3 fakta o kočkách, která vás nejspíš překvapí

Konečně! Další díl seriálu o kočkách je na světě, tentokrát se dozvíte několik pozoruhodných informací, které jste nejspíš o těm malých domácích šelmách nevěděli.

*

1. Super zvíře


Ať chceme nebo ne, kočka je prostě mnohem dokonalejší stvoření než člověk. Má víc kostí, víc svalů a je tak schopna daleko lépe ovládat své pohyby. Je to mistr koordinace, i díky tomu dokáže přežít i pády z velké výšky, během pádu se totiž postavením těla připraví na co nejhladší dopad.

Vyniká také svými smysly. I díky svalům, a tedy i mimořádné pohyblivosti uší, slyší lépe než člověk nebo pes. Díky zvláštní stavbě oka, ve kterém se za sítnicí vyskytuje i jakési zrcadlo zachycující i nepatrné náznaky světla, odborně tapetum lucidum, vidí kočka i za tmy. Nejenom v noci však kočka vidí lépe než člověk, vidí lépe i ve dne.

Kočka svými smysly dokáže rozeznat i velmi jemné záchvěvy. Může tak varovat třeba před zemětřesením, lavinou, ale také třeba uragánem nebo tornádem. Vnímá i geomagnetické pole, změny tlaku vzduchu nebo změny sluneční aktivity. Vnímá i to, co člověk vnímat nedokáže, ale pozorováním kočky lze vypozorovat možné nebezpečí.

2. Věčný spáč


Kočka je natolik pohybově vybavená, že dokáže vyvinout až neuvěřitelnou rychlost. Ostatně velká kočka, konkrétně gepard je také nejrychlejším suchozemským zvířetem planety. I obyčejná kočka domácí je však skvělý běžec. I přesto je však kočka také velký spáč, je to dokonce největší spáč ze všech savců. Běžně prospí 13 až 16 hodin denně.

3. Americký mazlíček

Češi jsou národem domácích mazlíčků, přesto se co do počtu nemohou kočky psům rovnat. Jinak je tomu v USA, kde je počet koček dokonce vyšší než počet psů. V USA má původ také mainská mývalí kočka, jedno z nejoblíbenějších kočičích plemen současnosti. Mainská mývalí kočka dokonce i u nás v oblíbenosti překonala britskou kočku, která dlouhé roky byla tím nejrozšířenějším kočičím plemenem v Česku (samozřejmě vyjma klasické kočky domácí). Nyní vévodí kočičím plemenům Mainská mývalí, alespoň z hlediska počtu odchovaných koťat.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
187
18.1.19 23:30

Kočky jsou moje nejoblíbenější zvíře od malička, jako malá jsem kočky vozila v kočárku, spala s němi, chovala jsem se k nim jako k dítěti :D :D :D
Vždy byli kočky pro mě na prvním místě a doteď jsou :srdce:
Vždy mi bylo líto koček co jsou venku :,( od malička jsem toužila že bych se chtěla starat o kočky něco jako kočičí útulek, tak snad se mi to někdy podaří.
Doma mám dvě kočky, místo aby v noci spali tak všude šmejdi a přes den jen spí a spí :D

  • Zmínit
  • Nahlásit
24861
22.1.19 14:53

Kočky zbožnuju už od útlého dětství, měla jsem za tu dobu 3.Můj nejmilovanější kocourek na světě se mi dožil 20 let, byl čistě domácí, ven nechodil.Strarala jsem se o něj jako o dítě a asi i proto tu semnou byl tak dlouho. :srdce: Doma mám jeho foto na plátně a každý den ho mám na očích a dělá mi to moc dobře.
Ted jsem momentálně bez čičiny, ale věřím, že časem zase nějaká bude :dance:
:mavam:

  • Zmínit
  • Nahlásit

Všechny deníčky uživatele