Ach, to usínání

Rodičovství

Usínání 5měsíčního miminka. O miminko jsme se neúspěšně snažili 2 roky a když se konečně na mém těhotenském testu objevily dvě čárky, brečela jsem jako želva. Štěstím. Po pohodových 9 měsících se nám narodila krásná a zdravá holčička Blanka. Je moc hodná, šikovná a krásná. Takže vlastně ideální miminko, ALE...

O tématu usínání tady toho bylo napsáno spousta a i já už jsem zde psala do diskuze, že Blanka večer usne pouze v kočárku. Jenže teď jsem se dostala do fáze, že nevím, co mám dělat. Do 3 měsíců každý večer plakala kvůli prdům, takže jsem jí houpala a nosila. Samozřejmě si na to zvykla a teď sama neusne. Ve dne jsme chodily ven, takže si zase zvykla, že spí v kočárku.

Potom měla období, kdy mi nešlo uspat ji ani na ruce, takže i večer jsem jí uspávala v kočárku. Poslední měsíc to probíhalo tak, že jsem jí vykoupala, nakojila a buď spící nebo polospící položila do postýlky. Buď se vzbudila hned, jak jsem jí tam položila nebo tak do 20 minut a začala plakat. Tak jsem jí zvedla, pohoupala, pochovala, počkala, až usne a pak jí tam položila znovu. Minimálně ještě jednou se probudila (někdy i dvakrát) a samozřejmě jsem ji musela znovu uhoupat, aby usnula. Poslední dobou jsem jí musela ruce svázat do plínky, protože jak jimi mrskala, tak se tím budila.

Mnohokrát jsem pročítala různé články a diskuze o večerním usínání a všude jsem se dočetla, že když maminka řvoucí či plačící dítě vyndala z postýlky, tak se buď hned nebo za chvilku uklidnilo, usmívalo a „říkalo“ si, že dosáhlo svého. Blanička ne. Myslela jsem si (a pořád si to myslím - možná je to špatně) že nebrečí proto, že by chtěla vyndat, ale proto, že chce spát a nejde jí to. Má zavřené oči a pláče. Když ji vyndám z postýlky, pláče pořád. Přestane až když začne usínat a pak usne.

Proto jsem strašně dlouho váhala s Estvillovou metodou, protože jsem nevěřila, že by se uřvala ke spánku, prostě na to, aby usnula, potřebuje pohyb - vím, že je to špatný návyk, ale je to tak (podotýkám, že v noci spí krásně - 2-3× se vzbudí na kojení a pak v postýlce hned usne, aniž bych ji musela chovat).

No, nicméně včera jsem se rozhodla s touto metodou začít. Vykoupala jsem, nakojila a bdící jsem ji položila do postýlky. Řekla jsem jí „kouzelnou větu“, pohladila a odešla. Pár minut se nic nedělo, jen jsem ji slyšela se tam hýbat. Potom začala fňukat, plakat a pak řvát. Začala jsem tam chodit dle návodu, po 1 minutě, po 2 minutách a potom po 5 minutách. Vždy jsem přišla, řekla „kouzelnou větu“, pohladila, přikryla a odešla. Řev neustával, naopak sílil. Vždy, když jsem přišla, měla zavřené oči a tekly jí slzičky. Bylo to strašně psychicky náročné. Když jsem odcházela, brečela jsem taky. Manžel se mě ptal, jak dlouho ji takhle nechám řvát, že sousedi vstávají do práce a za zdí mají ložnici.

Všude jsem četla, že dítě řvalo tak 30 minut, druhou noc 10 minut atp., ale z Blaniného řevu jsem neměla pocit, že by měl přestat. Bohužel, podporu manžela v tomto nemám a po hodině mi řekl, ať tam jdu držet ji aspoň za ruku. Jelikož jsem byla psychicky na dně z toho, jak jsem zlá matka, tak jsem tam šla a držela ji za ruku a dělala ŠŠŠ. Po 10 minutách usnula. ALE spala pouze 15 minut a opět začala řvát. Tak tam šel manžel, hladil, držel za ruku, dělal ŠŠŠ, ale vůbec to nepomáhalo a tak ji i přes moje protesty zvedl. Řvala i u něho, nebyla k utišení, tak ji položil do kočárku, párkrát povozil a usnula.

Strašně jsme se kvůli tomu pohádali, ale holt se naše názory na toto téma rozchází. Řekla jsem mu, že odmítám 7,5kilové dítě každý den uspávat v náručí. To prý nemusím, bude ho uspávat on (v kočárku). Na moje protesty, že se MUSÍ naučit usínat sama mi řekl, že se to jednou naučí, až bude větší.

Tak teď nevím co mám dělat. A hlavně si nemyslím, že by si Blanička tím řvaním vyřvávala to, abysme ji vyndali (možná jsem naivní), ale ona prostě chce usnout, nejde jí to a tak pláče. Pokud by to bylo skutečně tak - je vhodná Estvillova metoda?

Zajímalo by mě, zda má někdo zkušenost s tím, že musel miminko dlouho uspávat (jakýmkoliv způsobem) a věkem se to opravdu zlomilo a dítě se naučilo spát samo? Jen podotýkám, že ve dne je to to samé, musím ji udrncat v kočárku. Pokud ji položím do postýlky, tak neusne. Pokud se jí chce spát, tak brečí a je protivná až do té doby, dokud ji nedám do kočárku a nepovozím. Prostě neusne sama. Když ji neudrncám, tak prostě ve dne nespí. Jenže je to s ní k nevydržení, protože je plačtivá, unavená, mne si oči, ale sama prostě neusne. Manžel si myslí, že až bude rozumnět tomu, co jí říkáme, tak že to prostě pochopí, že se má spát a usne. Já nevím, zda to tak je.

Máte někdo stejnou nebo podobnou zkušenost? Skutečně je to tak, že si všechny děti vyřvávají naši přítomnost a nemůže to být tím, že chtějí spát, ale nejde jim to a proto řvou?
Jsem bezradná, vůbec nevím, jestli dál zkoušet Estvilla nebo co.

Pozn. 5 .8. bude Blaničce 5 měsíců, je plně kojená.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
marjanka1
Stálice 95 příspěvků 02.08.11 06:38

Ja osobne nechapu, jak si muzeme myslet, ze 5 ti mesicni miminka budou tise lezet v postylce, usinat si, a nepotrebovat nas. I to, ze si jak rikate „vyrvavaji vasi pozornost“ je prece jasne, a nasi pozornost by takovi prcci mit teda meli, zvlast pokud nemuzou usnout. Ta zminovana metoda mi pripada nefer vuci tem malejm stvorenickam, co jeste absolutne nemuzou chapat, co se po nich vyzaduje. Vzdyt kdyzje nechate vyrvat, tak oni se akorat nauci, ze mama a tata proste nereagujou na jejich volani o pomoc, a o to tu jde, pomoc jim, jak usnout, takze cokoliv funguje, praktikovat. No a jestli se manzel nabidl ji vozit, tak to ber, alespon budes mit cas si dat teplou vanu a zrelaxovat. Ja vim, jak je to nekdy frustrujici, ale ver mi, za par mesicu bude vse lepsi a jine, a ditko bude usinat zase uplne jinak, a za par let zase budes muset cist pohadku a nebo zpivat, stale je neco. Ja sama uz v tom jedu potreti, momentalne mam 5 denni holcicku s prehozenou noci a dnem, takze nespim vubec, a vubec nevim, jak to preziju, a rikam si, jaky bic jsme si na sebe s manzelem usili, i kdyz jsem silene stastna, ze se narodila zdrava a krasna, ale je toho moc, to jo, to je tak, kdyz se preceni kojeni a podceni antikoncepce…pak tri svisti na cvicisti pisti.

 
bara2
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 02.08.11 07:01

Vydrž, bude líp. Donekonečna ji uspávat nebudete. Já prvního taky uspávala, na ruce, protože jak se položil skoro spící do postýlky, tak se zaručeně vzbudil. POstupně se to nějakým způsobem zlepšilo a asi to nebylo nic traumatizujícího, protože si to pořádně ani nepamatuju.
U druhého je to teď lepší, položím do postýlky, párkrát třeba musím přijít, pohladit, dát dudlíka, nebo se sklonit do postýlky,obejmout a chvíli držet, pak většinou usíná. Ale to může být za pár týdnů zase jinak. Stejně tak u vás to třeba bude lepší.
Pokud se manžel nabídl, že ji bude uspávat, brala bych to jako jeho aktivitu a ať si s ní dělá co chce, hlavně že usne a ty budeš mít po celém dni klid.

 
ínid
Echt Kelišová 9403 příspěvků 02.08.11 07:54

mám synovce,ten do roka usínal v kočárku,pak ze dne na den usnul sám v postýlce,pokud tě to zas až tak neomezuje,tak dělej pro miminko,co uznáš za vhodné,užij si ho,hrozně to letí,pak najednou zjistíš,že to zas tak hrozné nebylo.
Já toho staršího do roka uspávala v náručí nebo u prsa,pak už jen u prsa a nijak mě to neomezovalo,tedy jo,nemohla jsem nikam posedět,ale to mi tedy nevadilo,teď je mu 5 a mám pocit,že to trvalo je měsíc.

Rozhodni se dle svého pocitu,jak to chceš dělat,ale myslím,že tvojí pozorností nic nezkazíš,hlavně když spí,nebo ne?

 
Minutet
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 02.08.11 08:09

Ahoj-ber to takhle-jak dlouho si užiješ to maličké tělíčko v náručí? Za chvilku budeš mít pubertáka a budes vzpomínat s úsměvem na večerní mazlení.U první dcery jsem také uspávala-sice ne v kočárku,ale musela jsem sedět u postýlky a držet za ručičky.Nějakým vnitřním radarem okamžitě poznala i ve spánku,že se plížím pryč a začala plakat.Takže jsem tam takhle seděla třeba hodinu.Pak se to zkracovalo a pak stačila pohádka a noční světýlko a spinkala.Tak využij manžela na uspání,nebo se střídejte a ono se to časem vyřeší.A Estvillova metoda-nevím nevím-každí miminko je jiné a proto podle mě žádná univerzální metoda nemůže fungovat na všechny stejně.Jsou děti,kterým určitě pomohla,ale určitě nejde aplikovat na všechny.Jen doporučuji si udělat nějaký večerní rituál,který se bude pořád opakovat-ona pak bude vědět,že po tom bude spinkání a ten malinký mozeček si to časem zafixuje-ale chce to fakt čas

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 02.08.11 08:09

no já malýho do 6 měsíců přes den uspával ana balkoně v kočárku houpáním nebo doma v košíku uhoupáním ale večer usínal sám v postýlce bez problému.jak začaly tepla nechtěl mi v kočárku spát takl jsem dala do postýlky a od tý doby je přes den v postýlce dám ho tam a do 10 minut spí většinou i dřív ale naučil se to sám tak sem ti asi moc nepomohla snad se malá brzo umoudří nebo jí zkus dát na bříško ségry malá taky nemohla usínat a od tý doby co jí daly na bříško tak spala krásně malej co se mi otáčí tak od tý doby spí bud na boku nebo na břiše asi se jim tak spinká líp

 
gejbi
Nováček 3 příspěvky 02.08.11 08:19

ahojky, napíšu ti mou zkušenost.. Muám skoro 9ti měs. dceru, do 3měsíců jsem uspávala tak že jsem s ní skákala na balonu a hlasitě do ucha dělala ššššš, pak jsem začala zavinovat, to byla klidnější a tak moc neřvala,ale kolem 4měs. už nechtěla být ani pevně zavinutá(svázaná) a začal boj jak s usínáním… tak jsem najela na estivilovu metodu… první den jsem za malou chodila co minutu a to opravdu, řvala hodně, ale „jen“ půl hodiny, slzy jak hrachy, tak jsem jí po chvíli vytáhla, utišila, vrátila zpět do postýlky a zase na novo, pořád jsem se vracela a s klidným hlasem opakovala onu „kouzelnou větu“.. do té doby byla malá zvyklá usínat pouze se skákáním na balonu, ale po týdnu to bylo už super, plakala třeba jen 2minuty a usla, prostě se naučila.. ono každý další den to bylo lepší a lepší.. Manželovi taky nedělalo dobře poslouchat ten pláč a měl pohnutky jako že jí půjde vydělat, ale to jsem zakázala, protože jsem toho názoru že je lepší dítě nučit usínat samo dokud nestojí atd.. protože pak ty scény se stojícím miminkem v postýlce si neumím dost dobře představit… Já bych ti sama za sebe radila opravdu vydržet.. Blanička je nejspíš zvyklá prostě usínat při drncání v kočárku, ale to taky nejde praktikovat pořád.. jde jen o to aby si zvykla na spinkání v postýlce a na to že musí usnout sama…my pak bojovaly i s usínáním v postýlce přes den, jako malá mi tam nechtěla spát vůbec, tak jsem ji nechala spávat v křesílku, ale jak rostla tak se mi to nelíbilo a přišel na řadu estivil podruhé a to ve dne,to bylo mnohem horšíí…no a podařilo.. když bych ti měla naspat jak dlouho to asi trvalo než se naučila usínat sama, tak asi měsíc dohromady i se spinkáním přes den… Ovšem i teď mi dělá scény s usínáním že třeba za ní musím chodit co 5minut, ale to už jen zkouší, protože jakmile přijdu do ložnice okamžitě si lehá a směje se a dělá jakože NIC… takže přeju pevné nervy a neboj to plakání bude slábnout… pokud to manžel nemůže vydržet tak ho pošly ven, nebo prostě ať není doma a nekazí ti to… takže uspávání ZDAR a přeju aby se Blanička usínat sama naučila co nejdřív… papa

Příspěvek upraven 02.08.11 v 08:24

 
Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 02.08.11 08:53

Evikus, máš osvíceného manžela, závidím!
Zkus to brát aspoň trochu pozitivně a užívej si ty chvíle, kdy tě tvé dítě potřebuje a chce být s tebou, není to napořád..
Nejsem příznivcem Estivillovy metody, to ale neznamená, že jsem ji nikdy nepotřebovala; že jsem měla doma zlaté dítě, naopak.

Jednou se to zlomí, nikdo ti neřekne, kdy přesně, ale zlomí se to.

Mám jen jednu univerzální radu, dělej to tak, jak to sama cítíš.

 
Evikus
Kecalka 197 příspěvků 02.08.11 09:54

Holky, děkuju vám moc za vaše rady a nápady :-)
Jelikož ten deníček už jsem psala v neděli (trvá to než ho zveřejní) tak už proběhly další dvě noci. Z neděle na pondělí jsem to zkusila trochu jinak, položila jsem jí do postýlky a zůstala v pokoji. Začala plakat, já jsem jí hladila, držela za ruku, dělala ŠŠŠ. A výsledek? Bylo to snad ještě horší než když jsem tam tu první noc nebyla a chodila za ní. Řvala úplně stejně, vydržela jsem to hodinu a půl a pak jsem jí vyndala, nakojila a usnula jako špalek. Tak jsem si řekla, že se na to můžu vyprdnout. Že je na to holt ještě malá, neví co po ní chci a nechci jí takhle trápit, i když příznivci Estvilla tomu neříkají trápení, ale nutnost.
Takže už jsem si to v hlavně srovnala a budu jí zatím dělat co jí na očích uvidím :o)
Buď usne u kojení (což je tak v 60%) nebo jí předám manželovi ať si s ní dělá co chce :wink:
Ale potřebovala jsem to zkusit, pak bych si vyčítala, že už to třeba dávno mohla umět a já to promeškala. Takhle mám aspoň klid v duši, že jsem to zkusila. Holt se to nepovedlo a tak to zkusím až bude větší a nebo k tomu fakt dozraje sama. Uvidíme.

 
Janinka1978
Povídálka 48 příspěvků 02.08.11 10:18
Je ještě malinká

Ahoj, nečetla jsem ostatní reakce, ale myslím, že je prostě ještě moc malinká. Já začínala s metodou, kterou popisujš, když malému bylo 7 měsíců a to jen proto, že opravdu nespal skoro vůbec, co dvě hodiny se budil a „kontroloval“, jestli jsme tam. První den řval celou noc (od 8h večer, do 5. hodiny raní - mezitím zvracel, pokakal se atd.), druhý den skoro to stejné, no a třetí noc spal celou bez probuzení a ráno to byl uplně jiný chlapeček. „netrápila“ jsem ho takhle kvůli tomu, že by mi vadilo ho večer uspávat, ale spíš proto, že nebyl schopen sám spát celou noc, často se budil a pak byl přes den unavený, špatně jedl a prostě neprospíval. Spánek vše upravil a i denní režim se výrazně zlepšil. U druhého syna je to tak, že ho do dnes (a to jsou mu 3 roky!) před spaním držíme za ruku - mě to nevadí, malej je spokojen, usíná možná 5-10 minut a já se na to, že ho uspím, přímo těším, mám ty naše společné chvíle ráda. Takže pokud je to jen o uspávání v kočárku a malá jinak pak přes noc krásně spinká, nic bych si z toho nedělala, jsou horší věci:-)

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 02.08.11 10:20

ja bych tedy nikdy nasi malou kocicku nenenchala plakat, taky si zvykla na usinani na ruce, a ted mi ta usne za 5 minut a e se strasne libi jak ma na me polozenou hlavicku a mazli se. jednou jedinkrat se ji nechala a rvala a z se urvala a usnula ale me to trhalo srdce a uz nikdy ji nenecham. deti by z toho delsiho rvani ohli dostat taky kilu. proste oni chteji kontakt, co je na to spatneho?? taky jsem porad chtela aby usnula sama, ale ted se mi to i libi ze muze byt u me a mazli se a pak usne. je to krasny, rada ji mam u sebe a tohle mi fakt nevadi a to uz mame 8,5 kila a zvladam to.

 
Edi
Kecalka 152 příspěvků 02.08.11 11:16

Mám holčičku, teď už 6 let, vypadalo to u nás podobně, přes den usínala jen venku v kočárku (nikoliv na balkóně), v noci řev .. snaha o uspávání, jakákoliv, nic nepomáhalo .. Ale zhruba v 10ti měsících se to začalo lepšit, začala líp usínat, i v noci se míň budila .. takže neboj, i když si nezvyknou na Estvillovu metodu, jednou se usínat naučí :-)
Teď to zkoušejte jakkoliv, hlavně se snažit moc nestresovat sebe ani miminko, časem to bude určitě lepší..
Držím pěsti !!
A máš prima muže :-)

 
Anon2  02.08.11 11:27

Ahoj, já jsem malou začala učit usínat v postýlce přes den. dala jsem jí do postýlky dřív než byla úplně vysílená, ale v době, kdy by už měla jít spinkat. sedla jsem si k ní k postýlce, hrály jsme si (uměla si brzy stoupnout)pár minut, aby byla veselá a nebrala postýlku jako zlo. pak jsem si u ní začala číst knížku, časák, nebo háčkovat - aby mě to zabavilo a nevěnovala jí na 100% pozornost. Malá si začala pomaličku zvykat, že tak může hezky usnout. postupně jsem začala odcházet dříve než usne, a začala ji také učit stejným způsobem usínat v večer.

Samozřejmě můžeš přistoupit na to, že dítě má být 24 hodin denně s maminkou a spát s ní v posteli min do 3 let, ale myslím, že kdyby ti byl tento přístup vlastní, tak už to tak dávno děláš. Je to boj, ale měsíc od měsíce to bude lepší, to mi věř :palec:

 
Mishulka
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 02.08.11 12:03

ahoh nečetla jsem ostatní reakce.
mě to malý dělá taky…chce spát ale nejde mu usnout.tak ho vyndám držím ho před sebou s říkám mu že musí dělat hají.pak ho vratím a položím ho na bříško.Přidržím hlavičku a prdelku aby se nezvedal dělám ŠŠŠŠ a kvyklám s postýlkou(jem­ně)někdy to nezabere tak mu zkusím dát napít.a od včera nám lezou zuby tak namažu jen gelem utiším ho a je klid.

NEMŮŽOU TO BÝT ZOUBKY?NĚKDY ROSTOU DŘÍV

 
Eldzejka
Povídálka 50 příspěvků 02.08.11 12:12

Já uspávám v náručí, respektive malá leží zádama na mě:), takže moc radit nemůžu, ale našla jsem prima článek. Je fajn, když to uspávání trvá pět minut, ale ta hodina mi taky občas leze na nervy. Uvidím(e) časem. http://www.vedomematerstvi.cz/…cenne-praxe/

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 02.08.11 12:16

Ahojky, já mojí malou uspávala na ruce tuším do 3m. Když jsem jí položila do postýlky, ječela a tak nezbývalo než si odrovnat záda, každý večer namáhat levou ruku a udrncávat na ruce. Pak se to začalo měnit. Už jsem nemusela drncat ale jen jí držet. Cca od 4 měsíce usíná v postýlce po povědění pohádky, nebo zazpívání, pohlazení a mém odchodu.

Já osobně nedodržuji žádný režim jako v 19:25 koupat, V 19.50 najíst a ve 20:05 dítě už musí spát :mrgreen: Přizpůsobuji se jí, respektuji, že někdy je unavená už v 6 odpol, někdy až v 9 večer. A jakmile začne bejt „umrněná“, mnout si očíčka, jde se přebalit, udělat pár blbin, pohladit oblíbený obrázek na zdi, říct pohádku nebo jen tak mlít pusou-ona tomu stejně ještě moc nerozumí :lol: , pustit jí hudbu z chůvičky, pustit jí svítící želvu, pohladit, zhasnout a spí se. moje malá to tak nějak časem pochopila sama.

Ke spánku ve dne jsem jí uspávala v kočárku taky dlouho. Oddělovala jsem spánek ve dne- v kočárku a spánek v noci- v postýlce. V postýlce jí nikdy nenechám si hrát, postýlka je na spaní. TeĎ už jí kočárek nic neříká, zvlášť proto, že jí z něj čouhaj nohy :mrgreen: a tak odpolední spánek řeším tím, že jí do postýlky dám „k nohám“ prostě opačně, dám mlíčko(vy kojíte s tím nevím jak poradit), pustím hrací kolotoč, dopije, dám duda, pohladím, pustím kolotoč třeba ještě jednou, ztlumím světlo a odcházím. Spí.

Myslím si, že tyhle pravidla pochopila časem sama. A nemysli si že jsme všichni nebyli na nervy když jsem se snažila aby byla do 8mi večer v posteli :roll: Od doby co respektuju její vlastní režim, jsme všichni klidní a spokojení. Pravidla jsou jen v tom, že postýlka je na spaní-hubou ke zdi k dennímu, hlavou k oknu nočnímu spánku(když se vzbudí, řídí se podle toho jak spí. Když ke zdi, ví že se může vstávat, když k oknu, ví, že jí dám mlíčko a bez debat se spí dál).

Nevím jak ti poradit, možná si z naší zkušenosti něco vezmeš, možná ne. Na metodu kterou jsi psala…no nikdy jsem se o ní nezajímala, jen jsem o ní slyšela…a dělám to tak nějak přirozeně. To víš že kolikrát začne do 5ti minut ječet…chvíli jí nechám(protože když má blbé sny, tak jen vykřikne a zase spí), jdu tam, pustím hudbu, vezmu jemně za bříško, pohupuji s ní ze strany na stranu, prstem druhé ruky jí jemně přejíždím po kořeni nosu přes obočí až ke spánku a tak pořád dokola, ona vrní blahem a skoro vždy mi takhle usne (ale to už musí bejt přetažená když začne ječet po uložení).

Jde asi hlavně o to nepřešvihnout dobu kdy se jí chce spát, jak se přetáhne, je konec. My dospělí jsme schopní když jsme přetažení čumět několik hodin do stropu a ne a ne usnout.

Další věc-asi už přikrmujete-dáváš jí napít krom MM něčeho jiného? Moje malá se do 2 měs mohla uřvat a já nechápala proč až mi mamka řekla, že má žízeň. Dala jsem jí čaj, vychlastala celou flašu a spala jak andílek. Od té doby dodržuji poctivě pitný režim!

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 02.08.11 13:25

Ahojky! :kytka: Taky napíšu svou zkušenost :jazyk: Musím tedy hned z kraje napsat, že s večerním usínáním v postýlce jsme problém neměli, tak nějak po koupání… a kojení malý usnul v postýlce… Ale za to jsem stejně jako Ty bojovala s usínáním v postýlce přes den! Nechápala jsem, jak to, že večer si tam klidně spinká, ale přes den řev! :cert: maximálně se zadařilo, že opravdu unavený usnul v postýlce, ale do 15-30 minut byl vzhůru a hotovo! Zabral JEDINĚ kočárek! Po čase zkoušení v postýlce přes den jsem to vzdala a vždy ho radši uspávala doma nebo venku v kočárku - tam spinkal 2 hodinky… (když se vzbudil, stačilo povozit a bylo to) …

Tak jsem to dělala až do 9. měsíce… A co mě přimělo ke změně? :wink: byla jsem v lázních a bydleli jsme v prvním patře - takové ošklivé točivé schody… No takže jsem musela kočárek vždy tahat nahoru (2× denně - dopolední a odpolední spaní), bylo to fakt únavný a lidi na mě koukali jako na blázna! :oops: :jazyk:

Ke konci pobytu jsem byla už tak unavená z toho nošení kočárku nahoru a dolů, že jsem si řekla dost (lépe řečeno moje mamka, která tam byla se mnou, mi říká: „tak už ho zkus dát do postýlky, ne?!“) Byla tam taková ta cestovní postýlka… Říkám: „Ale on tam prostě neusne a když, tak na pár minut!“ :evil: Máma: „Prosím Tě, tak já to zkusím!“ Vzala si malého, dala ho do postýlky, dala mu lahvičku s mlíčkem a ležela vedle na posteli. Malý se tam v postýlce mlel, válel se z místa na místo a po asi 20 minutách usnul! 8-o Tak jsem to zkoušela další a další dny znovu, později už jsem to provozovala tak, že jsem ho dala s lahvičkou do postýlky a odešla jsem z místnosti, protože mě vidět nemohl - to si stoupal a křičel! Ale takhle si fakt chvilku pofňukával, převaloval… a za 10 minut - spánek! Za týden se tam krásně naučil v té postýlce opravdu spát!

Ještě bych dodala, že si myslím, že náš malý k tomu opravdu „dospěl“. Já to samozřejmě zkoušela čas od času i dřív s tím dáváním do postýlky, ale bez úspěchu… Teď je nám 10 měsíců a po této praxi už jsme tak „daleko“, že malý už nepotřebuje ani to mlíčko. Dám mu jen lahvičku s čajem, který chvíli dudá a spí… (dudlíka nemáme, ten malý používat neumí..) Teď už usíná i bez pláče… Prostě chvíli dudá a je „tuhej“ :palec:

Takže já věřím, že i Vy k tomu časem dojdete, neměj strach. Přeji hodně štěstí, pevné nervíky a hodně síly! :hug: :srdce:

Příspěvek upraven 02.08.11 v 13:42

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 02.08.11 13:43

V podstate jsme na tom podobne, prvni syn mi delal uplne to co tobe, do dvou let jsem ho uspavala drncanim v kocare a pak jsem rekla dost, chodila jsem si s nim lehnou a uspavala ho v posteli, kdyz se probral, tak jsem zas prilehla a cekala az zabere. Dcera byla o neco lepsi, manzel mi ji uspaval na rukach, kazdy vecer sni pochodoval po byte dokud neusla, jinak v noci spinkala, jen se nadlabla a chrnela. At jsem zkousela cokoliv, muj muz me vzdycky zprazil, proste nevydrzi poslouchat detsky plac, hned mi deti tahal z postele ci kocarku a choval. Maly ma mesic, je to u nas nanovo, takze je mi te lito, protoze to taky prozivam a hodne psychicky me to unavuje. Ale malou jsem zacala uspavat uz od pul roku v posteli a delam to i ted, kdyz ma 2 roky. Chvili to trvalo, ale zvykla si…

 
Veruš1
Extra třída :D 13087 příspěvků 02.08.11 15:05

Nečetla jsem reakce, doufám, že se nebudu opakovat.

Syn byl úplně zlatý dítě. On narození spal po položení a vzbouzel se jednou na jídlo. Ve 2 měsících jsem s ním byla v nemocnici 4 dny, poslední noc se to nějak zvrtlo a od té doby to byl boj. U nás se uspávalo houpáním autosedačce, pak v kočáře, nakonec jsme se dočetli o zavinutí, houpání a bílém šumu. Takže jsme houpali, zavinovali a pouštěli fén. Po 4. měsíci začal protestovat na zavinutí. Dobrá, dál se houpalo a šumělo. Najednou nechtěl ani houpání, tak už se jen šumělo. To ho doslova vypnulo. Dnes je mu 10 měsíců, usíná s flaškou v postýlce a bez protestu. A když je jooo zle, tak prostě pustíme fén a spí. Myslím, že i to se prostě odnaučí.

Na Estvilla si myslím, že je Blanka ještě mrňavá a že tě potřebuje. držím palce, aby se naučila pěkně usínat brzy a pevné nervy :srdce:

P.S. jsem pořád poslouchala, jak si na sebe šiju bič s houpáním, ale neboj se nic, děti se určité věci odnaučí v pohodě :wink:

 
evakra
Kecalka 294 příspěvků 02.08.11 15:05

Ahoj, já tedy musím říct, že souhlasím s tvým manželem, jak tady tak čtu různé příspěvky ohledně uspávání, přijde mi, že některé mámy neberou děti jako malé bezbrané človíčky, které je třeba hýčkat a ochraňovat, ale jako soupeře, kterého je třeba zlomit a vtisknout mu svojí vůli, kdo proboha určil, že se dítě musí dát bdělé do postýlky a do 5ti minut musí spát a ani nemuknout, co je špatného na tom uspat ho v kočárku nebo ho uhoupat v náručí, když se mu to líbí a je tak spokojené :nevim: chápu, že matka od třech dětí, se s nima takhle párat nemůže, ale když má ženská jen jedno dítě, tak to přece neni žádný problém, však to věčně trvat nebude, uteče to ani nebudete vědět jak.

 
Petorka
Závislačka 2787 příspěvků 02.08.11 16:10

Ahoj,
tak mojí dceru jsem nemusela uspávat nikdy, jen jednu dobu ječela jak tur, že jsem jí vysávala v pokoji a ten zvuk jí uklidnil a uspal, to trvalo jen chvíli, jinak jsem jí bdící položila a odešla, ona si sama usnula, jak potřebovala a chtěla.
Kdežto se synem je to teda úplný opak…vzhledem ke starší ségře, a bydlení na venkově v domečku, dávám malého do kočárku pokaždé přes den a je venku, jsme tak mobilní a podle potřeb dcery můžeme kdykoliv jít na hřiště, nakoupit nebo na procházku. Blbý potom je, že jak tvoje dcera, naučil se syn uspávat v malém prostoru kočárku, postýlka, ač má nebesa je na něj moc velká, moc prostoru a tak se mu tam nelíbí, řve, jak ho položím…je to na palici, ale netrápím ho ani sebe, navíc vedle spí jeho ségra, tak ho vyřvat nemůžu nechat. Takže vyndám, pochovám, když už fakt nemůžu, šoupnu do kočárku a jak usne, přendám ho do postýlky, někdy se mi probudí a tak se to celé opakuje, někdy spí a je klid. No ale včera mi v postýlce usnul hned a mám pocit, že to bylo tím, že už byl opravdu unavený a vychytala jsem ten správný čas na spaní, byl vč.krmení, koupání, hraní cca 1,5h vzhůru. Takže moje rada je vydržet, klidně praktikovat cokoliv, aby malá usnula a pokusit se vychytat správný okamžik na spaní, aby nebyla přetažená nebo aby nešla spát moc brzy. Je to těžké, ale ono se nám to určitě podaří :palec:
Jo a ta metoda si myslím, že je spíš pro starší děti.

 
evi215
Povídálka 48 příspěvků 02.08.11 17:02

Tak my sme sa trapili s uspavanim velmi dlho…To ti len zavidim, ze ti zaspava v byte v kociku, to by nas syncek nezaspal. Do pol roka sme ho nosili na rukach, zvazovali rucicky, behali po byte hore dole, hocikedy sme boli aj v noci dve hodiny hore kym zase zaspal…Potom sa naucil zaspat pri kojeni, co bola pre mna po tom vsetkom ulava, problem nastal zase s ukoncenim kojenia, okolo jedenasteho mesiaca, kedy sme mu spojili nacvik zaspavania s nahlym odnatim kojenia, lebo postupne to u neho neslo, to by bolo len predlzenie trapenia, az vtedy sme skusili Estvilla, dovtedy sa mi to zda dost drasticke u tak maleho dietata. Pri Estvilovej metode to bolo kolisave, neslo sa to ustalit, pri kazdom zubku alebo zmene pobytu zacal boj odznova, ale aspon sa potom naucil zaspavat za rucicku v postielke a pri tom sme zostali. Teraz ma 20 mesiacov a zase mame problem , aby ho mohol uspavat aj ocko, kedze sa mu ma narodit bracek, a ja nechcem behat medzi dvoma detmi v noci, zatial stale v noci ked sa prebudi, chce len mna , vlastne moju ruku… :-?

 
Lotynka
Stálice 93 příspěvků 02.08.11 18:39

Ahoj, taky myslim, ze je jeste mala. A v noci spi dobre? Ja mela problem se synkem, ze sice usnul, ale budil se jednu dobu i kazde dve hodiny, ale i presto jsme ho vyrvat nenechavala, nejak se mi tahle metoda prici, ani nevim proc. Myslim, ze bys mela proste pouzivat, co funguje. Pokud drncani v kocarku zabira a netrva to dve hodiny, proc ne? Az si budete cist pohadky pred spanim, tak drncat urcite chtit nebude ;)

 
Evikus
Kecalka 197 příspěvků 02.08.11 18:52

Ještě jednou holky MOC MOC MOC děkuju za vaše rady, tipy, nápady a vaše zážitky. Já už jsem si to v hlavě fakt srovnala a zatím budu uspávat tak jak to jde. Ve dne zkusím pomalu tu postýlku a noc zatím nebudu hrotit.
MirušeProdigy: To jsi jedna z mála, která píše, že tvoje dítě nemá pevný režim ohledně spaní. Mě všichni vtloukají do hlavy, že bez režimu to nejde a i to všude čtu. Je ale fakt, že se mi už kolikrát stalo, že jsem se jí pokoušela uspat, ale koukala na mě s očima jako melouny a mě bylo jasný, že uspat dítě, kterému se nechce spát, je nesmysl. Tak jsem si s ní chvíli hrála, ona se unavila a bylo to.
Jak ale píšeš - je docela těžké poznat a hlavně vychytat tu chvíli, kdy je zatím jen unavená a kdy už je přetažená. V tom ještě nemám úplně jasno, ale vychytávám to.
To je dobrý nápad s tou postýlkou jak jí dáváš obráceně :mrgreen: to by mě nenapadlo. My máme postýlky dvě, v obýváku - ale ta je na hraní, tam má chrastící medvídky a kolotoč a tam je dopoledne když např. vařím. Takže na denní spaní bych jí tam ani dávat nechtěla, protože by v tom měla hokej.
Pak máme druhou v ložnici na noční spaní.
Jo a zatím jenom kojím, chci plně kojit do konce 6. měsíce, což je do 5.9. Čaj jsem jí dala asi 3× - to když byly hrozný vedra a mě se nechtělo každou hodinu vytahovat kozu :mrgreen:

 
Evikus
Kecalka 197 příspěvků 02.08.11 19:09

Lotynka: V noci spí relativně dobře. Budí se 2× na kojení. To je různý kdy. Buď se vzbudí kolem 1h, 4h a pak v 6-7h a nebo kolem 2.30h a v 5-6h. Takhle brzy se mi vstávat nechce, takže zase nakojím a spíme do 8-9h.
Nemyslím si ale, že má tak často hlad, prostě se probudí a jelikož sama neusne tak jí musím nakojit jinak bych jí musela uhoupat což je v noci nesmysl.

 
Zuzana. k
Zasloužilá kecalka 736 příspěvků 02.08.11 20:34

Ahoj, vyzkoušej dát něco na obličej miminka, nám to tedy zabírá. Malá má 4,5 měsíce, tak je stejně stará :mrgreen: Máme na usínání hajánka, ale když není, tak použiji plínečku, nebo bryndáček. :wink:

 
jitulka80
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 02.08.11 20:40

Ahoj moje malá taky měla problémy s usínáním.Ze začátku spala krásně ale kolem čtvrtého páteho měsíce měla období kdy usnula jen v náručí.To jsem s ní třeba hodinu pochodovala po pokoji a uspávala.Zdálo se mi to nekonečný.Někdy sem měla slzy na krajíčku i já.Ani nevím jak ale najednou to ustalo.Apak ještě špatně spala když jí bylo osm měsíců to od nás odešel ted už bývalý přítel.Nevím jestli to nějak poznala nebo vycítila.
Co se týče zminované metody nechat samotnou a chodit po minutách to jsem nedělala.Nepřišlo mi to správné vždyt každá chvilka s malým miminkem je jen jednou.
Přes den usínala většinou venku na procházce chodím i dvakrát denně.Ted spí většinou doma kolem oběda.Pořád ještě kojím je jí 16 měsíců.Takže se napije a spinká. Přeju ti at se to spaní brzy upraví uvidíš že za chvíli na to budeš jen vzpomínat.Jo a nějaký režim ten taky moc nemáme :mavam:

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 02.08.11 21:22

My máme teda teprve 2 a půl měsíční holčičku,ale problém s usínáním u nás není,ze začátku ten první měsíc než usnula to byla doba,chtěla nosit,já myslela že má prdíky,ale postupně jsem zjistila,že ne prdíky,ale že nemůže zabrat,už přes měsíc jak v sedm okoupeme,nakrmím ji,dáme do postýlky,pohla­dím,přikryju dám dulíka,ještě tak cca 5× tam musím jít když jí vypadne dudlík,ale během půl hoďky usíná natvrdo,když to nejde hned dělám ššš a hladím,dám napít čajíka,dudlík a spinká nám od osmi do 5 rána v kuse.Sama si tento režim určila,jak je to jinak je nevrlá,protiv­ná,takže nemůžeme být dýl venku,jinak je zle,přesně už ví,kdy se koupe,krmí a jde se spát,nevím čím to že nevyžaduje nošení jako ten první měsíc,ale taky když někdy nemohla zabrat nechala sem ji třeba dvě tři minutky plakat pak přišla utišila a v pohodě,přes den usíná taky sama,ale máme i to štěstí,že je více spavá,když tak vidím jiné miminka jak jsou vzhůru třeba od šesti rána až do oběda a pak na chvíli zdřímnou tak sem i ráda,si ráda pospí :wink: Nevím jak poradit,ale třeba nepomohl by dudlík,teda pokud nejste proti dudlíkům? Či čajík? Malá nám někdy neusne dokud se řádně nenapije je na UM,tak čajík mít musí u sebe pořád a když chvilinku pláče než k ní příjdu ji utišit tak jí může vyschnout v krčku tak zvhlčím čajíkem. Přeji aby se to zlepšilo,ale sama za sebe bych nedala aby mi malá brečela hodinu v kuse :think:

 
Evikus
Kecalka 197 příspěvků 02.08.11 22:20

jitulka80: No snad se to časem vytříbí…jinak je mi líto, že přítel odešel když bylo malé 8 měsíců. Dítě potřebuje oba rodiče, někteří chlapi jsou fakt hrozní :pocitac:

 
Evikus
Kecalka 197 příspěvků 02.08.11 22:21

petka86: To se takhle malá vůbec nebudí v noci na kojení? To teda koukám! My máme doma otesánka, ta by to nevydržela :lol:

 
katja 74
Povídálka 37 příspěvků 02.08.11 22:31

Je to malinké 5 měsíční miminko!!!Samos­tatnost ano,to určitě,ale s rozumem…Ale každý nemá nervy chovat a uspávat miminko v náručí nebo v kočárku.Tak je necháme řvát hodinu,dvě a ono to určitě pochopí,tak na to nemám nervy zase já…

 
peteris
Kelišová 5407 příspěvků 02.08.11 23:06

holky, vykašlete se proboha na všechny příručky, rady a řeči, jak by jsme neměly děti uspávát, v kolika by měly spinkat samotné, proč ještě mají dudlíka.....A všechny ty chytré kecy kolem. Ty jsi matka a dělej co ti poroučí srdce a to že maličká ti nemůže usnout sama, ber to tak, že jediný, kdo ji v tom může pomoct a udělat z ní hodné a především klidné miminko, jste vy. To že ti manžel nabídl hopání, ber to jako výhru, taky se mohl přestěhovat do jiného pokoje a nechat tě v tom samotnou. Řeknu ti, že já měla taky řvoucí miminko. Filípek byl ale zase opačný, plakal, protože měl prdíky, tak jsem ho taky chtěla mermomoci uspávát na rukách. Neustále plakal, šel z náruč do náruče, každý se ho snažil uspat a on plakal a plakal. Dokonce u nás byla i dětská dr (moje známa)zkoušeli jsme různé polohy, ajk mu ulevit a malý řval neustále. Pak jsme ho položili do postýlky a on usnul, jak mimino :mrgreen: A my zjistili, že je pravý opak, on potřeboval mít klid a svoje pohodlí. Od toho dne spinkal po koupání jsme ho pohladili popusinkovali a dali spinkat samotného. Ale ještě jedna kouzelná věta na závěr. Řekla mi PA ještě v porodnici. když malý plakal a já ho nosila na rukách, PA byla zrovna u nás na pokoji a já ji řekla že mám strach, abych pak nebyla otrokem a neměla ho na rukách pořád, tak mi řekla větu na kterou nikdy nezapomenu: Vemte to tak, že né, že vy si ho učíte na ruce. To to miminko s váma žilo 9měsíců a teď se musí ono naučit žít mimo vás. A v tom měla naprostou pravdu. Učte svá miminka, ať si pomalu od vás odvykají. Držím palečky, aby jste to zvládli a pak už na to jen v dobrém vzpomínali :kytka:

 
peteris
Kelišová 5407 příspěvků 02.08.11 23:13

Ještě mě napadlo, Filípkovi dlouho trvalo a to třeba i v kočárku, než usnul. Sice byl v klidu, ale nezabral. Až jsem mu jednou roztáhla látkovou plenu a on si je přitulil k sobě a okamžitě usínal. Pak to měl jako zlozvyk, který jsme odatranili až těsně před školkou. Ale vždycky zabral, říkali jsme tomu mazlík a bez mazlíka do postele nešel. Nedávno objevil naskládané plíny ve skříni, tak mu zasvítili oči, když zařval jéééé, můj mazlík :palec: Ty děti jsou v bříšku obklopení plodovkou, a to v nich vyvolávalo pocit bezpečí, takže možná ta plína jim to může lehce připomenout a možná ti to zabere. Zkus :nevim: :think:

Příspěvek upraven 02.08.11 v 23:14

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 03.08.11 18:56

Ne nebudí se na mlíčko,je na UM,takže cca ve 20:00 dostane 150ml mlíčka a spinká v kuse do rána do 4,dneska rekord do 6,napapá se,chvíli ještě čučí a zase usíná do 10,pak se zase nají a už si hrajeme,jdeme ven :) Ve 2 měsících měla teď 4850g a 57cm :-) Přibírá necelé kilo za měsíc zatím,ale je spíš do délky než do šířky,bue asi po tátovi :-D

 
barbarbora
Povídálka 24 příspěvků 06.08.11 09:19

Jako bych četla svůj vlastní příběh !!!! Jen s tím rozdílem, že naší Martince už je sedm měsíců pryč a tohle máme pořád !!!! Jelikož je těžká, tak ji odmítám také nosit a houpat, ale ještě před pár týdny to jinak nešlo. Nyní jsem si ji „naučila“ ještě něco horšího asi, ale pro mě pohodlnějšího. Usíná mi u prsa. Prostě ji vezmu do postele k sobě a kojíme. Pak přestane papat a jen dumlá a usne. Pak ji přendám do postýlky a spí… Sice teď máme i špatné spací období v noci, je vzhůru každé dvě hodiny, ale to snad přejde. Sama nevím, co si s takovýmhle mimčem počít a to mám druhé dítě !!!!! Je pravda, že je to taky vymodlenka - mám děti od sebe 11 let ! Takže si myslím, že to ty dětičky snad tuší nebo co a testujou nás :-) Ráda bych sama nalezla odpovědi na tvé otázky, ale jsem taktéž bezradná. Zkoušela jsem i bylinky na spaní, kyneziologi, Estvillovu metodu - to bylo daleko horší než jsem čekala - řvala skoro tři hodiny v kuse, než jsem ji zvedla. Nic nefunguje. Prostě je to kontaktní miminko a budem to muset vydržet, stejně jako vy. Já věřím, že se to prostě s věkem zlomí. Nepomohly žádné rady, co mi tu maminky dávaly… Prostě nic, je mi líto, ale fakt to asi přejde s věkem… Držím palce, ať je to co nejdříve…

 
folki
Povídálka 38 příspěvků 09.08.11 09:14

Ahojky Evikus a všichni ostatní,co jsme na tom stejně.Mám podobnou zkušenost.Náš chlapeček,je mu 10 měsíců a váží 12,500kg,od narození trpěl na prdíky,takže jsme chovali a chovali,navíc nám dělali na paneláku rekonsrukci a od začátku slyšel chudák jen vrtačku.Takže jsme každý večer a nejen večer,ale i přes den museli našeho broučka unosit.Tento stav trvá do dnes a v postýlce sám prostě neusne.Taky jsem ho zkoušela nechat vyřvat,ale nemám na to nervy nechat ho řvát dlouho.Vydržela jsem to hodinu a potom jsem to vzdala.Navíc se donedávna budil třeba i 20× za noc.Nejhorší na tom bylo,že vždycky začal řvát,ale ukrutně.Když mě potom dětská lékařka viděla,že jsem na pokraji svých sil a před zhroucením,poslala nás na neurologii.Tam paní primářka po vyšetření řekla,že je v pořádku,ale má strašně zlé sny a ty ho budí,podotýkám,že sebou ještě škubal jako by měl záchvat.Dala nám kapičky na uklidnění na tři týdny po jedné kapce na noc.Dala jsem mu jednu kapičku a vzbudil se jen dvakrát.Tak jsem ráda,že to zabralo.Kapičky jsou na předpis a jmenují se Rivotril.Nevěřila bych,že u takového miminka můžou být tak zlé sny,které ho nenechají vůbec spát.Taky totiž měl zavřené oči a řval.CHtěl prostě spát a nemohl.Teď se tedy budí víckrát,ale rostou mu zubáci a to je normální.Strašně bych chtěla,aby naše dítě usnulo samo,ale u nás to asi nehrozí.Tak snad až bude větší,tak se dočkám.Přeji všem pevné nervy a ať se to zlepší.Ahoj

Příspěvek upraven 09.08.11 v 09:22

 
sisi123  09.08.11 11:02

Napíšu i svoji zkušenost, možná bude s některým příspěvkem podobná.
Mám holčičku 2,5 roku. Od malička měla velký problém s usínáním. Do 3 měsíců jsme uspávali houpáním na balóně nebo v náručí, často třeba do půlnoci. Všichni chytří radílkové radili „nechat vyřvat“ (Estvillovu metodu). Tak jsem to zkusili. A jak to dopadlo? Řvala půl hodinu, řvala hodinu, řvala dvě hodiny, tak jsme to vzdali a uspali ji po svém. Takhle jsme to zkoušeli asi týden, až jsme to s manželem psychicky nevydrželi a prostě ji uspávali v náručí. Za pár měsíců jsme to zkusili znovu a po dvou týdnech křiku a pláče to zase vzdali. Naposledy jsme zkusili učit samostatné usínání asi v roce a půl a výsledkem byli noční děsy, malá se budila během noci s výkřiky a pláčem. Tak jsme toho nechali úplně. Teď ve dvou a půl letech si zaleze do postýlky, přečtem pohádku a půl hodinky ležím já nebo manžel vedle ní dokud neusne. Ráno vstává vyspalá, odpočatá, šťastná. A vůbec se nestydím za to, že ji i v tomhle věku uspávám.
Hlavní je, že nikdy víc bych už dítě řvát nenechala a vykašlala se na všechny chytráky kolem.
Uznávám, že někomu Estvillova metoda pomůže, ale děti jsou individuální a pro naše dítě to rozhodně nebylo.

 
Evikus
Kecalka 197 příspěvků 09.08.11 22:42

barbarbora: Já taky doufám, že to přejde s věkem, teď jde jen o to, v jakém věku :oops:
folki: 20× za noc? Tak to je hustý. To se nám zatím (klepu to) nestalo. I když taky se teď začíná budit nějak častěji..... :-(
sisi123: A pamatuješ si kdy asi jste přestali uspávat v náručí? V tom roce a půl nebo dřív?

 
folki
Povídálka 38 příspěvků 10.08.11 10:47

Ahojky,je pravda,že na každé dítě platí něco jiného.Jsem ráda,že nejsem sama,kdo nevydržel a nenechal řvát děťátko celou noc.Já to prostě nedokážu,koukat jak je nešťastnej,jak na mě kouká a očičkama říká,mámo vem mě já chci pochovat a potom určitě usnu.Osvědčila se mi metoda uspávání na velkém míči.Rytmické houpání a za 5 minut je v limbu.Navíc je to ulehčení na záda přeci jen 12,500kg je záhul.Tak přeji všem ať se to zlepší.

 
folki
Povídálka 38 příspěvků 10.08.11 11:25

Ještě prosím,jak to mám udělat abych to měla ve svých oblíbených tématech na profilu.Už jsem to dělala,ale teď na to prostě nemůžu přijít.Děkuji

 
sisi123  10.08.11 15:40

Tak to si nejsem jistá. Ale pokud se pamatuju, tak kolem jednoho roku, když začala chodit a do ložnice si došla sama a tam jsem ji jen zvedla do postýlky. Ale záleží taky na tvé kondičce :), folki má chlapečka, který v 10 měsících váží 12,5 kg, to má naše dcerka teď ve dvou a půl :), takže jsem si mohli dovolit chovat ji dlouho.

 
MirkaSpirka
Nováček 1 příspěvek 12.08.11 09:59
Jde to i bez pláče!

Estvillova metoda není jediná metoda, jak naučit dítě usínat samo. Existují i „bezpláčové“ způsoby, se kterýma se usínání a spánek nestává stresovou záležitostí. Nám funguje kniha Elisabeth Pantley: The No-Cry Sleep Solution: Gentle Ways to Help Your Baby Sleep Through the Night. Český překlad zatím není, nicméně je psána jednoduchou a i pro začátečníka srozumitelnou angličtinou.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama