Jaké oblečení sluší ženám v těhotenství? Hlavně žádný pytel

Co vkusného si pořídit do šatníku v těhotenství, co je vyhazování peněz a na čem při nákupu ušetřit?

Jaké oblečení sluší ženám v těhotenství? Hlavně žádný pytel jaké oblečení.jpg

Neschovávejte se do neforemných šatů a košil skrývajících bříško. Následující tipy vás nasměrují, jak nakupovat těhotenské oblečení, aby vám to slušelo a ušetřila jste.

Dopřejte pohodlí nejen miminku, ale i sobě

Těšíte na miminko, nakupujete pro něj výbavičku… ale nezapomínáte přitom tak trochu na sebe? Byla by škoda „přečkat“ 9 měsíců v neforemném oblečení, když jste v tuto dobu žena s velkým Ž.

Nelitujte toho, že oblečení využijete jen na krátkou dobu. Namísto nového šatníku si pořiďte pár kvalitních kousků, které vám postačí na celé těhotenství. Pak je jednoduše prodáte v Bazaru eMimino. Nemusíte nakupovat pouze v těhotenských odděleních - volné šaty s páskem využijete i po porodu.

Materiál, střih a vzory - co sledovat?

Vybírejte si oblečení z prodyšných, přírodních materiálů. Oceníte bezešvé oblečení nebo alespoň bez bočních švů. Oblečení by mělo být pružné, aby dokázalo udržet tvar a nevytahovalo se. Jakmile vás v šestém měsíci něco škrtí, nekupujte to - v devátém na sebe kousek nevezmete.

U látek volte spíše jemné vzory nebo jednobarevné oblečení. Opatrně s velkými květy nebo potisky, které opticky rozšiřují.

Kterými kousky obohatit těhotenský šatník?

Těhotným ženám sluší více než kdy jindy vše ženské. I když jste kalhotový typ, v pokročilém stádiu těhotenství nejspíš vezmete na milost šaty a sukně.

Základ, co určitě využijete, jsou těhotenské kalhoty s pružným páskem, samostatný těhotenský pas k nastavení vašich běžných kalhot, tři tuniky a jedny nebo dvoje šaty.

Naopak si nepořizujte overaly nebo oblečení, které se složitě rozepíná. Je otrava se z nich na WC soukat.

Vtipně, nebo elegantně?

Maminky, které mají smysl pro humor a jsou rády středem pozornosti, si určitě pořídí nějaké tričko s veselým nápisem jako „Přinesla jsem meloun“, „Coming soon“ apod.

Pamatujte ale, že vám na eleganci příliš nepřidá a snadno se dá sklouznout k nevkusu - více ve článku Oblečení pro těhotné I. na MódníPeklo.cz. V těhotenství se nebojte podtrhnout vaši krásu. Jak na to ukazuje pokračování článku na Módním Pekle uvidíte, jak může vypadat Oblečení pro těhotné II.

Vyzrajte na ceny v bazaru

Zbrusu nové, kvalitní těhotenské oblečení nestojí úplně málo. Bazar je proto ideálním místem, kde za něj nezaplatíte tolik. Navíc často bývá ve výborném stavu, protože ho paní před vámi nosila jen krátkou dobu.

Internetové bazary se ale hodí nejen k nákupu. Až se po porodu vrátíte ke svému běžnému šatníku, těhotenské oblečení jednoduše prodáte. Stačí přidat inzerát.

Co jste nosily v těhotenství? Vešly jste se do svého oblečení? A co jste s ním pak dělaly, když už se miminko narodilo?

Autor:

Monika na eMiminu začala pracovat jako administrátorka v roce 2011. Web se nakonec stal nedílnou součástí jejího života. Stále ji baví zlepšovat eMimino po textové a uživatelské stránce. více

Přečtěte si také

Jsi na světě. Jak to všechno zvládnu?

Co jen s tebou, miláčku, budu dělat? Koupání, kojení, noční spánek, pláč…. To jsou pořádné výzvy ke zdolání. Leckterá maminka, a prvorodička zvlášť, si ale není jistá v kramflecích. Zkušená...

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
JitunkaSmiminem
15.11.19 12:18

Bunda

Já měla velký problém s bundou teď na začátku zimy ale nakonec mě holky poradily womanly.cz kde se dají sehnat fakt pěkný kousky který i zapnu :D :dance:

  • Nahlásit
1231
26.6.15 15:00

Základ padnoucí legíny, vršky se seženou snadno, dlouhé tuniky, šaty nabírané pod prsy ani nemusejí být „těhotenské“.

  • Zmínit
  • Nahlásit