Adámek, Verunka a kamarádi aneb poprvé nově

Rodičovství

Když se to vezme kolem a kolem, tak jsem první zahajovatel nové generace našeho deníčku.Jejku, taková čest:)), tak musím té příležitosti náležitě využít.Venku je pořád spousta sněhu, ale já už se těším na jaro....

TĚŠÍME SE NA JARO
Už se nemůžu dočkat, až sníh roztaje- upřímně nenávidím dobu „břeček",těším se, až všechno začne růst, zelenat se a kvést…Taky jsou za chvilku Velikonoce, víte to? Kdysi jsem ten svátek úplně nenáviděla, ale co máme Filípka, tak se snažím kvůli němu při sebemenší příležitosti udělat nějakou oslavičku.Babičky tvrdí, že ho rozmazlujeme, ale já chci, ať má na dětství jen ty nejlepší vzpomínky. Chystám se tenhle víkend udělat doma jarní výzdobu- sice asi budou chybět umytá okna (komu by se chtělo v tom počasí: -)), ale koupila jsem dekorace do oken, nový jarní ubrus do kuchyně a tak . Jen musím Jirkovi vysvětlit, že by měl aspoñ 14 dní (tzn.do Velikonoc) vydržet odkládat své věci jinam. U nás totiž slouží jídelní stůl k odkládání všeho možného- a když něco nemůžem najít, je to zaručeně tam:- )).
Taky jsem vymyslela, že bychom mohli o Velikonocích uspořádat hledání dobrůtek na zahradě (určo ale neschovám vejce, ať nedopadnem jak v Gilmoreových děvčatech:- ))). Spíš bych chtěla schovat nějaké drobnosti, aby je Filípek mohl hledat, jenže k tomu potřebuju aby roztál sníh…Zas na druhou stranu, hledání pokladu po kolena ve sněhu má taky něco do sebe: -))).

Tečka a bobíšek by mohli s vyloděním opravdu počkat až na termín dle SUL, tedy 24.3.- aspoň by to byly regulérní jarní děti:- )))

Jo, úplně jsem se zapomněla pochlubit. Kamarádce se minulý čtvrtek narodil Matyášek. Je to krásný cvalík, má 4,82kg a 54cm- prostě hned od narození velký kluk: -)))A švagrovi se 24.2. narodil Vojtíšek, 2,7kg a 47cm- to je zas pro změnu cvrček, ale i tak z něj byla všeobecná velká radost (Šulánku, může tě těšit, že aspoň někdo se držel termínu pro Tečku: -))). Radost z narození Vojtíška trošku zastínila u příbuzných naši svatbu, ale já si to i tak užila. Takže:

BYLA SVATBA MALINKÁ:
Vynadaly jste mi, že jsem byla tajnůstkář, ale my to opracdu stihli v průběhu týdne: -)))Jirka měl v plánu mě požádat o ruku 14.2.- na Valentýna, jenže to nevyšlo podle jeho představ, tak z toho nic nebylo: -)Celý týden jsem si z něho dělala legraci, až to v pátek nevydržel a řekl. "tak já si Tě teda vezmu, no!” V sobotu jsem volala faráři, jestli nás takhle rychle oddá, v neděli jsme byli na faře pro papíry, v pondělí na matrice a pro prstýnky, v úterý pro šaty a zamluvit kytku a v sobotu byla svatba:- ))) Svatební den byl super- začal tím, že se mamka s taťkou pohádali kvůli ségře, která jako svědek nemohla najít občanku, pak mamka zjistila, že mi s vlasama nejde udělat to, co jsme vymyslely, fotograf odjel od kostela rovnou domů (nejel k nám) a my kvůli němu den předtím 2 hodiny předělávali zasedací pořádek, ať se vleze ke stolu- zbytečná námaha:- )
V kostele jsem málem zmrzla, Jirkovi při pokleknutí křuplo v kolenou tak, že to slyšel celý kostel.Mně se chtělo strašně smát, protože mi připadalo, že se Jirka tváří hrozně vážně, teklo mi z nosu a neměla jsem to kam utřít, nešel mi navlíknout prstýnek…Prostě spousta menších i větších trapasů, ale bylo to moc fajn.

A jaké je to být vdaná paní? Pro mě novinka, pro většinu z vás denní chleba: -))Nicméně zatím je to fajn, snažili jsme se s Jirkou řešit problémy poslední doby, našli jsme příčinu a to manželství je asi logické vyústění. Vím, že jsem se nevdávala kvůli nekonečné zamilovanosti, ale kvůli lásce a úctě k tomu druhému- to je asi důležitější. A pro mě je moc důležité vědět, že mám vedle sebe člověka, kterému na nás záleží. A jestli ne, tak ho uškrtím a ještě budu dědit: -))))

SKLOŇUJEME, ČASUJEME, KRESLÍME A ZLOBÍME
Tak jsem s potěšením zjistila, že Filípek dospěl do období, kdy začíná v řeči používat budoucí i minulý čas, snaží se skloñovat i časovat. Takže to občas vypadá dost komicky, řekne, co ho napadne jako první a pak sám sebe opraví. Neopravuju ho já, spíš se snažím to po něm zopakovat správně. Kamarádka logopedka říká, že nejdůležitější je s dětma mluvit, vše jim vysvětlit, popsat. Opravdu se snažím, ale občas mám z toho jeho neustálého komentování hlavu jak pátrací balon. Slyšet stokrát za den:” maminkoooo, co to tam deláš,” je opravdu někdy na mrtvici: -)))
Záliba v kreslení nepolevuje, naopak, je u nás čím dál víc papírů, výkresů, obrázků. Filip teď objevil kouzlo omalovánek- po mně to tedy nemá, já je jako dítě nesnášela:- ))Je schopný si třeba půl hodiny vybarvovat a snaží se dodržovat barvy, okraje a tak. Ale musí se mu chtít: -)))
U nás je vůbec vše podmíněno tomu, jestli se miláčkovi chce nebo ne:- )” nejdu ven, nemám čas!” jsem slyšela o víkendu asi desetkrát- nevím, co měl tak důležitého, že odmítnul sáňkování…”Já to fakt neumím!Na to jsem malý kluk.”- to je taky oblíbená hláška, zvlášť když chci, ať si třeba uklidí hračky. Jak vy řešíte uklízení hraček?
V poslední době u nás propukla další fáze vztekání- teď se přidalo i kopání. Nejdřív jsem ho vždycky plácla po zadečku, teď ho posíláme stydět se do kouta. Chvilku tam stojí, řve jak na lesy, pak je najednou ticho, za chvilku přijde lumpík s úsměvem:”už jsem hodný”. Už chápu proč se období kolem dvou let říká první puberta, jestli ta druhá bude ještě horší, nevím, jestli to přežiju ve zdraví: -)))

Musím se trochu pochlubit naším šikulínkem: Filip už umí barvy (červená, zelená, modrá, černá, bílá, žlutá), na prstech napočítá do pěti (umí i ukázat kolik je třeba 3 a tak), pozná některá písmenka- ovšem vše za předpokladu, že se mu chce:- )))

Taky Filípek pořád hlídá, jestli mi náhodou Jirka nedává pusu nebo tak něco.Když to náhodou zahlédne, okamžitě přiběhne a řve:”Maminka je moje!”Taky máte doma takové maminkování nebo tatínkování?

JARNÍ PRÁZDNINY ANEB KAM,KDYŽ NE NA HORY
Heč, heč, příští týden mám jarní prázdniny, ale jak už jsem psala, mám zrovna školní týden, takže jet někam na hory - bohužel : -( Ale chceme s Filípkem podniknout aspoň pár výletů nebo zajet někam na víkend, tak uvidíme. Chtěli bychom zajet na bobovou dráhu do Mostů. Nemáte s tím někdo zkušenosti?Nová prý te´d je v Praze na Proseku- někde jsem to četla. Mám totiž strach , jestli na to není Filip ještě moc malý, tak zjišťuju, jestli jste to už nezkoušely. Taky se chystáme zas po delší době do MC, je tam naplánována oslava pro děti narozené v lednu- březnu, tak by se mu to mohlo líbit.Uvidíme. Jen doufám, že mi to nezhatí zas nějaký bacil.

JAK SE ŽIJE PŘED STÁTNICEMA
V červnu mě čekají bakalářské zkoušky a jsem na tom bledě- musím zvládnout ještě 4 zkoušky a hlavně napsat bakalářku. Škoda, že už ji někdo nenapsal přede mnou jako tu Esterčinu: -)Ale jak si tak čtu komentáře, tak jsme na tom vlastně stejně, že, Esterko? Ale pořád jsem na tom líp než spolužačka, která čeká mimi v tom týdnu, co máme státnicovat: -)))Šikulka, takhle otěhotnět:- )

SPORTUJEME O STOŠEST
Tak jsem se rozhodla, že začnu s Filípkem chodit na cvičení- sice s ním budu muset jezdit do Karviné, ale v Těšíně nic podobného není. No nic, však se nezblázním a co bychom pro ta svá zlatíčka neudělaly, no ne? Doufám, že ho to bude bavit, protože mě už nebaví doma neustále vymýšlet opičí dráhy, které musí být pokaždé jinak fakt, mami, musí): -)))
Jirka taky přišel s tím, že začnem spolu chodit do posilovny, tak uvidím, kdy se do toho dáme.;Zatím teda chodím jen 3*týdně cvičit- když už se nedržím v jídle (sbohem, odporná tukožroutská polívko!!!:- )), tak aspoň se trochu hýbu.Nejhorší je se vždycky dokopat do té tělocvičny, tam už je to v pohodě.

Tak a teď se pokusm můj PRVNÍ deníček odeslat. No uvidíme, jak moc jsem gramotná:- ))
Přeju Vám všem spoustu jarní nálady, sluníčka na duši, jen radost z dětí a tečce a bobíškovi k vylodění krásný start do života..

Mějte se sluníčkově,
Zuzka a Filípek


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 10.03.05 16:30

Huraaaaa, jsem prvniiii!!!! STale tady ciham na prispevek ve starem denicku a uz je tady novy … tak se jdu zacist!!!!

Sulda vitez:-)))

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 10.03.05 16:44

Ahojky Zuzi,

zvladla jsi to na 1****, moc hezke ctenicko o svatbicce a malem sikulinkovi! A ze to se svatbou trosicku drhlo … viz uces, prstynek, koleno … alespon bude na co vzpominat, bez chyby by to nebylo ono a byla by to nuda:-)))

Barvicky umi Nika taky a to krome zakladnich i treba oranzovou, hnedou, ruzovou … A vcera jsem zjistila, ze pismenka umi vsechna a ke kazdemu rekne i slovo, kterym zacina … cumela jsem jako pero z gauce. Mame takovou drevenou tabulku a na ni drevena vyndavaci pismenka a ja ji na preskacku ukazovala a ona rikala … zamenila jenom O za Q … ale to je tak podobne, ze mi to ani neprislo divne. Jo a samozrejme vse ukaze a predvede, ale jenom kdyz se ji chce … a vcera se asi vyjimecne chtelo:-))) Pravda je takova, ze jsem jeste nikdy nezkousela dotaz na vsechny pismenka, proto jsem na to neprisla … nebo se je mezitim vsechny naucila, to je taky mozne:-)))

„Maminka je moje“ je super … to Nika necha v pohode Bozskeho dat mi pusu, nekdy nas k tomu dokonce i nuti:-))) Ona da pusu mne a pak rekne … „a ted maminka strejdovi“ … no doprava mi:-)))

TEd musim nekam letet, takze zatim papa

Sulanek a Nika

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 10.03.05 16:46

Ahojky kočky,

Zuzko, super, vidíš, jak Ti to šlo. Svatba byla rychlá, ale určitě jste si ji užili. Filípek je šikulka, jak se snaží sám sebe opravovat.

Adámek se dal do úklidu, dnes nám nepřišla uklízečka, tak to musel vzít za ni :-)))

Mám problémy s éčkem…když napíšu připomínku Šárce, tak mi to spadne, tak se k nim asi nedostanu. Po otevření je prostě deníček nečitelný, radsi ted budu psat bez hacku a carek, protoze jedine takhle je to citelne. Uz se mi to stavalo drive, ale u jinych denicku, coz mi tak moc nevadilo, ale u toho naseho mi to teda va.

S nazvem souhlas, jak navrhoval Sulanek, nebo i jak to napsala Zuzka.

Sulanku, to vstavani je des. Adamek taky vstava drive, ale ve 4:30 to se jeste nestalo. Sem tam ma takovy zachvevy, ze vstate, ale to je jeste tma a ukecame ho. Ale v 6:30 je uz svetlo a to uz moc nejde.
Tak Bozsky Ti chrupe do ouska??? To zname, Tom sem tam taky a pak ho Adamek napodobuje. Ty jsi se ale asi moc nevyspala, vid?

Dnes jsem volala na Urad mestske casti v Modranech, kdy jsou ty zapisy…no prihlasky se pry uz rozdavaly 1. brezna a 15. a 17. brezna se odevzdavaji. Tak to zitra musim objet. Chci si totiz udelat rezervu, kdyby Adamka nechteli vzit tady na Praze 3, protoze tu neni hlaseny. Mam vyhlidnutou skolku Montessori, tak to mozna vyjde. Jen jsem byla prekvapena, protoze jsem pocitala s tim, ze deti delaji nejaky pohovor a ono ne. Jen se odevzda prihlaska a je to…a ja se stresovala tim, ze budou chtit po Adamkovi nejakou basnicku..

Mame vydrhnute a vyprane golfky, poputuji na chatu, protoze Adamek uz zvlada samostatnou chuzi, aniz by si musel odpocinout. Takze se to s Teckou vyresilo samo. Adamek bude tapkat a Tecka se poveze v hlubokem kocarku. Tak ani nepocitam s tim, ze bych si kupovala satek Vatanai…ted je takova situace, uvidime, jak se to bude vyvijet, az Tecka skutecne bude…UZ ABY TO BYLOOOOO.

Tak to jdu odeslat a uvidim, co z toho vyjde.

zatim papa VAT

 
Anonymní  10.03.05 16:56

Ahoj,moc se omlouvám za dlouhou pauzu,ale nešel mi spustit internet a v práci nebyl čas,tak proto ta pauza.Teď ,co předělávali stránky emimča,mám pořád problémy s přihlášením,no hrůza.Tak jsem zase anonym,ale snad se to zlepší.U nás nic nového,jen už toho mám plný zuby,jak jsem na kluky sama,ale to mám vždycky periodicky krizi,která odezní za pár dní.

Něco jsem přelouskala a tak chci Hance vzkázat,jak je super,že je brouček v pořádku a Verče přeji,ať se brzy dočká tečky,na kterou tady všichni netrpělivě čekáme.Já pamatuji,jak jsem počítala pomalu hodiny,než se narodil Páťa a měla pocit,že se nedočkám.Nik se totiž narodil 38plus1 a tak jsem usuzovala,že Páťa taky bude trochu dřív.Ten se ale narodil 40plus1 a já myslela těch posledních 14 dní,že nepřežiju.Ale nakonec jsem se taky dočkala.Tak ať ti to Verčo co nejrychleji utíká a depky pryč.

Zuzko,to jste tedy tu svatbu zvládli opravdu kosmickou rychlostí.Ale víš,že já to mám takhle asi radši,než ty mega přípravy půl roku předem?Člověk se určitě tolik nenervuje.Tak hodně štěstí a ať vám to vydrží!!!!

Ivčo,tak nakonec nemoc přece jen zhatile dovču na horách?To zamrzí,co?Ale hlavně ať se brzy uzdravíte a bude líp.S malými dětmi je holt plánování vždycky s otazníkem,jestli neonemocní nebo něco jiného.Musím jít pracovat zatím pá NIKA

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 10.03.05 18:19

Cauky holky,

nez zmiznu z prace domu, jeste prepisu zpravicku od Blanky a Anezky:

„Ahojky! Zdravim z nadherne zasnezene Sumavy. Chlapi stavi s detmi iglu a ja si lebedim v teple. Anezka krasne lyzuje - pujcili jsme ji vyzbroj. Jezdi i na detskem vleku a je to super! A co na emimcu? Jak Verca? Doufam, ze TEcka pocka s vyklubanim az budu zase na netu. Mej se krasne a pozdravuj holky! Pa Blanka+Martin+A­nezka“

Toz jsem ji napsala, ze Veronika ceka na dalsi povoleny SUL termin tak at je bez obav:-))) Sorry Veroniko, holt si to letos donosis az do konce … to uz vydrzis a nad vodou te muze drzet to, ze na tebe vsechny mooooc myslime!!!!

Tak papa, pospicham za mym kotatkem milovanym!

Sulanek informator

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 10.03.05 18:30

Ahojky kocky,

to jste hodny, ze na me myslite, ale uz mam obavy z toho, ze to budu prenaset…no ja vim, do terminu je jeste 14 dnu, ale tak mi to prijde.

Blanka si to hezky uziva a Any je sikulka, ze si lyzuje. My zacneme pristi tyden…ano pristi rok…boze, uz mi to leze na mozek.

Prosim, jestli muzete psat bez diakritiky, jinak to absolutne neprectu. Jakmile napisu pripominku Sarce, tak to spadne, tak nevim, co s tim. Ted prisel Tom, tak az udela prazmu - rybicku mnam mnam, tak se mi na to mrkne, jestli je to u nas nebo na ecku.

tak zatim papa VAT

PS: Kdyz to Tom nerozchodi, Sulanku, poslu Ti, v jake forme se mi zobrazuje denicek a vubec cela stranka, tak jestli bys to napsala Sarce a Zdenkovi, kdyz se mi to nedari odeslat.

Jeste se ozvu.

Zatim papa VAT…stale jeste VATecka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 10.03.05 22:14

Ahojky!

Nejak me dnes zlobí ecko,tak nevim,jestli je problém u nas nebo tady.
Taky mi nechce naskocit poradne forum a i kdyz by pry melo jit vkladat fotky,tak mi to hlasi chybu:o (.
Taky mi nevyhovuje,ze osobni zpravy jsou az dole,takhle si ji jen tak nevsimnu.A prehled pripojenych uzivatelu,to je vubec des,jak to neni podle abecedy.Taky nejde zjistit,kde je kdo.Takhle jsem treba vedela,ze si nekdo cte nas denicek a treba posle komentar.
Proste se mi predelane ecko vubec nelibi:o ((((.Zlate predtim.

Boze,to psani bez diakritiky je taky divne,nejsem na to zvykla,ale kdyz to Veroniku zlobi,tak se neda nic delat:o ))).

Zuzko,moc hezky napsany denicek,uz ted se desim toho,co vyplodim za 3 tydny ja.
Svatbu jste meli usmevnou,alespon na ni nezapomenete.My meli svatbu bez nejakych trapasku,ale zase,na co ma clovek cely zivot vzpominat,ze jo?
Filipek je sikula,obcas z tech vasich sikovnych deti mivam mindraky.Klarka pozna zatim 3 barvy,snazim se ji to postupne ucit.Pismenka zatim ucit nehodlam,segra ucitelka mi rekla,ze je to s prominutim blbost,ze na to maji deti casu dost.Ale pokud to deticky bavi,proc ne.Klarka na tyhle veci moc neni,tak ji nebudu zbytecne trapit.
Sklonovani a casovani je legrace.Klarka treba rekne,ze jde k babickovi,obcas to ma pomotane.Taky vynechava predlozky a spojky,vsak ona tomu rozumi,tak co:o )))).
Dnes me pobavilo,kdyz v telce losovali myslim Stastnych 10,tak zacala neco mumlat,nikdo ji nerozumel,tak to zopakovala a me doslo,ze rika „Vecernicek ma narozeniny“,ovsem hooooodne nesrozumitelne­.Nicmene mela radost,ze jsme ji porozumeli:o )).Chtela nam asi naznacit,ze bude Vecerda.
Taky umi svou prvni celou rikanku a to „kocka leze dirou“,trosku zacina rikat i druhou sloku,ale to si zmota.Jak se tam zpiva „na slunicku zase uschneme“,tak zacne zpivat „slunicko,popojdi malicko“ a je uuuuuplne nekde jinde.

S bobovou drahou neporadim.my byli v lete na letni bobove draze ve Spindlu,ale ty asi myslis neco jineho,ze?

Cvicit bych s Klarkou taky chtela(zatim cvici ona s nami),bohuzel u nas ve meste zadne batoleci cvico neni:o (.
A jinak u nas nedelame opici drahu,ale stavime bunkr z rozkladaci sedacky,ona tam prolejza,skace,pros­te dela blbiny a to ji bavi.
O vztekani se mi ani nechce psat,protoze je to na dennim poradku.Neustale se vzteka,kdyz ji neco hned napoprve nejde,des bes.Priserne protivna je ted kdyz jdem ven a to pesky.Nejdriv je nadsena,za chvili si zacne stezovat,ze fouka,ze se boji(nevim proc,kdyz stojim vedle ni),ze chce utrit nos,ze ji „boli“rukavic­ky,proste porad neco!!!!!Snad uz to zatracene jaro konecne prijde.

Sulanku,tva nocni smena(da se to tak skoro nazvat,ze)je desna.Asi by me omejvali:o (.A jeste k tomu chrapajici Bozsky.Ja nevim,ze ti chlapi musi chrapat vzdycky kdyz my nemuzem spat,ze?
Uz si nebudu stezovat,ze vstavame v sest:o ))))).V tomhle je Klarka skvela.V noci hezky spinka uz hodne dlouho a co jsme bez dudliku,je to jeste lepsi,nebot ho stale nemusime lovit pod postylkou.

Niko,uz jsem si rikala,kdepak se toulas.Ja mam taky momentalne obdobi,kdy mi to doma leze na nervy,vazne uz chci jaro a prochazky venku,hry na pisku,na hristi apod.

Esterko,tak z Karlose bude rumar jo?Fuj,ten ja nerada.Ale ma kamoska razi heslo kdo nema rad rum,nema rad lidi )))).
Prihoda s rozmatlanym ho…me dovedla k zachvatu smichu.Promin,ja vim,ze tobe do smichu urcite nebylo,taky bych silela.

Au,au,prave mi ztuhlo bricho,zacina to byt pekne neprijemne.A bude hur!!!
Arturek me zatim ocutava prijatelne a ja jsem za kazdy kopanecek rada.
Brisko na me zacina byt videt i pres zimni osaceni,dnes se me ptala byvala sousedka,kdy ze to cekame:o ))).

Mejte se hezky.

Hanka,Klarka a Arturek 21+3tt

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 10.03.05 22:33

Ahoj holky,
pokusim se vyhovet Veronicine prani a budu psat bez diakritiky.

Zuzko, ta vase svatba se vydarila moc hezky. Nejake „zadrhely“ prece byt musi, jinak by to byla nuda :). Jeste jednou gratuluju a preju navzdycky hodne spolecneho stesti. Filda je veliky sikulka. A maminku si hezky brani jen pro sebe. U nas nic takoveho nastesti nenastava. Hele ja myslim, ze ty hory se daji aspon trochu uzit i o vikendu. Pokud se odjede jeste v patek (odpo) a odjede se az pozdeji v nedeli, tak jsou z toho dva cele dny, ktere urcite nejsou k zahozeni.

Suldo, chlap pres 3/4 postele je myslim celkem bezny jev. U nas je to momentalne opacne. Tedy tech par minut, co se nachazim ve spolecnem lozi. Ja jsem totiz pres neskutecne vrstvy obleceni zmrzla jako rampouch, a tak se snazim ohrivat se o Tomase. Ten chudak lezi na kraji a ja hned na nem. To je tedy ovem i u nas vyjimecna situace. Driv to vypadalo tak, ze Tomas lezel vic nez pres pulku a ja se tisnila na zbytku s obema detma.

Jsem neschopna hlava derava. Chtela jsem moc pogratulovat Diny k tehotenstvi. Doufam, ze sem nakoukne. Niceho se neboj, vsechno pujde nejak samo. Ted se hlavne snaz na to vlastne nemyslet a moc se v tom nestourat. Ony se stejne nedaji zadne dovednosti starsiho ditete nijak naplanovat atp. Proste nejak to bude a hotovo. A hlavne, ty to proste zvladnes, at to bude jakkoli! Takze hlavu vzhuru a gratulujeme!

Musim se chlubit, jakeho mam doma pekare. Kaja dneska vecer upekl babovku. Cela tahle veta ma byt tak nejak v uvozovkach. Ale je fakt, ze ja jsem pouze odvazovala, spoustela slehac atp. a zbytek obstaral Kaja sam. Uz se tim cpu, moc se mu povedla :). Jen tak dal. Za par let to na nej hodim komplet. Honzik zase vyborne luxuje a myje dlazdice. A oba spolecne lesti zrcadla a sklenene vyplne dveri. Rozdel a panuj!

Holky, ktere davate cibulove zabaly a vubec jakekoli jine zabaly atp. Muzete mi rict, jakym figlem k tomu deti primejete? Nebo mate tak uzasne deti, ze nevzdoruji.

Samozrejme jsem chtela na neco jeste reagovat, ale bez poznamek jsem ztracena.
Tak se mejte vsichni krasne.
Ahoj Esterka & spol.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16498 příspěvků 11.03.05 07:55

Ahojky Kocky a kotatka!
Moc dik za pochvalu denicku- jsem na nej nalezite pysna:-)))
Mam jen chvilku, ale chci se pochlubit s Filipovou hlaskou:
Vcera jsme objednali pizzu, Filip se ji nemohl dockat (aniz by tusil, co to je- jeste ji nejedl), kdyz ji privezli, pribehl ke dverim- „Jeee, pizza je tady!“Chlapek jen vydesene koukal, co to mame doma za tryskomys:-)))
Filip se pak tak prekvapene rozhlizel a rika „Maminko, tak kde je ta pizza?“- kdyz jsem mu podala krabici, utikal radostne do obyvaku, zakousnul se do prvniho kousku a rika"Ty moje pico, ty si tak mnam, mnam"- jo, presne tak, rekl to slovo i s hackem a razem z pizzy bylo uplne neco jineho:-))) My jsme umirali smichy a bobisek netusil, cemu se tak rehtame:-)))

Zatim papa, Zuzka a Filipek milovnik pizzy:-))

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 11.03.05 08:24

Ahojky kocky,

diky, ze pisete bez diakritiky. Chyba je pry u nas a Toma uz ten PC stve, tak pry poridi novy. Jupiiii. Pry to je snad nejakym Java scriptem…pro me je to zahada. Vubec tomuhle nerozumim. Tak snad az bude nove PC, bude to vse OK.

Adamek ted nejak spatne spi, kdeze je spani celou noc???? Navic se opravdu budi drive a drive, takze nic moc.

Dnes a vcera jsem mela jit s kolegynema - byvalyma na obidek,ale seslo z toho. Tak se jen stavim v te skolce a na poste a mezitim bude Adamek u babi u segry.

Jdeme se spacifikovat a vyrazime.

papa VAT

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 11.03.05 08:39

Veroniko,to je príma,že bude nové PC.My taky plánujem koupit vše nové,tenhle měsíc bude nový LCD monitor,protože budem stěhoavt počítač do obýváku,kde bude málo místa(v pokojíčku bude brzy nová postýlka pro Klárku).A protože manžílek občas hraje po síti,chce novou grafickou kartu,větší kapacitu,…Prostě bude celá nová bedna,zůstane jen stávající bezdrátová klávesnice a myš,ostatně,je to skoro nové.

Klárka teď taky dříve ráno vstává.V noci spí celkem dobře,ale dnes opět budíček v sedm!Přes den už nespí vůbec,večer usíná kolem osmé.Takže spí 11-12 hodin denně,ale zase vcelku.

Pádím snídat. Čau Hanka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 11.03.05 08:44

Omlouvam se,zase mi tam vlitly hacky a carky.Proste jsem tak zvykla psat a rychle jsem to odpalila,ani to po sobe neprecetla.

Cau H.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16498 příspěvků 11.03.05 09:36

Ahojky!
U nas je to se spanim ted nejake divne- Filip nekdy vstava o pul seste )treba dnes rano) a nekdy spi do pul devate (jako vcera)- a vetsinou to vyjde tak, ze kdyz musim brzy do prace, tak spi dlouho, a kdyz muzu zustat doma dyl, tak vstava brzy:-))Jeste ze jakz takz dodrzuje vikendy.

A taky byl vcera uplnek, tak to divne spani muze byt i tim- aspon se mi zda, ze to na Filipa docela pusobi…

Zatim papa, Z+F

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 11.03.05 09:58

Cauky kocky a kotatka,

tak si predstavte, ze jsem vcera vecer uzavrela s Nikou dohodu, ze pujdeme spat drive a budeme hajat celou noc, nebudeme si svlikat pyzamko a zase ho oblikat a budicek bude az v 7.30h … a nebudete verit, ale tak se i stalo. Spat jsme sly ve 21.30, usnuly chvili pred 22h a spaly az do rana … teda Nika spala, ja se nervozne budila:-))) PRavdu receno, Nika spinkala vzorne, jenomze se mi vtirala neustale na muj polstar a vylozene se lepila, takze jsem mela co delat abych nespadla z matrace na zem:-))) A ackoliv si cucla cajiku poprve v 5.30h a pak jeste asi 2×, tak spala skutecne az do 7.30h, to ovsem bezkompromisne zavelela ze vstavame! Byla ale cele rano jako slunicko, zlaticko milovane! A s jakou chuti se pustila do papani, to uz jsem dlouho nevidela.

Zitra jdeme do detskeho divadla … nechce se nekdo pridat? Tentokrat se chystame na pohadku „O 3 kuzlatkach“ a to na Letnou do Pidivadla, adresa je Letohradska 44, PH7 … nekde u Technickeho muzea … KDO SE PRIDA??? A hrajou od 15h, dobre je tam byt pul hodku pred kvuli listkum.

ZUZI, Filipek s „picou“ je bezkonkurencni:-)))) Takhle pizzu nazyvali dvojcata, muj bratranec se sestrenkou, kdyz byli mali a byli u nas na prazdninach … moje mamka jim udelala pizzu a oni pak chodili a vsude vypraveli, ze teta jim udelala picu a byla vyborna:-)))) To jim vsak bylo tak 3 nebo 4 roky, uz nevim:-)))

Jdu cosi porobit, zatim papa

Sulanek a Nika

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 11.03.05 10:37

Ahoj holky,
jsem dnes v praci jen na chvili - za chvili se musim sebrat a jet k doktorovi - jdu na kontrolni cytologii - ta minula pry vysla nejak spatne a dokonce mi psali, abych prisla, jenze ja ten dopis nedostala :( takze kdyz jsem tam volala na zacatku tydne, tak krom toho ze mi sestra vynadala, tak mne objednala hned na dnesek. Pri normalni objednaci lhute asi mesic si zacinam rikat, ze ty vysledky asi fakt nebyly nic moc kdyz me tam zenou takhle brzo :((

Zuzko, denicek se ti moc povedl - hezky jsem si pocetla. Svatba zni jako ze byla moc prijemna, a s temi vsemy incidenty se ti na ni jiste bude hezky vzpominat :)) Jeste jednou preji spoustu stesti a lasky do spolecneho zivota :)) Filipek je sikulka - kam se na nej Luka hrabe :)) Pizza hlaska je vyborna :)) Shodou okolnosti jsme ji vcera meli taky - Luka se nastesti na verejnosti spokoji s vyrazem „mnam mnam“ :))

Suldo, Nika je roztomila jak plni plan na spani :)) U Luky by mi to asi neproslo - ten a priory na vse odpovida NE i kdyz se domnivam, ze vlastne mini „ano“ :)) a rozhodne neplni to co mu reknu. Tak snad jste dospaly ten vcera vznikly deficit :) Do divadelka bychom sli urcite radi - jen se jeste nehlasim na sto procent - uvidim jak to budeme stihat - mame s mamkou uz nejake plany na zitra dopo. Ale odpo by to mohlo vyjit. Tak s namy prosim predbezne pocitej, ale jeste upresnim behem zitrka :)

Veroniko, chtela jsem se zeptat, jestli to tedy nevadi - nedavno jsem myslela na tveho (vzdaleneho?) synovecka - dvojcatko - za nic na svete si nemuzu vzpomenout na jmeno (Davidek?) - ach jo :( - jak se mu dari?
Adamek je sikulka ze uz chodi bez kocarku :) My jsme kocar nepouzili ani jednou od vanoc - az predevcirem jsem ho vzala aby mi Luka nikam nezdrhal … a uz ho asi nevytahnem - Luku jsem v nem pomalu neuvezla. Mam pocit, ze je snad lehci ho bud honit, nebo obcas vzit do naruce nez ho v golfkach utlacit.

Esterko, Kaja je fakt borec ze uz takhle pece :)) Luka obcas taky - ale dela pouze „jako“ dorty z hadru :)) Ale pro zmenu je dela cerveny, zeleny… :))

Jdu neco honem delat at muzu vypadnout :)
Zatim pa pa,
Kristyna a Luka (prave asi bobujici :)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 11.03.05 10:55

Ahojky Veroniko,

na celem emiminu vse v pohode prectu, ovsem kdyz jsem dneska vlezla do fotogalerie, tam nejdou komentare s interpunkci moc cist … respektive jdou, ale misto nekterych ohackovanych pismenek se objevuje „?“ … a to ty mas asi i v denicku, vid?
No ale zase mit nove PC, to je super!!! Budes mit i s Hankou doma dobre delo, to se bude psat jedna radost:-)))

Tak mne napadlo, ze ta vcerejsi noc muze mit opravdu pricinu v uplnku, na nas to pusobi a vim ze i na vas, a jak koukam … i na Filipka.

Ty brdo, my kocarek uz nevytahly ani nepamatuji, snad nekdy na podzim. Nika je velka chodicka, vydrzi opravdu i dlouhe prochazky … nerikam ze jsou rychle, ale jde to. Ani nevim jak by se tvarila, kdybych nekdy vytahla kocarek a chtela ji vozit:-))) PRavda s golfaci v tomto pocasi je to na houby, akurat tak na namozeni rukou, se sportakem by to slo, ten nakonec nebyl provetrany ani nepamatuji:-) Naco nam jsou 2 kocary??? A to jsem myslela, ze do 3 let je uzijeme do aleluja, ha-ha! Ted nevim zda je prodat nebo nechat pro dalsi pripadne mimi … ale kdo vi, zda ho nekdy mit budu, ze? To jsem zase odbocila od tematu…

Tak papa

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 11.03.05 10:59

Ahojky Kristy,

prejeme, at cytolka vyjde tentokrat dobre, treba tehdy jenom nebyla ta spravna konstalace hvezd…

S divadlem by to bylo fajn, zase jdeme s tou kamoskou a malou Elinkou, uz jsou prestehovane v Celakovicich, tak dokonce i pro ne jedeme, at se nemusi strachat vlakem … stejne potrebuji, at se Nika prospi. Tak se zitra ozvi, zda vas mame ocekavat … stejne bychom si dali srazika az na miste.

Papa

Sulda

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 11.03.05 11:08

Ahoj Suldo,
jeee, tak to se budeme snazit tam dorazit - Elinku radi uvidime a Niku taky. Treba budou mit holciny zase nejaky dobry vliv na Luku :)) Naposledy to bylo zbaveni se dudliku - nase oddudlikovani totiz pripisuju Nice jako jeji uspech ve vychove Luky :))

S tou cytologii to asi moc slavny nebude - vysledky mi vychazeji nic moc uz asi tri roky, a ted uz dokonce chodim do Centra Onkologicke Prevence, takze s dobrymy vysledky ani nepocitam, ale doufam, ze nebudou tak blby aby to bylo na operacni zakrok :))

Prave jsem se dozvedela, ze moje kamaradka, maminka samozivitelka, se bude vdavat a mozna dokonce ceka mimi - jsem z toho uplne nadsena :))

Pa pa,
k…

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 11.03.05 11:34

No jo Kristy, vlastne Luka si minule do Elinky zamiloval, vid? Nebo to byl Adamek? No mam v tom hokej!:-))) A nevim co by jste si prali tentokrat odstanit? Staci rici, dam Nice pokyny:-)))

O jeejeee, teda uz 3 roky nevalne vysledky? Copak tam mas nejaky nadurek ci nejake podobne svinstvo? Kdyz chodis totiz na onkologii kvuli prevenci, tam mne uplne mrazi!!! Tak to ti holciciko drzime palecky at se vse spravi a zadna operace a zadne zakroky … at se ti to vyhne a jsi ok!

Jeee, rada slysim o tve kamaradce …rada bych se dostala taky do podobneho stavu:-))) No ale to mi jen tak nehrozi … toz cekam na zazrak:-)))

Papa a tesime se na vas!

Sulda a Nika

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 11.03.05 11:38

Ahoj Suldo,
Lukovi se nenadala projizdka v kocaru docela dost libila :) Tvaril se vele-dulezite. Ja spis strahane - protoze tlacit 16 kilo plus kocar (byt ultra-lehkej) na prazskych chodnicich a kostkach fakt neni nic moc. Pak si taky Luka vymyslel, ze kocarek poveze on - z cehoz uz jsem malem omdlevala, nebot odmita jakokoliv moji pomoc nebo navigaci, takze porad nekde boura.

My mame kocary taky dva - sportak (od narozeni) a golfky. Sportak chci prodat (i kdyz ted jsem ho prave na 5 nedel zapujcila sousedce pro jejiho vnoucka) ale hned jak bude k dispozici, tak to zkusim. I kdyz taky stale premyslim, jestli ho neschovat na pristi mimi, ale az tak spokojena jsem zase nebyla a takhle budu mit aspon moznost koupit nejakej jinej :)) Ja myslim, ze ty jeste dalsi mimi urcite mit budes - to by preci byla skoda neporidit si k Nice do party nekoho stejne uzasnyho :))

Pa,
k…

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 11.03.05 11:49

Ja ti ani nevim - ale rozhodne mu byly sympaticke obe dve :))) Hmmm, tak co bychom ted radi odstranili? No, na to je jednoznacna odpoved - a to pleny :))) Ale aby chudak Luky z toho potom nemel treba nejaky trauma :))

Diky za palecky, snad to bude v pohode - Mudr. naposledy rikal, ze na cipku nejaky vridek je, ale ze na vypalovani to zatim neni (trvaly stav uz celou tu dobu), tak doufam, ze se ani nic menit nebude :))

No, z kamaradky jsem taky trochu paf - jeste o vanocich totiz oplakavala rozchod (dost divnej) se sousedem, se kterym asi pul roku chodila. Jenze soused se nemel k tomu se rozejit s pritelkyni, o ktere tvrdil ze uz ji nemiluje, az to nakonec skoncilo tak, ze ona otehotnela a on s ni zustal. Ja tomu tedy moc nerozumim a prislo mi to dost na prasky… No, a pak se seznamila s nejakym klukem ze Slovenska a ted uz je z toho svatba. Ja jen doufam, ze to neberou moc hopem a ze jim to klapne, protoze ani ona ani Vojtik uz by si nezaslouzili dalsi zklamani. A neboj - na tebe taky dojde :))) A na jakej zazrak? Vzdyt jsi pekna, chytra holka, a mas krasnou, chytrou dceru, takze kdo by vas nechtel, cini velkou chybu :))

Pa pa,
k…

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 11.03.05 14:36

Ahoj holky, zdravim vas v novem denicku. Jsme zdravi, chripka na nas nevlezla. Hura.
Zuzko, nasmala jsem se s tou „picou“, v tomhle jsou asi vsechny decka stejny. Marcelek rika PITA, Č nastesti neumi vyslovit. Taky ti preju, at manzelovi to posvatebni snazeni byt vzornej dlouho vydrzi. U nas to polevilo asi rok po svatbe (a to jsme byli predtim spolu asi 6 let a rikali jsme, ze papirem se nic nezmeni, hahaha - velkej omyl, ale asi zalezi na kazdem, jak se snazi a dba na sebe).
U nas je taky plno snehu, uz se tesim az sleze a bude jaro. Sankovat uz me vubec nebavi a nikoho, kdo by s Marcelkem sel misto me, nemam:-(
Kristy, at ti cytologie dopadne dobre. Ja mam nalezy na cipku asi od 20 let, i kdyz porad pry v norme, ale taky me jednou cekaji mozna nejake zakroky… segra na to trpi taky. Kdyz se to dobre sleduje a vcas podchyti, nemela by to byt zadna tragedie.
Sulanku, do divadelka bych sla rada, ale bohuzel nejsem v Praze. Zrovna vcera jsem se divala na net, kam bych v Brne s Marcelkem vyrazila, kde davaji treba Krtecka v kine nebo kde neco v divadelku. Problem vsak je, ze M. dlouho u niceho nevydrzi. Maximalne u vecernicku a to ho musim u neho „udrzovat“ a povidat mu, co v TV je a zpestrovat mu to.
Mejte se fajn, M. se budi, jdu se na nej mrknout a vecer se jeste ozvu.
Johanka, Marcel 25,5 m a 12tt

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 11.03.05 15:50

Tak a jeste pokracuju:
Veroniko, mne na emiminu nejdou zobrazit jen nektere diskuse, vychazeji mi po rozkliknuti jako „prazdne“, bez prispevku. Jinak Hani mas pravdu, ze nove emimino neni moc vyhovujici, doufejme ze to brzy spravi ke spokojenosti vsech. Kolikrat mi nejde ani spustit a nekdy mam taky misto diakritiky ctverecky, ale vetsinou na nekolikatej pokus najede. Na galerku jsem jeste nekoukala, tak nemam tuseni, jestli funguje, kdyztak nekdo pak dejte info, zkusim tam dat par fotek.
Ted po obede jsem vytuhla na hodinku s Marcelkem a zdalo se mi, ze Veronika dnes porodila. Chlapecka. Ja si stejne myslim, ze to bude kluk!
Jinak kocarek jsme od podzimu taky nevytahli, Marcelek chodi vsude pesky, taky docela dlouho vydrzi a chodi vetsinou pekne za ruku a nezdrha. Stejne jsem mela pocit, ze by v te zime zmrzl, kdyby se nehybal a sedel v golfkach.
Nic noveho u nas neni, co by stalo za zminku.
Jsem porad nejaka utahana a mam pocit, ze je toho na me moc. Uz aby mi bylo dobre a skoncila ta zima. Vcera jsem zacala nejak zrat, prestalo mi by byt spatne pres den, je mi blbe jen rano a pozde odpol./vecer, tak pres den docela hodne jim, aniz bych o tom premyslela. Mela bych se krotit, at nejsem zase jak prase. Na vahu jsem radsi nelezla, ale mam pocit, ze jsem uz asi 2 kg pribrala (podle kalhot). Jsem na tom tak spatne, ze jsem si dneska koupila snad po dvou letech nanuka, ktery normalne nejim. Brisko uz mam pekne vyvaleny ven, nevim, jestli je to ve 12 tt normalni, ale uz to neni „tlusty“ bricho, ale trochu tehu.
Pekny den,
Johanka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 11.03.05 16:46

Cauky Esterko,

vase spani kdysi … ty s detmi jedna pulka a Tomas druha … to mi pripomina spani brachu, svagrove a jejich 2 deti … svagrova a 2 deti na jedne pulce a bracha na druhe a kdyz svagrova prosazuje, ze by holkam meli dodelat vlastni pokojiceka a odstehovat se konecne do loznice, tak bracha breci, ze uz nebude spinkat s holcickami a ze mu je to lito … no jo, ale on se vyspi, on cele noci neprikryva deti a netuli se s nimi a ani ho nic nevzbudi:-))) Takze svagrova se nemuze dockat az se konecne po vice nez 6ti letech poradne vyspi!:-)))

Teda Kaja pekarem a oba kluci pomocnici uklizeci … super vychova, jen tak dale, nejenze si ulevis od prace ty, ale i tve snachy te jednou budou milovat:-)))

Hodne stesti a dobrych napadu u psani bakalarky, jak ja jsem stastna, ze uz mam vsechny tyhle blbosti za sebou!!! Mela bych chodit na nejaka skoleni a na jazyky, ale nejak jsem lina a na vse kaslu a sebevzdelavani jde do … vis kam! Treba se jeste nekdy vzchopim a budu neco studovat, ale ted se citim veskerym studiem taaaak unavena, ze ucebnice mam rada pouze z dalky a z obrazku:-)

Tak papa

Sulda a Nika

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 11.03.05 18:11

Ahojky kocky,

to jste se teda cinily. Pisu jedna hvezda :-))))

Sulanku, my taky uz s kocarem nejeli ani nepamatuju, jen se porad vozil v aute, co kdyby nahodou…no nahodou jsme ho opravdu nepotrebovali. Takze ted jsme ho konecne vysapli z auta a hodila jsem ho do pracky…no to bylo spiny…teda z golfek.
Ani do divadelka nepujdeme, mame tradicne spaci hodinu.
To jsme byli my - teda Adamek, co se zamiloval do Eli na narozeninach…porad na ni na fotce ukazoval a delal fuuuuu jako kdyz se sfoukavaji svicky :-))) Takze Eli s maminkou zdravime…tak uz jsou odstehovane??? Tak to nedopadlo nejlepe, vid???

Johanko, diskuse, aby se Ti zobrazily, tak si musis vypnout cookies…na hlavni strance o tom pise Sarka v tabulce. Me to taky delalo a pak to Tom vypnul a uz je to citelne.

Me se prave ta diakritiky nezobrazuje vubec, ale je zvlastni, ze jen u nekterych denicku. Kdyz ale dam vlozit komentar, tak pak se to zobrazi normalne. No snad to nove PC vyrezi.

Holciny, ja budu pristi tyden BEZ ADAMITA!!!!!! No to jsem zvedava, jak to prezijeme, uz ted si to nedovedu predstavit. Synovec ma jarni prazdniny, tak mama se segrou jedou do LB a Adamka si chce vzit mama s sebou. No kdybych v pristim tydnu rodila, byla by stejne v LB, tak nevim, jak bychom vyresili hlidani Adamka…asi by to slo, aby mama z LB prijela autem…, ale netusim, jak rychly bude porod, kdy to prijde.....tak pojede.

Za chvili pokracuju…papa VAT
Kristy, drzime palce, at to neni zas tak zavazne, jak to vypada…myslim to u dr. Jen jsem koukala, kolik Luka váží. Adámek má 12,5 kila, ale je fakt, ze nekdy ji a nekdy ne. Dnes treba nejedl pres den skoro nic. No zjevne mu to nevadi.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 11.03.05 18:38

Tak pokracuju:

Jo tak pristi tyden bez Adamita…no stejne predpokladam, az se v patek nebo sobotu vrati, tak teprve pojedu do Podoli :-))))) Klasika.

Holciny, me tak boli kycle, a to i kdyz sedim. Tak tohle jsem s Adamitem nezazila…holt uz nejsem nejmladsi. Dnes jsem celkem dost chodila - jezdila autem, takze same nastoupit a vystoupit, pak u segry sedela na zidli, protoze nemaji sedacku, tak to me taky docela dostalo.
Abych nezapomnela. Byla jsem ve 2 skolkach u nas v Modranech vyzvednout prihlasky do skolky, kdyby to nahodou tady na P3 nevyslo. Nejdriv jsem chtela, aby Adamek chodil do Montessori, ale ta reditelka je tak protivna a navic mi rovnou rekla, ze mi ho stejne asi nevezme, protoze maji dost zajemcu…no blbka jedna. Ale v druhe skolce hned za barakem uz byla pani reditelka velmi prijemna a vstricna, takze kdyby to nevyslo tady, tak tam by to vypadalo OK. Stejne nepocitam, ze by Adamek chodil do skolky nejak casto, ale aby byl nekde prihlaseny, to bych chtela a byl v kolektivu deti. Zaroven jsem dostala, co by deti me zvladat pred tim, nez prijdou do skolky. Az bude Adamita pryc, tak vam to pisnu, abyste byly v obraze, co tak chteji. Nicmene po precteni mam pocit, ze mame co delat, abychom to dohnali. Samozrejme pani reditelka rikala, ze kdyz to nebude perfektni, nic se nedeje, ani mluveni neni zas tak dulezite, ale spis, aby bylo ditko schopne se o sebe postarat…obleknout se, slozit si veci, dojit si samo na WC a plne se „obslouzit“ :-))))
Taky premyslime, jestli Adamka neprehlasit sem na P3 k Tomasovi…to by sance dostat se sem do skolky byla urcite vetsi. Boze, to jsou veci s tou skolkou.

O vikendu privezeme hluboky kocar, smontujeme kos od Esterky pro Tecku…vim, ze povera pravi, ze by to nemelo byt doma, ale i s Adamkem jsme to meli doma…tak to neresim. Radsi, at to mame tady, kdyz nevime, kdy to na me prijde. Jeste jsem se nedala do te podlahy - nalesteni, tak ze by???? :-)))

Snad jsem rekla vse, co jsem chtela a zatim papa VAT

 
Anonymní  11.03.05 21:02

Ahoj holky,

Hezky denicek Zuzko a hezka svatba - urcite je a vzdycky bude na co vzpominat.

Tak me pro zmenu psani bez diakritiky nevadi, ja uz bych ted mela problem psan s carkama a hackama.

Ja jsem si vcera udelala prima vylet. Kolem Aucklandu je spousta ostruvku, na nekterych se bydli, nektere jsou chranene oblasti a m uze se tam jen na cumendu. Tak tohle byl prave jeden takovy. Je to nejmladsi zdejsi sopka, soptila JEN pred 600 lety. Vyslapla jsem az na horu, podivala se na krater, pak sesla druhou stranou dolu a obesla cely ostrov. Dohromady vyslap na 4.5 hodiny. Moc se mi to libilo. Tomasek se zatim jel s dedou a babi podivat na tucnaky a byli v manaskovem divadle. Takze moc prima den.

Taky uz vam/nam preju jaro, ja teda doufala, ze az zacatkem dubna prijedeme, tak uz to nebude takova facka. No uvidime. Tady nam zatim pocasi preje, je o hodne vic slunicka nez loni. Ale vecery a rana uz jsou fakt studeny, ted mi tady zrovna docela mrznou nohy jak sedim u otevrenyho okna, Tomase se totiz diva na auta.

Krityno drzim palce, at jsou vysledky v norme.

Jo s kocarkem jsme teda koukam byli vyjimka, protoze mi jsme ho meli venku skoro kazdej den. Teda prinejmensim ty dny co jsme jezdili k Paule, jinak by me cesta na autobus trvala hodinu. Tomas umi chodit a behat velmi rychle, ale ne tim spraavnym smerem. Jak to delate, ze vam deticky jdou tam kam chcete? I kdyz v Praze uz ho tolik taky nebudeme pouzivat, tam bude hlavni auto.

Tak mi vyrazime na vylet, mejte se hezky,
Katka a Tomasek

 
Anonymní  11.03.05 21:23

Ahojky,

Zuzko, perfektní denícek, psani ti opravdu jde. Ja na ten „sloh“ teda moc nejsem. Ty chodis cvicit 3× tydne? Smekam klobouk, mas pevnou vuli, ja jsem lina jak ves. Ve stredu jsem teda byla na powerjoze a to me moc bavi, nicmene vysledky na me figure nejsou zadne, holt 1× tydne to nestaci, ale bohuzel se kvuli detickam zatim casteji nedostanu.

Taky se s Ondrou pochlubim, kdyz uz si s tim zacala, ze poznava barvy-hlavne cervena a zelena a oznacuje je jako na semaforu - cervena je NE a zelena je JO (holt to nase mluveni za nic nestoji:-)) a pak take poznava pismenka a pocita do 5 na prstickach.

Dneska jsem s Ondrou vyrazila plavat a byl z bazenu uplne nadseny, nemohla jsem ho odtamtud dostat a to uz mel pusinku fialovou zimou, tak asi zacneme chodit pravidelneji, at si hezky zvyka.

Verco, stale na tebe a na Katku myslim, kdy uz to na vas prijde a miminka se vykuli. Zatim to ale vypada, ze si cekaji pekne na terminek:-)

Co rikate tomu vichru dnes odpoledne? To je des, fakt uz nevim, jestli to jaro vubec prijde. Pristi tyden teda hlasi otepleni, ale pak se ma zase ochladit. Ja uz neechciii!!!

A na zaver jeste jedna info! Predstavte si, ze jsme vcera vyrazili do kina! Pro me zase po dlouhe dobe kulturni zazitek. Byli jsme na Pribehy obyc. silenstvi a bylo to moc fajn, oddychovka, presne to, co potrebuji. Sli jsme od ctvrt na devet vecer, takze Vikiska jsem aorat ulozila spinkat a Ondru pak mama uz ulozila sama a probehlo vse bez problemu. Prisli jsme domu v pul jedenacty, Viki se pry ani nezavrtel, no parada.

Tak to uz je ted vse, jdu cist vase komentare.

pa

Irena

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 11.03.05 21:52

Tak jsem soupla jeste par fotecek do galerky, aby jste mely prehled, jak nam to jezulatko roste:-)

pa

Irena

PS: Sulanku, na nas je to divadlo taky v dobe spanku, to je skoda, ale diky za tip, urco se podivam, zda by nehrali i v case vhodnem pro nas

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 11.03.05 22:19

Ahojky!

Teda,to je pocasko,co?Jaro zacina za 10 dni a nekam se nam zatoulalo.

Katko,dobre,ze si s Tomikem uzivate letniho pocasi.Doma se asi moc neohrejete.I kdyz,clo­vek nikdy nevi.Pamatuju si na duben pred par lety,kdy bylo 30C,ale to byla spis vyjimka.
Taky koukam,že spolu s vami jsme jedini,kdo jezdi s kocarkem.Klarka mela obdobi,kdy chtela jen a jen tapat,ale ted by se madam radeji jen vozila.Kdyz uz jde pesky,hrozne zlobi,neustale skace do snehu,olizuje ploty,objima odpadkove kose a zadne domluvy nezabiraji.

Kristy,drzime palce,at je cytolka v poradku.Oni volaji,i kdyz najdou jen atypicke bunky,nemusi to byt hned problem.Ale jak pises,ze uz to mas delsi dobu,nerikal ti doktor,co se s tim bude nebo nebude delat?Chodis na stery casteji?
Tuhle jsem na jednom severu cetla prispevek od jedne zrejme velmi inteligentni damy,které bylo 25 let,na gynde byla v zivote jen jednou,deti mit za:,–(ne nechce a na gyndu ji pry uz nikdo nedostane.Chtela ukoncit menses,protoze ji to pry jen obtezuje.No,bylo to psane dost zvlastne,pusobilo to na me hodne hloupe.
Ja jsem rada,ze me jednou za rok(i kdyz ted mnohem casteji,ze:o)proh­ledne doktor a mam temer jistotu,ze jsem zdrava.
Jo a jak to dopadlo s tema rohama?Odvezla jsi jim to zpet?Nejak jsem to prehledla,asi by to meli poslat na histologii,ze?
A kolik ze vazi Luka?Klarka ma 86 cm a asi 12 kg a to si gratuluju.S jejimi mirami 72 cm a 8,75 kg v roce je to super.

Iren,to je dobre,ze isis oddychla od toho denniho kolotoce a sla do kina.Ja chtela jit na Bridget,ale jako naschval byl manza vzdycky v praci a nechtela jsem otravovat babi,uz tak ji vyuzivame dost casto.Zitra jedem do Brna do Ikea,ale asi po roce a neco bude Klarku hlidat pro zmenu manzova matka.Ona se moc neangazuje,ale vim,ze je u ni v dobrych rukou(ma 3 deti a byla sestra v jeslich),Klarka se tam tesi a jak se ji Mates zeptal,jestli u ni bude,tak si chtela sbalit saky paky a jit hned.A to už byla vysprchovana:o ))).
Uz jsem i premyslela,ze by jela s nami,ale ona je v aute silene protivna,v ob­chodaku by nam neustale zdrhala,vim o tom sve.Ma ted vazne dost zlobici obdobi.
Co Ondrula,po obede spinka?

Suldo,to cucim,jak te Nika poslechla a v noci pekne spinkala!!!Kez by to fungovalo porad,ze?
Na Klarku ted zadne domluvy neplati,ani prosby,ani hrozby,jen uplaceni.Takze kdyz treba nechce vstat z nocniku(nejlepe kdyz udela bobina a dost smrdi),nalakam ji na splachuti zachoda,to ji ted bavi a na to ji vzdycky utahnu.Nebo kdyz si popate behem dne svlikne triko,tak ji reknu,ze se mnou nemuze jit do susarny povesit pradlo a to mate videt,jak rychle je zase oblecena.A taky zabiraji sladkosti,cokos­ka,lentilky,bon­bonky…To ale moc nevyuzivam,protoze by cele dny mohla byt jen na sladkostech.

Johanko,tak ze by se blyskalo na lepsi casy a nevolnosti odeznely?Moc bych ti to prala,sama je mam v zive pameti.I kdyz jsem zvracela jen 2×,bylo mi zle temer celodenne asi 6 tydnu a dost me to otravovalo.

Jeste se vas holky chci zeptat,jestli se vam deti v noci neodkopavaji.Klarka je na tohle desna,kdyz nespi moc tvrde,tak se hodne prevraci,leha si na perinu a je porad odkopana.Neresila bych to,kdybysme pomalu nezačali premyslet o spani v detskem pokoji.Chuderka bude treba celou noc spat odkryta.....
Jak to resite vy,kterým deti spi uz samostatne?

Mejte hezky vikend,ja se sem dostanu kdovi kdy,mame toho hodne,takze asi budu ecko zanedbavat.

Pa Hanka a spol.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 11.03.05 23:08

Cauky holky pri veceru … ci skoro noci,

docela to tady jede ted vecer … cely den jsem cihala na komentare a kdyby nebylo Kristy, nebylo s kym pokecat:-))) Pravda pak napsala Johanka, ale to uz jsem nemela cas, neco jsem v praci dodelavala v domneni, ze pujdu v 17h domu, ovsem k sefovi se nasackoval jeden kolega z Decina a ne a ne odejit, takze jsem to zacala projednavat neco pred 17h, pak jsem delala nejake korekce a nasackoval se k sefikovi dalsi chlapik, malem mne omyvalo, nebot jsem to potrebovala zkonzultovat, nejak jsem nemohla odstranit chybicku … a az konecne sefik po 18h vylezl, jenom kouknul jednim ockem, rekl at doplnim nuly do radku a ze to bude fungovat … a fakt:-))) Holt je to zkuseny sef:-)))

A predstavte si, ze jsem vcera v posteli na Niku vymyslela dalsi fintu … dohodla jsem se s ni, ze uz je velka holka a ze teda bude spat ve sve postylce a maminka ve sve … a abych ji to ulehcila, rekla jsem ze si tu svou prisunu k ni a budu ji drzet za rucicku nez usne. No, moc nadeji na uspech jsem si nedavala, ale dneska vecer pred koupanim jsem se zminila o vcerejsi dohode a Nika zacala nadsene vyskat a behala a volala, ze uz je velka holka a bude spat ve sve postylce a maminka bude drzet za rucicku … no chapete to? Takhle jednoduche jsem to necekala. Po vykoupani a obleceni bezela do loznice a uz se do sve postylky cpala a pozadovala okamzite prikryt, jeste jsem to ani nemela preorganizovane. A k postylce, ktera je upravena tak, ze nema bocnici a matrace je uplne dolu, jsem prisunula svou velkou matraci, lehla si k ni, dala ji ruku, pustila pisnicky a za chvilicku kotatko sladce spinkalo a ja jeste zvladla vylezt ven, dobry, co? No uvidime, jaka bude noc a taky jak to bude pokracovat, ale snad to bude ok. Dokonce uz nebreci, kdyz se zminim, ze pujde k tatinkovi … tentokrat v nedeli … jenom vzdycky poznamena, ze maminka pro Niku potom prijde … no jasne ze prijdu!

Hani, Nika se v noci taky odkopava a vrti a cestuje, ale jak kdy. Ted v zime to neni takova tragedie, horsi to byva v letnich mesicich … taky vecne prikryvam … teda kdyz se probudim.

A s tou vahou Luky … ma sice 16kg, ale neni vubec spekaty … ma takovou mohutnejsi postavu, takovou primo chlapskou … v zivote bych mu nehadala 16kg. Nika mela na 2 letech 89,5cm a 12,5kg … a ted ma tak nejak asi stejne … taky ma dny kdy neji temer nic a pak zase dny, kdy do ni spadne uplne vse a s chuti … uz to neresim jako kdysi.

Johanko, tak konecne nevolnosti odchazeji? To je super, snad ti bude brzo dobre po vsech strankach, jenom to brisko holt rust asi neprestane … ani se ti nedivim, ze papas veci, na ktere mas ted chut. A s tou koncentraci na divadelnim predstaveni te mohu uklidnit … Nika nevydrzi koukat v TV ani na toho Vecernicka (az ted na Maxipsa Fika, ale to sedime s ni a komentujeme … predtim nikdy celou vecerdu neskoukla), ovsem divadlo zere … sice obcas u toho povida, ale s tim se na detskem predstaveni pocita … takze pokud neco najdes, bez to s Marcelkem zkusit, myslim, ze nebudes litovat. Nika ted uplne vyska radosti, jenom se zminim o divadle … a kdyz o nem dlouho nemluvim, tak mne presvedcuje o tom, ze „potrebuje jit do divadla“.

VEroniko, tak tyden bez Adamitka? Pro mne skoro k nepreziti! Ale asi bude lepsi, kdyz pojede s babi, kdyz nebude babi cely tyden k dispozici … ty muzes odpocivat a nabirat sily … brzy je budes potrebovat … a neboj, Tecka nevyleze driv nez se Adamek vrati … ma jeste 12 dni cas:-)))

IRenko, Vikisek je uzasny chlapik … a jak vyrostl, neuveritelne!!!! A ty jsi skvela, ze stihas chodit cvicit alespon jednou tydne, to ja ostuda ostudna nestiham ani to … chodim pouze narazove, kdyz je Nika u Basnika. Sice si stale slibuji, ze zacnu pravidelneji, ale nejak na to nemam silu, kdyz jsem v praci cely den jeste prijit o cas s Nikou kvuli cviceni … holt se v tom stale placam a neustale vyhrava Nika:-) Ale Zuzka je borka, jak to zvlada 3× tydne… a Nika urcite taky nepolevila, ze jo? Nakonec jsem posledni lemra z hubnoucich:-))) (ted spise nehubnoucich)

HANi, tak to si zitra krasne uzijete … den nakupovani! My se mozna do ikea taky zastavime s Nikou na obed, no uvidime, jak to bude vychazet.

Jo Veroniko, kamaradka uz je odstehovana mesic a otec Elisky za ni byl uz 2× … nikdy te male nic neprivezl, ani ten pitomy banan … poprve se zdrzel 2 hodinky a ted jenom 1h … docela kruty na to, ze s tou holcickou bydlel, videl jak roste, byl u porodu atd. Holt nema cas, nebot musi chodit do prace … ha-ha! Ale jinak se holky maji jakz takz, alespon jsou v relativnim klidku a Elinka je maximalne spokojene a vesele dite!

Radsi to odeslu at tam neni precist zbytek…

Papa a dobrou noc vsem preje

Sulanek a sladce hajajici Nika

 
Anonymní  11.03.05 23:13

Ahoj kočky,

Sulánku,to my se přidáme k vám s divadýlkem!!!Ješ­tě,že jsem otevřela éčko.Dnes mám noční a je tu frmol,měli jsme příjmy,takže dřív jsem nemohla.Dnes totiž Vašek přijel z Prahy a hned mu volal šéf,jestli by nemohl zajet do Prahy v sobotu i v neděli,takže bysme jeli s ním a zašli do divadýlka s vámi!Moc jsem chtěla,aby kluci taky divadlo navštívili,protože jsem přesvědšená,že se jim to bude moc líbit.Byli jsme s nima i v kině a vydrželi se koukat celou dobu s otevřenou pusou na Shreka 2,takže divadlo by je nadchlo taky.Takže se zítra dostavíme o půl třetí k divadlu. Čau NIKA

 
Anonymní  11.03.05 23:16

Ahoj holciny,

hlasim, ze Petrus, Luky a Verunka zijou, jen proste nestihame.
Ted me dokopala hlavne zvedavost, jak to vypada s Veronikou a Teckou, ale nastesti jsem jeste nic neprosvihla. Tak nakonec se Tecka narodi pozdeji nez Adamek, vid? Presne jako u nas. To bude na beton holka, to jsou pry takove couralky, jak mi jedna znama povidala :)

Taky koukam, ze denicek uz pise nekdo jiny. Ja to predem vzdavam, fakt na psani nebudu mit cas a navic nejsem vubec zadnej pisatel. Tak soracek. Budu sem obcas nakukovat a neco o nas prihodim, ale vic uz zvladat nebudu.

Nase mamka vcera odjela tak jsem ode dneska na deticky sama, uf uf. Dopoledne jsem je hned nalozila do auta a jeli jsme do parku. pak jeste nakupovat. No teda, paradni zabiracka. Jen nalozit obe deti do nakupniho kose byla celkem fuska. Nastesti mame kos ve tvaru auta. Tam sedel vepredu Luky a ridil a Verunka v autosedacce byla polozena uvnitr kose a obklopena potravinama :)

Co se tyce double kocaru, tak ja ho nakonec asi kupovat budu. Proste to jinak nejde. nejde o to, ze by Luky nechodil, chodi a hodne, jenze ne pokazde presne tim smerek, kam chci. Jednoduse neni mozny vezt Verunku v kocaru a nahanet Lukaska. Sice ten kocar vyuziju jen obcas, ale v urcitych chvilich se bez nej sama neobejdu. Objevila jsem jeden „sit N stand“, kterej se mi zda super i pro velke deti. Takze se po nem mrknu.
Verunku mam casto ve vaku a je to pryma, ale proste tam nema takove pohodli a neni to na delsi dobu. Preci jen moje zada po nejake hodince dost trpi. Veru ma uz pres 5 kg.

Tak zase koncim, ozvu se casem. Mejte se vsechny krasne a preju vam konecne jaro!

Petrus, Luky 25,5M a Veru 6 tydnu

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 11.03.05 23:28

Ahojky NIKO,

to je bomba!!!!!!! TAk do divadla se tesim jeste vice nez vice a vice … vas bych tam necekala ani ve snu! KDyby neco, tak se ozvete! Vlastne ty to beres jako jasnou vec, tak se proste sejdeme na miste a hotovo … najdete to?

Papa, jdu asi hajat a tobe preju klidnejsi sichtu, at nejsi zitra totalne mrtvolka

Sulanek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 11.03.05 23:33

Ahojky Petrus a spol.,

to je skvele, ze se ozyvate … koukam ze jsi dalsi nadzena a zvladas skvele … i kdyz chapu, ze to je makacenko. Verunka taky paradne roste a kulati se, holt mas mlicko kvalitku, to je super! Snad nam hodis taky nejakou fotecku princeznicky do galerky, nemohu se dockat. Uz mate za sebou i 6-ti nedeli, co? A co Lukasek, uz Verunku bere za svou? Budeme rady, ze se obcas ozves a podas info … a na Tecku bych tebou tak ciham uz ted pravidelne, vlastne i na Filipka, urcite se nam vyloupnout brzicko po sobe … pravda Tecka ma do SUL terminu jeste tak 12 dni a Filipek na tom bude podobne…

Tak papa a pohlazeni obema zlatickum

Sulanek a Niky

 
Anonymní  11.03.05 23:56

Teda ta „zabiracka“ s mekkym i se mi fakt povedla, omlouvam se, nectu po sobe…
 Petrus

 
Anonymní  11.03.05 23:57

Sulánku,samozdřejmě to najdeme,Vašek je pražák jak poleno a Prahu zná jak svý boty,v nejhoršim máme mapu,no nééééé!!!
NIKA
PS:Už se taky stráášně moc těšíme!!§

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 12.03.05 07:50

Ahoj Petrus, jsem rada, že „zijete“. U vas je asi pekne teploucko, ne? Tady je ta zima hrozna. Pres noc byla silená vichrice a chumeli doted, asi nepujdeme vubec dneska ven a budu vymyslet nejaky program na doma. Koukam, že Verunka uz ma 6 tydnu!! To uz je velka holka. Uz se chechta? Marcelek se usmal uz ve 4 tydnech a v 6 t. se chechtal nahlas na cele kolo, ze babicky neverily dokud se neprijely podivat.

Jak Luky papa? Marcelek porad nic moc, ma dny, kdy neji skoro nic, nektery dny ji celkem „normalne“ - to znamena rano mliko, treba kus jablka nebo 4 cm chleba s necim ke svacine a 2-3 lzice neceho k obedu + mliko, odpol. 1 jogurt a vecer zase 2-3 lzice neceho + mliko. Ty dny, kdy neji, je vlastne jenom na mliku (+ obcas si neco zobne, nejakou kravinu), hrozne mu Nutrilon chutna, pije 250 ml k snidani (a pak je schopnej do obeda nic nejist), pak pije cca 250 ml před odpol. spanim a 250 ml vecer. Delam mu ho o dost slabsi, protoze by to bylo celkove velky mnozstvi.
Vazi kolem 12 kg, presne nevim, mame digit. váhu, ktera vazi po pul kilech, takze nekdy se ukaze 11,5, nekdy 12 a nekdy 12,5 kg, jak je zrovna vykakanej:-) Na vysku je dlouhan, ale nemerila jsem ho. Zkusím dneska u dveri. Kdyz jsme byli u doktorky, tak jsem cucela, ze vypadal o dost starsi (vetsi) nez ostatni stejne stare deti, co tam byly na ockovani (smirovala jsem v poradnikovem sesite v cekarne data narozeni).

Sulánku, asi jsem to prehlidla, ale Nika odpol. nespi? Marcelek spi odpol. 2,5 az 3 hodiny, nekdy i 3,5 hodiny a na vecerni usinani to vliv nema, chodi porad vecer stejne kolem 21 h, max. ve 21:30 spi.
DIvadelko zkusim, ale v brne nic kloudneho ted pro deti nedavaji, akorat v panetariu na hvezdarne, ale to jsou programy az od 5-7 let tak nevim, jestli by u neceho vydrzel. Hold u nas neni takova pestra kultura jako v Praze.
Nika je sikulka, jak se necha na to spani ukecat. U nas to ale taky zafungovalo na to samostatne usinani.
Hani a ostatni, co mate deticky co behaji venku jinak nez chcete vy - uffff to musi byt narocne, nedokazu si to predstavit, Marcel jde dobrovolne bud za ruku nebo sam ale drzi se blizko me, zadne kraviny nedela a vetsinou napoprve poslechne, u kazdeho obrubniku nebo silnice nebo schodu se zastavi a ceka, v tomhle je zlatej… a jak se rika, ze kazde ditko je jine, tak se mam u druheho na co tesit, jestli to bude dablik. M. je dost pohodovej.
Sladkosti u nas stale nevedeme, jsme v dostatecne vzdalenosti od pribuznych, co by mohly Marcelka sladkostma kazit a ja to nekupuju, napriklad Lentilky jeste nikdy nevidel, vubec nevi, co to je… proste v obchode se niceho nedozaduje, kdyz to nezna. Maximalne do kosiku prihodi oblibenej jogurt nebo bebe susenky, proste veci, na ktery je zvyklej. Jednou mu babicka privezla kindervajicko, tak od te doby pokukuje po vsech vajickach v regalech (ted i obyc. cokol. velikonocnich), tak obcas nejake koupim, ale doma uklidim, uz si na to nevzpomne. Chci ty sladkosti co nejvic oddalit, tak do 3 let podle moznosti, az pujde do skolky nebo se bude pohybovat v kolektivu, namlsa se dost. Jsem rada, ze ho zatim nemusim „uplacet“ aby nezlobil:-) a jsem zvedava, kdy obdobi vztekani a negativismu prijde. Az zacne mluvit? Uvidime. Pochybuju, ze bychom byli vyjimka a vyhnulo se nam to.
Mejte se fajn, Johanka

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 12.03.05 07:53

Ale tak je to prece spravne, ne?

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 12.03.05 07:57

Hani, Marcelek se prestal sam od sebe odkopavat asi pred mesicem. Do te doby spal porad bez deky. Z niceho nic se zacal prikryvat (a to mame doma porad stejnou teplotu na spani), dokonce i kdyz vecer sam usina a vali se, tak si ve finale na sebe sam natahne deku a ma ji az po krk. V noci prikryvam maximalne jednou, vetsinou je to v poradku. Sice se M. v noci stale budi min. 2-3×, ale odpokopanej neni.
Ahoj Johanka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.03.05 09:57

Ahojky Johanko,

Nika odpo spi a to dostatecne … pokud je doma v posteli, tak 2-3h jsou prumer, nekdy mene a nekdy vice. Dala jsem pokyn, at ji po 2h spanku budu prave kvuli vecernimu radeni, ale nejak nejsem vzdycky vyslysena. Kdyz jedeme nekam v poledne autem, prospi se tak hodku, max. 1,5h, ale na vecerni usinani to vliv nema. Je pravda, ze posledni dny chodi spat dobrovolne kolem 21.30 a normalne usnina velice rychle, tak do 10min, ovsem cest vyjimkam, ze? Je taky pravda, ze kdyz odpo vstane mezi 16-17h, ani ji do postele drive nezenu, nemelo by to smysl.

Teda koukam, co Marcelek vypije mlika, ty brdo. To se ani nedivim, ze nechce nic jineho moc jist, myslim ze mu to bohate staci … a podle vahy vubec nestrada, i kdyz je zrejme vyssi.

S tim divadylkem je to skoda, ze tam nic neni … i kdyz popatrej. I v Ostrave je minimalne jedno detske divadlo … tam jsem byla, ale dle mne toho bude vice.

Co se tyka chozeni venku, Nika je taky docela ukaznena, nejcasteji chodi za ruku i tam, kde by nemusela, u silnice stoji … aut se boji jako krize, takze staci zarvat, pozor tam jezdi auticka, a uplne ztuhne a krok neudela. Byvalo to samozrejme kdysi jine, kolem 1,5 roku byl problem udrzet spravny smer, ted uz ovsem pohodicka. Kdyz bezi v lese nebo po sidlisti, je mi to jedno. A jenom obcas se stava, ze se zasekne ze nikam nejde … tak to jdu sama a rikam, ze ji tam necham … staci abych byla z dohledu (treba za rohem) a jeji pevna vule ze nejde se uplne rozplyne a cupita a vola „maminkoooo, maminkooooo, Nika beziiiii“.

Sladkosti typu cokliska, bonbony a kolace se u nas taky nekonaji, Nika na to neni … kdyz ji nekdo obdaruje, tak rika " To je fuj, to papa maminka" … takze je jasne, ze ja jim same fujtajbly:-)))) Nerikam, ze bych to do ni cpala, ale asi bych obcas i oko prihmourila, Nika vsak nema zajem … a to ani ve spolecnosti svych 2 sestrenic, ktere jsou pozivatelky sladkosti ve velkem. Na druhou stranu ma rada slane tycinky, coz taky nic moc. Nejoblibenejsi jsou keksiky BEBE a kukuricne tycky a pak ceralie (obilne kulicky a medove krouzky a kukuricne lupinky).

A k tomu negativismu … u nas teda taky vladne svetem, ale vetsinou se da zvladnout … uz mam docela zmaknutou „negativni motivaci“ … kdyz potrebuji, aby neco udelala a nejde to pozitivne, musim na ni negativne … napr. Niko, uklid si hracky …Ne, neuklidim … Dobre, maminka je uklidi sama, maminka bude sikulka … a tohle opravdu vetsinou staci a uz kmita a jeste mi casto zakazuje ji pomahat. A takhle to funguje s hodne veci.
Miva i vyroky: „Potrebuji se venku pocurat, nereknu mamince (teticce, babicce), pocuram se“ … tak zavyhrozuji, ze dame plenu a hotovo a budeme se smat a uz nas presvedcuje o opaku. Nekdy mi prijde, ze to je takova nase hra. Samo nekdy je zachvat vzteku temer nezvladatelny … ale mame zachod, tak se vetsinou vybreci v pikosekunde:-)))

Jo, holky, ta noc dopadla bezvadne, Nika spinkala az do rana ve sve postylce, byla na sebe nalezite pysna a rano se pochvalila, ze je sikulka a velka holka a ze se ji spinkalo dobre! Tak mame vyhrano? No, uvidime!:-))) Chvili ji necham takto a pak zkusim i samostatne usinani, pustene CD s pisnickami ji stejne uklinba velice rychle i beze mne …i kdyz uprimne receno, mne ten brzky spanek s ni vlastne nevadi, rada se vyspinkam:-)))

Premyslim cele rano, co delat … zda jit na prochazku nebo radsi uklizet … moc casu nemame, po poledni musime vyrazit, aby se Nika prospala a pak sup divadylko!

Tak se mejte, uzivejte krasny vikend .. u nas je nadherne slunecno

Papa

Sulanek a Nika

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 12.03.05 10:32

Šulánku, teda Nika je šikulka, to spinkání je bomba:) A holky, moc mi tu nestrašte s tím, jak vám děti utíkají…bojím, bo­jím…

Chtěla bych vám moc poděkovat za reakce k mému dotázku, co tak umí rok a půlleté děti, za gratulace a tak vůbec, jste prima parta a jsem moc ráda, když i nakukovatelce odpovíte:)))

K tomu utíkání…mě se vůůůůbec nechce kupovat další kočár…máme Deltim Travel a golfky, no samo že oboje neuvezu, až se Cvrček narodí…tak doufám, že Davídek bude hezky ťapkat, haha a naivně navíc věřím tomu, že je to takový mamánek, že mi nebude zdrhat:)))) Prostě se mi nechce kupovat dvojkočár na půl roku, to fakt neeee…už se docela smiřuju s myšlenkou, že zimu, než Cvrčkovi bude půl roku a bude jaro, budeme převážně hnít u nás na vsi, kde do obchodu je to asi 400 m a to Davídek snad ujde a nejhůř ho po:,–(ím na Deltimáka k nohám mimíse… No a na větší prochajdy budeme muset chodit ve dvou, buď s taťkou nebo se Zuzíkem. Mě to tak v hlavě šroubuje, jak to zvládnem…

U Zlatíček jsem se ptala na tendemové kojení, ještě k nim musím skáknout, jestli mi odpověděli:) U vás náhodou asi nikdo tandemově nekojí, že? Mě se totiž nechce Davídka odstavovat…asi jsem trubka, ale kdybychom kojení omezili na třeba jen jedno podvečerní, tak by mi fakt nevadilo, že k němu budu kojit ještě Cvrčka…

Omlouvám se za ty výjevy tady, když vy jste služebně starší a moc mi pomáhá číst, jak to zvládáte vy, dvojnásobné maminky a i maminy jednoho cvrčka, ale staršího:)

Jo a psala jsem to včera k nám do Jarňátek, Veronika nám gratulovala, mooooc děkujeme a přejeme ti, aby se Tečka už vykuklila!!!:) Davídek asi začal ťapkat:) Udělá pár krůčků, pak si kecne na bobeček, pak když chce tak dalších pár…pak se svalí a tak…pravidelnost v tom není a rozhodně pořád víc leze…tak ani nevím, jestli se to jako chození počítá:))))

Přeju všem šulánkovic děvčatům a dětičkám krásný víkend!!!! Jo a Esterko, u tvého příspěvku jsem zase řvala smíchy, jak jinak:)))) U picy takyyyy:))))

Páček Diny od Jarních miminek a Davča (za týden 10 měsíců) a Cvrček (začali jsme 9 tt) - píšu jen miminka, ale ještě ke mě patří 11-tiletá poberťačka:)))

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.03.05 11:03

Ahojky Diny,

teeeda Davidek uz bude mit 10M? S tim chozenim je dobry a uklidnim te, ze je mozne, ze uz umi chodit … ja datuji Nicino chozeni na 9M a 3t, tudiz presne stejna doba jako Davidek … chodila uz predtim, tak od 9M prvni samostatne krucky, ale kdyz mi presla poprve cely obyvak (tak 4M) samostatne a bez padu a prestavky, tak jsem zacala prohlasovat, ze chodi. Samozrejme v te dobe lezla vice nez chodila, ale chodila cim dal tim vice. Davidek byl sikulka od miminka, vzdycky byl popredu pred ostatnimi miminkami, takze mne vlastne ani to brzke chozeni neprekvapuje … a GRATULUJEME!!!

A s tim, jak to bude vypadat po narozeni Cvrcka, si nedelej starosti. Dvoukocar predem nekupuj, az budes mit mimiska, uvidis jak to pujde a dle toho se zaridis. Davidek uz v te dobe bude skvele behat a pokud ho budes trenovat na chuzi uz v lete a cely podzim, urcite ti vydrzi i nejake prochazky a navic na vesnici moc nebezbeci nehrozi, tak at si polita treba i na zahrade. S tandemovym kojenim neporadim, ale Kackac ze Stesticek (urcite myslis Stesticka a ne Zlaticka, ze?) takhle kojila po narozeni Vitka i starsi holcicku a myslim, ze mela stejny vekovy rozdil jako budes mit ty a zvladala to … ovsem stejne pak musela holcicku odstavit … myslim, ze je pak tezke vysvetlit tomu silnejsimu starsimu, ze ma miminko prednost … ale vyhodu vidim v tom, ze mas mlicko od prvni minuty po porodu … a taky uvidis, jak to pujde. Treba se Davidek odstavi sam jeste pred porodem a treba taky bude zavislak … za pul roku bude chytrejsi!

A za nic se neomlouvej, jsi jedna z nejoblibenejsich nakukovatelek a ptej se na vse, co te zajima, my to tak taky delame…

Papa a pohlazeni Davidkovi i pupicku

Sulanek a Nika

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 12.03.05 11:20

Sulanku, pokud vim, v Brne je jedine detske loutkove divadlo „Radost“ v romske ctvrti na Bratislavske ul./Cejlu. A divala jsem se do programu, moc casto nehraji, a kdyz, tak nejakou kravinu nebo programy pro skolky/skoly. Snad se to na jare zlepsi. Nebo jestli je tady nejaka Brnanda, tak prosim poradte, treba je tu neco o cem nevim.
Jeste k tem sladkostem - u nas je to totez v tom, ze Marcelek to proste jist NECHCE, i kdyz bych mu to dala. Samozrejme nejsem tak upjata a za:,–(ova, ze bych mu obcas nedoprala - jenomze ono mu to nechutna, jak na to dlouho nebyl zvyklej, tak to nevyzaduje. Do sladkyho kolace jednou kousne, udela ksicht a nic. Jednou z nouze snedl kus tvarohove buchty, ze nic jinyho (v aute) nebylo. Cokoliv doma upecu sladkyho, nezajem. Zkousela jsem i ovocne knedliky, ochutnal, vyplivl to a chtel „normalni“ jidlo. Tchyne mi dokonce jdnou rekla „to delas velikou chybu, ze ho na sladky neucis!“ Nechapu dodnes co tim myslela, asi ze mu sladno zaplacnu zaludek kdyz neco upecu a nemusim varit nic slozityho.. nebo ji mrzi ze u ni nechce ochutnat zadnej kolac a misy s vanocnim cukrovim ignoroval.
Na to spani jsem se ptala proto, ze v te dobe deti vetsinou spi. Tak me zajimalo, jak to s Nikou udelas, jestli ji das spat jinak nebo ji bude budit abyste stihli divadlo.
Jo a M. v aute nikdy nespi, i kdyz jedeme v cas jeho spanku (po obed nebo vecer), bude proste vzhuru a cucet ven na auta nez aby spal. Dokaze v aute poslouchat porad dokola detske pisnicky a lidovky a je v klidu. Ale neusne.
Cau Johanka, jdu dat prcka spat.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 12.03.05 11:35

Ja se toho mlika snazim delat min, nejsem zastancem nadmerne konuzumace, do te 250 ml flasky delam kolem 200 ml a je to jenom obarvena voda, dam tam treba jen 3 odmerky Nutrilonu. Krome toho mlika M. denne vypije jeste aspon půl litru jinych tekutin, tak pak cura hrozne casto a sucha noc nebo sucha plinka po odpol. spani nehrozi. Budu se snazit trochu toho mlika odbourat, treba rano k snidani udelat min a k tomu aby si dal neco k snidani (nejake jidlo), obcas si sice zobne par cornflakesu ale nic moc.
Johanka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.03.05 11:40

Johanko,

v pripade, ze jdeme do divadla ci na jinou podobnou akci, Nika spi v aute … vubec ji to nevadi a kolikrat mi tvrdi, ze bude spat v auticku i kdyz jedeme z plavani … a to mame autem tak 7min … to ji musim premlouvat, ze nema spat v aute a musim ji lechtat i za jizdy a zpivat a tak, jinak by vytuhla:-)) TAkze takhle to resim ja … proste ji vezu nez usne, pak pripadne nekde zastavim s nastartovanym motorem kvuli teplu a ctu si a merim cas…taky si u toho odpocinu:-))) Nika je autickovy spac bez problemu od malicka, nemohu si ji v aute vynachvalit, nikdy tam nevyvadi … vetsinou si i za stavu bdelosti zpivame, pocitame a cihame na kominy, povidame o tom co budeme delat nebo jsme delaly, ci poslouchame jeji kazetu s pisnickami a pohadkami … to vetsinou na usnuti.

A s tim sladkym … proste jsme to s detmi vyhraly, nejsou to sladousi:-))) Na druhou stranu to mozna maji v krvi, otec Verunky taky na sladke neni narozdil ode mne, tak to mozna podedila. Mam totiz kamaradku, ktera je ve vyziva docal striktni od malicka prcka, ovsem Elinka cokoladku muze kdyz se k ni nahodne dostane, bonbonky i lizatka miluje a domaci buchty a kolace taky konzumuje s velkou radosti … kdyz tam prijdeme, je velky rozdil po cem saha Elinka a po cem Verunka. Buchty tedy Elinka dostava, protoze jeji maminka casto a rada pece, to ostatni spise prilezitostne, ale nikdy neodmitne … a myslim si, ze je to tim, ze je proste sladous … na rozdil od nasich deti. Urcite je kus taky v tom, ze to od malicka nemely, ale to vetsina deti z denicku taky ne a ted je z nich vetsina na sladke docela uplatna.

A s tim divadlem je to divne … takove velkomesto jako je Brno a nema detske divadylka … v Praze toho je spousta dle toho, co jsem nasla na netu.

Tak papa, jdeme se balit, najist a supanda na jizdu autickem …

Sulanek

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 12.03.05 12:38

Teda koukám, co je tady komentářů :)! Hele Johanko, já před chvílí zjišťovala dětské divadlo pro nás a koukala jsem i na Brno a máte tam toho docela dost (Brouk Pytlík, Jarní pohádky, Popelka…). Zkus kouknout na kulturu na Novinkách. Taky bývají docela často dětská představení v různých Kulkurních centrech, a ty v Brně existují asi taky. Letím uspávat, abychom to naše divadýlko stihli.
AHoj Esterka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 12.03.05 13:11

Šulánku:)

Děkuju za odpověď:) Tak obývák ještě Davča nepřejde, udělá pár krůčků, pak si kecne na bobeček a zase si stoupne a buď pokračuje, nebo taky ne:))) Nehrotím to, dneska udělal zase pár krůčků, ale povětšinou leze a právě staví se Zuzankou komín z dupla:) Za chvíli jim ujedu, snad poprvé po téměř 10-ti měsících, jedu sama s mamkou na nákupy (neteřinka bude mít za 6 dní rok!:) a hodlám si to teda užít:) Škoda, že nemáme v Plzni Ikeu, takhle to odnese Makro a Carefour…

Myslela jsem samozřejmě maminy ze Štěstíček, nojo, kombinace vykojené hlavy a plodovky na mozku je smrtící:))) Kačkač mi už odpověděla, je to Zlatíčko, hihi:))) Kojí malou stále i s Vítečkem, no asi jí písnu na email, protože mě to fakt zajímá:) Dvojkočár kupovat nebudu a máš pravdu s tou zahradou…snad se tam Davča vylítá do sytosti…i když v zimě je to bída, ale to zase budeme moct mít boby a tak…

Posílám pohlazení té tvé malé treperendě!!!:)

Krásný zbytek soboty všem maminám a dětičkám:)

Diny od vedle:)

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 12.03.05 13:34

Ahoj Johanko,
my ještě s Ondrou nechodíme nikam, ještě by to neuseděl a neudržel by pozornost, ale kamarádky s dětma staršíma chodí docela pravidelně do divadla někam na Minskou (někde v oblasti Lucerny). Nepovím ti teď přesně, kde to je, ale když nezapomenu, tak se zeptám a pak ti to napíšu. Ale určitě když trošku prohledáš net, tak na to narazíš. Byly hrozně spokojené, jenom jedna holčička se hrozně bála Vlka z Červené karkulky.
Pohádkám zdar!
Sylva od Špuntíků

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 12.03.05 14:01

Ahoj holky,
tak vcera jsem mela totalni vypadek v prispivani. Rano jsem se totalne mrtva tedy dokopala k odjezdu za vnuckou. Cestou jsme koupili zradlo pro psa (to jsem si zase makla) a pak u metelili pres celou Prahu. Tak tohle jsem mela s diakritikou, tak jsem to musela odstranit. Cestou na me padla z toho jejich odjezdu totalni depka. Mala byla opet tak rozkosna a me to teprve vcera prislo fakt hrozne lito. Doma jsem pak rychle udelala obed a vytuhla na chvili s Kajou. Budik me ovsem prinutil vstat a jit vencit psa. Pak se Kaja probudil, ale pote co jsem k nemu zalehla, tak spal skoro do peti. Vsechny telefony tu zvonili jako na lesy, ale hrdinne jsem to ignorovala. Po probuzeni jsem dokonce zjisitila, ze HOnzika to natolik prudilo, ze muj mobil uplne vypnul. Kdyz jsme se jala obvolavat zmeskane hovory, tak me cekal mensi sok = Tomas na letisti. Prehodil si let a prekvapil dceru primo v hale letiste. Jenze doma totalni binec a me bylo hrozne zle a nebyla jsem schopna to dat poradne do kupy. Tak jsem vzala deti a psa a sli jsme ven. Vecer uz mi bylo pekne zle. Pred spanim uz jsem si musela vzti prasek, ale stejne jsem spala pekne blbe. V poledne volala mama, ze se bratrancovi (tedy jeho zene) narodil chlapecek. Od tety jsem tedy zatim vyzvedela, ze ma neco pres 3 kila a jmenuje se po tatinkovi Petr. DOufam, ze dalsi zpravy budou OK, zatim mam desnou radost. Chudinka maminka to nemela vubec lehky. Nejdriv hodne spatne AFP testy, pak odber plodovky, po mesici rizikovka (v leze s nohama nahore) a minuly ctvrtek ji odvezli s krvacenim do porodnice. Zacinam verit teorii tety, ze je to celou dobu blbe spocitany. Termin totiz mela mit az v na zacatku dubna. I kdyz nevim nevim pri soucasne technice…? No ale kdyz ma klucik pres tri kila, tak je snad vsechno ostatni v pohode. Ted musim dojit se psem a pak rychle probudit Karlose, abychom stihli divadlo.

Katko, koukam, ze jsi si zacala na NZ hezky uzivat. A mistniho pocasi se snad nemusis obavat, do dubna se to tu snad umoudri. I kdyz ty sypace, co nam to v noci blikaly za okny byly dost depresivni. Brzy rano zase nabehl nejaky snazivec s radlem a odhazoval snih, ze se spat nedalo. V pondeli asi pujdeme bobovat.

Koukam, ze se ze Suldovic divadla stava mensi srazik denicku. SKoda jen, ze my musime kvuli spani chodit na pozdejsi predstaveni (nebo v tydnu dopo). Mimochodem chystam se vzit v tydnu deti dopo na Hurvinka, nechcete se nekdo pridat?

Petrus, to je dobre, ze se ozyvate. Prejeme rychle zabehnuti rezimu bez babicek :).

Mejte se vsichni krasne.
Ahoj Esterka & spol.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »