Ach, ty babičky

O životě

Můj první deníček je o babičkách. Chci si na ně trošku postěžovat. Strašně moc nám chybí rozmazlovací babička. Obě jsou až moc přísné.

Co bych dala za nějakou takovou, co by klukovi před obědem podstrčila nějakou tu sladkost. Vždyť u nich nejsme každý den. Tchyně je fajn, umí s klukem dělat i blbiny. Ale jen chvíli, jak jsme tam delší dobu, tak místo toho, aby si ho užívala, začne ho vychovávat. Vadí jí, že nejí ve stejnou hodinu, a že jíst prostě musí atd. atd. Takže tam pak s chlapem sedíme a posloucháme, co všechno náš syn musí a měl by.

U mojí mámy pro změnu kluk nic nesmí. Nemůže si hrát s hrnci, protože je otluče. Teď má náš 16 měsíční syn období, že otevírá a zavírá skříň a dává do ní určitou věc. Pak si ji zase vezme a zavře skříň, a tak pořád dokola. Když ho to chytne, tak u toho vydrží dlouho. A moje máma? Místo toho, aby byla vděčná, že ji nehrabe v dývkách, tak mu to zakazuje. Jako důvod uvádí, že ty dvířka kluk utrhne. Jasně, má novou kuchyň.

Ze začátku mi to přišlo k smíchu, ale jak kluk roste, už se tolik nesměji. Taky, úplně stejně jako tchyně, zbytek návštěvy poslouchám, že mu všechno dovolím. A že my jsme tohle nedělali, protože nám to nedovolila. Už se kvůli tomu s mamkou scházíme u sestry. Tam může malý vše. Dokonce i její dotýkáč. A když mamka pronese: „Ty mu to dovolíš, jo?' Tak ji v klidu řeknu, že kvůli tomu se scházíme u sestry, protože u ní nic nesmí.

Jsem z těch návštěv vždycky tak unavená. Přitom synovi taky všechno nedovolím. Jsou věci, které nesmí. Třeba sahat na nůž a věci, kterými si může ublížit nebo je poškodit. Ale zbytek? Proč ne? Ať zkoumá, ať se učí. Ale to třeba moje máma nechápe, říká mi, že má hračky, aby si s nimi hrál. Jenže jak kluka pozoruji, tak docházím k názoru, že děti si nehrají, ale učí se. A v tom já mu bránit nebudu.

Obě babičky mám ráda, ale proč jsou na vnoučata tak přísné? Třeba moje mamka se může rozloučit s tím, že bude kluka někdy hlídat. Dokonce mi řekla na rovinu, že by se s ním tak nemazala a rovnou mu jednu uštědřila. Ale já jsem proti bití. Syn je hodný, ale když ztratím nervy, třeba při oblékání. Radši se seberu a odejdu do jiné místnosti, než abych si to na něm vybila. A druhá babička hlídat taky nebude, protože má ráda pivo. Ale to je zas na jindy.

Obě babičky dobře vaří a pečou. Ale proč musí být takové. Když si vzpomenu na svoje babičky, tak ta mamčina byla úplně stejná, jako je teď moje máma. Co mi naložila k obědu, jsem musela sníst. Jinak jsem nešla od stolu. A tátova mamka. To je babička jako z pohádky. Skoro nikdy se nezlobila. Když byl oběd a já jsem neměla hlad, tak mě pohladila po vlasech a řekla, však si pak řekni, já ti to ohřeju.

Ráda vzpomínám na prázdniny u ní a u dědy. Na dědovi sprosté básničky a písničky, co skládal večer u televizních novin, když ho něco rozčílilo. Jenže jsem tam jezdila málo. Mamka babičku ráda neměla. Synovi bych takovou babičku přála. Vždyť babičky by měli rozmazlovat a dovolit, co je doma zakázané. Mohl by u nich chodit pozdě spát atd. Říkám si, že tchyně se třeba změní, až bude v důchodu, že je vynervovaná z práce. Chlap říkal, že na ně takhle přísná nebyla. Moje máma se nezmění tu znám. Tak nevím, kdo mi toho kluka bude rozmazlovat.

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Adriapia
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 18.08.12 10:31

Někdy to tak bývá…a někdy je dobré když dítě nikdo nerozmazluje :-) snáz si pak zvykne na to jaký je život ;-) ale chápu tě..
to nám jedna babička (pro Krtečka Lea co se narodí za pár týdnů) umřela a druhá je 400 km daleko…takže…mu zbudeme jenom my :-)

 
vulpes
Závislačka 4459 příspěvků 18.08.12 11:11

Co dodat.....snad jen, že zatímco spousta babiček má skvělé vztahy se svými vnoučaty, tak tvoje mamka zřejmě dává přednost super vztahu se svými skříněmi… :nevim: :(

Mimochodem…to je přesěn důvod, proč se cíleně obklopujeme poměrně levným nábytkem. Syn rozhodně není zlozyn, který by něco schválně a cíleně ničil, i bez přísného trestání je z něj normální předškolák, který ví, co se smí a nesmí…ale když už se nějaká nehoda stane (a že se stává často i jeho otci ;) ), tak mi prostě cena nábytku nestojí ani za to, aby se rozčílila. Proč bych si měla kazit byť jen hodinu třeba kvůli konferenčnímu stolku??? :D
Právě proto mě děsně dojímají lidé, kteří si pořídí třeba velmi drahou sedačku, ale pak se k ní bojí i přiblížit, aby se neoseděla, nebo pod návštěvy dávají dečku, aby jim to neumazali… :roll:

Příspěvek upraven 18.08.12 v 11:39

 
vulpes
Závislačka 4459 příspěvků 18.08.12 11:38

Omlouvám se, zase zjsem si spletla tlačítko… :roll: nikoli reakce, ale nový komentář 8)

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 18.08.12 13:17

Asi chápu jak se cítíš a určitě máš důvod si postěžovat, ale z druhé strany víš, že kdybys dala chlapečka babičkám hlídat, tak se ti o něj postarají. Já mám mámu, která mojí dvouletou dceru chce hlídat co to jde, ale když to vidím, tak mám strach jí s ní nechat. Dovolí jí úplně všechno. Když se nechce převlíkat, tak jí nechá ve špinavejch věcech, když si chce vzít holiny když je sucho, tak jí je dá. Když nechce z vany, tak jí tam nechá, dokud není celá rozmočená. Někdy si říkám, že až bude chtít skočit z okna, tak jí třeba nechá. Nevím co je horší :( Na nás ale bývala docela ostrá.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 18.08.12 13:31

Zas tak hrozné mi ty babičky nepřijdou. Každý je nějaký. I když mají jiné názory na výchovu dětí, věř, že jsou ti nejlepší, kdo ti dítě pohlídá. Možná bys koukala, jak babičce stačí pohrozit vařečkou a tvoje tvrdohlavé dítě je jako beránek - i bez bití. Nedivím se, že je háklivá na novou kuchyň. Taky mám doma zóny pro děti, kde mi nevadí, že se něco poškodí. Ale rozhodně nenechám děti mlátit dvířkami od nové drahé pračky… To zase dítě musí respektovat.

 
Brusiinka*
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 18.08.12 13:59

Mě nepřijde nijak hrozné, že si babička nechce nechat ničit kuchyň :nevim:. Taky si domů pořizuju věci, se kterými buď počítám, že je děti můžou zničit nebo je dávám z jejich dosahu. Na návštěvě (nejen u rodičů) jsme prostě na návštěvě :) a respektujeme pravidla domácích. Svádět to na to, že se dítě učí.....no, nevím.
I doma učímě děti vážit si věcí a zbytečně je neničit. Blbě se to odnaučuje.
Je fakt, že mám děti starší.
U prvního dítěte jsem taky měla pocit, že moje dítě je středem vesmíru a všichni a všechno se mu podřídí. Ono to přejde :D.

Já ani nevím, jestli máme rozmazlovací babičky. Asi ne. Nevadí mi to. Umí děti zabavit tak, aby jim neničili obydlí. Nastavili jsme některá pravidla na kterých trvám. Jinak je mi jedno, jestli jim dají sušenku po obědě nebo před. Kdyby se tam dětem nelíbilo, nechtěly by tam jezdit (zatím nechtějí jenom domů :mrgreen: ).

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 18.08.12 14:14

Chtěla jsem napsat něco jako @Brusiinka*
Víš, ona generace našich maminek i babiček prostě ve většině případů měla nastavené určité hodnoty a koupení zrovínka třeba kuchyně - to bývala veliká událost, padly na to velké peníze a půlka rodiny si pak kuchyň (ložnici, obývák) chodila prohlížet.
My jsme už dost zdegenerovali nastavením současné společnosti - čili spotřební. Koupím - použiji - vyhodím… Ale starší generace si většinou dokázala vážit i věcí. Už jen proto, že na to lidé vydělávali podstatně delší dobu. …ale jinak, někdy bych i ty moje babičky nejraději ohla přes koleno :)

 
Mišanila  18.08.12 15:13

Makina - jsem se zasmála nchtěnému, to je dobrej návod, pohrozit babičce vařečkou a je po problému :D Jak ona na děti tak my na babičku :mrgreen:

A jinak souhlas, že starší generace měla tak nějak obecně jiný postoj k výchově, mnohem víc zakazovali, peskovali i kvůli úplným nesmyslům, výprasky byly skoro norma a ten postoj k dětem byl jiný.
Dnes se to mění, mně to přijde jako změna k lepšímu, tak třeba my už budeme lepší generace babiček :) A jak je vidět, jsou i hodné a rozmazlovací abbičky, Já jsem takové třeba měla a moje tchýně je taky docela hodná.
A co se týče té nové kuchyně, možná ybch synkovi nabídla u babičky jiná dvířka, která by mohl otvírat…

Moje mamka je třeba docela dobrá babička, ale teď co mám děti na ní vidím všechny ty výchovné chyby, kterých se na nás dopustila, ale těch se dopustí asi každý, takže já se z toho poučím a dělám to jinak než generace našich maminek a babiček.

 
Adon
Kelišová 6248 příspěvků 18.08.12 15:15

To mi připomělo:kamarádka když byla těhotná, pozvala si na návštěvu kamarádku s mužem a dítětem, hrozně se těšila, jak uvidí jaké to bude, až u ní bude řádit to její. No ale, právě, že malý řádil, ale fakt jak ďas, ničemu nedal pokoj, vytahoval věci ze skříní, nádobí, příbory, cvakal na vypínačích (všech možných), vozil se na klice od dveří, a rodiče? Cha cha, je to raubíř, a tím to haslo, nic mu nezakázali! Až se malý začal věšet i na dveře od lednice, už to normálně nevydržela, a radši řekla, že jí není dobře, jestli by už nechtěli odejít ;) Ono je hezké nechat děti objevovat svět, ale na návštěvě by se měly umět chovat, nebo se o usměrnění, aspoň snažit, maminka. A doma ať si malý objevuje co chce… ;)

 
Milkiway
Kecalka 425 příspěvků 18.08.12 16:02

Díky za vaše komentáře. Stejně si myslím, náš kluk mamce kuchyň nezničí otevíráním dvířek. Nijak do toho nemlátí, zavírá opatrně :nevim: Prostě se po nás opičí. Ale u moji mamky nesmí fakt vůbec nic. Musim ji vysvětlovat, že dítě nebude jen sedět na gauči.

 
Milkiway
Kecalka 425 příspěvků 18.08.12 16:06

Jo a ještě mamka se bojí, že utrhne i normaní dveře :roll: :mrgreen:

 
Kate92
Ukecaná baba ;) 1037 příspěvků 18.08.12 16:44

Taky mi přijde že takových babiček ubývá, ale rozhodně bych si od tchýně nenechávala vychovávat dítě :D A co nesnáším je, když někdo nutí do jídla, mě máma nikdy nenutila, prostě sníš co můžeš a hotovo!

 
Hedušš  18.08.12 17:23

Ta chce to a ta zas tohle. Jiné zas píšou že je babičky nerespektují a snižují jejich autoritu.
Co se týče těch hrnců… taky bych nedovolila aby mi je dítě otloukalo. Hrnce nejsou zdarma. (Dotykáč také ne.)
Připomíná mi to moje prarodiče: Jedna babička s dědou celý život dřeli a měli vše a taky si toho vážili, hrát si s nádobím a nábytkem se nesmělo.
Druhá babička s dědou vrazili všechno do cigár a neměli nic. Taky to málo co tam bylo se klidně mohlo rozbít.
Nech syna ať se učí doma a budeš mít všechno rozbité, počmárané, 16 měsíční dítě ti věci nezničí 4 leté už ano…
Kupodivu mám raději ty přísné. :nevim:
Chápu, že seš nespokojená, protože si to představuješ jinak mě by to třeba takhle vyhovovalo…

 
Hedušš  18.08.12 17:29

Třeba babička uvažuje stylem: Když ho to nechám dělat teď, bude to dělat i velký a to už by i ty velké dveře poškodit mohl, zkus jí taky pochopit a třeba se pak zlepší i ona… :kytka:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 18.08.12 19:29

@Mišanila :mrgreen: :mrgreen: No jo, to je čeština. Mám si to po sobě pořádně přečíst. :lol:

 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 18.08.12 19:58

Myslím, že babičky u sebe doma mají právo vyžadovat svá pravidla s čím si kdo hrát bude a nebude.Jsou to jejich hodnoty a priority - nač ty soudy.
Vychovájeme si své děti, né své matky.

ps. nemá to být reakce, ale nový příspěvek..pardon

Příspěvek upraven 18.08.12 v 19:59

 
Mišanila  18.08.12 20:04

@Milkiway tak to je tvoje máma asi docela extrém, že by 16 m dítě utrhlo i normální dveře, to by mě nenapadlo :)
Já to chápu, návštěvy u takové babičky musí být opruz pro všechny zúčastněné, pokud dítě nesmí skoro nic. Takovej prcek se pak asi nudí a když pořád slyší že něco nesmí a nic nesmí, tak se nudí o to víc, začne „zlobit“, babička prudí a je to na palici :-)

Já třeba děti u babiček samozřejmě hlídám a nenechám je hrát si s rozbitnýma věcma, čmárat po zdech nebo bouchat něčím do nábytku, ale můžou si hrát se starýma hrncema, něco otevírat, pokud to dělají opatrně, párkrát rozsvítit lampičku, půjčují si babiččin mobil a je to v pohodě..

Ono tohle průzkumnické období brzo přejde a čtyřleťák už o hrnce a skříňky mít zájem nebude :) a se staršíma dětma je úplně jiná domluva a potřeba jiný přístup, takže nemusí hrozit, že když si s tím hraje teď, tak to bude ničit do puberty :)

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 18.08.12 20:28

@Adon :lol: ty jsi mně rozesmála :lol:
Halt to prostě musíme přetrpět, ono to časem odezní, až ty děti trochu vyspějí a přijdou na jiná lákadla…
Oni to mají prostě v genech a je akorát na škodu jim to „zakazovat“, nějak na ten svět, jak funguje prostě přijít musí ;)

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 18.08.12 20:30

@Mišanila jak fakt utrhlo, prstřední dcerce se to bohužel povedlo, téměř nová lednice i po opravě namražovala neskutečně a časem jsem museli koupot novou.
Ale nepovažuji to za nevychovanost, dodones si uvědomuji, jaká z ní byla opička a dnes je to moje zlatá holka :*

 
Jullii
Závislačka 2603 příspěvků 18.08.12 21:14

Věřím, že tě chování babiček mrzí, ale zase musíš respektovat jejich pravidla, když jsi u nich doma :nevim:. Moje tchýně vždy mému synovi, když jsme u nich náhodou byli říkala ať neběhá, neboť víří prach :mrgreen:…většinou naše návštěva končila hóóódně rychle :pankac: Ber to tak, že už jsou starší a odvykly si.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 18.08.12 21:16

Autorko, fakt jsi mne pobavila, to je neuvěřitelné, co některé ženské zažijí se svými snachami a dcerami. S Tebou to máma a tchyně nemají lehké.

