Červenčátka 077: Batole-naše chytrá hlavička

Rodičovství

Téma,které je pro nás v tomto období aktuální jsem opsala z Betynky.Pro některé již známý článek.Pro ostatní třeba trochu inspirace a zajímavých myšlenek.

Děti potřebují,aby se jim rodina věnovala co nejvíc a podporovala tak jejich přirozený vývoj.
Batolecí věk je velice důležitým obdobím pro formování osobnosti člověka.Dítě si nyní vytváří základy pro veškeré modely chování.Zvlášť záleží na tom,aby si bylo jisté,že to,co udělá dobře,bude maminkou nebo tatínkem pochváleno.Pak bude zdravě sebejisté a vnímavé k sobě i okolí.
GENY NEBO VÝCHOVA?
Ve vývoji batolete se kloubí jak vrozené dispozice,tak výchovné působení rodičů.Ani jeden z faktorů není dobré podceňovat.Mnoho informací si dítě přinese na svět zakódované v genech,ale samozřejmě se nenarodí s repertoárem písniček nebo s pravidly sociální komunikace.Ba­tolátka bývají spokojenější a bystřejší,když se jim rodina věnuje,než když si jich nikdo nevšímá a jsou ponechána „napospas přírodě.
VYHÝBEJTE SE NUDĚ!
Zapojte fantazii a vytvářejte podmínky pro zábavně a aktivně strávený čas.V žádné fázi batolecího věku nemůžete nic zkazit,když budete s mrňouskem kreslit nebo malovat,muzicírovat nebo si číst knížku.Učí se tím soustředění.Když dítě uvidí,že vás obrázky a básničky v leporelu zaujaly a že se těšíte,co bude následovat na další stránce,bude také nadšené.U výt­varničení se dítě zpočátku učí tvary a barvy a poznává,co jste právě nakreslila.Pak bude samo fascinováno svým vlastním kreslením.Vždy se zajímejte o to,copotomek vytvořil.Aktivní provozování hudby je jedním nejlepších způsobů,jak podpořit vývoj batolete.Nemusíte umět hrát na piáno nebo kytaru,stačí,po­řídíte-li si tlukací dřívka(vařečky),bu­bínek,tamburín­ku nebo zvoneček.Zpívejte spolu známé písničky a doplňujte je tleskáním a hrou na tyto nástroje.Požitek batolátka z muzicírování může zpočátku trvat třeba jen pár minut,ale i krátká doba má výborný vliv na paměť,fantazii atd.Hudbu můžete také jen poslouchat a zkoušet na ni společně tančit(nebojte se klasické hudby,na děti působí úžasně).Tančení si zpestřete třeba máváním lehkými šátky okolo sebe nebo tím,že do kola přiberete plyšáky.
KDYŽ SI HRAJE
Není příliš vhodné,aby si batole hrálo samo ve svém pokoji.Rozhodně mu připravte hrací kout v místnosti,kde se pohybujete i vy.Blízkost maminky je mu příjemná.Často se mu nabízejte,že si s ním budete hrát,a povzbuzujte ho,když se mu podaří třeba postavit věž.Chválou nešetřete.Všimnete-li si,že už si delší dobu hraje se stejnými hračkami,nabídněte mu jinou.Pravidelně zavádějte nové,rozšiřujte jeho zájmy.Jestliže je pro děťátko nějaká hra příliš náročná a vypadá to,že bude neúspěšné a pak i zklamané,pomozte mu a vysvětlete,že to jistě brzo dokáže samo.Upozorněte na jehošikovnost při jiné hře.Prokládejte vaše hraní láskyplným tělesným kontaktem.Oceňujte jakýkoli nápad ze strany dítěte,i když se vám zdá bláznivý.Zažijete spoustu legrace.
JDEME VEN
Procházka spojená s pro vás nudným nákupem představuje pro dvouletého prcka nepřeberný zdroj informací.(Říkejte mu co dáváte ko košíku):Což teprve výlet do ZOO.Když vyrazíte na pískoviště,navazuje kontakty.Dítě se bude příště i více těšit,když se tam sejde s kamarádem.V prů­běhu celého roku doporučujeme navštěvovat různé zájmové kroužky:cvičení nebo kreativní zájmové kroužky(v mateřském centru).
UŽ MLUVÍ
Zřejmě nejmarkantnějším ukazatelem bystrosti je řeč.Ve dvanácti až patnácti měsících dokáže dítě říct několik slov.Přibližně v roce a půl spojí dvě tři slova do jednoduchých slov.Ve dvou a půl letech obvykle skloňuje a používá předložky,ve třech letech už umí kolem tisícovky slov.Rozumí ale mnohem víc.Ze začátku se ptejte:Kde je táta?Co je to?A odpovídej­te.Říkejte si spolu,jak dělají zvířátka.Stále na něho klidným hlasem mluvte-povídejte mu třeba,co zrovna děláte.Zpívejte si spolu.S většími batolátky říkejte básničky-když už je ovládá,udělejte občas chybu,bude vás vesele opravovat.Když vám chce něco sdělit,vždy se na něj dívejte.Zdůrazňujte předložky.Postupně vybírejte náročnější pohádky.Povídejte si o svých pocitech.
KAŽDÝ MÁ SVÉ TEMPO
aždé dítě se vyvíjí svým vlastním tempem.Rodič může vždy nadání konzultovat s psychologem,který mu poradí,v čem je dítě skvělé a v čem naopak potřebují podpořit.Pokud rodič zjistí,že jeho dítě nemá na to být nadprůměrný,má jej s láskou přijmout takového,jaký je.
12-15m:hrajte si s kostkami různých barev a tvarů.Pozorujte dění na ulici a napodobujte zvuky.které ulice vydává.Často se mazlete.Říkejte krátká a rytmická říkadla.
15-18m:podporujte dítě ,aby jedlo samo lžičkou.Při kontaktu s dětmi jej podněcujte,aby půjčovalo hračky, a buďte trpěliví,když se při tom vzteká.Zkoušejte hry s míčem.Upozorňujte na různé barvy a seznamte ho s jejich názvy.
18-24m:zkoušejte spolu třídit hračky.Aktivně dítě zapojte do svlékání a oblékání.Nechte ho "pomáhat“při domácích pracech.
24-28m:zkoušejte spolu navlékat korálky na nit.Povídejte si,co jste včera dělali.Poté zaveďte řeč,na to,co jste dělali před 2 týdny,a snažte se,aby si dítě vzpomnělo.Mluvte správně,nekri­tizujte výslovnost dítěte.
28-36m:pořiďte bezpečné kulaté nůžky,ať dítě stříhá papír.Klaďte otázky typu:co se stane,když…?Dítě by mělo předvídat.Vys­větlujte význam neznámých slov.
Doufám,že jste si početli a nechali se něčím inspirovat.I pro mě měl tento článek spoustu dobrých rad a návodů.Ač jsem člověk hudebně nenadán,teď si s Matyášem zpíváme a tancujeme u toho.K malování se brzo také dostaneme,to umím líp než zpívat.Jsem zvědavá,kdo bude víc umazaný.O tom,že se na ulici zastavujeme u každého auta,motorky nebo tramvaje,vám ani nemusím popisovat.Určitě to znáte sami.O zvukách,kte­ré vydávám,se radši ani nebudu rozepisovat.No a mazlení je kapitola,kterou snad ani nemusím rozebírat.Není nad to přitulit toho svýho broučka a opusinkovat ho.
Z komentářů vím,že náš deníček je plný láskyplných,o svá batolátka pečujících maminek.Všem nám přeji,ať nám ta naše dítka rostou v usměvavé,vy­rovnané a kamarádské človíčky.Věřím,že až budeme slavit druhý-batolecí-rok,spoustu z Vás už budu znát osobně.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 06.08.06 09:26

Ahoj..

jsem první !!!

Oluska a Martínek

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 06.08.06 09:51

Ahoj :)))
druhá!!!! Jdu číst, sice jako odebíratel Betynky a Maminky určo přečteno, ale není na škodu si počíst znovu :)))  

Pááá Loisí

 
Inge
Extra třída :D 10813 příspěvků 06.08.06 11:15

Hmm, tak jsem zapnula počítač, že pošlu deníček, který jsem v noci smolila a hrouda mě předběhla. Tak až za týden…

 
Safira
Kecalka 360 příspěvků 06.08.06 14:20

čtvrtá :-))) Hroudo super deníček a určitě poučný :-). I když se přiznám že mám dny kdy se mi s prďolkou hrát nechce,ale musím jinak by se ukňoural :-)).Nejradši má když mu stavím z lega a on to může bourat,pak čtení z knížky jak dělá které zvířatko akorát to ještě nechce opakovat jenom se u toho chechtá :-). A mazlíme se snad celý den to mám zase já nejradši a oslintané pusinky jsou moc prima.
 Monika

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 06.08.06 17:08

mám to za 5 :)
Já zatím napíšu komentář, který mám uložený a nešel mi poslat :
jinak musím dočíst a budu ještě večer reaovat dál :)
Ahoj holky,
Tak předně musím napsat Hroudě, že ten odkaz je fakt bezva a možná se tam sejdem, Hroudi, nějakou takovou wellness dovču si představuju!!! Kdy jedete?

 

Jinak nejde mi vůbec přihlášení od té doby, co se emimi upravuje.

 

Dáši - mluvení hlavně na „K" musí být sranda a že dává Eliška už pěkně slova dohromady, tak to je tedy moc šikovná! Kafíčko, já bych určo dorazila, obzvlášť, když je takové celkem fajnové počasí, stačí napsat, kdy máš čas. A ten Mothercare to byly teda fakt bezva slevy!! Já nakoupila tři hadříky v Nextu a doma jsem zjistila, že mi naúčtovali o dvě stovky víc než měli, no nemám já smůlu :)

 

Kiro - tak jsem si až teď přečetla vaše peripetie s průjmem a hlavně, že jste to zvládly a Anetka je už v normálu - ale máš to všechno zmáknutý (banán, mrkev, rýži, borůvky)!, že jako víš, co máš dávat
Momentálně máme taky dost opruzenej zadecek, ale zjistila jsem, že když je v pampers plenách, tak se jí to uzdraví mnohem dřív - dávám rybilku a jinak pleny z tesca

 

Katkob - teda s psíkem by mě asi trefilo, ale mě by vosa nebo včela asi napadla, našim psům už se to hodněkrát stalo, horší by to teda bylo s tou pomocí. S tou velikostí, mám sice menší velikosti, protože jsem mrňavá, ale jsem opravdu objemná a neforemná :), ale už na tom trochu pracuju.

 

Adélko - máš asi fofr, viď, když jsi po tak dlouhé době v ČR. S tím dýcháním je mi tě moc líto, snad se ti to brzy zlepší! A gratulujeme Tomáškovi k chození!! A že jste v Americe všichni bohatí jo, haha, no někteří lidé jsou fakt úsměvní s názorama :)

 

Oluško - taky moc chválím postel. My brzy budeme taky vybírat nějaký nový nábytek, stěhování se nám blíží, i když se mi moc nechce L. Teď ještě čtu že má Martínek nějaké problémky, tak ať to nic není a je brzy jako rybička

 

Peťuldo - Míšovi to moc sluší s novým účesem, mně se teda líbil i s delšíma vláskama, ale to dělá hlavně ten jeho krásnej úsměv! A máš vybraná moc krásná jména.

 

Jo, taky jsem chtěla napsat, že jsem začala cvičit, páč to moje tělo to je hrůza :/, no, zatím jsem to vydržela týden (podle buď fit v archivu CT) a bolí mě teda svaly jak na brise tak na stehnech, tak snad se do roka dostaví výsledky, haha

 

Pití - Amálka teda toho moc nevypije, jak kdy, ale i s mlíkem to litr dá. Pijeme pouze vodu, já jé to sladké moc nechci dávat, ale ono jí to ani nechutná.

 

Petto - soucítím s tím kojením. U nás, je to tak týden, Amálka mi tahá za tričko a hudruje „ma,ma" a pěkně se vzteká - jako ať jí dám prso - na cucání, dělá mi to tak 5× denně, no a v noci taky vyžaduje, ale asi to utnu, abych se taky vyspala.

 

Medo - taky prosím recept na odstavení :), dej vědět, jak jste na tom. Julinka je šikulka a konečně líp papká! A další odvážlivci :), tak ať se vám zadaří, jak si to naplánujete. A autorita já taky teda nejsem žádná :)), fakt hrůza, když říkám, nedělej, neházej, neotvírej, nestrkej, netahej, nebouchej, nevyndavej - taky máme úsvěv od ucha k uchu a děláme to - a just jo - dál :)

 

Inge - ahoj z dovolenky nedovolenky :), napiš detaily. Honzík je šikulínek, a za chvíli bude mít rok!

 

Safiro - máte doma veselo teda ale :) a další mimi? Tak to teda fakt smekám!!

 

Holky, máte taky někdo komáry? Amíšek je šíleně poštípaná, já jsem právě nechtěla nic moc chemického používat, ale asi budu muset, doporučíte mi někdo něco???

 

Pohlaví - já jsem byla na 95% přesvědčená, že budu mít kluka (ale manžel chtěl šílené jméno a na tom trval!) já jsem se ve skrytu duše modlila, aby to byla holčinka, no a nakonec to vyšlo :) jinak říct bych si to asi nechala, já jsem strašně zvědavá!

 

Slani - vítej doma, Maruška je mooc šikovná, u nás taky vede mimi, Amálka ho moc ráda vyhazuje z kočárku (dostala od babi k narozeninám)

 

Maty - Natálka je teda taky šikulka na mluvení -  má vás doma hodně a to jí nutí, viď.

 

Soni - já chci taky do lázní!

 

Jerrýsku - jakou buchtu jsi měla? Já miluju koláče borůvkový s drobenkou, mňamkaaaa. Zdravíme Lejinku a Simíska!

  

To je snad vše, co jsem chtěla, a budu ješte dočítat!!

  

R. + A.A.  

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 06.08.06 17:34

Ahoj

RADULKA - moc děkujem.. Průjem dneska vypadá už o moc lépe, nechci to zakřiknout, ale asi se to vrací do normálu.. No postel se fakt upřímně strašně moc těším.. Jo a jinak jsem četla něco o tom, že jsi začla chodit cvičit, takže ode mě velká pochvala, taky bych se měla k něčemu dokopat, protože to chce zpevnit..

ad komáři - jo taky máme a malý je taky poštípaný, koupila jsem Fenistil..

Oluska a Martínek

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 06.08.06 18:43

Šestá? Jsem v první desítce?
Soňa

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 06.08.06 18:45

Ahoj,
díky  Hroudě za deníček, přečtu a víc napíšu později, až uložíme Mišáka.
Jenom  - nepatříme už fakt spíš do těch dětských?
Zatím pa a večer se ještě určitě ozvu
 P

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 06.08.06 18:52

Ahoj holky,
byli jsme dnes v Brně, kluci chtěli jít do kina na Piráty z Karibiku, bohužel manžel nezaregistroval, že je to s titulky a Vašek se ohromně bavil:))
No já jsem si nadávala, celou dobu, ten film měl 2,5 hodiny a malý to chození po obchodech fakt zbožňuje:)). Koupila jsem si knížku, je pěkně tlustá, ale fakt už jsem nic nečetla ani nepamatuju. A poradila mi ji kámoška, prý je super a co jsem měla zatím čas přečíst pár stránek (zamčená na záchodě) vypadá good. Navíc je Ríša nějaký protivný, ráno se vzbudil s pěkně zahnisaným očičkem, v autě se poblinkal a jenom kňourá. Kocourek.
Já mám o vývoji dětí do 5 let knihu, je to tam docela dobře popsáno, co kdy učit, jaké hračky jsou vhodné pro který věk a tak. U nás teď jednoznačně vedou kelímky. Případně přidám lžičku a zabaví se na docela dlouho. Každé ráno ťapká do Vaškového pokojíčku, vyleze si na první schodek a volá „aši“.
Radulko máš můj obdiv, po Vaškovi jsem cvičila poctivě,  měla jsem postavičku super vypracovanou, ale teď jsem normálně neschopná.
My zase chceme příští víkend vyrazit do Liberce, do Babylonu, jsme taková vodní rodinka, tak jsem zvědavá, je to sice daleko, ale snad tu cestu zvládneme.
Tak zatím Soňa.

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 06.08.06 20:11

Ahoj dnes ještě jednou J
ještě musím napsat, že zatím nezvládám nový styl psaní a nevím tedy, proč mám takové divné řádkování v minulém příspěvku a taky ty divné ikony, to měly být smajlící :))) Tak mám dočteno. My byli od pátku u tchánů, já mám teda dost, vždycky přijedu úplně vycucaná a nasr… 

Hroudi - zajímavý deníček a na dovču bych klidně jela s váma :) 

Adalajdo - Ondra je šikulka, kolik toho umí povědět. Jak píšeš o té medicíně, čínská (ne hoeopatie a léčitelství), konkrétně jehličky pomohly mojí tchyní (bolesti zad), tchánovi (senná rýma) no mému mužovi taky nasennou rýmu (nějaké kapky), ale s vážnější nemocí zkušenosti nemáme, ale taky si spíš myslím, že je to placebo, jak píšeš a je třeba tomu prostě věřit, jak píšei Slanka. Ale za zkoušku to určitě stojí.   

Oluško - přejeme ať se vše s Martínkem vrátí do normálu. jaké plavečky sis koupila??         
Na komáry jsem spíš myslela jako prevenci, abych předešla těm kousancům, používáš něco? 

Kiro - taky moc gratulujeme ke krůčkům!!! Jinak hovinka snad v lednicce vydrží až do pondělí ne? :) haha, se u toho fakt mlátim 

Magrátko - kde lítáš? :ú) První genetický scre­ening, to už jsi na konci prvního trimestru? Teda to fakt utíká.. 

Slani - my jak jsem psala povídáme, ale rozumím tomu jen já a manžel :) takže tak žhavé to není, neboj :), ona je to spíš hatmatilka než mluvení. Tak teď čtu, jak si Marianka šla „sama“ lehnout, teda ta je šikovná, já tohle asi nezažiju, mé dítě teď řve už 15 minut :)
A vstáváme pořád třikrát a napočtvrté už kompletně, hrůza ne
Slani díky za tip na pleny, zrovna jsem si říkala, že dlouho nebyla akce, my je minulej tejden museli koupit za tech 260, ale i tak tam naběhnu a koupim tři balíky. 

Katkob - haha jakej klub důchodců ?:))), hele, lidi jsou nespokojený normálně od přírody a furt brblají, já jsem toho taky důkaz. Honzik je šikovnej, je vidět, že máte krásný vztah a prosim tě, komu jsi ty emaily posilala? :)))))
Jinak v ZOO jsme byli ve čtvrtek a bylo to moc hezké, je to tam fakt krásně udělané i ta indonéská džungle!
Jóva, Lucinda vypije tolik mlíčka? To my nedáme ani ráno a večer dohromady, ale když jí chutná, proč ne 

Elen - vítej zpět, Miško je teda šikulka, se ti brzy osamostatni :))). Jinak „robime to bez ochrany tiez", ale ja další děcko taky zatím nee, uz musim zajit pro nejakou antiko. Jsem nezodpovědná, co :( 

Jerrýsku - užijte si s holčinkama výlet.!   

Loisí - Vojtík to je taky velkej šikulínek, my máme papkání teda zatím od mamky, nevím, kde by to všude skončilo :) A uvař mi taky jedno presíčko, s mlékem prosím :) 

Marki - ahoooj , vítejte z výletu, jak bylo u babičky??? 

Soni - ať je Ríšulka fit s očičkem, a to chození po obchodem s malým děckem to je fakt utrpení, soucítím s tebou. Kino taky dobrý, četl to Vašikovi aspoň táta :) ?

Tak to je snad vše, samozřejmě zdravím vás všechny moc moc mamky červenčátkové!!

Raduš a Amelinka

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 06.08.06 21:33

Zdraví Vás jedna praštěná mamča :D ** 
a to trefená do hlavy. Dnes jsem byla u babči s malým na oběd a do kuchyně nám vletěla vosa, no na tom by nebylo zase nic tak nenormálního, ale moje bábi jak vidí jakýkoliv hmyz tak zhysterčí. Chňapla mucholapku a tu vosu pěkně rozdivočila, no a co jiného než že mi vosa vlétla do vlasů. Tak jsem trhla hlavou a BUM PRÁSK přímo do futer. V tu chvíli jsem viděla všechny svaté a teď mám nad spánkem bouli jak trám :))) Naštěstí mě neďobla, ale bábi hned jako kde ta vosa je, že nás štípne a že jde s Vojtim pryč, že ho už nesmím dát na zem … A já na ni klid, vem si Vojtika do obýváku a já ji najdu a vyženu. NO samo že vosa byla v kuchyni na kachličce, tak jsem ji plácla botou a vyhodila. To jsem ještě dostala vyhubováno, že ji beru, že je živá a že mě štípne … No sranda s mojí bábi, fakt, na tohle ona je expert! ****
Radulko:posílám ti jedno presko s mlíčkem a k tomu zákuseček :) Hele to ať se ti dobře cvičí :) Já taky cvičím s Buďme fit s ČT, mám to nahrané na videu (dokonce mi to má manžel předělat na DVD), ale poslední měsíc flákám :))) No ty vedra jsem užívala jinde než u TV. Co se komárů týče, tak jich moc nemáme, ale na dovču jsem koupila alespoň Fenistil gel, kdyby náhodou štípali. A taky se přidávám k mamulkám co nepoužívají žádnou ochranu, taťka si dává pozor (PRÝ) a já zatím mimi nechci, tak příští rok se zařadím do snažilek. ****
Cadovko:ať se Ríšovi brzy spraví očko a pokud pojedete do Liberce tak si to užijte. ****
**add. průjem:
Oluško, KIRO nám na průjem pomohl BIOPRON Junior (psala tu o něm už MirkaV), 10 sáčků stojí 150,–Kč. Dávala jsem Smectu, dietku a nic nezabíralo. Tohle nám hovínka hezky upravilo a po mešíčním srajdění máme zase tuhé kak :) U Dr. jsme s tím byla a neshledala nic vážného, prý to máme od zoubků. No naštěstí je to už za námi.  

No nic hlava pobolívá, tak se jdu vyhřát do vany a do hajan. To děštivé počasí mi moc dobrou náladu nepřidá, ty vedra byly přece jen lepší.  

Zdravím všechny :)  

Loisí a Vojtí

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 06.08.06 21:42

Ahojky,
tak jsem tu dneska ještě jednou :-)
Pokud jde o pohlaví březňátka, tak jsme to nakonec domuvili tak, že si to nechám říct jenom já, manža chce překvápko a nikomu jinýmu to taky nepovím. Jenom jsem zvědavá, jak to vydržím, haha. No, pro mě bude asi fakt lepší, když se smířím radši dopředu s tím, když by to náhodou nebyla Barunka.
Makovko, to si teda tu návštěvu užíváš :-(. Tak snad tě to astma brzy přestane trápit a uvidíme se v Praze. Jenom holky hoďte už nějaký termínek, ať konečně můžu oznámit manžovi, kdy že nás tam poveze :-))). Hm a jsem teda zvědavá, jestli budeme mít nakonec obě ty Tomášky :-).
Téda holky, vy máte takové mluvky, Mišák toho teda nakecá taky hodně, ale takovým jazykem, kterýmu nerozumím ani já :-). Nejoblíbenější slovo je momnetálně „dije“ hehe. Ale musím se pochlubit, že už konečně začínáme tak y chodit, takže snad přeci jen do školy po čtyřech nepolezem :-))).
Medo - tak přeju rychlé snaženíčko, ať se tu zástupy těhulek zase rozšíří :-).
Kiro - máte roční míry skoro jako my. A už jste vpohodě?
Magratko - gratuluju ke screeningu a k fotečce, já už chci takýýýýýýýýýýý.
Slanko - mě se taky kudrlinky líbí, ale Mišák měl vlásky rovné a hlavně už fakt dlouhý a bylo mu v tom horko. Tohle je i tak nějak praktičtější. Jo a Manuška je teda fakt šikovná, že si tak hezky řekne o spinkání.
Katkob - klidně nadávej a k důchodcům ještě nechoď :-)). Jinak Honzík je fakt šikovnej, bych se taky chlubila.
Ellen - tak super, že jste si tu dovču tak užili. A Miško je fakt šikovnej, že tak hezky sám papá. Tak jsem zvědavá, kdy nám nahlásíš // :-)).
Lois - taky už papáte sami? No ti vaši drobečci jsou fakt šikulky. A příhoda s vosou teda fakt dobrá.
Oluško - neboj, ono nějaké hezké počasí určitě ještě dorazí a bazén si užijete.
Radulko - Barunku jsem chtěla už hrozně dávno, je to prostě moje vysněné jméno pro holčičku. A mminule jsme se rozhodovali mezi Michalem a Lukášem, takže teď  by to byl ten Lukášek.
Soni- tak snad bude Ríša brzo vpořádku.
Takže všechny moc zdravíme a šípková růženka jde opět do hajan.
Peťulda, Mišák a březňátko (zítra 8tt)

 
hrouda
Kecalka 179 příspěvků 06.08.06 21:53

Hezký deštivý večer.
INGE-já jsem myslela,že další deníček bude až od Jerrýska,tak jsem něco sesmolila.Ale na ten Tvůj se už určitě všichni těšíme.
RADULKO-klidně se přiřaďte.Jedeme 12.8.-19.8.Budu moct ráda,že bych už konečně někoho poznala osobně?My jsme si objednali Vital týden-nějaké procedůry zdarma.
LOIS-to musela být pořádná šlupka.Určitě už Ti někdo pofoukal bouličku?Mě štípla vosa,když jsme byli na pizze a  ta mrcha mi vlezla do boty.
CADOVKO-kdy přesně se chystáte k nám do hor?To jedete celá rodina?Kdyby to nevadilo a měli jste chvilku,mohli by jsme se ve městě na chvilku sejít
Dneska jsme jeli do Prahy koupit na sedačku hrací pultík,až pojedeme na dovču,aby měl Maty něco na hraní.Ta cesta byla hrozná.Do Prahy jsme se vraceli s chalupářema a zpátky lilo jako z konve.To zase bude potop.Myslím,že už by mohla ta voda stačit.
Tak klidný večer,jdu spinkat?
Hrouda+spinka­jící Matyáš

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 06.08.06 22:07

Cafte,
mame super denicek. Vy sa s detmi hrate cely den alebo ich nechavate aj same sa hrat? Lebo ja teda nemam cas byt stale na 100% len pri Miskovi…a potom mi to je aj luto, lebo su dni, ked mam toho vela(napr.teraz ked nam robili okna) a fakt sa mu malo venujem, a potom si to vycitam, ze bude zaostaly a ze nemal dostatok podnetov na rozvoj pocas dna. Ale zas sa mu to snazim vynahradit na dalsi den.
A tiez ma stve, ked mu zaspavanie trva dlho(hoci sa mu chce velmi spat, vidno to na nom), lebo vtedy sa s nim ani nerozpravam a on len vymysla a ja sa robim, ze spim, lebo to na neho najviac plati. Ked si ho zacnem vsimat, tak zacne viac vymyslat a zaspava este dlhsie. A ked zaspava aj 45 minut, tak si hovorim, ze 45 minut chudak nic poriadne nerobil a zas ma napada, ze bude zaostaly :)) Ja viem, je to smiesne, ale ma to fakt stve. Dufam, ze to nebolo velmi chaoticke, ale musela som sa vyrozpravat niekomu, kto ma snad pochopi :) a mozno ma rovnake myslienky…
Ste na tom podobne?
A teraz o inom:
Misko sa najradsej hra s klucmi, stale by buchal s niecim, ma velmi rad knizky, je neuveritelne kolko veci uz pozna z kniziek a vie ich ukazat. Dnes som mu spravila auto na tahanie a ucila som ho, ako ho tahat :) Najprv cuval a tak ho tahal, aby videl ako ide auticko za nim a potom sa naucil aj normalne ist dopredu a ked prisla babka, tak hned sa predvadzal ako ho vie tahat. Tie deti su taky maly herci. Len by sa predvadzal.
Si predstavte, ze sa Misko uz vie aj vycikat, ked mu poviem. Vcera pred kupanim som ho dala na nocnik a hovorim mu nech cika a on tlacil a velmi sa mu nechcelo, tak vycikal taku trosku, ale cikal :)))   

Tak som sa tu vyrozpravala a idem docitat denik 76, lebo som fakt uplne mimo.
Pa
 Elen

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 06.08.06 23:05

Som totalne vystavena a nedocitala som vsetko, bolia ma uz oci.
Matty, paaaani moji, tvoja mala teda uz pekne hovori! Tolko veci co uz vie. Sikulka
Adalajdo, je mi hrozne luto, ze sa vas drzi take nestastie. Ondra je tiez pekne ukecany! Ja len ziram kolko tie vase deti hovoria.  

Makovko, ze by klima v Amerike bola lepsia? To je sila. Dufam, ze to uz je ok a uz si len uzivas dovci.  

Som tu jedina, ktora dava dietatu pit iba kojenecku vodu??? Aj ja pijdem vodu, nemam rada tie sladke žbrndy a okrem ineho je to fakt na smad najlepsie a na zuby tiez. Misko ma nastastie vodu rad a pije jej vela.
Uz fakt koncim.
Elen    

 
DD
Kecalka 337 příspěvků 07.08.06 00:43

Ahoj holky,  

zdravím vás při upršené neděli, musím souhlasit s Lois, že mi ta vedra skoro vyhovovala víc. Teda nechápu proč by se to počasí nemohlo konečně ustálit tak na 24 stupních bez deště. Aspoň pár týdnů, doufám, že to babí léto napraví.     Hroudi moc hezký deníček. Betynku i Maminku sice kupuju, ale zatím je doma spíš hromadím a těším se až je přečtu. Vypadá to, že na ně budu mít čas nejdřív v důchodu. Ale možná i dřív protože Eliška ted už asi 10 dnů pravidelně každý den spinká odpoledne od dvou do čtyř. Snad jsem to teď nezakřikla. Tak to toho i docela dost stihnu udělat. Také ti děkuju za tip na hotel, vypadá hezky. V termínu od příští soboty to ale nestíháme, ale snad nám to vyjde později.   Slani Marianka je šikulinka, aby si dítě samo ukázalo, že chce jít spinkat - to je určitě sen každé z nás. No a na nějaký ten drink jsi samozřejmě zvaná. Jo a díky za tip na Tesco pleny. Skoda, ze jsme den před akci nakoupili pár balíků.  

  Radulko zítra ti poslu sms a domluvíme se. Jo a repelent vhodný pro děti mám pro Eli MOUSTIDOSE - 100ml repelentní mléko ve spreji. Je určený pro děti a je to francouzský výrobek.

  Kiro - to první& to druhé dítě jsem také četla asi před půlrokem (i sem jsem vám psala o této knížce a doporučovala ji) no a stejně jak píšeš jsem se válela smíchy snad při každé větě, kterou tam ta paní napsala. Také jsem si ji půjčila v knihovně.   Markivítej zpátky. Jsem zvědavá na zážitky ze Slovenska. To že sis moc neodpočinula si dovedu představit. Cizí prostředí s těma našima prckama je vždycky pěkný „záhul".   KatkoB: k tomu mléku: Eliška vypije za den 500ml Nutrilonu, ráno po probuzení dostane 250 a večer před spaním taky 250ml. K tomu mimo jiné přes den spořádá 1 Activii bílou a většinou i trochu mléčné Hipp kaše. Zkoušela jsem jí „přilepšit „ pribináčkem nebo slazeným tvarohem, ale sladké pokrmy odmítá. Jsem za to moc ráda, doufám, že jí to vydrží dost dlouho, aby nebyla jako maminka, která je na sladkostech závislák.   Loisí historka s vosou mi silně připomíná moje zážitky. Teda až na tu bouli. Já jsem totiž když vidím v pokoji vosu také hysterka. Dřív mi skoro nevadili, ale ted co mám Eli si hned představím katastrofický scénář, že ji určitě píchne do jazyka a nebo se někam schová a Eli na ni sedne…zkrátka už jsem letos zneškodnila asi 10 vos.   Petuldo k tomu termínu srazu s Makovkou: Jestli to mám dobře zapsané bude Maky s Tomáškem v Praze v týdnu od 14.8. Asi musíme počkat až který den se bude hodit jí nebo jak to naplánovat jinak? Když tak holky pište který den by se vám hodil nejlíp, at to nějak domluvíme. Nám je to zatím jedno, přizpůsobíme se.   Ellen: jak píšeš o tom věnování se Miškovi - já to mám stejné jako ty. Jsou prostě dny, kdy mám plno práce, která nejde odložit a pak mám výčitky a nato jsou dny, kdy jsem s Eliškou skoro pořád a věnuju se jí o 106. Myslím si, že je to uplně normální a rozhodně nebude Miško zaostalý, když si bude chvilku hrát sám. Pokud vím, tak naše mamky nás často nechaly v postýlce obeskládané hračkama, aby stihly udělat plno práce a také nejsme zaostalé, že jo.
Eliška také pije kojeneckou vodu - sem tam jí k ní přidám trošku Hipp jablečno hroznové šťávy. No a já jsme na tom taky tak - piju vodu bez bublinek. A kafíčko a víno. To jsme si ted začali dávat s manželem poslední dobou každý večer.  

Eli se naučila posílat pusinky - a tak to ted dela furt dokola. No a taky nam dnes tancovala kalamajku - teda samo, že v tom jejim provedeni. Mota se kolem dokola s rukama nahore a trepe rucickama. Videla ve zpivankach jak tam tancujou a tak zacala taky. Je to bezva jaka je s tema rocatkama uz sranda. Dnes jsme se fakt hodne nachechtali.  

Mějte se hezky  

Dáša a Eliška 13 měsíčňátko

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 07.08.06 01:26

ranní průlet
Ellen, Petulda - souhlasím s Váma, už je na čase opustit miminkovské deníčky a přesunout se do těch dětských.   Petulda - já také doufám, že ještě nějaké to hezké počasíčko bude, no a když nebude, holt se využije příští rok :D   Lois - no vidíš, na to jsem zapomněla!! Nám teda moc nezabral..   RADULKA- plavečky jsem si po dlouhé době pořídila jednodílné, jsou hnědé s oranžovým lemováním a takovým kroužkem mezi prsama :D. K těm komárům - no síťka do okna na ně nezabrala, takže se dala zase pryč, už jsem přemýšlela, jestli mu nepořídit nad postýlku nějakou moskytiéru.., přípravky do zásuvky nepoužívám nebo něco podobného.   Oluska a Martínek

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 07.08.06 08:35

Ellen,
i já dávám Vojtimu jen vodu, sladké pití vůbec nechce. Čajík pije občas a taky mu moc nejedou, takže voda vítězí. Taky mám ráda vodu, popř. v zimě čajíčky. Jinak mi moc sladké pití taky moc neleze. Ještě si občas vypiju minerálku.  

Pa Lois

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 07.08.06 09:43

Ahoj..

No kde jste kdo..? Představte si, že dneska u nás dokonce svítí sluníčko a včera pršelo celý den. Jinak dnes kakání O.K., tak snad už to bude dobrý, ještě mu nechám nějakou dietku. Malý dneska zatím celkem o.k. a neteřinka taky, malý pobíhá po obýváku a hraje si, malá sedí a kouká na telku a já sleduji oba, aby náhodou něco nevyvedli..Včera k nám měla přijet babička, ale nepřijela, protože jí nebylo nějak dobře.

Oluska a Martínek

 
Safira
Kecalka 360 příspěvků 07.08.06 11:00

Ahoj všem
tak u nás byla zase hrozná noc Samík se pořád v noci budí :-( já už chci spát aspoń pět hodin v kuse!!!!
Ellen já se taky prckovi nemůžu věnovat celý den na 100procent a Miško je moooc šikovný téda už se ti vyciká na povel a dovedný je taký hodně takže zaostalý není určitě :-)))).A u nás je výhoda starších sourozenců hlavně Kristýnka si s ním hodně vyhraje,je to moje sluníčko :-). A my taky uspáváme i hodinu a tak že po vykoupání už ví že nejde na zem a je pouze v postýlce,má tam svého pejska a když začne kňourat tak ho vytáhnu dám prso a když neusne tak jde zpátky do postýlky a někdy usne až na počtvrté :-).
Oluško to je fajn že se kakání Martínkovi zpravilo. A já se taky musím dokopat už do cvičení jsem celá taková se třepající :-).
Loisí tak to bylo u bábí fajn pozdvižení co?To u nás vyvádím já když nám vlítne vosa domů a boule musí bolet auuu tak leduj a Radek ať pofouká bouli.
Marki gratuluji k úspěšnému za­končení prvního trimestru toto letí a dej fotečku do galerky ať se pokocháme miminkem.
Petuldo už taky 8 týden neboj za chvilku budeš mít taky testy za sebou a fotečku mimíska u sebe a u nás v galerce :-)).
Já na komáry používám jako prevenci tea tree oil krém namažem si nohy ruce obličej a komárovi to smrdí a ani si u nás necucne :-)).A nad postýlku je taky dobrý dát kapasníček pokypaný levandulovým olejíčkem.Jednou tady byla o tom diskuse a zatím je to ok.
Už nevím na co jsem chtěla reagovat tak posílám pozdrav Jerrýskovi,Kat­ce, Mede,Makov­ce,Slance,Kiře,Ja­ně,Adalajdě a všem ostaním červeňátkovým maminkám
 Monika

 
Safira
Kecalka 360 příspěvků 07.08.06 11:04

Jé já se spletla néé Marki ale Magrátka :-)

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 07.08.06 11:18

ach jo, asi jsem to zakřiklá.. V sobotu a v neděli a dnes ráno, kakání o.k., ale teď dvakrát po sobě zase průjem!! Mě už fakt picne, jsem to asi zakřikla či co..

Oluska a Martínek

 
born
Kecalka 238 příspěvků 07.08.06 11:55

Ahoj vsem.
Ja jsem u vas poprve. Muzu se pridat k vasemu denicku? Mam 13-ti mesicneho Zbyndu a obcas vas ctu, hodnekrat jste me i pomohli v ruznych vecech.
Clanek je moc-moc uzitecny. Obcas kupuji betynku, ale tohle jsem jeste necetla.
Na genach hodne zalezi, ale stejne hodne se to da upravit, zvlaste prave v batolecim veku. Aspon ja si to myslim na rozdil od meho manzela. Ja jsem molekularni biolog a manzel taky, ale v tomhle mame rozdilny nazor.
Preji vsem penky den.

 
Inge
Extra třída :D 10813 příspěvků 07.08.06 12:04

Ahoj holčiny, zdravím při pondělku.

My máme tenhle týden takový „doktorský“. Dnes musíme načůrat do zkumavky kontrolní vzorek moči - to jsem zvědavá, kolik budu uklízet hromádek a loužiček. Na zítra jsem sebe i Honzíka objednala k zubaři (+ musíme odevzdat tu moč), no a v pátek nás čeká vyšetření na nefrologii. Doufám, že nic nenajdou a kéž by nám už vy:,–(ili ta zajišťovací antibiotika.

Holky, dneska jsem viděla Honzíka poprvé stydět se. Byla jsem na úřadě nechat si ho zapsat do pasu, vyplňovala jsem žádost a Honzík se tam promenádoval do kanceláři. Pak vešla nějaká zaměstnankyně a začala na něj mluvit a dělat ksichtíky, no a Honzík se hned otočil, vyrazil ke mně a schoval se mi za nohu :)

Oluška - Vy si s tím průjmem fakt užíváte. Nám stačil ten náš jeden zážitek, který skončil v nemocnici (to Honzík ztratil cca půl kila).

Hrouda - Manžel bych v sobotu pryč, Honzík usnul a já sedla k počítači a nostalgicky zavzpomínala, co bylo před rokem a neplánovaný deníček byl na světě :)

Srazík příští týden - Já bohužel můžu pouze ve čtvrtek 17.8. nebo v pondělí 14.8.

Slanka - To jak si Marianka řekla, že chce spinkat, to mě fakt dostalo, je to opravdu velikánská šikulka.

Pití - Já dávám vodu, zkoušela jsem i různé čaje a dokonce i šťávičky, ale Honzík stejně pije jenom když se mu zachce a přijde mi, že je mu úplně jedno co, takže dostává kojo vodu (teď už nepřevařenou).

Petulda - To jsem fakt zvědavá, jestli to vydržíš a manželovi to neřekneš. Já bych to fakt nezvládla. P.S. Taky bych moc ráda pro Honzíka ségru, ale když bude (někdy) bráška, tak aspoň ušetřím za oblečení :)

Marki - Kde jsou tvoje slibované zážitky???

Holčiny, končím, jdu zkontrolovat Honzíka na zahrádku. Mějte se.

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 07.08.06 14:48

Makovko - jasně, že jsem myslela Lukášky, jsem nějaká zmatená :-)))

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 07.08.06 14:57

Ahoj

Inge - takže zítra budeme držek palečky.. Jo, taky když jsme skončili v nemocnici, tak ubral něco kolem 700 g..

born - takže Vás tu vítáme. Napište o sobě trošku více - kde bydlíte, kdy se přesně malý narodil (kolik vážil a měřil), ať tě můžeme přidat do seznámku.

Oluska a Martínek

 
Inge
Extra třída :D 10813 příspěvků 07.08.06 15:25

Od jedné se snažíme načůrat do zkumavky. Naše statistika: 3 loužičky, 1 hromádka, 0 ml ve zkumavce … hmm tak nevím

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 07.08.06 16:17

Ahoj,
hlásím se už od včera doma, ale zaviroval se nám počítač a tak musím k mamce.
Dovolená super, jen to počasí… A dnešek už vůbec nekomentuji… Slovy pan Komárka ze samoty u lesa… chčije a chčije : )
Jo a máme miminko : ) Tedy psí… Yorkšíračku Ellinku : )))))
Ozvu se jak jen to půjde, snad se mi to podaří odeslat. A v za týden mi to brácha odviruje…
Pa Mirka a Karolka

 
born
Kecalka 238 příspěvků 07.08.06 16:20

Dekuji za uvitani.
Zbynda se narodil 25 cervna v Podoli. Vazil 3049 g. Vypudili ho trochu drive, proto ze jinak by to asi uz v brisku neprezil. Takze jsme meli planovany porod, ale dopadlo vsechno dobre, Zbynda roste a uz rok je za nami.
Ja pracuji 3 dny v tydnu a silene se mi po nem styska.
Bydlime na Praze-10.
Tak to je kratce o nas.
Ira + Zbynda

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 07.08.06 17:09

born- ještě délku, jak byl malý dlouhý, teda jestli ho měřili.., pak to vložím do seznámku…

Holky, normálně u nás neprší, ale svítí sluníčko, ale je děsnej vítr, ale venku je docela chvilkama příjemné teplíčko..

Oluska a Martínek

 
hrouda
Kecalka 179 příspěvků 07.08.06 18:38

Ahojky.
Nejdřív u nás vítám Born.
Olusko-přihraj taky něco k nám,nebuď chrt.U nás snad prší už od včerejška.Teda teďka zrovna přestalo,ale nevím na jak dlouho.Tak foukej,foukej­.Prosím Tě zkopíruj někam seznámek,já zapomněla,ale hlavně to neumím.
Marki-vítám z dovči.To jste byli na tom Slovensku na Rematě?A jaký to bylo,četla jsem,že odpočinek nic moc.
Jinak k hraní-taky si s Matym nehraju celý den.Když on je takový samostatný.Se mnou si vydrží hrát jenom chvilku,když ale blbneme,tak to vydrží o dost dlouho.To zase já odpadávám.Maty si vezme třeba kabel od chůvičky a snad 15min si ho vydrží prohlížet,oku­sovat,přehazvat z jedný strany na druhou.Taky jezdí se vším,co najde(krabice,pře­pravka..)po zemi.Teda teď má jednu knížku s říkadlama a tu si prohlížíme dlouho,asi se mu líbí moje recitace a zpívání ha,ha.
Dneska jsme měli "mokrýůden.Do­poledne jsme byli plavčit.S malou nehodou.Matík mi uklouzl v šatně a spadl na záda a bouchl se do hlavičky.Boule sice žádná,ale plakání bylo dost.Fuj,to jsem si připadala jako macecha.Když doma chodí,aniž by zavrávoral,tak je člověk trochu nepředvídaví.NO a pak jsme šli po odpol.spánku k očnímu.Maty byl schovaný,jenom já jsem měli dost starostí se sebou.Abych nešlápla do toho největšího proudu vody na silnici a abych měla deštník správně natočený.Cesta zpátky už byla v pohodě.Tolik nepršelo a nefoukala a Matík usnul(to asi to koupání).
Tak jsem něco napsala,zdravím všechny,jdeme si číst.
Hrouda+Matyáš s knížkou

 
hrouda
Kecalka 179 příspěvků 07.08.06 18:40

Taky se přidávám,že by jsme mohli do dětských deníčků.

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 07.08.06 18:57

Peletonek:

18.05.05 - Veronika + František 3,60 kg 49 cm - 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 3,20 kg 51 cm/ 6m: 8,5 kg 70 cm - 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 3,25 kg 49 cm/ 6m: 8500 g 70 cm - 1981 - Pardubice 03.06.05 - MirkaV + Karolínka 3,80 kg 53 cm/ 6m: 9,22 kg 68 cm - 1981 - Havlíčkův Brod 04.06.05 - Oluska + Martínek 3,00 kg 49 cm/ 6m: 7,01 kg 68 cm - 1981 - Plzeň/Chebsko (Velká Šitboř) 05.06.05 - Meda (Simona) + Julinka 3,31 kg 49 cm/ 6m: 7,47 kg 71 cm - 1977- Praha 06.06.05 - Nikkol + Filípek 3,85 kg 52 cm/ 6m: 9000 g 70 cm - 1979 - Náchod 07.06.05 - Sylva + Matouš 3,5 kg 49 cm/ 6m: 7,43 kg 69 cm - 1974 - Č. Budějovice - František 6 08.06.05 - Matty + Natálka 3,00 kg 48 cm/6m: 68 cm, 7200 g - 1973 - Brno - Liduška 10, Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 3,50 kg 50 cm/ 6m:7,78 kg 69 cm - 1977 - Sereď/Bratislava
15.06.05 - Cadovka (Soňa) + Richard 4,18 kg 52 cm/6m: 9100 g 80 cm - 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Myšák 3,70 kg 53 cm - 1978 - Pardubice
18.06.05 - Janab + Daneček 3,18 kg 50 cm /6m: 8,6 kg 67 cm - 1968 - Brno
19.06.05 - Sissi + Marian 3,65 kg 52 cm - 1977 - Vsetín
21.06.05 - Katkab + Lucinka 3,20 kg 50 cm/6m: 7800 kg 69 cm - 1975 - Brno - Honzík 10
22.06.05 - Valli + Martínek 4,15 kg 54 cm/ 6m: 9,3 kg 75 cm - 1982 - Třebíč
25.06.05 - born + Zbyněk  3,049 kg - Praha 10
25.06.05 - Jittyy + Davídek 3,85 kg 51 cm/ 6m: 7,26 kg 72 cm - 1980 - Brno
25.06.05 - Marki + Mareček, 3,34 kg 51 cm /6m: 8,28 kg 70 cm - 1975 - Libčice nad Vltavou
26.06.05 - hrouda + Matyáš 3,50 kg 50 cm - 30 let - Liberec
27.06.05 - Petulda + Míša 2,90 kg 49 cm/ 6m: 6,8 kg 66 cm - 1978 - Bílina - TP 19.03.2007 01.07.05 - Makovka + Tomášek 4,16 kg 52 cm/ 6m: 9,2 kg 74 cm - 1980 - Washington D.C./Olomouc + TP 06.01.2007 02.07.05 - Jerrýsek + Simonka 3,80 kg 51 cm/ 6m: 7,76 kg 69 cm - 1977 - Brno - Leonka 3 04.07.05 - Petta + Davídek 4,00 kg 54 cm/ 6m: 7,2 kg 73 cm - 1975 - Zlín 05.07.05 - Dáša + Eliška 3,37 kg 50 cm/ 6m: 7,03kg 65cm - 1974 - Praha 06.07.05 - Kira + Anetka 3,19 kg 48 cm/ 6m: 7,46 kg 66 cm - 1974 - Kladno - syn Adam (96) 08.07.05 - Slanka* + Marianka 3,52 kg/ 6m: 7,82 kg 66 cm - 1979 - Praha 08.07.05 - Magrátka + Michal 3,25 kg 48 cm/6m: 8400 g 68,5 cm - 1977 - Praha + TP 06.02.2007 09.07.05 - Radulka + Amálka 3,69 kg 50 cm/ 6m: 6,95 kg 68 cm - 1980 - Kladno
10.07.05 - Makča + Martínek 3,10 kg 50 cm/ 6m: 8 kg 71 cm - 1980 - Jince u Příbrami
12.07.05 - Ayra (Jita) + Matyáš 4,72 kg 54 cm/ 6m: 8,370 kg 73 cm - 1969 - ? - holky 9 a 4
15.07.05 - Paraplíčko + Julinka 2,8 kg 50 cm/ 6m: 6,815 kg 67 cm - 1976 - Brno
19.07.05 - Radka + Tomášek 3,55 kg 52 cm/ 6m: 8,57 kg 70 cm - 1975 - Hořovice
20.07.05 - Safira (Monika) + Samuel Matyasz 3,56 kg 54 cm/ 6m 7,8 kg 70 cm - 1969 - Havířov - 3 mazlíci 17, 14 a 9
20.07.05 - Janka + Barunka 3,10 kg 50 cm/ 6m: 6,4 kg 68 cm - 1978 Horní Cerekev
12.08.05 - Inge + Honzik 3,78 kg 53 cm/ 6m: 8,5 kg 73 cm - 1979 - Praha

-------------------------------------------
Příště uvidíte:
St - 9.8. -
St - 16.8. - Jerrýsek - Postřehy z naší dovolené,
St - 23.8. -
St - 30.8. -
St - 6.9. - MirkaV - „mišmaš“ : )

… nic není závazné, změny k lepšímu vítány, předbíhání po domluvě dovoleno …

hrouda - tak foukám a foukám, se divím, že k Vám ještě nic nedorazilo :D Jinak jsem s peletonkem čekala, až budu mít všechny informace, ale to neva, vložím ho teď tak rozpracovaný a potom se zase upraví..

Oluska a Martínek

 
paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 07.08.06 19:37

Ahoj holkyyyyyy,
snad mě nebudete nadávat, že jsem tak strašně dlouho nenapsala. Četla jsem deníčky i spoustu komentářů, ale od toho května se toho tolik událo. Celý květen jsem pracovala, každičkou volnou chvilku jsem trávila nad projektem, v červnu zase práce se střídala s odpočinkem na chatě. Pak si v půlce června moje babička zlomila nohu, takže nebylo moc pomyšlení na zábavu a jezdilo se do Svitav do nemocnice a bohužel na konci června zemřela na zápal plic. Bylo to dost smutné, na konci května slavila 85. narozeniny a byla naplánována na 15. července velká rodinná oslava, kde by si ještě oslavila babiččina sestra 80. narozeniny a zrovna ten den to vycházelo na Julinčiny 1. narozeniny, takže by to měla i ona s plnou parádou. Bohužel 28. června babička zemřela a místo velké rodinné narozeninové oslavy byl na začátku července pohřeb. Babička si ho přála v kostele, takže to trvalo i s hřbitovem skoro 2 hodiny. Martin i malá jeli samozřejmě na pohřeb do Jevíčka taky, ale zůstali v chalupě, pro malou by to nebylo, a zúčastnili se až hostiny.
Na začátku července jsem dokončovala projekt (díky některým chytrákům bylo měsíc zpoždění) a pak odjela na týden na chatu, kde si Julinka spolu se mnou, Martinem, babičkou a dědou oslavila své 1. narozky. Škoda že ještě nemohl přijet můj brácha se švagrovou, protože brácha měl koncert, přivezli tedy dárky už na pohřeb. Tchán narozky přišel oslavit na začátku července, protože pak jel pryč. Jediný kdo Julce ani nepopřál, byl švagr se švagrovou - kozou. Se švagrem mám fajn vztah (on má Julku rád), ale se švagrovou mezi námi pořád zůstává taková nepříjemná stěna. No už jsem o tom psala dřív. I když jsem je potkala, tak se ani nezmínili, a to bydlí o 2 patra níž. Švagrovou zajímá jen její půlroční Honzík a děti kamarádek, Julinku a mě bere jako cizí - kráva. Ale nemrzí mě to, já od ní nic nechci a jednou si to třeba s ní vyříkám, teď na to kašlu. Hlupák zůstane hlupákem.
Po Julčiných narozkách jsem s ní zůstala týden na chatě, kde se přeci jen daly lépe přežít ta vedra. Ale i tam to vedro pronikalo. 22.7. jsme se vrátily a já začala chystat na hory. Do toho zmatku a vedra si ještě zase vzpomněli v práci a já běhala i tam. Musela jsem taky Julce zavařit sebou obědy, protože ona kupované „konzervy“ nejí. Byla to fuška, ale podařilo se, ale přeci jen jsem to pro jistotu skladovala na dovolené v autoledničce.
Od 29.7. do 5.8. jsme tedy pak byli všichni tři na dovolené v Jasné v Nízkých Tatrách. Byla to paráda, téměř každý den jsme po Julinčině dopoledním schrupnutí a obědu vyráželi na túry. Julka si užívala v krosničce a já jen musela dodávat grahamové plátky. Martin nesl Julku a já pořádný batoh s vodou pro nás a s věcmi pro Julku - svačinu, zásobu čaje, přebalování a náhradní oblečení. Bylo toho vždycky až 6 kg. Nejvýše byla Julka na Chopku - 2024 m.n.m.
Teď se zase aklimatizujeme :-) a já se rozkoukávám.
No nic, už je to pěkné dlouhé. Ještě k Julce, sama si umí stoupnou bez držení a krásně s jistotou stojí, sama slézá z postelí a také ujde bez pomoci tak metr. Každý den se zdokonaluje. Je také ukecaná, kromě už dávno používaných „mama“, „tata“, „baba“, „dědě“ a „pe“ (pes), teď hodně často používá „mňam“, když má hlad nebo na něco chuť a taky když vidí jídlo v obchodě nebo při vaření a když jí něco obzvlášť chutná. Do svého slovníku zavedla „dííéé“ (dívej), „tika“ (světýlka), „kou ko“ (kocour), „koko“ (kolo - tedy vše co je kulaté) a obzvlášť super je „kejka“ (auto, autobus). Jinak říká různá jiná slova, která je zatím obtížné přeložit. Na obrázcívh pozná různá zvířátka a věci, učí se tvary a umí strkat různě velké myšky myšky do děr v sýru (skvělá dřevěná hračka). Uff … už mě nic nenapadá, musím se zase jít věnovat Julce, jinak mně vypne počítače - to umí taky :-D

Tak tedy dodatečně přeji všem červenčátkovým batolátkům všechno nej nej nej ke krásným 1. narozeninám. Taky všem těhulkám, ať miminka v bříšku krásně rostou a ať si to těhulkovství užijí :-)

Mějte se krásně a brzy zase AHOJ

Paraplíčko a Julinka (1 rok 3 týdny a 2 dny)

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 07.08.06 23:51

Tak nazdárek děvušky :-) 
Asi nejdřív vyseknu pár komentářů spíše k posledním příspěvkům:     Inge - tak čůrat do zkumavky, to musí být velké dílo. Nám se nedaří nočník, natož zkumavky. Škoda, že nevymyslel nikdo nějakjou navlíkací zkumavku (nebo s navlíkacím koncem),která by se chlapečkům schovala do plínky. Úspěšnost by byla jistě zaručena, ne? 

Radulko - čáutě, držím pěsti ať to cvičební úsilí vydrží co možná nejdéle. No a koukám, že u tchánů je ti vždy „dobře", tak to stěhování do jejich blízkosti je asi noční můrou, že? 

Cadovko  - tý jo vy pojedete takovou štreku jen kvůli koupání v Liberci? Babylon Nebabylon, asi bych jela nejblíž do Letňan :-)  
Born -vítám molekulárniho biologa! Tak to je zajímavá práce. Studovalas na FCHT v Pze nebo v Pardubicích? Teda pokud jsi nestudovala jinou fakultu. Jo a rodily jsme ve stejný den na stejném místě, jen ten porodní sál asi nebyl stejný :-) - já porodila v 9.46h. Jak zvládáš práci 3 dny v týdnu se Zbynďou? Dáváš ho do jeslí nebo máš jiné hlídání? A jak to chlapec snáší? Vyzvídám, že? Ale pořád nevím, zda zvládnu cca za půl roku částečný prac. úvazek. 

Paraplicko - no totéž jak zvládáš práci a Julinku, co hlídání a jesličky? Chopok - jste fakt dobrý!!!! Klóbrc dolu, máte asi i dobrou fyzičku. To fakt Julinka vydrží celou túru v krosně? Ale je asi jednoduché jí pustit na travičku, aby se protáhla. Registruju, že máš asi práce nad hlavu, celkem chápu, že nemáš čas moc psát do deníčku - prostě správná mamka vytížená na 100%. Babičky je mi líto, ale dožila se úctyhodného věku. Mohu jen popřát upřímnou soustrast.

Ellen - tak já taky stále nestojím u Marečka, nechávám ho aby si hrál sám a dokonce jsem si všimla, že když si hraje sám má větší trpělivost pozorovat detaily a prohlížet si kostičky a různý blbostičky, prostě jede vlastní zájmový program. A když se k němu přidám, začně dělat hlouposti a chce se honit kolem stolu. Když mu ukazuju knížku, zas u ní nevydrží a chce utíkat. Zkouším ho, aby mi ukázal,kde má např. nosánek, ale on si radši ukazuje na mouchu a mě ignoruje. Mouchy ho fascinují. Uspávání je celkem bez práce, ale když je moc rozdováděný nechce si lehnout. Pak volíme stejnou metodu - lehneme si vedle na postel a děláme, že spíme. Často tak usneme všichni.   Pitíčko - kupuji Hami a Hipp šťávičky a ředím je vodou v poměru max. 60ml štávy na 330 ml vody, někdy i méně šťávy. Takže max. 18% šťávička. Občas dávám i obyč. Vodu a nebo čaj ze sáčku (Dětský čaj -Leros) - ale ten musím nechat schladit a to zabere čas. Většinou se dopije rychle a rychle se dělá nové pití. Marek vypije tak těch 300-400 ml, někdy o trochu víc někdy méně. 

Komáři - v ložnici otvíráme pouze to okno,na kterém je přidělaná síťka -nikoliv ta nalepovací, ale rám se síťkou. Ta nalepovací síťka je aušus, pořád se odlepuje.

No a v dalším komentáři něco o nás. Akorát to nemám ještě dopsaný, takže o pár hodin později…možná by to vyšlo na deníček, ale koukám, že Inge už čeká na středeční termín.

Pá, Marki a Mareček

 
born
Kecalka 238 příspěvků 08.08.06 00:50

Ahoj Marki,
ja jsem studovala vysokou skolu v Kijeve na Ukrajine, ja nejsem ceska. Sem jsem prisla delat phd a zatim jsem u miminka:). Vlastne chodim do prace proto, abych si to nejak dodelala. Hlida Zbyndu tchyne. Myslim, ze nezvladam to moc dobre. Na konci pracovni doby zacinam byt protivna a nervozni, chci domu, prijdu, a zbynda je uplne v pohode s babickou. Hlida jeho takhle od sedmi mesicu. Ma to sve plusy a minusy. Obcas mam pocit, jakoby to dite nebylo jenom moje:), a mrzi me to. Materska zarlivost asi:) Chodim tri dny v tydnu do prace, ale myslim, ze by me stacili a i dva. Kdyz jsem uvazovala o jinem hlidani, tak jsem premyslela o miniskolkach, ale nevim zatim o zadne, ktera funguje. Videla jsem to jenom v televizi. A je to spis pro starsi deti.
Ja jsem rodila kolem jedne, nepamatuji si presne, ale mam to nekdy napsany:).

 
born
Kecalka 238 příspěvků 08.08.06 00:56

V Praze uz neprselo a vysli nam seikspirovske slavnosti!
Pro seznamek: Zbynda mel delku 49 cm.
Ira + Zbynda

 
Makovka
Kecalka 326 příspěvků 08.08.06 09:32

Tricata osma !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!
Ahoj holky,
ani jsem nedocetla stary denicek a je tu uz novy. Tak hroudi dekuju, zpetne to doctu.
Prazandy, hodilo by se vam sejit se 22. nebo 23.8. ? Ja Prahu neznam, misto bych nechala na vas, dojela bych kamkoliv. Treba nekdy dopoledne?? Co rikate?  

Tomasek rve, tak musim zase jit...........  

Papa,  

Adéla  

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 08.08.06 10:07

Ahoj mamčí!
nebudu dnes adresná, jen se vyjádřím k tomu datumu k pražskému srazíku!
Makovinko my s Manuškou toho 22. ani 23.8. nemůžeme. Jedeme 18.8. k babičce a vracíme se až 27.8. Termín kdy bychom mohly je teda kdykoliv a kdekoliv ode dneška až do 17.8.
Jestli já to propásnu budu moóóóocinky smutná…:-(((.  

Holky, Marianka dneska vstávala až v osm hodin! To je náš rekord, normálně totiž vstává kolem 5:45-6:15:-). Škoda jen, že jsem byla od 6:15 vzhůru, páč nám taťka vstává do práce. O víkendu byla samozřejmě vzhůru v půl šesté:-). Asi dneska dospávala ten včerejšek, kdy za celý den naspala jen 25 minut…  

Iro se Zbyndou vítám vás u nás v Červen­čátkách:-).
Hezký den a později snad víc:-). (To říkám poslední dobou furt, že jo?:-).
Slanka a Marianka dnes 13-ti měsíčňátko:).

 
Inge
Extra třída :D 10813 příspěvků 08.08.06 10:10

Ahoj holky, dneska jsme byli na rocni prohlidce - mame 10.5 kg a 80 cm. Za chvili vyrazime k zubari :)

Jo, a vitam born se Zbyndou.

Marki - Tvuj napad ala navlíkací zkumavku (nebo s navlíkacím koncem),která by se chlapečkům schovala do plínky je super :) Neco takoveho existuje, dali nam to v nemocnici - je to takovy pytlicek, co se mu na:,–(i kolem pindika. Úspěšnost ale rozhodne zarucena neni - pytlicek se bud odlepi nebo se jeho obsah vyleje :( (anebo jsem ja nesika :)).

Makovka- Primlouvam se za toho 23.8.

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 08.08.06 10:45

Peletonek:

18.05.05 - Veronika + František 3,60 kg 49 cm - 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 3,20 kg 51 cm/ 6m: 8,5 kg 70 cm - 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 3,25 kg 49 cm/ 6m: 8500 g 70 cm - 1981 - Pardubice 03.06.05 - MirkaV + Karolínka 3,80 kg 53 cm/ 6m: 9,22 kg 68 cm - 1981 - Havlíčkův Brod 04.06.05 - Oluska + Martínek 3,00 kg 49 cm/ 6m: 7,01 kg 68 cm - 1981 - Plzeň/Chebsko (Velká Šitboř) 05.06.05 - Meda (Simona) + Julinka 3,31 kg 49 cm/ 6m: 7,47 kg 71 cm - 1977- Praha 06.06.05 - Nikkol + Filípek 3,85 kg 52 cm/ 6m: 9000 g 70 cm - 1979 - Náchod 07.06.05 - Sylva + Matouš 3,5 kg 49 cm/ 6m: 7,43 kg 69 cm - 1974 - Č. Budějovice - František 6 08.06.05 - Matty + Natálka 3,00 kg 48 cm/6m: 68 cm, 7200 g - 1973 - Brno - Liduška 10, Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 3,50 kg 50 cm/ 6m:7,78 kg 69 cm - 1977 - Sereď/Bratislava
15.06.05 - Cadovka (Soňa) + Richard 4,18 kg 52 cm/6m: 9100 g 80 cm - 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Myšák 3,70 kg 53 cm - 1978 - Pardubice
18.06.05 - Janab + Daneček 3,18 kg 50 cm /6m: 8,6 kg 67 cm - 1968 - Brno
19.06.05 - Sissi + Marian 3,65 kg 52 cm - 1977 - Vsetín
21.06.05 - Katkab + Lucinka 3,20 kg 50 cm/6m: 7800 kg 69 cm - 1975 - Brno - Honzík 10
22.06.05 - Valli + Martínek 4,15 kg 54 cm/ 6m: 9,3 kg 75 cm - 1982 - Třebíč
25.06.05 - born + Zbyněk  3,049 kg 49 cm - Praha 10
25.06.05 - Jittyy + Davídek 3,85 kg 51 cm/ 6m: 7,26 kg 72 cm - 1980 - Brno
25.06.05 - Marki + Mareček, 3,34 kg 51 cm /6m: 8,28 kg 70 cm - 1975 - Libčice nad Vltavou
26.06.05 - hrouda + Matyáš 3,50 kg 50 cm - 30 let - Liberec
27.06.05 - Petulda + Míša 2,90 kg 49 cm/ 6m: 6,8 kg 66 cm - 1978 - Bílina - TP 19.03.2007 01.07.05 - Makovka + Tomášek 4,16 kg 52 cm/ 6m: 9,2 kg 74 cm - 1980 - Washington D.C./Olomouc + TP 06.01.2007 02.07.05 - Jerrýsek + Simonka 3,80 kg 51 cm/ 6m: 7,76 kg 69 cm - 1977 - Brno - Leonka 3 04.07.05 - Petta + Davídek 4,00 kg 54 cm/ 6m: 7,2 kg 73 cm - 1975 - Zlín 05.07.05 - Dáša + Eliška 3,37 kg 50 cm/ 6m: 7,03kg 65cm - 1974 - Praha 06.07.05 - Kira + Anetka 3,19 kg 48 cm/ 6m: 7,46 kg 66 cm - 1974 - Kladno - syn Adam (96) 08.07.05 - Slanka* + Marianka 3,52 kg/ 6m: 7,82 kg 66 cm - 1979 - Praha 08.07.05 - Magrátka + Michal 3,25 kg 48 cm/6m: 8400 g 68,5 cm - 1977 - Praha + TP 06.02.2007 09.07.05 - Radulka + Amálka 3,69 kg 50 cm/ 6m: 6,95 kg 68 cm - 1980 - Kladno
10.07.05 - Makča + Martínek 3,10 kg 50 cm/ 6m: 8 kg 71 cm - 1980 - Jince u Příbrami
12.07.05 - Ayra (Jita) + Matyáš 4,72 kg 54 cm/ 6m: 8,370 kg 73 cm - 1969 - ? - holky 9 a 4
15.07.05 - Paraplíčko + Julinka 2,8 kg 50 cm/ 6m: 6,815 kg 67 cm - 1976 - Brno
19.07.05 - Radka + Tomášek 3,55 kg 52 cm/ 6m: 8,57 kg 70 cm - 1975 - Hořovice
20.07.05 - Safira (Monika) + Samuel Matyasz 3,56 kg 54 cm/ 6m 7,8 kg 70 cm - 1969 - Havířov - 3 mazlíci 17, 14 a 9
20.07.05 - Janka + Barunka 3,10 kg 50 cm/ 6m: 6,4 kg 68 cm - 1978 Horní Cerekev
12.08.05 - Inge + Honzik 3,78 kg 53 cm/ 6m: 8,5 kg 73 cm - 1979 - Praha

-------------------------------------------
Příště uvidíte:
St - 9.8. -
St - 16.8. - Jerrýsek - Postřehy z naší dovolené,
St - 23.8. -
St - 30.8. -
St - 6.9. - MirkaV - „mišmaš“ : )

… nic není závazné, změny k lepšímu vítány, předbíhání po domluvě dovoleno …

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 08.08.06 10:56

Ahoj holky,
Lois- teeda o ty futra to muselo ale bolet :), ke kaficku si dm medovnik, jo :). Pamatuju si, ze jsi psala, ze cvicis podle Bud fit v CT, ze te Vojtisek vzdycky pozoruje. Ja nektere dily umim nazpamet, davam zatim tak 7-10 cviceni za sebou, no ale nekdy mam opravdu dost :)
Hroudi - to uz je pristi tyden vid, zkusim rict manzovi, jestli bychom to zvladli, nevim, jestli cely tyden, ale i par dni by bylo bezva a zkusime se domluvit!! Jinak predevcirem mi Ami taky spadla ve vane, na hlavu :(, takze nejsi sama, neboj.
Born - vitame te i se Zbyndou. Cestinu mas teda perfektni a molekularni biolog, to zírám, jsi prvni u nas v denicku :))). Manzel ma par kamaradu na Ukrajine, jeden manzelsky par se sem bude brzy stehovat, chteji tu podnikat a zit.
Adelko - jelikoz nic na srpen neplanujeme, vyhovuji nam vsechna data
Slani -Marianka vstava takhle brzy? Ufff, no ale ja to znam, i kdyz posledni tyden nase Ami vstava po 7. hodine a to je pro me labuzo!!
Marki - ze stehovani mam opravdu trauma, ale rok dva to musim vydrzet nez nasetrime na baracek a odstehujeme se zpet ku Praze
Elen- já taky u Amálky nejsem porad, neda se to, umi si chvilku hrat i sama, ale vetsinu casu teda po me leze, to je pravda. Dneska vyzkouseime malovani dle navodu :))
Piticko - taky pijeme jen vodu
Paraplicko - ztracena dcerko ahoj, Julinka uz toho umi od te doby, co jsi tu nebyla, „kejka“ to je fakt dobre :)). Na jakem projektu jsi pracovala, nevim, jestli jsi to nezminovala, asi mi to uteklo. Jinak preju i ja uprimnou soustrast.
Mirri- gratulace k miminku :)) a odvirujte brzy pocitac!
Inge - at vam vsechno dobre dopadne!!
Olusko - ty jsi nase rosnicka? :) Tak nam taky posli slunicko jo?
Petuldo - a nam prozradis, jestli to bude klucik nebo holcicka jo??
Ja bych byla pro presunout se do detskych az oslavi Honzik od Inge prvni rok, co vy na to?
U nas jinak nic noveho za ty dva dny :) Vcera jsem varila bramboracky kotel a odlila jsem Amalce, tak snad ji bude taky chutnat :) S tema komarama, my mame v loznici jen vyklapeci okna, takze tam ta sitka dat ani nejde, proto jsem se ptala. Díky, Dáši, koupím ten repelent, co jsi psala.
mejte se moc hezky  

R.+ A.

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 08.08.06 14:36

Aha, už jsem si tu zkumavku chtěla dát patentovat :-))))))) Ale je to věda vymyslet zrovna funkční prototyp ;-)
 Marki

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 08.08.06 15:49

Ahoj holky,
mám problém. Sepsala jsem ty svoje „dva týdny“ a jsou z toho 2 stránky. To si sem neodvažuju poslat. Můžu vám to poslat jako deníček? Nemám ale rezervovaný termín, a teď bude posílat Inge a příště Jerrýsek. Mohla bych si půjčit některý z termínů, třeba od Jerrýska? Nebo jak to vidíš ty, Inge?
No a tak aspoň pošlu předem info pro Lois, protože se chystá na hotel Remata: Určitě půjdete do vnitřního bazénu. U bazénu je teplo, ale cestou do šatny se jde přes studené fitcentrum a v šatně taky  vedro není. Doporučuji prcka převlíkat rovnou u bazénu, jsou tam lehátka a pro vás jsou praktické župany. Já jsem tam trochu nastydla.
Makčo - tak nám dnes teprve přišel formulář na žádost o čerpání půjčky z fondu, takže penízky budou, jen nevím, jak dlouho budeme čekat.
Born - díky za info, já jsem bez babiček, resp. obě bydlí daleko. Takže budu muset zvolit jiný model. Češtinu máš dobrou, hlavně abys to přeluštila po nás :-)))
Tak ahoj, zdravím všechny ostatní a ještě se musím mrknout do kalendáře, jak to vypadá s tím srazíkem.
Marki a Mareček

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 08.08.06 16:04

Ahoj

RADULKA - jo sluníčko jsem včera foukala na všechny světové strany a dnes bych raději nefoukala, dnes tu máme ošklivé počasí, sice neprší, ale je pěkná zima zase ten vítr… :(

Oluska a Martínek

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 08.08.06 18:03

Nazdar ženský!
Chlap má konečně nějaké volno,tak jsme odjeli na pár dní k rodičům.Psala jsem vám před odjezdem,ale nepodařilo se mi to zkopírovat a ve finále se mi to celé smazalo. :-(Takže se ozývám jen naskok z Týnce.
Reagovat budu později.Jen vítám Born se Zbyňďou,ať se vám tady v deníčku líbí,tak jako nám :-)
sraz s Makovkou- nám vyhovuje jakýkoliv termín.Jak už jsem psala a místo? Co třeba park na Letné je tam i super parková zahrádka na případné kafíčko. Jezdila jsem tam do Gennetu,tak se mi to tam moc zamlouvalo.
Tak ostatní komentáře příště,mějte se a pá
KIRA    

 
Inge
Extra třída :D 10813 příspěvků 08.08.06 20:32

Jeste uplne cersty zazitek …

Manzel je na sluzebni ceste, Honzik byl od 11 dopo vzhuru (nejak vynechal odpo spani), tak jsem si rekla, ze ho dam spat bez prsa. Rval a rval a ja k nemu v pravidelnych intervalech chodila ho uklidnovat (coz samozrejme vubec nepomahalo, jenom si mi sapal po prsou). Po 40 minutach to skoncilo tak, ze vrzly dvere a do pracovny vesel ubreceny Honzik.
Proste prevezl mirne snizenou bocnici postylky (48 cm) na nasi postel, slezl, odsunul si dvere z loznice a prisel si pro to prso do vedlejsiho pokoje.

No, tak jsem mu ho samozrejme dala. Hned usnul, ale porad ze spani vzlyka :(

 
born
Kecalka 238 příspěvků 08.08.06 20:43

Dekuji vsem za uvitani.
Molekularni biologie - je to to nejlepsi:))
Ja tady bydlim uz 4 roky, mam manzela, ktery se mnou porad mluvi cesky, zamestnani, kde mluvim cesky, takze byla by to ostuda neumet cesky. Ale stejne Zbynek (muj manzel) porad me opravuje a obcas, kdy me chce rozcilit - zacina napodobovat rustinu a dela si legraci.
Inge - proc musite k zubari? To museji vsechny v roce? My porad totiz neco prosvyhneme s tima prohlidkama…

 
Inge
Extra třída :D 10813 příspěvků 08.08.06 20:59

born - Do roka by se mely deti u zubare zaregistrovat a absolvovat prvni prohlidku. My jsme byli na kresle asi 5 minut a to nas stihla vysetrit oba :)

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 08.08.06 21:33

Ahojky,   srazík- Makovko, až ten další týden? To už bohužel manža nemá dovolenou, takže nás tam nebude mít kdo odvézt. Sem myslela, že to bude už příští, to bych mohla celý, chjojo, já se tak těšila,  že vás konečně uvidím a zase to nevyjde :-(((((((((((.  

Jinak manža má teď dovolenou, tak se moc doma nevyskytujeme, zítra hlídáme u našich psa a pozítří jedeme ke tchánům, kde budeme do neděle. Takže nevím, jestli se tu ještě do konce týdne ukážu. Tak radši popřeju dopředu vše nejlepší Honzíkovi od Inge, našemu poslednímu červenčátku - srpňátku :-), hlavně ať už je jenom zdravý.     Pití- tak my pijeme taky většinou jenom vodu, jen večer dělám granulovaný čaj.   Inge- přeju, ať už nemusíte doktory dlouho vidět.
Jinak Honzík je teda šikovnej, že si dojde sám pro prso :-)).   Born- vítám tě taky v červenčátkách. Máš fakt zajímavý povolání. A češtinu opravdu výbornou.   MirkoV - jé vy máte štěňátko? Já ci takýýýýýýý :-)).   Hroudo - tak ježdění po zemi s čímkoliv známe taky, u nás je nejoblíbenější konferenčí stolek v obýváku, je na kolečkách :-).   Paraplíčko - babičky je mi líto, upřímnou soustast.
Jsem ráda, že jsi mezi nás zase zavítala, jsi opravdu hodně zaneprázdněná.   Slanko - my nevstáváme o moc později, většinou tak do půl 7. Teď, jak má manže dovolenou, tak se střídáme a normálně, když má vstávát maža, tak Mišák vychrupuje do 7 a když já, tak tak vykládá od 6. To je teda spravedlnost, co?   Radulko- vám to asi prozradím, protože někomu to prostě budu muset říct, jinak mě klepne. A vy jste takový dobrý vrby  :-).  

Tak se mějte zatím všechny krásně. Papa,
Peťulda

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama