Deníček Matýsků X.

Snažení
  • hajinka
  • 19.03.04

Ahojky děvčata, jsem v deníčku nová, ale přesto jsem si dovolila ujmout se dalšího deníčku na předeslané téma ? tchýně a tchánové. Maličko mě mrzí, že mě s tímto tématem trochu předběhly těhulky, ale co. O svých ?jehorodičích? bych mohla popsat stohy papíru. Ale zkusím být stručná a heslovitá. Tak do toho.

Mám skvělé rodiče. Mají rádi mne i mého muže, respektují nás jako sobě rovné dospělé osoby, nezasahují nadmíru do našeho života. Mohla bych mít stejně skvělé jehorodiče, ale?..

Tchán musí mít poslední slovo. Dojdou-li mu argumenty, křičí a nadává. Svým dospělým synům i tchýni. Tchyně je vrchní dětská sestra z nemocnice, zvyklá být nadřízenou ženám či dívkám. Neměla dceru, není tedy zvyklá respektovat názory jiných žen. Je těžké jí odporovat. Umí nejlíp ze všech vařit (vaří českou klasiku, několik osvědčených jídel stále dokola, každý víkend peče) a starat se o domácnost. Nejlíp rozumí dětem (švagrová má mimi, odehrávají se situace jako např. tato: Mimi pláče, švagrová se ho snaží chviličku nepříliš úspěšně utišit. Tchán na to: dej ho Blance, ta ho uklidní, ta to přeci s dětmi umí. No, nezlobte se na mě, ale kdo dokáže uklidnit mimi líp, než jeho maminka???) Snachy považuje za nedokonalé bytosti, protože nedělají vše podle ní (kolikrát už jsem slyšela: zeptej se Blanky, ona ti poradí jak se má dělat to či ono). Neumí vyjádřit prosbu (namísto ?můžu si ho pochovat? ukaž, já ho budu chovat?) ani nabídnout pomoc jinak, než příkazem (vždyť velela oddílu zdravotních sestřiček, takže to vypadá asi takto: namísto ?nechceš, abych ti vyžehlila prádlo, když jsi byla do večera v práci? přines mi prádlo, já ti ho vyžehlím.?). Všechno umí nejlíp (jednou jsem našla knihu,kterou jsem si zabalila do papíru, abych neumastila bílé desky, přebalenou, protože ona to přece umí líp než já). Jehorodiče jsou v důchodu, nemají žádné koníčky kromě chalupy, kam jezdí na letní byt. Svoje syny považují za nedospělé a neschopné, zkrátka za děti. Bez jejich rad, dozoru a pomoci se přeci neobejdou. Mohli by si založit společnost ?rady a porady, s.r.o.?. Bydlíme s nimi v jednom domě, jen o patro výš (nejedná se o rodinný dům). Často u nás klepou, byť nejde o nic důležitého, třeba přinesou 1 pomeranč. Ne mě, manželovi. Tchán se již nechal slyšet, že nám namontuje zvonek (nemáme ho záměrně), protože často nepřijdeme otevřít :-DD. Náš byt považují pouze za manželův, potažmo za svůj. Navštěvují ho i přes náš odpor a pokus o vymezení pravidel i v naší nepřítomnosti. Třeba proto, aby nám nechali v kuchyni večeři. Že mám naložené maso? Ale Pavlíček přece segedín tak rád. (já nenávidím segedín). Myslím, že si neuvědomují, že jejich syn už je dospělý a zakládá vlastní rodinu. Nikdy nepochopí, že klíče od našeho, pardon, manželova bytu, nemají proto, aby tam mohli kdykoliv vstoupit, ale pro případ nutnosti.

Jezdíme každý víkend na jejich chalupu, kde si budeme z půdy budovat vlastní víkendové bydlení (manžel na tom trvá, je to nejlevnější varianta, jak získat chalupu v místě, kam oba moc rádi jezdíme, kde máme přátele a já babičku). Co to vše znamená? Budu je mít všude, kam se vrtnu, za zadkem. Budou se mi míchat do života. Budu muset navždy čelit zvídavým otázkám typu kam jdeme, kdy se vrátíme, budu muset těžce prosazovat svoje výchovné metody, svoje právo na soukromí, na svůj životní prostor. Budu muset poslouchat ?dobře míněné? rady. Manžel je na mé straně, ale oni jsou tak svérázní, tak přesvědčení o své dokonalosti a správnosti všeho, co činí, že naše snahy o stanovení určitých pravidel v soužití nechápou a nechtějí na ně přistoupit a respektovat je. Nejsou jen špatní, to ne. Jen je těžké žít s nimi pod jednou střechou, protože nás nerespektují jako samostatnou dospělou ?jednotku?. Jejda, to jsem se rozepsala, a to jsem zdaleka nepostihla všechno. Takže se ptám: co vaši ?jehorodiče?, děvčata?

Hajinka

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
mila2
Kecalka 158 příspěvků 19.03.04 22:10

Ahoj holky, dnes jsem první…ale bude to tím, že deníček vyšel již dnes večer.
Hájinko - díky za deníček. Máme dost společného, ale řekla bych, že jsem na tom lépe než ty.
Taky žiji s přítelem v bytě v 2. patře baráku a jeho rodiče jsou pod námi v 1. patře. Zatím neplánujeme svatbu, čekáme na to mimi, až zaťuká.
A jeho rodiče - oba zatím super. Je pravda, že maminka, také občas přijde se podívat nahoru, ale má důvod. Navíc neradí, pokud o to zrovna nežádám. Pokud společně něco kuchtíme, domluvíme se, že např. každá udělá část u sebe - já uvařím brambory ona upeče sekanou apod. Navíc většinou o víkendu jíme společně - buď vařím já, nebo maminka.
A otec - hlava rodiny - tvrdí, že kdyby mě náhodou jednou syn v bytě nechtěl, můžu se přestěhovat k nim dolů. Má moc rád společnost, takže kolikrát, když jsem doma sama, trávím večery s nimi - jehorodiči.
Samozřejmě, není to vše jen takto idilické - také se nám stalo, že nás vyrušili " v nejlepším", společný oběd se místo ve 12.00 podával skoro ve 15.00 - ale to se dá překousnout.
Navíc si to většinou vyříkáme a je to v pohodě.
 Mila

MATY2
Povídálka 12 příspěvků 19.03.04 23:53

Ahoj holky.
Hájinko-díky za deníček. Moc Ti nezávidím já bych to asi nevydržela a vybouchla.
Já mám jenom tchýni a úplně to stačí.Je od nás vzdálená 20km a tak tam jezdíme 1 za týden.Je jedna z těch ,která když se ji něco nelíbí tak to řekne na plná ústa a je jí jedno před kým.Pořád je nabručená,protivná a pořád křičí.Vychovala tři kluky úplně sama nebyli to žádný zlatička,když už nestačila vařečka tak začala křičet a to jí zůstalo.Dnes když se tam sejdeme všichni pohromadě tak jen pořád křičí a komanduje.Já to z domu naznám, je mi to moc líto.a tak si přeji ,aby se to zlepšilo Není tak špatná jen je sní těžké vyjít. Je škoda že si každý tchýni či tchána nemůže vybrat podle sebe. Maty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.04 08:26

Hajinko,
ten tvůj příběh jsem v podstatě zažila. „Naštěstí“ jen jako dítě - takhle strašlivou tchýni měla moje maminka. Scénky typu 1 pomeranč, jedna porce jídla (byť jsme byli čtyři, tak babička jídlo přinesla jen pro mého tátu)… to všechno si pamatuju.
Z mojí zkušenosti - nebude to lepší a nečekej, že se tchánovci budou nějak krotit, až přijdou děti. Naopak začnou děti proti tobě štvát.

Takže být tebou, začnu velmi rychle pracovat na nápravě - začala bych odebráním klíčů (já vím, je pohodlné když má někdo další klíče, ale spousta lidí žije bez toho) a důkladným pohovorem. T9m myslím především pohovor s tvým mužem, protože on je ten, kdo by měl svoje rodiče odkázat do správných mezí. On by se měl ozvat když přinesou jeden pomeranč nebo tak („milí rodičové, buď přinesete pomeranč pro oba nebo nenoste vůbec“ „milí rodičové, segedín mám rád, ale Hajinka naložila báječné maso a tak budeme mít k večeři to“). Vždyť oni dělají především z něj nedospělého nesvéprávného člověka. A řešit by to měl ON. On by se jim měl postavit, on by je měl vykázat do nějakých mezí. Ne se pohádat, ale pevně vymezit, kam až si nechá kecat do života.
Přeju pevné nervy a hodně štěstí.
 sally

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 20.03.04 10:17

To je rychlost,myslela jsem že se objeví nový díl tak v pondělí.Prima téma.Nejdřív k tvé zchýni a tchánovi,rychle od nich pryč,nebo jak říká Sally,vzít jim klíče a dát pořádně řeč.
My s manželem bydlíme u mých rodičů.Bydlím e v patře a máme tam všechno co potřebujeme,teď ještě budujeme půdu.Já a myslím že Ali si nemůžeme stěžovat.Mamča je v důchodu takže vaří(já jen občas),pere,žeh­lí.To se asi teď změní pokud už zůstanu doma.
A teď manžela rodiče.Jsou to hodní lidi,ale bydlet bych s nima nechtěla a Ali naštěstí taky ne.Oba jsou učitelé v důchodu,chodí učit 2*týdně.K tomu hrajou amatérsky divadlo.Bohužel nemohli mít vlastní děti a tak Aliho adoptovali.Můj manžel je z polovic běloch a z polovic černoušek.Za to jeho rodiče obdivuju že měli takového kloučka adoptovat.Jinak,ale neustále soutěžej o to koho Ali bude vychvalovat z nich když tam přijedem.Neustále máme na talíři že tam nejezdíme dost často(bydlí asi 30 km od nás),občas má snahu plést se do do toho kam dáváme peníze.Nejvíc mě tedy nadzvedlo když jsem loni byla těhotná a potom co jsem jim to řekla,nám zakázali o tom komukoliv říkat a jim jsme to taky měli říct až po 3 měsíci.Tak teď se to dozví poslední!!!
Jinak jsou ale hodní a rozdali by se pro nás a vím že mě maj moc rádi a že jsou spokojeni kam se to jejich chlapeček přiženil.
 Binky

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 20.03.04 10:26

Ještě musím dodat,že Alešovi naši nabídli tykání prakticky hned(bydlím spolu po měsíční známosti)Chtěli aby jim říkal jménem.Zatim jménem říká jen tátovi,mamče řiká mami.Mě taky jeho rodiče nabídli tykáni brzy.Jen nechtěj abych jim říkala jménem,ale říkala jim"tati"a „mami“.Ani mi to nějak nevadí.
 Binky

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 20.03.04 11:24

tak ze -moja svokra je mala tucna ciernovlasa spanielka-byvame v jednom meste ale sa nevidame vobec a ak sa stretneme tak sa nepozname -tak isto aj so svokrom
este pred dvoma rokmi sme aspom na vianoce vecerale spolu ale uz aj to sa skoncilo-dovod je muzova sestra-ostala bez roboty a ja som uprosila vyslovene uprosila mojho sefa aby ju zobrakl do roboty a moj sef dusa dobra urobi co mi vidi na ociach-ma ma velmi rad fakt baby neprehanam ozaj so sefom vychadsam dobre tak ju zobral no a tym to zacala
ze -ona jedina chudinka robi ostatne sme banda leniva,ona musi vzdy robit tu navacsiu robutu a my ostatne nic -prpste ona ona ona a hotovo
samozrejme ze som sa s nou snazila rozumne porozpravat ale je to blbe ako tacky tak ze kazda debata skoncila hadkou az to vyvrcholilo jedneho dna ze sa ona hodila o zem ze ju bijem a kopem
rodina teda moji svokrovci dali za pravdu jej moj muz nestranny pozorovatel sa nemisa -25 tohto mesiaca mame sud na ktory nejdem lebo bych ju musela zabit
inac predtym nasa vstahy boli normalne svokra sa nemisa zato stary do vsetkeho -co robime s peniazmi a naco hento a naco tamto a treba tak a tak je to typ chrobaka truhlika-moj muz ho obdivuje ja ho mam na haku mne je na smiech
raz mi povedal moj muz ze jeho otec je velmi mudry lebo vie citat ,pisat a pocitat -ja som ostala s otvorenou hubou pozerala som ako tela na vrata ze co chce basnik povedat -spytala som sa na svokru -ta sa vie len podpisat v banke ked potrebuje peniaze -ale su to mudry ludia a hotovo
inac ked nastali problemy so svagrovou muz bol cely cas pri mne niaku dbu sa nebavil s rodinou ale co je fakt pravda icg rodina drzi strasne po kope pomozu jeden druhemu a nevydrzia sa dlho hnevat-mne osobne nechybaju len niekedy ma to stve ked zacne pacico moja rodina hento moja rodina tamto -si pripadam akoby som sem nepatrila -taky vyvrhel -ale zas po druhej stranke mam uz od nich pokoj nechodia uz na vianoce nepluju mi po koberci nezaspiniami vianocny obrus-a mam mojho syna tak ze ak zacne bojova nalada tak ja s mojim synom proti im a to by ste mali vidiet-sicilia je nula-my sa nedame oni hucia a ja s jankom viac

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.04 15:31

Ahojky holky,
teda tak koukám,že všichni máme bezvané tchýně a tchány.
Mi bydleli s manželovo rodičema skoro dva roky a stačilo.Ve své podstatě jsou vlastně jako mí rodiče hodní,ale bydlet bych už nechtěla ani s jednima.
Tchýně moc nezvládala že jsem už v 18 uměla vařit,prát…a že vlastně její pomoc vůbec nepotřebuju a že se o Petra dokážu postarat sama.Považovala mě za uplně neschopnou protože jsem byla moc mladá.A tchán ten zkritizoval vše co jsme s manželem považovala za perfektní.Např.jsme si vyhlídli super šatní skřín zlevměnou z 10tis na 3tis.Byl tu ale problém s odvozem a tak jsme ho poprosili o pomoc protože má avii.Jeho odpověd byla naprosto užasná.Neponůžu velké skříně nejsou moderní tak ji nepotřebujete.A tím to zkončilo a mi měli po skříni.
Je tu spoustu dalších věcí třeba co se týká chaty atd. ale to by bylo na dlouhé povídání.
Jo ale co mě opravdu vytáčí je když k nim jdeme na návštěvu a máma se Petra zeptá:„Jedl si už dneska něco?“To bych normálně vraždila.NO a pak začne nosit na stul jedno jídlo za druhým a má takové ty řeči jen jezte at se aspon jednou pořádně najíte.Petánku jez jsi nějak hubenej.Jen to tu píšu a už to ve mě bublá.Jako kdybych ho týrala hlady nebo co?Přitom on zbodne vše co vidí.Já za to nemůžu že nepřibírá asi v sobě živí tasemnici.
No a moje máma je zase šílenec na uklid ta když knám přijde tak hned kontroluje jak mám uklizeno a když se ji něco nezdá tak okamžitě začne uklízet taky děsně příjemný.Jedinej můj tatulda je bezvadnej to je moje zlatíčko můj spojenec ve všem.
Koukám že jsem se nějak rozepsala to asi proto,že tohle téma je opravdu dobrý.
Takže já to radši ukončim mějte se a nedejte se a hlavně musíme myslet na to že i mi jednou budem ty otravné tchýně:-))
Petra a koblížek

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 20.03.04 16:15

petra to s tym jedenim ma stve tiez ja mojmu muzovi nabalim ako besna na cely den co je vonku s ovcami on sa zastavi predtym u svokri a jeho sestra uz zacina a nechces adj si a podobne -samozrejme ze on si da -no a potom hviezda chodi po meste a rozprava ako chudak pacico trpi hladom -kocky ved on ma okolo 90 kila vyska 175 tak si viete predstavit toho chudacika podviziveneho
a este som chcela co pisala hajinka o tom pomaranci tak to bolo na stedry vecer maju zvyk varit taku niaku burinu ja to nerobim tak si isiel moj muz ku nim domov zobrat-baby ona mu fakt dala len tolko aby sa nepovedalo aby sa nedajboze uslo aj mne a synovi
na druhu sobotu ideme zabijat kravicku tak to zas vidim ako sa bude delit nastastie to robim ja vzdy ked sa nieco zabija lebo mi to porcuje nas masiar v mojej robote-moj muz uz zahlasil ze treba dat mame bratovi a tomu a tak -cha cha-dostanu slachy a kosti .za cely cas nikto ani len stebielka travy nekupi nepoda jej pit ja mam platit masiara a herci si budu bruchu dlavit -tot po papuli zo styri a hotovo ako som napisala kosti a niake take maso pre psa.

Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 20.03.04 20:39

Ahojky, musim se priznat ze tu nekterym az skoro zavidim, jake maji bajecne tchyne i mamy..Ja se jakehokoli souziti se svymi pribuznymi desim. Ja a muj partner bydlime zatim kazdy u svych rodicu (jsme kazdy z jineho mesta). Ale zatimco ja s jeho mamou mam vztahy celkem -rekneme ve forme „primeri“, tak moje mama ho nemuze skoro ani videt. A pokud ho nahodou vidi, tak ma tendenci ho „vychovavat“. Vsechny me partnery vzdy brala jako male kluky, neschopne a nesvepravne, at jim bylo kolik chtelo a at delali co delali. To, ze se chceme vzit a mit mimi a predevsim se odstehovat se neodvazujeme ani nikomu z rodicu rict. Podle nich jsme mali a pitomi (me je 22 a partnerovi 26). Bohuzel nase financni situace nevypada moc ruzova a tak at chceme nebo nechceme - budeme jeste chvili na rodicich zavisli.
I kdyz se svou tchyni celkem vychazim, tak ona je presne ten typ peclive mamy - ona svemu chlapeckovi udela vse nejlepe, neustale kontroluje zda a co uz jedl, vikend straveny u nich se toci neustale kolem jidla a podobne. Takze se desim jak moc nam bude zasahovat do zivota, protoze bydlet nebudem sice u nich, ale ve vedleji vesnici a to je az dost blizko..Vim, ze musim udrzovat dobre vztahy - prece budeme mit mimi a to musi obcas nekdo pohlidat (zadne kamrady v blizkem okoli nemame). Ale bojim se toho ze nam bude babicka prilis zasahovat do vychovy -to bych se snad i toho hlidani radsi vzdala. Moji i partnerovi rodice maji uplne jiny styl zivota, jine zivotni hodnoty nez my a samozrejme si mysli ze oni maji patent na pravdu (jsou to lekari a zdravotnici) a tezko jim budu vysvetlovat, ze sve deti chci vychovavat uplne jinak nez jak oni si to predstavuji.
Proto vam vsem kteri mate dobre vztahy s rodici svymi i partnerovymi blahopreji a budu doufat, ze i u nas se to snad casem zmeni..
 Klaris

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 20.03.04 21:09

Ahojda děvčata, tak tohle téma je fakt dobrý?Když jsem ještě s svým manželem pouze chodila, tak jsme se bavili o tom, kde budeme bydlet. Samozřejmě, on chtěl u maminky ? prostě já z něj rostla. Když jsem si pak pro:,–(ila společné bydlení bez jeho, ale i mých rodičů, tak to nabralo obrátky:všechno co jsem mu koupila na sebe bylo podle jeho maminky a babičky špatné?boty jsou moc těžké ?A proč Peťánku (!) nenosíš ty důchodky ( fakt obyčejný důchodcovský boty)? Vždy jsou teplé?..Prostě a jednoduše, shrnu-li to tak můj muž byl závislák závisláckej. V manželovi mám fakt velkou oporu, miluju ho nade vše. Je to moje zlatíčko, ale jakmile se dříve dostal k mamince, vracel se domů s vymytým mozkem. To se prostě nedá jinak napsat.
Dnes už bydlíme sami, a on si to jen pochvaluje. Že se může svlíknout a chodit si z koupelny do ložnice pro pyžamo nahatej a nemusí pořád na někoho brát ohled.
S tchyní jsem si neporozuměla a bylo to dost na ostří nože. Jednou jsme se společně slovně utkaly?prý mě musí převychovat a pěkně jí seru ( sorry, to fakt řekla) ? tak jsem jí řekla, že je to její problém a že mě sere taky. Sice jsme spolu pak asi 14dnů nemluvily, ale pročistilo se to. Dnes si nemůžu na ní ani v nejmenším naříkat, sice jsem opatrná, ale je to obrat o 360 stupňů. Paradoxně k tomu pomohla její těžká gynekologická operace a následně pak můj samovolný potrat.
Jenže teď ví, že se snažíme o mimi a připadám si jak pod drobnohledem. Sice neříká nic, ani půl slova, ale já to cítím ve vzduchu.

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 21.03.04 00:26

kocky tak som sa dnes zaregistrovala na jednu spanielsku stranku kde su baby tak ako mi -snaziky tehulky predsnazilky
nenapisala som tam toho vela ale ked som skoncila tak som bola spotena ako tela a musela som sa ist osprchovat trapila som sa asi pol hpdinu so styrmi alebo piatimy vetami rozpravat po spanielsky mi nerobi problem ale pist to uz je horsie,tak ze ak sa nieco mudre od nasich spanielskych dievcin dozviem tak dam vediet
este jedna vec dufam ze sa nenahneva nikto ale uz som nervozna ako svina z nasej fenky -sa hara a nic ine nerobi len sa ty vylizuje uz mi je snej na grc-neviete nahodou ako dlho to bude mat?nechodim s nou teraz radsej ani von pustam ju len na terasu aby mi ju tu niaky havinu nefikol-ine by mi nechybalo ze ona ano a ja nie.inac cakam ms v stredu ale je mi niak divne prsia sa mi zas naliali ako besne a ked si ich stlacim tak mi ide taka tekutina -neviem ci je to zbytok ked som kojila-syn uz ma 20 rokov alebo co sa deje dnes som 25 den ciklu test krasne negativny,teplota sa drzi este hore ale to sa moze vsetko zmenit behom dna-zas ta fena ja ju obesim to sa neda vydrzat

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 21.03.04 17:40

a kde ze ste dnes vsetky schovane .
tak ma spanielky privitali pekne maju take iste problemy ako mi a tiez jedna druhej radia a pomahaju si inac nic take nove som dnes drhla kuchynu ako keby ma za to platili teraz ju len tak obdivujem aka je pekna cista
teplota neklesa prsia bolia nervy pracuju zajtra idem na masaz tak sa odreagujem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.04 18:01

Ahojky,
zrovna si taky říkám kam se všichni poděli.Asi nabírají síly na zítřek a to se pak budem divit,ani to nebudem stíhat všechno číst.
Petra a koblížek

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 22.03.04 06:22

Ahoj holky!!
Ja uz tchyni nemam(ani jsem ji nepoznala) a tchana vidime jednou za rok, kdyz jedeme do Libanonu.Ma uz pres 70 a skoro vubec nemluvi(a kdyz mluvi, tak mu stejne nerozumim).Jsme tam vzdy kolem 14 dnu a ja se z toho pak vzpamatovavam zbytek roku.Nejhorsi ze vseho je to, ze spime v pokoji bez oken, ktery je dvermi propojeny s loznici tchana.A ten ma svoje zvyky…usina pri svetle, kouri tam a ma pustene radio.A to stejne provadi klidne ve 4 rano.A maly se budi a ja jsem na nervy.Do toho manzeluv nahluchly strejda posloucha v noci televizi v sousednim pokoji.A to nemluvim o tech silenychh hycech…Lidi jsou cely den schovani pred horkem doma a vylezaji az kolem sesti.Hruza, nastesti jen jednou rocne.A letos, jestli se postesti, tak nepojedeme..
Johnny vychazi s mymi rodici dobre, spis kamaradsky.Akorat na co je alergicky je koureni.A nasi kouri hodne.
Ja mam jednu kamaradku, ta zije v jednom dome s rodici partnera a ma s tchyni ten nejhorsi vztah jaky jsem kdy videla.A synacek maminku proste neopusti…skoda mluvit.Ony se ani nezdravi a ja na vlastni oci videla, jak ji ta tchyne malem prejela.Normalne na ni umyslne najela autem a potom se jeste chichotala…Kdo neuvidi, neuveri..Nejhorsi je, kdyz to ten chlap neumi(nechce, nedokaze)resit.To potom kazda rada draha.

Mejte se moc pekne!!!!!
A brzy nejake to nove hlaseni //!!!!!!

Juanco:u tec tvojich ''pozustatku kojeni 'se jsem se nasmala…snad uz to bude maly matysek…drzim palce