Nech je žít. Nech je na pokoji, ať si s vnukem hrají nebo nehrají podle svého. Nech je, ať si k sobě navzájem najdou vztah - proč by si s ním musely hrát podle Tvých představ? Přestaň jim předepisovat, jak se k němu mají chovat, co s ním mají dělat, co mu můžou zakazovat a co ne.

Pokud budeš dál postupovat tímhle způsobem, dosáhneš jedině toho, že kluka nakonec o obě babičky připravíš. A budeš to Ty, kdo ho o ně připraví, ne ony samy - ale Ty, protože jim linkuješ vztah, nutíš je chovat se tak, jak si představuješ, že se babičky mají chovat. A když se tak nechovají, vyhrožuješ, že „nebudou hlídat“. Neuvěřitelné úvahy, neuvěřitelný způsob myšlení… :roll: :roll:

 
Mišanila  18.08.12 21:31

@berry4 Já měla na mysli dveře od bytu ne od lednice, alespoň tak jsem to od autorky pochopila ;)

 
Mišanila  18.08.12 21:44

BohunkaP
No já si myslím, že některé věčně prudící babičky se o dobrý vztah k vnoučatům spíš mohou připravit samy a taky se to občas děje. Takové babičky, u kterých se nic nesmí, protože by se všechno mohlo rozbít a které mají jasnou představu, že děti nemůžou skoro nic, protože jsou to děti si vnoučata svým chováním odradí samy.

Já bych babičku o hlídání a společně čas strávený s vnukem taky neochuzovala, ale na druhou stranu, jsou určité hranice, za kterou bych nešla. Třeba používání fyzických trestů. Možná prkotina pro někoho, ale pro mě osobně ne.

A jinak toho o vztahu zakladatelky a matky a jejím přístupu k vnukovi moc nevíme, takže bych nedělala unáhlené závěry o tom, jaká je ona přesně snacha a dcera. Z těch pár řádků se to fakt poznat nedá.

 
kyslík
Kecalka 128 příspěvků 18.08.12 22:02

Mně tedy nepřijde nijak dramatické, že nemůže otloukat hrnce, to synovi nedovolím ani doma. Proč by si měla babička nechat ničit kuchyň? Myslím, že mu tím lépe než ty ukazuje, že věci mají svou hodnotu, je třeba si jich vážit a nepoškozovat věci, které nejsou jeho.
Dítě se zcela jistě vše potřebné naučí i bez toho, aniž by teď na návštěvě muselo otevírat a zavírat dvířka nebo si hrát, s čím se mu zamane, třeba s mobilem - na ten má času dost a rozhodně nebude o nic ochuzen, když si s ním nebude teď hrát. Ty mu doma všechno dovolíš pod heslem, že se vlastně učí?
Z těch, co si můžou dělat, co chtějí, nikdo po nich nechce dodržování žádných pravidel, myslí si, že všechno můžou, rostou pěkný sígři, který jsou zvyklý, že jim všechno projde, neváží si ničeho a všichni se jim mají podřizovat. To je pak výhra.

 
Škurana
Závislačka 4858 příspěvků 18.08.12 22:22

Nezlob se, asi budu hnusna, ale nikdy bych zadnemu diteti a mohlo by byt zlate nedovolila nechat si nicit hrnce, dvirka od linky, atd (dal nepises co kluk jeste dela).A uz vubec bych si nedovolila, aby tohle nekde delalo moje dite na navsteve. Nechapu nejak smysl toho, cemu se u tehle cinnosti dite uci :think: .To,ze mu nedas nuz, no tak to je snad logicke, na to jsi nemusela ani poukazovat :nevim: .Me Vase obe babicky neprijdou teda nijak hrozne.

 
Mišanila  18.08.12 22:40

K těm hrncům, to je oblíbená zábava mnoha dětí. Dáš mu hrnec, do něj třeba pár fazolí, vařečku a děti vaří. Nebo si může vzít nějaký starší kastrol a vařečkou do něj zespodu bouchat jak na buben. Já nějak nechápu, jak se nějaký starší klasický třeba litinový hrnec může zničit? Mám takové doma a vydržely toho už hodně.
Jako pokud má babička z akce pro důchodce nějaké super nové hrnce za 40000 :) nebo nějaké pěkné smaltované, které by se mohly omlátit, tak to jo. Ale já mám doma hrnce, které se nijak rozmlátit nedají a udivuje mě, kolik lidí na hrncích tolik lpí :)

Možná by bylo řešení sehnat pár starých hrnků, dovézt je k babičce a vyhradit je synkovi, ale nevim, jestli by to konkrétně u téhle babičky pomohlo…

 
Škurana
Závislačka 4858 příspěvků 18.08.12 22:57

@Mišanila ano,kazde dite ty hrnce urcite zajima, ale abych mu vytahla z linky hrnce a na hraj si, to proste u nas neexistuje.Jako proc? To je malo hracek?
Jinak ano, pokud budu mit ve sklepe stare hrnce po babce, at si je dite vezme, nebo mu koupim nadobicko, ale z linky ne.

 
Mišanila  18.08.12 23:14

@Jaruna A proč ne? :)
To není žádné pravidlo správné výchovy, že si děti musí hrát jen s hračkama, můžou si hrát s čímkoliv, co neutrpí škodu a nikomu to neublíží. Děti si v určitém období nehrají jen s hračkama a zajímají je i jiné věci, které jsou doma.
Nepůjčím jim rozbitné věci, ale ostatní klidně jo. Skříňky ve kterých můžou kramařit máme otevřené a to i některé kuchyňské, ty ve kterých nechci, aby něco braly, máme zabezpečené pojistkou nebo jim to nedovolím vzít, třeba nože, papiňák taky není na hraní, nebo jiné dražší věci, které se rozbít můžou. Oni si vydrží s některýma věcma z kuchyně hrát velmi dlouho a pěkně, tak nevidím důvod, proč jim to nedovolit.
V každé rodině jsou jiná pravidla, to je jasné, pokud děti nedostanou nikdy hrnec do ruky, tak jim to asi žádné trauma nezpůsopbí :-) ale já razím spíš benevolentnější přístup, že nebudu něco zakazovat, pokud to nemá jiný důvod než ten, že se to „dělat nemá“.

Každopádně ty hrnce nebo skříňky asi nejsou v rodině zakladatelky ten hlavní problém, tam je to asi spíš o celkovém přítupu babičky k dětem…

 
Milkiway
Kecalka 425 příspěvků 19.08.12 00:17

Jo jo Mišanila, máš pravdu.Kluk má doma spoustu hraček, i třeba včera koupený skládací vláček. Mě se tak líbil, sama bych si s ním hrála, ale ne, je se mnou v kuchyni a má hrnec. Odklopí pokličku, položí dovnitř kostičku, přiklopí a odklopí. Jako kdyby se divil, že tam stále je. Takže s nima nemlátí. Hrnce máme s mamkou nerez.Doma mu nechávám volnost, co nechci, aby bral je schované. U mamky mu nedovolím nic ničit, stále mu jsem za zadkem, abych mohla včas zabránit. Jenže mamka mu právě určuje jak a s čím si má hrát. A nejradši by byla, kdyby seděl na tom gauči. A to je to co mi vadí. Možná já a sestra jsme takové, protože jsme doma nemohly nic. A ještě když mi přizná, že by už na děti nervy neměla a dala mu na zadek.Tak je logické, že ji ho na hlídání nedám. My se doma nebijeme. A máma se nemůže vůbec divit, že jsem proti. V dětství jsem si zažila své.

Příspěvek upraven 19.08.12 v 00:19

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 19.08.12 08:02

Tak autorka nepsala NIČIT.. já tedy Honzuleti taky všechno nedovolím, má 13 měsíců ale nevím proč by nemohl otevřít a zavřít dvířka- kromě toho si tam 2× skřípl ručičku a už to dělá opatrně. Nebo si nehrál s vařečkou a hrncem na polívku. Stejně tak miluje smeták nebo násadu od vysavače-tak se učil chodit přidržoval se toho nevím kde to viděl ale baví ho to :D
No a aby mi dítě někdo vychovával, nebo nedejbože bil! no tak to jako vůůůbec. :cert: :cert: U nás babičky nesmí ani vyhrožovat ani strašit čertama, nebo nějakou takovou havětí. Sice z toho syn rozum ještě nemá, ale prostě ne a tečka. Kupodivu to obě respektují max řeknou Honzíku nene pojď budem dělat něco jinýho. Případně když teda vidím já extra nevoli tak ho odnesu sama a hrajem si jinde ale autorko chápu jak to myslíš :potlesk: :kytka:

Příspěvek upraven 19.08.12 v 08:09

 
Škurana
Závislačka 4858 příspěvků 19.08.12 09:42

@Mišanila proc ne? No protoze ne :lol: .Jsou to veci, ve kterych varim a rozhodne nechci, aby se to nekde valelo po zemi, nebo aby mi s tim dite mlatilo o zem. Tezko vysvetlim tak malemu diteti, at to ma na stole a nikam to nenosi.Kdyz uz to dite ma, chce si s tim dela tco chce.No jak rikam, bud stare hrnce, i bych mu treba vyhradila na jeho stare nadobi nejakou policku, nebo to detske nadobicko. Proste se zakladatelka nemuze divit, ze i kdyz to jsou babicky, tak ne vsechno vnouceti dovoli.

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 19.08.12 12:29

Já si myslím, že dítě by si mělo hrát i s jinýma věcma než se svýma hračkama. Na druhou stranu taky bych chtěla určovat s čím a jak si bude hrát. dát mu dvě vařečky ať si s nima klepe o sebe, to by mi nevadilo, ale aby bouchal vařečkou do hrnce tak to v žádném případě. A proč? Protože to dělá takový hluk, že bych to dítě musela zabít. :roll: To otevírání skříněk mi taky zrovna nepřijde šťastné - u nás by na dítě vypadlo spoustu hrnců a pánví a bylo by po něm. Jasněže nezakážu všechno, do šuplíku s ponožkama mi lézt může a může otevírat skříňky v obýváku kde jsou videokazety. Může si hrát s klubíčkem, s kolíčkama na prádlo, s ponožkama, s pet lahví s vodou a já nevím s čím ještě, ale taky bych mu nedovolila prozkoumávat vše. A doufám, že se dítěti podaří udělat z bytu bezpečné prostředí, kde ho nebudu muset hlídat, aby se mu něco nestalo. Myslím si, že právě problém u babiček je v tom, že u nich bezpečné prostředí není a musí dítě neustále sledovat a předvídat a to je vyčerpávající - proto by byly radši kdyby sedělo na gauči, ony ho měly pod kontrolou a mohly přestat být ve střehu. Já je celkem chápu. Můj synovec tady lítal jak pometlo a neustále na všechno sahal a zkoumal a já z něho byla na mrtvici. Jeho máma byla v klidu a nehla brvou, protože si myslela, že je to pro něj bezpečné prostředí, ale já narozdíl od ní vím, co v mých skříňkách je jak naskládáno, že když otevře šatní skříň zmizí rázem pod lavinou zmačkaného oblečení, že ostré kuchyňské potřeby jsou i ve spodním špudlíku, že ten stolek má zatraceně ostré rohy, o které si rozrazí hlavu ani nebude vědět jak, že tahle klika je ohnutá, že támhle jsou kabely a zásuvky, že v tom kýblu byl včera jedovatý čistící prostředek a já ho řádně nevypláchla, že svým chováním mi trápí psa ( vzal jí hračku a nechtěl jí tu hračku vrátit a ona z toho byla úplně nešťastná ). Nic jsem mu nezakazovala, ale neustále jsem mu stála za zadkem a měla oči na štopkách. Pro mou sestru super návštěva, ale po jejich odchodu jsem šla spát jak jsem z toho byla vyřízená. :roll:

 
verububu
Závislačka 4436 příspěvků 19.08.12 13:04

@BohunkaP
Napsala jsi to moc hezky :potlesk:
Sama se sebou bojuju, abych „nepředepisovala“, jak se mají prarodiče k dětem chovat :think:

Podle mého názoru- když jsem u někoho na návštěvě, sama se ptám a poprosím, kdyby něco vadilo (co kluci dělají), tak zakročím- snažím se respektovat pravidla. U nás naopak zase chci, aby se respektovaly naše pravidla.
Naše babička a děda jsou rozmazlovací, ale teď to přesáhlo meze :zed: I když jsou daleko, tak dětem dováží opravdu nehorázné množství dárků (některé děti tolik dárků dostanou na Vánoce 8o, naše jednou za měsíc :zed: ). Už se přes všechny krámy nevejdou do pokoje :roll: Snažila jsem se rodičům vysvětlit nejmíň 100×, že takhle ne, že to k ničemu není, že si kluci těch věcí neváží. Marně :nevim: Moje pravidla nerespektují, já jejich se snažím :nevim:
Za mě- rozmazlující babičky nejsou taky žádný med :think: Ale jak se to tak stává, každý chce to, co nemá :nevim:

 
Jídunka  19.08.12 22:40

Ja si nemam nc stěžovat mam super bbabicku i prababicku ja osobne mam teprv 4mesicniho syna ten th moc nenadela ale sestra ma 4leteho a kdyz takhle kramaril mela babicka tyden starou kuchyn a aby se tam nehrabal tak mu s inzeratu koupila detskou skrinku, troubu i hrnce atd…zabavil se tim cele hodiny :-)

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 20.08.12 10:07

Mě to teda taky tak hrozné nepřijde. to že nechce nechat syna hrát si s dvířky od nové kuchyně celkem chápu. já to mám s dětmi stejně. taky mi vadí když ke mě přijde na návštěvu sestra a její děti mi mlátí dveřmi, skáčou po židlích, pochodují s jídlem po bytě… rozhodně to nemám v plánu dovolit ani mému synovi. prostě já na ty věci musela vydělat a nechci aby mi je někdo ničil. jasně nehoda se stát může, ale když mi 3 letá neteř během jedné hodiny vylila třikrát pití na koženkovou židli tak už jsem teda řádila…

 
Lůca8
Stálice 61 příspěvků 20.08.12 12:17

Zakladtelko chápu jak to myslíš, to samé budeme mít u tchýně. Manžel pochází ze čtyř dětí (3. tí v pořadí) a starší dvě sestry děti už mají, a když je má babička hlídat, tak nesmí nic, nedej bože, aby rozházely hračky. Babička je na nervy, občas mluví i sprostě a děti to samozřejmě odposlouchávají. Ale přesto pořád manželovy sestry poslouchají, jak je rozmazlily, a jak se děti u ní chovají vzorně (doma podle tchýně samozřejmě zlobí), a jak hezky jí a stačí přece na ně pohrozit vařečkou. No, možná jsem zatím naivní (miminko teprve čekáme), ale přijde mi, že opravdu jsou jiné způsoby, jak dítě vychovávat, než mu jen všechno zakázat pod hrozbou výprasku. Já měla rozmazlovací děděčka (mého taťky tatínek), který si s námi hrál, vymýšlel blbiny a i když jsem pak byla už starší, měla jsem s ním opravdu skvělý vztah, vždycky tu byl pro mě, vždycky poradil, pomohl. A nikdy na nás nemusel zvýšit hlas nebo nás plesknout přes zadek, přesto jsme věděli, kde jsou meze, prostě nás v momentě, kdy jsme začli provádět něco nepatřičného přesměroval na jinou činnost. A já vím, že moje děti takového skvělého dědu zřejmě nepoznají, děděček mi před pár roky zemřel. A měla jsem i vychovávací babičku (mamčina mamka) a moc dobře si pamatuju i moji maminku, jak strašně nerada poslouchala, co všechno dělají s taťkou špatně. Přitom, když to můžu posoudit zpětně, myslím, že jsme byly se setrou rodiči vychovávané vždycky spíše přísněji, ale vždycky s láskou. A to samé chci pro své děti. Tak doufám, že rozmazlovací prarodiče získají u mých rodičů, ale ty jsou bohužel mnohem dále, než tchýně s tchánem.

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 20.08.12 12:47

Chápu tě, je to nepříjemné, takovéhle návštěvy. Mám něco podobného, dítě zatím nemám, ale mám teď už 6letého synovce a moje mamka je blázen na úklid a to doslova.. Nevětší úchylku měla svého času v otírání telefonu(pevná linka) třeba i 3krát denně :zed:.Kromě úklidu postrádá neschopnost přizpůsobit se nenadálé situaci, cokoliv co bylo mimo plán je pro ni tragédie. Takže takové návštěvy, kdy jsme se sešli s bratrem a jeho synem, tak sem odcházela s řádným bolehlavem. Tam nechoď, to nedělej, sem nesmíš. Nedej bože když se malej míček dokutulálel do kuchyně pod linku:) Zažívala sem to i jako dospívající kdy se v mých 12letech narodila moje sestra:( Takže zkrátka vím co zažíváš. Na druhou stranu musíte respektovat její domácnost. Vím že tím budou trpět vaše vztahy, ale nic s tím nenaděláš. Já se spíš v budoucnu naopak děsím tchýně, protože je to typická rozmazlovačka a chytrá horákyně. Ale, jak to bývá, každý by chtěl to, co nemá:)Přeji pevné nervy s prarodiči..

 
Kallkapa
Echt Kelišová 8566 příspěvků 20.08.12 13:27

Ostatní reakce jsem nečetla. Jen bych chtěla říct, že bych dítěti nedovolila na návštěvě kramařit např. ty věci z linky. Pokud sami řeknou dítěti - tady máš hrnce a hraj si - tak prosím - upozorním, že cokoliv co mu dají může zničit, když jim to neva - jejich boj. Ale aby přišlo dítě k babičce a začalo kramařit nádobí? Navíc když si to druhá strana nepřeje? To mi přijde dost nevhodné. :nevim: Naše babča nás „rozmazlovala“ jiným způsobem než že bychom kramařili :). Při každé příležitosti nám podstrčila stovku „na čokoládu“, cpala nás buchtami, kupovala každou blbost, na kterou jsme v obchodě ukázali ale nikdy jsme nemohli kramařit v lince, obývací skříni nebo knihovně. :nevim:

 
Milkiway
Kecalka 425 příspěvků 20.08.12 15:01

No jo co člověk to názor i jiná výchova. To je jasný nemůžeme být všichni stejný. My jsme to s mamkou vyřešili tak, že se scházíme u sestry. Sestra, ač děti nemá, tak to vidí stejně jako já. Asi je to proto, že když jsme byli malé, nemohli jsme nic.Ani k nám nikdo domů nesměl, aby nás nepomluvili, že máme tři hrníčky ve dřezu. Jo taková je mamka.Ale je fakt, že vlasy se mi vlněj a tolik bych chtěla rovný :cert: Jako řebiky :cert:

 
kaackaaa
Ukecaná baba ;) 2261 příspěvků 20.08.12 20:01

Tak to my u jedné babičky nemáme problém. Malý má 8 měsíců a otevírá si skříňky i šuplíky v kuchyni, u kterých dosáhne pouze na madlo ne dovnitř, a když nechceme aby sahal do skříněk, tak jednoduše zvýšíme hlas s kouzelným slůvkem NE a on stáhne ruku pryč, je to sice boj, protože to zkouší za chvíli znova, ale stačí to. Jediné čemu nedal pokoj ani po „varování slovem“ je kvítko, kterému rve listy, ale za to už schytal přes ruku a je klid. Doma mi malý taky otevírá linku, ale nesahá dovnitř, nesmí. Šuplíky taky může otvírat, dovnitř taky neleze i když do 5-ti z nich vidí a může si vytáhnout co chce. A kravál s hrnci neřeším, našel si jinou alternativu. Bouchá se všemi svými hračkami, oblíbená je hrazdička, o zem aby to udělalo co největší randál.

Příspěvek upraven 23.03.13 v 23:43

 
Miťulka
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 22.08.12 12:17

Ahoj holky :mavam:

Tak můj názor je, že děti stejně stráví nejkrásnější dětství někde venku, než doma s kuchynskou linkou :pankac:

Příklad u nás - můj manžel je z vesnice, kde v době jeho mládí projelo tak jedno auto týdně a to ještě škodovka co jela 20km/h :lol: takže on i jeho bratři od 3 let lítali sami po dědině, navštěvovali babičky, tetičky, chodili na smeták /byl to smeták objemného odpadu - starý nábytek atd. žádné obsahy popelnic/ kde si hráli, dělali blbiny, užil si dětství na 1000 %.

U nás to bylo jiné. Moje máma žila v představě, že dítě co je špinavé je prase a z nevychované rodiny :? proto o takovém dětství jsem si mohla nechat jen zdát. Chodila jsem vždy upravená, krásné šatičky, lakýrky, culíčky, ale za to jsem nemohla nikde na nic šahat, s ničím si nehrát, jedině doma s hračkama, abych nebyla špinavá :zed:

Ted jsem sama mámou, mám kluka 4,5 roku a 19ti měsíční holčičku. Děcka jsou jak prasata furt :lol: :lol: :lol: bydlíme na vesnici, takže když je hezky, lítají po dvoře, objevují svět, mají psa, štěně, hraje si s nima, bazén atd. A myslím, že dětství mají krásné.

Tchýně jim dává volnost, s kuchynskou linkou si hrát nesmějí, tchýně to nesnáší. Ale zase nevadí jí rozházené hračky po celém domě, upatlanej stůl když se chtějí sami najíst atd. A kokinka před obědem jim podstrkuje :lol:

Moje mamka byla ze začátku to stejné jako v mém dětství, když jsme došli, okamžitě vytřela všechy země a ještě Domestosem, aby malej něco nechytl, hračky mohl mít jen v jednom koutku a nejhodnější byl, když seděl za stolem a maloval si. Odsuzovala moji výchovu, že ho nechám lítat ve špinavých teplákách, že okusuje hlínu na zahradě, že si otrhá ovoce a sní bez umytí /na naší zahradě, kupovaný bych mu NIKDY nedala neumytý :! / ale po nějaké době mamka pochopila, že to nezmění a tak už to dělá stejně tak :lol:

Tot můj názor. Dítě si má hrát se svýma hračkama, objevovat svět venku - hřiště, pískoviště, žádný telefony, kuchynské linky.. Dítě /podle mě/ se má učit od mala vážit si věcí a toho, že telefon není věc za 5 korun jako nějaká hračka..

A když už nádobí, tak jak už psala Jaruna, tak jedině nějaký starý po babičce nebo dětský, plastový. :hug:

Příspěvek upraven 22.08.12 v 12:20

 
Havraní
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 23.08.12 16:08

Tak my to máme vyvážený, jedna babička, moje mamina, extrémně přísná, druhá rozmazluje, a nevím, co je lepší 8o, už to nechávám, ať si to dělají jak chtějí, když hlídají, ale oboje mi přijde přehnaný, a mimochodem, moje všechny děti zbožňovaly hraní s hrnci, bouchaly do nich vařečkou, vařily se mnou, a nikdy mě hrnec nerozbily, ani nic jinýho, to nevím, co by s ním musely dělat, vám někomu jo? :zed:

Příspěvek upraven 23.08.12 v 16:08

 
ZanetaK  23.08.12 19:31
Ach,ty babicky!

Moji kluci mají jen jednu babičku. Z manželovy strany, protože moje maminka už bohužel nežije. Ona je hodna až moc. Dovolí jim uplně všechno a to není dobrý. Vubec ji neposloucají. A to mají teprve 5 roku, necelé 4 roky a 2 roky. Bydlíme všichni společně a ja jsu toho nazoru, že babička je sice na rozmazlování, ale taky do určité meze.

 
Káča.166
Nováček 1 příspěvek 09.11.14 20:50

Holky, tak jsem byla nucená díky této paní se zaregistrovat. vy tady všechny řešíte kluky, uvědomujete si, že holčičky se takto nevím jak to napsat (mile)nechovají, nemají potřebu do něčeho bouchat, něco otloukat, atd. je tohor hodně co holčičky nedělají, jsou to prostě již od malinkata úplně jiné lidičky. sama mám dceru a jsem úplně stejná jako ty vaše babičky, nenechala bych dítě tímto způsobem poznávat a učit se, úplně chápu maminku té slečny na kterou všichni reagujete, asi tak že už bych koukala aby vypadla i se svým andílkem, jako ta jedna slečna když měla návštěvu. Raději jí bylo špatně. je to prostě hadí plémě, my holky jsme super. Zajímavé je, že nikdo z babiček podle Vás netrýzní holčičky, tak si to uvědomte, že jak to řekla jedna moje stará a zkušená známá, já měla dvacet a jí bylo šedesát, že co se pánu Bohu nepovedlo je chlap. Tak ty svoje osobnosti, které máte jako andílky usměrněte a vychovejte
z nich normální lidi a ne to co se dneska vidí, no oni jsou osobnosti, už od dvou let se jim nesmí nic říct a v patnácti namlátí mámě hubu, tak já upřednostňuji holčičky a vy jste také ženský, tak nyní vidíte to co mají mámy s klukama, o jakživa jsem je litovala. nedovolte jim ničit věci, nervy atd. Chce to na tohle plémě přísnost, jinak bude hůř.

 
Hanka1
Extra třída :D 11012 příspěvků 11.11.14 23:34

@Káča.166
Ty vole ty už to fakt nehul 8o
Jestli ses kvůli tomu tvému příspěvku byla nucena zaregistrovat tady tak potěš koště… :poblion: :pocitac: :zed:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama