Jak zabavit dítě? 10 originálních her, které se hned neomrzí

Hry a nápady

Schovka i pexeso už se vám vyloženě "přejedly", ale před obrazovku dítě také nechcete odložit? Posbírali jsme 10 tipů na hry pro jedináčky i sourozence, které budou bavit i vás.

*

Pro jednoho

Hádej, co jsem

Táborovou klasiku zvládnete i doma. Zavažte dítěti oči a nechte ho ohmatat několik drobností - minci, dílek ze stavebnice, kostičku cukru… Úkolem je, aby dítko uhodlo co nejvíce předmětů. Bez koukání!

Sochy

Hru „na sochy“ možná znáte ve variantě pro skupinu, s dítětem ji ale zvládnete sami. Předveďte polohu - třeba stoj na jedné noze - a na stopkách změřte, jak dlouho v této pozici vydrží. Za každý zdolaný milník jeden bod.

Zdroj: http://www.emimino.cz/bazar/tunel-prolezaci-957312/Zdroj: http://www.emimino.cz/…zaci-957312/

Dětský tunel

Dětský tunel je bezpečná prolézačka, kterou užijete doma i na zahradě. Podobně jako u „sochy“, i u této zábavy může hra spočívat ve stopování. Za jak dlouho dítko tunel proplazí? Jak rychle ho proleze po zádech? Výsledky měřte a společně překonávejte rekordy.

Puzzle z časopisu

Pokud už vás obyčejné puzzle omrzely, zkuste nenákladnou alternativu. V časopisu vyberte fotku a roztříhejte ji na několik kousků. Úkolem dítěte bude fotku složit do původního stavu a nalepit na papír. Skládat se bude lépe, pokud vyberete fotku oblíbeného hrdiny.

Schovka jinak

Máte malý byt, nebo vás schovávání ve sprchovém koutě jednoduše omrzelo? Pak nechte dítě hledat něco jiného - nastříhejte několik barevných papírků a dílky poschovávejte po bytě. Ideálně tak, aby část papírku byla pro dítko na první pohled viditelná. Kolik jich najde?

Pro dva a více

Zdroj: http://www.grumpydumpling.comZdroj: http://www.grumpydumpling.com

Bezpečný tenis

Bydlíte v bytě a při sportovních hrátkách vašich potomků vás děsí, co zase srazí a rozbijí? Pak zkuste „bezpečný tenis“. Stačí nafouknutý balónek a pálky vyrobené z papírového talíře a dřívka od nanuku. Hra se hodí i pro více než dvě děti: hráči si mezi sebou vzájemně pinkají a kdo balónek pustí jako první, prohrává.

Co se změnilo

Pokud máte více dětí pod jednou střechou, zkuste netradiční „schovávačku“. Děti si na začátku hry nejprve důkladně prohlédnout místnost, ve které pak následně „vedoucí“ za zavřenými dveřmi něco změní - přeřídí hodiny, na židli přehodí kousek oblečení, ustele jinak postel… Ostatní hráči po návratu do místnosti hádají, co všechno se změnilo. Kdo uhodne nejvíce „změn“, vyhrává a stává se novým „vedoucím“.

Mikádo

Pamatujete si na mikádo? Než do retro zábavy investujete, vyrobte si ji doma sami. Stačit vám budou špejle, které nabarvíte na několik barev. Jednotlivé barvy „obodujte“ - například zelená bude za pět bodů, modrá za dva. Špejle rozsypte na stůl a nechte je hráče vytahovat tak, aniž by se ostatní kousky pohnuly. Komu se hromádka „rozsype“, prohrává.

Zdroj: http://www.theblogpardonmyfrench.comZdroj: http://www.theblogpardonmyfrench.com

Na špiony

Tuhle scénu z akčních filmů zná každý: obratný špion se proplétá bludištěm vytvořeným z laserů, aby se bez jediného kontaktu dostal až ke kýženému pokladu. Podobné bludiště zvládnete vyrobit i vy. Stačí volná chodba, klubko provázku a izolepa. Hra na špiony trvá o něco déle nachystat, o to víc bude ale vaše ratolesti bavit.

Písmenková pátračka

Do sáčku vložte lístečky s písmenky. Vylosujte lísteček a nechte hráče v pokoji hledat všechny předměty, které na dané písmeno začínají. Vytáhli jste lísteček s písmenem T? Čekejte tužky, tašky, tepláky atp. Pokud se bojíte, jak bude po nájezdu hledačů pokoj vypadat, přidejte ještě další menší hru. Mezi jednotlivými koly musí děti veškeré předměty uklidit zpátky na své místo, a to na vyměřený čas. Kdo předměty roznosit nestíhá, ztrácí získané body.

Co doma hrajete vy? Dejte nám vědět v komentářích.

Váš příspěvek
tasa
Echt Kelišová 9376 příspěvků 10.8.17 21:26

Dobry

LadySi
Echt Kelišová 7980 příspěvků 25.7.17 19:41

U nás často vyhrává „mrkaná“ :mavam:

ksksks
Nováček 6 příspěvků 25.7.17 11:05

My hrajme zasmej se. Jeden vymysli slovo nebo vetu, kterou porad opakuje, a ostatni ho postupne se ptaji na ruzne veci a snazi se ho rozesmat. Jak mile se rozesmeji, pak odpovida, kdo rozesmal. Vzdycky u toho s detmi se hodne zasmejeme :D

Vložit nový komentář