Bludný kruh I.

Partnerské vztahy

O tom, jak je důležité si prověřit partnera v krizových situacích nejlépe několik dní po sobě...

Sedím na prvních třech schodech u vchodových dveří jeho chaty a hlavou mi běží myšlenky. V jedné ruce dřímám hrnek s kávou a v druhé ruce právě zapálené cigáro. Je léto, všude okolo pokřikují děti, vrčí sekačky požírající vyprahlou trávu, okolo jdoucí turisti na rozhlednu se dohadují, kde si udělají přestávku. Popotáhnu cigáro a říkám si, že je tak krásný den, ale přesto něco mi nedovolí se radovat.

Vzápětí si uvědomuji, že se vůbec netěším na příchod svého tehdejšího přítele a v duchu se snažím si to celé shrnout. Jsme spolu 8 let, zhruba jednou za rok se provalí jedna nevěra a jsem jím zklamaná. Jím a jeho sliby. Ne nadarmo se říká, že drsné podmínky a problémy prověří vztah.

Už teď vím, že kdybychom jsme se nesestěhovali do této Bohem zapomenuté pastoušky, byli bychom spolu dál. Napiji se kávy, jako bych chtěla spláchnou ten svůj problém, nepomohlo to, přemýšlím na tím dál… Je léto, je krásně a ve vzduchu je cítit bouřka…

Všechno to začalo v roce 2005, kdy jsem jako tehdy patnáctiletá chodila lovit do vod internetových seznamek, tenkrát to byla velká móda. :) Tam jsem se seznámila s klukem, sympaťákem z Prahy. Slovo dalo slovo a já se zamilovala a o čtyři roky později úspěšně složila přijímací zkoušky na VOŠ v Praze, abychom spolu mohli bydlet.

To jsem si naivně myslela a hned o prázdninách si našel jinou a my se rozešli. Bohužel to tak nezůstalo, protože jak to bývá, ona slečna ho nakonec už nechtěla a on se vrátil ke své jistotě, která ho prostě měla ráda, a vlastně to s ní nebylo zas tak špatný. I po těch letech je pro mě těžké napsat, že jsem byla úplně blbá, ale úplně… a jak jsem sebou nechala orat, fuj. Ani nejsem naštvaná tak na něj, jako na sebe. :(

Celé tři roky VOŠ s ním byly hezké, opravdu se snažil, staral se o mě, myslím, že mě měl i docela rád. Hm… Vlastně si zase něco i po těch letech nalhávám, skutečnost byla jiná. Nikdy mě nepředstavil své kamarády, na veřejnosti se ke mně neznal, neustále se mi za něco smál a podrýval mé sebevědomí, nikdy jsme spolu nebyli na dovolené, maximálně tak víkend v kuse.

V roce 2012 jsem úspěšně složila absolutorium, i když z němčiny s odřenýma ušima, protože jsem se na ni skoro vůbec neučila. Měsíc před zkouškami koupil neudržovanou chatu, kam jsme se nastěhovali a já dělala všechno možné, jen jsem se neučila.

Ano, byla to opravdu chata, stará chata. Sice byla zděná, měla elektriku a vodu, WC i koupelnu, ale s domem to nemělo nic společného. Kolikrát jsme mu říkala, že tam bydlet nechci, proč si nekoupíme byt v Praze a podobně, nechtěl ani slyšet… Nakonec jsem tam vydržela rok a půl.

Druhou zimu už bych tam nevydržela, protože není nic lepšího než přijít z práce kolem osmé hodiny večer a doma mít 4 stupně nad nulou, vykradenou tajnou zásobu suchých třísek mým přítelem a venku jen mokré dřevo v závějích. Byla to chata, takže ústřední topení a kotel na tuhá paliva jsme dodělávali až v zimě narychlo, ale kdo doma topí, tak ví, že to často není jednoduché…

Ta chata byla kilometr od poslední lampy pouličního osvětlení a ten kilometr byl do neuvěřitelného kopce, na němž stála rozhledna a cesta vedla mezi stromy lesíkem, takže ráno s baterkou a večer taky. :( Hodně jsem se bála. :( Ta chata byla hodně stará, ošklivá a malá. Styděla jsem se za ni a přivést si návštěvu nepřipadalo v úvahu.

Můj přítel pořád vykládal, ano, on vlastně uměl jen mluvit, že předěláme tohle a tamhleto, že tady bude tohle a tam to… Ze začátku jsem mu to věřila, takže sem se tam nastěhovala s elánem, jak z ruiny uděláme krásné bydlení, ale postupem času, kdy celý den proležel na gauči, jsem pochopila, že nic nebude.

Naučila jsem se štípat dříví, kopat krumpáčem, řezat motorovkou, tahat nehorázně těžký nákupy do kopce, opravovat drobnosti v domácnosti, malovat, vařit, uklízet, žehlit, prát a vše platit. Ano, vše platit. :(

To jeho neustálý rozdělování moje x tvoje. Jediný, kdo říkal slovo „naše“ jsem byla já. Koneckonců, když jsme mu říkala, že se s ním rozcházím, řekl jen: „Ale nájem na listopad mi zaplatíš!“ Podotýkám, že byl říjen a já mu to opravdu zaplatila, 5000 kč za bydlení v chatě.

Byl úžasná herečka. Vždy, když se provalila nevěra, nebo už jsem měla sbalené kufry, tak začal brečet, dělat srdceryvné scény, sliboval, dušoval se. Já vždy ustoupila a znova se roztočil bludný kruh…

To nejtajnější ze všeho, co jsem nikdy nikomu neřekla a teď to vyzvoním na internetu, je téma našeho milostného života. Bylo to tak zoufalé, že jsem si myslela, že jsem asi lesbička, protože to, co jsme předváděli, mi opravdu nic neříkalo. :D Naštěstí toto moje mínění následující partner plně vyvrátil, ale myslím, že už to snad asi ani nemusím komentovat dál.

Chci jen říct, že ne každý den s ním byl hrozný, to ne. Jsou i daleko horší partneři, než je on. Nikdy na mě nezvedl hlas, nikdy mě nebil. Nebyl to však člověk do nepohody, nebyl to chlap a toho já nehledám.

Jen jeden stálý obyvatel chatové osady, starší sedmdesátiletý pán, bylo pozitivum na celém tamějším bydlení. Byl to pán, se kterým jsme zapíjeli naší samotu. On, protože měl přes deset let mrtvou ženu, a já, protože jsem sice byla ve vztahu, ale sama. Bylo to hrozně fajn, ale zároveň děsivé, protože zapíjet žal není dobré. Vždycky jsme si něco ugrilovali a pili fernet s tonikem. Super děda, se kterým jsem si hodně rozuměla, dodnes si občas zavoláme. :)

Když mě na jaře roku 2013 podvedl znova, už jsem nevydržela, to byla poslední kapka a začala potají plánovat doslova útěk.

Jednou jsem se svěřila jeho matce a ta mi řekla: „Já měla taky několik úletů a podívej se, teď jsem ráda, že svého manžela mám.“

Uvědomila jsem si, že se mi opravdu nechce čekat do padesáti let na někoho, kdo nakonec bude rád, že mě má. Popravdě tohle byl možná jeho poslední pomyslný hřebíček do rakve. Možná to je věta, která mě opravdu probudila.

A jak to dopadlo? To se dozvíte v dalším deníčku. :) Díky moc vám všem za to, že jste to dočetli a budu ráda, když mi něco napíšete. :)

Hodnotilo 31 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ladatje
Povídálka 25 příspěvků 24.01.16 00:28

Já se těším na pokračování :)

 
Lena93
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 24.01.16 00:40

Palec nahoru za odhodlání se k odchodu :palec:
Doufám, že pokračování bude veselejší a s dobrým koncem ;)

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 24.01.16 01:33

Fakt hezky nepsané, škoda, že smutný příběh. Těším se na pokračování a doufám, že už bude veselejší :).

 
Vanessa2
Stálice 88 příspěvků 24.01.16 06:14

Doufala jsem, ze se nenastehujes k staremu panovi  :lol:

 
marketak5
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 24.01.16 08:16

Mě to přijde jako úryvek z knížky.. Jestli je to pravda, tak teda klobouk dolů, cos všechno vydržela. Jo Láska je fakt slepá..

 
Anonymní  24.01.16 08:22

Jako bych viděla sebe..mám něco podobného, nájem na půl. peníze na půl i když víc dávám já. nesmím kouřit, protože to je drahé a on si může na zápasy do hospody, kupuje si to na co má chut a mě máálokdy koupí, malé pleny koupím já, mléko taky a to nemluvím o nálupu pro nás, vše kupuji já a když mu řeknu kup tak řekne na co to tady je..jistě když to koupím…u nás je ten rozdíl, že máme 10 měsíční dceru..těším se na deníček příští

 
Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 24.01.16 08:29

Zajimavy :) Je dobre, ze jsi se konecne odhodlala a zacala zit :) Zazila jsem neco podobneho, jen diky bohu, ruzove bryle jsem sundala mnohem drive :mrgreen: Tesim se na dalsi poctenicko :)

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 24.01.16 08:41

Měla jsem to naprosto stejně..a i já už vím, že happyendy se konají. Náhodou jsem tenkrát potkala svého nynějšího manžela, který mi ukázal, že se člověk nemusí smířit s tím co má. Trvalo mi, než jsem si zvykla na jeho povahu, která byla pro mě jako ze sna. Pořád jsem čekala, že se něco stane a zase budu zklamaná. Ale nestalo. S manželem budeme letos slavit 9 let a i dnes můžu s klidem říct, že mam nejlepšího chlapa na světě a že děkuju pánubohu, že mě tenkrát opravdu cvaklo v hlavě a od bývalého jsem odešla. To by totiž nebylo dobrý. Ke konci už se mi hnusil už jenom když mě pozdravil a právě jsem si pořád představovala, jaký to bude za 20 let??? Teď mám svýho muže, dva krásný syny a jsem opravdu spokojená, protože nemusim řešit nějakýho zakomplexovaný­ho…ani nevim, jak ho nazvat…

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 24.01.16 09:31

Pěkně napsaný a už se těším na pokračování :lol:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 24.01.16 11:01

:kytka: Pěkný deníček, to je dobře, že jsi odešla ze vztahu, kde bylo všechno špatně. A kde byl ten tvůj přítel, že jsi byla pořád sama? to obrážel milenky? :?

 
Lenka 80  24.01.16 11:05

Jsi hloupa ze jsi se sebou nechala orat a vlacet tak dlouho. nemela jsi k sobe zadnou uctu? A zaroven tedy smekam ze jsi to rozsekla a konecne odesla. drzim pesti at uz jsi jen stastna.

 
Zuzu02
Stálice 53 příspěvků 24.01.16 11:54

Uz se tesim na pokracovani :)

 
Pennya
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 2 inzeráty 24.01.16 11:59

Užuž ať je tu druhá kapitola :D

 
Aslei
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 24.01.16 12:36

Už chci číst další díl tvého denicku :andel:

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 24.01.16 12:51

Jsem zvědavá na pokračování :dance: nechápu, že si to vydržela tak dlouho 8o

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 24.01.16 13:18

Jééé hezký a čtivý deníček, těším se jak to bude dál :-)

 
Zidan
Povídálka 25 příspěvků 24.01.16 15:25

Nestačím se divit, co jsou ženské schopné vydržet kvůli chlapovi :zed:

 
kaja00
Extra třída :D 12582 příspěvků 24.01.16 18:09

Těším se na pokračování, ale nechápu jak jsi to mohla takhle dlouho vydržet a nechat sebou tak orat 8o

 
Envie
Ukecaná baba ;) 1468 příspěvků 24.01.16 20:08

Heeeeejjj, to neni fer, takove napinani :mrgreen: ale predpokladam, ze mas tes super chlapa, kdyz pises, ze vyvratil tve myslenky, ze jsi lesba :mrgreen: tak se tesim na pojracovani :potlesk:

 
Jeaaanne
Povídálka 16 příspěvků 24.01.16 20:37

Taky jsem zvedava, jak to dopadne :mrgreen:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 25.01.16 08:39

Moc hezký :potlesk: :potlesk:

 
Anne87
Kecalka 124 příspěvků 25.01.16 11:21

Moc hezký deníček, i když trochu smutný, ale každopádně klobouk za to, že dokážeš jít se svými pocity i špatnými rozhodnutími z minulosti ven :potlesk: Doufám, že v dalším deníčku bude - navzdory názvu - nějaký happy end! :)

P. S. Dovolím si tě jen trochu poopravit, asi je to překlep, ale hrníček jsi třímala, ne dřímala :)

 
brixavonpavli
Stálice 63 příspěvků 3 inzeráty 25.01.16 12:15

Děkuji všem za komentáře a druhý díl dodám do příštího týdne určitě :) a jak to dopadne? Krásně, ale více v mém dalším deníčku :)

 
brixavonpavli
Stálice 63 příspěvků 3 inzeráty 25.01.16 12:16

@Vanessa2 :D ke starému pánovi? :D ne ne, to nehrozilo. Já ho adoptovala jako svého dalšího dědu :)

 
brixavonpavli
Stálice 63 příspěvků 3 inzeráty 25.01.16 12:18

@marketak5 To, že Vám to příjde jako úryvek z knížky beru jako pozitivní hodnocení. Už několikrát jsem přemýšlela, že vydám knížku… :D Pravda to je, ikdyž co je pravda?!? Každý má svojí pravdu a můj tehdejší partner by to viděl určitě jinak…

 
brixavonpavli
Stálice 63 příspěvků 3 inzeráty 25.01.16 12:21

@Tiger-lily Přítel jezdil s kamionem, takže nebyl doma skoro vůbec. Navíc rozpisy jízd jsem nikdy neviděla…

 
brixavonpavli
Stálice 63 příspěvků 3 inzeráty 25.01.16 12:24

@Anne87 Tak tohle mě krásně rozesmálo. Máte pravdu, dřímat hrnek :D spát hrnek…:D to se mi opravdu nepovedlo :)

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 25.01.16 12:32

Už se moc těším :-)

 
Anne87
Kecalka 124 příspěvků 25.01.16 13:58

@brixavonpavli Ale i s tímhle roztomilým překlepem byl deníček super :)

 
Anne87
Kecalka 124 příspěvků 25.01.16 13:58

@brixavonpavli Ale i s tímhle roztomilým překlepem byl deníček super :)

 
Lenczii
Kelišová 6067 příspěvků 25.01.16 14:54

Opravdu, jak kdybych četla knížku, píšeš hezky, také se těším na pokračování :)

 
štěpánka11
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 25.01.16 15:09

Velice pěkně napsaný deník, těším se na pokračování :)

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 25.01.16 20:15

Jsem fakt moc ráda, že bude další díl a těším se, moc se mi líbilo, jak je to sepsané, opravdu bys mohla napsat knihu.

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19344 příspěvků 2 inzeráty 25.01.16 22:14

Já chci pokračování… je to moc čtivé a sem tam mi to připomíná můj život…

 
Attila8  26.01.16 10:31

Taky jsem se podobně plácala pět let s nefakčenkem a povalovačem a neměla jsem se za to ráda ale teď už ano, ten špatný vztah mi dal do života hodně ponaučení a nakonec se mám božsky úplně s někým jiným tak doufám že jsi dopadla podobně jak já :mrgreen:

 
Ivuska88
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 26.01.16 12:51

Doufám, že pokračování bude hooodně brzooo :)

 
mlejnice01
Stálice 87 příspěvků 27.01.16 10:00

Už se těším na pokračování a doufám, že bude veselejší :mrgreen:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 27.01.16 13:52

Velmi čtivě napsáno, líbilo se mi. Jinak tě chápu, že jsi se odhodlávala odejít tak dlouho, já jsem v prvním vztahu ve dvaceti byla taky naivní a určitě nejsem sama. Jednou jsem říkala manželovi, že jsem z toho předchozího vztahu měla odejít už dávno a on mi řekl, že zase bychom se pak třeba nepotkali my dva. Takže asi to tak mělo být.

 
Peczka
Extra třída :D 12557 příspěvků 14.02.16 19:53

@brixavonpavli kdy vyjde pokračování? :)

 
terve
Povídálka 27 příspěvků 06.04.17 10:30

Bude pokračování? :.-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama