Deníček Matýsků č. 31

Snažení
  • hajinka
  • 27.08.04

Moje milé zlaté Matýskandy, okurkovou sezónu už máme zdárně za sebou a na počtu příspěvků je to krásně znát. A tak je tu čas na další deníček. Pojďme se podívat podrobněji na další nejistotu, která naši nádhernou úlohu být maminkami provází ? my a zaměstnání.

Většina z nás je v současné době zapojena do pracovního procesu a nebudu myslím daleko od pravdy, když řeknu, že otrávenost z něj je také jedním z důvodů, proč jsme zatoužily po jiném druhu seberealizace ? po mateřství. Ve chvíli, kdy budeme těhu ? a my budeme!!!, máme na výběr dvě až tři možnosti ? pracovat dál, do ?posledního dechu?, odejít okamžitě na neschopenku, anebo si se zaměstnavatelem dohodnout zkrácení úvazku.
Ale co potom, až budeme mít ty naše drobky v náručí, až povyrostou, až nebudeme chtít mít omezenou slovní zásobu na oblast papání, kakání a hraní si? Vrátit se zpět? Začít dělat úplně něco jiného? Zůstat na plný úvazek ženou v domácnosti? Bude o nás mít někdo ještě zájem? Podaří se nám zůstat ?im bilde?, v obraze, pokud náš obor je dynamický a vyžaduje neustálé doplňování znalostí? To je pane nejistota????
Což o to, my, s několikaletou praxí, jakous takous šanci sehnat si po MD práci máme. Ale co dívky, které se rozhodnou pro mimi hned po škole, případně ještě při studiu (Klaris), které třeba ani nedokončí? Zamyslely se nad tím, co budou dělat, až jejich ratolesti odrostou, a ony budou chtít někam ?mezi lidi?? Bez praxe a zkušeností..
A nebudou nás zaměstnavatelé znevýhodňovat? (Určitě ano, a to hned při našem uchazečství o práci. Vždyť kdo by stál o ženu s malým dítětem či dětmi.) Nepůjdou naše příjmy rapidně dolů jen pro to, že jsme se rozhodly pro rodinu? Nedají nám ?horší? práci? Kam vlastně budeme na firemních „žebříčcích“ patřit? Vyjdou nám vstříc, když to budeme potřebovat? Ach jooo?..
Přiznávám se, že já v tom tedy vůbec jasno nemám. Pracuji ve svém oboru (daně a účetnictví) už šestý rok, a za tu dobu se všechno tolikrát změnilo!!! A pak, já, rozený lenochod, už se vidím, jak mezi kojením a uspáváním a přebalováním, a, a, a??.. ještě studuji daňové a účetní zákony, vyhlášky a předpisy!!! Takže po pár měsících až letech budu totálně mimo? Mohla bych pracovat z domova, ale i tady platí výše uvedené ? učit se, učit se, učit se?. Tak snad alespoň jazyky si třeba vylepším, vždyť tolik maminek na mateřské zároveň studuje! Nebo že bych si ?střihla? vysokou školu? Ta psychologie mě taak láká!!! J) A co takhle úplně změnit obor? Odstěhovat se na venkov na chalupu, a otevřít si třeba útulnou kavárnu? hmmm, to by bylo něco! Jen jedno teď vím: v den, kdy zjistím těhotenství, zůstanu na neschopence a budu si jen užívat?.. (no, ani tím si nejsem jistá) J)).
A teď se pochlubte vy, koťátka, jak jste na tom s vašimi představami o budoucí ?kariéře?????

Vaše Hajinka

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 27.08.04 20:06

Tak jsem zpátky z pracovní dovči. Omítka je hotová, hurá!! No, a já mám teď ruce snad delší jak orangután :-)))
Koukám, že jste se tady neflákaly, 200 příspěvků!!! To jsem zvědavá, kdy budu mít čas to všechno přelouskat :-)))
K tématu až později, pálí se mi bramborák…
 Dadla

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.04 21:48

To by mě zajímalo, jestli teď šmejdím po e-miminu sama, nebo je tu ještě někdo. Ještě se mi nestalo, abych v novém deníčku zaujala jedno z prvních míst.
Hajinko, Tvůj deníček je perfektní a pro mě víc než aktuální, protože mě docela tejrá, co bude, až odejdu na mateřskou. Teď jsem 29tt a zatím celkem makám, i když to nejsou ty dvanáctihodinovky, co to bejvalo. Sice u mě odpadá problém se zaměstnavatelem, ale jako advokátka mám ještě s ostatními kolegy soukromou praxi a nemůžu se na všechno jen tak vykašlat. Takže teď mám takový hektický období, protože září je v advokacii vůbec jeden z nejhorších měsíců, protože klienti chtějí po dovolené hned všechno vyřizovat, soudy po dvouměsíčním téměřflákání nařizují jednání, prostě děs. Navíc mi už konečně narostlo trochu břicho, takže klienti, kteří dosud tak nějak nic netušili, zpanikařili a zavalujou mě prací, než odejdu. Snažím se něco přehrát na zaměstnance a kolegy, ale pořád mám strach, jak to bude probíhat, až odejdu, jestli mně někteří klienti neutečou a do čeho se vlastně vrátím. Asi ta klasická tříletá mateřská u mě nehrozí. No a s tím zase souvisí strach, jestli nebudu moc krkavčí matka, a kromě toho výčitky, že místo abych se radovala z budoucího miminka naplno, tak si to takhle kazím. Hajinko, jinak jsem na tom s těmi zákony podobně, protože právo taky není zrovna konstatní obor (v tomhle byl trochu „ideální“ socialismus, kdy se zákony novelizovaly jednou za dvacet let, teď je to tak jedna novela ročně).
Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, ale deníček mi kápl do noty a potřebovala jsem se trochu vyskuhrat. S manželem o tom moc mluvit nemůžu, protože to moc nechápe. Pořád argumentuje tím, že se svými příjmy rodinu hravě uživí, takže klidně můžu zůstat doma, jenomže mu nedojde, že zrovna o ty peníze mi tak nejde.
Ale dost stesků. Řeknu vám, že jsem se málem učetla do bezvědomí, kolik příspěvků jste v minulých deníčcích napsaly. Vrátila jsem se z týdenní dovolené a bylo to, jako kdybych četla román. Škoda, že si úplně všechny nepamatuju, takže nemůžu reagovat.
Suri, já taky miluju latinskoamerickou hudbu a tance. Salsa klub v Plzni bohužel není, ale chodila jsem alespoň na flamenco.
Havličko, neboj, myslím si, že ovulace 18 dc není nic nenormálního. Kolegyně mojí mámy má tři děti, předtím nemohla otěhotnět a zjistilo se, že ovuluje dva dny před MS, takže v době, o které chytré knížky praví, že je ideální pro bezpečný sex. Určitě to bude dobrý, uvidíš.
Planetko, Tobě taky držím palce, aby se to buď u vás upravilo, nebo aby přišel chlap, kterej si Tě fakt zaslouží. Někde jsem četla, že chlapi pro rodinu a vztah dozrávají nejdříve ve třiceti, a to jen malé procento, ostatní spíš později. Tak co po nich můžeme chtít?
Binky, sklep je fakt dobrá úchylka. Já teď pořád chodím očuchávat obchody s ovocem a zeleninou, nikdy dřív mi tak nevoněly.

Mějte se moc a moc nádherně a užijte si bezvadný víkend. Ještě se sem později mrknu, jestli taky někdo neponocuje u počítače.
 Renata

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 28.08.04 13:15

Ahoj.
Takže já jsem doma na neschopence od doby kdy jsem zjistila že jsem těhu.Pracuju jako zdravotní sestra na záchrance a tudíž většinu pracovní doby trávím v sanitě.Zatím mi to doma utíkalo celkem rychle.Strašně ráda čtu a tak jsem přečetla snad všechny knížky které máme uložené ve sklepě,krásně to tam voní a tak jsem tam pro ně chodila děsně ráda.
No a do práce bych se taky chtěla vrátit brzy.Mám výhodu v tom,že mamča je v důchodu a bydlíme v jednom baráčku a manžel dělá většinou PO-PA,někdy i sobotu ale to je vzjímka.Ale každou noc je doma a tak se bude moct zapojit do výchovy.Nechci se do práce vrátit jen kvůli financím,ale i abych doma nezakrněla.Takže pokud mi to zaměstnavatel umožní tak bych chtěla zpátky nejprve na zkrácený úvazek a pak by se vidělo.
Tak za chvilku jdeme na oslavu 70 let,doufám že tam budou dobroty a nějaký ten zatuchlý sklep:-)))))
Binky+Eliška 29tt

Dandule
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 28.08.04 18:57

Konečně se mi podařilo reagovat na nový deníček mezi prvními!!Hurá,Vy Matýskandy jste totiž velmi čilé.Já Vám nestíhám.

Když se narodil před skoro 19lety syn,šla jsem,když mu byl 1rok do práce.Teď to zní hrozně,ale tenkrát byly jesle a zcela normální.Při tom druhém /14let/,to už se tak brzy do práce nechodilo,ale „šoupla“jsem ho do školky v 2,5 roce.Teď,jes­tli se zadaří se těším,jak si to budu doma užívat.I když já bych doma úplně oddaná jen mimču a domácnosti nevydržela.Je fajn,že pracuji s mužem a budu si moc „odskočit“ mezi lidi do práce.

Jinak co se týká mého „stavu“,nevím na čem jsem.Na těhu test je ještě brzy,ale břicho,prsa stále bolí.Do toho se přidala děsná únava.Sice mé vyzkoušené těhu přiznaky to jsou,ale budu se držet při zemi a uvidíme.

Hezký víkend holčičky moje,

Vaše Dandule

Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 29.08.04 20:58

Ahoj broučci
já jen tak naskok, už se těším do postele..
Přeži.la jsem víkend v našem baráčku - dlužno říct že jsem fakt je¨n celý den sledovala jak můj drahý maká a na víc se nezmohla - ono když 5× denně zvracíte to ani moc nejde.A taky nemůžu cestovat busem - pokaždé okamžitě po nástupu to chce ven :-))
No zítra jedu k doktorovi na utz busem - tak si asi beru pytlík abych to měla kam „odložit“ :-))
A já jsem teď ve fázi kdy nemůžu čichat absolutně nic - a náš sklep s jabkama mi děsně smrdí..
A k tématu - zatím mě to jak a kam půjdu pracovat nijak netrápí, nemám se kam vracet že a je mi to zatím fuk - nějak bylo nějak bude. Tiše doufám že bych mohla pracovat jako masérka v rehabilitaci co budou mít Radimovi rodiče..ale uvidíme. A že bych se na mateřské nudila to nehrozí - ono bude dost práce kolem domu a zahrádky a studovat se dá i dálkově že (a ani to nemusí být VŠ - zajímá mě třeba aromaterapie, reflexologie, masáže a tak..)

Renčo: júú ty ses teda rozepsala, takovej komentář u tě nepamatuju :-) Takže už je to na tobě i vidět - no konečně :-)) Přeju ti ať to s prací nějak zvládneš - určitě to půjde nějak vyřešit abyses moc nepřepínala - klid je asi důležitější než pocit nepostradatel­nosti..Vím že u soukromníka je to pravda hodně těžké..Ale neboj mateřství i práce se dá určitě zvládnout a nemusíš si připadat jako krkavčí matka - stačí se jen podívat na některé známé osobnosti..

Dadli: ozvi se ohledně srazíku (ale Suri - v pondělí večer to asi nebude..spíš bych to viděla na úterek - teda jestli můžete!!

no nic mrknu až zítra už se mi klíží očičta :-)
jdu naspat svých 12hodin (ba ne zítra vstávám k doktorovi - tak to bude jen 9 …)

pá Klaris +KLubíčko 8tt+3

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.04 06:35

Ahojky všem,
já jsem snažilka prvním měsícem, jsem 42 DC a tt negativní a už se moc těším, až tam ty //najdu a zůstanu doma na neschopence. Pracuji jako úetní v jedné soukromé firmě. A mohu Vás ujistit, že ne všichni zaměstnavatelé koukají jen na to, kolik mátě dětí a jak jsou staré. Moje kolegyně nastoupila po mateřské před 3 lety do firmy se 2 dětmi 8 a 2 roky. Je snimi co 2 měsíce doma aspoň 14 dní. Pracovala na 7,5 h a teď si to ještě snížila na 6 h denně. Není to žádná hvězda, ale šéf ji prostě přijal, i s těmi dětmi. Mě to pěkně štve, že za menší peníze za ní pořád dělám. Tak jsem zvědavá, jak budou ona mě vycházet vstříc, až budu čekat mimi a hlavně co na to šéfík. Strašně se v práci nervuju a nemyslím, že by to bylo pro mimčo to nejlepší. Navíc musím dojíždět, celkem mi cesta zabere 45 minut s přestupy a cestou od vlaku. Teď už s tím šéf počítá, že když sjem se vdala, tak půjdu brzy na mateřskou, tak uvidíme, jak to dopadne. Každopádně nesouhlasám s tím, když žena svých dětí zneužívá k tomu, aby zůstala doma v době, kdy se u nás ve firmě dovolené prostě nedávají, protože je nejvíc práce (vánoce,pololetí). Ale ty děti vždycky nějak záhadně onemocní nebo si to vybrečí kolegyně u šéfa. Jiní v práci musí chodit do práce i mezi vánočními svátky. I já a to bych moc ráda zůstala doma s manžílkem, protože ten má celozávodní dovolenku. Tak uvidíme, jak to dopadne letos.
Mějte se moc krásně. Nakukovatelka Pe­ťula

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 30.08.04 07:44

Ahojdá moji Matýskové!
Tak všem posílám pondělní pozdrav a doufám, že jste měly super víkend.
Jak to bude u mě s prací - to netuším. Asi jsem malinko „jiná“ v tom, že chci chodit do práce dokud to půjde. Ne kvůli penězům, ale kvůli tomu, že prostě nechci být doma, pokud to není úplně nutné. Nemám v práci problémy, práce není nijak náročná a tak pokud můj doktor nenazná, že by opravdu bylo lepší jít na neschopenku, tak budu chodit do práce. Moje práce tak malinko (vlastně trochu víc) zavání právem, ale moje agenda není jako u Renči tak moc všeobecná jako je právo komplexně. Naštěstí je vázána asi jen třemi základními zákony, které se tak moc nenovelizují a když už, tak to není žádná hrůza. Takže tak trochu doufám, že až pocítím potřebu jít zpět do práce, prostě jenom naskočím do jedoucího vlaku a bude to. Ještě ideálněji si maluju, že bych i během mateřské chodila tak na dva dny (na pár hodin) týdně, ale to se všechno uvidí. I s tím návratem po mateřské dovolené se to nedá moc plánovat, protože nevím, co na to zaměstnavatel, ale tiše si doufám :-DDD
A co víkend? U mě fajn, v sobotu jsem jela na ty závody a mám fotky. Doma se je pokusím dostat na Rodinu. Moje kobylka prošla parkur čistě, ale dostala dva bodíky za čas, takže bez umístění. Ale je prostě skvělá.
Holky brněnský, před dovčou určo nepřijedu. Jak už jsem říkala, po návratu z dovči bych si chtěla dát v rámci aklimatizace ještě tři oddychové dny (13. - 15.9.). No a pokud v těchhle dnech ukořistím auto, v což doufám, tak bych přijela! Takže dejte vědět.
Za chvíli už dorazí moje šéfová. Určitě bude báječně opálená (14 dní na Rhodosu) a celej den prokecáme…

P.

Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 30.08.04 08:06

Ahoj holky,

co se týká srazíku, je mi jedno kdy.
Suri, Klaris - můžeme se klidně potkat zítra, nebo ve čtvrtek. Anebo můžeme počkat na Páju (to teď spíš záleží na Klaris, jestli se mezi tím 13. a 15.9. dostane do Brna).
Prostě jenom zavelte a já dorazím :-))))

Dadla

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 30.08.04 08:27

Ahoj holky, zas to pondělí…:-(((

U mne se nezmění asi vůbec nic, protože dělám doma. Takže počítám s několika postýlkami, příp. chůvičkami a prostě to musím zvládat. Když dítě usne, naplním pračku a naklušu do kanclu, domů, nebo na zahradu. Pokud by se to opravdu nedalo, najdeme nějakou účetní alespoň na měsíční zpracování, ale myslím, že když už to denně nasázím do počítače, tak uzávěrky nebudou nic hrozného a mám dvě chůvy (dcerušky), které ač budou zřejmě už na střední škole, o víkendu mi snad trošku helfnou. Horší to bude asi s mými návrhy, ale ty mě neživí, je to koníček a toho se částečně budu muset na čas vzdát, nebo si vybírat jenom nenáročné práce a vyhýbat se netrpělivcům:-))).

Jinak jsem dneska 27DC (ms dostávám 25-27DC) a zatím mrcha nepřišla, ale ráno mírný pokles bt a už ji neklamně cítím, co chvíli tady bude. Včera jsem živila děsné naděje a přes všechna přísahání zkusila test, který zaručuje spolehlivost už 10 dní po možném oplodnění, nebo 1-2 dny před termínem ms. (Hcg test, citlivost 25) a byl naprosto negativní. Pak jsem si samozřejmě nadávala „ty káčo jedna pitomá, blbá, proč to vůbec děláš?“ A odpověděla jsem si : „no asi proto, že se mi srazila podprda, nééé!!!“ Ach jo, ať už se to spustí, vždycky je to neskutečná úleva po týdenním nerváku, jestli JO, nebo NE.

Tak všem optimističtější den, mně dneska nějak spadly hračky do kanálu :-(((

Pajdule

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.04 08:46

Ahoj při pondělním ránu,

jsem dnes jak převálcovaná, takže od prvních minut jsem tady „u nás“ v deníčku. Dneska tu nemám šéfy, tak doufám (ťuk, ťuk) že bude relativně pohodička.
Někdy má fakt dny, kdy se mi táák strašně do té práce nechce.
Kdybych ted měla psát, jak si představuju svoji práci a vše kolem ní až budu těhulka, tak podle dnešní nálady - okamžitě jít na neschopenku a zpět do práce tak za 3 roky a klidně i více.
No ale realita bude určitě trochu jiná. Nějak zvlášť jsem o tom zatím nepřemýšlela, ale asi bych se snažila být v práci co nejdéle. Pod podmínkou že bych se tu ale nestresovala vše probíhalo jak má.
S tím návratem zpět už je to jiný. Chtěla bych být doma co nejdéle a věnovat se dítěti. Nedovedu si představit, že bych dítě dávala do nějakých jeslí (nevím jestli ještě existují), ale do školky tak od 3 let určitě. Myslím že je to pro ně dobré - kolektiv jiných dětí, různé aktivity, které ač bych se snažila sebevíce, dítěti připravit nedokážu.
Líbí se mi taky model jedné mé známé, ale je to pak i trochu o penězích. má zajištěnou „chůvu“, zavolá a ona přijede a pomáhá ji (kamarádka má 2 malé děti), ale nezneužívá toho. Naopak mám pocit, že když si trochu od dětí odpočine, je pak čerstvější, dokáže se dětem více věnovat. Rozhodně bych si někoho takového chtěla taky jednou najít, abych třeba 1× týdně mohla něka mezi lidi, zacvičit si nebo jen tak jít s budoucím manželem a otcem mých dětí si někam sednout. Na 2-3 hodinky, ale myslím že to taky psychicky pomůže. Rodiče mám daleko, tak nic jiného v mém případěnení ani možný.
No to jsem se rozepsala, na to že ani nejsem snažilka, ale plus minus v tom mám jasno, uvidím, co se mnou udělá holá skutečnost až nastane.

Renčo, to je fajn, že jsi nám napsal, jak se ti daří a díky. Už to všechno beru tak nějak v pohodě a prostě uvidíme.

zatím ahoj!!

Planetka

planetka
Kecalka 242 příspěvků 30.08.04 08:53

Pajdule, to mě teda fakt mrzí, no nebudu tě asi nějak utěšovat, pokud BT klesla, tak asi sama nejlépe víš na čem jsi.
Teď nevím jestli jste to už nepodstupovali, ale neuvažovali jste o nějkém tom IFV nebo jak se to píš? jak na to má jít Tenarka. Stejně to nějak nechápu. žila jsem vždy v domění, že když někdo už děti má, tak ikdyž pak po delší době, další se přeci musí povést v pohodě!. Ach ta realita. Běž se odreagovat na zahrádku, vím jak to tam máš ráda, třeba to aspoň malinkato zlepší náladu. Hlavu vzhůru!
Planetka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.04 09:42

Planetko, dík, já se odreaguju, za chvilku mi přijede mamča s neteřinkou, tak budu kolem princezny lítat jak pominutá:-)).
IVF mi doktor opravdu navrhl, hlavně z důvodu dvou mimoděložních, prý je riziko dalšího mimo velké (v mém případě), ale i u IVF to riziko je, tak jsme se dohodli, že to ještě přirozeně zkusíme a pokud se nezdaří do konce roku, čeká mě nejdřív laparoskopie. V podstatě jsme zdraví, k ovu dochází, folikuly zrají dostatečně, jenom mám ten jeden vejcovod, tak je šance poloviční. Ovšem na tom vecovodu podle doktora mohlo dojít ke změnám, skrytý zánět , srůsty, může být naplněn tekutinou apod.
Zatím se chci IVF vyhnout, ale pokud to bude poslední řešení, využiju ho.
Pajdule

souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 30.08.04 09:48

Ahojte po vikende,

Hajinko skvely dennicek - ako robeny na vsetky tie polemiky a uvahy, co by keby…:-)

Za seba mam pocit, ze budem chciet zostat v praci co najdlhsie, ak vsetko pojde ako ma samozrejme. Snad aby som si to v praci vychutnala az do poslednej kvapky, v dobrom aj zlom, ved tak skoro sa tam zas nevratim. To aby som si potom mohla doma vraviet, az ma chytit depresia slepacejucej zavrenej matky, aby som si spomenula ako som sa tesila, ze budem mat konecne doma pokoj!! :-)
S navratom to este nemam tak jasne - obavam sa ze to za nas budu rozhodovat financie :-( ale zase na druhu stranu sa mi zda nelogicke robit deti aby som ich nechavala doma samotne, prip s cudzimi ludmi…asi si ten kostym od chanella raz do mesiaca odpustim a budem drzat doma rodinny krb co to pojde :-)

Manzova mama pojde do dochodku za dva roky - teda nie ze by som bola nadsena z jej vychovnych postupov ale na utretie zakakaneho zadocku sa snad nic pokazit neda :-), jan ma este slobodnu sestru, tak dost spolieham tymto smerom na nejaku tu hodinku tyzdenne na odfrknutie :-)
Moji rodicia, akokolvek sa uz teraz trhaju a vytesuju „az raz“ su straaaasne daleko, takze tam to asi bude len na organizovane navstevy - t.j. starosti naviac :-( skoda :-(

m.

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 30.08.04 10:00

ahojte moje zlate,ja len tak na skok lebo mam toho dost-jasne minuly tyzden som sa valala tak teraz makat.
no mne keby sa zadarilo tak nechcem vidiet reakciu u nas v robote,ja to asi budem tajit az do porodu a aj potom poviem ze nie ze ja som tehotna nebola ze to sa im zdalo-uz ako by som pocula tie blbe reci ze v mojom veku a veci podobne.
inac ja viac ako jasne ze s robotou by som skoncila ,nemam tu nokoho co by mi mohol povarovat ,pacicova rodina-nemam doveru ani nechat utriet pokakany zadocek.
takz e utekam a ked mi vide cas tak sa este nakuknem

souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 30.08.04 10:21

Este sa vam musim „pochvalit“ s vikendom. Dost hruza. Sli sme so svokrou do Burgonska na jej vikendovy domcek - to su vzdycky take zamienky, ze podte na vikend, ale je jasne ze tam caka kopa strku na odhadzanie a pod…:-( Domcek sa prestavuje svojpomocne uz asi 15 rokov, svokra je stavebny inzinier takze sa tomu rozumie, co sa ovsem tyka organizovania, naplanovanie, to je uplna nula…

Sama som na zaciatku nadsene vlacila panely, natierala a tak…potom mi ale doslo, kolko z tych veci som robila zbytocne:-( ze napr tie panely co sme doviezli a narezali do kupelne uz su uplne plesnive, lebo sa to nepokrylo dlazdickami..to sa vzdycky nakupi novy stavebny material na druhy koniec baraku a nejak sa nechce vidiet ze na tom prvom sa musi najprv nieco dokoncit…no proste minule leto som vydala embargo - prestavam sa investovat - fyzicky aj moralne a som v klude, chodim si tam citat. (A nie sme ziadni lenochodi, honzova sestra tam odmieta chodit vobec ..:-))

Takze tento vikend to bolo detto - samozrejme sa pohadali, ze sa predsa dohodli ako sa to (tusim sa teraz jednalo o elektriku) bude robit, ale ona medzitym podlahla pokuseniu zas nieco „zariadit“, tak tu miestnost dala omietnut, tym honzovi zalepila vsetky diery co si nechaval na drotiky…klasika, zas kus zbytocnej prace, velke hadky aka ona je blba…a ja to potom vyzeriem a ukludnujem ho ze predsa o mame takto hovorit nemoze aj ked si vpodstate myslim to iste…krasny vikend ;-(

krasny vikend

m.

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 30.08.04 10:53

Ahojky matýskandy!
Tak jsem tu po víkendíku a nějak přejetá.V sobotu jsme slavili maminčiny kulatiny a mamina se nějak nepohodla s bratrovou ženou.Ony se nějak nemusejí a mamina jí konečně řekla,že jen sedí doma a nechává Marka makat a ničím mu nepomůže.A teď ho hustí do stavby.A ona se načuřila a místo,aby jeli domů v neděli,zabalili to v sobotu odpoledne.Maminku to mrzelo,ale pak jsme docela v pohodě poseděli u grilu,popapa­li,popili a bylo nám fajn.
Co se týká těhulek a práce,tak když jsem si sháněla práci,jeden z prvních dotazů byl,jestli a kdy plánuju rodinu.Jako potencionální maminka jsem se jim nehodila.Pracuju už 5.rokem ve stavení spořitelně a měla jsem v plánu chodit do práce,co to dá.Ale je tu teď takový stres,že jsem své rozhodnutí přehodnotila.Hned,jak objevím // na testíku a budu to mít potvrzeno,zůstanu doma a budu si svého mimíska hýčkat a rozmazlovat.
Ale nedovedu si představit návrat po nějakých 7 letech(počítám se dvěma dětmi).I kdybych pilně studovala a hledala novinky ve stavebním spoření,stejně budu vykulená jako poledne.Ale za ty dětičky to stojí.

JUANCA:Zdravím do dalekého Španělska.Nic si z toho nedělej,že je Paccicova rodina taková.S niam nežiješ.:-)))

BINKY:Pozdravuj čokoládku Elišku.JAk se máte?
Nafteta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.04 11:22

Zdravíčko, děvčata, tak jakpak se máme při pondělku? :-)). Sluníčko svítí, pracovat se nechce, co??? :-)
Dandulko, držím ti moooc palečky, aby tvoje příznaky značily to, co by měly :-)))). Uvidíme. Hlavně nezapomeň hned zahlásit!!!!!

Klaris, jistě, máš pravdu v tom, že teď tě škola ani práce zajímat nemusejí, a že škol a kurzů jsou mraky, ale! za většinu z nich se musí zaplatit, a ne málo, a tvůj příjem bude dost dlouho pouhých 3.500,– CZK!!! Možná to tvůj manžel utáhne, tím líp.
Mě kromě zakrnění mozku děsí i finanční závislost na manželovi. Jen když si představím, jak škemrám o tisícovku (cha, jednu???) na nové boty...... děsné.

Víkend? Jakž takž. V sobotu jsme byli na výstave v Českých Budějovicích, „Země živitelka“. Tato výstava se konala už za totáče, a je to nemlich pořád stejné :-). Jenomže já tam musím, kvůli svému zesnulému dědečkovi, s ním jsme tam jako děti vždycky chodili (je tam spousta zemědělských strojů na „prolézání“ a zvířata, a tak, takže děti si tam užijí :-D), tak tu tradici držím dál, a nutím manžu, aby tam se mnou šel, a dal si místo dědy opečenou klobásu s hořčicí :-))))).
V neděli jsme vzali našeho starého hafíka na procházku, a pak už byl akorát čas na žehlení, balení, a cestu domů. Rodiče děti odvezli z prázdnin už asi v sobotu, takže nebyly ani problémy na silnicích.

Hajinka

Dadunka
Kecalka 131 příspěvků 30.08.04 11:22

Ahoj, holčiny.

Havličko, neboj, ovu 18DC nemusí ničemu bránit. Já jsem si měřila teplotu 3 cykly a ovu byla 18, 22 a 18 DC a po tom posledním už jsem těhulka. Záleží hlavně na tom, jak dlouhá je fáze od ovu do MS. Pokud je vždycky kratší než nějakých 10 dní, tak nemá vajíčko dost času na uhnízdění v děloze a MS ho odplaví. Ale to se dá poměrně snadno napravit užíváním jakýchsi hormonů, doktor by ti řekl přesněji jakých.

A jak s prací? Já zatím do práce chodím, Uvidím, jak mi bude, až začne semestr a bude se učit. Mám docela strach z klouzání v zimě, ale momentálně jezdíme do práce autem a ne tramvají a ještě kus pěšky, tak snad to nebude tak zlé. Ideální by bylo, pro mě finančně a pro školu organizačně, kdybych mohla pracovat až do těch 6 týdnů před porodem, kdy se už skutečně musí nastoupit na MD. Stihla bych doučit semestr a opravit zápočtové písemky, takže by to nemusel nikdo po mně dodělávat. Navíc za prosinec jsou největší odměny a ty by se nám docela hodily.
Přemýšlela jsem o nějakém přivýdělku a s hrůzou zjistila, že po dobu pobírání mateřské (rodičovského příspěvku se to snad už netýká) si nesmím přivydělávat u zaměstnavatele, který mi mateřskou vyplácí. Docela mě to rozladilo, protože jsem „bokem“ učila počítače pro jinou katedru, byly to tak 2 dny v měsíci, převážně o víkendu, slušně placené a to bych pak nemohla. No, uvidíme, jak nás manžílek všechny uživí. Přinejhorším se od října vrátím na částečný úvazek do práce a budeme mít s manželem drastické požadavky na sestavování rozvrhu tak, aby mohl jeden z nás hlídat a abych učila co nejméně dní v týdnu.

O víkendu jsme byli u tchánovců. Bylo to decela fajn, však už taky přes den nespím :)). Měli jsme naplánovaný výlet na Prášilské jezero, ale bylo takové vedro, že jsme se šli až k večeru jenom projít po okolí. Procházku jsme završili na náměstí konzumací zmrzlinky a ledové tříště. Mňam, to Budulínko může. Jinak stále ještě nesnáším vůni zrnkové kávy a naší lednice.

Dáša a Budulínko 13+6tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.04 11:54

Dadunko moc tomu nerozumím.Když to teda mam od toho 18 dc av neděli to mam dostat nebo v pondělí a pořad mam ted 37.1 ato mam do ms tak to znamena že je to v pr.....nebo jak to je jsem ted cela zoufala už bych tak chtěla moc ani si to nedovedete co to se mnou děla po těch 7 letech.Dík moc předem za malou odpověd.Páááááá Havlička

Dadunka
Kecalka 131 příspěvků 30.08.04 12:59

Havličko, pokud máš ovu 18DC a celý tvůj cyklus je dost dlouhý (obvykle se udává, že MS přijde asi tak 10-14 dní po ovu, čili celkem cyklus trvá zhruba 29-33 dní), tak by mělo být vše v pořádku. U mě přišla MS po 14 dnech po ovu a to je času na uhnízdění vajíčka až až. Když se ti zatím drží teplota pořád nahoře, tak je to perfektní a klidně doufej. Krátce před MS (u mě většinou až první den MS) teplota klesá, takže teprve když teplota klesne je všechno v p.. Jinak docela hezky je to vysvětlené v článku na rodině:
 http://www.rodina.cz/clanek3694.htm

Dáša

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 30.08.04 13:59

Ahoj holky, zdravím všechny při pondělku! Víkend byl bezva - od pátku do neděle jsem naspala nejmíň 25 hodin - sice mě pak trochu bolela hlava, ale i tak to byla krása :o)

Já si představuju, že v práci budu, dokud to půjde. Návrat snad nebude problém, pokud neodejde můj současný šéf. Málokdo s ním vychází, ale spolu jsme si nějak kápli do noty.. A sám se v tom smyslu i vyjádřil, že jestli půjdu na mateřskou, tak neví, jak to ty tři roky vydrží, protože rovnocennou náhradu najde těžko :o) No, zatím se bát nemusí :o( Taky jsem uvažovala, že bych doma dělala aspoň nějaké překlady (konečně po těch letech tady se trochu orientuju v terminologii, tak abych úplně nevypadla).

Páni, už od ráno to smolím a mám sotva pár řádků. A už zase musím na chvíli přestat - chystá se společný přípitek kolegovi - dneska ráno se mu narodil syn (ráno odvezl manželku do porodnice, přijel do práce a už mu volala, že je Adam na světě - má to někdo štěstí :o)).

Hele a co náš pražský srazík? Co třeba ve čtvrtek - to by mělo snad být hezky…

Pěkný den, T.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 30.08.04 14:41

Tenarko, já jsem taky pro srazík, ale myslím, že záleží na Joudě a Ondráškovi, a ten byl naposled nějaký nemocný po očkování, tuším. Jinak - já som za!!!!
Hajinka

Suri
Kecalka 339 příspěvků 30.08.04 14:45

Ahoj holky,

moc pěkný deníček. Já mám teď představu, že bych chtěla zůstat doma co nejdéle, ale uvidíme, jak to budeme mít s financema a vůbec těžko říct, uvidím až to přijde.

Zatím se mějte krásně, já nestíhám.

S.

souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 30.08.04 16:05

Ahojte,

este k tomu casu na materskej s miminkom…pred­pokladam ze ste prihlasene na rodine a dostali ste ten clanok „Ceska matka 21 stoleti“
 http://www.rodina.cz/…s/detail.asp?…

Tak tam sa vam rozprudila debata…:-)!!!
hlavne autorka clanku vytocila par ludi co NAOZAJ ziju vonku recami typu:
Citujem: „Téměř každá z nich má k dispozici vlastní automobil ..... Pokud se žena rozhodne strávit čas bez dítěte, automaticky zavolá paní na hlídání, která je kdykoli k dispozici.“

jojo, este tam mala napisat ze ta pani na hlidani je zadarmo, to by uz bolo dokonale…:-)
Tak ako sme predtym obdivovali nekriticky velkeho cerveneho brata, tak teraz ludia co nevytiahli paty z republiky snivaju o kapitalistickom zapade, kde holuby do huby lietaju…:-(
V cechach je vraj 3-rocna dovolenka o tom si tu mozeme nechat snivat :-(

m.

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 30.08.04 16:22

Ach jo, tak lážo plážo příjezdem šéfové skončilo a naprosto nestíhám. Snad zítra bude víc času…

P.

souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 30.08.04 16:38

Ahojte este raz,

ktora-ze to tu hladala nejaky zamocek na predaj?
Tak na tej nasej francuzskej stavitelske federacii ale maju kanaly!! :-)

Dostal sa ku mne clanok ze na slovensku je na predaj plno zamkov, kastielov, panskych sidiel…vacsinou v zlom stave, co samozrejme znizuje kupnu cenu. Akysi pan Skoviera z Uradu monumentov (neviem ci to dobre prekladam :-) tvrdi ze je k dispozicii nejake CD ktore o ponuke podrobne informuje :-)

A keby vam bolo slovensko daleko, vsak v cechach mozno existuje tiez nieco podobne
Tak len smelo do toho!
 m.

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 30.08.04 18:17

Koukám, že všechny makáte, jako vzteklé, co?

Měla jsem tady tu mou malou princezničku zlatou - andílka milovaného, a tak se mi nálada vylepšila. Jenom to jídlo, to je děs. Vařila jsem zeleninovou polívčičku a kuřátko s rýží. No a holka prostě odbíhá od jídla, polívku že nééé, jenom „vodu“, kuřátkem by krmila našeho psa, který samozřejmě čekal pod stolem, co jí spadne a taky že to tam pašovala :-))). Švagrová s ní neustále lítá po kamarádkách (od rána do odpoledne- což se divím, že těm kámoškám neleze na nervy) a pak má mít holka nějaký režim. Byla jsem s mýma holkama zvyklá, že v poledne se prostě hamá a po o se jde spinkat. Tahle dračice ani náhodou. No ale užili jsme si dost srandy a každý hold má tu výchovu jinou, do toho se kecat neodvažuju, taky bych to pěkně schytala (od švagrové-kozorožky).

Ms - ťukám na všechno co potkám- zatím nic. No a ještě dopolko jsem si dala dva hrnky horkého čaje a bt pak byla 37,4 :-)))), na test jsem si dokreslila druhou čárku fixkou (jak radila Juanca) a byla jsem móóc spokojená.
Tak všem krásný večer
Pajdule

Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 30.08.04 20:57

Ahoj Matýskandy!

Tak jsem tady se svým tradičním večerním komentářem :o)) Dalo mi zabrat přelouskat všechny komentáře v minulém deníčku, ale jen tak dál?

Tak honem k tématu: kariéra. Moje práce je nenáročná, nemám žádné stresy, takže bych chtěla pracovat co nejdýl to půjde. Snad jen ble stavy by mě přesvědčily užít si to těhu doma. Po mateřské se ale už vracet nebudu. Pracovní doba je od 10 do 18 hod a taky celkem často soboty a neděle, takže pro ženskou, která si chce svoje dítě pořádně užít, nic moc :o((( No a co bude pak, to teď vůbec neřeším.

Naše mamka je pořád ještě v nemocnici a vypadá to, že už asi chodit nezačne. Takže tohle je naše jobovka dne. Vůbec si nedovedeme představit, co bude, protože sama doma zůstat nemůže a není, kdo by se o ni mohl neustále starat. Uvidíme, co se zítra dozví otec od doktorky.

Ale abych nebyla naladěna jen negativně, mám i dobré zprávy. Nevím, jestli jsem vám to už psala, ale pohla se nám adopce a 18.9. začínáme s Přípravou žadatelů o náhradní rod. péči (nebo tak nějak to nazývají). První víkend v říjnu pak s nimi vyrážíme na jakýsi víkendový pobyt (kdoví, jak nás tam ještě budou zkoumat :o))) a pak už jenom čekat?
No a aby ta legrace byla ještě větší, tak se nám to kryje s tou IUI. Pokud dostanu ms v termínu (to je teď čt nebo pá), tak se budu klepat, aby to nevycházelo přesně na toho 18. Ach jo, ale aspoň není nuda :o)))

Souris ? všimla jsem si, že k nám v minulém deníčku našla cestu zase nová dušička, tak vítej!!! Tu Paříž to moc závidím, chtěla jsem tam jet na zájezd, ale miláčka bych na něj asi nedostala :o(((

Suri ? myslím, že jsi psala něco o orientálním tanci, nevíš o něčem takovým v Brně? Chodila bych hned, ale nemám s kým a samotná jsem líná :o((( Teď jsem našla něco každý čtvrtek od 19.45, ale zápis je už ve středu, tak to asi nestihnu :o((

Brněnský srazík ? jak to vypadá, tak to asi neklapne :o(( Nějak nejsme schopny se domluvit?

Omlouvám se, že nereaguji víc konkrétně, ale z toho množství komentářů, co jsem musela přečíst mám v hlavě guláš, tak příště?

Tak dobrou noc (nebo dobré ránko při kafíčku č.1 nebo 2 ?)

Dadla

jouda1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 30.08.04 21:43

Nazdáááááááááár,
Tak jsem se konečně dostala na net.Víkend jsme strávili na chatě jsme sežraný od komárů.Ondruška už je celkem v pohodě.Už se jen budí v noci na baštu.No a zjistila jsem že se z něj stavá závisláček na mamince.Asi jsem si ho pěkně rozmazlila.Pořád by se jen choval.
Jinak od včerejšího večera mám nějakou uklízecí mánii což je u mě dost zvláštní.Vždy jen poklidím a dnes jsem vyndavala věci ze skříní drhla okna atd.
K srazíku u nás by byl lepší až příští týden a asi tak ve středu.
Dobrou
 Petra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.04 00:30

tohle je typický přístup sobeckých bezdětných holek.já bych mohla být smanžílkem a ona si je na vánoce doma s dětma. To je opravdu láska k dětem. A kdyz ta kolegyně dělá na kratší úvazek tak taky asi bere mín než za celý.Leda by za kratší časnadělala víc práce než ty za delší pracovní dobu. Z.K

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 31.08.04 07:37

Ahojdá!!!
Tak při svém ranním kafe č. 2 louskám příspěvky a psychicky se připravuji na další pracovní den. To je prostě zákon schválnosti - dovolenku už mám podepsanou, ve čtvrtek tady budu naposledy a zrovna jsou největší kvalty! Klasika, všechno se musí stihnout, než odjedu, takže funguju na 100 až 120%. S šéfovou jsme sice její dovolenou včera důkladně probraly, ale nezabralo to celý den (jak jsem doufala :-D), takže jsem pak jezdila jak fretka a dneska to nebude lepší. Takže využívám chvíle, kdy jsem ještě v práci sama.
Včera po práci jsem se rozhodla jet na koníky. Bylo to jako vždycky fajn, dokonce jsem zkoušela skákat, ale už jsem z toho hódně vypadla, takže to bude docela kovbojka. Prostě to není jako jízda na kole, která se prý nezapomíná. Skákání se zapomíná a já zapoměla :-((( Ale Ivka (trenérka, majitelka mojí Princezny) říkala, že si z toho nemám nic dělat, že je to otázka času a zase do toho vpravím. Tak snad, nerada bych kazila koně. Na jízdárně se pak ukrutně zatáhlo a vypadalo to, že parádně zmoknem, ale nakonec jsme tomu ujely. A to doslova, klusaly jsme po silnici až do stájí a naštěstí jsme došly suchou nohou a suchým kopytem :-))) Než si pro mě přijel manža, tak jsme s Ivkou zalezly k ní domů na čajík a diskutovaly o jejím rostoucím pupíku, o tom, jak jsou ty chlapy hrozní a samozřejmě o koních. Pak přijel manža, sedl si s náma a klábosili jsme až do devíti. Prostě fajn strávený odpoledne a večer. A jelikož jsem koňský závislák, tak tam stihnu zajet ještě ve středu.
Tak, koťata, pište pište a já zas nakouknu.

P.

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 31.08.04 07:37

Dobré jitro, že bych dneska byla úúúplně první???
No já jsem vzhůru už od 5h, vstával Martin a já už nezachrápla, tak jdu pustit pc a černá obrazovka. restartuju a znova a znova. Pak se začalo něco odpočítávat…no jasně vir!!! Hodinu jsem toho sviňáka likvidovala, snad je už zničen.

Pájo: Tak doufám, že jsem první gratulant a vše nejlepší k svátku, co ti přeju nejvíc určitě víš sama :-))))).

Ms se dostavila ještě večer a tak byly slzy, s hrůzou jsem zjistila, že ani nemám hygienické zásoby a Martina jsem pro ně poslala. Přivezl mi ještě několik čokolád, abych byla veselejší, ale nebyla. Šli jsme brzo spát, žádná telka, veluxama nad postelí jsme čučeli na úplněk a hvězdy a oba mlčeli v objetí. V duchu jsem si říkala, že už jsme spolu zvládli tolik věcí, že nás přece pitomá další ms nerozhodí, úplněk mi svítil do obličeje a tak nějak mě to pozitivně nabilo a posílilo. Inu, co naděláme. Táno jsem setrvačně změřila bt (už to dělám ze spaní) a přestože bylo o dvě hodiny dřív, byla zase nahoře. Ale tomu význam nepřikládám, ms je ms.
Pajdule

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 31.08.04 07:39

Pájo!!!!!!!!! Ty jsi mě předběhla ale jenom proto, že rychleji píšeš!!!!!

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 31.08.04 07:41

Sice jsem ti uzmula první ranní příspěvek, ale moc díky za přání. Kdosi už mi poslal o půl sedmé SMS, ale je to číslo, které neznám, takže nemám tucha, který to byl dobrotivec. Ještě jednou díky a tobě samosebou taky přeji všechno nejlepší Pajdulko a taky víš, co ti přeju nejvíc. Aby jsi už na příští úplněk koukala o moc šťastnější.

P.

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 31.08.04 07:51

Díky díky, ty jsi můj první gratulant!!! Sakra, kde jsou mí ctitelé??????? No nevím, zda další úplněk, ale jeden z dalších to určitě bude :-))). Tak ty budeš skákat, jo? Hi hi „jezdím dobře a jezdím rád, a když na to příjde, tak i skáču a skáču dobře a skáču rád…!“ Tak hlavně opatrně!! Jedna moje známá jezdí parkur a vždycky mi vypravuje… Musí to být nádhera. Ale taky dřina.
Pajdule

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 31.08.04 07:56

Jo, Pajdulko, je to paráda, ale to co jsem předvedla včera teda mělo do parády daleko. Ale já se polepším :-))
A pozor na sebe samosebou dávám. Dokonce si při jízdě pořád dumám, co když se zadařilo a já si tady rajtím a mimouše natřásám jak v máselnici :-DDD
Tví ctitelé to jistě brzo napraví a tvůj telefon zemře na vysílenou baterku a manža se bude dusit pylem z těch květin, co dostaneš :-))))

P.

Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 31.08.04 08:09

Pavlínky,
taky bych vám chtěla oběma popřát k svátku jen to nej!!! a hlavně (ale opravdu hlavně) toho mimíska :-)))))))
 Dadla

planetka
Kecalka 242 příspěvků 31.08.04 08:31

Také já Vám milé Matýskandy Pajdulky, přeji k vašemu dnešnímu svátku vše nej. Ať jsou an vás všichni dnes hodní, samej úsměv a držím vám všechny moje palce, ať se zadří!!!!!!!!!!!
Planetka

planetka
Kecalka 242 příspěvků 31.08.04 08:40

Dadli, to s tvoji mamkou mě moc mrzí.
Uff nedovedu se něco takového představit. Vždy když něco takového slyším, nebo čtu, římám si že moje problémy jsou vlastně malichernost. Tak hodně síly tvé rodině a hlavně mamce!!!!

To s tím víkendem ohledně adopce a zároveň IUI, hm, aby jsi pak ty dítka neměla rovnou 2, ale to by ti určitě nevadilo, viď?

Planetka

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 31.08.04 08:45

Holky díky, díky!!!!

Pájo, to jsi mě pobavila:-))), už vidím tu kytku, přes kterou manža nevidí:-))). Ale abych ho pochválila, před chvílí se vyděsil, co tady v kanclu tak brzo dělám, že mi chtěl přinést koblížky do poslete a jede do pekárny. Tak že bych se tam vrátila?
Tak mě napadá, vždyť mi ta kartářka normálně TVRDILA, že v srpnu otěhotním a v září se to dozvím!!!!! Mrcha!!!!!! Klíďo si vezme kilo a člověku nakecá, co chce slyšet. Holky, tak kařkám NEVĚŘIT, oni normálně lžou, jako když tiskne.

Tak já jdu na tu snídaničku (po kafi č.2 :-)))
A to jsem to minulý týden Pájo zredukovala na 3 denně + pouhé!!! 3 cigarety. Včera jsem vzteky kouřila jak Dán.

Pajdule

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 31.08.04 09:14

Ahoj holkýý!

Pájo, Pajdulko, vy baby užvaněný :-DDDD, takhle brzo po ránu, a tolika příspěvků!!!
Oběma vám přeji všechno nejnejnej k svátku, Pajdulce koblížky (Já bych do toho pelíšku teda asi hupla), Páje ať jí to dobře skáče (Jak já ti holka závidím to pravidelné ježdění!!!) a oběma splnění všech (a hlavně toho největšího) přání!!!!!

Dadli, s tvojí maminkou mě to moc mrzí, a obdivuju tě, jak jsi silná a statečná holka, navíc k tomu všemu co prožíváte kolem „výroby“ či adopce mimi… Drž se!!!!

Pajdulko, já vím, že to zní trošku nechutně, ale co to zkusit i přes tu potvoru červenou??? Někdy se může stát zázrak i v téhle době, třeba ta kartářka FAKT nelhala!!!! A krom toho, jedna MS ještě neznamená, žes nemohla otěhotnět, že jo…

Souris, s tím zámkem jsem to byla já :-))). Možná bychom brali i nějaký na Slovensku, ale pravda, je to dost z ruky. Ale poohlédnu se po nějakém takovém registru zanikajících památek, nebo tak něčem, to by bylo, aby se pro mně nějaký vhodný nenašel :-D.

Jdu si uvařit kafí č. jedna :-)

Hajinka

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 31.08.04 09:23

Všem přeji dobré ráno.
Nejprve vše nej. PAVLÍNÁM!!!!!!!

Včera jsem sice četla,ale mizerně jsem spala takže jsem byla jak praštěná a tudíž jsem nepsala.Nikdy mi nevadil úplněk,ale co jsem těhu pokaždé to špatně snáším.
Dneska už je to mnohem lepší.teď čekám na kamaráda až přijede a zaměří nám novou šatnu a domluvíme detaily na přebalovací stůl.
Holky,dala,jsem se na háčkování,zatím to vypadá zvláštně,čím víc toho mám tak tím je to kratší!!!!!!
DADLO:Našim kamarádům se nepodařilo otěhotnět ani po několika inseminacícha umělých oplodnění(ona má alergii na jeho spermie,on jich má málo a ještě nic moc)Zažádali si o adopci,kde uvedli že by jim ani nevadilo kdyby se jednalo o sourozence.No a uplynul rok a něco a oni mají nádheného chlapečka.Já mu říkám syslík,dostali ho ani mu nebyli 3 měsíce.Jsou z nich moc šťastní rodiče.
Takže se určitě usměje štěstí i na vás a nějaký ten skřítek se k vám dostane!!!!!!!

Eliška má v bříšku rozcivčku tak se jdu natáhnout abych jí nemačkala.
Binky+Eliška 30tt

souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 31.08.04 09:25

Dobre rano dievcata!!

Vsetko najlepsie oslavenkyniam!!! :-) a poriadne si to uzite!

Pajdule, ms-ne ms, ty mas ale super manzela! Cokoladicky a buchticky na vylepsenie nalady. Ja som to skusila raz na toho mojho, ze ked uz ide do supermarketu, nech mi tam kupi balicek - a on chudak ete nevyrastol z toho pubertalneho ignorovania ze nieco ako ms existuje :-)
a na nejake pofuknie boliestok; predstavte si on ma muzsku ciro „logicku“ teoriu, ze by som si to mohla v hlave spojit bolest = vyhody a mohla by som si podvedome tu bolest privolavat…dobre nie??? :-)
zbabelec jeden! :-)
prajem vam kraaaasny slnieckovsky den!
My tu mame modru oblohu bez mracka, eiffelovku vidim ako na dlani, ale vo vzduchu je uz take to jesenne one, to mam hrozne rada! ;-)

souris

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 31.08.04 09:54

vsetko naj naj naj praje juanca.babenky rano ma zobudil jeden neprijemny pan-objednala som si nove zaluzie a tak uz o pol deviatej tu zvpnil ako besny-som myslela ze ma urve,spat som isla o druhej rano.no tak tu teraz pobehuje a meni stare za nove.ozvem sa ked odide-je mi to take blbe,ja na pocitaci, syn spi, a on tu maka ako fretka,idem sa tvarit ze tiez nieco robim.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.04 10:14

Dlooouhá snídaně a devět malých poupátek růží. Já ho dneska žeru!!!!

Dadli: Já se tady lituju a když si uvědomím tvou statečnost - úplně se stydím, jakej jsem posera. Nevím, jaká je šance na zlepšení u roztroušené sklerózy, ale každopádně držím pěsti, aby bylo mamince líp. A k tomu IVF, adopci - tak to už by snad mělo dopadnout. Otázka co upřednostnit, viď? Třeba budete mít nakonec dvě děti najednou:-))).

Hájí: No vidíš, ono je posledního srpna, takže mám ještě šanci! To mi připomíná tu scénu z „Blbý a blbější“ :-)))) Neboj, myslím to vážně, tulení bylo 3 dny před ms(nakonec ano-v Jonášův termín!) a dneska bude klíďo taky, i když to nevyhledávám:-))), sprcha to spraví a manžovi to absolutně nevadí, ukecává mě často.

Binky: Hi hi, co bambule? Máš to kratší, protože to asi utahuješ, néééé?? Háčkovat bych svedla dneska tak řetízek :-))), to jsi ale šikovná maminka!!!

Souris: Víš, ten můj manža mi sice koupí vložky, rozmazluje čokoládkou a ví, jak na citlivou račici, ale zase dokáže hodit smradlavý fusekle pod stůl, do tepláků strčit ruku a chrápat u televize. To by jistě tvůj francouz neudělal. No někdy máme všechny chuť je zabít :-))). Pohled na Eiffelovku? Jů to ti závidím!!!! Romantické!!!

Pajdule

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 31.08.04 10:41

No vidíš, Pajdulko, dyk on je ještě srpen!! Tak šup šup, když je manžel dneska takovej sladkej, a nevadí mu to (já to teda taky dvakrát nemusím, ale tady jde o Matýska přeci!), to bych se nerozmýšlela!!! :-D
 H.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.04 11:50

Hájí, naše frajerky sice odjely do HK počumovat po hadříkách do dalšího školního roku, ale tady se to hemží zákazníkama :-))). Tak že bych sem dala cedulku „jsem v bance, přijdu hned“ a šla na tu řezničinu??:-))))
Pajdule

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 31.08.04 13:00

No a???? Účel světí prostředky, Pajdulko!!!!! :-DDDDD
 H.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 31.08.04 14:55

Holky, vy pracujete????? :-((((
H.

Suri
Kecalka 339 příspěvků 31.08.04 15:01

Ahoj holky,

všechny vás moc zdravím a Pavlínkám přeji spnění všech tajných i veřejných přáníček.

Konečně jsme se dostala k tomu, abych přečetla všechny komentáře.

Na sraz Brňaček to moc nevypadá, ale kdyby přece, tak dejte vědět. Dadli, asi to máš dost divoký s časem, ale kdybys chtěla, tak já se ráda přizpůsobím. Martinova maminka byla v nemocnici téměř třičtvrtě roku s malými přestávkami, vypadalo to dost zle, tak jsme za ní chodili obden a Martin ji vozil na různá vyšetření. Byl to děs, ale naštěstí ťuk, ťuk, ťuk se z toho dostala. Teď je doma a vypadá to docela dobře. Takže si dovedu představit jaké to je a celé rodině držím pěsti, ať se s tím co nejlépe vyrovnáte. Kdybys chtěla přijít na jiné myšlenky, tak můžem zajít na něco dobrýho. Já mám čas každé pondělí a středu od 16:30 do 18:00, protože stejně čekám na Martina (má angličtinu), ale ty jsi psala, že končíš až v 18:00, takže klidně i potom.

Jinak jsem asi absolutní cvok, ale koupila jsme si dnes oblečky na mimi. Kousek od práce je sekonďák a mají tam vše za 20,–. Tak jsem si vybrala 4 hadříky, jsou naprosto úžasný a mám z nich radost. Já na mimi po nikom nic nedostanu, tak jsem si říkala, že si to takhle budu postupně schraňovat. Horší je, že se v tom vůbec nevyznám, ale už jsme utratila peníze za větší blbosti.

S.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »