12hodinové trápení

Porod

Bylo to krásné a neodradilo mě to od dalšího miminka. Když tady tak čtu ty deníčky, tak si říkám, že i já asi za chvíli začnu zapomínat, jak to vlastně všechno bylo, tak proč si to někam nenapsat, že, a zrovna se o to nepodělit.

porodní křeslo

první dotyk

vážení

společné foto

po umytí.

Měla jsem termín 1. 3 a další 5. 3. 2011. Šla jsem na kontrolu 2. 3. 2011, paní doktorka mi řekla, že to na nic nevypadá, tak jsem se chtěla zeptat na Hamiltonův hmat, jestli by mi ho neudělala, ale než jsem to stihla říct, paní doktorka se mě zeptala první, jestli nechci malé Elišce pomoci. Řekla jsem, že chci :-) Tak sem jela opět domů, že se tedy ještě vůůůbec mezi nás nechystá. Šli jsme krásně spát jakoby nic, žádné náznaky jsem neměla. O půlnoci jsem usnula, hurá :-) Malá byla vždy přes noc děsně aktivní :-) 4:07 bolest v pod bříšku, tak si říkám, to nic, spíme dál. 4:25 další bolest, tak asi je to tady nebo co, tím se vzbudil tehdá ještě přítel a ptá se: Už je to tady? A já, no, asi jo. Jdu do sprchy, jestli to náhodou nepřestane. Nepřestalo. Kontrakce byly už po 5 minutách ,tak říkám tak jedeme (máme to 35 km do porodnice).

Cesta probíhala celkem v klidu, čekala jsem, že to bude horši. Do porodnice jsme dojeli v 6:35, tam nás během pěti minut vzali. Pan doktor mě prohlédl a říká: to dneska ještě nebude. Jste jen na 1 prst otevřená, klidně jeďte domů, ale jestli můžete, zůstaňte radši v Brně. Říkám, dobře tak já budu u tchána a tchyně (i když ne moc ráda.) Tak jsme k nim dojeli asi kolem osmé ráno. Šli jsme do vany, že se uleví od bolesti, no a ono leda tak prd. Po hodině jsme vylezli a šli si lehnout, snažila jsem se ještě pospávat, abych měla sílu. Přítelovi rodiče strašně vyšilovali. Místo toho, aby mě uklidňovali, tak měli kecy na vystrašení, ještě, že já sem typ, co to neposlouchal a nenechal se rozhodit, i když jsem byla prvorodička. Kontrakce se zvedly na interval po 3 minutách, tak jsme rozhodli, že pojedeme. Tchán pořád, že mi dá plínu, kdyby praskla voda, ať to tady nemají mokré a co když se něco stane po cestě, že si mám zavolat sanitku a ne jet autem. Tak jsem se už naštvala a řekla: Místo toho, abyste mě uklidňovali, tak se snažíte mě vystrašit a to teď vážně nepotřebuji. Tak jsme tedy jeli.

Cesta už tak příjemná nebyla, každý drncák byl peklo a kontrakce po 3 minutách sílily. Tak jsme dorazili. Bylo 12 hodin. Porodnice byla ve 4. patře, takže jsme čekali na výtah a mezitím jsem se tam kroutila jako havajská tanečnice. Konečně nás přijmuli. Mála bude mít kolem 3200 gramů. Šla jsem na monitor, kontrakce po 3 minutách, někdy po minutě a půl. Mezi nimi jsem musela vyplnit nějaké papíry a podepsat. Byli tam dvě maminky na monitoru a viděli, jak tam vzdychám, snad jsme je nevyplašila :-) Otevřená na tři prsty, malá měla hlavičku moc vysoko. Tak nás dali na pokoj, který sloužil jako hekárna a rovnou porodní sál. Tak jsem si tam pěkně lehla na postel. Podotýkám, že byl luxusně vybavený. Přítel si zapnul ,co tam byla :-) Mě se přišli zeptat, jestli chci klystýr. Řekla jsem, že ano. Tak mi ho provedli. Během dvou minut jsem valila na záchod, který byl naštěstí součástí pokoje. Měla jsem šílené bederní bolesti, sestra nám nabídla masážní pomůcky a já je pěkně využila.

Přítele jsem chudáka honila, až mi ho bylo líto, že po něm stále něco chci. Masíroval mi ty záda a dokonce i v tom smradu na záchodě. Tam jsem trůnila půl hodinky. Potom přišla sestra, že se na mě mrkne, takže otevřená na 3 prsty, hlavička vysoko, ale praskneme vodu, bylo půl třetí odpoledne. Řekla mi, že do hodinky by mělo být po všem. Tak jsem si řekla hurá. Vody vyteklo málo. Tak jsme šli do sprchy, ta byla před pokojem, takže taky pohoda. Sedla jsem si na balón a přítel mi dával proud vody, kam jsem chtěla. Takže to probíhalo: břicho, záda, břicho, záda, břicho, záda, tak jsme tam byli asi půl hoďky a měla jsem pocit na tlačení, tak jsme šli na pokoj a zavolali setru, že mám nutkání tlačit, tak se na mě podívala a řekla, otevřená na 6 prstů, hlavička stále vysoko, skákejte ještě na balóně, ať se posune dolů. Tak jsme ještě skákala a přitom se držela šprušle, co byla za námi. Tak fajn, u toho odteklo šíleně moc vody, až jsem hleděla, že to není možný.

Pak mi řekli, že mám dýchat pomaleji, ale delší nádechy, jinak se tam udusí, že už tam nemá vodu na dýchaní. Fajn, tak sem začala dýchat, jak mi řekli, i když to moc dobře nešlo, ale zvládla jsem to. Místo dýchání přišlo nechtěné tlačení, takže zase kontrola. Hlavička už je dole, tak pojďte pomalu na porodní křeslo. Tak jsem se tam nějak doplazila. Bylo 16:00, první kontrakce, zatlačte! Výborně, ještě jednou, jak přijde. Mezitím vás nastřihnu, jestli jste pro. Říkám, ano jsem. Přišla druhá: Zatlačte! Už vidíme hlavičku. Přítel, jo, už jde vidě,t to zvládneš, neboj. Celou dobu mě hladil na vlasech a držel za ruku. Třetí: Zatlačte, ááá hlavička je venku. Výborně už to bude maminko, vydržte. Čtvrtá kontrakce a malá vylétla ven! Jaká to byla pro mě úleva, že je venku. Hned mi ji přiložili na prsa, přítel přestřihl pupeční sňůru. Malou vzali, umyli označkovali, zvážili. Míry 49 cm 3140 gramů. Elišku dali tatínkovi na pochování. Pak nás všechny vyfotili.

Přišel pan doktor a zašil mě. Řekl, že jsem ztratila dost krve, že mi dají kapačky. Tak jsem si lehla na postel a dostala jsem dvě kapačky, malou jsme měli u sebe a kochali se štěstím. Všem jsme psali a volali, jak je to úžasné. Byla jsem hodně unavená, tak jsme poprosili sestru, jestli si ji můžou vzít na tu prohlídku. Zrovna začínala Ordinace v růžové zahradě, tak jsem se mrkla :-D V deset večer mi řekli, že půjdu na pokoj, jenže já nebyla schopná vstát, tak mě museli odvézt. Měla jsem málo železa, tak jsem byla ráda, že dojdu na záchod. Malou si nechali, ať si odpočinu na novorozeneckém dva dny. Nosili mi ji jen na kojení. Po dvou dnech mi ji donesli a já byla šťastná, že už jsem schopná se o své dítě postarat. 7. 3. 2011 jsme šly domů a vyfasovala jsem ještě železo, které mi chybělo asi měsíc. Ale to 12hodinové trápení stálo za to.

Doufám, že se to dalo aspoň trochu číst :-) Kdo to přečetl celé, děkuji mnohokrát.

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
martext
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 19.10.11 10:15

Moc hezke!!! :potlesk: :palec: ¨
Gratuluji k Elisce!!! :kytka: :potlesk: :mavam:

 
sara1000
Kelišová 5399 příspěvků 4 inzeráty 19.10.11 11:35

Je to krasne napsany denicek…Kolikrat si rikam,ze jsem si takovy porod ani nezaslouzila.Ja mela takovou rychlovku,ze ani doktor nestihl pribehnout. :) Od prasknuti vody 40minut :).Jeste-ze uz jsem byla v porodce.
Elisce preji do zivota jen hodne stesti a lasky od svych rodicu.
PS:Uzivej kazde chvile,silene to leti…

 
Bibi11
Závislačka 2868 příspěvků 19.10.11 12:04

Moc hezky napsané. :kytka:

 
kakacko
Povídálka 45 příspěvků 19.10.11 12:13

Moc hezké :potlesk:
Když čtu tyhle deníčky o porodu (který nás čeká cca za 5týdnů), tak je vždycky moc dojemné jak popisujete příchod miminka. Pro slzy jsem neviděla co čtu :srdce:

Moc gratuluji k holčičce a přeji ať jste obě zdravé a ať vám malá dělá samou radost :-)

 
Fima
Nadpozemská drbna 28739 příspěvků 19.10.11 15:56

Gratuluji k holčičce. :kytka: Krásný deníček, taky jsem rodila u Miloušů a na tom samém sále. :-D Taky jsem ztratila hodně krve, konaly se kapačky, další dva měsíce železo a na šestinedělí mě taky vezli. :mrgreen: A taky mám na porod úžasné vzpomínky. :palec:

 
slonikova
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 19.10.11 20:03

gratulace k Elišce :lol: můžu se zeptat,ve kterým městě jsi rodila?takovej luxusní porodní pokoj i s televizí a vlastním záchodem,no supeeeeer

 
Fima
Nadpozemská drbna 28739 příspěvků 19.10.11 20:04

Rodila v Brně, v nemocnici Milosrdných bratří. :wink:

 
eliska2011
Kelišová 6107 příspěvků 19.10.11 20:26

presne u milousu v brne a priste budu znova.a vsem dekuji za gratulace zatim jsme zdrave i kdyz ted nas potrapily rotaviry ale uz je to lepsi a berem antibiotika.takze kdo jeste nerodil tak preju hodne stesti at je to nebolestny a rychly.:-)

gabi tak to je fajn a jak ste stary?

 
Fima
Nadpozemská drbna 28739 příspěvků 19.10.11 22:04

Eliško nám byli čtyři měsíce, rodila jsem v červnu.

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 20.10.11 10:52

Krásně napsané :-) A nádherné jméno, taky máme Elišku :-D Tak ať ti roste do krásy a nemoci se vám vyhýbají obloukem!

 
eliska2011
Kelišová 6107 příspěvků 20.10.11 12:05

snad sme si to ted vybraly uz na enjakou dobu:-) vsem dekujem a taky kdo mate mimi gratulujem:-)

 
mamina.lucy
Nováček 1 příspěvek 20.10.11 16:45

Moc hezké ať vám dělá maličká jen radost! :kytka: :potlesk: :mavam:

 
maminka 28
Kecalka 310 příspěvků 20.10.11 19:55
:kytka: :-)
 
katuska81
Povídálka 23 příspěvků 21.10.11 18:26

Gratuluji, jste šikovná, nás to teprve čeká a doufám, ýe i já budu takto statečná

 
eliska2011
Kelišová 6107 příspěvků 21.10.11 20:22

jo a to sem tam zapomnela napsat na co jsem nejvic pysna ze mi nabizeli injekce na utulumeni bolesti a ja to zvladla bez nich:-) uz fakt zapominam:-) takze hodne sil:-)

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 21.10.11 21:30

Krásný deníček,řekla bych krásný porod,nádherné fotky,moc vám to sluší,úplně mě dojaly.Přeji hodně zdravíčka,štěstíčka a lásky a nás to taky čeká,tak snad to zvládneme,třeba jako vy :hug: :palec: :-D

 
eliska2011
Kelišová 6107 příspěvků 25.10.11 22:14

moc dekuji za lichotky

 
eliska2011
Kelišová 6107 příspěvků 25.10.11 22:15

a urcite to zvladnete ba i lip jak my hlavne se clovek nesmi stresovat ja se toho drzela a jsem zato moc rada:-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama