“Mamííí, já nechci čepici!” Vyberte tu, kterou bude nosit

“Mamííí, já nechci čepici!” Vyberte tu, kterou bude nosit

Pořídit dítěti kvalitní čepici je jedna věc, ale udržet mu ji na hlavě věc druhá. A náročnější. Co se nejlépe osvědčilo maminkám na eMiminu? Obejdete se bez výhružek.

1. Čepice nesmí kousat

Děti obvykle nemají příliš velké pochopení pro pravidlo, že pro krásu se musí trpět. I když je vlna sice velmi kvalitní materiál na čepici, ale dost často kouše. Vyberte vždy čepici s podšívkou (například fleecovou), která bude příjemná dětské hlavičce.

2. Dejte pozor na správnou velikost

Utrpení může způsobit dítěti i příliš těsná pokrývka hlavy. V zásadě platí pravidlo, že dětské čepice by měly být o něco volnější než čepice pro dospěláky.

Velikost čepice se většinou rovná obvodu hlavy v cm. Ten dítěti změříte krejčovským metrem, vodorovně ve výšce zhruba 2 cm nad ušima.

3. Zabavte ho!

Odvedení pozornosti je jeden z oblíbených a velmi účinných triků maminek. Uživatelka marg ve zdejší diskusi radí: „Když si sundá např. čepici, tak jí obleču zpátky na hlavu a v ten moment jí musím něčím zabavit: ‚Podívej, kamínky, ptáček…‘ a ona na chvíli zapomene, že si nutně potřebuje sundavat čepici.“

4. Děti mají také svůj vkus

Někdy odmítá dítě nosit čepici prostě proto, že se mu ta krásná háčkovaná (drahá!) čepice nelíbí. Neocení ani důmyslný klasický pletený vzor. Vyberte mu tedy nějakou roztomilou, kterou bude nosit rádo.

5. Nezapomeňte na čepici pro maminku

I přes všechno přemlouvání odmítá vaše ratolest nosit čepici? A nosíte ji vy, případně tatínek? Možná se chystáte vysvětlit, že by vám zničila čepice účes a u dětí je to přece něco úplně jiného.

Nejprve nasaďte čepici sobě, pak teprve pomozte dětem. Mnoho maminek si tím ulehčily práci, protože se jejich dítě zkrátka „opičilo“.

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Přečtěte si také

Vyrazte do přírody se stylovým vybavením

Vyrazte do přírody se stylovým vybavením

I když si s námi aprílové počasí stále zahrává, sluníčko nás svými paprsky svádí trávit čas venku v přírodě čím dál více. Nechte se nalákat a užívejte si jara plnými doušky. Na Bazaru eMimina...

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
856
17.10.15 07:03

My spíš máme opačný problém, náš syn je na čepice ujetý :lol: teď má nový kulich a musí si ho brát i do postele. :lol:

  • Zmínit
  • Nahlásit