Andílek jménem Viktorka

Porod

Nejkrásnější den v životě. Věta pod kterou si každý člověk představí něco jiného. Pro někoho je to úspěšné složení maturity, dostavení domu snů anebo den, kdy si s milovaným člověkem můžete říci ano. Pro mě je to narození našeho štěstíčka Viktorky.

Bylo mi teprve 19 let, to, že bych se stala mamkou, se mému okolí zdálo příliš brzy. S přítelem, dnes už manželem, jsme otázku rodičovství nebrali na lehkou váhu, ale ani jsme do detailu neprobírali, kdy a jak, prostě se to stalo. Přesně si pamatuji jeho výraz v okamžiku, kdy jsem mu řekla: „budeš táta“. Nevěděl, jestli se má smát, nebo brečet. Vlastně jsme na tom byli stejně. Nikdy, ani ve snu by mě nenapadlo, že bych si miminko nechala vzít, ta možnost nepřipadala v úvahu. Měla jsem jasnou vizi: co nejdříve půjdu ke gynekologovi, aby mi těhotenství potvrdil, a pak budu celých 9 měsíců pro mimčo připravovat, co se dá, aby, až se narodí, bylo vše dokonalé. Moje vize se vlastně ani moc nelišila od reality.

Těhotenství probíhalo skvěle. Neměla jsem skoro žádné nevolnosti, otoky, křeče. Prostě paráda. S manželem jsme se vždy těšili na další ultrazvuky a fotky našeho maličkého drobečka. Okolo 5. měsíce těhotenství mi doktor řekl, že mám porodní preeklapsii (vysoký KT, bílkoviny v moči, časté tvrdnutí břicha). Předepsal mi magnesium, častější kontroly a klid na lůžku, to se snadno řekne, ale hůř dělá, bylo toho ještě tolik přede mnou, co jsem chtěla stihnout a já jsem se cítila jako slon v porcelánu, tak strašně moc jsem se o naše malé bála.

Jak plynul čas, miminko rostlo, já jsem rostla, vše bylo připraveno. Teď už jen čekat na ten den D. Další kontrola, další monitor a já stále 2v1. Už jsem se nemohla dočkat, úžasný byl už jen ten pocit, že za pár dní budu v náručí držet toho tvorečka, který ve mně po celou tu dobu je. Jenže stále, nic další den a opět další monitor. Naštěstí se vše začalo hýbat, když mi doktor řekl, že jsem už otevřená na 2 prsty a vzhledem k mému zdravotnímu stavu už nemělo cenu čekat. A jelo se do porodnice.

Během pár minut byly všechny papíry vyřízeny, pak už následovala jen cesta na porodní pokoj. Ani jsem nestačila ulehnout, přišla PA, napojila nás na monitor, dala kapačku, zavedla vyvolávací tabletu a čekalo se, bylo 20:00 hodin. Řekla nám, že to může trvat až několik hodin. Naštěstí pro mě jsem do půl hodiny dostala tak silné a pravidelné kontrakce, že šlo vše rychle. Když se kontrakce blížila a byla opravdu silná, vzpomínám si, že jsem padla do mdlob a PA s neurologem mi museli píchnout epidural, abych to vůbec zvládla. Manžel mě celou tu dobu držel za ruku a právě t to mi dodávalo sílu.

Najednou mi PA řekla, že už vidí hlavičku. Sebrala jsem všechny svoje síly a zatlačila. A malá Viktorka byla venku, ten její pláč, nemám slov. Když mi ji manžel podal do náručí, vzpomínám, že jsme obě na okamžik usnuly vyčerpáním. Malá měla 3780 g a 52 cm. Ten pocit se mi vryl do paměti a srdce. Není nic krásnějšího než držet v náručí krásnou a zdravou holčičku. Nepopsatelný je i ten pocit, že jsme to obě zvládly a naše dcera se narodila do milující rodiny, která jí bude vždy oporou. Děkuji hlavně svému manželovi a celé příbramské porodnici, děkuji i těm, kteří tento příspěvek dočetli až do konce. Ať vám vaše zlatíčka krásně rostou a vy, které jste v očekávání, tak se toho neděste, jakákoli bolest stojí za to! Děkuji.

Hodnotilo 19 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Barunka96
Kecalka 279 příspěvků 07.02.13 10:36

Krásný deníček, gratuluji maminko a malé Viktorce jen vše nejlepší v životě :palec:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 07.02.13 13:18

Gratuluju a přeju hlavně zdravíčko a štěstí celé rodince :kytka:

První dítko jsem taky rodila v Pb :palec:

 
LůcaD  07.02.13 13:33

Gratuluji k Viktorce. Vybrali jste jí krásné jméno a přeji hodně štěstí celé rodině

 
iggy.piggy
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 07.02.13 14:08

Moc hezký deníček, tak ať vám Viktorka dělá stále jen radost a máte se pořád všichni tři tak rádi :srdce:

 
katie.m
Kecalka 152 příspěvků 07.02.13 15:09

Krásně jsi to zvládla, přeji zdravíčko Vám oběma holky :srdce: :kytka:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 07.02.13 15:10

Moc gratuluji k Viktorce :kytka: Ať je zdravá a dělá vám jen samou radost! :hug:

 
Misi-nnka
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 07.02.13 15:51

Moc moc gratuluji k Viktorce:) :potlesk: Hodne zrravicka :srdce: :hug:

 
Pejtsna
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 07.02.13 16:27

Moc gratuluji, nás to čeká za pár dní!! :kytka:

 
lebudik
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 07.02.13 19:44

Moc gratuluji a přeji spoustu štěstí v životě :kytka:

 
Ivustta
Kecalka 178 příspěvků 07.02.13 20:22

Gratuluji :* snad i já se dočkám a budu se s vámi moct podělit o takový článek ;)

 
Bodlinka 09
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 07.02.13 21:17

Opravdu hezky napsané. :potlesk: Gratuluji a přeji celé rodince hodně štěstíčka a zdravíčka. :kytka:

Příspěvek upraven 07.02.13 v 21:18

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 07.02.13 22:34

Moc gratuluju k Viktorce, je nádherná a vůbec deníček je moc hezky napsaný. Mimochodem mám doma taky Viktorku, ale už jí je 16 měsíců :*… Tak vám přeju hodně zdravíčka a společných radostí s maličkou :-)

Příspěvek upraven 07.02.13 v 22:35

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama