Velký ultrazvuk 29. 11. 2011

Těhotenství

Konečně to zase uteklo a mě, přítele a moji mámu čeká velký ultrazvuk. Obavy, jestli bude mimčo ok, jsem kupodivu moc neměla, protože mě několikrát denně vydatně kopalo, tak jsem byla klidná a říkala si, že vše prostě musí být v pořádku.

naše mimčo: 332g a 19+3 (možná holka)

Všichni jsme byli z ultrazvuku nadšení, škoda jen, že jsem neviděla výrazy mámy a přitele, jelikož byli jakoby za mnou. Máma říkala, jak je to krásně všechno vidět, že když byla ona těhotná (r. 1989), tak se to nedá srovnat :) Doktorka nám ukázala hlavičku, obličej… bylo vidět, jak mimi otvírá pusinku a vrtí se. Pak nám ukázala, prohlédla a pustila srdíčko. Bilo tak, jak má. Poté zkontrolovala tělíčko - páteř, žaludek, ledviny, močový měchýř. Už zbývaly jen ručičky a nožičky. Prstíky a kosti byly taky v pořádku. Na závěr provedla měření hlavičky, bříška a nožičky a mimčo vážilo asi 332 g a přibližně odpovídalo již dříve určenému stáří (19+3).

Pak jsme se zeptali, co to asi bude, že to chceme vědět. Zjišťování bylo složité, protože prcek k nám byl zády. Dr. nám ukázala zadeček a asi tam nic nebylo vidět, že by to teda mohla být holčička, ale není to jisté. Přítel samo zklamaný, že to neni kluk :D Doktorka nás upozornila, že už se párkrát stalo, že z holky byl nakonec kluk, tak se to snad jistě dozvíme (až) na utz ve 30. tt a kdyby to teda fakt pak kluk byl, vrátila by nám těch 200 Kč za určení pohlaví :)

Když už jsem byla skoro na odchodu, uvědomila jsem si, že jsem úplně zapomněla na fotku! Tak jsem dr. poprosila, jestli by mi ji ještě neudělala, že jsem se při tom všem nějak zapomněla a ona byla tak hodná a rychle mi udělala fotečku. Sice to neni ta moje vysněná z profilu, spíš tam prcek vypadá jako kostlivec nebo mimozemšťan, ale jsem ráda, že ji mám :)Máma si fotečku hned vyfotila do mobilu a přítel peskoval, že se to do toho 30. tt musí změnit na kluka, že holku nechce :D Ale samo byl rád, že je mimčo v pořádku a určitě to pro něj byl zážitek, tak jako pro mě :)

Tak jsem se pomalu ujala výběru jména pro holčičku, jelikož jméno na kluka si jasně nárokoval přítel - Kája nebo Venca, tečka :D Nejvíc se mi líbí Šárka… a přítel kupodivu vůbec neprotestoval, právě naopak taky se mu líbila. Tak jsme se o jméno podělili i s rodinou, protože mě už babi rozčilovala s tim, že když mi volala, ptala se: Tak jak se má Anča? Nebo pak ještě vymyslela: Co dělá Anežka? A ačkoliv jsem jí zdůrazňovala, že není opravdu jisté, jestli je to fakt holka, nakoupila už pár věcí v růžové barvě! Ach jo, jak já tu „žůžovou“ nemám ráda :D Jsem zvědavá, jestli se holka pak potvrdí nebo to bude přítelův vysněný kluk :)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
bamba  19.12.11 08:14

Na pohlaví nezáleží,hlavně,že je mimi zdravé.Jedno ale vím jistě,každý chlap si přeje kluka a nakonec je z princezny celej upděnej.

 
tejuho
Ukecaná baba ;) 1778 příspěvků 19.12.11 08:48

Ja teda nejak nechapu ten poplatek za urceni pohlavi.Jako za co chtela 200,–?Ze se v ramci velkyho UZ podiva mimcu mezi nozky?To je neskutecny.
Jinak peknej denicek :)

 
DaniB
Kecalka 429 příspěvků 19.12.11 09:37

Ahoj. Tak ten poplatek taky nechápu :think: Já platím jen za fotku, pokud jí chci. Na velkém UTZ jsem byla 1.12. ve 20+2 tt, ikdyzž podle měření to vyšlo na 20+4. Ale to je detail. No co mě zarazilo, byla váha mimi. Měla být kolem 300 g vzhledem k tt, ale váha byla 411 g. :jazyk: Tak snad naposled nebudu muset rodit slona. To bych se nechala radši fiknout, i když z toho mám ještě větší hrůzu, než rodit na živo 4-4,5kg. A ještě jsem byla na UTZ srdíčka, které dopadlo taky ok. Mimi ve mě řádí jak o život. Ale sladké už bylo, tak asi půjdu něco dělat. Jo, a já jsem pohlavý věděla: cítila jsem to od začátku, pak mi to řekla Mudr v 17tt a potvrdila mi to v 21tt. :mrgreen: :lol: 8)

 
liiida
Závislačka 2767 příspěvků 19.12.11 10:42

tejuho, DaniB taky me stve, ze z toho maj takovej byznis, za jednu fotku jakykoliv kvality davam taky dve kila :cert: takze po porodu jdu jinam…ja nemela zadny tuseni bohuzel :mrgreen: ja mela jen od pritele vsugerovanyho kluka, ale jak se blizil velky utz, tak mi v hlave znelo:A co kdyz je to holka? :lol: takze uvidime, me je to vice mene jedno :srdce:

 
KIKOLETEK
Ukecaná baba ;) 1682 příspěvků 19.12.11 15:35

tak s toho jsem teda hotová za určení pohlaví 200 kč :cert: a i za fotku :zed: to je biznis jak vyšitej :cert:
u mého dr dám za fotku 100 kč :roll: a ve fn 50 kč tak to už pak chápu :lol:

 
saminek  19.12.11 15:58

tak to mam taky dost 200 za určeni pohlaví tak to mi hlava nebere.A ješte za foto 100.Unas stoji fotka 30kč a ješte když se nepovede tak za ni nic nechtej a za pohlavi se tady teda neplatí no ja to slyšim prvně.

 
rosslyn
Kelišová 5011 příspěvků 19.12.11 18:44

Dávala jsem 50,– za fotku a za určení pohlaví nic..už nevědí, za co by matky oškubali…

 
Zdeňka K.  19.12.11 19:10

Já měla na „žůžovou“ stejnej názor :mrgreen: A hádej v jaké barvě teď malá chodí nejčastěji :lol:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 19.12.11 23:14

Krásnej deníček…už se taky moc těším až mě tohle potká… jsme ve fázi snažení.
Ale samozřejmě mi nedá okomentovat poplatek za určení pohlaví!!! 200,– ??? Za jedno slovo vyřčený nahlas??? Si dělají p.del, ne??? :evil:
Mojí kamarádce dokonce gynekoložka řekla, že už ví co to bude a jeslti to chce říct? Kamarádka, že jo a ona si jí nejdřív řekla o 700,– !!! Mám to z druhé ruky, takže předpokládám, že to bylo aspoň i s fotkou!!! 8o To byl sarkasmus… no chápete to??? :evil: :evil: :evil:

 
DaniB
Kecalka 429 příspěvků 20.12.11 08:28

Já jsem z toho taky hotová :cert: 200? Za co? Mě řekli pohlavý už 2* a nikdy nic navíc nechtěli, jen 50,– za fotku. To se ještě dá. Před víc jak 6-ti lety, chtěla Dr za fotku 30,– , to bylo jinde a ještě o pár let dřív nechtěli vůbec nic.
A k tomu klukovy: je fakt,že tatínci si přejí kluky. Mají zřejmě pocit, že kluci nejsou tak křehcí. Z prvního kluka jsme byly nadšení oba. Za nedlouho přišla holka, která jako kluk měla být parťák pro staršího. I když byla za tři kluky, stále byla za princezničku a táta byl na měko. Z dalšího kluka je na měko do dnes, protože si neužil těhu ani mimi. Byl v Irsku. A teď zas pomýšlel na kluka i když jsem tvrdila od začátku,že to je holčička. No a dnes chodí hladit bříško a ptá se, jak se máme. A dokonce mi to prý sluší i když se cítim jak velryba. :lol: :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama