Andílek Daniel

Prázdná náruč
  • DianaAndílek
  • 24.03.11

Můj příběh těhotenství, porodu a následné péče. Vše začalo v roce 2006 kdy jsem si brala svého manžela... zamilovaná a mladá. Přesně rok na to jsem zjistila, že jsem těhotná a v té době mě nenapadlo, že bude něco špatně.

Ihned jsem šla na neschopenku a těhu jsem si do poslední chvíle užívala a to až do porodu. Asi 5 minut po něm, co malého odnesli, aniž by mi ho ukázali, mi přišel pan doktor sdělit, že má vrozenou vadu ucha a že bohužel s těmito vadami bývávají spojené i jiné, závažnější problémy. Nastal kolotoč vyšetření, který trval týden a během kterého jsem malého viděla jen na kojení, a šup zase na další utz, krev, rtg atd. Bylo to hrozné, ale děkuji za podporu doktorům a sestrám z pardubické porodnice. Oni byli ti, co mi nakonec řekli, že Kubíček má obrovské štěstí a že se nic dalšího nepotvrdilo. Bylo nám doporučeno sehnat si odborníka na tyto záležitosti v Praze.

Trvalo 4 měsíce, než se s námi začal někdo bavit. A v červnu roku 2008 jsme nastoupili na CT vyšetření do nemocnice v Motole. Neměli jsme to dělat! Nekojíte? Nemáte nárok na jídlo na pokoj, dítě tady nechte, my se o něj postaráme a vy jděte na jídlo do vedlejší budovy. To bylo pro mě nemyslitelné a nešla jsem. Od půlnoci nesmí malý jíst a od 5 ráno pít. Jde ihned v osm na CT v celkové narkóze. No jo, ale bylo 9 hodin, my už s mojí mamkou a manželem stáli před vyšetřovnou CT hodinu v náručí s plačícím a dehydrovaným dítětem a čekalo se na anesteziologa.

No, pan doktor je v jiné nemocnici musíte počkat. Já na to, že mi dítě umře na dehydrataci a vysílení a sestra mi povídá: tss, tak na to ještě nikdo neumřel. V deset hodin přišel pan doktor jako když se nechumelí a když viděl malého, který už sotva dýchal, seřval sestru která mě tak odbyla, proč už dávno není na kapačce a ihned mu jí dal. Z CT se nakonec potvrdilo, že ucho je v pořádku, že je to pouze venkovní záležitost plastika a mikrochirurga. S tím jsme odjeli do Brna, kde si nás vzala do péče skvělá paní doktorka Vokurková, a tímto příběh Kubíka končí, protože tato operace se dělá nejdřív v 5 letech.

Na začátku roku 2010 jsme si řekli, že by to chtělo, aby měl Kubík sourozence. A zadařilo se hned. Byli jsme šťastní, že to stihneme do jeho 3. narozenin a ejhle. Přišel 13. tt a prvotrimestrální screening ve Fakultní nemocnici Hradec Králové… pan doktor byl asi blbě naladěn či co… koukal na malého víc jak půl hodiny přes utz… pořád měřil a mračil se a nakonec povídá: hodnoty jsou jakžtakž v pořádku takže na plodovku nemusíte… a já mu říkám, proč jste se tak špatně tvářil, já vím, že je něco špatně a on: jak to víte, to jste doktor? Ne jsem žena, co čeká dítě a ví, že mu něco je… on odsekl, že to je nesmysl a ať jdu domů… šla jsem.

Ale na další prohlídce u mojí MuDr. jsem jí o svém pocitu řekla a taky jsem jí poprosila o doporučení na amniocentézu… ta byla na konci června a výsledky mi volali za týden: paní vaše malé má nějaký problém, prosím vás přijeďte na krev i s manželem, abychom vyloučili, že je jeden z vás nositelem této chromozomální vady. Nabrali nám krev a my další týden čekali a to už jsem byla 22. tt. Z krve se potvrdilo, že jsme oba zdraví a že malý je hodně vážně ohrožen na životě a musí ihned ven. Po tomhle ortelu mi manžel řekl, že má celý život pocit, že on bude mít nemocné a postižené dítě a že je to nespravedlivé, když všichni mají děti zdravé. Neměl mi to říkat, byl to další šok.

Chtěla jsem i pro tento porod zvolit pardubickou nemocnici, ale bylo mi doporučeno zůstat v Hradci kvůli pitvě a taky ho moje genetička chtěla vidět. Do nemocnice na vyvolání porodu jsem nastoupila 26. 7 .2010 v pondělí… dostala jsem epidural a do dělohy mi byl vpraven přípravek Prostin. Dostala jsem 3 kapačky oxytocinu, ale po nich se nic nedělo. V úterý další 3 kapačky oxytocinu, ale nález stejný, malému se prostě tak strašně nechtělo umřít. Ve středu další 3 oxytociny a to už jsem bolestí nezvládala a chtělo se mi umřít s ním… v tu dobu ještě kopal a hýbal se… v duchu jsem mu dala jméno Daniel, abych se s ním mohla rozloučit a neříkat mu jen ON.

Ve čtvrtek před dalšími 3 oxytociny jsem to vzdala a chtěla podepsat revers a odejít domů, bylo mi řečeno, že tohle se zastavit už nedá, tak jsem chtěla CS, to se prý při potratu nedělá… jakém potratu? Vždyť já rodím! Malý se narodil 29. 7. 2010 ve 12:02 a už nežil… byl krásný, jen opravdu hodně postižený už na první pohled. Udělali mi kyretáž a ráno mě poslali domů… a to se rozjel další kolotoč. Tentokrát těch hrozných pohledů a ještě horších řečí, že to bylo zbytečné a že nejsem pořádná ženská, když nedokážu porodit ani jedno zdravé dítě… tímto zážitkem jsem pochopila, kdo je pro mě důležitý a kdo ne!

Před Vánoci 2010 jsme dostali pitevní zprávu a rozhodli se další dítě už nemít, nepodstoupit další strasti a hrozné zážitky. Mimochodem, v HK, kde jsem rodila druhého syna se všichni chovali jak hovada… bohužel, nikdo z nich nemá ani špetku empatie k ženě, která přichází o svoje dítě… nikoho jsem nezajímala a všichni do jednoho na mě ne jednou vyjeli, že to přežila každá, tak že já musím taky! To, že se mi trhá srdce na tisíc kusů nikdo neví a nevěděl? Silvestra jsem probrečela s Kubíkem v náručí a doufala, že rok 2010 byl tím nejhorším rokem, co jsem zažila a že už bude jen líp.

Dnes je konec března 2011 a já jsem opět, tentokrát neplánovaně, těhotná, říkám, že se mi anděl Daniel vrátil zpět, protože jsem otěhotněla ve stejné době jako loni. Čeká mě řada testů a odborný dohled nad mým těhotenstvím.

Děkuji všem, kteří můj příběh dočetli až sem a prosím vás, držte mi palce, ať to tentokrát dopadne a ať je tam třeba i ta holčička :-)

A tobě, Danieli, se moc omlouvám, ale muselo to být :-(

Hodnotilo 34 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
cher  24.03.11 07:16

Ani nevíš, jak strašně držím palce, aby tohle bylo v pořádku. Ten, kdo Ti řekl, že nejsi ženská, pač nedokáže porodit zdravé dítě, je hovado a nezaslouží si, aby si se s ním špinila. Na manžela se nezlob, je to náročné a možná se cítí za tohle vinný.
Jinak k nemocnici, co sis zažila s Kubíčkem, tak já byla na operaci ruky s tříměsičním synkem a to od půlnoci nekojit a pak na nás prděli a já nosila po pokoji hladem plačící dítě, které nechápalo, proč ho nenakrmím- to byl můj nejhorší zážitek. Druhý nejhorší byl, že po operaci ho dali na Jipku, nikdo mi nic neřekl a nechtěli mě tam pustit a já několik hodin probrečela. Jj, někteří lékaři a sestry by měli jednou týdně absolvovat kurz citlivého a empatického jednání s rodiči nemocných dětí!! Jinak syn to přečkal ve zdraví, za měsíc mu bude 9 a je drzý jak opice. Zrovna se se mnou hádá, že se tu pitomou angličtinu nebude učit :cert: :lol: Věřím, že už Tě čekají jenom podobně příjemné starosti. Strašně moc přeji- pohodové těhu, porod brnkačku a zdravé usměvavé miminečko :srdce: :srdce: :srdce:

 
winnitka  24.03.11 07:16

Hrozně moc držím palečky aby jste měli zdravé a krásné miminko!!! :huban: :huban: :huban: :huban: :huban:

 
Mikysek
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 24.03.11 07:22

také držím palečky mooc :palec: :hug:

 
Khalmati
Závislačka 3209 příspěvků 24.03.11 07:57

Strašně moc držím pěstičky, ať tentokrát dopadne všechno skvěle a máš štěstí na lepší personál :-) :hug:

 
rezinka29
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 24.03.11 08:31

Úplně mě mrazilo, když jsem četla tvůj deníček :cry:
Musíš být opravdu silná.
Tak ti přeji ať je Kubíček zdravé děťátko a to miminko co nosíš pod srdcem také…a ať je to princeznička…moc držím palce…to zlé už máte s manželem snad vybrané :kytka:

 
Lenka1978
Povídálka 25 příspěvků 24.03.11 08:32

Hrozně moc ti držím palce :palec: ať je tentokrát vše v pořádku!!!! :srdce:

 
Jankaxx
Závislačka 2878 příspěvků 31 inzerátů 24.03.11 08:33

:cry: je mi to strašně líto… moc moc držím pěsti pro štěstí a přeji zdravé mimi… Je šílené, jak se doktoři a sestry chovají (a asi to je docela často)… nechápu! Nechovají se vůbec lidsky a tak by to snad ani neměli dělat :-? sice zachrání zdraví/život, ale zůstanou následky na duši…

 
cherubínek
Kelišová 7257 příspěvků 24.03.11 08:41

taky držím palečky a doufám, že už nikdy nenarazíš na tak nevlídný lidi jako byla ta sestřička aj ten pan doktor. :kytka: :kytka: :kytka:

 
kaculad
Ukecaná baba ;) 1043 příspěvků 24.03.11 09:05

Je mi to tak líto - nemělo by se to stávat. Moc Ti držím palce, aby tentokrát bylo celé těhotenství a následný porod pro Tebe krásným zážitkem se šťastným koncem. Z celého srdce Ti přeji brzy krásné a zdravé miminko v náručí :srdce:
Jsi moc silná!!!! :hug:

 
Mahora
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 24.03.11 09:24

Je mi moc líto, co se vám přihodilo a jak se k vám choval personál i okolí. Pevně věřím a přeji, aby tvé těhotenství probíhalo bez problémů a končilo pohodovým porodem a zdravým miminkem v tvém náručí. Buďte silní a smanželem si buďte oporou. :hug: :hug: :hug:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 24.03.11 09:34

Přejí Vám hodně sil a zdravé miminko! A určitě bude zdravé!

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 24.03.11 09:35

přeju hodně štěstí a hlavně zdravé miminko, držím place, uvidíš že bude všechno v pořádku :srdce:

 
lasička1
Echt Kelišová 7759 příspěvků 24.03.11 09:58

Diano-a potvrdilo se,že postižení bylo geneticky dané?Že je nějaká zátěž v rodině?Pokud ne,tak se nestresuj,opravdu to byla náhoda a takové náhody se nestávají dvakrát jedné matce.
Jednání lékařů i sester by mělo být určitě jiné.Protože to musí být hrůza po psychické stránce a opravdu si v takové situaci zasloužíš pochopení,podat pomocnou ruku a snažit se odlehčit srdíčku.
Také si myslím,že to že jsi neplánovaně otěhotněla mělo být-osud to tak chtěl.Chtěl,aby si nezůstávala jen u jednoho syna.A proto i věřím,že toto mimčo si cestu na svět zatím vybojovalo a bude vše úplně super.

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 24.03.11 10:04

Držím všechny palečky co doma máme ať je všechno v pořádku :-) opatrujte se a držte se Maru

 
minonci
Kecalka 221 příspěvků 24.03.11 10:18

Ach jo tohle by se nemělo stávat :cry: přeji at máte zdravé dítko a krásný porod :srdce:

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 24.03.11 11:09

Souhlasím, že tohle by se nemělo stávat. Snad už máte všechno zlé za sebou. Moc Ti přeju zdravé miminko! Držím palečky! :hug:

 
evka
Extra třída :D 10983 příspěvků 24.03.11 11:36

Srašně moc držím pěstičky :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: …ať je miminko zdravé…a vaše rodinka moc šťstná :hug: :hug: :hug: :hug:

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 24.03.11 11:47

Ach jo, je to smutný :cry:
Držím palce, teď bude vše určitě v pořádku :huban:

 
DianaAndílek
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 24.03.11 12:01

ano genetická zátěž byla ale jen z jeho strany, chyběl mu kus 7. chromozomu, my jsme s manželem v pořádku po této stránce. :palec:

 
suvik
Nadpozemská drbna 25313 příspěvků 24.03.11 12:04

Je mi to moc líto, co vás potkalo. :cry: Přeji zdravé dítě a už jen hezké zážitky, protože jsi si prožila už až moc ošklivého. :hug: Ach jo, je to hrozné, jak se k tobě chovali. :cert:

 
jaaaanina
Echt Kelišová 8618 příspěvků 24.03.11 12:24

Držím moc moc palečky :hug: :palec:

 
Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 24.03.11 12:54

Strašně moc Vám držím palečky, aby bylo všechno v pořádku :srdce:

 
zulok
Echt Kelišová 9217 příspěvků 24.03.11 13:27

Velmi vam drzim palce, aby sa vam narodilo zdravucke zivucke babatko

 
zuzukaa  24.03.11 13:37

ACH JO BRECIM A JE MI SMUTNO KRASNE NAPSANY :-( DRZIM VAM PALCE MOC MOC :hug: :hug:

 
E.K.L.
Zasloužilá kecalka 643 příspěvků 24.03.11 14:53

Je to hrozné, jak se lidi dokáží nelidsky chovat. :-( Přeju vám, ať je vše v pořádku a narodí se zdravé miminko! :srdce:

 
pavucina_snu
Kecalka 275 příspěvků 24.03.11 16:19

Taky se přidávám a držím všechno co můžu a spolu se mnou moje rodina!!! Ať jste zdraví oba a ať se dočkáte bezproblémového porodu bez překvapení. :mavam:

 
Dančí
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 24.03.11 16:24

ahoj, držím pěstičky ať je miminko zdravé.

 
ševelka
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 24.03.11 17:12

Ahojky,moc mě mrzí co se vám stalo a bohužel ti rozumím…jsem maminka andílka… :andel: přeji vám mnoho síli a hlavně zdraví… :hug:

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 24.03.11 17:41

po přečtení si člověk říká, kde je ta spravedlnost, že se někomu narodí dítě a nechce je, odkládá či dělá s nima něco horšího a ti, co dítě chtějí a snaží se o ně, tak dopadnou takto. Přeji hodně štěstíčka a ať se vám narodí krásné, zdravé mimi a vy jste spokojenou šťastnou rodinkou.

 
DianaAndílek
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 24.03.11 17:49
Anulka

to, proč je k nám příroda nespravedlivá si říkám pokaždé, když vidím odložené, týrané, či zabité dítě…ti co si je nezaslouží a co je nechtějí je mají a zdravé a ti co je moc chtějí milovat je mít nemohou :cry:

 
leila
Neúnavná pisatelka 16742 příspěvků 24.03.11 18:00

Smutnej příběh a péče lékařů snad ještě smutnější. Přeju ti z celého srdce ať máš zdravé miminko

 
bombdina
Extra třída :D 10679 příspěvků 24.03.11 18:17

Moc,moc držím palečky,aby vše dobře dopadlo. :hug:  :hug:

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 24.03.11 18:37

Posílám pohlazení protože vím jak se teď cítíš. Vydrž! Jukni na můj 4 metřík zatni zuby a vydrž!!!! Tentokrát to dobře dopadne, musíš miminku a sobě věřit, al ebudeto dlouhé těhotenství, s krásným uzlíčkem na konci uvidíš :kytka: :hug:

 
kozimura
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 24.03.11 19:01

Mooooc moooc a moooc ti držím pěstičky!!! Hlavně, ať je prďolka zdravý!!!! :huban: :hug:

 
Haňulda
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 24.03.11 19:03

Ahoj :hug: :cry: :hug:
je mi to strašně moc líto…vím jak ti bylo je a bude i já jsem bohužel maminka :andel: …u nás holky na diskuzi říkaj že už si smůla vybrala své a že ti naši :andel: už se postaraj a řádně dohlídnou na své sourozence.Věřím tomu že i naše Julinka dohlédne na naše další miminko a budeho ho ochraňovat a věřím že i Vám váš :andel: Danielek bude držet ochranou ruku nad mimískem.
Bohužel i já jsem se setkala se zlýma jazykama od lidí na téma pořádná matka a jestli jsem něco nezanedbala apod… :evil: ještě teď pláču že dokážou být tak zlí a bezohlední! ale aspoň vím kdo je pro mě důležitý a kdo ne…člověku to otevře oči 8-o :hug: :hug:

 
Anonymní  24.03.11 19:37

Ještě jste zapomněly na jednu variantu nespravedlnosti a tou je, když se miminko narodí - postižené a bohužel si toho nikdo v těhotenství nevšiml :cry: .

 
piskle2
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 24.03.11 19:48

Je mi to moc moc líto, :hug: :hug: Přijď do Prázdné náruče :hug:

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 24.03.11 19:55

Moc moc moc držím palečky, ať je všechno OK a ať je to holčička. Je to hrozný příběh, moc vám všem držím palečky :-)

 
Crystal87
Generální žvanilka 23738 příspěvků 24.03.11 20:13

Proč se tohle stává :cry: :cry: :cry: tečou mi slzy …obdivuji každou maminku která tohle zažila protože si to neumím představit tu bolest!
Moc moc moc ti přeju aby tohle těhu dopadlo dobře! :srdce:

 
yenkee
Zasloužilá kecalka 846 příspěvků 24.03.11 20:21

Strašně moc Ti držím palce ať je tentokrát miminko v pořádku. Je dobře, že jsi znovu těhotná. Aspoň maličko to tvé trápení zmírní :hug: .
Nad přístupem zdravotníků jen kroutím hlavou. Empatie je jim cizí, zvlášť v takovéto situaci. Ať se ti vede dobře :palec: .

 
Adanaja1
Nováček 6 příspěvků 24.03.11 20:29
Držím palce

Strašně před Vámi smekám za to co jste vydržela a držim palce i u nohou aby jste měli zdravé miminko a za to trápení tu holčičku.určitě to bude krásný zdravý miminko. :kytka:

 
nikita066
Extra třída :D 13195 příspěvků 24.03.11 20:33

moc držím palečky :hug:

 
Mischelllka  24.03.11 22:13

Kdyz jsem docetla,brecela jsem jako zelva.Preji ze :srdce: at vse dobre dopadne,hodne trpelivoti,sily a plno dobrych lidi kolem tebe a miminka :hug:

 
Monjie
Generální žvanilka 22975 příspěvků 24.03.11 22:15

DRZ SE AT JE LIP! A URCITE se zadari a bude vse v pohode, jinak na Hradec mam taky spatne zkusenosti v roce 2007 arogantni hovada, zadna empatie, neochota hnus jeste ted mam husi kuzi

 
denbaden
Kecalka 342 příspěvků 24.03.11 22:44
nevím, co říct...

tolik společných dat a jmen..nastoupila jsi 26.7. to je moje datum narození…můj prvorozený syn je Daniel..a druhorozený Kubíček…prvního jsem porodila v Opočně..všechna péče byla neuvěřitelná..ač u nás i u druhého synka vše proběhlo relativně v pořádku…do poslední chvíle jsem v Hradci rodit nechtěla..moc ti držím palečky… :hug: :hug:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 24.03.11 22:49

Uvidis, ze vas andilek bude soucasne miminko ochranovat, moooc drzim pesticky, aby bylo vsechno v poradku! Pristup v nemocnici teda hrozny, moc te obdivuji, ja pri sve povaze uz bych jim vyskrabala oci a nevim, jestli bych tuhle vsechnu bolest zvladla… To, ze se ti nenarodilo zdrave dite, neni tvoje vina, nemohla jsi to ovlivnit a osud je nekdy kruty… Preji vam uz jen to dobre! :hug:

 
Bobiše
Ukecaná baba ;) 1682 příspěvků 5 inzerátů 24.03.11 23:00

Moc Ti přeji, ať je miminko zdravé. :hug:
Tvůj příběh je moc smutný. Mrazilo mě po zádech i mi tekly slzy. :cry:
Ale věřím, že teď bude vše vpořádku! Moooc Ti to přeji. :kytka:

 
Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 24.03.11 23:17

Taky jsem dočetla až sem, a věřím, že to s Danielkem byla prostě shoda zlých náhod… A že tentokrát bude vše v pořádku.
A taky přeju, ať narazíš na skvělé a chápavé sestřičky a doktory, abys odcházela s uzlíčkem a s úsměvem!

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 25.03.11 06:21

Držím palečky ať se ti narodí krásný a hlavně zdravý chlapeček :andel:

 
Dannca27
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 25.03.11 07:00
Diano

Zatlačuju slzy :-( já sama tehotná a moc a moc drzim palce, aby to tentokrát bylo zdrave a silne miminko a aby Vás uz opustila ta smula… :hug: :hug: :hug:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama