Co dávat 8. měsíčnímu klukovi

Ostatní
  • emimino
  • 16.08.01

aneb jak začít zavádět pevnou stravu

Milá Šárko,
vaše stránky jsem právě náhodou objevila a musím říci, že mě nesmírně nadchly. Hledám totiž radu, nebo zkušenosti maminek ohledně stravy 8měsíčního mimina, které dosud zatím kojím, ale zajímalo by mě které příkrmy jsou vhodné, co by dostávat neměl a zda už jsou v této době vhodné výrobky z kravského mléka (jogurty, Pribináčky atd.) a jaké může třeba ještě dostávat polévky. Moc děkuji za odpověď a za to že jste.
 Hana

Milá Hanko,
jsem moc ráda, že jsi našla naše stránky a že se Ti i líbí. Je chvályhodné, že ještě kojíš, vydrž, co možná nejdéle. S příkrmy začni opatrně, nejlépe zařaď mezi kojení několik lžiček. Nejlepší jsou mrkev, brambor, cuketa, jablíčko a banán. Vše podávej uvařené (kromě banánu), dobře rozmixované, a hodně tekuté ( nejlepší je začít polévkou, později obsah vody snižovat). Zkusit můžeš také rýžové a kukuřičné kašičky ( já sama dávám Hami nebo Sunarku - jsou rychlé, pro miminko snadno stravitelné). Z mléčných výrobků můžeš začít dávat jogurty (nejlépe bílé - naší Verunce ale nejvíce chutné Bílé pohlazení od Danone, které je sice přislazené, ale zase obsahuje želatinu), ze sýrů jsou pak vhodné tvarohové sýry (neslané), s tvarohem se musí opatrně - má velký obsah bílkovin, takže se dává jen pokud dítě odmítá jiné mléčné výrobky a mléko, nebo pokud nemělo ten den maso nebo masový vývar, podobné je to s Pribináčky, Lakrumáčky, Bobíky a dalšími smetanovými krémy. Polévky jsou dobré nejdříve zeleninové (zeleninu oloupat, opláchnout, uvařit a dobře rozmixovat) později můžeš začít dávat masozeleninové vývary. V současné době se prodávají i polévky pro miminka v pytlíku, takže pokud spěcháš jsou výborné. Se zavedením kravského mléka máš spoustu času (okolo 2 roku).
Pokud chceš vědět s čím mám dobré zkušenosti já, tak si přečti článek Papáníčko v Já a moje miminko, kde navíc uvádím, co v které době se může dítěti začít dávat. Zatím se měj Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek