Co nemáte vědět

Ostatní
 • emimino
 • 06.08.01

Chcete si pořídit miminko, pak raději nečtěte tuto stránku mohla by Vás od Vašeho nápadu odradit !!

 1. bude vám špatně - spousta jídla přijde na zmar - nestačíte je po snězení totiž vůbec strávit a nejčastější činností z počátku těhotenství bude koukání do záchodové mísy
 1. pořád budete mít pocit nucení na záchod, zejména když vaše budoucí miminko se začne úspěšně strefovat do vašeho močového měchýře
 1. budete hrozně tlustá - na začátku těhotenství vás bude těšit, každý centimetr a každé kilo, které naberete, ale věřte, že na konci těhotenství si začnete připadat děsně, zejména protože vám přestane stačit krejčovský metr a při vstupu na váhu se budete bát, aby jste ji nestrhla
 1. bude vám horko, budete se potit a budete mít tendenci omdlévat - příčinou nebude pouze těhotenství, ale i cenovky na kojeneckém oblečení
 1. čeká vás porod - můžete si vybrat - buď vám úplně rozpářou břicho nebo budete mít několika hodinové porodní bolesti

Co nemají vědět budoucí rodiče

 1. už nikdy se pořádně nevyspíte ( možná až v důchodu )
 1. už nikdy se v klidu nenajíte, a hlavně jíst budete ne když máte hlad, ale až vám to dovolí vaše ratolest
 1. už nikdy se nedostanete na záchod když budete potřebovat
 1. už nikdy si nebudete dělat to co chcete
 1. dlouho nebudete mít volné obě ruce - nejdříve budete chtít vaše miminko chovat a až trošku vyroste, pak se zase bude chtít chovat vaše miminko ( rada - naučte se dělat věci pouze jednou rukou )
 1. chcete holčičku - pak věřte, že z 50 % se vám může narodit kluk, a ten bude věčně špinavý, bude mít věčně odřená kolena a roztržené kalhoty, takže místo hraní si na princezny bude na vás váš miláček střílet z automatické pistole
 1. chcete kluka - pak věřte, že z 50 % se vám může narodit holka, která bude věčně fňukat, bude se chtít strojit do šatiček a místo lezení po stromech a hraní si na indiány se budete učit česat copánky

Co nemají vědět budoucí sestřičky a bráškové

 1. už nikdy nebudeš jeden - vždy budete dva, respektive ty budeš ten druhý
 1. miminko bude pořád jen spát a brečet a spát a brečet
 1. rodiče na tebe budou mít málo času - a ty to budeš muset chápat - jsi přece už veliký
 1. budeš muset chodit ven s kočárem a když půjdete nakupovat, ty budeš muset hlídat kočár před obchodem
 1. až trošku povyroste, začne nosit tvé oblíbené oblečení a brát ti tvé oblíbené hračky ( ty bude s radostí rozbíjet )
 1. budeš muset chodit brzo spát - ten mladší by chtěl být jinak také vzhůru
 1. pamatuj - za všechno můžeš ty - ten malý něco rozbil = měl jsi ho líp hlídat, rvačku si začal on = určitě se jenom bránil a nebo ty jsi mu to neměl oplácet

Pokud jste se přece jenom pustili do čtení a dočetli to až sem - musíte mě brát trošku s nadhledem

1. nic se nejí tak horké, jak se uvaří
2. i kdyby to byla všechno pravda - věřte, že jakmile váš miláček vykouzlí ten svůj roztomilý úsměv, zapomenete na všechno trápení


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 30.07.02 00:43

Nedá se svítit, musím oponovat:

*Nebude vám špatně, tedy lépe řečeno nemusí vám být vůbec špatně, naopak můžete se cítit velice dobře a to i první týdny těhotenství. Já jsem zvracela za celé těhotenství jen jednou a nebylo to tváří v tvář záchodové míse, ale do trávy. Za to můžou prudké serpentýny před Karlštějnem a makové koláře pozřené v osm večer před odjezdem. Na obhajobu musím říct, že jsem ještě netušila, že jsem těhotná, jinak bych se tak necpala a cestování do lákavých dálek odložila.

*Častější chození na záchod jsem zaznamenala až v posledních měsících, jinak se to dalo vydržet. Místopřísežně prohlašuji, že se mi sice miminko pěkně vrtělo a převracelo, ale cílené penalty do mého močového měchýře si odpustilo. Naopak mi bylo vrtění a čutání velice příjemné a když jsem mimčo vyklopila, moc se mi po tom stýskalo.

*Nebudete strašně tlustá. Viděla jsem hodně štíhlých maminek, které měly jen dopředu vypouklé bříško a náramně jim to slušelo. Já sama jsem přibírala postupně a byla jsem na své bříško převelice pyšná. Některé mé kamarádky přibrali jen šest sedm kilo, záleží to hodně na vás, co do sebe nacpete.

 • Pocit horkosti jsem měla až po porodu, na omdlení mi bylo při porodu, ale to se během pár dní srovnalo. Pátý den po porodu jsem se cítila velice dobře a po šestinedělí zmizelo i zvýšené pocení.
 • Znám maminy, které dítě vyklopily doslova ve výtahu nebo na chodbě, moje sestra rodina hodinu a třičtvrtě a druhé dítě hodinu a čtvrt. Nikde není psáno, že budete mít dlouhý a bolestný porod. Záleží hodně na psychice a vaší přípravě před porodem. Pravidelné cvičení a hluboké dýchání porod hodně usnadní.
 • Pokud vám bude dítko spinkat tak pěkně jako nám, tak se v pohodě vyspíte a co nenaspíte v noci dá se stihnout během dne. Vždyť nebudete mít na starosti nic jiného než nakrmit a přebalit své miminko, jíst a spát. Ostatní věci jsou nepodstatné a odložitelné.
 • Jídlo ztratí význam, dítě se stane tím nejdůležitějším, co máte. A pak - tukové pozůstatky z těhotenství se musí také nějak zužitkovat. Nic vám nebrání vzít si láhev pití ke kojení a přidat balíček oblíbených sušenek nebo na kostičky nakrájený tvrdý sýr či kelímek nízkotučného jogurtu. Vše se dá konzumovat při kojení a při troše šikovnosti ani svůj vytoužený poklad nepobryndáte. A když přece, nevěšte hlavu - miminka jsou 100%omyvatelná!!
 • Ve dvou třech hodinách se dá stihnout hodně věcí, i doběhnout na záchod. I vaše miminko si na nějakou dobu zdřímne a bude spát čím dál tím déle. A když je nucení veliké nezbývá odložit miminko do postýlky, nechat ho ať si chvíli pocvičí hlasivky (sousedé si konec konců také musí přijít na své…) a vy si běžte v klidu ulevit. Naštěstí se takovéto kolize nestávají až tak často.
 • Kdo může dělat vždycky co chce? Denně se podřizujeme tolika věcem a často i nepříjemným lidem, proč se nepodřídit dítěti, které mě potřebuje a jednou mi to stokrát vrátí?
 • Když miminko spí, máte obě ruce volné a když si miminko uvážete do šátku, můžete jak chovat, tak něco tvořit. Věřte, že vám miminko na břiše spokojeně usne a vy můžete v klidu postavit na polívku nebo vyžehlit.
 • Kluk nebo holka… - hlavně ať je zdravé, dobře roste a je krásné po tatínkovi a chytré po mamince!!

Záleží jen na vás - jestli se na dítě těšíte a jste připraveni se mu s láskou věnovat nebude pro vás nic těžké.

Howgh

 
tyrkysova
Nováček 7 příspěvků 08.05.03 11:34

No já jsem blila úplně všechno jídlo bez výjimky,dokonce i ovoce,minerálky a čaj,což mi vadilo nejvíce a to až do pátého měsíce. Pak jsem to doháněla,ale pro změnu mě zas pálila žáha a to nemluvím o křečích v páteři. Otoky chodidel a lýtek jsem měla na konci těhotenství 4-kilové! V článku mě chyběla varianta - budete mít několikahodinové porodní bolesti a pak Vám stejně břicho rozpářou… No,ale pak už jen samá pozitiva… mít děťátko je to nejhezčí na světě.Hezký den.

 
Ronnie2o2
Nováček 7 příspěvků 19.12.11 20:10

Mě by nic s toho nevadilo.. :D :hug: :andel:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama