A takhle to bylo :-)

Porod

Po roce a půl snažení, několika neúspěšných inseminacích, jsem po prvním cyklu IVF byla těhotná. Těhotenství víceméně bez komplikací, váhový přírůstek přijatelný a já se nemohla dočkat prvních porodních bolestí. :)

pár vteřin na světě...
1 komentář

už nám ho oblékají aby mu nebyla zima :-)
3 komentářů

konečně s maminkou na pokoji

konečně jedeme domů váha 2790g
3 komentářů

Bylo pondělí 28.ledna 2013 asi 7:45 a vzbudilo mě takové zvláštní křupnutí někde u močáku. Čekala jsem, co se bude dít a když se nic nedělo, lehla jsem si na druhý bok a ještě na chvilku usnula. V 8:30 jsem už vstala, šla na wc, zjistila že nic zvláštního se neděje a byla zklamaná. Chci rodiiiiiiit. :-D Zklamaně vstanu a jdu si čistit zuby…co to, že bych si učůrla?? No asi jo, holt už je to tak, ještě že se mi to nestalo někde venku. Svléknu si ty ‚počůrané‘ kalhotky a CHLÍÍÍST - plodovka přes celou koupelnu. :-D

Rychle se dobelhám pro mobil do ložnice a cestou zpátky za sebou zanechávám loužičky. Usednu na wc a píšu přítelovi do práce, krátkou výstižnou sms: „Přijeď, praskla mi voda.“ Čekám na odpověď, 5minut, 8minut a nic. Hmm, asi neslyší tak volám. Přítel mi do telefonu odvětí: „Ty vole, fakt?“ :-D Tak mu s klidem říkám: „Ty vole, opravdu, hlavně klid, nic mě nebolí.“ Lukáš začíná zmatkovat, cestou mi píše, kde už je a ať se nebojím, že už jede. :-D

Já mezitím vytírám koupelnu, myju nádobí a platím složenky přes internet. Za necelou hodinku už je doma, bledej a třeští na mě oči, když ho se smíchem vítám. Pořád je to sranda a nic mě nebolí a já celá natěšená usedám do auta. Po desáté hodině jsem na příjmu, kde mi dělají test na plodovku. Musím se smát, co by ze mě asi tak teklo, musela bych mít místo močáku kýbl, kdybych se tak moc počůrala. :-D No nic…„Je to plodovka,“ hlásí porodní asistentka a posílá mě sepsat příjmové papíry a s nimi pak hurá na sál.

Opět čekáme, než mě vyšetří, konečně jdu na řadu a verdikt - absolutně uzavřená, beze změn. Bez kontrakcí jdu na porodní pokoj, chcete-li hekárnu, a posílám Lukáše domů. Píšu mamce a kamarádkám, ležím, sedím, nic se neděje, nic nebolí, je mi dlouhá chvíle. Kolem 17. hodiny odchází hlenová zátka a začíná mě šimrat v podbřišku. Volám PA a ta mě opět vyšetří a hlásí, že absolutně beze změn, ať odpočívám, že to bude trvat. Mám hlad, od rána jsem nejedla, ptám se, zda dostanu večeři. Donesou mi jí za půl hodiny, shltám všechno a od 18.00 přichází kontrakce po 3-5 minutách.

Bolí to, ale pořád se dají vydýchávat. Volám Lukáše, do hodinky je u mě a každou kontrakci mu mačkám ruku. Odcházím do sprchy, horká voda mi dělá dobře, kontrakce po 2 minutách a zesilují, mlátím hlavou o stěnu sprcháče. Je úleva cítit jinou bolest, Lukáš panikaří a volá PA. Je to bývalá spolužačka :-) Ta si mě vyšetří, natočí CTG. Sice kontrakce opravdu jsou, ale já se vůbec neotvírám. Začínám zuřit, co se děje??? Pořád vydýchávám jednu kontrakci za druhou ve 2-3 minutových intervalech a ve 21:00 jdu na porodní pokoj. Mám pocit, že nestihnu dojít, pohyb mi nedělá dobře, kontrakce pak jsou častější. Přece jen to stihnu a hned na pokoji kontrakce, kterou vydýchávám opřená o kozu. Prosím o vanu, ale nejdříve opět CTG a prohlídka a opět stejný verdikt.

Mám tedy povoleno vlézt si do vany. Horká voda mi dělá dobře, bolesti neustupují, ale jsou snesitelnější a dokonce se mi prodlouží zase na 5 minut. Mezi kontrakcemi vtipkuju s Lukášem. Přichází mě opět vyšetřit, tentokrát paní doktorka, šťourá do mě drátem a já mám pocit, že jí ukopnu hlavu, se zbláznila nebo co??? Pak mi říká: „Nu aspoň něco, pro prst těsně prostupná.“ Hmmm, super.

Dostanu klystýr, strávím 15 minut na záchodě a dostanu nějaký čípek, prý by mi mohl pomoci. Čekám zázrak, který se nekoná. Už jsem opravdu naštvaná, bolesti jsou strašné a k ničemu nevedou! Přichází doktorka, že by mi dala do kapačky oxytocin na posílení kontrakcí, abych se už konečně začala otevírat a pokud ani to nezabere, že mi může nabídnout epidurál, abych měla sílu na závěr, který bude při tomto tempu za hooodně dlouho. Přikyvuju a těším se na epidurál.

Ovšem po minutě, co mi kape oxytocin, jdou kontrakce po 1-2 minutách s takovou silou, že mám dojem, že musím umřít, omdlít, že to prostě nedám…Vana, sprcha, nepomáhá nic, nemůžu najít polohu, ve které by mi bylo dobře, chce se mi zvracet, jsem předýchaná. Dýchám moc zhluboka a špatně, už nemůžu dýchat, ale jakmile přestanu, bolestí řvu jak raněné zvíře. Klid, musím dýchat, soustředím se jen na dýchání a mezi kontrakcemi mlátím hlavou o kraj vany. Jaká krásná bolest hlavy. :-D

Po hodině přichází doktorka kouknout, jak jsem na tom, celá natěšená, že brzy už mi píchnou epidurál, lezu z posledních sil na kozu a doktorka mi hlásí, že žádnej epidurál nebude, že mám půlku za sebou a že jsem otevřená na 5 cm. Já v šoku, že jsem v polovině a že těch několik hodin šílených bolestí budu absolvovat ještě jednou. :-O Je asi 23:50 a já prosím všechny svaté, ať už to skončí. Jsem naštvaná na PA, která mi říká, že to je super, že už to brzo bude. :-D Se jí to kecá, už neopovídám na nic, jsem naštvaná a řvu bolestí. Nemůžu, jsem unavená a po jedné kontrakci to vzdávám a cítím, jak mi jde hlava pod vodu. Lukáš mě vytáhne a já se neutopím, jsem naštvaná i na něj. :-D

Je po půl 2 ráno a přichází PA, Lukáš mi pomáhá z vany a chce mi oblíct košili, ale jen po něm štěknu: „Seru na košili!!!“ a jdu nahá. PA mě vyšetří, připne pásy a říká: „Posadím tě na míč a během chvilky rodíš.“ Já nechci, jednak jí nevěřím, o chvilkách mi vypráví celý večer a jednak mi sezení vůůůůbec nedělá dobře, bolí to víc než snesu. Nicméně se mě neptá na můj názor a společně s Lukášem mě na míč posadí. Projdu si asi 4-5 kontrakcí, při kterých už fáááákt řvu skrz zuby, zakousnutá do své ruky a najednou BUM! Šílený tlak a já vím, že musím tlačit, vyheknu jen „Zavolej je, já musíííííím.“ :-D

Lukáš zvoní a hned jsou u mě a jdeme na věc. Jsou 2:00 a slyším: „Maminko, tak při kontrakci nádech, zavřít oči, hlavu na prsa a tlačíme. Jdu na to. Tlačím tak, že mám pocit, že mi praskne cévka v hlavě, ale je to taková úleva, že do toho dávám úplně vše, pak si vzpomenu, že jsem nahá a panikařím, tak mě přikryjí rouškou. :-) Horší je to mezi kontrakcema, kdy mi PA krouží prstem kolem poševního vchodu, pálí to neskutečně a opět mám chuť jí tu ruku odkopnout. Hurá kontrakce, tlačím a slyším PA, jak říká: "Ta má páru jak lokomotiva, to už brzy bude.“ V duchu se raduju a zároveň nadávám, že jestli ta chvilka bude trvat další hodinu či více, tak zaručeně umřu!

Drtím Lukášovi ruku a ve 2:11 je Matyášek venku. Má první slova, když ho vídím? „Panebože, ten je malej, ten nemá ani 3 kila!!!“ :-) Je fakt prťavej, ale křičí a hned mi přistane na hrudi. Božínku, to je nááádhera!!! Já celá zblázněná bolestmi za poslední hodiny pořád čekám na tu další odpornou bolest a až když mi ho berou, aby ho osušili a převážili, konečně pochopím, že ta bolest už nepřijde. :-D

Než porodím placentu, vyšijou mi 2 vnitřní stehy a omyjou mě. Hrdý tatínek poletuje kolem malého a plní mé dávné instrukce a fotí. :-) Sestřička na mě volá míry: 2850 g a 48 cm. Je to drobeček.

Jsou cca 2:45 a my konečně zůstáváme s naším maličkým sami na sále a vychutnáváme si ten pocit, je to něco tak šíleného, až je to krásné. Nikdy nezapomenu!!!

Dnes je to téměř už 7 měsíců, v postýlce spinká téměř 8,5kilový raubíř a já jsem nejšťastnější za celý svůj život.

Hodnotilo 34 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ninesen
Stálice 80 příspěvků 28.08.13 00:23

Krasny denicek… koukam taky dost pekelnej porod ale ta bolest, namaha a to vysileni za to stoji… :srdce:

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 28.08.13 07:13

Moc pěkný :) gratuluju k malýmu, ať ve zdraví rostete :kytka:

 
niky22
Stálice 55 příspěvků 28.08.13 07:47

Jéé moc pěkný deníček…musím říct, že moje první slova byli ty samé, vždyt on nemá ani 3 kila :D a měl 3420kg :think: :mrgreen:

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1747 příspěvků 28.08.13 08:13

Jak jsi psala o tech 4-5 kontrakcich, kdy si myslela, ze to nedas, tak jsem to mela stejne, jen ne na mici, ale v boku na koze :evil: Bolest pekelna (vsechny predtim mi v tu chvili prisly jako sranda), ale uklidnovalo me to, ze uz jsem tesne pred cilovou carou ;)
Gratuluju a souhlasim, nakonec je to tak silnej zazitek, ze je vlastne nadhernej se vsim vsudy..

 
maruskaaa
Kecalka 348 příspěvků 28.08.13 08:18

Pěkně se to četlo :D, tolikrát jsem se zasmála :),měla jsem podobné pocity :D. Kopnou PA do hlavy, ukousnout si ruku :D :D.

 
Máma21
Závislačka 3756 příspěvků 28.08.13 08:36

Krásný deníček :srdce: :kytka:

 
Jančounek
Kecalka 437 příspěvků 28.08.13 09:13

Krásný deníček, gratuluji k malýmu, ať roste a dělá jen a jen radost :hug:
A jak tak čtu, tak máme stejně staré chlapáky :)

 
Elionor
Kecalka 460 příspěvků 28.08.13 10:55

Už dlho som a u deníčku tak nepobavila. Krásne napísané ;)

 
tessa2323
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 28.08.13 11:47

Moc krásný deníček :-) I jsem se u toho zasmála, hlavně u tý košile :-D Po dlouhé době super deníček. A gratuluju k mimískovi, je moc krásnej

 
zitka01
Extra třída :D 12640 příspěvků 28.08.13 12:59

Děkuji za komentáře, ozvala se mi PA Zuzka že jsem ji tu vypsala jako nějakou mučitelku 8o :roll: nene Zuzko, moc jsi mi pomohla :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:, jen tento deníček je o tom jak jsem to vnímala v tu chvíli a fakt to strašně bolelo, byla jsem ochromená bolestí a nevěřila nikomu a ničemu a i když mi ten míč pomohl a vlastně všechno co jsi mi poradila tak to přinášelo další a další bolest a v tu chvilku na vděčnost není ani pomyšlení :oops: :kytka:

 
Inuš-ka
Kecalka 132 příspěvků 28.08.13 12:59

Nádherně napsaný příběh. Já jsem rodila teď 7.srpna a malá měla úplně stejné míry. Bolest šílená, ale za 5 hodin byla na světě :srdce: Přejeme vám moc zdravíčka a mnoho krásných chvil.

 
JaniLavi
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 28.08.13 13:49

Krásný. musela jsem se smát, silou držet slzy a úlekem lapat po dechu při tvém pokusu o utopení :hug: :mrgreen: připomněla jsi mi tu bolest, kterou jsem už považovala za zapomenutou :mrgreen: ale šla bych do toho znovu :lol: ať vám Matyášek dělá jen a jen radost :hug:

 
Mahu11
Echt Kelišová 7569 příspěvků 28.08.13 14:00

Téda, krásný deníček, svižně napsaný, poutavý, vtipný i dojemný :palec: :palec: :palec: :palec:. Jste šikulky. :hug:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 28.08.13 14:23

Krásně se to četlo, hezky napsané… fakt jsem se nasmála u části o utopení a nechtěné záchraně :lol: :lol: :lol:

 
bettybel  28.08.13 14:42

Souhlasím s ostatními - moc krásný deníček - krásně napsané ;-) ať Matyášek dělá jen radost :hug:

 
zitka01
Extra třída :D 12640 příspěvků 28.08.13 14:53

Jako ženy, nevím co je vtipného že jsem se chtěla utopit :cert: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tvl to byla bolest, to mám za to jak jsem pořád chtěla rodiiiit :lol:

 
zaba.ml
Kecalka 149 příspěvků 28.08.13 15:16

Super napsané… normálně sem se i zasmála třeba: '' Lukáš mě vytáhne a já se neutopím, jsem naštvaná i na něj. :-D '' a stím mlácením hlavou o kraj vany :-D tomu se nedá nesmát… musely to být strašný muka, ale napsané tak odlehčeně, že ani nemám strach… mě porod čeká v půlce října a možná mi to nebudete věřit, ale taky se na to strašně těším i po tom co si v deníčcích čtu…

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 28.08.13 16:10

Krasnej denicek :kytka:,at ve zdravi roste ;)

 
Anylek  28.08.13 16:45

Moc krasne, i kdyz bolestive, pripomelo mi to muj porod v kvetnu tohoto roku, probihalo to stejne, akorat mi skoncili po porodu na detskem JIP, vse je uz v poradku.Vam preji mnoho stesti a maly at je zdravy a krasne roste :)

 
berri
Kecalka 166 příspěvků 28.08.13 16:56

Krásný deníček, musela jsem se i pousmát :lol:..trápení stálo za to, přeji ať vám výsledek vaší lásky dělá jen radosti a je zdravoucký :mavam:

 
zitka01
Extra třída :D 12640 příspěvků 28.08.13 17:03

Anylek jejda, tak hlavně že už je vše v pořádku :hug:

 
blikni
Ukecaná baba ;) 2244 příspěvků 28.08.13 20:06

I mě se moc líbilo, jak to bylo napsané - kdybych nikdy nerodila, tak dle tvého popisu bych si porod dovedla docela dobře představit :), hlavní je, že dnes už se na ty strasti a bolesti dokážeš kouknout s nadhledem a že Maty je zdravý chlapeček.

 
Veru87
Kelišová 6658 příspěvků 28.08.13 20:56

No ty bláho…taky sis mákla! Moc pěkně si to popsala matko, úplně jsem viděla sebe…taky mi první praskla voda, rodila jsem 17 hodin a vytlačila 2,5 kg malýho bobka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
zitka01
Extra třída :D 12640 příspěvků 28.08.13 21:11

@Veru87 jj Veru byla to makačka… když to spočítám od prasknutí vody tak mi to taky dá nějakých 17 hodin, ale bolesti byly ‚pouze‘ 8 hodin ale bylo to nejdelších 8 hodin v mém životě

 
PavcaD29
Závislačka 3950 příspěvků 28.08.13 22:48

Nádherný deníček :potlesk: zasmála jsem se a u konce mi slzenka ukápla :potlesk:

 
dolikovka23
Kecalka 106 příspěvků 30.08.13 23:27

Taky jsem porodila 29.1 13 v 6:27 ráno ale holcicku ;-) tak hlavně hodně zdraví! Můj porod byl priserny pro mě i pro malou, ale za ten uzlicek? Šla bych do toho ještě stokrát! ;-) :hug: :hug: :kytka:

 
Menorka
Ukecaná baba ;) 2137 příspěvků 02.07.14 23:23

Jezis :D asi nechci rodit :D predstavila sem si jak za tri mesice mlatim hlavou o kachlicky :D :zed:

 
zitka01
Extra třída :D 12640 příspěvků 04.07.14 08:15

@Menorka třeba nebudeš :lol: ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama