Cesta k miminku

Deníček o rozhodnutí, překvapení, naději a všem kolem IVF.

*

Dopředu se všem, kteří budou číst, omlouvám. Je toho ve mně tolik, že vůbec nevím, kde začít a hlavně jak to napsat, aby to dávalo smysl. :)

Tak asi začnu od začátku. Jmenuji se Lucka, je mi 34 let a mám skoro 14letého puberťáka. S přítelem po miminku toužíme už dlouho, ale protože mám za sebou dvě mimoděložní těhotenství, při kterých mi vzali oba vejcovody, tak je pro nás jediná šance IVF.

Hledali a probírali jsme vše o klinikách, ale pořád jsme se nemohli rozhodnout. A když se tady na eMiminu objevila možnost získat nadstandardní péči na IVF klinice, neváhala jsem. Brala jsem to jako ten rozhodující impulz, že teď je ten správný čas. Probrala jsem vše s přítelem a zkusila odpovědět. Říkala jsem si, že za to nic nedám, prostě buď to vyjde nebo ne.

Když mi přišla odpověď od adminky, nemohla jsem tomu uvěřit. Pořád jsem si ale opakovala, že ještě nemám jásat, že ještě nic není jisté. I pak po zprávě od adminky jsem nad tím přemýšlela. Jestli jsem se rozhodla správně, jaké to na klinice bude, jací tam budou lékaři a sestřičky. Jelikož je to pro nás celkem dálka (i když upřímně si myslím, že pro miminko by každá z nás obětovala i trochu toho pohodlí), protože jsme z druhého konce republiky, tak jsem hledala zkušenosti ostatních na internetu i tady na eMiminu.

Dál jsem čekala, jestli se mi někdo z kliniky Gennet ozve. No a jednou přišlo překvapení. Napsala mi e-mail manažerka kliniky. Po konverzaci a pak i po telefonu jsem věděla, že jsem se rozhodla správně. Paní se mnou měla spoustu trpělivosti, vše mi ochotně vysvětlila, vše jsme probraly. A nakonec mi řekla to nejpodstatnější – termín první konzultace, který máme už 17.září.

Pak mi napsala e-mail sestřička z kliniky, uvedla další podstatné věci k první konzultaci, co vše si máme vzít s sebou. Také poslala rodokmenový dotazník, který máme vyplnit.

Sestřička mi ještě napsala, že první konzultace trvá asi 30-60 minut. Během toho s námi lékařka sepíše osobní a rodinnou anamnézu. Mě by měl čekat ultrazvuk.

Jsem hodně zvědavá, jak bude všechno probíhat. Asi jako každá nedočkavá ženská bych chtěla vše co nejdřív, a nejlépe už na první konzultaci, ale vím, že to takhle nefunguje. Spíš čekám, že nám lékařka řekne, co se bude dít dál, včetně potřebných vyšetření. I tak mám z toho všeho smíšené pocity. Čím víc se termín první konzultace blíží, tím víc jsem nervózní, ale i šťastná, protože se snad dočkáme miminka. Zároveň si říkám, že vlastně vím, co nás tam čeká, o IVF jsem asi načetla hodně. Jen to, co člověk čte, je jedna věc, ale osobní zkušenosti druhá. Uvidíme.

Jsem moc ráda, že jsem se rozhodla zkusit štěstí. Zase mám v sobě trochu optimismu a naděje, že i přesto, že miminko přirozeně mít nemůžeme, tak snad se díky klinice podaří a i my se dočkáme. :) Už teď se těším, že tady budu psát svoje pocity nejen po první konzultaci, ale i během celého IVF.

Dnešní deníček zakončím troškou optimismu. Nevzdávejte se, i když vím, že je to občas těžké. Využijte každou šanci, kterou máte. :)

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
1190
17.9.18 08:41

Moc drzim palecky :kytka:,taky jsem si tim prosla,i kdyz v jinem CARu, bylo to narocne, ale za nasi dvoumesicni zdravou princeznu to stalo :srdce:. Hodne stesti :kytka:

Příspěvek upraven 18.09.18 v 19:25

 • Nahlásit
 • Zmínit
688
17.9.18 09:02

Strašně držím palečky :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
8351
17.9.18 09:52

Já teda taky držím palce, ale zároveň se neubráním smíchu :mrgreen: Podobný deníček jsem totiž na objednávku Gennetu měla psát já, po tom, co jsem se tu několik let věnovala zdejší diskuzi, ale po negativních změnách, které v Gennetu probíhají a po tom, co jsem zažila na vlastní kůži, jak velmi neindividuálně a ofláknutě může proběhnout stimulace (byť v roce 2015 tomu bylo v Gennetu jinak), jsem nabídku psát zde pro Gennet odmítla, a to i přes to, že jde o honorovanou činnost, což se hodí každé mamince na rodičáku. Jsem pro fair proces a ten zahrnuje prostor pro názory těch, co už to mají v Gennetu za sebou. Zkušenost = uzavřená kapitola. Chce to více pročítat diskuze, protože není moc rozdílu v tom, co člověk čte a co je vlastní zkušenost. Tyto servery nebo podobně Známý lékař totiž fungují na principu sdílení ústní reklamy a ta může být i negativní. Kromě toho sleduji i rovinu lege artis postupů a i v tom mám vážné výhrady, protože alfa a omega léčby, je léčba cílená, nikoliv necílená. ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
722
17.9.18 15:26

Já jsem teda o Gennetu nečetla a neslyšela zrovna dobré věci… :think: máme v rodině manžela dědičné anomálie, a tak se často IVF řeší a probírají se kliniky…

 • Nahlásit
 • Zmínit
325
17.9.18 15:41

@MartinaCV tak to je hnus honorovaný deníček…Věřím, že zakladatelka je šťastná za šanci na miminko a doufám, že je to alespoň pravda co píše a přeji jí hodně štěstí. Také doporučuji vybrat si kliniku velmi pečlivě!! Podle reálných diskuzi a zkušenosti žen.

 • Nahlásit
 • Zmínit
413
17.9.18 16:47

já s Gennetem nemám dobrou zkušenost, je to masová záležitost… chodila jsem tam rok, ivf nedopadlo.. poté jsem zkusila jiné centrum a tam hned první pokus dvojčata

 • Nahlásit
 • Zmínit
17.9.18 17:05

U nás čekání na 1. screening 20 minut (byli jsme první ráno), aby se to asi dohnalo tak za pět!!!!! minut už jsme stáli venku za dveřmi s tím, že máme prý dokonale zdravé miminko a za 2 týdny ZT. Těžko říct, co mohla důkladná kontrola zjistit a na co se mohlo minimálně příště dát pozor…Každopádně jsem se při druhém těhotenství na jiném pracovišti nestačila divit, co během 40 minut všechno zkoumají a premeřuji 8o Takže za mě Gennet taky neee :pocitac:

 • Nahlásit
 • Zmínit
17.9.18 17:22

Mně ke třeba jedno, jestli je deníček placený. Přeju autorce, aby se jí poštěstilo. Mně čeká příští týden první IVF právě v Gennetu a tyhle komentáře, milé dámy, nejsou příjemné. Nemusíte být spokojené, ale jako bránu do pekel Gennet líčit nemusíte. Už kvůli autorce. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
17.9.18 18:42

S optimistickým přístupem jde všechno lépe ???? Držím palce.

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
17.9.18 18:45

Držím palce, ať je ten první cyklus zároveň i posledním :kytka: (myslím tím úspěšným… ;) ) Gennet sice neznám, ale člověk má tendenci chválit CAR, kde byl úspěšný a mluvit špatně o CARu, kde se nedařilo, což je úplně logické a pochopitelné. Každý CAR má jiné postupy a někdy milý personál nemusí být zárukou úspěchu a naopak. Takže Čičorečko a ostatní, řiďte se jen svým pocitem, ne nikým jiným :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
19177
17.9.18 18:51

Musim OT
@Bubla_Bučková Mam za sebou dva prvni screeningy (dve tehotestvi) v Pronatalu v Brne u Dr. Vlasina, ktery je opravdu kapacita a oba screeningy trvaly cca 6 minut. Co vam tam merili a zkoumali 40 minut 8o by me teda fakt zajimalo :think: O tomhle to opravdu neni, zbytecne desite ostatni, kteri tam maji namireno.

 • Nahlásit
 • Zmínit
17.9.18 19:43

@Kikuška90 zkoumal se a měřil kompletně plod - nohy, ruce, břicho, páteř, nosní kost sijove projasneni. Přítomnost močového měchýře, dále lebka a mozek. Uložení placenty, pupečník, plodová voda - dostatek. U všeho různě měnila náhledy a přibližovala, klidně přeměřila dvakrát. Nejvíce času dostalo srdíčko - průtoky, barevné zobrazení proudění krve, přítomnost hlavních tepen, měření tlukotu srdce. Vše zapisovala sestra do počítače. Následně spolu s krvi diskuze s doktorkou, rodinná anamnéza a na grafu s námi výsledky prošla. Vše včetně detailních hodnot a grafu mám v mailu. Oproti tomu gennet - nosní kost přítomna, sijove projasneni je v pořádku, takže miminko nemá DS, tlukot srdce je v pořádku, testy z krve jsou v pořádku (mimochodem skutečně je možné že všechny vyšly 1:20.000? Třeba teď jsem měla hodnoty jako 6548, 12245… no dejme tomu),máte krásné miminko. Víte, jsem starší a chci mít jistotu, co ten odběr plodové vody? U vás ne, máte skvělé výsledky… Nashledanou :nevim:

A čekali jsme od 8.20 (objednání na 8.30)do 8.45 ,říkám akademická čtvrthodinka, v 8.50 šel manžel, protože už ho to štvalo, na recepci, že jestli někdo se nám může věnovat. Za chvilku hned po něm přišla doktorka a v 8.58 jsme byli venku.

Příspěvek upraven 17.09.18 v 19:53

 • Nahlásit
 • Zmínit
17.9.18 21:46

Abych uvedla na pravou míru to, jak tu padlo, že by deníček měl být honorovany. Nevím kde na to kdo přišel, za tenhle deníček mi nikdo nezaplatil ani korunu. Navíc, psala jsem, že tady na eMimino byla možnost získat IVF, tak jsem to prostě vyzkoušela. Holky, nezlobte se na mě nechci tady nikoho napadat nebo se s někým dohadovat, každá má svou zkušenost, já po dnešku hodně pozitivní. Uvidím jak to vše bude pokračovat dál.

 • Nahlásit
 • Zmínit
17.9.18 22:14

Tak já nebyla v Gennetu na IVF, ale na screeningu včetně genetické konzultace (jsem stará matka) a setkala jsem se s velmi profesionálním a přepečlivým přístupem! Bylo to tedy v roce 2015 :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1053
17.9.18 22:15

Mne je to vcelku jedno zda je to ci neni honorovane, koneckoncu ivf je sice proplaceno pojistovnou ale spousta veci k tomu, ne. A kde na to lidi maji brat penize. :-) kazdopadne preju zakladatelce hodne stesti. Budu tu cekat na dalsi denicky (ty nejpozitivnejsi) :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
17.9.18 22:23

Samozřejmě, abych nezapomněla, dekuju všem za příspěvky a hlavně za držení pěstí :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
21521
18.9.18 09:24

@Jahudecka
nenech se zneklidnit zdejšími příspěvky - každá má tu zkušenost jinou a ne vždy ty negativní zavinila klinika :think: Uvidíš sama a vytvoříš si vlastní názor :hug:
Já tedy s reprodukčními centry zkušenost nemám, ale screeningy vždy trvaly pět, max deset minut :think: :think: A to taky nejsem žádná mladice, ale dr Vlašín je profík :palec: Jsem tomu ráda, že měl jasno za pár minut :palec: Nač mimčo „zbytečně“ vystavovat dlouhému záření, byt jsou ultrazvukové vlny oficiálně neškodné :think:
Všem maminám, které se pokoušejí o prcka, přeji úspěch a zdravé miminko :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3621
18.9.18 09:25

Také přeji @Jahudecka aby to byl první a poslední ivf s kladným výsledkem :palec:
Na každé klinice se najde někdo komu sedne bez debat a nebo komu to nevyjde a bude to do smrti hejtovat, házet pořad špínu, než aby se přesto přenesl dal. Stejně s tím už nyní nic neudělá :think: maximálně se muže poučit pro příští kliniku :lol:
Já s Gennetem jsem spokojena :palec: doktoři i sestřičky jsou velice příjemné ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
21521
18.9.18 09:27

@Kikuška90
koukám, že za chvíli opět rodíš :lol: Gratuluji k těhotenství, pěkně jste se rozjeli :palec: :kytka: Co to bude tentokrát - chlapeček, holčička?

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
18.9.18 10:01

Take nemam s Gennetem dobre zkusenosti, a to opakovane, ale stale tam mam kartu, protoze ani jine CARy na tom nejsou o moc lip, obesla jsem jich v pripravne fazi nekolik.

Nemyslim si ze by kterakoli z tech, co tu o spatnych nebo horsich zkusenostech piseme, chtely “strasit” ty, ktere tam aktualne maji namireno. Spis podelit se o to, co se jim z naseho pohledu nepovedlo a na co si dat pozor, abyste skoncily s co mozna nejlepsim vysledkem.

Ano, jsou stale spicka v oboru, ale silene pretizena spicka v oboru, a tomu odpovida zachazeni s beznymi pacienty. Je nabiledni ze tady na pani, kterou si vybrali a ona jim za to pise denicek, budou mili… ale za to ona nemuze, jen to snizuje realnou vypovidaci schopnost tohoto denicku.

 • Nahlásit
19177
18.9.18 12:22

@pe-terka Jééé děkuju :hug: No rozjeli, ale už zase končíme, vždycky jsem chtěla dvě děti, jen jsme to po Míši neřešili, když nám trvala tak dlouho. Takže to byl pak docela šok :D .. A čekáme holčičku :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21521
18.9.18 12:26

@Kikuška90 tak to je nádhera, dvě cácorky budeš mít - což je velmi praktické :potlesk: Moc ti to přeju a myslím, že seš takovej optimistickej vzor pro všechny dlouhodobý snažilky :palec:
Tak hodně štěstí :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
722
18.9.18 14:18

My s mužem tam nikdy nebyli. Takže všechno, co víme, jsme slyšeli zprostředkovaně. Ono by bylo dobré si poslechnout i druhou stranu (klinika IVF). Naopak výborné věci jsem slyšela na pražskou kliniku IVF (tam pomohli kamarádce, která přes 7 let obcházela různé jiné kliniky a až tam jí vyšetřili konečně i krev…) Autorce přeju, ať vše dobře klapne, ať se jí narodí zdravé živé miminko a je šťastná :mavam: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1158
18.9.18 17:36

@Jahudecka přeju vám hodně štěstí ať vám to dopadne :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
18.9.18 21:39

S Gennetem mam zkusenosti pouze z povinnych screeningu. Byla jsem u Mudr. Kulovaneho. Choval se profesionalne, moc empaticky nebyl, ale pri poctu klientu se ani nedivim. Z kliniky mam celkove dobry pocit. I presto, ze je to celkem velka klinika prijde mi, ze sechovaji ke kazdemu individualne. Na to jestli se pan doktor u diagnostiky nahodou nespletl musim jeste chvili pockat. Zakladatelce dekuji, ze priznala, ze se jedna o domluveny clanek. Vim, ze pred par mesici tady prave byla moznost prihlasit se do „souteze“ o IVF. Na tom nevidim nic spatneho, je na kazdem aby si zvazil pro a proti. Preji at se ivf vydari a tesim se na dalsi clanek. :kytka:

 • Nahlásit