Dárek k narozeninám

Porod

Jak jsem si dala sama dárek k narozeninám. :) Pokud bude ke konci deníček trochu zmatený, tak se moc omlouvám. Mám konec trochu v mlze...

7 týdnů a první úsměvy

první den v porodnici..

Spinkáme už doma..cca 3 týdny

budíme na krmení

Já jsem nikdy nebyla mateřský typ, ale mimčo jsem si přála. Říkala jsem si, že by bylo fajn, kdyby se narodil na jaře, abysme si s ním už užili hezké Vánoce. Atak jsem na přítele udeřila, že teda teďka bychom už to mohli zkusit. A že kdyby to náhodou nevyšlo, tak at máme ještě čas to nějak řešit. Přeci nám už je 30 let.

Kolegyně v práci mi řekla, ať to zkusíme přesně 15. den ode dne, kdy jsem to dostala, a my to zkusili. :)Světe div se, povedlo se. Vůbec jsem tomu nevěřila.

Těhotenství proběhlo tak, že jsem o něm v podstatě nevěděla. Mohla jsem dělat cokoliv, špatně mi nebylo a vše bylo tak, jak má. Jen tedy od 8. měsíce mě hrozně bolely kyčle při spaní. Otáčení byl doslova horor, ale to bylo vše.

Kolegyně mi říkala, že si myslí, že budu mít kluka a já v to taky nějak podvědomě doufala a tušila. Miluju modrou barvu a nějak jsem si holčičku nedovedla představit. :) Když mi doktor potvrdil kluka, měla jsem fakt radost. :)

Termín porodu jsem měla 29.4. Své narozky mám 3.5., takže docela padaly sázky na to, zda se mi povede mít Hozníka na moje narozky. Aani mě to ve snu nenapadlo. Ale termín porodu se blížil a u mě se nic nechystalo - žádní poslíčci, žádné tvrdnutí, žádné otvírání Až do termínu porodu, kdy mi doktor řekl, že už mi to pomalinku začíná a že si myslí, že by to mohlo dokonce týdne být (TP jsem měla v úterý a narozky v sobotu)

Jela jsem za kolegyní z práce a i ona mi říká, že si myslí, že mi to začne v pátek, ale porodím v sobotu. A já tomu začala věřit. :) I příteli, který byl celý pátek v práci (slouží 24) jsem říkala, ať je v pátek doma. Bohužel nebyl.

2.5. v pátek ráno cca kolem 10 hodin jsem ležela a najednou jsem cítila, že se dole něco děje. Začala mi odcházet zátka. Úplně jsem zpanikařila a začala se klepat, ne strachy, ale nešlo to ovládnout. :) Volala jsem kamarádovi, který je gynekolog. Byla jsem s ním dohodnutá, že mě odrodí. Jen vesele řekl, že je to fajn, že se to chystá a až mi začnou kontrakce cca dvě hoďky po 3-4 minutách, ať vyrazíme a zavolám mu.

Asi do 13 hodin mi nic moc nebylo, ale od té jedné hodiny to začalo. Dalo se to vydržet, ale už mi bylo jasný, že to brzo příjde. Takto jsem vydržela doma sama asi do 7 večer, kdy se kontrakce zkrátily na 8 minut. Zavolala jsem přítelovi, ať raději už fakt přijede. Sprcha ani nic podobného nepomáhalo a jen jsem ležela, ale dalo se to vydržet.

O půlnoci, kdy se to zkrátilo na 4 minuty, jsme raději už vyrazili. Naštěstí v noci byly silnice prázdné, tak jsem v porodnici byli za 20 minut a dalo se i dobře zaparkovat. Byla jsem ráda že to přišlo v noci, protože jet přes centrum Prahy ve špičce, no nevím. :)

Dorazili jsme do porodnice a já už byla po 12 hodinách kontrakcí dost unavená. I když nebyly tak bolestivý, stejně mi to dalo fyzicky dost zabrat. Napřed mě zkontrolovala PA a já doufala že budu tak na 5-6. Smůla, jste na 2. Ptala se, zda to máme domů ještě daleko, že by mě poslali domu. To jsem zrovna slyšet nechtěla, ale nakonec mě zachránilo, že jsem musela ještě počkat na doktorku, která zrovna byla u porodu.

Dali mi čípek a nechali mě hodinu chodit po chodbě, no taky nic moc zážitek. Když přišla doktorka, tak mě zkontrolovala a řekla, že jsem na 3 a že mě teda přijmou. Ještě jsem se jí ptala, zda porodím fakt dneska, že mám narozky. :) A ona že určitě.

Pak mě i pobavilo, že se ptala jak se bude malý jmenovat. Honzík. Prý že to je hezké české jméno, že když někdy slyší, jaký jména těm dětem dávají, tak že by měla chuť je tam vrátit zpátky. :D

Přítele poslali na chodbu a já šla na přípravu. Tam mi udělali klystýr, který byl úplně v pohodě. Potkala jsem tam ve sprše slečnu, která to měla už za sebou. Vypadala dobře, myslím, že i líp než já, když jsem otěhotněla. :D :D Tam jsem byla asi hoďku a pak jsem šla na porodní box.

Chvíli jsem tam ležela, až mi nabídli epidural s tím, že mi ho i trochu doporučují, že jsem už dost unavená a že bych se měla trochu prospat. Epidural nic moc, ale dalo se to. Byla jsem za něj moc ráda, i když spát se fakt nedalo.

Pak už přijel můj doktor a zkontroloval mě s tím, že jsem na 5, ale že jsem taková ztuhlá a pomalu se otvírám. :( No nic moc vyhlídky. Dál už si moc nepamatuju, jak to přesně časově bylo…

Po pár hodinách mi PA řekla, že už tu ležím moc dlouho a musím se jít projít a na záchod, jinak mě vycévkují. Zkusila jsem vstát, ale absolutně mě neposlouchaly nohy. Vůbec jsem s nima nemohla ani pohnout (hnusný pocit), tak mě nechali a lehátko se mnou dali do sedu. Ale hned potom se mi začalo dělat hrozně blbě a tušila jsem, že omdlím. Vím, že jsem se bála, že tam fakt sebou seknu a co pak budu dělat. Ani kyslík nepomáhal. Až jsem se pozvracela a rovnou i po***. Takže nebylo cévkování potřeba. :) Ale strašně se mi tím ulevilo.

Přišli mě pak znova zkontrolovat, a to už jsem byla asi na 8. Malej ale pořád nerotoval tak, jak měl, takže mě položili na bok a čekalo se. Mezitím jsem začala cítit trochu tlak na konečník, ale bohužel jsem nějak netušila, že se tomu nemám bránit, ale spíš to podporovat. Takže po půl hodině „zatahováni“ mi bylo řečeno, že to musím dělat úplně obráceně, že jsem si to asi i nechtěně o něco prodloužila. :(

To už mě dali zase na záda a stále do mě sahali na kontrolu, pak už i pomáhali zevnitř s „roztahováním“ - ten pocit jsem cítíla ještě druhý den. Pak mi řekli, že až přijde další kontrakce, tak mám už začít tlačit. Tady už si nepamatuju moc dobře, jak to přesně šlo, jen vím, že jsem tlačila, co se dalo, ale nic moc se nedělo. Jak dlouho jsem tlačila, si taky nepamatuju, ale tipuju že minimálně půl hoďky to taky bylo.

Ke konci, kdy už jsem opravdu nemohla, mi řekli, že už fakt musím, že malýmu klesají ozvy a začíná se horšit. Naposledy jsem zabrala, PA i přítel mi z každí strany začali tlačit na břicho a já uslyšela nůžky (nástřih). Pak jsem cítila, jak je kousek malýho venku. Na to mi doktor řekl, že ještě jednou a mám to za sebou. To jsem nemusela zatlačit už tolik a cítila jsem, jak malej vyjel ven.

Pamatuju si tu strašnou úlevu a taky to, že byl malej hrozně slizkej a já nechtěla, aby ho na mě dávali. Jen jsem jim říkala, že ho na sebe tedka fakt nechci. :) Ono to ani nešlo, protože chudák měl z toho tlačení hlavu jak lebkoun a měl i špatnou barvu, a tak ho hnedka odnesli. Přítel šel s nima a doktor ještě počkal na placentu a pak mě šil. Nic jsem necítila jen píchnutí na umrtvení.

Kolik jsem měla vnitřních, nevím, ale vnější čtyři. Musím říct že už dvě hoďky po porodu jsem odešla v pohodě po svých a i se zvládla osprchovat. Vůbec jsem nečekala, že budu tak v pohodě, a tak to u zůstalo. Porod pro mě nebyl tedy až tak bolestivý, jako spíš dlouhý a unavný. Já už na konci neměla žádnou sílu.

Honzík se narodil 3.5. na mé narozky, a to v 10:11. Vážil 3950 g a měřil 54 cm. A já už ty dvě hodky po porodu vím, že pokud to půjde, tak moc ráda pořídím Honzíkovi sestru nebo bráchu. :)

Váš příspěvek
lucka83
Hvězda diskuse 46220 příspěvků 4 inzeráty 13.08.14 06:48

Gratuluji k Honzikovi, peknej kousek chlapaka :kytka:  :potlesk:

Dainvyk
Závislačka 2585 příspěvků 13.08.14 09:01

Krásný chlapeček :andel:

Evullka
Zasloužilá kecalka 597 příspěvků 13.08.14 10:41

Gratulace k malému :kytka: Mám to naopak, sama narozeniny 29.4.a syn narozený 2.5., taky jsem čekala, jestli nebudeme slavit spolu.

Lathi
Kecalka 303 příspěvků 13.08.14 10:58

@Evullka
Tak stejně to budete slavit spolu:)) já mám zase na druhou stranu trochu blbý že se na ty moje bude tedka trochu zapomínat:(

sikoku
Ukecaná baba ;) 1861 příspěvků 13.08.14 12:24

Gratuluji k malému, je to tedy pěkný kousek. To únavné čekání Ti tedy opravdu nezávidím, ale výsledek jistě stojí za to :potlesk:

Michaela111
Kecalka 206 příspěvků 13.08.14 13:55

Gratuluju k Honzíkovi, je moc krásný!!
Jen si ale nemůžu odpustit trochu si nerýpnout.. s tím jak píšeš že byl malý „hrozně slizkej“ a nechtěla jsi ho na sebe.. to mi přijde hrozně uhozené. Vždyť co je na světě krásnější, než držet v náručí SVÉ čerstvě narozené miminko - ať je jekékoliv.. a „slizké“ sebevíc.. O tento zážitek bych se teda ochudit nechtěla.. promiň, ale já musela.
Ať se daří a Honzík pěkně roste a dělá jen samou radost :kytka:.

Siisule
Kecalka 409 příspěvků 13.08.14 14:28

Kolegyně z práce hustá :-) Možná bych ji pasovala do role " osobního rádce" :-) Kamaráda porodníka bych asi nechtěla… to jsem se musela u článku pousmát :-) A že jsi nechtěla „slizké“ dítě? Mě by to v tu chvíli asi nenapadlo, aleproti gustu;-) Myslím, že si ho teď užíváš až až, že jo? :-)

Jitka79
Závislačka 3608 příspěvků 13.08.14 14:47

Velká gratulace:)
Taky jsem měla chtěla Honzíka, kdyby byl chlapeček.. máme rádi hezká česká jména-no máme půlroční Markétku:)
Jinak jsem se tedy taky pozastavila nad slizkým miminkem, vůbec mě u porodu nenapadlo tohle řešit..

verulicek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.14 16:34

Pěkné…škoda že sis to nechala pos**at tím epidurálem. Mělas našlápnuto na pohodový porod :-) ale gratuluju, i tak jste to zvládli pěkně, malý byl macík :-)

Příspěvek upraven 13.08.14 v 16:35

Lathi
Kecalka 303 příspěvků 13.08.14 17:13

Já si myslela že se nad „sklizkým“ někdo pozastavý, ale píšu to tak, jak jsem to v danou chvíli cítila..a řeknu upřímě, že jsem byla tak unavená že bych se i bála že bych ho neudržela na sobě… a co se týče epiduralu, byla jsem za něj moc ráda, protože myslím že kdybych ho neměla a měla celou tu dobu bolesti tak už nemám sílu malýho vytlačit a nevím jak by to skončilo… ale jinak samozřejmně jsem za svýho „slizounka“ moc a moc šťastná a myslím že jsem si plně vynahradili i ty první minuty co jsem ho u sebe neměla:)

Dawnie
Stálice 65 příspěvků 13.08.14 19:03

Gratuluji :kytka: :*

Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 13.08.14 22:02

@Lathi Nic si z toho nedělej, taky mi děti připadaly slizký. :mrgreen: :mrgreen: Jsi upřímná, no a co.

Lathi
Kecalka 303 příspěvků 14.08.14 21:57

@Cuarentena Díky:)) :kytka:

Betty3
Povídálka 32 příspěvků 22.08.14 19:03

Krásný chlapeček

Příspěvek upraven 22.08.14 v 19:03

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 26.08.14 16:15

Gratuluju :-) Jen mě pobavila rada kamaráda gynekologa, já kdybych jela až po dvou hodinách pravidelných kontrakcí po 3 - 4 minutách, nemusela bych už ani do té porodnice jezdit… :lol:

chs.jasmin
Echt Kelišová 9426 příspěvků 26.08.14 20:21

Gratuluji k miminku. Na konci mi uklápla i slza :) Krásný děníček.

Lathi
Kecalka 303 příspěvků 27.08.14 17:23

@chs.jasmin děkuju:)

Vložit nový komentář