Červenčátka 042 - Stalo se před rokem...

Rodičovství

Ano už je to tady už mám svůj přenádherný uzlíček štěstí v náručí, tak nějak jsem si přivykla novému režimu, kdy je domácnost vzhůru nohama, obývák nevyluxovaný a na stolku se válí poblinkaná plínka, na zemi rozházené hračky spolu s oblečením a psím obojkem, v kuchyni neumyté nádobí a plotna studená i když bude už skoro 12 hodin, ale to všechno počká, protože .......protože se to klubíčko štěstí právě směje a to jdou všechny ostatní věci stranou .....

Ano stala jsem se mámou, ale jaká vlastně byla cesta k tomuto novému životnímu stupni ? Maličký spinká a já mám čas si uvědomit, že je tomu právě rok, co jsme se s manželem rozhodli, že sice nemáme domeček dodělaný úplně na 100 %, ale začíná nám tu být nějak smutno. Že i když budeme vydělávat víc a víc peněz, dokážeme si je užít jen ve třech. Nebylo to lehké rozhodnutí, doba dnes opravdu moc rodině nepřeje, ale kdo jiný by náš život naplnil štěstím než dítě ? A tak jsme se rozhodli, že do toho praštíme.
Popravdě řečeno, tenkrát jsem si vůbec nedokázala představit, co mě čeká. Nikdy předtím jsem malého drobečka nikomu nehlídala, a 24 hodin s miminkem je úplně něco jiného než si ho jít na návštěvu pochovat.
S tím jsem se také nikomu netajila, jen jsem věděla že miminko chci, tedy chceme a když to zvládli jiní zvládnu to taky.
V době snažení už jsem samozřejmě pozorně studovala články na emiminu a tak ve mně začal hlodat červíček, co když to nepůjde, co když nemůžu mít děti ? Pak počítání plodných a neplodných dní. K měření bazální teploty jsem se naštěstí nedostala. Prostě panika ještě před prvním pokusem. Ani bych se nedivila, kdybych z těch zbytečných nervů opravdu nemohla otěhotnět… Tyto obavy se naštěstí ukázaly jako liché a mě se hned za 14 dnů od prvního pokusu otěhotnět ukázaly na testu jasné 2 čárky a o 3 dny později jsem si nesla fotečku z ultrazvuku s malinkou 6 mm velkou fazolkou.
A tehdy se mi zdálo, že těch 8 měsíců, které před sebou mám jsou nekonečné, už tenkrát jsem se těšila na broučka, ale zároveň jsem byla hrdá na to, že v sobě nosím nový život.
V celku bezproblémové těhotenství provázené opět pouze panikami z toho, že samovolně potratím, z toho, že vyjdou pozitivní testy na vývojové vady a samozřejmě z komplikací u porodu.
Dny letěly a já se přenesla přes všechny „strašáky" těhotenství až k tomu poslednímu. Možná, že právě tím strašným strachem a striktního dodržování všech zá:,–(, jsem dala fazolce v bříšku možnost vyrůst v malého obříka, kterého jsem nakonec nebyla schopna se svou postavou porodit normálně. Porodila jsem tedy neplánovaným císařským řezem.
Tak tedy, že by se vyplnil poslední strašák těhotenství ? Ale ne, i když jsem na porodním sále chtěla radši umřít musím říct, že i veškerá bolest je tatam, když se na mě teď směje ten malý bezbranný človíček, který mě potřebuje. Človíček, který dostal do vínku něco ze mě a z člověka, kterého nadevše miluju. Človíček, kterého miluju každým dnem víc a víc, i když ječí jak nalesy, neboť každý jeho úsměv je vykoupení všech trampot, které provázely celé těhotenství.

Tak to bylo mé roční bilancování.
Musím říct, že tenhle rok utekl jako voda a bohužel mám strach, že teď se celý život tak nějak zrychlí.
Ani jsem se nevzpamatovala z návratu z porodnice a už jsou nám 2 měsíce. Proto nezbývá než si každý den dosyta užít .......

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní  09.08.05 20:13

Jsem prvnííííííííííííí :-)

Iruško, moc hezky jsi to popsala, až mně z toho běhá mráz po zádech. Cítím všechno co jsi popsala, tak nějak podobně, jen s tou vyjímkou, že nás potrápily právě již zmiňované vývojvé vady, ale po odběru plodové vody se ukázalo, že je vše OK. A já si teď víc než kdykoliv jindy uvědomuju, jaký velký štěstí máme, že je naše Simonka krásná zdravá holčička. A Leonka samozřejmě taky.

No, prostě mně to nedalo a musela jsem zareagovat.

Dobrou noc Jerrýsek

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 09.08.05 21:03

Irušo, moooc pěkný deníček. Taky jsem to prožívala podobně. A teď jsem taky čím dál, tím víc unešená z našeho zlatíčka. Je to tak krásné a zároveň taková odpovědnost, když je na mě někdo úplně závislý. Takže stejně jako každá maminka si užívám chvilky nezměrného štěstí, když se usměje. Současně prožívám strach, když se vyskytnou nějaké problémy.

Dnes nás zase po každém kojení trápí blinkání. Už jsem bezradná. Snažím se ho držet ve zvýšené poloze, nechat odříhnout, nechat v klidu (což je dost složité, když po kojení pravidelně kadí), dávám Nutriton. Víte ještě někdo něco? Poraďte, prosím. Je mi ho strašně líto a mám strach, že zase nepřibere :-(

Nějaký pravidelný režim nemáme. Jen v posledních dnech malý usíná kolem 21h, pak se budí kolem 2h, jsme vzhůru do 4 a pak spíme do 6h. Přes den usíná vždy jen na chvilku (cca 20-30 min).

Mějte se.
Petta a Davídek (5t 1d)

 
kari01
Kecalka 334 příspěvků 09.08.05 21:34

Ahojky holky,

omlouvám se, že se vám sem vetřu, ale nedá mi nereagovat na pěkný deníček.
Celý jeho úvod mě naprosto mluví z duše, jak jsem se prala já sama s tím, že není naklizeno jak má a přitom se chci věnovat malému drobečkovi, kterého jsme si tak přáli. Taky se to u nás doma tak nějak zaběhlo, den střídal den a i noc protkaná kojením se stala naprostou samozřejmostí. Taky jsem postupně začala chápat termín „mateřská láska“. Ale opravdu nejhorší na tom všem je, jak strašně rychle to s těmi našimi broučky utíká… :o((( Nejdříve jsem počítala dny, pak týdny, teď měsíce a zanedlouho to bude rok! Opravdu si užívejte miminek dosytosti, ikdyž za nějakou dobu si budete stejně říkat, že jste možná něco prošvihli, protože čas…ten běží neúprosně dál a dál…a mimísci nám rostou ve velké detičky! Uchovejme si v paměti jejich porod, jejich růst a vývoj…protože to nám nikdo nikdy nevezme…ani ten zpropadeně rychle ubíhající čas! :o)

Jarka a Dominika (9měs.) z Listopadek-prosinčátek 2004

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 10.08.05 08:49

Irušo, deníček je úžasný, cítím všechno úplně stejně. Jenom nám to teda nevyšlo úplně na první pokus, ale taky to bylo celkem rychlé a k měření teploty jsem se taky nedostala :-)). Opravdu krásně napsané.

My jsme včera byli v poradně a máme malého otesánka - už má 4330 g a 56 cm, takže od minule, tj. za 3 týdny, přibral 840g. A to jenom kojením a ani nekojím nějak hodně často. Už asi týden kojíme jenom šestkrát denně, ve dne po 3-4 hoďkách, v noci i dýl. No, asi pořád dohání tu svoji trochu nižší porodní hmotnost :-).
Taky jsem se Dr. ptala na to naše blinkání a u nás to bude teda asi hlavně tím, že Mišák strašně hltá a přejídá se. Takže ho mám nechat odříhávát i během kojení a po odříhnutí po kojení ho hned nepokládat, ale dát do autosedačky. Včera jsme to tak aplikovali a musím říct, že neblinkal ani jednou, tak snad to bude lepší (ťukám na dřevo).

Ellen - neboj, nám Mišák usíná večer taky v náručí, četla jsem, že do půl roku se to tak praktikovat může. Nemám to srdce ho někde nechat samotnýho brečet.

Jinak blbnutí v noci a hledání mimča v posteli znám taky, tak je to snad normální, když nás to má víc :-).

Režim teda nijak pevný nemáme, kojíme podle potřeby, jenom počet kojení za den je stejný. Koupeme taky tak různě podle kojení, zhruba mezi 7 a 9, pak nakojím a ukládám. Fakt jsem zvědavá, kdy se to nějak ustálí. Jerýsku to jsi Simonku tak naučila nebo si ten režim vytvořila sama? Docela by se to hodilo, ale nevím, jestli ho mám k něčemu takovýmu nutit.

Všem hezký den
Peťulda a Mišák 6 týdnů a 3 dny

 
Anonymní  10.08.05 08:59

Krásné slunečné ráno!

ELLEN: když jsem při Leonce měla málo mlíka, tak to její kakání nesmrdělo, teda jo, ale tak normálně, ale bylo úplně tmavě zelený až černý. Kdežto teď má Simonka krásně žlutý, takže jsem to poznala podle kakání a řídím se tím i teď při Simonce.

PETULDO: já to Simonku naučila, poradila mě to doktorka takto: přesně po třech hodinách budit (asi tak 1/4 hoďky před kojo), a za dva dny si zvykla sama na tento režim a už se od té doby přesně takto budí.

U nás v Brně to vypadá dneska hezky slunečně. No, uvidíme jestli se nezatáhne. Před chvilkou jsem dala prát prádlo a teď jdu žehlit, mám tam už dvě nevyžehlený pračky, oběd mi donese mamka, takže vařit nemusím. Hurááá , ale zase to žehlení :-(( Chjo!!! Když ono se to samo nevyžehlí :-((

Ahoj Jerrýsek a Simonka s Leonkou

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 10.08.05 09:11

Páni, Irušo, tenhle stav jsem měla včera taky. Taky mě napadlo, jak jsme loni prožívali sladké období plánování…S od­stupem času na to moc ráda vzpomínám. Byla jsem tak natěšená, že se nám to povedlo napoprvé, případné zklamání by mě asi hodně vzalo…

Jo a dneska už máme broučky u sebe…
Jo jo, bude se nám na to hezky vzpomínat.
 NiKi

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 10.08.05 09:48

Ahoj všem!!!! Jerýsku, máš pravdu dneska to vypadá na pěknej den. Mě teda to počasí připadne teď úplně jak na podzim, jako v září. Řekla jsem si, že když bude příští týden pěkně, budeme každej den chodit na koupák, aby jsme využili každou chvilku sluníčka.
Deníček moc chválím, taky mi mluví z duše. Mám takový stavy, že se mě chce brečet štěstím, že je Lucinka zdravá, klepu třikrát, a krásná a vůbec naše štěstíčko. Ať žijou hormony!
Bývalej manžel měl mít Honzíka celej tenhle týden, ale včera mě Honzík volal že má horečku je mu blbě, tatínek v pr… a ať pro něho přijedu. No, kdybych toho bývalýho měla po ruce tak ho zliskám, on má ale 2 metry, tak to by bylo složitější.
Tak jdeme za chvilku k doktorce, ať ho prohlídne, co mu chlapečkovi je. Pak chci jít do města, páč máme v neděli křtiny, a já nemám vůbec nic na sebe! Nemám vůbec ale představu co bych si měla koupit a kam mám jít. S kočárem se do všech obchodů taky nedostanu, připadnete si s kočárkem taky někdy jako slon v porcelánu? ------Brno sraz-jak tedy děvčata? pátek, nebo příští týden? Mě by se hodil ten příští týden víc. Tak co STŘEDA 14.OO PŘEHRADA????? hlasujeme
Zatím pa pa

 
Anonymní  10.08.05 09:53

Téééééééééda,super deníček.Toto období je fakt úžasný,prožívám to už po třetí,ale pořád stejně krásné a intenzivní jako napoprvé.Jen ten strach o ně je pořád a neodejde ani,když budou větší.Ale nemít je si nedovedu představit,něco by mi chybělo.Pro mě je mateřství smysl života-no jo asi jsem velká kvočna.
SRAZÍK-asi to necháme na příští týden co?Jittyy nebude a mě volala kamoška co jsem ji rok neviděla,že v pátek přijede,tak co s tím?Já si ji popřípadě můžu přesunout na jindy,nebydlí zas tak daleko. Tak pište!
 Matty

 
Anonymní  10.08.05 10:12

Jen v rychlosti ke srazíku, taky bych hlasovala pro příští středu. Taky se mi ozvala kamoška, že by chtěla přijet v pátek.

KATKOB. tak vy už máte křtiny, my je budeme mít 18.9. už je máme domluvený v kostele. A kde je budete mít??? My v Žabinách, křtili jsme tam už i Leušku. A co oblečeš Lucince?? Já dám Simonce klasickou zavinovačku, a budu muset koupit nějakou parádní bílou nebo bílo-růžovou soupravičku. Taky nevím co si obleču, ale mám ještě na štěstí čas. Máš pravdu, v Brně je to s kočárkama horší, a nejvíc mě vytáčí, když mě z obchodu vyhodí, že se tam s kočárkem nesmí, to bych je přetrhla jak hada!!!!

Tak čauvec Jerrýsek ( už mám vyžehleno, ufuf:-))

 
Irusa
Kecalka 169 příspěvků 10.08.05 11:11

Ahój,
jsem ráda, že se deníček líbí,a že to prožíváte podobně jako já.

Jo přesně jako slon v porcelánu s připadám s kočárem, to je přesný. Navíc bydlím na vesnici a když chci jít na větší nákup musím navíc kočár naložit do auta. Nikdy bych nevěřila, že vyrazit do města s kočárem je tak složitý, a to se mi naštěstí netýká cestování autobusem nebo tramvají.

Já dneska vyprala opět várku poblinkaného prádla, tak doufám, že to nezmokne, u nás se to nějak mračí.
Zatím ahoj Iruša

 
Anonymní  10.08.05 11:54

Ahojdy,
SRAZÍK-příští týden ve středu 14:00 na přehradě-BERU. Páček-jdu žehlit.
 Matty

 
Anonymní  10.08.05 14:28

AHOJTE,
tiez mi denicek hovori uplne z duse.
Tak nas Misko zatial nemal ani raz prazenicovu stolicu, teraz berie zelezo tak ma na to narok, ale mava ju bud hnedu alebo zelenu, ale dr povedala,ze ked bude priberat to neva. Len ma trapi,ze teraz ju mal zapachajucu.uvidim aka bude dalsia.

Ten zrazik vam zavidim, my uz poriadne ani von nechodime,lebo stale papa,vcera sme vyrazili a hned sme sa aj vracali s krikom a to som mu pred vychadzkou ponukala odstriekane mlieko a nechcel.
A uz som zacala aj ja podavat nutrilon predvcerom som mu dala pred spanim a vcera okolo 15.00.
Idem Miska ulozit von do kocika,zaspal mi na rukach, drzte palce nech sa nezobudi :)))
Pa
Elen a Misko zajtra uz ma 9 tyzdnov

 
andjelka
Povídálka 27 příspěvků 10.08.05 16:57

Ahoj holky,

denicek je super. Taky jsem na to nedavno myslela, ze uz to bude rok, co jsme zadelali na tu nasi vlasatou holku. :-))

Elen - ty davas Miskovi Nutrilon proto, ze mas pocit, ze nema dost mlicka od tebe? Ja porad nevim, jestli mam Emmu prikrmovat nebo ne. Stolici ma totiz porad ukazkovou oranzovohnedou. Akorat ze kadi jednou za 4 dny. Ale to pry neva. Neprijde mi totiz, ze by Emca vypadala, ze ma malo mlicka. Cura tech 6 plen denne, kaka oranzove, kdyz place, tak se z toho vetsinou vyklubou prdiky nebo blinkani, takze me vubec nenapadlo, ze by mohla mit malo jidla. Az ted o vikendu, kdy jsem mela pocit, ze mam najednou z niceho nic lehky prsa a nic z nich poradne neodstrikam a pak ten sok, ze Emca vubec nepribira. Na radu pani doktorky Paulovy (mozna ji znate, ta propagatorka kojeni) se snazim porad kojit a rozkojit to. Mam pujcenou vahu, tak jsem se zdesila, ze Emca behem dne vypije z obou prsou jen 50, v noci tak 80. Bojuju porad s dilematem: na jednu stranu se snazim kojit a rozkojit to zase, na druhou strane samozrejme nechci, aby beruska trpela hlady. Uz jsem ji parkrat dala BeBu, tak to docela slupla. Kazdopadne uz ted treti den silim, protoze ji porad jen prevazuju kojeni a premyslim, jestli ma hlad nebo ne!!! Jak se to sakra pozna??? :-((((
Jo a dr. Paulova tvrdila, ze pry se to stava, ze deti najednou chvilku stoji na vaze. Slysely jste o tom nekdy? Ja ne. Nevim, jestli ji to muzu verit. :-)))))

Jana a Emma

 
Anonymní  10.08.05 17:12

Ahojky holky,

Irus, moc hezky jsi to napsala. Ja taky porad myslim na to, jak se to zda byt davno, co jsem litala do obchodu pro tehu testy jako pro rohliky. Nam se to nepovedlo napoprve, ale ani to netrvalo. Myslim, ze to byly 3 mesice. Pak se mi zdalo, ze tehotenstvi je nekonecne, porad kopa strachu a ted uz ma Tomasek temer 6 tydnu. To leti jako hrom. Myslim, ze jsi to byla ty, kdo mel strach v min. denicku, ze bude mit prsni infekci. Jsem rada, ze ti to dopadlo dobre, ja uz ji mam ted podruhe a zase beru antibiotika. Neobeslo bez horecek, tentokrat to bylo horsi, protoze manzel je az do patku v Chicagu, tak jsem zustala sama. Spala u me kamaradka, kdyby nahodou neco, ale uz je to v pohode. Jenom kdyby se mi ta zatracena bradavka chtela zahojit.
Uz jsem si zvykla, ze doma neni uklizeno jako driv, ze se stravuju na uteku a maluju za volantem.

Vcera jsme byli u doktora a mame 5 333 g. K memu prekvapeni by pry mohl vazit i vic. Me se to zda byt az az. Zapomnela jsem se zeptat, o kolik povyrostl. :-( Ja jsem uz take sahla po prikrmu, jen par ml na vecer (okolo 6), protoze maly, sotva ho odbrknu po kojeni, zacne mi s brekem krouzit kolem podprsenky. A tak je to kazdou hodinu az do pulnoci. Neni to tak kazdy den, ale kdyz se to stane, stoji to za to. Pak mi treba spi i 6 hodin v kuse. Myslela jsem si, ze kdyz ma hlad co hodinu, tak prece nemuzu mit mleko nijak kvalitni ci extra , ne? Kdyz mi da lespon 2- 3 hodky, mam ho hodne. Doktor mi rikal, abych odstrikavala, ale kdyz budu ostrikavat po kojeni, tak to bude naprazdno a kdyz mezi kojenim, tak toho v tom prsu potom tolik nebude pro maleho, ne? Taky jsem se citila vinna, ze jsem mu dala z lahvicky, ale zdalo se mi to byt mensi zlo, nez ho poslouchat jak kvici hladem. Vcera jsem cetla clanky o zvyseni produkce mleka, tak pojedu podle toho a pokusim se nedavat UM. Stolici ma jinak zlutou, nekdy hnedou, tak je to asi v pohode. Prdiky nas netrapi, Tomasek prdi na vsechny svetove strany. :-) Taky si nekdy blinkame, ale ne kazdy den. Petuldo, tak snad to konecne prejde ted, kdyz vis, co mas proti tomu delat. Ja to zkusim taky! Nejhorsi je to v noci, kdyz uz clovek chce jit zpatky do postele hned po kojo, ale jeste musi odbrknout a hlidat blinkani.

Resim stejne veci jako vy. Krtiny za dvermi a nic na sebe. Taky budu muset letet do obchodu na nakupky. A co mam oblict malemu???? Ja zadnou zavinovacku nemam, on by se do zadne na zacatku rijna stejne nevlezl.
Taky vam, Brnandam, zavidim ten srazik, hned bych jela a dala si neco mnam ceskyho.

katkoB- jak je Honzikovi? To je teda spoleh na byvalyho, ze? Vubec se ti nedivim, ze jsi ho chtela zliskat.

Jeste jsem chtela opozdene poprat Lois k narozeninam. Jeste se to pocita, ze? Hlavne zdravi, lasku a stastnou rodinu.

Katkoo- jak jsi na tom? Uz te ta zada neboli, kapacky zabiraji? Musi to byt peklo, tak se brzo uzdrav!

Jerrysku, nechces prijet a nastavit mi rezim u Tomaska, tak jak jsi to udelala se Simonkou? To by se mi hodilo, u nas to zatim nehrozi. A kde vubec beres energii pri dvou malych detech? Prijed, cekam. :-))
Jo, jak jsi se me ptala, jestli bych dojela do Brna........Ja kdyz priletim domu, tak si pripadam jako s retezem a kouli privazana k radiatoru. Mamka by nejradsi, kdybych nesla z domu ani na krok a byla jen s nimi. Ona to nemysli spatne, hodne si chybime, takze ja taktak jdu se starymi znamymi na kafe.

Tak nic, uz je 11 dopoledne a tak bych mela zacit neco delat, ze?

Krasny den vsem,

Makovka a Tomasek

 
Anonymní  10.08.05 17:17

Jani,

me zrovna doktor vcera rikal, ze vaha muze stat, ze to neni nic vyjimecneho. Nemela by jit ale samozrejme dolu. Kdybych byla tebou, snazila bych se to rozkojit, ja to ted delam take a rada bych upustila od UM. No a kdyz to nepujde, tak bychom musely prejit na umelou vyzivu a take by se nic nestalo.
Jis ty sama dostatecne? A odpocivas? Vsechno to ma vliv na kvalitu mleka. Neprodava se u vas caj na podporu tvorby mleka? U nas tady jeden takovy je.

Drzim ti pesti.

Makovka

 
Irusa
Kecalka 169 příspěvků 10.08.05 17:22

Ahoj Jani,
popravdě o tom, že děti někdy stojí naváze jsem neslyšela, ale když Ti to říká doktorka Poulová, tak bych tomu věřila.
Chápu, že se bráníš dávat UM, taky bych chtěla kojit co nejdéle, a tak bych asi postupovala úplně stejně jako ty. Bohužel jestli máš málo mlíčka, tak není jiné řešení než malou přikládat přikládat a zase přikládat - mám vyzkoušeno, že i na ty prdíky pomáhá přiložení k prsu, miminko si podumlá, uklidní se a prý se mu ta pyroklastika či co rozběhne. Jéžiší mi kdybychom málo přibýrali tak mám Jaromírka u prsa pořád ten by byl rád… chacha.
Prsa zareagují na zvýšený odběr mlíčka až tak za dva dny, ale to určitě víš - když si se radila s doktorkou.

Určitě to rozkojíte, kdyžtak máš váhu, tak máš kontrolu okamžitou - kolik toho vypije i jestli přibýrá.
Je jasný, že když to nepůjde, že ji nenecháš hladovět a dáš UM, ale hlavně se tím nestresuj a nic si nevyčítej. Oni i tyhle stresíky mají na tvorbu mléka negativní vliv.
Piješ čaj pro kojící matky ? Já piju od Lerosu - mohu jen doporučit.

Měj se Iruša

 
Irusa
Kecalka 169 příspěvků 10.08.05 17:30

Ahoj Makovko,
ano byla jsem to já.
Měla jsem teplotu a bolo mi jedno prso - bála jsem se že budu mít zánět, ale úplně to odešlo samo během dvou dnů.
Jak se to projevilo u Tebe ?
Díky Iruša

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 10.08.05 17:56

Ahoj,
hezke bilancovani, i u nas to uteklo jako voda a ja se porad nemohla dockat a ted nasi Amalce bude uz 5 tydnu.
Petto: my taky porad ublinkavame, ani krknuti a zvysena poloha nepomaha, ale treba jestli se tvoje mimi moc po kojeni nehybe - nerozhazuje rukama a nozkama a tak??, kvuli brisku a prdikum, pak docela zabira, svazat ho plinou, ono se uklidni a lezi, zbytecne se nenapina a nehybe a tudiz neblinka. A jestli pribira a je jinak celkove spokojeny, hlavu bych si s tim nelamala…
Jinak taky nemame uplne presny rezim, ani mi to neva, kojim, kdyz mala krici, koupeme taky mezi 7-9. pak samozrejme nespime, ale kdyz uz usneme, tak v noci vydrzime i 6 hodin.
Na usnuti nam nejvic zabira kocarek, drncani a cerstvy vzduch, jenze mamka se taky musi nekdy vyspat, takze nemuzeme byt imrvere venku :)
Holky krasne materstvi a zdrava a spokojena mimca.
 Radka

 
andjelka
Povídálka 27 příspěvků 10.08.05 18:11

Holky, dik za podporu.

Cajik piju, taky ten od Lerosu, bastim taky hodne (az moc :-), a stresik se snazim odbouravat. Dneska uz je to lepsi. Uz si rikam, ze UM ma taky sve vyhody. :-) Ale porad si lamu hlavu, kam zmizelo to desne mnozstvi mlika, co jsem mela. Jak mi kapalo na kazdym kroku po celym byte a jak jsem vzdycky na zacatku kojeni postrikala Emce celej oblicej, nez se trefila pusinkou na bradavku. :-))

Makovko - Tomasek vazi v 6 tydnech vic, nez nas byvaly obrik Emca v 10 tydnech! :-) Tak at ti porad takhle krasne roste. Ty infekce v prsou ti teda nezavidim. Taky to nemas lehky. Ja mela prvni mesic problemy s plisni v prsou a taky to nebyla zadna lahudka. Ale aspon u toho nejsou teploty. Takze ti drzim palecky, at je to posledni pripad a uz je vse jen v poradku.

Iruso - jak je to u vas s tim blinkanim? Je to lepsi? Zkouselas Nutriton?

Tak preju vsem spokojene mimisky i maminky. Zitra jdu zase na zatezovy test na cukrovku (na kontrolu), tak se netesim na piti to blivajzu.

Pekny podvecer
Jana a Emma

 
Anonymní  10.08.05 19:30

JANI, praveze Misko mal uz jeden tyzden pachnuce stolice a vtedy pribral iba 40g. Ani toho vela nenaspal a ked som ho na dalsi tyzden zacala prikrmovat odsatym mliekom, tak pribral, stolice boli ok a aj spal viacej.
Ja si myslim, ze mam malo mlieka, lebo aj ked mu dam pit, tak malo prehlta, taha,ale prehlta malo…a tiez necitim uz take naliate prsia ako kedysi, ale to som citala v nejakej poradni, ze to je normalne, ze mlieka je dost, aj ked to necitime. No aj tak neviem. A snazim sa to rozkojit uz niekolko dni a stale nemam pocit, ze by sa to zlepsovalo :(
Ideme sa kupat, pekny vecer
 elen

 
Anonymní  10.08.05 21:19

Ahoj Irus,

u me je to tak, ze jsem se rano probudila a bolelo me cele telo. Ne moc, ale vedela jsem, ze na me neco leze. Ztvrdlo mi prso, bylo cele nalite a od toho zacala bolet cela paze. Ani odstrikavani nepomohlo, asi uz bylo pozde. Pak zcervenalo jako rusky prapor a pridaly se horecky pres 39 C. Takze mi dr. na:,–(ila antibiotika, na horecky jsem jeste brala tabletky a uz jsou pryc. Nejhorsi je to snad jen ty prvni 2 dny s teplotou, pak uz antibiotika zabrala a prso zmeklo. Kojit jsem neprestala, takze mleko je. Nastesti jsem jeste mohla dat Tomaska po jidle spat, takze jsem si i ja lehla. Kdyby my byl rok a vsude mi tu lital, bylo by hur. :-))
To je dobre, ze ti to samo odeslo, snad se to uz nevrati.

Tak papa,

Makovka

 
Anonymní  10.08.05 22:02

Holcinky,

jeste jsem vcera cetla (mozna ze to vite a i delate), ze se ma odbrkavat po kazdem prsu, nekdy se muze i nekolikrat. Miminka bez odbrknuti po prvnim prsu maji pocit sytosti i z nabraneho vzduchu a tim padem pak nemaji potrebu sat a to vede k redukci mleka a hladovym krkum.

Makovka

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 11.08.05 07:58

Ahoj všem maminkám a mimouškům!
Chtěla jsem psát už včera večer, ale přítel si tiskl fotky z pc a pořád mě koukal přes rameno a chtěl vědět co píšu a jak to funguje. Ž8dný soukromí!
Makovko, chudinko to musí být docela záhul mít dvakrát zánět. Já si to vůbec nedovedu představit, že bych měla být sama od rodiny a od kamarádů zrovna v tomhle období, když je miminko. Ale ty budeš asi světák! Já nevím, manžel je američan? A napiš nám, jsou ty američanky vyžraný?
Jerýsku, křtiny máme v újezdě u brna, páč náš tatínek je od tam. Takže bude mít v rodné vísce velkou slávu. Pro Lucinku mám takovou bílou košilku s čepičku, dala mi to přítelova teta, je to po něm když měl on křtiny. Honzíkovi dám černý rifle a takovou modrou košili. Jsem na tu neděli zvědavá, jaký to bude.Vzhledem k tomu, že jsme svatbu neměli, tak to bude poprvé co se naše rodiny setkají. Naštěstí nikdo moc neholduje alkoholu, takže snad žádný faus paux nehrozí.
Jinak jsem dneska zjistila, že náš prťáček spí daleko delší dobu, když je s náma na velké posteli, než sama ve své postýlce. Krmení probíhá teda, že u toho obě dvě usínáme, ale asi se mezi náma cítí líp.
Holky, já mám taky doma jaksi neuklizeno. V čera jsem doma kvůli tomu nadávala a přítel mě řekl, že asi nebudu ten tip na uklízení! No tak mě trošku nazlobil.
jó a koupila jsem si šatky, takový docela pěkný květovaný, že je pak budu moct nosit i jinam. Bylo by mě zase líto koupit si něco moc slavnostní a pak mě to bude viset ve skříní.
Brno, srazík ano ano středa 14.00 přehrada! A asi na nějaké zahrádce ne?! na přístavišti. Jerýsku, ty jsi místní znalec tak urči která to bude. Zatím pa pa

 
Irusa
Kecalka 169 příspěvků 11.08.05 13:46

Ahojky,
koukám, že dneska je tu nějak mrtvo, lae já taky nějak nestíhám. Nakouknu a hned zase letím. Malý je venku s tchýní, tak aspoň spacifikuju domácnost, manžel říká, že si musí koupit lopatu,aby se mohl proházet do kuchyně… taky mi to dycky naštve. Ale někdy ja Jaromírek zlatíčko, a jsou dny kdy s ním neudělám vůbec nic.

Jani, s tím blinkáním je to pořád tak nějak stejné včera to bylo úžasný, protože si za celý den pouze 2× ublinknul, jen tak normálně při krkání (asi vždy 1 lžičku), a dneska ráno mi zas celou poblil.
Ten Nutriton mám koupený,a le ještě jsem ho nedala, há si totiž myslím, že on se přejídá. Ráno jsem totiž u kojení usnula a tak jsem ho nemohla utnout po těch dvaceti minutách jak to vždy dělám. Takže on jedl jedl a najednou blinkal.
Taky už mám všechny rovné plochy, kde se vyskytuje nakloněné - postýlky, přebalováky, kočárek a je to o něco lepší.

A co ty a Emmča. Myslím, žes psala, že jdete zítra do poradny, tak dej pak vědět jak to dopadlo.
Iruša a Jaromírek

 
Anonymní  11.08.05 14:10

Zdravim,
tak neverim tomu,ale zacalo sa mi robit viac mlieka,huraaaa, len dufam,ze to tak nebude iba dnes…
Misko mi dnes spal hodinu a pol na balkone!A uz sa nekojime kazdu hodku.
Hned ma clocek lepsiu naladu.
 elen

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 12.08.05 09:03

Ahoj holky,
už jsem z toho ranního kojo úplně hotová. Spíš než cokoliv jiného se učím vstávat ve čtyři, protože jinak jsem úplně vyřízená.
Vy co kojíte v posteli, jak to děláte?
Vsedě nebo vleže? Vleže nám to moc nejde a vsedě padám na hubu - oči mám napůl zalepený u obojeho… :-((((
P.S. Nejúčinnější je se úplně probudit, čili studená voda na obličej /můj :-)/ a pak kojo.
Kojení v polospánku neovládám…
Hezký pátek maminy a ještě hezčí víkend.
 NiKina

 
Anonymní  12.08.05 09:16

Přeposílám:

9.8. v 12:45 se narodil přenošeneček Tomášek, 3,5 kg, 53 cm. Je to nádherné, voňavé, růžové miminko. Uf uf. Máme to za sebou. Zdravím všechny, Lenka-P a Tomášek.

Mějte se.

Sissi

 
Irusa
Kecalka 169 příspěvků 12.08.05 09:46

Gratuluju Lence k Tomáškovi. Hodně zdravička, štěstíčka a rodosti celé rodince.

Iruša + Jaromírek

Já tedy v noci kojím v leže nejradši. Tak nějak při tom podřimuju. Jenomže zas máme problémy s tím blinkáním. Zkoušela jsem párkrát vstát akojit v sedě na křesílku a to je nad moje síly. Takže si na noční kojo beru zkosený polštářek. Jsme pak s Jaromírkem na nakloněné rovině, a dá se to blinkání zvládnout.

 
Anonymní  12.08.05 10:09

Nikino ahoj,

já kojím v sedě na posteli. Většinou kolem 1 hodiny, pak kolem 5 hoďky.
Celkem to jde - neusínám.

Minulý týden jsem začla učit Marianka večer, že ho po koupání nakojím - dám pusu na dobrou noc a dám do postýlky. Někdy tam musím ještě tak 3 x jít, znovu pohladit, dát dudynu, pak usne.

Bylo to napsaný v knížce, aby se dítě naučilo usínat samo, abychom ho pak ve dvou letech nemuseli držet při usínání za ruku.

Makovko, ať už jsi brzo úplně v pořádku.
Ještě, že jsi tam měla tu kamarádku. Ať ti Tomášek hezky roste a dělá jen samou radost. Až pojedeš do Olmíku tak dej vědět, já klidně dofrčím a dáme kafe a vyfotíme prcky, jo?

Brňandy ten srazík vám taky závidím.

Dnes to vypadá na hezké počasí, tak po obědě vyrazíme.
Manža se vrátí někdy později odpoledne z práce.

Jak vám manžové pomáhají, přes týden, o víkendu?

Můj se moc snaží, uklidí po koupání, zařídí co je třeba. O víkendu je s námi a pomáhá.
V sobotu si dá Maryho do klokanky ráno a jdou spolu nakoupit snídani.

Mariankovi se v klokance moc líbí - venku.
Kouká, pak usne.

Šátku jsem nějak nepřišla na chuť - tak mi tu leží.

Jak trávíte odpoledne, kočárkujete, samotné, se známýma na kafčo na zahrádku????

Večer prcky ještě stále zavinujete, nebo už je necháváte volně?

Zatím pa, pa.
Už se mimoušek ozývá, hrazdička zabrala na 15 minut … .

Sissi a Mary

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 12.08.05 10:35

Moc gratulujeme Lence a Tomáškovi.
Peťulda a Míša

 
Anonymní  12.08.05 10:57

Myslím, že u žádného deníčku jsem nebrečela tolik jako u tohohle, protože ten mi mluví z duše. Taky jsem se bála o svoje mimi už během těhotenství a myslím, že se to nikdy nezmění. Jsem „magor“ a proto se dnes a denně strachuju o děti /3/, aby je něco nepřejelo, aby malá - 8 měsíců- nechytla nějaký virus,aby já nevím co ještě, asi bych měla míň číst o různých nemocech atd…
Ačkoliv nejsem věřící, tak děkuju za to, že jsem měla to štěstí a všechny děti jsou zdravé a krásné i šikovné, i když mi jdou někdy na nervy, přesto si jich vážím už teď v jejich věku, protože jsou fakt bezva. Jen je mi líto, že ten čas tak letí a z těch závislých uzlíčků se za chvilku stanou nezávislí suveréni, kteří si budou muset sami nabít nos, protože dobrým radám od maminky nebudou věřit a budou se muset sami poučit na vlastní kůži. Ale miminko si člověk musí užívat teď a nemyslet na to, co bude za 10 let a více.

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 12.08.05 17:51

Ahoj krásky,
tak jsem konečně osaměla a dobrala se k pc. mám tady celý týden na prázdninách neteř (13), dnes se přidal ještě můj brácha (16) a závěrem druhá neteř (6,5). Ještě chybí poslední neteř a měla bych šest dětí. Naštěstí jsou různě věkově, takže dohromady se zabavili.
Ale nechtěla bych jich tolik.

Co se týká pomoci od manžela, má teď strašně moc práce a ráno odchází v 6.30 a vrací se nejdřív okolo 20.30, to už jsou kluci vykoupaní a někdy i spí. Občas se také potkáme až v noci když jdu kojit. Pomoc veškerá žádná, musím stíhat sama.

Kojím v noci v leže a taky jsem ráno jak po opíci, ale utěšuju se, že je to dočasné a bude líp.

Brouček se mi vzbudil, jdu za ním.

Gratuluji k miminku, to už je posledňáček?

Soňa

 
Anonymní  12.08.05 18:45

zdravíme všechny a hlavně Lenku-P a Tomáška-gratulujeme.U nás už je pár dní večer řvavo,nevím co prďolku trápí,před chvílí se trochu uklidnila apovídá si s motýlem.Můj ji vždy vykládá a malá je z něj hotová,pořád se na něj směje.Já se snažím,ale trvá to dýl,jen ráno se na mě směje od ucha k uchu,zřejmě proto že hned vytahuju kozu-má ze mě prču.Můj pomáhá u koupání,sklízí když je potřeba vezme malou,jen přebalovat si netroufne,ale to ho čeká-chci začít chodit od září do posilovny.Jen jsem tam nikdy nebyla tak nevím jak to chodí.Šátek bych si chtěla pořídit,ale necítím se na úvazy a kdoví jestli by v něm malá vydržela.
Ven chodíme podle potřeby ráno,nakoupit,vy­řizovat,jinak odpoledne jen tak s dětma,kamarádky tu moc nemám tak na kafíčko s nimi chodím,ale jen zřídka.
Zavinovačka- večer zavinujeme,je klidnější,přes den ne,jen když vidím že nemůže usnout.
Teď se k pc moc nedostanu,plno práce a hlavně s dětmi pořád někde trajdám,aby si ty prázdniny užily a neseděli doma na zadku.Vím jaké to je ,s našimi jsem byla pořád jen doma.
Tak se zatím loučím,malá už si mě žádá páček
 Matty

 
Irusa
Kecalka 169 příspěvků 14.08.05 11:35

Ahojky,
koukám od pátku nějak mrtvo, jen nějaké nové fotečky v galerce, ale jinak žádný komentář.

Kde jste všichni ???
Asi si užíváte svých malých broučků a nemáte čas vysedávat u počítače, což úplně chápu. Já mám teď doma na návštěvě tchýni, která vaří a stará se o zahrádku, a pak si ještě odpoledne bere malýho na procházku, takže mám teď volna i pro sebe. Ale v září půjdu na zkoušku, tak bych to měla spíš věnovat přípravě.
Každý den si říkám, že od zítřka už začnu…

No uvidíme. Když večer koukám na malýho jak spinká, tak je mi jedno jestli udělám zkoušku nebo ne.

Sissi já jsem malýho měla v zavinovačce naposled v porodnici. On v ní totiž nechtěl být. V těch vedrech mi to přišlo jako blbost - dost se potil. a pak i nějak rychle vyrost, že už se tam teď nevejde. A pak on při kakání a prdíkování potřebuje kopat nožičkama a to v zavinovačce nešlo a proto plakal. Takže mi zavinovačku vlastně vůbec nepoužili.

Mějte se Iruša + Jaromírek 10 týdnů
Mějte se a dejte o sobě všichni vědět Iruša

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 14.08.05 14:56

Ahoj všem,

Irušo je tu teda opravdu od pátku nějak mrtvo. Já dokonce koukala, jestli už nevyšel nový deníček a komentáře nejsou tam.

My včera absolvovali další celodenní výlet a za chvíli vyjíždíme na týden k našim. Před chvilkou jsem dobalila a dalo mi to teda celkem zabrat, uf. Poprvé jedeme někam na dýl než 1 den, tak doufám, že jsem nic nezapomněla. Ještě jsem si přečetla nový květňátkovský deníček o cestování a musela jsem se smát, jak tam ta holčina popisuje, že jí přijde, že balí úplně všechno, co mimčo má. Tak to já jsem teda sbalila taky, od oblečení přes chůvičky až po kyblík na koupání. Ještě že máme velký auto :-)).

Jinak se mi zdá, že už začínáme mít aspoň nějaký režim a kojíme přibližně v podobných časech, tak snad to není jenom nějaký záchvěv. Uvidíme, jestli to nějak nezmění nové prostředí.

Mějte se všechny s mimísky krásně. Máme vůbec ještě nějakou těhuli?

Peťulda a Míša zítra 7 týdnů

 
Anonymní  14.08.05 16:35

Ahoooj…konečně se udělalo hezky a tak sme odpoledne víc venku než doma.Mezitim jsme ještě zavařovali 30kg okurek a nějaké přesnídávky na zimu takže sem se vůbec nenudila,ale letos je to eště pohoda malý leží příští rok bude hůř.Jinak režim už tak trochu máme a jsem za to ráda,venku spává teda líp než doma a kojíme dle možností všude možně.Také proběhlo první hlídání s kojením z lahvičky a vše ok.Měla sem strach,aby nezačal sát jinak,ale nestalo se tak díkybohu.Sice to nelze praktikovat často,ale když je potřeba hodí se to.Také něco dlužím a to recept na přesnídávku myslim,že ho chtěla KatkaB, ale bude se hodit snad všem.

Takže…originál je takto:
1kg oloupaných a jadřinců zbavených jablek,0,5l vody vše povařit doměkka.Přidáme 150gramů cukru a pak rozmixujeme.V 0,2l vody rozmícháme 1vanilkový puding a vlijeme do rozmixovaných jablek.Povaříme a tím se to zahustí.Plníme do skleniček od přesnídávek a zavařujeme na 80stupnu cca 20minut.Mé postřehy…jablečné nezavařuji máme jablek v zimě dost a v chladnu chvíli vydrží ne teda před mlsným jazýčkem tatky.Nedávám do skleniček od přesnídávky,ale co najdu od majonez atd..z jedné dávky dělávám většinou 2kg je cca 15skleniček záleží na velikosti.
Obměna…
ted sem dělala z meruněk mnam mnam dávala sem více cukru a pak jablečno-broskvovou v zimě se budou hodit,ač si to nedovedu představit,ale budeme začínat s příkrmy.Tak mamky zkuste to a napište jak vám to chutná recept je celkem jednoduchý.

Taak a pro dnešek končím a jdu ven za tím naším kocourem.Pa Nikkol

 
Anonymní  14.08.05 16:39

Teda mám chybku a to Z jedné dávky dělávám většinou 2kg…má tam být málokdy dělám jednu dávku,ale většinou dvě, tak mne omluvte holt mi mléko leze na mozek.Nikkol

 
Anonymní  14.08.05 16:47

Ahjte,

jedna teta s áčkem se hlásí. Já nakukuji, ale nemám co napsat, tedy lenost mě přemůže a nedovolí :) Asi období definitivní únavy. Kdy si vezmu, že jsem od začátku června pořádně nespala…

Karča je zlatíčko, ale chovací mamánek :) Takže přes den mám o zábavu postaráno, ještě že má teď taťka dovču a střídáme se. Pěkně jsme si ji rozmalili, ale kdo by odolal…

Rozebírali jste kakání, no my kakáme žlutohnědá míchaná vajíčka, smradu okolo vždy dost, ale to bych řekla, že závisí na tom, co sním já. A frekvence tak 1-2× za den. Občas mám taky krizi a pocit, že mám málo mlíčka, malá chce po 2hod, teď bych řekla, že si to opět natahuje. V noci vydrží 6hod do prvního kojení, což je dobré a jsem spokojená. Takže jsme nejspíš procházeli nějakým spurtem… A tak když mě to přepadne, udělám čajík na kojení a hned cítím, jak mi těžknou prsa, takže i psychice je to… :)

Slyším ticho :) Jdu vegetit, alespoň na pár minut…

Mirri + Karolínka 2m11d

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 15.08.05 07:46

Ahoj holky, Nikkol díky za ten recept, zkusím ty výživy udělat. Domácí je domácí!!!!
My jsme měli včera křtiny, bylo to krásný. Lucinka celej obřad prospala, nezaplakala ani když jí farář políval hlavičku. Aji následující oslava, nebo spíš slavnostní oběd a posezení pak bylo hezký. Ještě večer jsem z toho byla dojatá, buď to jsou hormony, nebo jsem byla v nějaké nirváně. Teď teda nevím, co je horší.
Sisi, já dávám Lucíka do rychlozavinovačky když je v postýlce a spinká. Zatím se do ní vleze a myslím, že se jí v ní líbí. I když náš tatínek na ni nadává, že z ní dělám kuklu! Je někdy převelice vtipnej!
S jeho pomocí je to taky tak na štíru, asi jak píše čadovka. Do práce chodí o půl sedmé a vracívá se tak v sedm osm. Maličkou hrozně prožívá ale ta hlavní starost a péče je na mě. Někdy mě pomůže, že ji ráno než odejde přebalí. Jo, to se taky lucínek naučil vstávat o půl šesté. To byl můj „sen“ vstávat jako dělnice!
Holky poraďte mě, jak to že mi nejdou ty fotky dávat do galérky? pořád mi to píše, že ten obrázek nejde uplo cosi. Fotky mají tak jedno mega a já nevím, kde je mám zmenšit. Jestli to teda vůbec jde.
Dneska je nádherně!!!! Naštěstí se vrátil Honzíkův sousedokamarád, tak si spolu aspoň vyhrajou a já si dneska dám uklízecí den. Já jim říkám, že jsou teplí bratři, protože se spolu kamarádí od doby, kdy jim byl půl roku až do teď. Vydrží spolu celý dny a nelezou si na nervy ani se moc nehádají.
Makovko, co je s tebou? Snad se ti ty záněty nějak nezhoršily? Pište holky, zatímpa pa
BRNO, co ta středa?

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 15.08.05 08:26

Ahoj holky!

Byli jsme celý víkend u našich v jižních čechách a moc si to tam užili. I jsem si docela odpočinula, babička si užívala hlídání i ranní vstávání:o)

Zánět ledvin už jeskoro zažehnán, dneska dobírám poslední antibiotika. Měla jsem 5 dní kapačky přímo do žíly a teď už týden jen prášky. Zítra jdu na kontrolu, tak snad bude vše v pořádku!! Děkuju moc všem za držení palečků!! Snad jsem z toho definitivně venku, ale záda mám v teple pořád, to počasí taky ničemu moc nepomáhá, tady leje a leje jak z konve:o(

K probíraným tématům, my na noc matýska balíme do deky a převážeme páskem ze zavinovačky. Peřinku si vždy dost odkope a měla jsem strach, že mu bude zima, tak proto ta deka. Taky jsme začali na noc pečlivě zatahovat žaluzie, aby jsme mu protáhli noc, protože jsem vypozorovala, že po pátý už moc nechtěl spát, když bylo venku světlo a dneska vydržel do sedmi, tak to rošku asi funguje.

Kojíme ve dne po dvou až třch hodinách a v noci je jen první spaní 4-5 hodin a pka už taky ne víc jak dvě až tři. takže vyspalá rozhodně zrovna nejsem, vstávám tak 3-4 za noc. kojim v kojícim křesílku u postýlky, je mi to tak nejpohodlnější. mě to ležící kojení nějak moc nejde, bolí mě z toho záda…

Sissi, uložení do postýlky, pusa a dobrou noc se u nás praktikuje taky a docela nám to funguje. On je po tom koupání vždy tak grogy, že to zalomí celkem s chutí:o))

jinak mi šátkujeme v průběhu celého dopoledne, protože tak stíhám krásně obstarat domácnost i práci. Matýsek v šátku chrní i během luxování, vytírání či vaření oběda:o)) Moc se mi osvědčil a nelituju tolika peněz za značkový Vatanai, je fakt super!!

S kojením a dostatkem mlíčka taky občas plaším, ale za měsíc přibral malý kilo, tak snad je to akorát. Potřebovala bych na prsa namontovat měrku:o)) abych věděla co vypil:o))

S čím máme potíž jsou kyčle. Má je nedovyvinuté, tak jsme dostali takový obleček, který mu drží nožičky pokrčené a od sebe, aby se to dohnalo. Bude to mít 2-3 měsíce. Není to žádný med ale dá se to zvládnout, myslím, že mu to ani moc nevadí a už si zvyknul. Hlavně aby to pak bylo v pořádku!!

Gratuluju k dalšímu miminku!! Hodně štěstíčka, zdravíčka a ať rodiče moc nezlobí!!

V galerce jsou krásné nové fotečky, moc vám to holky sluší!! prostě kočky a to těhu už na vás vůbec není vidět!!

Sissi, jak vypadá tvoje jizva po císaři? ještě je taková růžová? ta moje ano a trochu se mi kolem ní ještě hrne bříško, přeci jen ten sval zdaleka ještě není co býval…už cvičíš? já jsem začala na šikmé svaly hned po šestinedělí, ale na přímý se ještě bojím…

Tak se mějte všechny krásně pozdraujte mimísky a pa

Katkaa+Matýsek

 
Anonymní  15.08.05 09:56

Ahojte,
gratulujeme Lenke k babetku.
My sme boli v sobotu na celodennom vylete na chate u svokrovcoch,oni tam prave dovolenkuju. Uz mi tu doma skoro siblo, tak som povedala,ze niekam musime ist.A bolo fajn.

Vcera sme boli iba tu v meste pozriet moju babku navecer a maly sa tam pokakal a potom zaspal a spal a spal,ani sme ho nekupali, zobudil sa az o 23.30. Cely den nespal dobre, asi mal krce a potom,ked sa mu ulavilo, padol unavou.

SISSI my nedavame do zavinovacky. Iba niekedy ked zaspava na rukach,ale to ho potom v postielke odbalim. Ako pise Irusa,ked ho trapia prdiky potrebuje si pokopkat.
Manzel mi pomaha velmi, dokonca uz aj varil,co on odkedy sme spolu ani raz nevaril.Bez neho by som zapadla spinou a umrela hladom :)) Samozrejme aj ja upratujem,ale vela nestiham.

NIKINO ja kojim po leziacky v noci, pri prvom kojeni nezaspim,ale pri tych dalsich pocas kojenia spim. Dnes som skusala prve kojenie v sede,ale nikdy viac.

V piatok sme boli u dr,lebo zas kakal pachnuce a zistili sme, ze pribral az 300g za 7 dni. On si asi vytahal dost, v malych davkach,ale castejsie.

Ake cisla oblecenia uz nosite?
Pa a pekny den,u nas uprsany
 Elen

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 15.08.05 10:21

Ahoj holky,
Nikkol - nevadí tam ten cukr? Jak tady pokukuju po diskuzích, tak cukr by mimča ani neměli a já ho dítku rozhodně dávat nemíním.
Nevím, jestli to má souvislost, ale mě údajně sladili i Sunar, jsem tím cukrem fakt zkažená, protože mívám strašný záchvaty chutí po sladkým a následně migrény… Prostě případ pro psychiatra.
A na takovou závislost nemíním svýmu broučkovi zadělávat..... Děsný.
Přemýšlela jsem o tom zavařování a nešlo by to rozmixovaný ovoce zavařit jen tak? Nezkazí se?

Irušo, je fajn, že zánět je už skoro pryč…
Elen - taky bysme bez manželovi pomoci asi umřeli ve špíně, teda spíš v kočičích chlupech a drobkách po jídle, protože pořád někde jím za pochodu ( a u PC :-DDD)…
No nic, mějte hezký pršavý den a jdu něco uvařit.....
NiKina a Myška, zítra 2 měsíce

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 15.08.05 14:40

Ahojte maminy,

zatím jen v rychlosti. U nás prší už od noci… Takže procházka nehrozí.

Kakání - Elen, malé taky páchne stolice, a prdnutí? To bychom v ten moment umřeli na nedostatek čerstvého vzduchu :) Přesto bych řekla, že nemá problémy s prospíváním a koukám, že Miško taky ne… 300g za týden je slušný :) Mám pocit, že stolička páchne i po tom, co jíme my…

Spaní - já minulý týden koupila spací pytel. Malá se začala odkopávat. A můžu jen doporučit, jsem maximálně spokojená a Karča taky, kope si a já nemusím lítat k postýlce a opětovně přikrývat…

Lesi - času moc není, viď. Přesto netrpělivě vyhlížím tvůj deníček o antikoncepci.

Zatím ahoj, já juknu později.

Mirri + Karolínka

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 15.08.05 14:49

Jo a kojení vleže? Já kojím nejraději v této poloze i přes den. Dokážu přitom udržet malou na boku bříškem k sobě a mám pocit, že si vezme mnohem více, než v sedě.

Noční spaní/vstávání… u nás se usíná kolem 21hod a vstává tak po 6hodinách na kojo, pak co 3hod… Malá je čilá a neuspatelná až tak kolem 9hod, někdy i déle. Takže v tomhle zatím dobré. Po těch 6hodinách ji dávám ještě do postýlky, po prvním ranním kojo už si ji nechávám u nás v posteli. A uspávání? Zadělávám si na problémy, neboť malá usíná nejraději u prsu, ale mě to celkem vyhovuje a už na to vyšetřuji večer čas. Dost často podřimuji s ní…

Mirri

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 15.08.05 17:52

ČERVENČÁTKOVÝ PELOTONEK - 21 chlapečkù a 13 holčiček
18.05.05 - Veronika + František 3,60 kg 49 cm - 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 3,20 kg 51 cm - 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 3,25 kg 49 cm - 1981 02.06.05 - Jana + Emma 4,28 kg 53 cm 37+3 - 1978 - Praha 03.06.05 - Mirri + Karolínka 3,80 kg 53 cm - 1981 - Havlíčkùv Brod 05.06.05 - Iruša + Jaromírek 4,30 kg 55 cm - 1978 - Kladno 06.06.05 - Nikkol + Filípek 3,85 kg 52 cm - 1979 - Náchod 08.06.05 - Matty + Natálka 3,00 kg 48 cm - 1973 - Brno - Liduška 10,Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 3,50 kg 50 cm - 1977 - Sereď/Bratislava
10.06.05 - Mirec + Evièka 3,90 kg 52 cm- 1968 - Brno
11.06.05 - KajaR + Mikeš 4,00 kg 54 cm - 1972 - Karlovy Vary
13.06.05 - Adel + Dominik 3,80 kg 51 cm - 1976 - Brno
15.06.05 - Cadovka (Soòa) + Richard 4,18 kg 52 cm - 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Mysak 3,70 kg 53 cm - 1978
17.06.05 - Andrea + Terezka 3,80 kg 51 cm - Praha
19.06.05 - Sissi + Marian 3,65 kg - 1977 - Vsetín
20.06.05 - Alča + Natálka 3,10 kg 50cm - 1982 - Čáslav
21.06.05 - Katkaaa + Lucinka 3,20 kg 50 cm - 1975 - Brno - syn 10
22.06.05 - Katkaa + Matýsek 3,10 kg 48 cm - 1981 - Praha
24.06.05 - Lesina + Josefka 4,50 51 cm - 1974 - Ostrava - Adlétka 1
25.06.05 - Jittyy + Davídek 3,85 kg 51 cm - 1980 - Brno
26.06.05 - Johanka + Kuba 3,285 kg 53 cm - 1975 - Náchod
27.06.05 - Petulda + Míša 2,90 kg 49 cm - 1978 - Roudnice nad Labem 01.07.05 - Makovka + Tomášek 4,16 kg 52 cm - 1980 - Washington D.C./Olomouc 02.07.05 - Jerrýsek + Simonka 3,80 kg 51 cm - 1977 - Brno - dcera Leonka 04.07.05 - Petta + Davídek 4,00 kg 55 cm - 1975 - Zlín 06.07.05 - Kira + Anetka 3,19 kg 48 cm -1974 - Kladno - syn Adam 8 08.07.05 - Slanka* + Marianka 3,52 kg - 1979 - Praha 08.07.05 - Magrátka + Michal 3,25 kg 48 cm - 1977 - Praha 08.07.05 - Mišice + Mirýsek 3,8 kg 51 cm - 1977 - Brno - Magdalénka 2 09.07.05 - Radulka + Amálka 3,69 kg 50 cm - 1980 - Kladno
12.07.05 - Ayra (Jita) + Matyáš 4,72 kg 54 cm - 1969 - holky 9 a 4
15.07.05 - Ivaanka + Viktorka 3,75 kg 50 cm - 1976 - Ostrava - dcera 7
19.07.05 - Radka + Tomášek 3,55 kg 52 cm - 1975 - Hořovice
20.07.05- Safira (Monika) + Samuel Matyasz 3,56kg 54 cm - 1969 - Havířov - 3 mazlíci 17, 14 a 9
28.07.05 - Gina + Ríša 3,6kg 50 cm - 1977 - Praha 04.08.05 - Agis + Tobias 3,7kg 53 cm - 1977 - Praha 09.07.05 - Lenka_P + Tomášek 3,5kg 53 cm - 1980 - Ostrava

TP 09.07. - Gattinka - 1979 - Praha
TP 10.07. - Espi(Šárka) + asi Anetka - Natálka 2,5 - KV
TP 12.07. - Gabulina - 1974 - Opava
TP 15.07. - Dewey + kulíšek - 1978 - Praha
TP 23.07. - Jajda + Lucinka - 1974 - Praha

LENKO_P Gratuluji k miminku, ať Ti Tomášek dělá jen radost.

To bylo asi naše poslední červenčátko. Zbývající holky mají už dost po termínu a ještě se neozvaly :-(

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 15.08.05 17:53

Takže opět oprava: Máme 22 kluků a jen 13 holčiček.

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 15.08.05 18:17

Ahoj maminky a miminka,

tak nás to počasí pěkně zkouší. Buď jsou neúnosné vedra nebo prší :-(

Ad spaní - Malého jsem do zavinovačky už nedávala, ale minulý týden jsem to náhodou zkusila a nestačila jsem se divit, spí tam totiž mnohem klidněji a déle. Taky jsem zjistila, že když už se při spaní začíná vrtět a já ho šupnu na bříško, tak vydrží klidně ještě hodinku :-))

Ad kojení v noci - u nás tedy zá:,–(ně vleže. Ale jsou to hotové manévry: vleže z jednoho prsu, sednout, odříhnout, věci přesunout na druhou stranu, lehnout, z druhého prsu, sednout, odříhnout, přesunout… :-)))

Ad šátek - Davídkovi se tam líbí, ale jen když chodím. Zatím ho dávám jen do kolíbky, ale už se těším až ho budu dávat do kapsy. Ten úvaz se mi zdá nejlepší a nejstabilnější, ale nepřijde mi vhodný, dokud pořádně nedrží hlavičku. Minulý týden jsme byli na kurzu šátkování a tam nám ukazovali všechno možné. Prima byla krosnička, na chození přírodou to musí být bezvadné.

Ad cvičení - Minulý týden jsem konečně začala cvičit břišní svaly a mělo to obrovský efekt. Na břiše se mi objevily strie. A hooodně :-( Byla jsem tak nas…, celé těhotenství v pohodě a teď 5 týdnů po porodu se ty mrchy objeví. Takže samozřejmě necvičím, aby jich tam nebylo ještě víc :-(

Ad pomoc tatínka - Náš tatínek je přes týden pryč, tak jsem na vše sama. O víkendu mi pomůže s úklidem, koupáním a uspává Davídka. Do přebalování se tedy moc nežene ;-)

Holky, jak to řešíte u doktora? Já se tento týden chystám na návštěvu gynekologa a zubaře a nějak si neumím představit, jak to s malým zvládnu. Hlídání bohužel nemám :-(

Petta a Davídek (dnes 6t)

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 15.08.05 21:17

Petto, já bych k těm doktorům šla s mimčem. Taky nějak nemám hlídání, tak malá se mnou absolvovala prohlídku na gyndě! Když mám mimčo u sebe, připadne mě, že jsou na mě hodnější, ha ha!
Zatím holky pa pa, mám práce ještě jak na kostele. Byla jsem s dětmi na nákupu a ještě nám opět pes pos..... a poč… kuchyň.

 
Anonymní  16.08.05 05:49

Ahooj…k tomu cukru.Nevim,zda by se to bez něj kazilo,ale na množství co se toho udělá ho není moc.Já třeba tu merunkovou musela víc přisladit zdála se mi moc kyselá a to také není dobré.Můžeš zkusit dát toho cukru min.My kdž mrazíme jahody také dáváme cukr kvůli konzervaci takže asi na tom něco bude.Také nejsem moc zastánce cukru,ale radši dám domácí přesnídávku s trochou cukru než kupovanou se spousty éček.Tak co je lepší???Jinak až začnem hamat jogurty tak míním dávat bílou Hollandii ktrá je moc dobrá a zdá se mi taká nejmín chemická.Které jogurty nemíním dávat aspon dokud nebudu muset je Danone a Yoplait to jsou dle mne dvě nejhorší firmy na trhu,ale je to jen můj názor tak mi snad neutrhnete hlavu.
Včera celý den pršelo a tak sme ani patu ven nevystrčili snad dnes bud líp.No,ale čas jít ven aasi zas nebude.Dnes nám totiž odjíždí na 14dnů tatínek do Italie.Vůbec si to nedovedu představit nebyli sme od sebe takto dlouho odloučení aspon 3roky.Porodnici a nemocnici nepočítám vídali sme se denně a to je zas uplně něco jiného.Kdyby tatka nemusel také by byl
raději doma.
Dále mám dotázek nepoužíváte někdo pleny Huggies tymodročervené???My jsme je ted začali používat máme je týden a zdá se mi,že na ně máme alergii.To by nevadilo kdybychom neměli zásobu pod postelí.Předtím jsme měli pampersky a byli velice super.Budu muset se jich asi zbavit,
jelikož malý má věčně zarudlý zadeček z nich a okolo stehýnek vyrážku.Z pampersek ani z látkovek to nemá to už si sem jistá.Takže kdybyste měla některá zájem odprodám na ceně se snad domluvíme.Mám myslim 2balení plus jedno načnuté 5-9kg a pak 9-16kg myslim 3balení.Ach jo to je nakupování dopředu v akcích.Já to tátovi říkala,ale on měl svou hlavu znáte chlapy,že???Včera sem musela jít přihlásit na registr motorku no povim vám katastrofa ta čekací doba.Naštěstí mne papíry vzala,ale zbytek/značku,pa­pírování/ udělá dnes ráno beze mne takže jsem ráda, že nemusím stát frontu znova.Dnes si to jen vyzvednu.Tak snad nedeštivý den a pa Nikkol

 
Anonymní  16.08.05 08:16

Ahoj holky,tak se zase rozpršelo to jsou extrémy:-(((Ale stejně budu muset ven,nebo pomřeme hlady.Jelikož se mi prďolka začíná ozývat tak jen krátce.BRŇAČKY-srazík platí?!?!?!!!
Přesnídávka-jen mě napadlo.Když nechcete dávat cukr nebyl by lepší Glukopur(hroznový cukr)Je přírodní,nejlépe stravitelný a tuším se přidává i do kojeneckého jídla a čajíčků.Snad vadí jen ten řepný cukrťoď mé postřehy a loučím se

Matty

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama