Den po embriotransféru

Snažení

Ahoj, včera jsme byli na prvním embriotransféru a není mi jasné, co mám teď těch 14 dní dělat. Ženský co leželi vedle mě povídali, že se má celých těch 14 dní ležet s nohama nahoře, že na tom velice záleží aby se embria zachytili. Jenže mě se zdá že toto nemohu nějak ovlivnit, že stačí když nebudu posilovat, tahat těžké věci, zbytečně se namáhat.

Ale ráda bych šla na procházku, starala se o domácnost, jezdila na kole. Neublížím jim nějak? Ještě mám jednu obavu. Mám po prvním pokusu umělého oplodnění velkou reakci na hormony=hyper­stimulační syndrom. Bude toto mít nějaký vliv na uhnízdění? Jezdím na kontroly, může mě lékařka prohlížet ultrazvukem zevnitř? Neporuší se tímto něco? Je to můj první cyklus, tak budu velmi ráda když mi někdo na tyto otázky odpoví. Děkuju

Váš příspěvek
Mirec
Stálice 69 příspěvků 28.03.05 17:31

Ahoj!
Po embraotransferu můžeš dělat vše kromě namáhavých prací a jak sama říkáš nic netahat a nepřehánět to s aktivitou.Prostě jen procházky a běžné domácí práce.Mě bylo vasvětleno že je to jako by dali embrya mezi dva krajíce chleba s máslem.Takže vytřepat nejdou.Musíš se jen snažit chovat tak,aby se chytli.Ale to je i na přírodě.Prohlídka ultrazvukem zevnitř taky neublíží.Mě tak prohlíželi ze začátku pokaždé a nic se nestalo.
Nezbývá než Ti popřát po dobu 14 dnů pevné nervy a ať se to podaří.Mirka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.05 19:09

Ahojky , já bych radila první týden po transferu jen ležet a myslet velmi pozitivně. Lehce se mi to říká hůř dělá. Já měla celou dobu nervy nadranc. Ale první týden jsem jen ležela - neměla jsem podložené nohy, ale snažila jsem se ležet hlavně na zádech. Druhý týden jsem začala pomaličku vběhávat do starých kolejí - ale nic jsem v podstatě nedělala - nežehli, nevysávej, - u všeho namáháš břišní svaly a to nesmíš!!!! Bacha taky na nadýmavá jídla - vím zní to blbě, ale každý tlak může někak bránit uhnízdění. U mě se embrijka chytly ale v 6tt jsem potratila- asi nebylo něco v pořádku, ale bylo mi řečeno, že to nemuselao být v žádném případě z toho, že bych málo ležela. Stát se prostě může cokoliv. Opatruj se, pomalá procházka tak po týdnu nemůže vadit, spíš dávej bacha na bacily kolem - to je velký průšvih!!! Chytneš nějakou chřipku a je zle! Mi po transferu řekli 4 dny jen ležet, vstávat pouze na záchod, ale spoustu ženských mi potvrdilo, že je lepší ležet delší dobu. Já vím, buď se to chytne nebo ne, ale udělej tomu co nejlepší klídeček a ulehči jim to - přeju hodně štěstí a klidně napiš jestli budeš chtít - Dandy_S@centrum.cz

Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 30.03.05 12:17

Ahoj Tviti,

nevim jak dlouho na miminko cekas ty, ale ja bych teda 14 dni nevidela jako nejaky sileny casovy usek… spousta maminek musi lezet v nemocnici s nohama nahore pulku tehotenstvi a vydrzi to.
Nas ceka embryotransfer v cervnu a vim, ze rozhodne budu lezet a odpocivat. Nebudu riskovat.
Drzim ti palec, aby se mimi uhnizdilo a aby vse dobre dopadlo.

Marka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.05 20:55

Ahojky, mě v centru doporučili ležet 4-5 dní a to jsem dodržela, leželajsem v posteli a jen jsem četla koukala na TV, další týden jsem se pohybovala po bytečku, nedělala nic těžkého, žádné domácí práce a ic namáhavého. Teď mě to čeká podruhé a jsem přesvědčená, že se budu chovat stejně, jen ten druhý týden možná vyjdu alespoň na zahradu když je tak hezky.
Jestli se embryjka uhnízdí je sice někde ezi nebe a zemí ale proč pro to porstěneudělat maximum. Maru

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.05 23:37

Ahojky, moc moc moc držím palečky, ať to vyjde. S tím ležením, já raději ležela, koukala na TV, četla a spala a vyplatilo se mi to (dcerka má 18měs), ale samozřejmě vím, že to nebylo jen tím ležením, prostě to vyšlo. Spíš jsem ležela pro klid v dušičce, že dělám co můžu. Nic tím nezkazíš, jen ten čas se tak odporně vleče :-(. Každopádně jsou to „jen“ 2 týdny (už máš skoro polovinu za sebou,hurá), takže přeju moc a moc štěstíčka a embryjkám vzkazuju ať se hezky chytají :-).
Držím palce M

jitulka
Nováček 9 příspěvků 06.04.05 13:19

Ahoj, přeju ať ti to dobře dopadne! Mě to teprve čeká, bojím bojím! Ale doktor mi to taky vysvětloval na příkladu chleba s máslem. Lepší než ležet a stresovat se zda můžeš udělat pohyb navíc abys jim neuškodila, je šetřit se a relaxovat. Stres je to nejhorší, proti tomu malá procházka ti může udělat větší pohodu na duši a to je hlavní.

Gretka
Povídálka 11 příspěvků 21.11.05 12:20

Ahojky.S tím odpočíváním je to pravda,ale celých 14 dní ležet s nohama nahoře…to je přehnané.Já jsem čtyři dny po transferu.Doktor říkal,že důležité je ležet první tři dny..pak pomalu začít fungovat,ale nic nepřehánět.Netahat těžké věci,zbytečně nikde moc nepobíhat…Přeci jen to není početí přirozenou cestou…Držím palce ať vše vyjde:-)

Vložit nový komentář