Třetí poradna 30. 11. 2011

Těhotenství

Další rutinní prohlídka, která byla fofrová, jelikož jsem den předtím měla velký ultrazvuk. Tudíž by mělo být vše v poho. Tentokrát jsem byla objednaná až na 13:10, takže jsem se mohla v klidu vyspat a nemusela brzo vstávat, což bylo fajn.

V čekárně bylo celkem plno. Nějaké ty maminy s velkým bříškem, pak tam přišly dvě holky, Romky z pasťáku v doprovodu s tamější sestrou, která je musela skoro nasilím šoupnout do ordinace. Docela zážitek. Pak tam seděla taková už starší pani. Tu sestřička poslala domů, že středy jsou jen pro těhotné a na kontrolu si musí zajít jiný den. No docela jsem se už podivovala, taková stará paní, aby byla těhu :D

Konečně jsem se tedy dostala na řadu, vážení - asi 53,6 kg, čili o trošku méňe než posledně, ale já vím podle ranního vážení, že mám 51,7 kg. Pak kontrola moči - v pořádku a meření tlaku. Ten jsem měla konečně nižší 125/60, ale ne pořád takový, jaký mám doma opravdu v klidu :) Pak šup do kabinky. Čekám a čekám… sestry mi pak sdělily, že přišla akutně mamina na nějaký převaz, ať počkám a jestli chci, můžu si otevřít dveře od kabinky, kdyby mi to vadilo. Tak říkám, že to je v pohodě :D Malé prostory nemám moc ráda, ale kabinka mi nevadila :) Mezitím se tam bavila sestřička s tou sestrou z pasťáku o těch holkách a podle toho, co říkaly, tak jim bylo 13 a 14 let. No nestačila jsem se divit!

Hurá, už si mě zavolala konečně dr. a mohla jsem dovnitř. Takže opět mě jen osahala dole a hledala ozvy. Prcek byl ale asi nějak blbě zašoupnutý, tak nemohla najít srdeční akci. Naštěstí jsem nezačala panikařit, protože při tom čekání v kabince mi sem tam uštědřil kopanec, tak jsem se nestrachovala. Nakonec mě dr. rychle sjela ultrazvukem a zkontrolovala srdíčko. Vše bylo v pořádku. Už jen změřila pupík - 18 cm a bylo hotovo. Další poradnu mám „už“ za 3 týdny, 21. 12., tak snad nám to zajistí klidné Vánoce. Jen mě ještě 13.12. čekal trošku obávaný test na cukrovku, ale o tom třeba v dalším deníčku.

Docela to vše nějak utíká a začíná na mě doléhat panika, že už jsem v druhé půlce těhu a pomalu se blíží porod a my máme nakoupených jen pár věcí do výbavičky, ačkoli jiní nakupují jako vzteklí :D Snad vše stihneme a zvládneme včas!

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 20.12.11 11:18

jasně že stihnete :) ono toho nakonec tolik potřeba není
jen mám dotaz 18cm je rozměr čeho?

 
liiida
Závislačka 2767 příspěvků 20.12.11 14:31

Saroya :) 18cm je rozměr symfýza-fundus, měří pupík od stydký kosti k vrcholu dělohy, myslim, že to tak je

 
Zdeňka K.  20.12.11 18:23

Nejlepší je nakupovat až po porodu :) Já dostala spoustu věcí z druhé ruky a použila jsem ani ne půlku. Časem si osaháš co Ti přijde praktické, v čem se mimčo dobře přebaluje a dobře cítí…

Držím palce ať těhulkování pokračuje bezproblémově až do zdárného porodu. Krásné svátky s pupíkem :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama