Chození na nočník

Rodičovství
  • emimino
  • 24.07.01

Kdy a jak naučit dítě chodit na nočník

Aby se dítě naučilo chodit na nočník, aby si samo dokázalo říci se potřebuje kakat nebo čůrat, tak to velké přání každého rodiče. Odpadá totiž praní látkových nebo nakupování jednorázových plen.
Ovládání konečníku a močového měchýře je součást přirozeného vývoje dítěte. Tato schopnost se však u každého dítěte vyvíjí jinak rychle stejně jako schopnost chůze nebo mluvení.
Nejdříve se dítě naučí chodit na nočník ve dne, teprve později to dokáže i v noci. **
 Rady

**

  1. počkejte až bude dítě na chození na nočník dostatečně zralé = jsou mu asi dva roky, pozná a řekne vám, že se počůralo nebo pokakalo nebo je často po poledním spaní suché
  2. ukažte mu nočník - ukažte dítěti nočník, vysvětlete mu na co slouží, jak se na něj sedá
  3. mějte na učení čas - vyhraďte si na učení dostatek času, nejlépe v létě, nezačínejte však v době, kdy dítě zažívá mnoho vzruchu, např. o dovolené mimo domov
  4. připomínejte dítěti, že má jít na nočník - vždy dítěti připomeňte, že má jít na nočník a to hlavně po jídle, po pití, před a po spaní. Zatím dejte dítěti kalhotky nebo tréninkové pleny ( objevili se už u nás na trhu ), které se stahují jako kalhotky a přesto sají moč.
  5. pomozte dítěti na nočník - stáhněte mu kalhotky, pomozte mu na nočník, chlapečkovi zasuňte penis dovnitř, řekněte mu aby sedělo alespoň pět minut, mezitím mu dejte do ruky knížku nebo hračku. Pokud se během té doby nevyprázdní, nechte jej vstát. Pokud se vyprázdní, pak jej pochvalte a očistěte jej toaletním papírem. Dítěti při vstávání přidržte nočník. Obsah nočníku vylijte do záchodu, opláchněte jej. Sobě i dítěti umyjte ruce.
  6. Pokud se dítě počůrá nebo pokaká, pak jej politujte, očistěte jej a převlečte. Nikdy mu nedávejte vinu, ta je na vaší straně - často jste dítěti nepřipomněli, že má jít na nočník.
  7. Pokud si ani dítě po dvou týdnech na chození na nočník nezvyklo, vraťte se na chvíli ještě k plínkám.
  8. Pokud se dítěti nelíbí chodit na nočník zkuste jej naučit chodit přímo na záchod - kupte mu malé sedátko a dejte mu stoličku, aby samo na záchod vylezlo, chlapce můžete naučit močit ve stoje. Nechte dítě, aby záchod samo spláchlo.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek