Zůstaly jen pochyby a bolest

Prázdná náruč

O rozhodnutí pro další malý zázrak, který možná nedostal šanci být mezi námi. Snad jsem se poučila a poučí se i jiní. Byla jsem z toho všeho tak v šoku... Příště budu o něj opravdu bojovat.

Naší malé se bližily pomalu 2. narozeniny a mně stále více chybí to malé mimi i těhotenství. Často mě i ve snech pronásleduje těhotenství a porod. Ne, přece by to byla pakárna se vzteklounem a malým mimčem. Šárka půjde asi letos do školky a zkusím hledat nějakej přivýdělek. Pár let ještě počkáme…

Konec března - MS mi mešká jeden den, jsem z toho vyjevená. S přítelem jsme jak na trní, ale test negativní a ten den červená dorazila (28.3.). Oddechli jsme si, ale… zároveň se ve mně něco zlomilo. I přítele to trošku mrzelo. Nějakou dobu jsme to diskutovali a nakonec, že teda zkusíme malý pořídit sourozence - nejlíp brášku. :)

BT jsem měřila uz cca půl roku, koupila jsem listovku, vitamíny a minerály, omega3 v DMku o dost levněji a v období očekávané ovu jsme na to hlupsli bez ochrany. Byla jsem si jistá, že podle bolestí přece už ovu poznám za tu dobu. A ono prd, podle teplot ovu eště neproběhla, jako na potvoru se mi prodloužil cyklus. Přišla později 22.4.

Pár dní poté mi bylo hrozně, šíleně unavená, divně od žaludku. Řikám si, že to muselo klapnout, jinak to není možné, abych byla takhle přejetá. Ale jsem skeptik a nespoléhala, že to vyjde na poprvé. 10 DPO jsem nevydržela a udělala test - sotva viditelný duch. Že by? Ale počkám, přesto může MS dorazit a budu zklamaná. Další test 14DPO. U prvního těhu jsem měla ten den už docela pěknou čárku a teď zase pididuch. Už ho ale viděl i přítel… Další 17 DPO zas o něco silnější duch. Byla jsem jak na trní, jestli je vše ok, teplota se stále držela nahoře, žádná MS. Poslední test dnes 22 DPO na mě vykoukly konečně krásný //. :)

6.6.2014
Z první kontroly jsem byla rozpačitá. :( Podle ovu jsem měla být cca 8.tt, ale doktorka mi říkala, že podle utz to vypadá tak na 6.tt. Je tedy riziko zamlklého těhotenství. Ptala se, jestli nebyl styk začátkem května, že to tak vychází. Doma, když jsem se na to koukla, tak přesně měsíc zpět 6.5. byl sex. Malé je prostě o 9 dní mladší. Příští kontrolu mi napsala 17.6. a tam se uvidí. Také mě upozornila, kdybych začala špinit, mám jet do nemocnice.

7.6. 2014
Druhý den jsme si užívali Casanovské slavnosti, těšila jsem se večer na Visací zámek, ale večír jsem na WC zjistila, že jsem hnědě zašpinila. Takže podle doporučení mé doktorky jsme radši vyrazili na pohotovost. Doktor udělal utz, viděla jsem to i na obrazovce (nevím, proč moje doktorka mi to tam nepustila), viděla jsem váček a slabej fliček - náznak embrya, stáří podle velikosti prý 5+2.

Špinění prý nevadí, že to se stává a je brzo dělat nějaký závěry ohledně zamlklého těhu atd. Hold se musí čekat. Sice byl taky trochu rozčarovanej, jak to mám rozházený, ale tak nějak to odpovídá. Dostala jsem injekci magnézka (au au), jinak vše ok. K doktorce nebo na pohotovost mám jet, jen když by byly křeče nebo krvácení.

12.6. 2014
Měla jsem v plánu jít dopoledne ke své gynekoložce kvůli tomu špinění od soboty. Nic jiného mě netrápilo, ale tak pro jistotu. V 1.15 jsem se vzbudila a cítila trošku mokro, tak jsem zašla na WC, jestli to neni jen zase výtok a viděla jsem, jak ze mě trochu vyteklo krve. Hrozně jsem se lekla, vzala tampon a šla si lehnout, že do rána to snad vydržím. Jenže já byla doma sama s malou, přítel byl pracovně pryč a já měla strach, kdyby se to rozjelo víc, že bych třeba zkolabovala nebo něco. Mámě jsem se nemohla dovolat, tak jsem zavolala kamarádce a přijel pro mě její přítel, malou jsme zatim vzali sebou. Nevěděla jsem, jestli si mě tam nechaj, věci jsem si radši zabalila.

Přijela jsem do nemocnice asi v půl 3. Doktorka mě vzala na utz. Byla to ta, co mě dva roky zpět rodila a přišla mi nejpříjemnější z těch asi tří ježibab, co tam byly. Překvapilo mě, že oproti minulé kontrole tady jde hezky vidět fazolka (hlavička, končetiny atd) a velikostně je 6+2. Ale srdíčko ještě nebylo. Takže doktorka hned vyrukovala - neprosperuje, bude vyčištění dělohy.

Pak vyšetření na koze a vypisovaní údajů. Prý bych měla být v 11.tt, když jsem měla poslední MS 28.3. Na upozornění, že ovu jsem měla až 22.4., moc zřetel asi nebrala. Když jsem to zpětně počítala, vycházelo mi, že je jen o 7 dní mladší, takže to opravdu vycházelo na přelom duben/květen, jak mi říkala i moje gynekoložka.

Poté odešla a já tam zůstala se setrou a ještě něco vyplňovala. Řekla, že se mám rozloučit s miminem (moje 2letá dcera?!). Ještě dodala a blbě na mě čuměla, že když jsem jen špinila (doktorka to tak napsala do zprávy), proč jsem ji zbytečně budila a tahala s sebou a nepřišla až ráno?! To jsem na ni koukala jak puk. Vždyť jsem krvácela a byla jsem doma sama! Malá chudák mě nechtěla pustit a já to málem taky obrečela. Kamarádka ji pohlídala.

Poslali mě ve 4 na pokoj. Samo jsem nespala. Ráno vyšetření na předoperačním - udělají mi kyretáž. Na pokoji bylo plno. Dvě pani, které šly na přerušení - otěhotněly přes HA a tři mladý kozy (dvěma bylo 18), který byly nezodpovědný, nevychovaný - dvě z nich už šly po druhé na potrat, měly to uplně na háku.

Bylo mi z toho zle, koukat potom, jak se tam kroutí v bolestech a já mám podstoupit to samé a nedobrovolně?! V hlavě mi to šrotovalo, proč tomu mýmu drobkovi nedali pár dní do té mé kontroly u mé doktorky, když pak už mi nic nebylo, žádné krvácení, bolesti. Přece nic neni vždy podle tabulek…

Jinak další arogantní chováni sester. Sice ty holky se kolikrát chovaly jak telata, ale přece se maj chovat profesionálně, ne? Blbé narážky a když se bály před výkonem, prý je k té koze přivázaly. Nikdo se samozřejmě od začátku nepředstavil, neřekl, jak co bude probíhat. Už to mě štvalo, když jsem tam byla rodit.

Já jsem šla na řadu v půl 10. Vlezla na kozu, zaškrtili ruku, paní jen řekla, že to štípne (jehla s anestezií), nic víc, co se bude dít atd. Najednou cítím pálení a tlak v krku a do celé hlavy. Hrozně jsem se lekla a ptala se, jestli je to normální. Prý ano a za chvilku jsem ztratila vědomí.

Probudila jsem se po 10 hodině a bylo mi celkem dobře, břicho bolelo jen jako při MS. Dokonce jsem dostala oběd. Propustili me ve 2 hodiny odpoledne. Mám dodržovat šestinedělí a po 10 dnech ke své gynekoložce.

Poté jsem své negativní dojmy sdílela se svými známými a holčinami ze společné diskuze a nemile mě (ne)překvapilo, že se divili, proč mě posílali tak brzo na kyretáž, že měli ještě počkat. Některé měly také mladší mimi a srdíčko až třeba v 8-9.tt.

Nejsem žádná hysterka, co by vyšilovala kvůli všemu, jsem schopná přijmout, že mimi odešlo, protože bylo něco špatně. Ale je mi na blití z představy, že milá doktorka to uspěchala, brala to jako rutinu a mimi „zabila“ zbytečně, když srdíčko mohlo být později. Chápu, kolik lidí - tolik názorů, ale vždycky by přece měl být nějaký kompromis. Naše tělo není stroj a někteří lidé si to asi neuvědomují. Bohužel i doktoři.

Hodnotilo 30 lidí. Score 2.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
eraguška
Kelišová 5724 příspěvků 22.06.14 00:21

Nějak nechápu, copak za vás vždy někdo rozhoduje? Přeci pokud nesouhlasím, tak to řeknu a neudělám slepě to co se mi nelíbí, ale i tak přeju brzo //

 
fenny
Závislačka 4917 příspěvků 22.06.14 00:30

Je mi líto, co se stalo :hug: Ale jestli jsi měla pochybnosti, mohla jsi prostě zákrok odmítnout s tím, že počkáš, co na to tvoje doktorka :nevim: Přijde mi to fakt hodně unáhlené a chování doktorky radši nekomentuju :zed:

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 22.06.14 00:31

Je mi to líto :hug: Snaž se na to nemyslet teď už to nezměníš a akorát se tím budeš trápit..

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 22.06.14 00:41

8o To jsou teda hodně divné praktiky. A taky možná teda nemáš na výběr, ale chodit do nemocnice, o které vím už předem, jaké jsou tam „ježibaby“ mi nepřijde zrovna záchranná akce. Krom toho, když jsi neměla bolesti, tak se někdy stává, že ze začátku dochází ke krvácení. A takové ty definitiní propočty - kdy jsem měla ovulaci přesně na den a kdy došlo k početí, kolik dní je starý zárodek jsou kolikrát fakt na škodu :nevim:. Proč to všechno takhle hrotit a nenechat to přirozeně vyplynout?

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 22.06.14 01:14

Vím, že ti to nepřidá, ale nechápu, proč jsi na ten zákrok šla. V 6tt má srdíčko jen málo případů, většinou se objevuje později. Už to nevrátíš, tak bych se v tom nepitvala, ale přijde mi, že ty jsi se taky nechovala zrovna dospěle. Když s něčím nesouhlasím, tak to řeknu a je to ne? nenechám se do ničeho tlačit.
Přeji brzy zdravé miminko

 
Tapeta
Echt Kelišová 8261 příspěvků 22.06.14 03:54

Já deníček vůbec nechápu…nerada jsem vulgární, ale autorka je pro mně žalostně primitivní stvoření.

 
Slunečnice87
Povídálka 21 příspěvků 22.06.14 05:00

:roll: Muj doktor nasel srdicko 7+2 :think:

 
veberun
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.06.14 06:14

Ahoj, snaz se to nejak v sobe uzavrit… je to tezke, ale zkus to. Vim, ze doktori nekdy tlaci. U me zas nebylo nic videt a doktor se bal mimodelozniho a chtel, abych sla do nemocnice. V podstate ani nerekl, ze tim zakrokem vse skonci. Ja se pak zeptala, jestli, kdyz to takhle zkontroluji muze mimi vyrust… no, podival se na me jak na blazna a ze ne:-). Nekdy predpokladaji, ze vime vic, nez vime. U me to dopadlo dobre rekla jsem, ze nejdu a pockame, ale je mi jasne, pokud jsi zvykkla poslouchat, ze jsi to udelala…ale jak riakm nema cenu se v tom moc vrtat. Pobrec si a snaz se jit dal. :hug:

 
Jitka79
Závislačka 3531 příspěvků 2 inzeráty 22.06.14 06:22

Já jsem přišla o mimčo v 11.tt kvůli zamlklému těhotenství. Žádné bolesti, žádné křeče jen slabé špinění, kvůli kterému jsem šla za svým gynekologem o týden dřív, než bych šla podle průkazky na kontrolu. Říkal, že nevidí srdeční akci a poslal mě na podrobnější UTZ. Tam bohužel jeho slova potvrdili a poslali mě na zákrok do nemocnice. V nemocnici mi dělali ještě dva ultrazvuky, jestli to tak skutečně je! takže jsem to měla potvrzené vlastně ze tří stran a stejně jsem měla pochybnosti, jestli se opravdu někdo nespletl.., i když já chtěla mít po takovém verdiktu zákrok co nejdříve za sebou. Na druhou stranu jsem podstoupila kyretáž po porodu, protože mi tam zůstaly zbytky placenty a rozjel se mi zánět - a to bolelo tedy dost:( takže možná proto chtěli udělat zákrok co nejdřív, aby k zánětu nedošlo.
Těžko ti tady někdo poví, jestli jsi zákrok měla nebo neměla podstoupit. Tvé pochybnosti chápu a je mi to líto. Já bych tam v nemocnici nezůstala, minimálně bych šla hned ráno ještě ke svému doktorovi. Přeji ti, aby ti brzy dvě // nahradily bolest, co prožíváš.
PS: jinak jsem byla otřesena tím, jak popisuješ personál, chování k pacientkám, to je dost hnus a že vás bylo tolik na pokoji, to je taky drsné.

 
Emmicka2012
Kecalka 369 příspěvků 22.06.14 06:58

Ja mela taky zamlklé těhu které mi doktor zjistil v 6tt. Ale bral mi dvakrát krev aby porovnal hcg a kdyz se to nehlo tak pak jsem teprve šla na vyčištění. Treba se mohlo stát ze opravdu bylo neco špatně ale nechápu ze udělala tak rychly závěr… No nic přeju hlavne zdravi a brzké // :hug:

 
Cuddy
Extra třída :D 13097 příspěvků 22.06.14 07:19

Nechapu, ze jsi se zakrokem souhlasila, kdyz jsi mela pochybnosti. Zaptala bych se, jaka jsou rizika, kdyz se zakrok o par dni odlozi, podepsala reverz a jela bud domu ci do jine nemocnice na konzultaci. V kazdem pripade bych v teto situaci chtela nadstandart, abych nemusela byt v jednom pokoji s takovymi blbkami a prozivat o to vetsi psychicka muka.

 
jannina1
Závislačka 3266 příspěvků 22.06.14 07:31

@eraguška
Přesně to jsem chtěla napsat, zakladatelka se neumí trochu řídit podle sebe? Chová se jako nesvéprávná. I lékař přece musí brát v potaz názor pacienta.
Nyní je to ale již jedno, přeji co nejdříve //.

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 22.06.14 07:34

Je mi líto co se stalo, ale už to nevrátíš :hug: Na jedné straně tě chápu, člověk věří doktorům, že vědí co dělají.. :nevim:
No a bohužel tomu tak není..
Já měla u třetí dcerky taky obrovský rozdíl, měla jsem ovulaci vlastně v den kdy jsem měla dostat ms, takže výpočty dle MS byly opravdu hodně rozdílné oproti tomu jak bylo embryo velké-teda spíš malé..téměř 3 týdny! takže jsem jezdila každou chvilku na kontroly, pořád nešlo nic vidět, ikdyž už dávno mělo být, nakonec jsem byl v nemocnici, kde mě naštěstí jen pozorovali a po pár dnech mě propustili už s tím že miminko je tam kde má být, tluče mu srdíčko..výpočet porodu podle ms byl 19.11. a podle ultrazvuku až 3.12. nakonec s emalá narodila vyvolávaně 9.12 :-)
mám to v deníčkách o porodech..
drž se :hug: přeji příště pohodové těhotenství a asi si nejdi i jiného lékaře..

 
Svandu
Echt Kelišová 8726 příspěvků 22.06.14 07:47

Ja se obavam, ze ses nechala natlacit do neceho, s cim jsi mela jeste pockat. Pokud ti jeden dr. rekne, ze mimino odpovida 5+2 a o 6 dni pozdeji ti v nemocnici reknou 6+2, tak tam podle me jasnej vyvoj je a melo se pockat bez ohledu na to, kdy byla posledni MS.. Ja u syna v 6tt taky jeste nemela srdicko a vse bylo v poradku presne podle MS.. A to jednani v te nemocnici.. No priste bych si rozmyslela, kam pujdu.. Kazdopadne co se stalo, neda se zmenit, tak preju hodne sil a priste snad bude vse v poradku a nad touhle udalosti uz nepremyslej, jen by ses trapila..

 
koldy26  22.06.14 07:49

Člověk spoléhá na DR, že ví, co dělají. Sama nevím, jak bych se zachovala v takové situaci… Teď už nemá cenu se v tom pitvat. Přeju, aby příští // byly co nejdříve a bylo vše v pořádku. Mně DR našel srdíčko u prvního těhu skoro v 8.týdnu (možná bylo už dříve, ale já jsem až v 8.týdnu zjistila, že jsem těhotná) a u druhého jsem to zjistila 6+4 a to bylo už i srdíčko. A i když jsem to srdíčko u obou viděla, pochybnosti byly pořád, jestli pořád bije. Držím palce, ať je vás co nejdříve o jednoho více a v sobě to musíte uzavřít. Prostě to tak asi mělo být.

 
Svandu
Echt Kelišová 8726 příspěvků 22.06.14 07:52

@Tapeta No primitivni je hlavne lekar, ktery posle zenu na revizi na zaklade jednoho utz a informaci o tom, kdy byla MS. Zvlast jestli mel informaci o tom, ze ani ne tyden predtim bylo na utz mimino o dost mensi.. Vzdyt spousta zenskycv nema ani paru o tom, jak probiha cyklus a jak muze byt tehotenstvi stare a od toho jsou lekari, aby nedelali ukvapena rozhodnuti..

 
Reinka
Generální žvanilka 24844 příspěvků 22.06.14 07:58

Je mi to líto, ale teda taky nechápu, proč i takhle brzy podstoupila vyčištění :? Já měla obě děti o týden mladší, u prvního jsem i krvácela. Ale už to nevrátíš. Přeju, ať to bolí co nejmíň a brzy // a šťastné těhotenství :hug:

 
Laura1010
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 22.06.14 08:01

Zakladatelko preju ti at te ta bolest brzy opusti a nic si nevycitej :hug: Pro ty odsuzovatelky- v tom momente clovek jedna jak jedna a po case se mu to v hlave rozlezi a udelal by spoustu veci jinak!!! i vy nejste dokonale a urcite by aspon pulka z vas co ji tady odsuzujete, ze na zakrok nemela jit, by jste se taky v tu chvili nezachovali jinak, tak budte tak hodny a tyhle komentare si nechte, tim zakladatelce nepomuzete!

 
vivus
Povídálka 16 příspěvků 22.06.14 08:07

Možná jste to od začátku dost hrotila, sledováním všeho - ovulace, testy, vypočítávání, jak je mimi staré - i jak jste často běhala za doktorama… Mně jedna sestřička říkala, dřív tohle ženský vůbec neměly a taky se rodilo… Až budu zase těhotná, plánuju jít k doktorce okolo 8. týdne, kdyby těhotenství neprosperovalo, tak přeci si s tím tělo poradí samo - a ne nějaký kyretáže kvůli možná menšímu embryu. Ano, šla bych kvůli potvrzené vývojové vadě, Down. syndromu apod.
Přeji Vám do budoucna hodně odvahy věřit svému tělu, i když je to strašně těžké - z mé vlastní zkušenosti.

 
jarušenka
Povídálka 19 příspěvků 22.06.14 08:20

Já tomu rozumím, jakmile se člověk dostane do té nemocniční mašinérie- vyšetření, na které ještě třeba dlouho čeká.., verdikt lékaře, příjem, pak se ocitne na pokoji, těžko se z toho uniká, vlastní argumenty mají najednou jakoby menší váhu..vždyť přece by to se mnou nedělali zbytečně, když jsou tak přetížení, jak se všude říká..A já si myslím, že bylo dobře, žes to podstoupila.Bylo to divné od začátku. Doktorka v nemocnici měla nezaujatý názor, to taky není na škodu. Přeju Ti brzo dvě pořádné dálnice a všechno jak má být. :kytka:

 
vivus
Povídálka 16 příspěvků 22.06.14 08:25

@koldy26 Držím palce, ať je vás co nejdříve o jednoho více a v sobě to musíte uzavřít. Prostě to tak asi mělo být.

Souhlasím.

 
gabousek
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 22.06.14 08:41

@Tapeta a mně zas přijde primitivní někdo, kdo dokáže vyplodit to, co ty, v téhle pro autorku jistě těžké chvíli :roll:
@liiida je mi moc líto, že jsi přišla o možnost být podruhé těhotná a taky je mi vždycky hodně smutno, když čtu deníček o tom, jak hanebně se dokáže zdravotnický personál zachovat. Ano, máš pravdu určitě v tom, že by se měli chovat jako profesionálové v jakékoliv situaci.
A je mi jasné, že to pro tebe všechno bylo o to všechno mnohem horší a byla jsi rozrušená tak, že bys odsouhlasila všechno. :(
Z toho co popisuješ, cítím jisté pochyby, jestli to nemohlo dopadnout jinak.
I když se „chovali“, tak jak se chovali, věřím, že zkušení lékaři/lékařky věděli, co dělají a bylo to nezbytné. Každopádně pokud by se mělo něco takového v budoucnu opakovat nebo i v jiném případě, budeš jistě obezřetnější a zkusíš zvážit víc variant a možností, abys potom nemusela přemýšlet nad tím, co by kdyby…
Každopádně přeji brzké //, mimčo v náručí a už jen samé dobré zkušenosti. :kytka:

Příspěvek upraven 22.06.14 v 08:42

 
sidhe
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 22.06.14 08:42

V roce 1999když jsem rodila první holku platilo, že do 12tt nikdo nic neřešil(prukazk se dostávala po 12tt do té doby prostě nedali že co kdyby),pokud tedy nebyla viděte genetická změna(např MOLA) a nebo človek prostě spontálně nepotratil. Nechápu proč vás nenechali do toho 12-16tt, protože dřív se srdíčko objevovalo opravdu později kolem 10tt(asi horší UZ)

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 22.06.14 08:43

Jj odmítnout jde mě se stalo to samé taky neprosperující, já teda fakt věděla kdy jsem otěhotněla a na kyretáži jsem byla v 10tt. řekli mi to ve čt, chtěla jsem to odložit do pondělí(co kdyby) a nebylo mi to doporučeno tak jsem tam šla teda v pátek no, jinak přeju brzy 2// já byly na revizi v říjnu a v unoru ž jsem byla těhu :hug: :hug:

 
sidhe
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 22.06.14 08:44

@Olivyia já u druhé holky měla normální menzes ještě tři mesíce. :kytka:

 
Katerina38  22.06.14 08:47

No určitě bych nenechala rozhodnout za sebe lékaře a ve vašem případě jste jen trochu krvácela, já bych teda počkala :think:

 
Solaris
Závislačka 4729 příspěvků 22.06.14 08:51

Tímhle zápiskem si akorát sypeš do rány sůl. Možná je to způsob, jak se s tím vyrovnat. Ale ruku na srdce - a nemyslím to nikterak sarkasticky - opravdu ti pomůže zapomenout, najdeš-li tu desítky komentářů, které tě budou utvrzovat v tom, že jsi se měla bránit, protože to bylo určitě prosperující těhotenství?
Vem rozum do hrsti, tudy cesta nevede. Co se stalo, už nevrátíš, a nezvrátíš to ani, když o tom budeš horem dolem přemýšlet, co by bylo, kdyby…
Ať se brzo zadaří :kytka:

 
Grapefruitik
Kecalka 312 příspěvků 22.06.14 08:54

No jo, teplicka nemocnice…rozhodne bych neřekla, ze to, ze důvěřuje autorka lékařům z ni dela „primitivní stvoření“, jak se tady některé vyjádřili. V teto nemocnici je to ovsem problém vždycky, Šla jsem tam rok zpatky s mohutným krvácením po dvou carkach na testu, moje doktorka mě tam poslala se zděšením v očích, že by mohlo jít o krvácení do dutiny břišní, a tam mi bylo velice skeptickym a znudenym lékařem sdeleno, ze jsem jen hysterka, co nepozná ms. Kdybych pred tim nevidela ty dvě čárky a nebyla přesvědčena, ze musím byt minimalne v sedmem tydnu, nechala bych ze sebe udělat blbce a opravdu uvažovala o tom, zda jsem nezapomněla, jak ms vypadá. Az na moje naléhání a trvání na tom, že plod tam byl, mi udelali krevni testy a pak to teprve začalo litat. A to nemluvim o tom, ze.me tam nechali skoro zkolabovat, ačkoli jsem jim xkrat říkala, ze jsem od předešlého dne nic nejedla ani nepila, byly 30tky a ja mela neskutecnou migrenu, ve čtyři odpoledne mi pak narychlo dávali dve kapacky, kdyz uz jsem se nemohla téměř hýbat…to je tak, když člověk důvěřuje lékařům.

Autorko, je mi to lito, ale moc se v tom nemachej. Brzo se urcite opet zadaří, držím palce…

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 22.06.14 08:57

Ke vší úctě k diskusím - museli se pod to podepsat minimálně dva lékaři a těch ukazatelů, zda je to ok či nikoliv, je mnohem víc než srdíčko je/není. Adminové vybírají hromadně dovču, ne, nikdo učený z nebe nespadl, ale už s tím včerejším mohli pomoct.

 
ladai
Závislačka 3625 příspěvků 22.06.14 08:58

Nechapu vas proc to svadite na dr, je to preci na vas pokud plod roste tak pockam az bude srdecni akce, ja bych teda cekala a ne hned jak mi dr rekne vycistime a hotovo
mela jste jeste pockat

 
Bibušenka
Závislačka 2738 příspěvků 22.06.14 09:09

Měla jsem to jako ty, s tím rozdílem, že jsem ani nekrvácela a neměla bolesti, obvoďačka mě poslala do nemocnice na kapačky, měla jsem silnou střevní chřipku a nesměla jsem žádný léky kvůli těhot..
Nechali mě v bolestech a mými 5 minutovými intervali chození na WC čekat 6 hodin na pohotovosti s tím, že nemají dr… Pak, když už jsem opravdu omdlívající prosila, došel mladej student, blb.. A vyšetřil mě, naznal že v 5 tt nevidí plod, ani srdíčko, tak že mi miminko vezme, na to jsem muu řekla, že teda v žádným případě, on si trval na svým.
Ještě se mě zeptal, jestli těhotenství bylo plánovaný, když jsem řekla, že ano, tak jsem si měla přijít druhý den ráno, vše jsem odsouhlasila, hlavně abych už byla pryč, a nikdy mě tam už nikdo neviděl, za 3 dny moje dr. v poradně viděla srdíčko. Moji holčičku mám v bříšku už 29 týdnů. Je to tvoje rozhodnutí žádnej doktor ti nemůže nic poručit, já bych utekla…

 
sidhe
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 22.06.14 09:14

@wobludka já tda nevím, ale šlo to nějak rychle většínou tě tam nechaj aspon dva tři dny ležet jestli se něco změní a aby udělali další testy.Teda aspon před 7 lety to tak bylo. A ne že ti udělá lekař UZ řekne že nevidí srdíčko a že velikost plodu by měla být…Já mám tři děti a ano je to už nějaký ten pátek, ale jsou z 6ti těhotentsví. A nikdy jsem nezažila takovýhle přístup a to ani při tom jednom, kdy se muselo přerušit z lekařských duvodu(ohrožení mého života).Jak píšu človek si tam poležel minimálně tři dny ale většinou týden dva. Nevím jak se pozná zamlklé těhotenství za nás prostě bud človek potratil a nebo ne. Nikdo nikomu nedělal kyretáž, pokud výslovně nechtěl dítě a vždycky se čekalo. Asi jiná doba a jinej gang :mavam:

 
Snehulienka
Stálice 70 příspěvků 22.06.14 09:21

U mě v 7tt neviděl doktor ani miminko!!! Po pár dnech bylo už i se srdíčkem, rozhodně měli počkat…ale chápu že člověk ve stresu slepě věří doktorům

 
čarodějka1311
Kecalka 408 příspěvků 22.06.14 09:44

Já tě uklidním, u prvního těhotenství jsem měla hned krásné čárky, u druhého to, co ty - slabé čárky, sílily pomalu, nakonec byla i silná, ale trvalo to dlouho. K doktorovi jsem ani nestihla dojít a v šestém týdnu začala krvácet - samovolný potrat. Za měsíc jsem byla těhotná znovu, hned dálnice, a je z toho zdravé mimi… Fakt to u tebe mělo divný vývoj…

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 22.06.14 10:05

Ber to jako zkušenost, že žena má věřit víc svému úsudku a tomu, co ví o svém těle. Já jsem pak ani poslední ms nehlásila, když jsem věděla bezpečně ovulaci, odečetla jsem od ní 14dnů a prohlásila to za moji poslední menstruaci, abych se hezky vlezla do 28 denního cyklu, který jsem nikdy neměla.
Příště se třeba nebudeš chovat jako nesvéprávná a budeš si stát za svým, koneckonců, tvoje tělo, tvoje dítě…

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 22.06.14 10:13

@sidhe jde o to, co na tom utz dr viděl, pokud srdíčko nebylo založené, těžko mohli čekat pár dní na akci. Mám zkušenost, že pokud to není jednoznačné, tak se tomu čas dává. Tak tomu bylo i u autorky - pochybnosti přece měla již první dr. To je asi tak všechno co tu vyvěštíme, mohlo to být všelijak. Netuším jestli to ze strany dr bylo unáhlené či nikoliv, ale rozhodně bych neodsuzovala dr. na základě toho, co tu bylo popsáno :kytka: Já chápu autorčin vztek, ale už to trošku zavání kopáním kolem sebe.

 
Motýlice
Kelišová 5007 příspěvků 22.06.14 10:22

Nezlob se na mě, ale vina neleží na doktorech, jen na tobě. Jít v 6.tt na revizi, jen proto, že ještě není srdeční akce, to je silné kafe. Vím, že to nechceš slyšet, ale nejsme ovce, co musí tupě poslouchat doktory, máš právo výkony odmítnout, když jsou ti proti srsti. Tím, že se vybrečíš do deníčku, nic nevyřešíš. A málokdo tě polituje. No nic, je to pryč, nevrátíš to. Přeju ti v příštím těhotenství více rozumu v hrsti. Mimochodem, špinění, případně lehké jednorázové zakrvácení je v téhle fázi celkem běžné. Mně se to stalo u obou těhotenství a na pohotovost jsem s tím nejela (napoprvé jsem tedy chtěla, ale doktor mi to po telefonu rozmluvil se slovy, že pokud to má odejít, tak tomu stejně nikdo nezabrání). Napodruhé jsem to už neřešila, přešlo to cca po týdnu až dvou samo.

 
rozumbrada
Extra třída :D 13513 příspěvků 22.06.14 10:36

Mně to přijde ok, podle menses jsi měla být v 11. týdnu, i kdyby se odpočetly 2 týdny na pozdější ovulaci, tak je to 9. týden. Srdeční akce bohužel nebyla, kyretáž byla na místě. O čem pochybovat? :nevim:

22.4. ovulace a 6.5. sex :nevim: to jsou prapodivný výpočty, to přece nejde, spíš vsázím na to, že sis to špatně spočítala/vys­ledovala ty a teď se obviňuješ, ale podle mě není důvod.

 
Lizzi  22.06.14 10:37

Musím se bohužel přidat k ostatním maminkám, kterým to přijde divné :think: na zákrok jste přece chodit nemusela, mohla jste počkat. Doktoři za pacienty nic nerozhodují, sama rozhodujete o svém těle a těhotenství. Když Vám někdo řekne co máte dělat, vždycky to uděláte?

 
wercina.w
Stálice 70 příspěvků 22.06.14 10:47

Je mi samozrejme lito, ze jste o miminko prisla a doufam, ze se brzy zadari.
Ale nechapu proc s tim testovanim tak spechate? Takove to „Ja vim, kdy jsem otehotnela“, to mate sex jen jednou do mesice, ze si muzete byt tak 100% jiste, ze jindy to byt nemohlo?
Ja to nehrotila a tehotenstvi zjistila v 6tt, kdy bylo vse krasne videt. I jsem si pak zaspinila a vse dopadlo dobre.
Malicky byl taky mensi a nijak jsem se tim nezabyvala..
Chapu, ze chcete mimi, ale prijde mi, ze obcas zbytecne tlacite na pilu a jste pak pod velkym tlakem..

 
veronikacek
Kecalka 367 příspěvků 22.06.14 10:49

Ahoj, škoda možná kdybych ti napsala o ten den dřív než se ti to stalo tak ses rozhodla jináč! Teď uz ti jen budu držet pesticky aby se pri dalším snazeni všechno povedlo! :*

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 22.06.14 10:50

Mno… deníček mi přijde přehnaně hysterický. Já chápu co se v tobě asi odehrávalo. Taky u mě jedno těhotenství nedopadlo dobře. Personál se teda choval příšerně, o tom žádná…

Ale tak jako všechno bych teda já osobně řešila jinak. Jak už tady bylo napsáno, rozhodně bych se nenechala vyčistit tak brzy kdybych si já nebyla jistá. Personál bych seřvala a nenechala si ty kecy líbit. A v noci bych neobvolávala kamarády a netahala dvouletou z postele. :nevim:

Ale o tom je život… o tom, že jsme každý jiný… každopádně bolest z nevydařeného chtěného těhotenství prožíváme všichni tak nějak stenou. :hug: Bude líp… :hug:

Příspěvek upraven 22.06.14 v 10:51

 
janaturk
Stálice 54 příspěvků 3 inzeráty 22.06.14 10:56

Nechci nikoho soudit, ani odsuzovat…zaprvné bych změnila gynekoložku, mám dvě děti a nikdy se nestalo, že by si nebyla jistá, jak staré je miminko- od toho jsou ultrazvuky. Za druhé, pokud jde o moje dítě a přerušení, tak bych se nechala vyšetřit v nějakém centru specializovaném na prenatální péči, než bych se definitivně rozhodla. Každopádně hodně zdraví, pevné nervy a nikdy více nic podobného. Ať se vám daří.

 
Crystal87
Generální žvanilka 23728 příspěvků 22.06.14 11:06

Také tě zrovna nepodpořím. Jsi snad dospělá osoba, mohla jsi odmítnou, času bylo dost. Podle mě to byl zbytečný zákrok. Na srdíčko byl ještě čas. DOufám že brzo najdeš // a bude vše ok.

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 22.06.14 11:09

Mrzí mě, že vám to nevyšlo, příště už to určitě klapne.

Ale taky nechápu, proč, když jste s zákrokem vnitřně nesouhlasila, jste na něj šla? já bych podepsala reverz a šla domů. Dala bych tomu pár dnů. U mě nejdřív vypadalo na mimoděložní, v nemocnici na lepším UTZ našli váček a za týden v 6+3(podle UTZ 5+3) bylo i srdíčko. Nicméně můj dr našel srdíčko na svém UTZ až 9-10tt :nevim:
Taky bych asi „nehysterčila“ kvůli špinění (hlavně bych v noci netahala malou z postele a nevolala kamarádům, pokud by to nebylo větší krvácení), já špinila do 24tt, i trocha čerstvé krve byla. Na pohotovosti jsem byla za celou dobu 2×, ale to až ve vyšším týdnu, kdy mi i hodně tvrdlo a bolelo břicho.

Těžko říct, jestli dr udělal chybu nebo ne :nevim: ale pokud bych nebyla o zákroku přesvědčená, nešla bych na něj. :nevim:
Chován personálu teda HNUS :zed:

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 22.06.14 11:10

Ahoj, je mi to líto. Na druhou stranu, přeci jsi nebyla prvorodička a snad jsi měla něco načteno, ne? Abys věděla co a jak. Ono když jsi opakovaně na pohotovosti tak oni to v té kartě mají a možná podle toho reagovali. :nevim: Jako u nás první utz se dělá asi v 10.tt dřív to lékaři ani nedoporučují, protože každé těhotenství se vyvyjí jinak a pak zbytečně dochází k přerušení těhotenství, které se třeba vyvyjí normálně.

 
kovarovakobyla
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 22.06.14 11:12

Milá autorko, nemá cenu se trápit něčím, co je již nezvratné. Neudělala si nic špatného, věřila si lékařům. Co se v bříšku stalo doopravdy stejně nikdy nezjistíš, takže bych si prostě stála za svým rozhodnutím a věřila mu i nadále. Doufám, že brzy pochováš v náručí sourozence dcerky…
Milé diskutující ježibaby. Jak můžete být tak neempatické! a někomu, kdo právě možná ztratil jeden zázrak života jen díky tomu, že věřil doktorům (což je dle mého soudu naprosto normální a to i v případě, že i doktor se může splést)napsat komentáře jak je primitivní a co měl či neměl udělat!
Po bitvě každý generálem… :cert: :cert: :cert:

 
mili84
Ukecaná baba ;) 1846 příspěvků 22.06.14 11:13

Divím se, že jsi nepodepsala reverz, když jsi neměla potíže a nepočkala ke svojí dr. Mě to taky neodpovídalo a v postýlce spí tříměsíční brouček…

 
Petruska88
Zasloužilá kecalka 513 příspěvků 22.06.14 12:10

Mam pocit, že to bylo z lekařského hlediska velice uspechane…jsem porodní asistentka a s takovým postupem jsem se ještě nesetkala, většinou se při podezreni na neprosperitu plodu maminka hospitalizuje a ob den se ji nabíra HCG a opakuje UZV, aby se práve predeslo k temto nepřesnostem… nekdy se ovulace muze spozdit až o 3 týdny…a tím padem i tehu namísto 8 týdne muze být 4-5 tý týden…jinak drzím palecky, aby to znova vyslo, ale už bez zavahaní…

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 22.06.14 12:14

Chápu, že člověk šrotující myšlenky těžko zažene, ale teď už je zbytečný se v tom rejpat. Zbytečně tím sama sebe trápíš a miminku, které s největší pravděpodobností opravdu neprosperovalo, stejně nepomůžeš. Drž se a přeji brzké a pohodové těhotenství :kytka:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama