Cesta životem

O životě

Jak jsem i já ke štěstí přišla :)

Moc ráda si pročítám deníčky tady na emiminku a tak jsem se i já rozhodla, že přidám svůj životní příběh. Cesty osudu jsou někdy nevyzpytatelné, ale jak se říká, vše zlé, pro něco dobré a já věřím, že každý si musí projít něčím špatným, aby si dokázal vážit toho dobrého.

Nechci tady psát nějaký smutný a lítostivý deníček, jen bych ráda, aby ti, kteří mají nějaký problém nebo starosti, věřili, že se vše může v lepší obrátit, třeba právě tak, jak tomu bylo u mě. Od 15 let jsem měla přítele, kterého jsem velmi milovala a nikdy by mě nenapadlo, že náš rozchod po 8 letech způsobí tolik věcí. Byla jsem strašně šťastná, již od 18 let jsme spolu bydleli, budovali domeček a já věřila, že je to láska na celý život. Ale to jsem se spletla, v mých 23 letech mě začal podvádět a pak to šlo ráz na ráz, odstěhoval se a mně se zhroutil život.

Teď už vím, že nemělo cenu se tak strašně trápit, ale v tu chvíli jsem byla úplně někde jinde a nechtěla dál žít. On byl pro mě vším a rozchodem jsem se uzavřela do sebe, nekomunikovala, shodila skoro 30 kg, stala se ze mě troska, nic mě nebavilo, jen jsem přežívala a přála si, aby to vše skončilo. Po roce truchlení mě kamarádky vylákaly na dovolenou, kde jsem si poslední den při hře volejbalu zlomila páteř. Měla jsem zlomené 2 obratle a 4 žebra, 3 měsíce jsem si poležela bez hnutí a pak se ještě asi půl roku dávala do kupy. Nebylo to lehké období, ale mně to pořád v tu dobu bylo vše jedno, nevážila jsem si života a první varování jsem nebrala vážně a tak po dalším půl roce přišla další rána. Udělala se mi bulka na krku a byla mi diagnostikována rakovina lymfatického systému. V tu chvíli se mi konečně v hlavě rozsvítilo.

Já jsem přeci chtěla žít, tak strašně moc, byla jsem mladá, měla celý život před sebou a začala jsem věřit, že to zvládnu, nemoc porazím a budu zase v životě šťastná. Vždyť on nebyl jediný chlap na světě a už jsem nechtěla dál trpět a dala se do boje. Nikomu bych nepřála projít si tím peklem, kterým jsem si prošla, chemoterapie byly strašné svinstvo a hodněkrát jsem se ocitla na úplném dně, ale stále jsem věřila, že to vše zvládnu. Hlavně jsem měla obrovskou podporu rodiny, kterým jsem doposud strašně moc vděčná, že to se mnou vše zvládli.

No a jak jsem již psala, nejdůležitější bylo věřit v lepší zítřky a být plná optimismu, rok po léčbě jsem si našla přítele a během pár měsíců se mi změnil celý život. Seznámily jsme se loni v lednu a v červenci jsem otěhotněla (doktoři mi říkali, jak po mých nemocech, léčbách atd, atd to bude dlouho trvat a jestli to vůbec někdy půjde). Ještě bych ráda podotkla, že jsme to přestali hlídat v červnu s tím, že až to jednou přijde, tak to přijde :-D A ono to vyšlo hned napoprvé :-D

Je to náš malý zázrak. V září jsem se k příteli přestěhovala, nastoupila na rizikové a teď mám dva dny do termínu porodu a nemůžeme se mrňouska dočkat. Jsem strašně šťastná, svého přítele miluji nadevše na světě a jsem ráda za životní kopance, které mě k tomu všemu co teď mám dovedly.

Takže všem, které v životě potkalo něco podobného nebo zlého, vím, že to není lehké, ale chce to koukat dopředu a věřit, že bude líp.

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 19.04.13 07:38

Neuvěřitelné. Hodně sis prošla hlavně ta mrcha zlá :zed: :pocitac: Nyní ti přeji hlavně to zdraví tobě mrňouskovi a vlastně celé tvé rodince. Nyný i my doma bojujem z tou mrchou.Jsme ráda že čtu, že se někdo z toho vysekal a má navíc zázrak v podobě miminka. :hug: :hug: :hug:

 
deny7
Závislačka 3860 příspěvků 19.04.13 08:47

Teda Simko :hug: :* už ať máme prcky u sebe :hug: :hug: :hug: a ty jsi zdravá a šťastná :* :hug:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 19.04.13 08:54

Teda to bylo nečekané 8o Ale gratuluji :kytka: A doufám, že si tu brzy přečtu deníček o tom, jak už je váš mrňousek na světě :hug:

 
evka
Extra třída :D 10983 příspěvků 19.04.13 10:27

Moc krásně napsaný deníček…přeji Tobě a celé Tvé rodince..moc a moc zdraví a štěstí :hug: :hug:…a už se těším na deníček o příchodu vašeho miminka na tento svět :palec: :palec: :palec: :palec:

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 19.04.13 21:34

Neměla jsi to teda vůbec jednoduché, ale poprala jsi se s tím statečně, urovnala sis hodnoty a určitě budeš skvělá máma! Držím palce na porod a těším se na další deníček, jestli se rozhodneš napsat. Nebo aspoň komentář, že to všechno dobře dopadlo :kytka:

 
ep14035
Kecalka 128 příspěvků 19.04.13 22:02

To je nádherný deníček, úplně mě dojal, hodně štěstí a zdraví celé rodince, a přeji rychlí a bezbolestný porod :hug: :hug: :hug:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 20.04.13 07:44

Nekdy dava nemoc smysl a rika dusi, ze takhle ne.. ;)
Zacala jsi si vazit zivota diky nemoci, ta bestie uz je pryc a tak ti preju moc a moc zdravicka stesticka a krasny zbytek tehotenstvi…vsechno ma svuj smysl v zivote :hug: :hug: :hug: :hug: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 20.04.13 11:00

Konečně si tě štěstíčko našlo :D Gratuluji moc a doufám že si brzo přečtu deníček o mimi :potlesk: :srdce:

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 21.04.13 06:53

Krásně napsané a procítěné :srdce:
Gratuluji k miminku a přeji hezký porod :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama