Adámek, Verunka a kamarádi aneb poprvé nově
- Rodičovství
- Zuziky
- 10.03.05
- načítám...
- Sledovat eMimino.cz
Když se to vezme kolem a kolem, tak jsem první zahajovatel nové generace našeho deníčku.Jejku, taková čest:)), tak musím té příležitosti náležitě využít.Venku je pořád spousta sněhu, ale já už se těším na jaro....
TĚŠÍME SE NA JARO
Už se nemůžu dočkat, až sníh roztaje- upřímně nenávidím dobu „břeček",těším se, až všechno začne růst, zelenat se a kvést…Taky jsou za chvilku Velikonoce, víte to? Kdysi jsem ten svátek úplně nenáviděla, ale co máme Filípka, tak se snažím kvůli němu při sebemenší příležitosti udělat nějakou oslavičku.Babičky tvrdí, že ho rozmazlujeme, ale já chci, ať má na dětství jen ty nejlepší vzpomínky. Chystám se tenhle víkend udělat doma jarní výzdobu- sice asi budou chybět umytá okna (komu by se chtělo v tom počasí: -)), ale koupila jsem dekorace do oken, nový jarní ubrus do kuchyně a tak . Jen musím Jirkovi vysvětlit, že by měl aspoñ 14 dní (tzn.do Velikonoc) vydržet odkládat své věci jinam. U nás totiž slouží jídelní stůl k odkládání všeho možného- a když něco nemůžem najít, je to zaručeně tam:- )).
Taky jsem vymyslela, že bychom mohli o Velikonocích uspořádat hledání dobrůtek na zahradě (určo ale neschovám vejce, ať nedopadnem jak v Gilmoreových děvčatech:- ))). Spíš bych chtěla schovat nějaké drobnosti, aby je Filípek mohl hledat, jenže k tomu potřebuju aby roztál sníh…Zas na druhou stranu, hledání pokladu po kolena ve sněhu má taky něco do sebe: -))).
Tečka a bobíšek by mohli s vyloděním opravdu počkat až na termín dle SUL, tedy 24.3.- aspoň by to byly regulérní jarní děti:- )))
Jo, úplně jsem se zapomněla pochlubit. Kamarádce se minulý čtvrtek narodil Matyášek. Je to krásný cvalík, má 4,82kg a 54cm- prostě hned od narození velký kluk: -)))A švagrovi se 24.2. narodil Vojtíšek, 2,7kg a 47cm- to je zas pro změnu cvrček, ale i tak z něj byla všeobecná velká radost (Šulánku, může tě těšit, že aspoň někdo se držel termínu pro Tečku: -))). Radost z narození Vojtíška trošku zastínila u příbuzných naši svatbu, ale já si to i tak užila. Takže:
BYLA SVATBA MALINKÁ:
Vynadaly jste mi, že jsem byla tajnůstkář, ale my to opracdu stihli v průběhu týdne: -)))Jirka měl v plánu mě požádat o ruku 14.2.- na Valentýna, jenže to nevyšlo podle jeho představ, tak z toho nic nebylo: -)Celý týden jsem si z něho dělala legraci, až to v pátek nevydržel a řekl. "tak já si Tě teda vezmu, no!” V sobotu jsem volala faráři, jestli nás takhle rychle oddá, v neděli jsme byli na faře pro papíry, v pondělí na matrice a pro prstýnky, v úterý pro šaty a zamluvit kytku a v sobotu byla svatba:- ))) Svatební den byl super- začal tím, že se mamka s taťkou pohádali kvůli ségře, která jako svědek nemohla najít občanku, pak mamka zjistila, že mi s vlasama nejde udělat to, co jsme vymyslely, fotograf odjel od kostela rovnou domů (nejel k nám) a my kvůli němu den předtím 2 hodiny předělávali zasedací pořádek, ať se vleze ke stolu- zbytečná námaha:- )
V kostele jsem málem zmrzla, Jirkovi při pokleknutí křuplo v kolenou tak, že to slyšel celý kostel.Mně se chtělo strašně smát, protože mi připadalo, že se Jirka tváří hrozně vážně, teklo mi z nosu a neměla jsem to kam utřít, nešel mi navlíknout prstýnek…Prostě spousta menších i větších trapasů, ale bylo to moc fajn.
A jaké je to být vdaná paní? Pro mě novinka, pro většinu z vás denní chleba: -))Nicméně zatím je to fajn, snažili jsme se s Jirkou řešit problémy poslední doby, našli jsme příčinu a to manželství je asi logické vyústění. Vím, že jsem se nevdávala kvůli nekonečné zamilovanosti, ale kvůli lásce a úctě k tomu druhému- to je asi důležitější. A pro mě je moc důležité vědět, že mám vedle sebe člověka, kterému na nás záleží. A jestli ne, tak ho uškrtím a ještě budu dědit: -))))
SKLOŇUJEME, ČASUJEME, KRESLÍME A ZLOBÍME
Tak jsem s potěšením zjistila, že Filípek dospěl do období, kdy začíná v řeči používat budoucí i minulý čas, snaží se skloñovat i časovat. Takže to občas vypadá dost komicky, řekne, co ho napadne jako první a pak sám sebe opraví. Neopravuju ho já, spíš se snažím to po něm zopakovat správně. Kamarádka logopedka říká, že nejdůležitější je s dětma mluvit, vše jim vysvětlit, popsat. Opravdu se snažím, ale občas mám z toho jeho neustálého komentování hlavu jak pátrací balon. Slyšet stokrát za den:” maminkoooo, co to tam deláš,” je opravdu někdy na mrtvici: -)))
Záliba v kreslení nepolevuje, naopak, je u nás čím dál víc papírů, výkresů, obrázků. Filip teď objevil kouzlo omalovánek- po mně to tedy nemá, já je jako dítě nesnášela:- ))Je schopný si třeba půl hodiny vybarvovat a snaží se dodržovat barvy, okraje a tak. Ale musí se mu chtít: -)))
U nás je vůbec vše podmíněno tomu, jestli se miláčkovi chce nebo ne:- )” nejdu ven, nemám čas!” jsem slyšela o víkendu asi desetkrát- nevím, co měl tak důležitého, že odmítnul sáňkování…”Já to fakt neumím!Na to jsem malý kluk.”- to je taky oblíbená hláška, zvlášť když chci, ať si třeba uklidí hračky. Jak vy řešíte uklízení hraček?
V poslední době u nás propukla další fáze vztekání- teď se přidalo i kopání. Nejdřív jsem ho vždycky plácla po zadečku, teď ho posíláme stydět se do kouta. Chvilku tam stojí, řve jak na lesy, pak je najednou ticho, za chvilku přijde lumpík s úsměvem:”už jsem hodný”. Už chápu proč se období kolem dvou let říká první puberta, jestli ta druhá bude ještě horší, nevím, jestli to přežiju ve zdraví: -)))
Musím se trochu pochlubit naším šikulínkem: Filip už umí barvy (červená, zelená, modrá, černá, bílá, žlutá), na prstech napočítá do pěti (umí i ukázat kolik je třeba 3 a tak), pozná některá písmenka- ovšem vše za předpokladu, že se mu chce:- )))
Taky Filípek pořád hlídá, jestli mi náhodou Jirka nedává pusu nebo tak něco.Když to náhodou zahlédne, okamžitě přiběhne a řve:”Maminka je moje!”Taky máte doma takové maminkování nebo tatínkování?
JARNÍ PRÁZDNINY ANEB KAM,KDYŽ NE NA HORY
Heč, heč, příští týden mám jarní prázdniny, ale jak už jsem psala, mám zrovna školní týden, takže jet někam na hory - bohužel : -( Ale chceme s Filípkem podniknout aspoň pár výletů nebo zajet někam na víkend, tak uvidíme. Chtěli bychom zajet na bobovou dráhu do Mostů. Nemáte s tím někdo zkušenosti?Nová prý te´d je v Praze na Proseku- někde jsem to četla. Mám totiž strach , jestli na to není Filip ještě moc malý, tak zjišťuju, jestli jste to už nezkoušely. Taky se chystáme zas po delší době do MC, je tam naplánována oslava pro děti narozené v lednu- březnu, tak by se mu to mohlo líbit.Uvidíme. Jen doufám, že mi to nezhatí zas nějaký bacil.
JAK SE ŽIJE PŘED STÁTNICEMA
V červnu mě čekají bakalářské zkoušky a jsem na tom bledě- musím zvládnout ještě 4 zkoušky a hlavně napsat bakalářku. Škoda, že už ji někdo nenapsal přede mnou jako tu Esterčinu: -)Ale jak si tak čtu komentáře, tak jsme na tom vlastně stejně, že, Esterko? Ale pořád jsem na tom líp než spolužačka, která čeká mimi v tom týdnu, co máme státnicovat: -)))Šikulka, takhle otěhotnět:- )
SPORTUJEME O STOŠEST
Tak jsem se rozhodla, že začnu s Filípkem chodit na cvičení- sice s ním budu muset jezdit do Karviné, ale v Těšíně nic podobného není. No nic, však se nezblázním a co bychom pro ta svá zlatíčka neudělaly, no ne? Doufám, že ho to bude bavit, protože mě už nebaví doma neustále vymýšlet opičí dráhy, které musí být pokaždé jinak fakt, mami, musí): -)))
Jirka taky přišel s tím, že začnem spolu chodit do posilovny, tak uvidím, kdy se do toho dáme.;Zatím teda chodím jen 3*týdně cvičit- když už se nedržím v jídle (sbohem, odporná tukožroutská polívko!!!:- )), tak aspoň se trochu hýbu.Nejhorší je se vždycky dokopat do té tělocvičny, tam už je to v pohodě.
Tak a teď se pokusm můj PRVNÍ deníček odeslat. No uvidíme, jak moc jsem gramotná:- ))
Přeju Vám všem spoustu jarní nálady, sluníčka na duši, jen radost z dětí a tečce a bobíškovi k vylodění krásný start do života..
Mějte se sluníčkově,
Zuzka a Filípek
Přečtěte si také
Tchyně ze mě dělá neschopného chlapa. A moje žena jí začíná věřit
- Anonymní
- 24.06.26
- 1167
Jsem manžel a táta, který se snaží postarat o rodinu, děti i domácnost. Jenže matka mojí ženy je u nás pořád a do všeho mluví. Kritizuje, jak vychováváme děti, shazuje mě před ženou a nenápadně jí...
Nechala jsem syna (3m) manželovi a odjela pryč. Opravdu jsem tak špatná máma?
- Anonymní
- 24.06.26
- 1204
Myslela jsem, že největší problém bude odloučení od miminka. Nakonec byly mnohem horší reakce lidí kolem.
„Ještě jednou a dítě vyřadím!“ Ředitelka na mě křičela kvůli zpoždění v zácpě
- Anonymní
- 24.06.26
- 828
Být pracující mámou znamená žít v neustálém napětí. Každý den je to závod s časem – odpracovat své hodiny, bleskově nakoupit a utíkat pro dítě do školky dřív, než se zavřou dveře. Většinou tenhle...
Deset let po svatbě spíme odděleně. Ticho je hlasitější než hádky
- Anonymní
- 24.06.26
- 607
Sedím v obýváku, za oknem už je tma a z vedlejšího pokoje slyším jen klapání klávesnice. Manžel zase sedí u počítače, jako každý večer. Naše dítě už dávno spí, já jsem ho uložila, přečetla mu...
Dopis pro ni: Dnes by ti bylo šest let. Pořád jsi moje dcera
- Anonymní
- 24.06.26
- 444
Tolik let už uplynulo, ale bolest v srdci zůstává...
„Vždyť kojí úplně špatně,“ zaslechla jsem tchyni. Pomohla až laktační poradkyně
- Anonymní
- 23.06.26
- 1893
Největší tlak, který na novopečenou mámu přichází, je ten zvenku, z vašeho okolí. Dobře míněné rady, které ale občas šíleně bolí. A blbý je, že často se jedná o vaše nejbližší lidi. Jako v mém...
Vzala jsem si muže s dítětem. Teď mám doma pocit, že jsem tam navíc
- Anonymní
- 23.06.26
- 2069
Vzala jsem si muže, který má dceru z předchozího vztahu, a od začátku jsem se snažila být trpělivá, laskavá a nebrat jí tátu. Jenže ona mě odmítá, provokuje, shazuje a dává mi najevo, že v jejich...
Devět týdnů bez školy, bez babiček a bez řidičáku. Jak to mám zvládnout?
- Anonymní
- 23.06.26
- 4375
Mám dvě děti na prvním stupni, chodím do práce a letos jsem prázdniny zřejmě úplně podcenila. Bydlíme v malém městě v pohraničí, příměstských táborů je málo, babičky nemáme a já navíc nemám...
Tchyně vtrhla po mém císaři do porodnice. Musela ji vyhodit až sestřička!
- Anonymní
- 23.06.26
- 2258
Porod je pro každou ženu jedním z nejintenzivnějších a nejnáročnějších zážitků v životě. Když navíc neprobíhá podle plánu a skončí akutní operací, žena potřebuje klid, bezpečí a čas na to, aby se...
Po prvním koncertu Ewy Farné jsem chtěla okamžitě zpátky. Tohle umí jen královna
- Vilma1897
- 23.06.26
- 628
V čem je její kouzlo? Třikrát vyprodala Eden a spousta lidí se vracela znovu. Včetně mě. Na první koncert jsem měla lístek na sobotu. A hned když skončil, bylo mi jasné, že v úterý chci být v Edenu...