Červenčátka 2005 č. 101 - Význam jmen našich dětí.

Rodičovství

Jelikož ze mne nic tvůrčího nikdy nevypadne, nechala jsem se  inspirovat tématem deníčku, který jsem svého času viděla u Jarňulek.   V chytré knížce jsem vyhledala  jména nejen našich červenčátek, ale i jména jejich sourozenců. Jen doufám, že jsem na někoho nezapomněla.

Naše holčičky:

AMÁLIE, variantou je AMELIE - germánského původu, zkrácenina jmen začínajících Amal-(Amalberga aj.) znamená „pracovitá".

ANETA - pův. francouzská zdrobnělina hebrejského jm. Anne (Anna). Znamená „milostná, milostiplná."

BARBORA - jméno řeckého původu (z řeckého barbaros), znamená „cizinka, barbarka".

ELIŠKA - česká varianta původem hebrejského jm. Alžběta, znamená „můj bůh je přísaha"

JULIE - latinského původu, ženská podoba jm. Julius, jeho původní význam je nejasný, vykládá se jako „vlasatý, zářící, mladý" popř. „božský"

KAROLÍNA- z latiny přejaté jm. německého původu, původem latinské ženské příd. Jméno ke Carolus - Karel, tj. „(svobodný) muž, chlap".

LEONA - řeckého původu, ženská podoba ke jm. Leon, tj. „lev".

LUDMILA - staré slovanské jméno, znamená „lidu milá".

LUCIE - latinského původu, ženská podoba k Lucius, Lucián, tj. „světlý, zářící".

MARIANA- nejčastěji se hodnotí jako složenina jmen Marie a Anna, někdy se považuje za ženskou podobu pův. latinského jm. Marian(us), tj. „náležející k rodu Mariů".

SIMONA - z francouzština přejaté jm. hebrejského původu, ženská podoba k Sim(e)on, tj. „slyšící, naslouchající".

VERONIKA - jméno patrně řeckého původu, znamená „nositelka (přinášející) vítězství„. Někdy se vykládá i z řecko-lat. Veraiconica, tj. „pravý obraz“.

Naši chlapečci:

ADAM - biblické jm. hebrejského původu, vykládá se jako „člověk, pozemšťan, z červené hlíny"

DANIEL - biblické jm. hebrejského původu, znamená „bůh je můj soudce".

DAVID - biblické jm. patrně hebrejského původu a nejasného významu, vykládá se někdy jako „miláček", někdy jako „náčelník".

FILIP- jm. řeckého původu (z řec. philos + hippos), znamená „milovník koní".

FRANTIŠEK - italského původu, základem je germánské frank(o), tj. „svobodný muž, chlap".

JAN - hebrejského původu, znamená „bůh je milostivý„, popř. „bohem daný, milostivý dar boží“.

MAREK - latinského původu (z lat. Marcus - Mars, což bylo jm. boha války Marta), vykládá se jako „bojovník, bojovný" popř. „zasvěcený bohu Martovi".

MARTIN - jm. latinského původu ( z lat. Martinu, což je příd.jm. k Mars - římský bůh války), znamená „Martův, zasvěcený bohu Martovi", přeneseně „bojovný".

MATYÁŠ - hebrejského původu (z hebr. Mattithjáh), znamená „dar boží".

MATOUŠ - hebrejského původu, znamená „dar boží".

MICHAEL, MICHAL - biblické jm. hebrejského původu (z hebr. Micha -él), znamená „kdo je jako bůh, podobný bohu)".

ONDŘEJ - řeckého původu (z řec. Andreas) znamená „mužný, statný, odvážný".

RICHARD - germánského původu, vykládá se jako „mocný, tvrdý, silný vládce"

SAMUEL - biblickéjm. hebrejského původu, znamená „jméno boží".

TOMÁŠ - biblické jm. aramejského původu (z aram. teómá), znamená dvojče, blíženec.

VÁCLAV - české jm. slovanského původu, znamená „více slavný".

VOJTĚCH - jm. slovanského původu, znamená „útěcha, posila vojska (těšitel voje)".

Čerpáno z knihy Miloslavy Knappové: Jak se bude Vaše dítě jmenovat?

Něco od nás:
Vymýšlet jména pro děti mě moc baví, pro případného třetího kluka mám několik favoritů (nesmí mu chybět Š, když už mám doma Fanouška a Matouška): Šimon, Jonáš, Kryštof, Tomáš, Mikuláš (ale ten by se s Matoušem dost pletl).
S holčičími je to horší, neb moje favoritka Sofie, by mi doma neprošla a já uznávám námitky okolí, že k našemu ryze českému příjmení se nehodí. Bohužel. Takže pokud bych snad někdy měla ještě třetí dítko a byla by to holka, pak nejspíše Markéta, ale líbí se mi i Amálie, Anežka, Alžběta, Magdalena nebo Rozálie.

A jak je to u vás holky? Jak se budou jmenovat sestřičky a bratříčci našich červenčátek?

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 23.05.07 13:39

Tak že bych byla první?  

SYLVI: velikánská pochvala nového deníčku, se zájmem jsem si přečetla co které jméno znamená. Moc a moc Ti děkuju za tak krásný pohodový deníček. A jak je to u nás?? Tak třetí holčička by s velkou pravděpodobností byla Klárka, ale také se mi líbí Markétka a nebo Ivanka. No a chlapeček, tak byl by to asi Mareček, nebo Ondrášek či Jakoubek.  Vzhledem k tomu, že já stále tak nějak vnitřně řeším otázku, jestli mít ještě třetí mimi, tak u nás aktuální. Vzhledem k tomu, že žádnou antiko neberu a menses má jaksi ehm zpoždění, tak přemýšlím a přemýšlím. Je to pro mě hrozná představa, že už bych nikdy neucítila první pohyby, první kopání, nemohla si pohladit svoje rostoucí bříško, nikdy neuslyšela ten krásný první pláč, neměla doma to mimuško malinkatý, no je toho hodně ALE je tu i otázka peněz, velikosti bytu, velikosti auta......A na to všechno asi u nás už finance nějak nejsou :-((( Ale kdybych byla v situaci kdy bych se musela rozhodnout, tak zcela jistě vím, že moje srdíčko by mi říkalo: hurá budeme mít miminko, ale mozek by musel hooodně zvažovat.....  

Jana

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 23.05.07 13:58

Ahojky, sice normálně k Vám do deníčku nechodím,ale nedalo mi to,abych nereagovala.
Když se tady mimo jiné probírají jména na třetí mimi.
Máme dítka dvě a já potají doufám, že to třetí taky někdy bude.
Mám úplně stejné pocity o kterých píšeš, že už bych neměla nikdy to malé voňavé stovření v náručí, nebo ten nádherný pocit na porodním sále, kdy vám lékař oznámí maminko máte krásnou zdravou holčičku/chlapečka. Neumím si představit, že už bych to v životě nezažila!
Naše druhé dítko osalvilo 9.5. svůj první rok života a já jsem ten den byla hrozně nostalgická a ufňukáná, že mi odrostlo to moje malé voňavé mimi.
A představa, že už bych ho v životě nikdy neměla mít je pro mě děsivá. Někdy si připadám jako blázen,ale je to tak!

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 23.05.07 20:10

Ahoj všem ve středu večer!!!!

Nejdřív s ostudným zpožděním Vojtíkovi všechno nejlepší k dvouročkovým narozeninám!!!! Hodně zdravíčka a štěstí a ať se mu u mooooře líbí.

Sylvo, hezkej deníček moc. To si si s náma dala práci co?! Jinak je to velice zajímavý, co který jméno značí. Když měla lucka křtiny, tak mě jedna zdenková tetka dala v přání asi na A4 pověst o svaté lucii, je to jakási patronka slepců, tuším. A ona sama byla taky slepá?! no už si to moc nepatuju, ale kdyby jsi lois měla velký zájem, tak to přání někde vyštrachám a popíšu.
Jerýsku, ty jsi mě překvapila, že takhle uvažuješ o třetím mimču. Já jsem myslela, že máš s princeznama dost práce. To jsem teď napsala blbě!!! jasně, že o práci to není, ale o tom, na co se cítíš a co si přeješ. U mě jsou chvilky, kdybych strašně chtěla taky ještě jedno miminko, ale taky pak spoustu ale..... Nemáme vyřešenej byt, do současnýho by to nebylo vhodný. A taky co honza by už na to řekl… pak zase další tři roky být doma atd… asi jsem už moc pohodlná.
V noci v pátek se mé nejlepší kamarádce narodil chlapeček vojtík, byl to pěknej macek 4,1 Kg a porod byl prý hroznej, sice trval tak 4 hodiny, ale bolesti prý šílený. Tak nevím, jestli fakt není pravda, že druhý porody bývají kratší ale zato daleko víc bolestivější. No a v pondělí jsem si to krásný malinkatý miminko chovala. Jsem se toho tvorečka skoro bála, že mu ublížím. Ode dneška už jsou doma, tak zítra jdu na návštěvu.
Zítra budu mít totiž trochu volno. Ráno vezu lucku k tetce do újezda a pak k holičovi a pak na tu návštěvu a trochu projít město, hlavně teda obchody s plavkama.
Radulko, já už si tu písničku našla, co vyhrála tu eurovizi, ale moc se mě teda nelíbí. Ta zpěvačka mě připadne vizáží nějaká divná. Je, nebo není?!
Tak zatím končím, jdu koukat na čt2 na dokument o teroru doma.

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 23.05.07 21:23

Ahojk Sylvy,

veliká pochvala za krásný deníček. Musel dát hrozně moc práce.
Já osobně mám vybrána jména asi se budu opičit po tobě, ale snad to neva. Chtěla bych Anežku nebo Amálku, Rozárku a pro kluka mám jen jedno a to bylo i u prvního Vojtíšek.

Jinak se máme fajně snažíme se přežít maličké zdravotní problémy. Elinka moc nejí takže ani nekaká a má tedy zácpu. Kakáme s pláčem s velikým úsilím. Taky má malá o 0,5kg méně takže jsme na váze v 19 měsících 9,5kg což je dost málo.

Taky chodím do solárka a užívám si pohodu a klídek.  Už jsem jak ráček jelikož se opaluji nejdříve do červena a do dvou jsem hnědá. No ale co bych pro krásu neudělala že???

Mějte se moc pěkně papa Petra a Elinka momentálně ve službě u tchýně

 
Makovka
Kecalka 326 příspěvků 23.05.07 21:32

Ahoj holky,  

Sylvi, moc pekny denicek, uz jsme se propadaly doluuuuuuuuuuu. Je hrozne zajimave cist si o puvodu jmen. Jsi holka sikovna !!! :-))  

My jsme ted meli strach, ze jsme potreti v ocekavani, nastesti byl krevni test negativni. Ja si neumim predstavit mit ted dalsi miminko. To bych mela 3 deti do veku 3 let. To se snad neda zvladnout, nebo ano? Muj manzel ma jeste dalsi 2 z prvniho manzelstvi...­.........Na druho stranu si nechavam jeste dvirka otevrena, take si neumim predstavit, ze bych uz nikdy nedala zivot malinkemu stvoreni. A co se jmen tyce, s ohledem na necesky mluviciho manzela, na chlapecka by se mi libil Lukasek a holcicku ani nevim. Moc se mi libi Marketka, ale manzel ji blbe vyslovuje. Ja uz jsem v podstate dala 4 jmena, nase deti se jmenuji Tomas Patrick a Veronika Erin. Davali jsme cesko-irska jmena.  

Ja uz pristi patek snad poletim domu, pas stale nemam v ruce, takze drzte vsechny pesti !!! A pokud by jste za mnou prijeli do Olomouce, tak bych byla strasne rada. Musela bych vymyslet misto setkani. Dejte pak vedet, ju?  

Deti jsou obe vytuhle, to je klid. Tomovi ted roste 3. petka nahore, tak je to muj slinta obecny. Dnes ma i teplotu.  

Vyuziju klidu a jdu uklizet. :-)))))  

Adalajdi, jenom si tu dovcu uzij a na lidi se neohlizej. Oni nejsou ve tve kuzi. Moc ti to preju a manzelovi preju, aby se uzdravil.  

Mejte se krasne,  

Adela    

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 23.05.07 23:32

Deníček je naprosto báječnej!
U nás by třetí miminko bylo buď František , kdyby to byl chlapeček a na holčičku asi Janička, Maruška…
Ale u nás je taťka striktně proti :-(
Já bych ještě jedno mimi ale moooc chtěla.
Katkob - tak tobě se má oblíbená srbská zpěvačka nelíbí? No vzhledově nic moc, ale zpívá krásně.

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 24.05.07 08:30

Holky ahoj!!!!

Já jen takovou vsuvku po ránu. Včera jsem večer vařila na dnešek dvě jídla a tak jsem toho měla moc a honzík,že lucku vysprchuje sám. Vysprchoval ji, přišli si pro mlíko, já ji dala do postýlky a šmitec. Zdeněk se díval z postele na fotbal. Šla jsem spát tak o půl jedenácté a lucka vzhůru a drží se zdenkem za ruku. Tak jsem to začla řešit, co se děje… On jí honzík zapomněl dát plínku!!!!!! Takže asi dvakrát se počůralala! Já  jsem se tomu tak strašně nasmála, že už mám taky dost, že nepoznám hmatem, že děcko nemá plinku.
Kiro, mě ty její písničky přijdou depresivní. Asi jsem dost plitká, připadnou mě neveselý, ha ha.
Tak zatím já se jdu pakovat.

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 24.05.07 08:51

Ahoj Sylvi a děvčata :o)  

předně musím pochválit deníček, neb je úplně super. Toto téma je mi moc blízké, neb ráda studuju co které jméno znamená a tak. Takže Sylvi dík za něj! A jaké jméno máme vybrané pro sourozence Vojtíška??? No pro holčičku Eliškaa pro chlapečka Štěpán. Doma jsme na toto téma ještě moc nemluvili, tak se nechám překvapit zda bude tatínek souhlasit či vybere ještě něco jiného. Ale je fakt, že poslední dobou se ve mě začínají opět probouzet mateřské pudy a mívám často sny o tom, že jsem těhotná. Takže uvidíme jak moc mě to ovlivní a kdy začneme plánovat toho sourozence. Manžel se zatím moc netváří, říká tak za rok, ale uvidíme jak to dopadne :)))  

Makovko a jak dlouho se zdržíš???? My přiletíme 9.6. z dovolené a do Olomouce to není zase taková dálka, že bychom se třebas nějak sešly???? Ráda bych tě s dětmi poznala.  

No nic utíkám za Vojtíškem, mějte se krádně pááá.  

Lois a Vojtik

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 24.05.07 11:41

Holky ahooooooooooooooj,  

hura novy denicek a jaky fajn a zajimavy o jmenech nasich smudliku. Sylvi, dekujeme za nej. Jinak nase zlobidlo se jmenuje celym jmenem Anna Amelie, docela ted pouzivame i osloveni „Andulko“.

Vojtikovi od nas vse nejlepsi, hodne zdravi, stesti, lasky, tak strasne to leti…
Lois - my dovcu porad vybirame a vse co se nam libi je obsazeno a nechceme moc delat kompromisy, taky jsme zjistili, ze kdybychom letely s nemeckou CK, ze usetrime az 30 tisic (chceme jet 4 osoby) a to je fakt palka.

****
Katko - tak pisnicka se nelibi jo? :)) Zpevacka teda moc krasy nepobrala, to mas pravdu, ona je snad lesbicka, ale hlas a pisnicky ma moc krasny, teda aspon pro me :)  

Elen - dobre si nam to tady zavarila s tim sklepem :)) teda spis my, ze neumime poradne nas bratrsky jazyk :))

 

Jsem vcera byla u sveho noveho gynekologa a jsem z nej nadsena, moderni ordinace, laborator v miste, sympaticky pan, vse mi vysvetlil, ptal se i na muj osobni zivot, no, jsem zirala a myslim, ze budu spokojena…  

Makovko - tesis se domu? Hlavne at zvladnete cestu s detma, kdyz budete na ne dva, tak se to snad da. Jmena mate moc pekny, budete chtit jeste treti ditko? :)  

Janičkám vše nejlepší k svátku!!  

Musim docist komentare, at jsem v obraze.    

Radka

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 24.05.07 11:44

rikal mi vcera gyndr. ze je ted pry idealni obdobi pro poceti  z hlediska genetiky, ze nejsou pry zadne sezonni nemoci, chripky a virozy :)) Tak smele do toho. Ja taky zacinam uvazovat, ale jista si nejsem, da mi zabrat dite jedno a co teprve dve :))  

R.

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 24.05.07 13:12

Raduš,
tak my jsme ve výběru dovolené měli ohromné štěstí :) Vybrala jsem několik hotelů a doma s manželem jsme to omrkli. Když to začal zajišťovat, tak nám bylo řečeno, že mají bohužel odlety z Ostravy plné, jen Brno a Prahu. Ale manžel se nedal a volal tam 3 dny, zda se náhodou něco neuvolnilo a ejhle, ono se přece jen místečko udělalo. Ráno byla cena pro 1 osobu 21.990,– a když to dojel zaplatit paní mu s úsměvem sdělila, že to právě slevnili a to na 17.990,– Je to last minute a v akci mají dítko do 7 let zdarma. Manžel ještě využil benefiti z práce, takže jsme nakonec i s poplatky za nás 3 zaplatili 27 tis. Což na Řecko - Kréta, 5* hotel přímo na pláži s All inclusive je myslím slušná cena. Letíme s Firem a co vím jsou ve službách dobří. Takže snad nás dovča nezklame a bude se nám to líbit a užijeme si to. Doufám, že vy také vyberete dovču dle svých představ a ušetříte co nejvíc :))))  

Jo a také přeji všem Janinkám vše NEJ k svátku!!!!!  

Jdu si dát kafíčko a opět trošku surfovat po netu, tak páááá Loisí a chrupkající Vojtík

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 24.05.07 13:38

Tak teda to je opravdu skvela cena!!! Kretu a Firotour jsme taky studovali, ale vzdy bylo neco, co nevyhovovalo. Tak at se vam tam moc moc libi, s all inclusive to je labuzo, kdyz je i piti, kavicka a tak zadarmo a nemusis s sebou vsude nosit  penize!!
Uprimne zavidim :))  

R.

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 24.05.07 14:37

Díky a není co závidět, určo vyberete také něco super a levně!!!! Kdyby se nechal manžel odbýt tím, že není volno a nevolal tam, jsme doma na zadku a asik letíme až v září kdo ví kam :))) L.

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 24.05.07 15:13

Holky, kdo máte dneska špatnou náladu, koukněte do galerky!!! můj nový účes „velitelky vesmírné lodě“. Zdeněk odmítá se mnou měsíc chodit ven. Ta druhá fotka už je lepší, ale vypadám pořád jako na té první. Ach jo

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 24.05.07 15:20

Wow! Nový deníček a takový pěkný nápad se jmény. Díky Sylvi!
My plánujeme pro sestřičku krátké jméno, poněvadž máme dlouhé příjmení. Takže to  bude Lea, nebo Lada, ev. Nela. Ale na jménu Lea jsme se shodli už před 2 lety, ačkoliv nám moc dobře nevychází zdrobnělina (dost se blíží jménu Leonka, což je zase trochu jiné). Pokud bychom měli mít druhého kloučka, bude se jménem problém, neb už při prvním plánování jsme nemohli to pravé vybrat a prošlo jen to jedno jediné :-) Ale beze jména bychom ho nenechali :-), určitě bychom po dlouhém hledání nějaké pěkné našli. Máme totiž takové zvláštní kriterium - chceme aby to jméno mělo i vhodný angl. ekvivalent. Nějak podvědomě tušíme, že nám ty naše děti utečou do světa daleko.
Sylvo- Sofie je krásné jméno, ale s tím „f“ ve jménu i příjmení to zní opravdu trochu krkolomě a k ryze českému příjmení zní trochu divadelně. Znám lidi, kteří mají chlapečka a ten se jmenuje Filip Flos. To když se někomu představí, tak ho při tom poprská :-)) 
Děvčata, tradičně nemám načteno (budu to dohánět v druhé půlce června), ale přeletem jsem něco zaregistrovala.
Lois - tak to manžel dobře vyjednal, ať se vám na Krétě líbí. Včera tam odlétali naši tchánovci. Já bych tak jela kamkoliv,kde hučí moře!!!!!!!!!!!! Ale pořád nevím, zda to letos vyjde. Možná bychom mohli zkusit „last“ koncem června než nastoupím do práce. Ale vůbec by mi nevadilo,  kdybychom někam jeli až koncem září.
Radulko - tak spokojenost u gyn? To mi připomíná, že bych taky už konečně mohla (po zkouškách :-))) vyrazit mezi lidi, ha ha. Máme tady v Libčicích novu gyn ambulanci a na pana Dr. jsem slyšela zatím chválu.
A už zase nevím, co jsem chtěla napsat, tak radši končím.
Jo, VŠECHNO NEJLEPŠÍ K 2.NAROZKÁM VOJTÍKOVI A FRANTIŠKOVI!!!!!!!!!!­!! Teď nastane smršť narozenin a tak se předem omlouvám, že budu muset gratulovat zpětně a skupinově. Ach ten čas, ještě mi zbývají do zkoušek 2 týdny.
Pa, Marki a Mareček

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 25.05.07 00:25

Ahoj všem:-)

Fajn, že je nový deníček, Sylvi, moc se ti povedl, ráda jsem si početla.

A ve tvých tipech je i můj favorit:-)Klučičí. A Sofie je mo pěkné jméno, mně přijde takové vznešené, to opravdu nejde ke každému příjmení:-(škoda.

Myslím, že už jsem psala, že chceme na léto začít pracovat na miminku, no uvidíme :-), jsem faaaaakkt moc zvědavá, No, někdy mám pocit, že nezvládám ani to jedno:-(, ale nechceme, aby byla Barunka jedináček.
Holky se dvouma, co plánujete další, obdibuju:-). A vás ještěvícedětné ještě víc:-)

Takže k těm jménům -ještě před dvěma roky měl být kluk Jakub, ale nakonec to je Barunka.-)
No, nicméně te´d už je dlouho horkým favoritem Šimon -ze všech, co se mi líbí, mi přijde toto nejlepší i k našemu příjmení.(tam máme taky š) Na 2. místě je Lukáš, ten se manželovi líbí, ale tak nějak ho pomalu zpracovávám:-))), kdyby to byl chlapeček, že budem mít nejspíš Šimona(akorát teda se tam nedá vymyslet moc variant, no, zato na Báru jich máme ažaž.
Na holčičce jsme se shodli -byla by to Lucie, na jiném jméně jsme snad nebyli schopni se dohodnout.Mně by se líbila i Anna (to je i moje maminka) -Jana už se mi tak nelíbí:-), ale to neprošlo.

Pelotonek by byl fajn, a´ť víme, kdy maj drobci narozeniny

Dodatečně ještě přejeme Vojtimu vše nej ke 2. narozeninám
A Lois, užijte si moc moc dovolenou, my letos nikam ven nepojedeme, max. možná kouknem za hranice kus do Rakouska n. do Polska, když budem u našich na severu.
Jinak na kterou dovolenou vzpomínám, tak to ještě za svobodna na Sardínii, tam bych se chtěla ještě nekdy podívat. Je tam nádherně.

Jerrysku,
ale nepřišlo mi, že bys z toho byla nějak vykolejená kvůli té zpožděné ms, fakt myslím, že by?

Jinak taky koukám, kolik z nás má chlapy narozené v květnu:-)-to jsou ty následky srpnových dovolených, ne?

Makovko, No, měla bys teda pěkný záhul, to si fakt vážně nedokážu představit, tři děti takhle po sobě, já bych to teda nezvládla.
A pohodovou cestu domů.

Adalajdo, vůbec si tu dovolenou nenech pokazit hloupými řečmi lidí, kteří nemusí denně zažívat, to co ty!!! S těma starostma a nervama, co doma máš, to potřebuješ jak sůl.A s těmi špatnými geny, o jaký problém se konkrétně jedná?Je to hodně vážné?

Já vím, že to není úplně to samé, ale moje maminka se stará o tchána(85let), který je děsně protivný, nepříjemný až zlý, nic mu není dobré, všichni mu ubližují a nechápou ho,on špatně slyší, ale nechce aparát, tak ta komunikace je o to horší. ale on je „bezchybný“,už si i psal, že chce do domova důchodců, no nakonec si to rozmyslel. a ještě k tomu taky o dvě tatínkovy tety (dědovy švagrové) ,80leté dvojčata, žily s babičkou a dědou a pak s našima celou dobu, ty jsou zas jak malé děti (no, horší), no, nebudu víc vypisovat, prostě to nemá jednoduché, vidím, jak jí to deptá, vyčerpává a u těch starých lidí to už lepší nebude:-(. Naposled, jak jsme tam byli na oslavě o velikonocích, došlo k nedorozumění, no, dědeček pak zase s nimi nemluvil, nepohodli se,tak mi i brečela do telefonu:-(((
Se omlouvám, že jem se tak o tom rozepsala, no, mne to taky trápí, hlavně že děda je takový, a mamka je na to defacto sama.
Takže si snad aspoň trochu dokážu představit, jak tě to ničí.

Radulko, malá má moc hezké jméno:-)
Jinak s tím gynekologem, to mi připomíná, že už jsem tam přes rok nebyla:-((( No, v nejbližší době musím.
A taky se chystáme k zubaři -taky už je to rok a beru už i Báru, byla jsem tam s ní, když si rozsekla nahoře tu uzdičku, to jí tam zubařka jen koukla a řekla dobrý, a že zuby(postavení) má po mně, což teda nadšená nejsem -to jakože předkus. Ode mne si te´d nedá do pusy sáhnout, tak jsem zvědavá.

Jinak říkáš, ideální období pro početí:-), žádný nemoci…No, mě zrovna bolí v krku, tak nevím, nevím…:-)

Marki, tak Lea se jmenuje moje budoucí švagrová:-)Ona je z Bratislavy, toýž se budu muset zeptat, jak jí zdrobněle říkají -brácha jí říká Leí:-)
Zkoušky už máš teda blízko, tak a´t to všechno úšpěšně zvládneš.

Holky, jdu spát, myslela jsem, že půjdu spát dnes dřív, ale nakonec jsem koukala na nové PC, brácha mi vybírá komponenty, dáváme to dokupy, tak se to nejak protáhlo:-( Fakt už se těším, tady už ani nemůžu nic uložit, páč není paměť:-(, jde to neskutečně pomalu, ale na word, excel a net to ještě funguje.
No, když jsem se mezi řečí u tchánovců zmínila o novém PC, tak mi tchýně žekla, na co to budu mít, no, tam to těžko vysvětlím,jí, v 75letech, touto technikou netknutou:-). Ale jinak spolu vycházíme dobře:-)

Tak dobrou noc všem, zítra se na net nejspíš už nedostanu, večer nám přijede taťka, tak přejeme krásný a pohodový víkend

Janka s Barunkou

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 25.05.07 05:56

Ahojda všem červenčátkám,
nějak prostě nestíháme, klasika:)
Práce, práce, práce, zahrada, Ondra, manžel.......­.............­....... no hromada práce:)
Jinak u nás teda druhé ani náhodou. Mateřské pudy se mnou lomcují o 106, ale rozum je stále mocnější než srdíčko, takže druhé fakt ne.
Včera jsem jeli s kamarádkou a dětma do Prahy vláčkem na výstaviště. Konalo se tam FOR KIDS, ale byla jsem jako každoročně zklamaná. Nic tam neměli, jediné co nás teda Ondru upoutalo byly sluzavky, různé prolejzačky a tak.
Cesta vlakem byla naprosto otřesná, táhly jsem s sebou kočáry (tomu durhému klučíkovi je půl roku) a vlak byl natřískanej až po strop. Lidi jsou samozřejmně hrozně „ochotný“ takže jsem si obě cesty pěkně prostály v uličce a děti hačali v kočáře. Teda Ondra se tam svíjel nepříčetností, protože jak vidí kočár tak dostává amok:) Takže cesta báječná, nic k vidění tam nebylo a vedro bylo na padnutí. Takže jsme přijeli domů naprosto vyřízený a padli jsme do postele během půl hodinky.
Co se týče té genetiky: máme už doporučení, takže zajistíme termín a pak se uvidí. Nikdo nám k tomu zatím nic neřekl, že prý se všchno dozvíme na odborném pracovišti. Takže vás později budu informovat.
Toť vše od nás a přdávám peletonek:)                

A ještě peletonek:

18.05.05 - Veronika + František 1977 - Morava
21.05.05 - Lois + Vojtíšek 1980 - Havířov
28.05.05 - Adalajda + Ondrášek 1981 - Pardubice 03.06.05 - MirkaV + Karolínka 1981 - Havlíčkův Brod 04.06.05 - Oluska + Martínek 3 1981 - Plzeň/Chebsko (Velká Šitboř) 06.06.05 - Nikkol + Filípek 1979 - Náchod 07.06.05 - Sylva + Matouš 1974 - Č. Budějovice - František 6 08.06.05 - Matty + Natálka 1973 - Brno - Liduška 10, Veronika 4 09.06.05 - Ellen + Michal 1977 - Sereď/Bratislava
13.06.05 - Adel + Dominik 1976 - Brno + TP 09.03.2007
15.06.05 - Cadovka (Soňa) + Richard 1977 - Uh.Hradiště - Vašík 4
16.06.05 - Nikina + Myšák 1978 - Pardubice
18.06.05 - Janab + Daneček - 1968 - Brno
21.06.05 - Katkab + Lucinka 1975 - Brno - Honzík 12
25.06.05 - born + Zbyněk 1979 - Praha 10
25.06.05 - Marki + Mareček 1975 - Libčice nad Vltavou
25.06.05 - Jittyy + Davídek 1980 - Brno
26.06.05 - hrouda + Matyáš 1976 - Liberec 01.07.05 - Makovka + Tomášek Washington D.C./Olomouc + Veronika
Erin 3,395 kg a 50,5 cm (27.12.2006) 02.07.05 - Jerrýsek + Simonka Brno - Leonka 4 05.07.05 - Dáša + Eliška 1974 - Praha 06.07.05 - Kira + Anetka 1974 - Kladno - syn Adam (96) 08.07.05 - Slanka* + Marianka 1979 - Praha 09.07.05 - Radulka + Amálka 1980 - Kladno
10.07.05 - Makča + Martínek 1980 - Jince u Příbrami
15.07.05 - Paraplíčko + Julinka 1976 - Brno
20.07.05 - Janka + Barunka 1978 Horní Cerekev
12.08.05 - Inge + Honzik 1979 - Praha
14.10.05 - Mamulinka + Eliška 1981 - Třešť
A ještě peletonek:

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 25.05.07 09:05

Dobre rano devcata, tak vstavat a cvicit :)
Jsem jeste chtela reagovat na ta jmena, holcici se mi libi vsech holcicek u nas v denicku, jeste ty co pise Sylva. Takze pro holcicku bych nevedela ktere driv. Pro klucika se mi libi Matyas, Matous, Matej asi nejvic, i Jenda, Misa, Vojtik, Ondra, no takze jich je taky vic, bych mohla pokracovat :))) Muj muz chce pro chlapecka nekompromisne Boris, coz bych asi neskousla, takze to bude jeste toco, jesli nekdy budeme cekat klucika, i kdyz verim ze moudrejsi ustoupi a jmeno pro chlapecka vyberu spis ja, haha :))  

Katko - dala sem ti do galerky fotku moji krive ofiny :)  

Adalajdo - kdy jedes na tu dovcu? Uz se urcite tesis vid?Ta cesta na veletrh, to ti teda nezavidim. A dou­fam, ze ty testy pro Ondraska dopadnou dobre, budeme tu vsichni drzet palce.  

Vam taky musim napsat historku z piskoviste, kde jsme byly s Ami, nejakej chlapecek, hadam tak 2,5-3 roky, se mu chtelo curat, vzal cizi babovku, vytahnul pindika a vycural se do ni, pak to prstem zamichal a vylil na ten pisek :////. My jsme sedeli s mazelem u stolu a sledovali sme to s otevrenou pusou, teda. Maminka chlapecka se asi nevsimla.  

Jeste se chci podelit o zkusenost z policejniho vyslechu, jestli si pamatujete, jak sem psala, ze mam nejake problemy s pani, od ktere jsem neco nakoupila na MMB. Tak na tu pani nekdo podal trestni oznameni, jelikoz hodnota presahla 5 tisic, inkasovala penize a neposilala zbozi. Tak jsem rada, ze se do toho nekdo pustil a nenechal to jen tak. Jsem myslela, ze vyslech probiha tak, ze se vysetrovatel na neco pta, ja odpovidam a on to pise. On to teda psal svyma slovama, slovosled a chyby teda hruza, ze jsem se pod to nechtela podepsat. Takze jsem docela zirala. Mi rikal jestli prej nejsem ucitelka, ze se mu to snazim furt opravovat :))) Ale jinak pohoda.  

Janko - to uz se z mlecnych zoubku pozna, po kom je ma? No ja taky doufam, ze nase mala bude mit krasne zuby po manzelovi, zatim to tak vypada :) U zubare jsem s ni byla jednou, je to nastesti nas kamarad, ale prohlidka probehla tak, ze se mala vztekala a jak se vztekala, tak cenila zuby a on je mohl aspon skouknout z dalky :)))  

Holky, myslite, ze je mozne mit vyrazku z horka nebo dusna? Mala se mi osypala, jak pred 3 dny bylo to strasne dusno. Pamatuju si prave, ze vloni na dovolene mela taky vyrazku najednou z niceho nic. Tak nevim po jakem zdroji mam patrat.  

Dnes jdu na lymfomasaz, to je takova lahoda, ja tam vzdy napul usnu :))
To je od nas asi vse, Ami je dneska hodna, i kdyz teda vstavala v 6, ale jinak si sama hraje nebo kouka na mysaky v TV.
Tak se mejte krasne, dnes bude zase vedro, tak se neusmazte az pujdete ven.

 
NiKina
Závislačka 3940 příspěvků 25.05.07 11:07

ahoj holky,
nakukuju…
adalajdo - teda od vás nic moc zprávy, tak vám snad jen můžu držet palce, ať se to vyřeší a ať to hlavně Ondra nepodědí. To jsou teda doktoři, když nevědí co stím.....Držte se!
Marki - gratuluju ke studijním úspěchům, vždycky je tu zaznamenám a nepíšu. Tak takhle najednou…S pešl zpráva pro tebe: voděnka krásně roste.
Lois a ostatní snad snažilky! Hrozně vám držím palce, na mě ty pudy lezou už dlouho, ale bohužel. Sice jsem po dlouhé době otěhotněla, ale spontánní potrat. Včera jsem přišla z nemocnice, ale jelikož jsem to tušila už od začátku, že to není v pořádku, tak jsem to prožívala docela klidně. Teda ten zákrok, smutek a lítost na mě padají až teď…Než jsem začala krvácet, tak to byl spíš vztek a bezmoc, hrozná nejistota - co teda??? takže mě ta krev spíš vysvobodila, asi se to těžko chápe, co? No nebylo to nic moc, v podstatě jsem potratila v čekárně, bolesti jak zkraje porodu, hned jsem si živě všechno vybavila, mezi těhulema čekajícíma na monitor, no hrůza. Pak revize, všichni hodný a milý, takže žádný trauma z nemocnice…Jen teď mám strach znovu těhotnět, musí to přebolet…tak snad napodzim…  

Mějte se líp a snažilkám nic podobnýho nepřeju.....Pá
NiKi    

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 25.05.07 11:42

Raduldko, rposím prosím, mohla bys mi napsat něco k té lymfomasáži? Hodlám na to jít taky, ale stále ve mě dřímají nějaké pochybnosti. je to účié? Jak dlouho to trvá, ta jak dloho je vidět výsledek, je tam nějaké zdrav. omezení kvůli kterému bych na to nesměla a tak? Prosím.

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 26.05.07 08:40

Ahoj!

 

Makovko - tak to jsi musela mít docela nervy!
Takhle do třetice rychle po sobě děti, to by mě zabilo!

Katkob- jo, jo, písničky Marie Šerifovi nijak veselé nejsou. Jsou to mé tzv. „před skokem z okna". Ale nakonec se vybulím a neskočím J
Takže aspoň  k něčemu J
A účes máš super. Já se taky nechala ošmikat, mám tu krátkou šikmou ofinu J. Vypadáš fakt mladince.

Radulko - ta zpěvačka není lesbička. Ale hlas má opravdu nádherný.
V těch komentářích pod tou písničkou o tom hodně píšou.

 

ona nije izjavila finskoj da je lezbejka (gedao sam preskonferenciju), bila je pitana od strane vidljivo gay novinara iz svedske sta misli o homoseksualcima i lezbejkama, na sta je ona odgvorila da je to u nju ok. Pa i neka je lezbejka.. kao da svi moraju da budu hetero cure sa napumpanim grudima i voljne na sex sa „zestokim momcima“. Zivjela razlicitos:)lol  

 

Píšou, že finské TV nepřiznala, že by byla lesbička, ale že se jí novinář (prý očividně homosexuál) ptal, co si myslí o homosexuálech a lesbičkách.  

Odpověděla, že pro ni jsou O.K.  

 

Super, že jsi s novým gynekologem spokojená. To je důležitý.  

Tak já zapomněla na Janičky a to jich v rodině máme hodně!  

Až co jsem to tady viděla. Jsem ostudná! Tak tady přeju všem Janičkám všechno nej, nej.  

 

Holčičí jméno Sofie - měla jsem ho dlouhé roky nachystané na holčičku, ale Petrovi se nelíbí, že to může být prý rovnou Trutnov. Je holt praštěnej!  

 

NiKino - je mi to líto, že musíš něco takového vůbec prožívat. Je toho teď tolik!!!  

Tak na podzim držím pěsti.

Tak vás všechny moc a moc zdravím. A užívejte víkend.

  
 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 26.05.07 23:07

Ahoj holky, hezkej sobotní večer!!!  

Tak nejprv sem musím napsat, že těhule nejsem, už jsem nad tím ták furt přemýšlela a udělala si jasno a začala se těšit, a ejhle, tetka jedna červená dorazila, ale zase rozumem vím,že je to jen dobře, že těhulka nejsem.  

Dneska u manžela v práci pořádali dětskej den, tak jsme s manžou a holkama došly, byli jsme tam od desíti do šesti a bylo to moc hezký. Spousta her, soutěží, atrakcí, malování na obličejíček atd. No holky se vyblbly dosytosti. Jídlo a pití bylo ZDARMA a mohl sis vzít kolik si chtěl, no nevídané..... A taky jsme domů přinesli pořádnou kabelu sladkostí a všelijakých blbůstek, co holky vysoutěžily, ale taky jsou tam nějaké moooc hezké věcičky, jako překrásné magnetky, modelína, krásný tužky, nálepky…  

Holky, moc děkuju všem za přání k svátku, moc mě to potěšilo. A představte si, jaký překvápko mi udělal manžílek, vždycky si dáváme k svátku nějakou dobrůtku, maličkost. A hlavně posedíme celá rodinka. Ale tentokrát, jsem dostala překrásnej pugét a novej mobil, můj vysněnej Samsung, s foťákem… No nadšená jsem hrozně moc..... Se nezlobte, ale musela jsem se pochlubit  

Kiro: tak co synáček? Už je to lepší??? A přihoď fotečku s novým účesem do galerky, jo? prosííím.  

Radulko: ten Tvůj účes je náramně prdlej :-D, ale mně se moooc líbí. Jsi kočka.  

Tak nějak už nevím, co psát, takže hezkej zbytek víkendu a pá pá

 
hrouda
Kecalka 179 příspěvků 28.05.07 08:32

Ahojky do nového týdne.
Ondráškovipřejeme k dnešnímu slavnému dni vše nej,hlavně hodně zdravíčka,věřím,že vše dopadne dobře.
Radulko-účes super,taky jsme byli v sobotu u kadeřnice.Maty je nakrátko a já mám melíry tříbarevné a trochu kratší.
jerrýsku,makovko-planý poplach někdy zamrzí,když už člověk počítá s tím hezčím.U mě by to asi nevadilo,ale nevím jak by se na to tvářil tatínek.Ikdyž na druhou stranu,Maty má teď úžasné období a kdybych se mu nemohla věnovat,asi by mě to dost mrzelo.
Nikkino-držíme palečky ať to na podzim výjde.
Tak Vám musím napsat,že se v těch chlapech nevyznám.Když jsem doma navrhla,že pojedeme na srazík,tak se to hned zavrhlo.No a včera jsme koukali na fotky ze srazíku a prý proč jsme nejeli,že to mohlo být dobrý.Tak jestli se někdo na podzim vrhne do organizování,tak určitě dorazíme.
Hrouda+Matyáš

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 28.05.07 08:44

Ondráškovi přejeme k dnešnímu velkému dni hodně zdravíčka, štěstíčka, lásečky a spoustu zábavy s kamarády. Pořádnou oslavu s dortem a kupu dárečků!!!! ****
NiKi: držím palečky, aby vše přebolelo a na podzim ať se bříško kulatí :)  

Tak my jedeme na nákupy a snad se ještě před odletem stihnu juknout a pozdravit vás. Pokud ne, tak se mějte hezky a napište mi omluvenku od 30.5. do 9.6. A všem oslavencům, kteří budou slavit přeji jen to NEJ!!!  

Lois a Vojtíšek

 
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 28.05.07 09:57

Ahoj maminy,
u nas konecne sprchlo a neni tu takove silene dusno. Vsem dekuji za pochvaleni meho ucesu :))) Makovko - to je nova moda, to vis, k vam do Juesej to jeste nedorazilo? :))
Holky, poradte mi nejaky hotel, kam se da s malyma detma, nekde treba Krkonose, Sumava nebo okolo CB.
Lois - uzijte si to tam, tesime se na fotky a na popis, jak jste si to uzili!!!!!  

Jerrysku - to musel byt super den, co meli u manzi v praci, ja na takove akce rada chodim, hlavne kvuli male, ze.  

Kiro, zes taky napsala :)) Doufam, ze nemate zadne velke problemy, blizi se konec roku, vysvedceni, jaky byl cely rok v nove skole, myslim Adama. K te zpevacce - ja myslim, ze kdyz rekne, ze neni lesba, ze neznamena, ze ji neni. Proste asi to nechce zverejnovat, ale to je jeji vec.  

Nevite nekdo co je se Slankou??
Ondrovi od Adalajdy prejeme vsechno nejlepsi k 2. narozeni­nam!!!  

Adalajdo - k te lymfomasazi, ja chodim na pristrojovou do tzv. lymfovenu (u nas stoji pulhodina 150 Kc, chodim jednou tydne), jinak se dela i rucni masaz celeho tela, i obliceje, omezeni tam nejaka urcite jsou, myslim, ze osklive krecove zily nebo nemocne srdce,osobne se mi zlepsila hodne celulitida, nemam otekle nohy, je to opravdu takovy maly zazrak, tady jsem ti neco zkopirovala:

 LYMFA - OČISTA TĚLA A MYSLI,našimi hosty přezdívaný ČISTÍRNA!          Masaz je urcena  lidem trpícím ranní únavou, nadváhou, otoky, problémy s pomerančovou kůží, akné, bolestmi hlavy, kloubů, zad, lidem snadno podrážděným a nervózním. Posiluje imunitní systém. Zlepšuje a urychluje detoxikaci organismu.
Tvaruje postavu, zpevňuje poprsí, účinně vyhlazuje vrásky. Zvyšuje výkonnost.
Co je lymfatický systém?- Celkem nenápadný, obecně málo známý a donedávna téměř neuznávaný, přesto nejdůležitější systém, „odpovědný" za detoxikaci organismu. Systém brání šíření únavy, špatné nálady, podrážděnosti, infekce i nádorového bujení, zabraňuje bolestem těla.   Jak se škodlivé látky do těla dostávají?- Vzduchem, potravou, pokožkou nebo vznikají v těle mimo jiné i jako důsledek působení všudypřítomného stresu, sedavého zaměstnání apod. Lymfatický systém dbá, aby se škodliviny filtrací nebo přímým ničením v lymfatických uzlinách dostaly co nejrychleji z těla ven, aby tělem proudila životodárná, činorodá energie a mysl ovládala dobrá nálada.   A co když lymfatický systém nefunguje tak, jak má?- Škodliviny se hromadí v uzlinách tak dlouho, až dojde k prolínání lymfy do tkáně, lidově k hromadění „vody" v těle (mnohdy zaměňované za tloustnutí). Tento stav se zhoršuje každou fyzickou i psychickou námahou, každou nemocí, o operaci nemluvě. Zmenšuje se obranyschopnost organismu, narůstá únava a slabost, která se v prvé řadě projeví únavou, váčky či kruhy pod očima, ochablou, bledou pletí, tíhou v nohou, rukou, pak otoky…, bolestmi hlavy, šíje, zad,.. a v neposlední řadě nervozitou, podrážděností, ale také lítostivostí, úzkostmi,… depresí.  Jak je možné si pomoci?- Ruční lymfatickou masáží,                                                 ­změnou ve výživě,                                                 ­odpočinkem,                                                 ­klidem.
Lymfatický systém nemá žádný „pohon", proto jeho činnost povzbuzuje nebo přímo startuje pouze masáž. Lymfatická masáž posiluje obranyschopnost organismu, snižuje nebo odstraňuje nadváhu, otoky nohou,… kožní problém***y* atd. Následků nesprávné životosprávy je mnoho. Z osobní zkušenosti tuto masáž doporučuji lidem po operaci, úrazu nebo infekci, lidem trpícím nervozitou, podrážděností, bolestmi hlavy (migrénami), lidem částečně ochrnutým, trpícím sklerózou, Parkinsonovou či Bechtěrevovou nemocí, revmatismem a artrózami. Pomáhá léčit sterilitu, únavový syndrom, hysterii. Zabraňuje vypadávání vlasů.Lymfatická masáž má navíc vynikající regenerační schopnosti: zlepšuje pleť dekoltu a obličeje, účinně bojuje s vráskami. Měřitelných i citelných výsledků (úbytek objemu, lehkost v těle) se dosahuje již po první proceduře. Fyziologické odlehčení je doprovázeno výrazným  **uvolněním emočním.

Tak hezky den, Radka

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 28.05.07 10:03

Ahojda všem, předně děkuji za přáníčka pro Ondru, všechny jsem vyřídila:) Dárěčky a vše okolo bude dostávat až v sobotu. Máme pozváno 22 dospělých a 12 dětí, tak tu bude veselo:) Bude se opíkat kýta, popíjet pivečko, vínečko a děti budou bouchat rychlý špunty:) Tak po oslavě dodáme fotečky:)
Jinak Radu děkuji za ten popis. Tak do toho asi půjdu.

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 28.05.07 10:48

Holky zdarec všem!!!!!!

Tradičně dodatečně vše nejlepší k svátku Filípkovi!!!!

Všechno nejlepší Ondrovi k dnešním narozkám!!! hodně zdravíčka a štěstí! ať se vám vyvede garden party v sobotu.

K mému účesu, děkuji za pochvalu, teď to vypadá jako bych si to vynucovala! Ale holky věřte mě, že jsem z toho byla dost zoufalá. Už jsem si na sebe zvykla, co mě taky zbývá jinýho, že?! Zdeněk si nakonec už taky zvykl…

Lucka má tak poslední týden novou zálibu, opakovat vše do zblbnutí. Takže děláme kolo kolo tak desekrát za sebou, potom různý říkanky jí musím opakovat taky hodněkrát. Zkoušíme chodit na nočník a docela se nám to přes den doma daří.
Konečně jsme se se zdeňkem dohodli na naší dovolené, tak jsem ráda. Pojedu s dětma a s mamkou a se zbytkem naší rodiny na týden do itálie. Už se těším, bude nás velká parta a taky, že pojedu sama a ten týden si odpočnu od našeho velitele. Pak pojedeme zase s našima na týden na vysočinu do toho hotelu devět skal, tam se taky těším, ale radši všechno potichu.

Kiro, taky mám radost, že jsi se ozvala co se u vás děje. K té zpěvačce, ano hlas má hezkej i ty písničky, ale mě se moc do noty nestrefila. Né, že bych byla takovej barbar a líbily by se mě jenom „veselé“ písničky, ale tohle moc neee. A z okna neskákej! to by bylo moc morbidní.

Nikino, to je mě moc líto, jak ti to dopadlo. Četla jsem tvoji diskuzi. Ale do podzimu času dost, tak určitě změníš náladu a na to špatný zapomeneš. Mé kamarádce se stalo to stejný a za půl roku po tom už byla znovu těhotná a všechno jí dobře dopadlo, tak nevěš hlavu.

Hroudo, reakce manžela mě moc nepřekvapila. Oni ti chlapi neví co chtějí. Hlavně, že z nás mají srandu. Jestli bude nějaké příště a manžel bude váhat, měj v záloze ty fotky.

To mě připomělo, včera jsem se dívala na výměnu manželek, zdeněk došel až na konec pořadu, jak tam říkal manžel jedné, že její jediný zájmy jsou spinink a návštěva kadeřníka. Ona na to, že potřebuje ale lásku. Zdeněk spustil, no to jste vy ženský, místo toho aby to s tím manželem už doklepala do konce, tak vymýšlí, co jí chybí. Jsem mu začala z legrace oponovat, že když jí chybí láska, tak to je holt těžký.

Tak zatím, chtěla jsem toho ještě napsat víc, něco o víkednu atd… ale lucka už tady zlobí. jdu uklízet

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 28.05.07 16:29

Čauvec!!

Ondrášku, všechno nejlepší k dnešním narozkám, kupu dárečku mňamku dortíka a pořádně to s tou partou dětí oslav, jo? A pusu posílají obě naše holky. ****
Filípku: vše nej k svátku ****
Teda holky v Brně je ták hnusně, musím to tak napsat, hrozný dusno pod mrakem, jsem z toho úplně vyřízená. Ráno jsme s holkama zaspaly a pak honem k doktorce, Simík byl objednanej na kontrolu na Ortopedii a už tam nemusíme. Hurá!!!!  A pak jsem valila s holkama k mamce na zahradu, a tapetovaly jsme toaletu a o víkendu se tam bude instalovat nový WC. A pak jsme taky něco zblajzly, mamka doma předchystala masíko, tak jsme ho tam narychlo dodělaly. No a já pak plela jahody a mamka kytičky. A holky lítaly, hrály si na písku, jezdily s kočárkem, hrály si s dětskou sekačkou, bagrama atd. A samozřejmě Leonka pomalovala křídama opět celou chajdu :-DDD A řeknu vám, jsem z toho dneška totálně KO, jako z toho těžkýho vzduchu.
A tímto se omlouvám Katce, že jsem dneska nedošla, ale musela jsem pomoct mamce.  

Radulko: teda ty jsi mě navnadila s těma masážema, asi to vyzkouším. Katko? nepůjdem na to někdy???  

Tak já si jdu dát honem kafíčko a jdu trošku poklidit a umejt koupelku a záchod. Tak zatíííím páááá  

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 28.05.07 19:47

Ahoj všem

Po delší době se hlásíme i my, nějak není tolik času, se snažím každou minutku učit, takže většinu věcí odkládám, až bude více času.

Dodatečně přejeme vše nejlepší k narozeninám Františkovi.

Přejeme vše nejlepší k druhým narozeninám Ondráškovi, hodně zdravíčka, štěstíčka a hodně veselých chvilek.

A vše nejlepší k svátku Filípkovi!

sylvaf- děkuji za deníček, super nápad! Tak u nás to byl boj o jména i Máťulky, takže fakt nevím.. Když jsme jeli do porodnice, tak jsem vyplnila do papíru pro porodnici jméno holčičky, a to Olga, protože to chtěl manžel, mě se moc nechtělo, ale byla jsem stejně přesvědčená, že to bude kluk, tak jsem to tolik neřešila. Mě by se líbila Katka, Hana, Anna a kluk - Matyáš, Tobiáš.

katkab- mě se tvůj nový účes líbí, fakt. Se to na srazu nezdálo, ale i já mám ofinu šikmě střiženou, ale už mě zase dorostla do té doby. Já jdu na barvení a střihání koncem června, tak už to vydržím, pak se vyblejsknu.

RADULKA - také ti to účes sluší.

Lois- užijte si dovolenou, pak se těším na vyprávění.

No a jak u nás. Jo fajn. Minulý týden Máťulka přeletěl řídítka na motorce, takže měl nateklý rtík, ještě k tomu ho kamarádky malá strčila z motorky, takže ještě k tomu je odřený. Rostou nám dva zoubky, tak ještě 6 a bude hotovo. Mě se blíží přijímačky, takže se učím a učím, až jsem z toho blbá. Ve středu jedeme na servisní prohlídku s Luciferkem, abychom neprošvihli záruku. Jinak se mě s ním jezdí dobře a manžel si libuje, že nemusí na menší nákupy.

Je jinak se musím pochlubit, ale malý už s námi nespí v posteli, což je fakt fajn, že se neroztahuje na naší posteli a nemusíme spát jen na kousíčku.

Je a taky jsme pořídili tu sanitku, jak Lois Vojtíškovi a Marťa, když jde spinkat, tak volá sanitku, bez ní ani ránu. :))

To je od nás všechno, za napíšu.

Oluska a Martínek, co musí Mega Byte - to je dětský počítač, co mu půjčila neteř, co půjčila, ale malý ho zabavil :-)

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 28.05.07 21:33

Dobrej večer všem!!!!

Tak v Brně se odpoledne trošku pročistil vzduch bouřkou. Lucka byla hrozně vtipná, protože se bála. Byli jsme u tety v újezdě a tam několikrát uhodilo a zablýsklo se zároveň. Lucka se ptala co to je? co to je? jako kolovrátek. Tak jsem jí říkala, že bouřka. Pořád potom opakovala bouřka (samozřejmě, že ne se ř).

Oluško, ty vypadáš strašně mladě!!! Spíš jako martínkova sestra, než mamka. Na srazu ti to moc slušelo!

Brno, co teda nějaký sraz???

Zatím dobrou, uvidím jestli vydržím na manželky.

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 28.05.07 21:47

Ahojte,
iba sa hlasim, ze zijeme bez nestovic :)
nemam cas, dufam, ze coskoro bude :)
 Elen

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 28.05.07 21:49

A este Ondraskovi prajeme vsetko najlepsie k narodeninam, vela zdravia!! Cmuky

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 28.05.07 23:25

no nakoniec sa čas našiel, tak píšem :) deníček je pekný a obľúbený u mňa :)
tak naše mená sú Lucia pre dievča, hoci sa mi začala veľmi páčiť aj Hanka. A chlapčenské musíme domyslieť, manželovi sa páči Lukáš, ale mne nie. Nechcem žiadne meno, ktoré má v sebe nejaký mäkčeň. Tiež  myslím na vrátka, ak by chceli deti ísť do zahraničia, inak aj tak máme nejaké nemecké priezvisko, takže nejaký mäkčeň tam nesekne :))) a ešte kvôli tomu priezvisku by malo byť na výslovnosť ľahké, inak si to dieťa doláme jazyk. V priezvisku máme dve „r“, v ulici detto, mesto Sereď, no úplne úžastné :)  

Radulko, no fuuuuj, ta prihoda z pieskoviska.  

Nikino je to slaba zaplata na bolest, ale vela zenam sa to stalo a potom to dalsie tehotenstvo bolo uplne v poho, tak drzim palce a musis ist do toho optimisticky.  

Adalajdo, wooooow to bude super oslava, az vam zavidim, hlavne tie deti :) to by bol Misko nadseny. My budeme mat iba jedneho bratranca, pretoze kamaratov pozyvat medzi rodinu je blbe a kam by som ich vsetkych u:,–(ila v nasom 3 izbovom byte? Asi jedine na nasu postel :))) Tak nech sa vám to vydarí  

Ja mám asi alergiu, stále kýcham, svrbí ma nos, tečie mi z neho voda. Dokelu a ja som si tak verila, že mňa takéto blbosti obídu.
No skončili manželky, idem do hajan.
MAjte sa krásne
 Elen

 
sylvaf1
Stálice 91 příspěvků 29.05.07 07:38

Ahoj v červenčátkově,

hlásíme se, že žijeme, ale jak teď bylo tak krásně, na počítač vůůůbec nezbýval čas. Každou volnou chvilku trávíme na zahradě (napustili jsme bazén, tak z něj kluky nemůžeme dostat), nebo na hřišti, nebo na návštěvách u kamarádek s dětmi a o víkendech jezdíme na Šumavu, do mé domoviny. Teď se má počasí trochu zhoršit - u nás lilo celou noc, takže snad budu schopná i reagovat na vaše komentáře , kterých je tu tedy plno.

Vojtíkovi a Ondráškovi přejeme dodatečně všechno nejlepší k druhým narozeninám!!!

Ellen - my neštovice také zatím nemáme, třeba se ani nenakazil a má to tak být :-)

Mažu teď do práce, pokud čas a dostatečně dlouhý Matouškův polední spánek dovolí, napíšu ještě poobědě.

Sylva a Mat (za 10 dní  dvouročák)

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 29.05.07 09:18

Holky ahoj!!!

Psala mě janab, že v pátek je u mc klokánek na lesné nějaký program pro děti. Takže brno kdo se zúčastní??? jo je to v deset hodin.

 
janab1
Stálice 92 příspěvků 29.05.07 11:41

Ahojda holčiny,

hlásím, že žijeme, jen prostě nestíháme.

V sobotu jsme byli u babičky v Hrušovanech. Bylo nádherně, Danda běhal naostro a naučil se čůrat ve stoje na trávník. Líbilo se mu to tak, že na záver dne bobkoval jak králík, co dřep to bonek. Jsem za ním musela chodit a sbírat. Doma je to o něco horší. Sice si občas i řekne ale na bobky většinou pozdě. Dneska jsme je sbírala po trase děcák - předsíň - WC. Bohužel to ale nebyly bobky, nýbrž něco mekčího. Takže to odnesly trencle, nohy a podlaha. No co, vždyť nemám nic jiného na práci. Ale zase se musím pochlubit, na nákup jsme šli bez plíny a počurali travičku.  Takže u nás je to zatím střídavě oblačno.
Slovní zásobu jsme obohatili o nová slovíčka: tr´cú (strýcu), mómó (Móňo - Moniko), áfó ( Sábó), ráró (Dášo), šem-tam-šem-tam (tenis).
K narozeninám máme zatím nakoupeno : volant s přísavkou na sklo, kreslící tabulku, super riflovou bundu a ještě sháním  dřevěnýho lítacího papoucha na zavěšení nad postel.  Katko - toho co má naše Dr., Dan je z něho vždycky celej hotovej. Pak potřebujeme „NUTNĚ“ overball, na těch cvičíme v Hopsálkách, knížky O krtkovi - to je taky nutnost a nějaké drobnosti. Kolo, trojkolku jsme naštěstí podědili, takže ušetříme.
Taky vám musím napsat, že v neděli máme vystoupení s Jájou, tj. ta naše chobotnice z hudebky. Už se „moc těším“, jak budeme juchat na pódiu. Já jsem přesně ten exhibicionistickej typ, kterej by tam nejraději nešel, ale co bych neudělala pro svý zlatíčko. Akorát máme večír před tím mecheche, ohýnek, grilování, kytary apod, tak to nesmím moc přehánět, abych malýmu nedělala ostudu svým utahaným opuchlým zjevem.
Dneska jsem koupila vakcínu na žloutenku, tak příští měsíc, jdem na píchanec. Dr. mě nahlodala, neb Dan má co chvíla ruku v puse, tak ať nám nezežloutne, raději.
Minulý týden jsme sháněli snadálky, nevím jestli jsme tak vybíravá nebo už jsou vyprodaný, prostě jsme žádný nekoupili.  U Bati měli z těch co jsme vybrali pouze vel. 20, ale objednali nám je a dneska konečne přišli, tak odspo musím na poštu a hned je vyzkoušet. Zatím chodíme v poděděných. Toť od nás zatím vše.

Teď se musím vrhnout na kuchtění, než se chlapi vrátí z pískoviště. Na obídek bude květák na mozeček, brambůrky a zeleninový salátek.

Na komentáře se pokusím vrhnout odpo.

Zatím papa Janab

 
hrouda
Kecalka 179 příspěvků 29.05.07 15:19

Ahoj.
Radulko-my jedeme v srpnu zase na Šumavu,ale do trošku jinýho hotelu.Mají tam dětský hřiště i koutek.Snídaně formou bufetu,což pro nás je naprosto vyhovující.Kdyžtak mrkni na www.horizont.sumava.net-hotel Špičák.Třeba by jste se k nám přidali.Termín je kolem 15.8.  

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 29.05.07 17:03

Ahoj všem

janab - tady mají pěkné věci na zavěšení, tak můžeš juknou http://www.abakus-cz.cz/index.php?…

Jinak my máme pro malého k narozkám nějaké obléčo, kolo, helmu, vozík s příslušenstvím na písek, auto na písek ze zvukem, hrneček od Nuby se slámkou, botky do vody a pěnové puzzle, z kterého jde složit panák na skákání, a to stačí.

katkab- děkuji za pochvalu, ale spíš mě přijde, že mám teď vlasy jako marťan, nemůžu to nějak upravit, takže většinou to stáhnu do culíku a je hotovo.

No nic pádím, neb dítě mě tu asi zboří dveře a za chvilku má dorazit ségra s neteří.

Oluska a Máťulka

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 29.05.07 19:10

Ahoj holky,
jdu se rozloučit, už máme skoro nabaleno, dobalujeme jen maličkosti a to co jsme zapoměli (snad toho nebude moc). Nakonec z toho jsou 2 větší kufry a 1 malý + já tašku ke kočárku a manžel batoh do letadla :))))) Váhově se vlezeme, tak snad to bude OK. Mě už třeští hlava, jdu si dát panáka na posílení neb jsem fakt nervní. Zítra ve 12 odlétáme směr Kréta a vracíme se 9.června odpoledne.  

Tak fičím, mějte se tu fajn, pááá nervní Lois a naprosto klidný Vojtik

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 29.05.07 20:10

Lois, tak šťastnou cestu a nádhernou dovolenou!!!!! Krásný počasí a hlavně rodinnou pohodičku!

 
janab1
Stálice 92 příspěvků 29.05.07 22:48

Ahojda dneska podruhé,

což je u mě velký úspěch. Danda poslouchá pohádku o mašince, už po několikáté, tak mám chvilku, než usne.

Tak předně, opožděně posíláme velkou gratulaciFran­tiškovi, Vojtíškovi a Ondráškovi.

K deníčku - Sylvo,  móóóc pěkný, díky.

My jsme se dlouho nemohli dohodnout.  Z mýho seznamu, několikrát přepracovnýho, vypadl hned na začatku Jakub a Jan, ty má brácha. Tomáše a Martina vyřadil táta, neb mu ta jména někoho připomínají ( to jsem si myslela, že takový myšlení mají jen maminy), Ondra, Vojta a Matěj taky neprošli. Nakonec jsme se shodli na Danovi a Markovi. Zvítězil Dan díky vícero zdrobnělinám, ale díky krátkému příjmení a začínajícímu na N, se z Dana stal Daniel. A navíc jsme tak trochu mysleli, tak jako Ellen, na „mezinárodní“ jméno.  U holčičky jsem si tvrdě vybojovala Kateřinku. Ale líbila se mi i Terezka, Natálka, Adélka, Eliška.  Roman chtěl Renatu, Petru, Simonu, což se mi moc nelíbí, znějí mi tak nějak tvrdě. Dneska už si za Kačkou tak moc nestojím. Rozhodovala bych se mezi ní, Magdalénou, Gábinou, Veronikou a možná i Andreou. U kluka fakt nevím. Jestli ještě někdy dojde na druhý mimi, to buou zase nervy a boje!!! 8o)))

Loisí - jestli ještě stihneš nakouknou, krásnou dovču a těším se na fotky.

Adalajdo - užijte si narozky, tolik dětí na oslavě, to by se Dandovi taky líbilo. Bohužel do našeho 3+1by se nevešly. My budem rádi, když se poskládá do obýváku nejbližší rodina, což je 10 dospělích a 5 dětí, vč. nás. A těš se na dovču, zasloužíš si ji za to, co prožíváš. Kdo nezažil, nepochopí.

Makovko - cestu domů určitě zvládnete v pohodě. Na srazík v Olmiku rádi přijedeme, pokud se vejdeme mezi naše kroužky. Cestovali bychom asi vlakem, je to naše hobby. 8o)) A třetí mimi takhle po sobě? To by mě určitě hráblo!!! chichi

Radulko - budu se muset u nás poohlídnout taky po nějaké lymfomasáži, to je přesně pro mě - člověka trpící ranní únavou, problémy s pomerančovou kůží, akné, bolestmi zad a snadno podrážděným a nervózním. Jinak ofinka ti moc sluší.

Nikkino - mrzí mě co jsi si prožila, uvidíš , že příští těhu určitě vyjde a budete mít krásné a zdravé miminko

Oluško - díky za tip na papoucha, už jsme se do jednoho zamilovala a zítra po schválení taťkou (nebo i neschválení 8o)) ) ho objednám. Botky do vody je taky dobrý tip, to nakukám některé z babiček. A taky by to chtělo asi houkací sanitku, nebo tak něco.

Brno - info k pátečnímu dětskýmu dnu na Lesné. Je to na louce, takže objednejte krásný počasí, začíná se v deset a platí se 30 kaček pro nečleny MC, což my jsme, že?
Takže, kdo se hlásí?

Teď už je docela pozdě, normálně už spím, mašinka ještě několikrát přejela a Dandula spí. Takže končím, ať ho neruším. Dneska měl celý den teplotu kolem 38st. Doufám, že se s toho nic nevyklube. Snad je to tím, jak bylo teplo nebo, že by opožděná reakce na očkování?

Mějte se a dobrou Janab

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 30.05.07 13:25

Ahojte,
tak Lois si isla uzivat, ako jej je dobre :)
My sme dnes dostali vstupenky do aquaparku,ale zrovna teraz sa muselo to pocko pokazit, no budeme ich musiet vyuzit neskor, ale uz sa tesim ako sa bude chovat Misko. Od minuleho roka v bazene nebol, ani pri mori :))))  

Cela Sereď-tu byvame- je zasiahnuta nestovicami a my stale nic. Dnes sme boli len tu v obchode a hned sme dve deti stretli chytene :) v nasom vchode to maju dve rodiny, a dalsich stretavame po meste.  

Jani, to uz mate vystupenie, vy budete slavny :))  

No nic, idem nieco robit, kym maly spi
Pa
Elen  

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 30.05.07 15:00

Ahoj holky !!!!  

Tak se zase po nějaké době hlásím, že žijeme. Holky zrovna spinkají, já jsem dovařila obídek a už ho mám i v sobě. dělala jsem dneska květák na mozeček, nové brambory a hlávkovej salát. Mňam, to byla dobrota. A před chvilkou u nás byla paní sousedka a donesla nám misku plnou třešní srdcovek, jsou hrozně dobrý, tak nevím, jestli je sníme jen tak, nebo udělám buchtu.  

Dneska ráno jsem byla na návštěvě u Katky a hrozně mile mě překvapila Lucinka, jak krásně začala povídat a se Simonkou si moc hezky hrály, že? Schovávaly se za závěs:-D  

Oluško: ty mě taky přijdeš, že vypadáš hrozně mlaďunce. Fakt tak na patnáct. Jako sestřička od Martínka.  

Loisí: tak ty už si užíváš na Krétě, jé ty se máš. Hezky si to užijte!!!!  

JaniB: tak my v pátek nedorazíme, protože Leonka má ve školce na MDD den plný soutěží a hrozně se na to těší. A já bych nestihla dojet na Lesnou a pak na dvanáctou do školky, to bych se jen otočila a zase vyrazila zpět. Tak ať vám vyjde počasí!  

Kiro, Radulko, Adalajdi co je u vás novýho????  

Tak pá Jana

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 31.05.07 15:38

Janib hod kdyztak nejake blizsi info k tomu zitrku prosim nejak jsem to prehledla pokud budem stihat tak bych se stavila, bud sem nebo i pres icq 226-650-702 dik Jitka

 
janab1
Stálice 92 příspěvků 31.05.07 22:18

Cauky,
Jitty - zítra je na Lesné před MC Klokánek na Nejedlého ul. Dětský den od 10h. Vstup 30kč . Pojedeme busem 45, můžeš k nám  přistoupit v 9,37h na Staré O:,–(ě. Pojede ještě Zita s Kubou a možná Katka s Luckou. To ještě nevím. Příp. se mi můžeš ozvat na 775168122.
Pa Janab

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 31.05.07 22:26

ahojky vsem,

absolutne nevim, co jste ktera psala, budu muset nacist, ale mam dnes z Barunky fakt radost(jsem zvedava, jak dlouho to vydrzi:-))))

Nocnickovaní zkousime neuspesně už delší dobu, vzdycky jsem to zkusila a protoze mi prislo, ze to jeste nezvládá, tak jsem jí dala táden i déle pauzu.
Včera jsme měly docela klidný den, tak jsem ji od rána zas nechala bez plíny -:-) no, měla plínu na odpol. spinkání a na ven, to se do ní stihla vykakat(ještěže) a jinak do nočníku ani jednou, výsledek -2 obrovské a dvě menší louže, na topení troje punčocháče a dvoje kalhotky a ponožky:-(((
Sem fakt z ní už chytala nerva:-)
Tak jsem si řekla, že ještě dnes a jestli to nepůjde, tak zas týden počkáme.
A jak to dopadlo-no, ráno jsem trochu pohrozila:-), že na koberec se ale fakt nečurá a jestli nebude čurat, kam má, tak že dostane ošklivou plínu:-)))dopoledne n- asi tři hoďky vydržela suchá, pak šla spinkat, tak jsem jí dala plínu, po vyspání -plína suchá, hned jsem ji po:,–(ila a vyčurala se. Pak asi za hodinku jsem vysávala a vidím, že jde Bára k nočníku a sundala si punčošky s ga´tkama, sama se vyčurala a říká -„vodička“ a „šikulka“ a měla z toho radost a chtěla nočník odnést na záchod, tak jsme to šly spláchnout.-)
Dnešní bilance teda je -2× bez říkání, 2× řekla, že chce čurat, 1× jsem ji poslala, tak šla, no a 1× to nestihla, protože zrovna stála na židličce a vytahovala tužky z hrnku na stole.A ee teda neřekne včas ani sednout si nejde, to jsme mely v punčochách pěkné nadělení:-(
Uvidíme zítra, nechci to zakřiknout, tak se omlouvám za ten elaborát, ale sem se musela podělit.-)

Hezkou dobrou noc

Janka

 
janab1
Stálice 92 příspěvků 01.06.07 15:42

Ahojky,

my se před chvílí vrátili z dětského dne a teď Danda spí, konečně. Já se s ním táhnu 2,5hod. pěšo, že se vyspí venku a já spočinu na lavičce na sluníčku s nějakým zajímavým časopisem a ten lumpík ne a ne usnout. Až teď doma. No neva, aspoň můžu něco udělat.

Na dětském dnu s Klokánkem se plnilly úkoly jako: zametat a shrabovat slámu a papír. kuličky, naházet do kolečka a odvézt do krabice, rozpoznávat balonky podle barev a třídit do misek, slalom s kočárkem mezi kužely (odrážedlo na nás nevyšlo), oblíkání panenky - sundat čepku a na:,–(it jinou, z různých věcí vybrat do košíku ty, které jsou k jídlu, roztřídit odpad - plast. lahve, plechovky, papír, dřevo a baterky, a pod. Za každý úkol děti dostávaly razítka na soutěž. kupon a za ten pak dostaly balíček - oplatky, Fruko, lízátko, zub. kartáček, opal. krém, omalovánku… Docela prima dopo.

Janko - u nás je to taky střídavě oblačno. Někdy si řekkně někdy ne, kalhoty teda zatím stahovat neumí, nějak mu tam zavazí ta jeho zadní část, čili prcka. Asi ji máme moc velkou nebo co?! 8o)))
U nás se výsledky snažení taky objevují na topení a sušáku. Taky na koberci. Včera se nám to u babičky sešlo všechno. Počurkanej koberec, podělaný slipky i s nohama a papučema a na závěr pozvracená švagrová, která Dana krmila večeří. 

Večer se nám podařilo nablinkat i do postele, takže jsem měla príma noc. Prcka vedle sebe, od 1h do půl pátý jsem pořádně nespala, spíš vůbec, Dandovi se v bříšku cosi honilo, pořád poplakával a přešlo ho to až ráno. Pak spal až do 9h a tudíš jsme nestihli bus, na kterej jsem byla domluvená s Jitty. Tímto se jí ještě jednou omlouvám, ale bylo mi ho líto budit, když se v noci moc nevyspal.

Tak pár řádků jsem napsala a teď odcházím něco dělat. Vařit nemusím. Hurá!! Mamka mi dala hotovou sekanou, neb ji udělala moc, tak stačí jen brambory a salátek, to zvládnem večer těsně před příchodem tažky z práce.

Papa Janab

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 01.06.07 16:20

Janib tak jste byli o zubni kartacek lepsi, ten my jsme tam nemeli ale jinak to bylo pohodovy dopo, zvlast kdyz se jeste vyradil predtim na tom hristi nad Klokankem .-) Akorat mi spal jen hodku v kocarku no co uz. Za chvili si pro nej dojede muj tata a ja mam konecne cas na uklizeni a zehleni neb jsem tento tyden hrube nezvladala........ .-( Ja taky maleho nebudim kdyz toho v noci moc nenaspi takze to naprosto chapu. Az Zita prepali to CD, tak hod avizo a nekde se sejdem jo.........  

Du nabalit diteti veci a postylku a cekat na dedecka - uz se mi pere druha pracka a vzhledem k tomu ze mame zitra grilovacku, tak nase veci budu prat az v nedeli.....­......zatim pa Jitka

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 01.06.07 17:10

Vše nej, nej Ondrovi od Adalajdy a předběžně i Karolínce od Mirky.
Dnwes jswem nwechala Anwetcwe ostříhat ofinku, strašně ji to lwezlo do očí a mojwe prwedstava, žwe budwe mít sponku nwebo čwelwenku vzala za své.
Taky od včwerwejška začala kadit a čůrat na nočník. Dnwes když jwe bwez plwenky a bwez kalhotewk, twak chodí čůrat i kakat na nočník.
A to jsewm ji koupila takové krásné barwevné bambusové froté plwenky!
Napíšu potději , blbnwe mi klávwesnicwe a já newmám sílu na to, to umazávat!

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 01.06.07 21:42

AHOOJKY…omluvám se, že se ozývám až ted, ale jaksi nebyl moc čas ani nálada však to znáte.Njeprve popřeju opožděně Vojtíkovi k narozeninám /ty už si leží někde na Krétě na pláži/ pak pořeju Ondráškovi od Adalajdy a Karolínce od Mirky ,i když ta se už možná na emiminu nevyskytuje.Občas ji potkám v diskuzi u sousedů na Babycafé.  Jinak co u nás?Toto počasí nás vcelku štve, jelikož jak je střídavě hezky a hnusno tak mi Fil pokašlává a nejvíce ve dnech, kdy je zataženo.Už sem málem letěla k Dr.., ale pak říkám počkám do rána a druhý den nekašlal.Noční­kování?doma vcelku zvládáme, vykadí se přes poledne kdy teda už bohužel nespí a chodí si jen odpočinout na hodinku až dvě záleží, jak kdy vydrží či co já mám v plánu.A odpoledne či když jsme venku tak pokud mu plenu nedám beru náhradní strojení a i si občas řekne a vychytáme to, ale stejně většinou to jednou za čas odnesou jedny kalhoty bývají mokré, když má plínu tak si neřekne ani omylem.Nevim, zda sem to psla, ale měla sem prblém naučit Filu čůrat na kluka, ale už to díkybohu vcelku zvládáme.Normálně kámoška má kluka 2roky  a půl a oni doma sou bez plen, na spaní také a má ji jen na venek prý by se jí nevyčůral a málokdy kadí doma, atd..spíše si myslim, že to je výmluva,jelikož když viděla mne, že ho Filipovi držím tak mi říkáá prooč mu ho držíš???a říká já ho Kubovi držet nebudu a já říkám zpočátku to jinak nejde nebo máte někdo jiný typ maminky starších chlapečků?To, že si ho má držet sám ještě mu vysvětlovat nebudu sem ráda za to, co zvládáme…a až bude čas zaúkoluju tátu, at mu to ukáže a vysvětlí.
Jinak sem četla jak krásně trávíte dětské dny.U nás proběhli dva už minulý týden a tento zase pokračují.Minulý týden byl ve vedlejším městě pohádkový les, ale to spíš byla procházka kolem pohádky. A v neděli sme byli v Polsku tam sme si chytili rybu počkali až nám ji udělají a jeli do Bludných hor..něco jako Adršpach či tak.Mooc sme si víkend užili.Zítra máme vyhlášený pohádkový les na vysokově, kde fakt ty postavy z pohádek jsou a tak se těšim a modlím se, aby vyšlo počasí.Ještě musím nabít foták…no a odpoledne tady máme zábavnou show a dojedou Gondíci.V neděli nevim, co kde je, ale pokud bude hezky tak asik vyjedme zase na kole.
Kiro..teeda ze dne na den být bez pleny i když ono se říká, že to pak jde takto u každého dítěte jinak.O té plence sem také přemýšlela, ale myslim si, že by to Fil nepochopil, jelikož když má treninkové tak je má jako pkenku.
JanaB..to ste měli teda noc nocí, alejinak to nejde a jak čtu ten popis dětského dne a cen tiše závidim.U nás málokdy máš den kdy zapaltíš minimum a odneseš si toho hodně..spíš to bývá naopak.
Jerrýsku..květák máme také rádi a nové brambory sem u nás dnes viděla za 17,90Kč a staré stojí asik 15Kč ,  tomu říkám rozdíl.Zatim mám ještě cca 8kg starých, ale až budu kupovat pokud neklesnou tak vemu nové.Jinak sem ráda za levné rajčataa jíme denně nějaké saláty na xzpůsobů.
Nevim kdo tu psal o neštovicích, ale teda to sem se musela smát prý všici neštovky mají a nám se vyhýbaj prostě Vás obcházej.Také se jich děsím, aby sme je nedostali v nejmín vhodnou dobu.
No a ted už fakt nevim kudy kam takže pro dnešek končím Nikkol a Fil

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama