jako bonus - otec u porodu zdarma, porodnické vložky jsem dostala i na domu při odchodu z porodnice, plenky jsme dostaly pro miminka, mastičky, bylo toho plno, už si to nepamatuji.

Lituji toho, že jsem zde neporodila i své první dítě. Ale tenkrát byla hodně chválená porodnice v Bene, tak jsem šla tam.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 16.11.16 napsala :

Porod byl vedený porodní asistentkou a doktorkou Přibylovou v létě 2016. Všichni se snažili, aby porod proběhl podle mých přání, a to do poslední chvíle. Toho si moc vážím a nemohla bych říct nic špatného.

Bohužel tam proběhlo s jinými doktory moc věcí, kvůli kterým tam už nikdy rodit nechci. Nebyla jsem vůbec informována o průběhu porodu - nakonec jsem rodila císařem.

Dodnes vlastně pořádně nevím, co se stalo. Muže nezavolali k porodu, takže přijel náhodou sám a „potkal“ mě na chodbě v narkóze, což pro něj bylo dost stresující. Vůbec netušil, co se stalo. Přitom jsem je prosila, aby mu dali vědět. Dál jsem se dozvěděla informace o porodu až dva týdny po, ale to už si doktorka průběh porodu pořádně nepamatovala. Do té doby jsem žila ve stresu, že už nemohu mít další dítě. Nebudu vypisovat vše, těch drobností byla spousta.

Věřím tomu, že pokud narazíte na dobré doktory, tak můžete být spokojené. Já mám smíšené pocity. Někomu bych ráda poděkovala, někoho bych kopla do zadních partií.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Narazit na dobrého doktora. Obecně mladé doktorky mi přišly dost nechápající a nepříjemné, takže těm se pokusit vyhnout.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě gumové pantofle. Sprcháč se záchodem jsou hned vedle sebe a bylo to tam dost mokré. Jinak vložky a potřeby pro miminka tam mají k dispozici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Vanmich 12.06.16 napsala :

Rodila jsem na začátku roku 2015 v táborské porodnici uz podruhé (poprvé v roce 2011). V obou případech super. Poprvé zde byly asi dvě sestry, které vypadaly, že je práce nebaví.

Podruhé byli všichni naprosto úžasní! Měla jsem až pocit, že prošli nějakým školením, všichni ochotni a hlavně skvěle povzbuzovali při porodu, což mi bylo obrovskou pomocí a super změna oproti prvnímu porodu, kdy na mě křičela jedna mladá doktorka (bohužel nevím jméno a už tam stejně asi nepracuje, naštěstí to byla jen výjimka).

U prvního porodu mohu naopak jen vyzvednout pana doktora Koláře - byl skvělý, povzbuzující a pomohl dceři sestoupit dolů, aby se vůbec mohla narodit. U druhého porodu byli takto skvělí všichni. :-)

Pokud mám opravdu najít nějakou chybičku, tak jedna PA byla hrozně cítit cigaretami. :-( A jídlo opravdu není nenadýmavé, ale to je bohužel snad ve všech porodnicích. Aspoň je ale na výběr ze čtyř jídel, takže třeba čočku jíst nemusíte. ;-)

Jinak sestřičky na porodnici i dětské jsou také skvělé, se vším poradí, jen se nebojte zeptat!

Další mimi už opravdu naplánujeme,ale kdyby ano, tak Tábor je jasná volba. ;-)
Všem doporučuji!

Personál: MUDr. Kolář, MUDr. Bursikova, MUDr. Přibylová a MUDr. Hájek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být co nejvíce v klidu, spolupracovat a věřit personálu porodnice, ale důvěřovat i sobě a miminku;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Potřebné doklady, aspoň 3 noční košile ideálně s rozepínánim vepředu na knoflíky, a pokud chce/chcete, tak tatínka. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Petruska1977 13.02.16 napsala :

V Táborské porodnici jsem rodila na začátku tohoto roku.

Přijela jsem jeden den navečer s prasklou plodovou vodou, porodní asistentky na příjmu byli moc milé a po monitoru mě poslaly k MUDr. Vankové na vyšetření. Jelikož jsem ještě neměla ani kontrakce, ubytovala jsem se na pokoji a po dalším monitoru jsem se chystala spát. Po 22h to ale přišlo, kontrakce po 5 minutách a tak jsem zašla za sestrou, která měla zrovna noční směnu. Následoval další monitor a informace, že to bude ještě na dlouho…

Ráno v půl šesté už jsem myslela, že to nevydržím, tak jsem opět došla za sestrou a ta mě poslala na další vyšetření k MUDr. Vankové, která už mě poslala rovnou na porodní sál, kde si mě převzaly dvě moc milé porodní asistentky Iva a Tereza.

Na porodním sále jsem až do porodu strávila 6,5 hodiny. Během této doby každých 15 minut přišla jedna z PA a zkontrolovala srdíčko miminka a několikrát i MUDr. Přibylová, která celkem rázně prováděla vyšetření během kontrakcí. Poslední hodina byla už hodně náročná, ale PA byly pořád moc milé. Nakonec jsem dostala nějaký „lék“ přímo do žíly, aby se porod urychlil, jelikož už jsem byla úplně vyřízená a po aplikaci tohoto přípravku jsem za půl hodiny porodila. MUDr. Přibylová se sice během celého porodu ani jednou neusmála, ale tak chápu, že je to pro ni jen práce.

Po porodu jsem zůstala ještě dvě hodiny ležet na sále, kde jsem měla celou dobu malého u sebe. Byl to krásný pocit, po těch několika hodinách bolestí.

Na oddělení se pak o mě i o malého perfektně staral personál, jak sestry z gynekologie, tak především dětské sestry. Každé ráno byla vizita jak gynekologická, tak i dětská.
Strava byla taky v pohodě, výběr až ze 4 jídel. Vybavení pokoje super a nejvíc se mi líbily zavinovačky pro miminka.

Táborskou porodnici určitě doporučuji, a kdybych byla ještě někdy těhotná, nikde jinde bych rodit nechtěla!

Personál: MUDr. Vanková, MUDr. Přibylová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se, dopadne to dobře, personál je opravdu profesionální!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Foťák a doprovod k porodu.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 13.11.15 napsala :

Rodila jsem 3/2014. Přístup neutrální, komunikace téměř nula. Co by otec dělal u porodu? Tato otázka mne totálně dorazila na sále po 31 h od začátku porodu. V bolestech jsem ho volala svým mobilem za dohledu protivné sestry.

Prostě souhra náhod: v nepříjemnou dobu jsme rodila pod dohledem nepříjemných osob. Při šití si neumí spočítat tampony, a tak jeden vyšel po 5tt.

Personál: MUDr. Bursíková, MUDr. Pohunková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Táborskou nebrat. A pokud ano, tak v hodině opravdové nouze! S sebou dobrou náladu, abyste naladili personál na lepší náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Rose18 16.10.15 napsala :

S porodnicí jsem byla naprosto spokojená. Oba lékaři byli vstřícní, a i přes akutní císařský řez jsem byla s porodem spokojená. Následná péče byla také vynikající!

Personál: MUDr. Hájek, MUDr. Přibylová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě neplánovat. Ono to stejně vše dopadne jinak. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka miminka - ostatní se dá vždy někde sehnat, zapůjčit v porodnici nebo později dovézt. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 20.08.15 napsala :

Rodila jsem zde v září 2014. Moje celková zkoušenost je asi někde u 90%. Těch zbylých deset odečítám za některé osoby z řad personálu. Většina lidí je zde sympatických, ochotných a milých, ale zbytek jsou povrchní lidé, kteří porodnici berou jako fabriku na děti. Po komplikovaném porodu jsem nemohla tři dny vstát. Jsem moc šťastná za ty, kteří mi zde pomáhali zase se vzchopit a vstát. Bohužel tam jsou ale tací, kteří vám nohy ještě podráží. Těch je ale díky Bohu málo. Co se týče porodu, všechno probíhalo dobře. Respektují vaše přání. Ovšem v případě komplikací už vás nikdo neposlouchá.

Ve zkratce - porodnice je to skvělá! Nová, čistá… Ještě by se měl trošku zlepšit personál a byla by dokonalá. Ale jak se říká „na blbce se může narazit všude“. Za sebe můžu doporučit!

Personál: MuDr. Hájek, MuDr. Kolář, MuDr. Bursíková, MuDr, Pohunková, vrchní sestra, dětské a ženské sestry

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buďte v klidu, všechno dobře dopadne.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně ručníků, nočních košilí, košili na sál (měla jsem vlastní s krátkým rukávem a super - člověk nemusí mít toho jejich roztrhaného anděla), mast na zadeček miminka, teplé ponožky, žínku, hodně pití, něco na čtení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Anna5 12.08.15 napsala :

Stručně: 100% pozitivní zkušenost hlavně díky fantastickému personálu. Podrobněji: celkem jsem musela strávit v porodnici skoro celých 6 dní. Za tu dobu jsem se nesetkala s lékařem nebo sestrou, kterému bych mohla cokoli vytknout, což opravdu není samozřejmost! Naprostá ochota kdykoli poradit a pomoci, s úsměvem… S lékařskou péčí jsem také naprosto spokojena. Díky!

Jedině bych uvítala více jednolůžkových pokojů (jsou tam 4) a / nebo možnost zajistit si jej jako nadstandard, byť samozřejmě chápu, že stavební prostor i finanční zdroje jsou omezeny a lehko se mi radí.

Také nemocniční strava je „klasika“ - to asi nikde není vzhledem k zdrojům lepší - ale na pokojích je větší lednička, tzn. bez problémů se můžete samozásobit. :)

K dispozici byl dostatek poporodních vložek, čaje pro kojící matky v čajové kuchyňce, plenky, čistící ubrousky, vatové tyčinky, látkové pleny, oblečení pro dítě, k zapůjčení monitor dechu…

Informace a seznam věcí do porodnice obdržíte při zápisu (šla jsem v 37. týdnu), je tam vše důležité.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Více ručníků i nočních košil, nějaké vlastní zásoby jídla s přihlédnutím k limitům při kojení, :) lžička, hrnek (jsou tam případně plastové). Lahev na vodu z kohoutku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - LK89 10.08.15 napsala :

Rodila jsem zde teď v červenci plánovaným císařským řezem. A všem doporučuji. Všichni doktoři - vystřídalo se jich u mě docela dost a všichni ochotní a hodní, především MUDr. Hájek.

Měla jsem lokální anestezii a porod byl tak pro mě skutečně zážitek. Malého mi přinesli po prvotním ošetření poňuchňat. Skutečně všichni skvělí.

I na oddělení potom sestřičky byly hodné jak dětské, tak i gynekologické. Jen pozor na dodržování hodin pro návštěvy.

Na porod a pobyt budu ale ráda vzpomínat a doufám, že se tam ještě vrátím. :)

Personál: MUDr. Hájek, MUDr. Přibylová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vody neperlivé s cucákem - pro ty co jdou císařem - zvedat se napít je náročné. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše je napsáno na papíře, který vám dají. Možná jen noční košili navíc (já teda rodila v těch vedrech) a víc ručníků pro případný delší pobyt.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Šárka1989 28.07.15 napsala :

Měla jsem rodit v Benešově, ale jelikož tam malovali, vybrala jsem si Tábor a nelituji.

Přijela jsem otevřená na dva prsty, tak natočili monitor a ještě mě dali na pokoj. Tam jsem byla celou noc, průběžně mě chodili kontrolovat. Na sál jsem šla kolem jedenácté dopoledne, malá přišla na svět v 16:18. Veškerý personál milý a ochotný, vše vám ukáží se vším poradí. Super byl pan doktor Hájek, to je opravdu člověk na správném místě.

Pokoje jsou hezky vybavené, hezké prostředí, jako v hotelu. :-)

Personál: MUDr. Hájek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Alespoň 4 noční košile, malou lžičku, jsou tam jen velké a těmi se jí jogurt docela špatně. :-) Vše pro miminko dostanete, i plínky a ubrousky. Vložek taky dostatek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 19.06.15 napsala :

Rodila jsem v této porodnici v květnu 2015 a naprostá spokojenost. Jako prvorodička jsem byla vyklepaná úplně ze všeho, z porodu, z toho jaký tam bude personál, jak to vše bude probíhat atd., prostě klasika.

Po 10 dnech přenášení jsem nastupovala v pátek ráno na vyvolání ještě s jednou holčinou. Dali nám vyvolávací tabletku, potom druhou, mně to nic neudělalo, holčina porodila už ten večer. Jediné, co se mi nelíbilo, bylo to, že celou dobu ji nechali v bolestech se mnou na pokoji, odvedli ji, až když křičela, že už cítí hlavičku a malý byl za deset minut po příchodu na sál venku. Takže jsem z toho byla úplně rozhozená, ale sestřičky byly strašně hodné a naštěstí mi daly injekci na spaní.

Druhý den mi konečně zabrala druhá tabletka a pak už to byla rychlost. Porodní asistentky byly úplně úžasné, vystřídaly se u mně dvě směny a prostě bomba, stejně tak anesteziolog, který mi píchal epidural, a pak doktor Hájek, prostě úžasný.

To samé sestřičky na oddělení i dětské sestřičky, cokoliv člověk potřeboval vysvětlily, ukázaly, přinesly. Když jsme si potřebovaly po porodu odpočinout, vzaly si malého k sobě.

A je tam moc krásné prostředí, vůbec to tam nevypadá ani nesmrdí jak ve špitále. Za mě jednoznačně velká jednička. Kdybych měla ještě někdy rodit, tak jedině tady.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Alespoň 4 noční košile, sice nebyl problém půjčit si jejich, ale svoje je svoje. :) Jinak pro mimčo vše dostanete a vložek je tam taky dost.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Jindra88 05.06.15 napsala :

V táborské porodnici jsem rodila již po druhé a opět maximální spokojenost.

Porod byl rychlý, bezproblémový a bez zbytečných zásahů. Malou mi dali hned na břicho a na měření a vážení si ji odnesli asi až za hodinku a pak zase hned k mamince. Lékaři, porodní asistentky i dětské sestřičky jsou profesionálové a zvlášť bych chtěla ocenit a poděkovat za citlivý přístup k maminkám jako jsem já, které nemohou ze zdravotních důvodů kojit. Pediatr napsal hned příkrm a malou nikdo nenechal trápit hlady, kdyby se přece jen laktace rozjela. Nerozjela se.

Celý pobyt jsme měla jednolůžkový pokoj, jídlo až do postele, neomezené návštěvy, starší dcerka u mě byla několikrát a nikdo s tím neměl problém.

Ještě jednou moc velké díky za vaší práci,kterou a pokud někdy v budoucnu budeme chtít třetí, tak zase jedině Tábor! Zatím budu všem nastávajícím maminkám ve svém okolí vřele doporučovat. :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Tábor - anonymka227 30.04.15 napsala :

S porodnicí nejsem spokojená, :( rodila jsem zde v listopadu 2014.

Přijali mě ve 13.00 s bolestí po 3 minutách, udělali monitor, přípravu, a pak jsem šla na sál. Při příjezdu jsem byla otevřená na 4 prsty. Ve 14.30 mi píchli vodu a od té doby nechali v nesnesitelných křížových bolestech ležet na monitoru. Když jsem je žádala, že bolest je už k nevydržení, jestli bych si mohla stoupnout, aby si záda ulevila, nedovolili mi to. V tu chvíli, když jsem jim začala odporovat, mi přivázali nohy k posteli a já se nehla. :(

Přitom ke stálému monitorování nebyl vůbec důvod, malé se dařilo dobře. Když jsem je prosila, že se mi chce čůrat, že si musím dojít, ať mě pustí - nepustili a místo toho mě vycévkovali. Malá se narodila v 17.02 s apgar skóre 9-10-10, takže k 2,5 hodinovému monitorování nebyl opravdu důvod. Kromě toho mi při tlačení nedovolili jinou polohu než vleže na zádech. Při porodu mě doktorka preventivně nastřihla.

O příjemnosti některých sestřiček na oddělení nemluvě. :( První 4 dny mi malá brečela hlady, nakojila jsem max. 2-4 ml, po každém nakrmení jsem prosila sestřičky o dokrm, ale ony ne. Musíte přikládat, přikládala jsem pořád, bradavky bolavé (jednou mi ukázali techniku kojení) a malá hlady křičela třeba až do 5 ráno, v 7 už byla opět hladová vzhůru. Až pátý den doktorka nařídila dokrm a z malé bylo sluníčko.

Nerozkojila jsem se ani doma, takže celé to bylo zbytečné. Do této porodnice jsem se moc těšila, ale odjížděla jsem moc zklamaná.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jet jinam, :) nenechat se upoutat na monitor

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Alespoň 3 košile, měla jsem jen 2 a bylo to málo. Vložky jsou na oddělení, takže ty můžete nechat doma

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - inside 16.02.15 napsala :

Táborskou nemocnici mohu za sebe jen doporučit. Rodila jsem tam poprvé 9. 6. 2012 a podruhé 7. 1. 2015 a nemohu si stěžovat ani v tom roce 2012 a ani letos.

Doma mi začaly bolesti o půlnoci, voda nepraskla, tak jsme vyjeli s bolestmi po 5ti minutách. Přijela jsem tam v 1.30 ráno. Sestry na příjmu byly moc ochotné a i usměvavé. Monitor mě nechali natáčet v sedě, v leže mi to bylo s těmi bolestmi nepříjemné. Samozřejmě jsem neuměla správně dýchat, tak celou dobu mi sestra pomáhala a radila mi jak dýchat, za to jí děkuji. Pomáhali mi s tím i u porodu.

Přítel byl celou dobu u mě a byl mi velkou psychickou oporou. Po vyšetření doktorkou jsem se převlékla do andělíčka a z ambulance jsem šla rovnou na sál, dostala klystýr, sestra mě chodila kontrolovat každých 15 minut. To trvá hodinu, než uznají, že jste vyprázdněná. Chtěla jsem epidurál, ale protože jsem měla vyšetření krve už z delší doby, tak mi museli krev nabrat. Ten její rozbor trvá minimálně půl hodiny a já už se otvírala víc a víc, tak jsem si nechala píchnout raději urychlovačku, ať je malý co nejdříve na světe, protože ani u prvního porodu mi ho nestihli dát - kvůli rychlosti porodu a od té urychlovací injekce byl malý za 20 minut na světe. Narodil se ve 4 hodiny ráno.

Musím tedy říct, že na to, jaká jsem byla ke konci až hysterka, tak doktorka byla zlatá. Malý měl 4 kg a nešel vůbec ven, ale po nastřihnutí byl venku raz dva.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud chcete epidurál, nechte si udělat od gynekologa čerstvý rozbor krve, ať vám ho stihnou dát a ne jako mě. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Aspoň 3 osušky a noční košile. Já měla 4 košile a bylo to akorát. A kojicí podprsenku.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 28.11.14 napsala :

V táboře jsem rodila v červenci tohoto roku. Vím, že budu jedna z mála, která tuto porodnici nedoporučuje. Nejprve jsem se do Tábora těšila, jelikož jsem si přečetla spoustu výborných recenzí a jako prvorodička jsem se porodu ani nebála. Všude jsem četla, že je tam velice příjemný personál a prostředí. Na zápis porodopisu jsem jela asi necelé 2 týdny před termínem porodu. U tohoto tam byla ze začátku velice příjemná sestra, ale po chvíli nám tam poslala (hádám) učenku. Trvalo nám to hodně dlouho, ale to mi opravdu nevadilo, chápu, že nějak se začínat musí. :) Zápis byl tedy „v pořádku“.

Poté jsem tam jela na monitor, který byl také v pořádku, ale doktorka (bohužel si nepamatuji jméno, ale byla mladá a od pohledu velice nesympatická jak mně, tak mému příteli) řekla, že přesně na první termín porodu budeme vyvolávat. Nelíbilo se mi to, ale co jsem měla dělat. Přijela jsem tedy v den termínu porodu, ubytovali mě a za chvíli jsem dostala vyvolávačku. Během hodiny na mě přišly bolesti. A ne že by se to rozjíždělo nějak pomalu, pěkně zostra. Ale jelikož se nedělo nic jiného, než že jsem měla bolesti, odpoledne jsem dostala další vyvolávačku. Bolestí už jsem trpěla (a opravdu nejsem „cíťa“, vždycky jsem měla posunutý práh bolesti), ale pořád se nic nedělo. Sestry mi každou hodinu dělaly monitor a doktorka nakonec rozhodla, že mi píchnou vodu. Ale jelikož se pak měnila směna, tak mi přijde, že na mě tak nějak zapomněli. Nechali mě celou noc v ukrutných bolestech, nenabídli mi nic na utišení. Kdežto paní, co se mnou byla na pokoji, rodila podruhé, a tu informovali o všem, že pokud bude chtít, dají jí epidurál a já nevím co všechno. Ale to je jedno.

Takže po celé noci bolestí ráno přišly sestry na monitor. Já jsem se nemohla ani hnout, nemohla jsem ani vstát z postele a sestra strašně potřebovala, abych se zvedla do polo lehu, aby mi mohla monitor natočit. Opravdu jsem se nemohla ani hnout, což jsem jí řekla, a ona mi vynadala, že mě nemůže tahat, že nemůže tahat celou mojí váhu. Takže s vypětím všech sil jsem se tak nějak nadzvedla, aby mi mohla dát pásy. A přitom mi pořád říkala, že ještě rodit nemůžu, že mám měkké břicho. Takže já jsem se svíjela bolestí, ale prostě rodit nemůžu, protože mám měkké břicho.

Hrůza! Po tom, co mi natočili monitor, následovalo vyšetření u doktorky. Tam jsem nemohla ani dojít. Ještě mě ta sestra sjela před doktorkou, že jsem se nechtěla ani zvednout! U vyšetření doktorka zjistila, že mi praskla voda. Hned na to na mě začala křičet, kdy mi ta voda jako praskla. Já jsem říkala, že nevím, že jsem v noci byla jakou dobu ve sprše a na toaletě, že mi bylo hrozně zle.
Takže hned mě doktorka poslala na sál. Ale pozor, rodit přece nemůžu, jelikož mám měkké břicho, jak říkala sestra. Dali mi andělíčka, a vedli mě na sál. Chtěla jsem zavolat příteli, aby přijel, a to mě stálo hodně času, než mi přinesli telefon, o který jsem prosila. Byla jsem takovou dobu ve sprše, bolestí už jsem skoro brečela, ale oni měli čas, prostě mě nechali ve sprše, samotnou. Asi po půl hodině přišla PA, že tedy půjdu na sál. V tom naštěstí přijel přítel.

Na sále to byla hrůza. Nejdříve porod vedla PA, a jelikož jsem byla málo otevřená, tak to šlo velice pomalu. Poté přišla doktorka. To už jsem tlačila snad půl hodiny. Potom jsem viděla, jak všichni začali šílet. PA vyhodili a přišla druhá doktorka. Lítali tam jak hadr na holi. Přišlo mi, že neví, co mají dělat. A takhle to vidím ze svého pohledu, a jak si to pamatuji já. Když mi všechno vyprávěl přítel, byl z toho celý vyděšený, že na nich bylo vidět, že opravdu šílí, že prostě zpanikařili. Malému se prostě pořád nechtělo.

Nakonec jsem malého vytlačila, prostě jsem musela, byl chudinka celý modrý, ani se nedivím. A jakou dobu jsem neslyšela pláč, už jsem se začínala bát, ale pak jsem konečně slyšela, že se rozplakal. Bylo to hrozné. Rozstříhali mě, jak vystřihovánky. Radši jsem se ani neptala, kolik mám stehů. Přítel také říkal, abych se radši neptala, že to bylo strašné. Já to poznala z toho, jak dlouho mě šili, což bylo taky docela bolestivé. Doktorka mi tedy poradila, že si klidně můžu zařvat bolestí, že si tak ulevím - opravdu díky! Ale za tu bolest a námahu mi to všechno stálo.

Takže abych to tak nějak shrnula:personál hrozný! Jedině dětská doktorka Bláhová byla výborná a jedna sestra z ženského. Jinak opravdu hrůza. O jídle vůbec asi nemá cenu mluvit, řeknou vám, ať si dáte pozor na nadýmavá jídla, no a pak vám přinesou lepenici s pórkem a cibulí!? Takže až budu rodit podruhé, jestli tedy někdy, do Tábora určitě nepůjdu!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě hodně nočních košilí a ručníků. Tohle je tam nedostatkové zboží.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 03.11.14 napsala :

Rodila jsem v táborské porodnici 4.6.2012. Byl to můj první porod a po osmi hodinách příšerných bolestí jsem se dočkala svého malého broučka.

S personálem v táborské nemocnici jsem neměla nejmenší problém. Občas jsem při porodu byla i hysterická, to víte, první porod a nešlo to ani zpět ani ven. :-) Opravdu ale se mnou měli obrovskou trpělivost.

Jen mě trochu zklamala sestra, když jsem jí při převozu z porodního sálu povídala, že mám horečku a je mi zima tak její reakce zněla že jsem cíťa. Tak ale po x hodinách porodu mi to bylo i jedno a doufala jsem, že se z toho vyspím. Nestalo se a po dvou dnech teprve pochopili, že mi asi opravdu není dobře, tak jsem dostala krev, protože jsem jí u porodu hodně ztratila. A až ten třetí den jsem měla malého u sebe a všechno bylo tak, jak má být.

Vysloveně jsem si přála nadstandard, abychom s malým měli soukromí. Tak mě celý pobyt nechaly na dvoulůžkovém pokoji bez problémů. Nikdo mi tam necoural.

Všechno bylo bez problémů. Tak si říkám, že když bude druhý porod, tak jedině tam. :-)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Tábor - Anonymní 15.09.14 napsala :

V porodnici v Táboře jsem rodila v červnu 2014.

Porod byl relativně náročný - samotný porod 10 hodin + 8 hodin kontrakce před ním, nemohla jsem se rozrodit. Personál na porodním sále výborný - samé mladinké porodní asistentky, lékařky bezvadné (vystřídaly se u mě obě směny, rodila jsem od 5 hodin ráno do 17 hodin). Byla jsem neuvěřitelně ráda za to, že jsem narazila na takový personál.

Co ovšem přišlo na oddělení šestinedělí, to byl docela horor. Všech 5 dní co 20 - 30 minut někdo lezl na pokoj bez ohledu na to, zda jste uspala mimčo, zda kojíte nebo si potřebujete po porodu „vyvětrat“ ona místa. Ve sprše plíseň, ale hlavně, že vytřít ji během 30 minut přišli i 3× (tzn. další 3 „návštěvy“ na pokoji).

Za celou dobu nám nikdo nevyměnil ložní prádlo (že bylo od krve, to se stát může, po porodu žena holt krvácí). Když jsem na to před MUDr. Neškudlou poukázala, sestra na mě do konce pobytu nepromluvila a ani se nepodívala! Když jsem při koupání miminka jen prostě utrousila, že mám strach, abych malého nepoškrábala tím náramkem, co Vám dají při příjmu na ruku, odpovědí mi byla lakonická poznámka „Všechny maminky mají náramky.“ Aha, pomyslela jsem si. To, že z některých sester byly silně cítit cigarety, což není vždy příjemné (po porodu je ženská fakt mnohdy ve zvláštním rozpoložení a vadí jí i to, co předtím ne), je v tom všem jen detail.

Další věcí jsou návštěvy: podle předpisu se mají odehrávat na chodbě, ovšem když jste na pokoji s holčinou, jejíž matka vleze na pokoj už ve 12:45 a do 18:00 se tam vystřídá celá rodina, měly by toto korigovat zejména sestry a nenechávat toto na ženských, které jsou utahané fyzicky i psychicky, rozbolavělé a přecitlivělé.

Za další: jídlo - rodičkám a kojícím matkám podávají játrovky + bílé pečivo. Na můj dotaz, jak mám mít po takovém jídle stolici, mi bylo odpovězeno, že „máme spořící dietu“! A ano -„honba za stolicí“ je další věc, sepsání porodopisu se mi pak jevilo jako zbytečné, poukazovala jsem v něm, že léta trpím chronickými zácpami. Nakonec do mě prali čípky a klystýr - jen proto, aby si mohli odškrtnout, že stolice byla. :) Na dotaz, kam se mám na podání klystýru dostavit (čekala jsem intimní prostředí, kde budu jen já a sestra), mi bylo sděleno, že se to udělá na pokoji! Naštěstí jsem byla s kolegyní na vedlejší posteli za dobře, tak ta odešla na chodbu a trpělivě tam čekala, než to na mě přijde.

Obecně mi tam chyběla „lidská nadstavba“, prostě je to továrna na děti, důležité jsou stohy papírů, které musíte podepsat a vyplnit. Porodnici bych doporučila personální audit, protože managment práce je tam katastrofální. Na pokojích pro 2 se pomalu ani nehnete, obzvlášť když jsou tam návštěvy a Vy potřebujete do sprchy nebo na WC.

Na závěr příhoda z doslechu, které po své zkušenosti věřím: když pacientka po šestinedělí dorazila k primáři Holubovi na kontrolu, ten jí vynadal a vrátil kartu s tím, že se rozhodla rodit v Havlíčkově Brodě a ne v Táboře.

Přeji Vám všem budoucím rodičkám lepší pobyt v nové porodnici v Táboře :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Myslet na to, že pobyt tam je dočasný a že doma vše bude fungovat jinak a lépe. A pokud trpíte na zácpy, po porodu to bude horší a když to nepůjde, zalžete, že jste na stolici byla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Telefon, kojící podprsenku/y, noční košili na knoflíky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - C.u.sun 29.08.14 napsala :

V táborské porodnici jsem rodila 24.8.2013 a byla jsem jako prvorodička celá vystrašená, co se bude dít. Když mi v půl osmé večer praskla voda, nevěděla jsem, jestli panikařit a nebo začít brečet. :D Po hodině jsem jela do porodnice.

Na příjmu mě přijala doktorka, která se netvářila zrovna přátelsky, asi jsem začala rodit ve špatnou hodinu. :) Můj strach se navýšil. Když mě dali na monitor, byla u mě sestra, která mi moc pomáhala přecházet jednu kontrakci za druhou a utěšovala mě. Korigovala moje správné dýchání a říkala mi, co bude dál, což mě uklidnilo. Když jsem přešla na porodní sál, moc se mi to tam líbilo, bylo to útulné a tlumená světla mě uklidňovala. Po chvíli za mnou přišel přítel a sestra mu ukázala, jak mě má ve sprše masírovat, aby mi ulevil od bolesti.

A pak to přišlo, ležela jsem na stole a porod sílil, najednou se kolem mě objevilo tolik lidí, dali mi nohy nahoru, odepnuli monitor a řekli - malé musí honem ven, maminko, tlačte. Byla jsem otevřená jen na 7 cm, takže to šlo těžce. Když jsem zatlačila podruhé, myslela jsem, že asi umřu, ale malý se dusil, měl dvakrát pupečníkovou šňůru kolem krku. Na to se u mě objevil pan primář, který jen řekl něco o kleštích a to mě vystrašilo tak, že na další zatlačení byl malý venku. Celý porod trval 4 hodiny. Pak mi bylo už vše jedno, ulevilo se mi a nemohla jsem se dočkat, až mi ho ukážou, těch pár minut byla věčnost. Ty dvě hodiny, co jsem ho měla pak u sebe, byly nejkrásnější v životě. Všichni na sále byli milí a chválili mě.

Další dny v porodnici byly příjemné, všechno mi sestřičky ukázaly, vysvětlily a já si to tam užívala.

Je mi líto, že nemohu rodit v Táboře i podruhé, jelikož plánujeme stěhování, ale všem nastávajícím maminkám tuto porodnici doporučuji. Mám na porod jen krásné vzpomínky a celému personálu za to děkuji.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Tábor - elizbathory 28.08.14 napsala :

Je super, že se to v Táboře takhle zlepšilo. Budu rodit v únoru 2015.

Již mám za sebou jeden porod v roce 2008 a mohu říct, že nic horšího jsem nezažila. Myslím jak přijetí k porodu, tak nepohodlí, personál, kterého jsem se bála na cokoli zeptat, protože vypadal, jako když je prudím a otravuji. Když mi něco dělali, ani neřekli co atd. Dopodrobna se rozepisovat nebudu, nerada na to vzpomínám. Nevadil mi porod jako takový, ale to, co se dělo nebo nedělo kolem. Oddechla jsem si až na pokoji, kde byly hodné a ochotné sestřičky, vše vysvětlily a bylo vidět, že to, co dělají, je baví. Prostě napoprvé zážitek, který ve Vás vyvolá spíš strach a hrůzu z další podobné situace.

Proto jsem ráda, když tu čtu v podstatě samou chválu a tak trochu se začínám těšit, že změním názor k dobrému a budu nadšená. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Okouknout porodnici předem a jít rodit tam, kde tomu budete alespoň trochu důvěřovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Měla jsem dvě noční košile, rodila jsem v eráru a v prosinci a dvě košile byly málo. :-) Tentokrát beru 3 - 4. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - verca.d 17.04.14 napsala :

Přivedla jsem zde na svět 15.1.2014 svoji druhou holčičku a mohu všem jenom doporučit tuto výbornou porodnici! Výborný, profesionální personál, bezvadná péče a krásně vybavená porodnice - připadala jsem si tady oproti Písku jako v hotelu! Nemám jedinou výtku - vše mi bylo vysvětleno, když jsem měla dotaz, zodpověděli každou otázku, jednali se mnou s respektem. Po prvním porodu jsem se modlila, abych narazila na lidské jednání a splnilo se nad očekávání.

Mého prvního syna pouštěli s manželem na návštěvy kdykoli, sestřičky byly zlaté a pamatovaly si ho dokonce jménem a vždycky si s ním krásně popovídaly - syn se na návštěvy vyloženě těšil i díky nim.

Mám na druhý porod nádherné vzpomínky - bez epiduralu, přirozeně, s fantastickými porodními asistentkami - děkuji všem !

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit si!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Neměla jsem v tašce na sál ručník a košili (nějak jsem automaticky spoléhala na erár) a horko těžko jsme je tam hledali. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Akum22 13.02.14 napsala :

Nejdřív jsem váhala a rozmýšlela, zda rodit v Táboře nebo v Písku, ale nakonec vyhrál Tábor. A nemůžu si stěžovat. Ubytování super, pokoje po dvou. Na pokoji je lednice, televize, vybavení nové. Sestřičky moc milé a ochotné, doktorky také. Já jsem byla spokojená.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Sick 12.02.14 napsala :

I když jsem z Benešova, po nepříjemných zkušenostech, které jsou ale 20 a 10 let staré, jsem se rozhodla pro porodnici v Táboře. A mohu říct, že toho opravdu nelituji.

Příjemné porodní asistentky, maximální soukromí při porodu i po něm. Super sál, sprcha, vana záchod, s maličkou 2 hodiny po porodu. Když se narodila, jen zabalili a hned mi ji dali, nechvátali na nás. :-) Pro nás s manželem to byl úžasný zážitek.

Sestřička s kojením se moc snažila, aby malá pila, věnovala nám celý den. Tehdy jsme sice ještě nevěděli, že má malá vrozenou srdeční vadu, kvůli které špatně pila. To jediné bych asi vytkla, že na to přišli hned, ale v tomhle případě je to prý tak 50 na 50, že to zjistí. Dnes je malé 9 měsíců, je pět měsíců po operaci srdce, kdy se nám vlastně podruhé narodila a je to pěkné zvíře. :-)

Já za sebe doporučuji. Je to menší, ale moc příjemná porodnice s příjemným personálem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše důležité doporučuje porodnice sama.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro miminka vše dostanete, ke kojení také.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - klaw 18.11.13 napsala :

Rodila jsem v porodnici Tábor a jezdila jsem tam i poslední 3 týdny na monitor a na kontroly. Všichni a všechno bylo naprosto perfektní. Informovanost na 1 a péče také. První dvě děti jsem měla ve Velké Británii (první v nemocnici, druhý domácí porod) a musím říct, že zkušenost z nemocnice je tady v Čechách lepší.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dojet se do Vámi vybrané porodnice podívat a na všechno se vyptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Pavla35 04.11.13 napsala :

Porodnici Tábor můžu všem jen doporučit, opravdu super personál, byla jsem mile překvapená chováním všech pracovníků. Doktorka při porodu byla také fajn, jen nevím, jak se jmenovala, ale měla řekla bych, že měla slovenský přízvuk. Porodní asistentky také super, moc mi pomohly - hlavně ta jedna, bohužel taky nevím příjmení. Tak se nastávající maminky vůbec ničeho nebojte, v Táboře je to super. V porodnici určitě budete všechny moc spokojené.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svoje noční košile, těch erárních je tam opravdu nedostatek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - dakar13 10.09.13 napsala :

Čekal mě můj první porod, tak jsem si vybírala, kde přivedu své dítě na svět. Volba přišla na Tábor, když si člověk může vybrat, tak proč to neudělat.

Po špatném monitoru si mě tam nechali týden před termínem. Sestřičky super a i když bylo některé vyšetření opravdu nepříjemné, díky doktorům a sestřičkám se to dalo. Byla jsem na oddělení rizikového těhotenství. Jeden den mě přijali, druhý dělali pořád monitor a třetí den rozhodli, že mi porod vyvolají. Pořád jsem si říkala, že chlapa jako porodníka nechci, ale doktor Hájek je super, vtípky na porodním sále při bolestech mi pomáhali a při šití házel hláškami, že mi bylo úplně jedno, že mi kouká mezi nohy a že je to chlap.

Holčičku jsem přivedla na svět za 6 hodin, a nemůžu si porod vynáchválit. Na porodním sále nelezete v porodních bolestech na žádnou kozu, je tam pohodlná postel, a ve chvíli, kdy máte rodit, vám tam dají pod nohy zvedáky, nebo jak se tomu říká. Epidural dávají, měla jsem injekci, kapačku a nakonec i epidural a za 2 minuty na to byla malá venku, takže se nebojte.

Prostě samá chvála na tuto porodnici, vše je tam nové a super. Určitě tam půjdu znova a s radostí. :D

Personál: MUDr. Hájek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určení otcovství, rodný list, těhotenský průkaz, více nočních košil, přece jen se ve svém cítíte lépe, ručníky a žínky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - verca.vena 20.08.13 napsala :

Vše naprosto super. Musím hodně pochválit personál od sestřiček, porodních asistentek, doktorů, až po čistotu a stravu.

Porodní sál velice moderní a útulný. S manželem jsme ocenili skvělý přístup a trpělivost při porodu. Dále je super, že po porodu zůstáváte na pohodlném lůžku na sále a máte s manželem a vašim štěstíčkem soukromí.

Na porodnici opět vše super a hlavně ochotné a trpělivé sestřičky, které vždy ochotně poradily a snažily se nám co nejvíce pomáhat. Kupodivu nemocniční strava byla moc dobrá - tedy mě bodla. :-)

Je super, že Vám pomůžou rozkojit, když je problém, mají super odsávačky Medela či výborné kojící čaje. Dostali jsme dárečky: plínky Pampers, podložky, krém HIPP, uchošťoury. Dále je tam k dispozici na používání více značek pro mimi: Welleda, HIPP, Johnson´s Baby, Oilatum. Každý den nám doplňovali poporodní vložky.

Personál: MUDr. Hájek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oddací list (pro vdané) či rodný list (pro svobodné). Dostatek síťovaných kalhotek po porodu - cca 10 ks, více košil než doporučují, cca 4 ks určitě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - kativka 19.08.13 napsala :

Naprosto úžasná, klidná porodnice. Vše nové, krásné, čisté. Kromě primáře byl personál úplně na jedničku, moc milí, ochotní. Byl to druhý porod a nešla bych už rodit jinam.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Sombry 17.07.13 napsala :

Já mám tedy zkušenosti úplně jiné. Co se týká kojení, tak naopak naprosto super. Různé polohy, odsávačky, kloboučky a všechno. Když bylo malou nutné dokrmit, tak žádné, že dali automaticky láhev, ale opatrně stříkačkou, ať si bere sama. Navíc co jsem si vzpomněla, to mi vysvětlily, ukázaly. Nejdřív to vypadalo, jak kdyby na to měla každá jiný názor, ale pak mi sestřička vysvětlila, že to taky každý den je prostě jinak.

Ale je pravda, že spolubydlící, co ji přivezli druhý den, zajímalo při tom prvním povídání všechno možné. Vůbec ale nedávala pozor a pak lítala za sestrami s každým „prdem“, protože chtěla jít domu a kluk nepřibíral. Ale když jí říkaly, co má dělat, tak si stejně dělala, co chtěla. Ty měly svatozář. A to bylo plno!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - kkatrina 12.07.13 napsala :

Mně se v Táboře moc rodit nechtělo, ale změnila jsem názor už na monitorech.

Všichni byli moc příjemní - jak doktorky, tak porodní asistentky, sestry, ale i uklízečky. Porodní asistentky, které se o mě staraly během porodu, se se mnou přišly rozloučit, když jim skončila směna - úžasné.

Akorát Vás nikdo neinformuje o tom, co právě dělají, co Vám dávají a proč. Natož, aby se ptaly, jestli to chcete. A taky Vás nenaučí dobře kojit.

Ale když to shrnu, tak porodnici Tábor jednoznačně doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se zeptat, pokud něco nevíte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pochopitelně doklady. Při vedrech jako měla já, na každý den čisté pyžamo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Mimise 22.06.13 napsala :

Porod mi vyvolávali, protože zjistili, že máme zkaženou plodovku. Takže nástup v 10 hodin, zavedli mě na pokoj a všechno vysvětlili. Chodili se na mě dívat co 20 minut. Sestřičky příjemné. Pak jsme šli na sál píchnout plodovku. Všichni byli milí, všechno mi vysvětlili. Nepamatuji si jméno paní doktorky, co mě rodila, ale ta byla k nezaplacení.

Pak sestřičky na oddělení byli milé - až na dvě, co tam nemají co dělat, protože když po nich něco člověk chtěl, tak je hrozně otravoval. Paní sanitářka byla úžasná. Jídlo je sice horší, protože nadýmá, ale můžete si vybrat z několika.

Takže za mě jedno velké ANO. Kdybychom měli druhé miminko, tak určitě Tábor!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Víc nočních košil (já se hodně potila, jak tam bylo teplo).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - abcdefgh 28.05.13 napsala :

Když jsem zjistila, že čekáme miminko, moje volba porodnice byla jasná - porodnice Tábor. :-) Slyšela jsem na ní samou chválu.

Po přenášení 10 dní jsem nastupovala do porodnice na vyvolání. Při příjmu do porodnice mě vyšetřoval MUDr. Berka, je to doktor na svém místě. Sestřičky mi natočily monitor a vše bylo v pořádku. Já potom odešla na pokoj, kde každou chvíli chodila sestřička a ptala se mě, jestli něco nepotřebuji.

A teď k porodu - byl vyvolaný, trval dlouho, ale PA byly moc skvělé, ale už si nepamatuji jejich jména. Rodila nás doktorka Bursíková (skvělá ženská, stále si se mnou povídala a vyprávěla). Kdybych někdy rodila podruhé, tak bych chtěla znova ji, ale to se asi nestane.

Jinak na oddělení šestinedělí byly sestřičky hodné (až na pár výjimek). Jedna byla strašně otrávená, že po ní člověk něco chce a druhá neochotná, ale to je asi v každé porodnici. Jídlo nestálo za nic, ale tak přežít se to dalo. :-) Jinak děti dostávají košilky a plínky a zavinovačku, ale postačí to.

Když to celé shrnu - pobyt v porodnici byl dobrý, mě když se malá narodila, tak už mě nic jiného nezajímalo, jen aby dcerce bylo dobře. :-) Rodit v Táboře bych chtěla i podruhé.

Personál: MUDr. Bursíková, MUDr. Berka

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Víc košilek, ponožek a i poporodních kalhotek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - bud 24.05.13 napsala :

Byla jsem prvorodička a vše super.

Příjem byl naprosto v pořádku, zrovna tam nikoho neměli, takže byl čas na všechno. :) Dostalo se mi plné péče. Vířivka na sále byla fajn až do další kontrakce. :D U porodu mi vadila akorát jedna porodní asistentka, která byla moc vtíravá, jinak super. Určitě s nimi spolupracovat, i když to bylo chvílemi těžké.

Šestinedělí super. Sestřičky ok až na jednu krátkostřiženou černovlásku, ta tam nemá co dělat. Je hrozně protivná a zlá. Jméno už nevím. Je tam i kuchyňka, kde si můžete dělat kojící čaje, netřeba si brát svoje. :) Plenky pro mimi dostanete od Pampers dvojky jako sponzorský dar (půlku balení), myslím si, že na ty 4 dny bohatě stačí. Poskytují pro mimi pouze košilky, zavinovačku, pleny látkové. Stačilo nám. Každý den doplňují pro maminky na WC vložky (nebo když si řeknete). Sestry Vám půjčí elektrickou odsávačku MM. Váha je na každém pokoji. Pokoje mají i TV. Jediné, co mi vadilo, že se musí v noci svítit na pokoji kvůli miminkům, aby na ně sestry viděly, když je chodily kontrolovat. Takže jsem si dala triko přes světlo, trochu to tlumilo, ale ráno před příchodem doktorky honem dolů. :) Sestrám to nevadilo. :D

Personál: MUDr. Tůmová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Poslouchejte PA při porodu. :) Nebojte se, již brzy budeme mít svého kulíška v náručí a zde Vám k tomu právě pomůžou. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Minimálně 3 ručníky, 3 noční košile na zapínání na hrudi, jídlo (vaří děsně). Co mají dobré, tak je čaj na pokoji, ten mi fakt chutnal. :) Určitě si vezměte i Bepanthen.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 11.04.13 napsala :

Na vedení porodu si nemohu stěžovat, porodní asistentky byly skvělé. Až tedy na to přijetí, když po napojení na monitor řekly, že to je „o ničem“ a na porod to nevypadá. Naštěstí mi při třetí kontrakci na monitoru praskla voda a šlo se na sál. Pak se o mě staraly výborně, radily povzbuzovaly. Malé klesaly ozvy, když jsme neležela v určité poloze, takže jsem si vybavení neužila, protože jsem musela být skoro pořád připojená na monitoru. Ale asistentky mi stále opakovaly, že to dělám pro tu svojí holku, aby jí bylo dobře, tak se to dalo vydržet.

Naštěstí porod byl rychlý, za pět a půl hodin od první bolesti bylo po všem. Při tlačení jsem poslouchala rady asistentek, na nic jiného nemyslela a asi na šest zatlačení byla malá venku. Nejdřív jsem tlačila na jednu kontrakci na lůžku, na další na zemi v kleči a na poslední mě hnaly zase na lůžko. Fungovalo to perfektně, mají to asi ozkoušené. Malá měla okolo krku dvakrát pupeční šňůru, proto klesaly ty ozvy, ale prý jsem dobře tlačila, takže to bylo rychlé a malé to nijak neublížilo.

Šila mě doktorka Karochová, moc milá a profesionální doktorka. Ale udělala mi na jednom místě takový šmodrchanec, který jsem celou dobu cítila. Pak mi ho vypárala při návštěvě doma soukromá porodní asistentka Olina Havlíčková, takže její návštěvy nejen kvůli tomu doporučuji (3 návštěvy hradí pojišťovna).

Poporodní péče je tak na trojku, připravte se na to, že když se nebudete ptát, nikdo vám neporadí. A někdy by se člověk i zeptal, ale když nemá zkušenost, ani neví že by se měl na tu věc ptát, tak tápe. Třeba ke kojení vám dají brožuru a nazdar. A taky každá sestřička poradí něco jiného, takže to vyslechněte a moc se tím nestresujte, doma rychle na všechno přijdete. Dvě dětské sestřičky byly vyloženě protivné a falešné - jedna černovlasá, štíhlá na krátko ostříhaná a jedna silnější zrzavá, taky na krátko ostříhaná.

Personál: MUDr. Karochová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit si, vy jste mámy a za dítě jste odpovědné jen vy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo (tady je nadýmavé a je ho málo), Bepanthen, více nočních košil.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 28.03.13 napsala :

Rodila jsem tam v listopadu.

Měla jsem rizikové těhotenství a dvakrát předtím potratila. Na naše dítě jsme čekali 8 let. Můj gynekolog mě poslal v pátek k hospitalizaci, ale na jeho doporučení nebral nikdo zřetel. Chovali se fakt hnusně, jako by nešlo o život miminka. A co vím od lékaře, tak dělají to tam celkem běžně, že když tam přijde maminka s doporučením od něj, tak ji tam ocejchují. Taky se tam k ní personál chová nejhůř. A primář to je arogance sama. Zažila jsem ho u porodu a málem jsem o dítě přišla. Mělo zkaženou vodu, šňůru kolem krku, ale to nám nikdo neřekl. Od 3:00 ráno do půl páté odpoledne jsem rodila. Museli ho ze mě rvát, nezapomenu na to. Bolest nevadila, ale strach o dítě je hrozný.

Dětské sestry jsou některé moc, hodné dělají svou práci s láskou. Ale dvě jsou tam fakt děsné, zlé, a to jsem 5. maminka, co se na tom shodla.

Já tam rodit podruhé nejdu. Co je platné vybavení za peníze z Evropské unie, když je tam personál, co ho práce netěší.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Žínku na otírání čela, je tam teplo, když nemůžete pít, tak se vám osvěžení hodí. Vlastní jídlo (dávají tam stravu, co nafukuje, to fakt nechápu - a vědí o tom).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 23.03.13 napsala :

Spokojenost maximální.

Měla jsem rychlý překotný porod, takže na sále jsme strávili jen 15 minut a pak ty 2 hodinky po porodu. Moc jsem si novoty a vybavenosti sálu neužila, ale je tam toho k dispozici dostatek.

Personál i lékaři velmi milí, vřelá pomoc při kojení i učení se manipulaci s miminkem. Vybavení pokoje moderní, k dispozici vše na přebalení a koupání miminka i noční košile a porodnické vložky pro maminky. V kuchyňce možnost vařit si kojící čaj, vlastní si nosit nemusíte.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšte se, pobyt v táborské porodnici pro mě znamenal čtyři nezapomenutelné příjemné dny.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Rnt89 02.01.13 napsala :

V Táboře jsem rodila v březnu 2012. Ze začátku byl porod celekm normální, bohužel nakonec došlo na kleště. Porod nepostupoval, malý měl 2 x pupečník okolo krku a já prostě nebyla schopná ho vytlačit ven. Nicméně i přes ne zrovna hezkou zkušenost s porodem musím konstatovat, že bych do Tábora jela rodit znova. Sice si nepamatuju jméno doktorky, která mě rodila, ale všechny PA, které byly u mého porodu, byly naprosto fantastické! Neustále mě kontrolovaly ve sprše, ptaly se, jestli něco nepotřebuju. I k partnerovi se chovaly hezky.

Oddelení šestinedělí: dětské sestřičky super! Za všechny bych jmenovala Mgr. Alenu Pětivlasovou! To je osoba na svém místě. Všechno vám ukážou, popř. radí, když něco nejde. A první koupání miminka…to bylo prostě nádherné!

Ženské sestry - nemůžu si stěžovat. Občas mi přišly trochu arogantní, ale s člověkem cloumaj hormony, tak to nená až tak objektivní. Pan primář mi nesedl vůbec.

Abych to shrnula, většina personálu super (včetně ošetřovatelky a věčně usměvavých uklízeček, které mi pokaždé zvedly náladu), prostředí taktéž. Byla jsem na dvoulůžáku a z 8 dnů, které sem tam strávila, jsem 3 dny byla sama.

Nemocnice dává dostatečné množství každé mamince vložky - každé ráno jsme měly na záchodě doplněnou krabici. Plenky vám může přinést partner později.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Bepanthen, dvě noční košile, plenky stačí až později.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Jitkaaa 18.12.12 napsala :

Bohužel nemám paměť na jména, ale porod v táborské nemocnici byl pro nás nádherným zážitkem. Příjem naprosto v pohodě. Žádné zbytečné otázky, žádný spěch, všichni moc příjemní a hlavně vše se dělo formou dohody.

To platí i pro celý porod. Nikdo mi nic nevnucoval, nikdo nerozkazoval. Naopak úžasná PA se snažila snad i víc jak já, doktorka byla skvělá.

A dětská sestra zlatá. Pobyt na šestinedělí byl opravdu pohodový čas na sžití s miminkem. Cokoliv jsem potřebovala, stačilo říct. Prostě jedno velké děkuji za úžasný zážitek.

Personál: MUDr.Tůmová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Komunikovat a nebát se.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - serpent 20.11.12 napsala :

Porodnici doporučuji, půjdu sem určitě znova. Všichni byli milí, nápomocní a trpěliví (a že to chvílema bylo opravdu potřeba). Na porodní plán sice nedošlo, ale ani nemuselo, zdálo se, že jej všichni četli. :D Za mě tedy 100 %.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavu vzhůru. ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechno je na papíře, který vám dají. Snad jen něco na zub, strava není vskutku nic extra.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Jindra88 23.09.12 napsala :

S porodnící v Táboře jsem velice spokojená a můžu jí ostatním maminkám jen doporučit.

Pobyt na oddělení jsem měla delší, byla jsem hospitalizována pro rizikové těhotenství. Porod byl také docela dramatický a nakonec musel být ukončen kleštěmi. Oba dva lékaři, jak Mudr. Berka, tak i Mudr. Karochová odvedli bezvadnou práci a díky nim mám krásnou a zdravou holčičku.

Také bych chtěla poděkovat všem sestrám, vždycky byly milé a ochotně pomohly a se vším poradily. Pokud budu mít druhé dítě, chci zase jedině do Tábora.

Personál: Mudr. Berka, Mudr Karochová, Mgr. Alena Pětivlasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Víc nočních košil než je doporučeno v seznamu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Před nástupem do porodnice dostanete seznam,kde je vše podstatné.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Tábor - Anonymní 09.08.12 napsala :

Ahoj holky, co jsem tu četla tak jsem ráda, že aspoň vy máte takové klady na porodnici. Já mám bohužel špatnou zkušenost..

Ještě před porodem jsem byla dvakrát hospitalizována. Poprvé se dvě lékařky, bohužel nepamatuji jména, shodli na císaři, vzhledem ke zdravotnímu stavu chtěli předejít komplikacím, nicméně po dvou dnech co jsem čekala mi vzkázal primář, že nevidí důvod k císaři ať jdu domů - v termínu. Po druhé to samé, nicméně cca 9 dní po termínu jsem šla na monitor a už mě pouštěli domů, optala jsem se zda by mi nezkontrolovali plodovou vodu, no a potom už mě nepustili nikam, plodovku jsem měla zelenou jak brčál.

Píchli mi vyvolávačky, pak nastalo peklo… První jsem měla císařem a vzhledem k bolestem jsem měla potíž s dýcháním, potom přišla mudr.Votíková, když sem jí to řekla a že k tomu mám ještě pocit, že mi ta jizva po prvním císaři praskne, nastal frmol. Pak to šlo rychle, samozřejmě na císaře došlo bohužel akutního, naštěstí vše dobře dopadlo díky jmenované mudr.

Nevím jak mám hodnotit sestry, ale mudr. jsou skvělé, pomáhají, ale kdyby mě měl rodit pan primář, radši bych jela příště jinam… A co vím od známých, není na něj kladné hodnocení…

Takže jinak dobré, i pooperační péče, ale je smutné, že hlavní člověk tohoto oddělení je arogantní.

P.S.: Když jsem se dopředu ptala primáře co by se dělo dál, kdybych třeba měla nějaký komplikace u klas.porodu, tak mi chladně a arogantně řekl: no tak by se malá chvilku dusila, :( a pak sem se měla těšit na porod??

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - luucacb 05.08.12 napsala :

Naprostá spokojenost.

Hlavně oddělení šestinedělí si nemůžu vynachválit. Jistě, že se našla i osoba, která by asi měla přemýšlet o tom zda je práce v nemocnici pro ni to pravé ale celkový dojem je opravdu suprový.

Parádní přístup, skvělé pokoje, příjemný personál.

Jen jídlo tedy neodpovídá nárokům pro kojící matky…takže doporučuji nechat si něco dovést od rodiny.

Do Tábora bych určitě jela rodit i po druhé (po třetí :-)).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jídlo, vaří opravdu dietně a ještě ke všemu ne úplně chutně.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 08.06.12 napsala :

Rodila jsem první dítě v Táboře a nemůžu si na nic stěžovat,personál a doktoři supr..:o).. Starají se, jsou ochotní. Akorát také doporučuji si vzít sebou víc nočních košil. Ale oni vám dají kdyžak svoje košile, ty jsou lepší už kvůli kojení..:o)..

Prostě nemocnici Tábor doporučuji..!!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

2-3 noční košile
Něco na čtení

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Jennnynka 18.11.11 napsala :

S porodnicí jsem byla nanejvýš spokojená, byly tam ochotné sestřičky i doktorky ;-). Pokud budu někdy v budoucnu opět rodit tak si na 100% vyberu porodnici v Táboře.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Více než 2 noční košile

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 09.11.11 napsala :

Skvělý personál a přístup k maminkám i miminkům.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - HaHaAneta 30.10.11 napsala :

Nemůžu si stěžovat na nic.Všichni byli mooooc příjemní.Od doktorů až po uklízečky:-). Kdybych rodila 10× tak pojedu 10× do táborské nemocnice. Obvzláště chválím jednu sestričku to byl učiněnej anděl škoda,že si nepamatuju jméno hned bychsi ji vzala domu.:-)

Personál: Mgr.Alena Pětivlasová,dr. Berka, primář Holub,dr.Bursíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Noční košile 2 a více.Jinak vše dostanete. Spokojenost veliká!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 05.10.11 napsala :

Nemužu si stěžovat na personál byly všichny super. Opravdu se k vám chovají moc mile. Jen co mě trošku překvapilo byla hygiena. Když jsem prosila sestru, aby mi vyměnila prostěradlo, tak mi řekla, že není. Doufám, že se ta hygiena zlepší. Jestli budu mít další mimčo tak jedině Tábor :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vemte si víc nočních košil dvě jsou opravdu málo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nějaké čtení a píti

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Ťouk 27.09.11 napsala :

Rodili jsme v srpnu - porodnice a šestinedělí super, dětské trochu horší.
Porodní asistentky byly přísné (je to potřeba), ale moc mi pomohly. Paní doktorka byla moc milá, dokonce jsme si při šití povídaly. Oddělení šestinedělí taky bez problémů.
Dětské sestry nakonec se vším pomohly, ale musela jsem se o pomoc hlásit. Poradit a pomoct se snažila hlavně staniční sestra (Mgr. Pětivlasová), která byla moc ochotná a milá. Ostatní sestřičky s kojením pomáhaly - když jsem jim řekla, tak přišly, zmáčkly prso a když se malý napil, tak zase odešly. Trochu mi vadilo, že každá sestřička poradí něco jiného.
V celku ale musím říct, že o nás bylo dobře postaráno, dostali jsme balík oranžových pampersek (68 ks), mokré ubrousky, k dispozici bylo všechno, co je potřeba ke koupání i přebalování.

Personál: MUDr. Janurová, Mgr. Pětivlasová, další jména nevím

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Poslouchat PA - myslí to s vámi dobře.
Ptát se a vyžadovat pomoc.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Tábor - katenkaS 03.05.11 napsala :

Zdravím všechny, Jsem tu spíše proto, že bych se ráda zeptala. S porodnicí v Táboře nemám žádné zkušenosti. Nemocnici sem si již vyzkoušela 2× Loni při potratu a letos při komplikovaném těhotenství. Hodlám tam i rodit. (Termín porodu mám 30.8) S personálem jsem byla spokojená, celá nemocnice na mě působí dobře, snad jen jejich kuchařské umění má dost velké mezery :o) Ale k mejm dotazům … Hlavně bych se chtěla zeptat na to co si budu brát sebou do porodnice, docela se hrozím toho, že budu muset mít pro miminko svoje oblečení a pleny… Prý v některých porodnicích nemají erární … A pak se chci zeptat ještě na tu epidurálku. Nějak po ní netoužím (zvládla jsem již dva porody bez ní), ale raději se zeptám ..Jestli jí Táborská porodnice nabízí a za kolik… Například v Praze v některých porodnicích se za ní prý platí 5000kč. Přeji pěkný den K.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 06.04.11 napsala :

když jsme přijeli, tak mě sestry už mezi dveřma přesvědčovali, že nerodim, že jedeme zbytečně…
po monitoru mě prohlídla doktorka a udělala mi hamiltona (to jsem se ale dozvedela az po porodu)

na sál za mnou chodila každou půl hodinku a ptala se kdy teda už konečně píchneme tu vodu, když jsem odmítala, tak vyštěkla, že až jí tam budu v šest ráno fnukat, že nemám sílu, tak se nemám divit..

když praskla voda, tak kontrakce byly docela drsný, takže jsem si zakřičela a přilitla PA, že nemám řvát, protože tam nejsem sama a plašim ostatní maminky

po porodu, ze mě doktorka poměrně nehezky vytáhla placentu a když jsem na muj vkus dost krvácela, tak se všichni tvářili, že je to v pohodě a normální.. až když přišla jina PA, ktera se tam občas mihla, tak jsem se na to ptala jí, ona mě zkontrolovala a řekla, že je to špatný a najednou všichni začali šílet a lítat a uspali mě, aby mě vyčistili

na šestinedělí to bylo báječný, sestřičky na jedničku, hodný, ochotný, milý, neměli problém si prcka vzít k sobě když už několikátou noc plakal, opravdu to tam nemělo chybu

nicméně rodit znovu v Táboře nebudu, protože dodneška (půl roku od porodu) jsem to nerozdejchala pořád to převracim v hlavě

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - klara123 16.02.11 napsala :

Po mé zkušenosti s Táborskou porodnicí je jasné, že i své druhé mimi (až bude :-D) budu rodit tady!!! Jediné co mě trochu mrzí je to, že jinde píchají holčičkám ouška na naušničky už v porodce a tady ne :-( Ale to je tak jediné mínus …

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 21.01.11 napsala :

epidurál dávají! jen tak pro informaci:-)))

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - petule.jel 03.12.10 napsala :

Rodila jsem v Táboře 21.6.2010. Personál na příjmu i přes to, že byly 4 ráno byl super. Na sále se každou půl hodinu někdo přišel zeptat co a jak.(Ležela jsem tam 10h). Po porodu mi malinkou hned dali, odnesli ji jen umýt. Dokonce se ptali zda jí mají hned přinést nebo jestli si chci odpočinout. Sestry přišly i v noci bez zavolání když malá plakala aby ji utišily. Pokud budu rodit zas, tak Tábor 100%

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se!Jasně,bolí to ale pocit potom s miminkem v náruči vše smaže.Zpočtěte si kolik generací rodilo před vámi,aby rodokmen došel až k vám.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 01.11.10 napsala :

super, plánovaný císař, vše proběhlo v pohodě, skoro všechny sestry jsou milý :D, pokud se rozhodneme pro třetí mimčo půjdu opět do Tábora

Personál: Kolář Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - ispinka 08.10.10 napsala :

Na Táborskou nemocnici nemám slov vtom nejlepším smyslu !!Vážně uplnej luxus sestřičky doktoři (jak dětský tak ženský )strašně ochotný hodný !!!!wážně uplná bombaaaa

Personál: všechny sestřičky !!!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

aby se nebály!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 05.10.10 napsala :

Jen pro info bych chtěla říct, že Táborská porodnice epidurál nenabízí!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Anonymní 25.05.10 napsala :

Ahoj, termín porodu jsem měla stanovený na 8.5.2010, ale nakonec sem přenášela a rodila 18.5. jelikož se mi lehce zvedl tlak, tak si mě pan doktor svoboda nechal v nemocnici,provedl Hamiltona a večer jsem dostala bolesti, které sem měla pak i po 5 minutách.ve 4 ráno mě dali na hekárnu, kde byly příjemné sestřičky na noční službě.Personál byl opravdu milý, až na jednu,paní doktorky,vůbec sem se neotevírala,byla jsem na 3cm ještě v poledne, taky sem dostávala hromadu kapaček…nakonec,chvála bohu,přišel pan doktor svoboda, kterému se nezdál monitor a malé zavedl sondu na hlavičku,zda je vše v pořádku(byla sem na 7 cm) díky němu sem najednou začala rodit během 45 minut po podání dalších infúzí,osobně si myslím, že nebýt jeho, tak rodím až v noci.Sestřičky byly milé, snažily se mě uklidnit-zvlášť jedna sestra byla jako druhá máma-mile oslovovala,utěšovala,povzbuzovala,kontrolovala jakdýchám, no prostě pak to bylo super.Příště chci určitě epidurál.Vybavení je nové a strašně se mi líbilo, že každá rodička je na svém pokoji..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Mirčík 24.05.10 napsala :

Rodila jsem v Táboře své první dítě, a vím jistě,že zde budu rodit i další..

ochotný a milý personál kam se jen podíváte..sestřičky a PA na příjmu,PA a paní doktorku na porodním sále, dětské sestřičky i sestřičky pro maminky na novorozencích..všechny byly skvělé,a staraly se o nás moc pěkně..
malého mi dali hned po porodu a nechali nás tam i s přítelem dvě hodinky poležet a užít si ten krásný výsledek porodu:-)

Personál: pí dr.Bursíková, PA L.Vandrovcová a K.Langová, a všechny ostatní PA a sestřičky z novorozenců..

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebojte se, zvládnete to…:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

knížku nebo časopis,křížovky a dobrou náladu:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - karpík 12.05.10 napsala :

Zatím jsem v Táborské porodnici ještě nerodila,ale už jsem tam taky ležela.Letos v únoru jsem měla střevní problémy.Nechali si mě na porodním kvůli prckovi.Musím říct,že veškerý personál byl ochotný.Sice pan primář se moc netvářil,ale nemůžu se mu divit.Obával se,abych nenakazila celé oddělení.Každopádně budu rodit v Táboře…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Kubinka 27.04.10 napsala :

V Táborské porodnici jsem rodila dvě děti a byla jsem moc spokojená. Přístup sester a lékařů byl dobrý a ochotný. Teď je sice porodnice přestěhována do nových prostor, ty hodnotit již nemohu, já rodila ještě ve staré porodnici, ale personál je tam asi pořád stejný a já ho zažila jako velmi příjemný.
Zvláštní a velký dík patří staniční na novorozeneckém oddělení pro mimča pod světýlkem kvůli žloutence a také dětské lékařce Bláhové.

Personál: MUDr Svoboda a u druhého porodu MUDr Berka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Při porodu jde o Vás a miminko nenechte se odbýt, když se Vám bude zdát něco důležité, tak se ptejte nebo připomínejte a třeba i tisíkrát. Hlavně se celou dobu jen těšte! :o)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - aktijka 14.03.10 napsala :

Já jsem rodila v Táboře v červenci 2008. Měla jsem indukovaný-vyvolávaný porod kvůli velikosti mimča. Nástup 24.7. kdy i začali s indukcí. Během mého pobytu na předporodním jsem neměla jediný problém s personálem, vždy jsem se setkala s ochotou i porozuměním, sestry rády poradily, doktoři vysvětlili..26.7.ráno jsem začala rodit, během první doby porodní se PA několikrát ptaly zda něco nepotřebuju, napustily vanu, poradily,no prostě jsem si tam nepřipadala jak hňup ;).Večer jsem konečně porodila, na sále lidský přístup, malého mi okamžitě přiložili k prsu. No a šestinedělí, tam jsem nemohla nikomu nic vytknout, byla jsem maximálně spokojená.
Jediné co nebylo příliš dobré, byla strava, ale dá se to přežít…

Personál: MUDr. Berka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

ať se ničeho nebojí a těší se na svoje miminko!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

telefon, dudlíka, tužku, časopis

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - myska010 04.03.10 napsala :

Začala jsem mít porodní bolesti 31.10.2009 v 1h ráno, naši mě odvezli do nemocnice v Táboře, kde mě přijal velice příjemný personál, sestřičky mě napojily na monitor a ještě chvilku se ptaly na pár otázek a já co šlo jim odpovídala, pak přišla doktorka a zjistila, že je malá otočená koncem pánevním a že se bude rodit těžko, to jsem nevydržela a začala brečet, byl to první porod a já se začala strašně bát, ještě, že jsem byla tři dny předtím na kontrole u mého gynekologa a ten mi navrhnul císařský řez a tak jsem na něm trvala. Po těchto prohlídkách a neskutečných bolestech ve tři v noci jsem přišla na porodní sál, kde mi zavedli kanylu s kapačkou na zklidnění kontrakcí a já musela posečkat do 6h ranní na operaci, prostředí bylo uklidnující, ale asi ne pro mé tělo, to se třáslo strachy, kolem 5h přišly sestry, zavedly mi cévku, anestiziolog mi překontroloval tep a srdce a pak vyčištění páč oholená jsem již byla :-) převoz na sál, kde byl podle mého pěkný mumraj, ale já to pomalu přestávala vnímat, měla jsem kompletní uspání a na to jsem už nemyslela, malá se narodila v 6.17minut a já byla sice jako praštěná ale naprosto štastná, a moc se mi líbilo, že jsme měla pokoj jenom pro sebe, mohla jsem spát, i brečet a knučet bolestí a přitom nikoho nebudit. Velice ráda vzpomínám na ošetřující personál, a velice jim děkuji, bez jejich psychické pomoci bych to nezvládla, Gabča M.

Personál: Mudr Berka a spol :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavně hodně štěstí a sylné nervy, je to přeci jenom nápor na psychiku :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

všechno, tatínkové bývají většinou v tranzu a zmatkují

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Andrejka70 13.01.10 napsala :

rodila jsem v Táboře 23.12.2008 plánovaným císařem kvuli mím zdr. problémum.Přijela jsem den předem,dělali mi asi 4× za den monitor aby se podívali jak je na tom malá,zavedli kanilu do ruky aby byla připravená na následující den.Hned ráno,vyholení,stolice,cévkování a převoz na sál,kde byli doktoři,sestry,anesteziolog-který mi zaváděl epidurál.Mimochodem nebýt pana anesteziologa,psychicky bych byla hodně nevyrovnaná.Moc mi pomáhal,povídali jsme si,hladil mě na tváři,prostě byl celou dobu u mé hlavy a podporoval mě.Za to mu moc děkuju.po císaři jsem jela rovnou na pokoj,spala jsem celý den ale vozili mi po dvou hod malou na mlíko..třetí den mi malou dali ke mně do pokoje a začalo mi něco nového.Bála jsem se jakékoli manipulace s ní,ale sestřičky mi se vším moc pomáhaly,vysvětlovaly.Byly Skvělé.6.týden jsme odcházeli domů a byli jsme spokojeni.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vzít si svůj dudlík pro mimi,mají tam ty staré kulaté,jsou velké a mimi se mi z něj dávilo

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

kartičku pojištěnce,Prukazku ,a všechny potřebné doklady o jménu dítěte

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - eviska22 08.01.10 napsala :

Rodila jsem tam své druhé dítě a nemůžu si stěžovat. Všichni byli ochotní a milí!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - stildu 07.01.10 napsala :

Rodila jsem tu dve deti a mohu 100% doporucit.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Tábor - smahulinka 02.01.10 napsala :

Rodila jsem zde letos v červnu a od května jsem tu ležela na rizikovém.
Je to zde nové a moc pěkné a když tu ležíte dýl, tak prostředí dělá hodně. Sestřičky byly super jak před porodem, tak i po něm. Všechny jsou moc milé a ochotné. Moc jsem, ale nebyla spokojená s přístupem doktorů, odborníci to určitě jsou, ale jejich rozhodnutí se měnili z hodiny na hodinu a ne kvůli mému stavu. Nikdy jsem nevěděla, na čem jsem a co bude dál. Asi se tu musí člověk hodně ptát a stát si za svým.
Porod jsem měla komplikovaný, takže tady moc přístup hodnotit nemůžu. Akorát mi vadilo, že mi nikdo nic neřekl, nevěděla jsem, co se děje a z toho jsem byla víc špatná než z celýho porodu. Ale asi ani nebyl čas mi něco vysvětlovat a jsem vděčná za to, že to dobře dopadlo.
Nebyla jsem ale vůbec spokojená s přístupem sestřiček z dětského. Některé byli neochotné a ne moc příjemné.Koupání mi sestřička ukázala, když jsem ještě nemohla vstávat, takže jsem stejně nic neviděla.Kojení mi skoro neukázaly, akorát vždycky malou zvážily a poslaly mě nazpátek, že skoro nic nevypila, ale poper se s tim sama. Nebýt jedné sestřičky, která mi dala klobouček, tak bych nekojila vůbec, ale i tak jsem mohla kojit jen 3 měsíce.
Ve svém okolí mám 3 porodnice a nevím, jestli bych šla rodit zase sem. Prostředí a šestinedělí super, ale přístup sestřiček z dětskýho mě hodně zklamal a i přístup doktorů, ikdyž na druhou stranu jsou někteří opravdu odborníci a to je asi důležitější.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

určitě kruh :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - lleennttiillkkaa 29.12.09 napsala :

Rodila jsem letos v červenci akutním císařem. Přijela jsem na mimořádný monitor, protože jsem měla kontrakce po 10 minutách a slabě jsem cítila pohyby. Navíc jsem měla polohu KP a přepážku v děloze.
Na příjmu a na monitoru bylo všechno v pohodě co se týče personálu, tak sestřičky byly moc milé, dokonce tam byla na praxi přítelova sestřenice, která nás dostala na starosti. Paní doktorka Přibylová byla také velmi příjemná, všechno mi jako vynervované prvorodičce vysvětlila, zeptala se mně jestli chci i přes polohu KP rodit normálně a nebo jestli pujdu na císaře, pochválila mně, když jsem řekla, že radši císaře. Vzhledem ke klesajícím odezvám miminka se kolem mně najednou začalo sbíhat hodně lidí.
Jediné co mi vadilo bylo chování anesteziologa, který nejdříve nejapně vtipkoval na téma zavádění sondy do žaludku a poté mi vynadal, když jsem příteli řekla, že se strašně bojím.
Na oddělení šestinedělí bylo všechno v pořádku, personál milý a ochotný pomáhat, neustále chodí maminky po SC kontrolovat. Jak je to s kojením a péčí o miminko jsem mohla bohužel pouze sledovat, syna mi odvezli kvůli nízké váze do Písecké nemocnice, ale myslí, že péče o miminka je dobrá.
plenek, vložek, všeho dostatek, dokonce i jedny kalhotky jsem dostala.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně tatínek aby měl foťák, ten můj ho doma ve stresu zapomněl. Pokud máte možnost svojí odsávačky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Pellullinka 29.12.09 napsala :

Rodila jsem v Táboře v březnu 2009, ale již od ledna jsem ležela na porodním oddělení. Porodnice je nově zrekonstruovaná, takže pokoje jsou krásně vybaveny, sociální zařízení je vždy na pokoji, které jsou max. pro 2 maminky. Porodnice nabízí plenky pro miminka, kosmetiku, vložky pro maminky, takže myslím, že služby jsou zcela kompletní.
Porodní sály jsou útulné. Porodní asistentky byly skvělé, moc mě podporovaly a chválily!!!Poznala jsem všechny doktori na gynekologii a všichni jsou fajn ,pan primář může působit nepříjemně, ale vůbec to tak není. sestry na šestinedělí jsou ochotné a nic nebyl problém a s dětskými sestrami jsem osobně problém také neměla. Cokoliv jsem potřebovala tak sem si došla nebo se zeptala.

Mě se v porodnici líbilo :-D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Asi poslouchat porodní asistentky, hodně mi pomohly.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

většina potřebných věcí zde dostanete (vložky, oblečení pro mimčo, kosmetika pro mimi, plínky atd.)
Určitě koupit síťované kalhotky a foťák :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Tábor - Pidatko 28.12.09 napsala :

První porod probíhal ještě na staré porodnici v r. 2006. Porodnice jako taková byla prima, ale oddělení šestinedělí zastaralé a personál neochotný. Když maminka něco potřebovala, tak se musela dlouze domáhat u personálu.
Druhý porod byl tak rychlý, že jsem ani nestihla vyzkoušet všechny super vymoženosti nového porodního sálu. Oddělení šestinedělí se moc vylepšilo. Personál byl ochotný a pravidelně navštěvoval pokoje maminek. I když bylo přeplněno, tak se mě i miminku dostávalo skvělé péče.
Tuto porodnici vřele doporučuji!!!

Nahlásit

Fotky z porodnice

Tak jsem si vyfotila porodní sál z pohledu ženy :-D

:-*

Po porodu trošku unavený ,ale nejštasnější rodiče na světě

Z leva syn Marco v náručí Nicolas a samozřejmě já druhý den po porodu 6...

Porodní pokoj č.3

Porodní pokoj č. 3

Porodní pokoj č. 3

...
1 komentář

porodní pokoj/sál

moje maličká na genetickém ultrazvuku


1 komentář

pokoj pro rizikové těh.

pokoj pro rizikové těh.

pokoj pro rizikové těh.

jeden z porodních sálů
1 komentář

Přidejte Vaše fotky k porodnici Tábor.>

Děti z porodnice Tábor

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Tábor
Alasar Nevíme neznámé 15.05.2019
Nikamam Tábor Filip
51 cm, 3510g 18.12.2018
Akinnika Tábor Filip neznámé 13.12.2018
Šťastná-mamina Tábor Anička
48 cm, 2940g 23.11.2018
ovečka.timmy tábor Olivie
52 cm, 3170g 01.10.2018
Dee198 Adriana
50 cm, 3840g 16.09.2018
adrastea Planá nad Lužnicí Elena
50 cm, 3850g 04.09.2018
Nikola2018 Melisa
49 cm, 2g 03.09.2018
Viktorie nick viktorie
46 cm, 250g 15.08.2018
Čtyřlístek1994 Ella
45 cm, 2150g 29.07.2018
Čtyřlístek1994 Adéla
47 cm, 2600g 29.07.2018
Chejnovat Josefína neznámé 18.07.2018
Adasarka Adam
53 cm, 3650g 10.07.2018
TerezAdel Adéla
neznámé 05.07.2018
zuzkaholl Mladá Vožice Anička 50 cm, 3540g 05.07.2018
Vera245 Marie Anna
48 cm, 3300g 16.06.2018
sarapestik Šarlota
49 cm, 2878g 01.05.2018
adicice Adéla
45 cm, 2500g 20.04.2018
simcaP Borotín Stella neznámé 10.04.2018
Daniček 1 Daniel
49 cm, 3930g 31.03.2018

Rodily v porodnici Tábor

Chystají se rodit v porodnici Tábor

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Tábor (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Tábor?