Shirin

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 22.03.04 07:20

Dobré ráno!
Konečně je tu podělí a emimino.O víkendu jsem se nějak k PC nedostala.Nějak jsem byla vytížená uspáváním jednoho nenaloženého miminka.
Chtěla bych pochválit Hájinku za super deníček.Téma jehorodiče je na dlouho.Ale co jsem tak četla o těch Vašich problémech,tak já mám podobné spíš se svou vlastní maminkou.Má dojem,že já se bez ní absolutně neobejdu a pokud se o mě nebude starat,tak umřu hlady,budu chodit ve špíně a podobně.Nechápe,že pokud mi bude neustále stát za zády jako policajt,pak se toho moc nenaučím a hlavně se budeme neustále hádat.Mám totiž jednu nevýhodu-mého o třináct ket staršího a podle ní naprosto geniálního a bezvadného bratra.Takže jsem krapet out.
To moje skorotchýně je malý poklad.A to doslova.Měří asi tak metr padesát a je tak hrozně hodná,že by se snad rozdala.Do ničeho své snaše ani mě nekecá,pokud jí nepožádáme o radu.Ale nejradši by za nás všechno udělala.Prý když jsme celý den v práci(nebo švagrová celý den lítá kolem miminka),tak si potřebujeme odpočinout.Je to takový drahoušek.
To tchán je pravý opak.Má zázračnou schopnost zkazit náladu člověku,jen ho vidí.S klidem si nechává od manželky posluhovat a svým synům radí dle svého mínění dobře.Ovšem veškeré rady jsou na kuličky.A pokud mu to někdo vysvětlí,tak se urazí a s nikým nemluví.Ale ono to nikomu moc nevadí.Má jen jednu kladnou vlastnost-je naprosto dokonalý dědeček.Pro svou vnučku by dýchal.Pavlova švagrová mu stále vyká a tvrdí,že mu nikdy tykat nebude.Narozdíl od maminky,se kterou si potykala dávno a bezvadně spolu vycházejí.
Jen se bojím,jak mě budou absorbovat,až tam jednou budu bydlet častěji.Nejsem totiž zrovna konvenčńí snacha.Ráda si zalezu večer do postele s knihou a u nich se skoro nečte.Mám ráda psi a koně a u nich milují ptáky a mají strach i z krysaříka.No uvidíme.Bude to jednou asi veselé.
Tak se mějte hezky a opatrujte se.Ahojky.
Nafteta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.04 08:45

Ahoj Hájinko, tak s těma rodičema je to teda síla. My taky bylíme s rodiči, respektive s mou matkou. Máme samostatnou jednotku v patře. Udělali jsme si dole dveře aby byly naše byty oddělené a začli jsme se zamykat, protože mamce třeba přišla návštěva, tak šli k nám, protože to tam máme hezčí a ona se chtěla pochlubit. Když jsme se začli zamykat, tak mě i s mými sourozenci zažalovali o vrácení daru ( domu) za nepatřičné chování a ještě si k tomu přidali tisíc jiných věcí. Například, že matklu psychicky týrám a tak. Psychickým týráním se rozumí to, že nechci aby po chodbě chodili v botech, že chci aby si uklízeli hovna od psů a nelíbí se mi když se knám chodí jako do hotelu a všechny děti mých sester ( 5 dětí) si u nás dělá co chce ničí zahradu a rozhazují všude své věci atd.. V žalobě bylo napsáno, že ji psychicky týrá, když ji můj manžel vyhodil 3 vzrostlé dýně!!Podotýkám, že byl leden a ty dýně byly shnilé ve sklepě a páchly. A věci typu „ON mi vypnul ledničku“ byly na denním pořádku. Prostě samé výmysly.Teď je to sice v poho, ale už je neberu jako matku, spíš jako někoho, koho mám sice ráda, ale s odstupem.
Proto si myslím, že moje tchýně s tchánem jsou fajn ikdyž mi taky pijou krev ( spíš jen tchýně), ale vždy když jsem potřebovali tak nás podrželi. Mladí by opravdu měli bydlet sami, protože pak se na ně rodiče začnou dívat jinak a neotravují tak často. Mějte se fajn a v boji s rodiči i jehorodiči Vám držím moc palců a hlavně pevné nervy.Jednou budeme taky jehorodiče, pokud se nám ty děti už konečně povedou…Zuzka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.04 09:34

Ahojky při podnělku, děvčata! To jsem netušila, že se deníček objeví tak rychle :-D. Vidím, že to máme všechny pestrobarevné, s těmi jehorodiči. O těch mých by se toho opravdu dalo napsat ještě spousta, ale myslím, že radši vymyslíme jiná témata.
Jen chci dodat - snažili jsme se s nimi o pravidlech soužití nebo spíše respektování našeho vlastního života mnohokrát, a výsledek téměř nula. Chvíli se snaží, a pak se to zase zvrtne.
Ještě jsem si vzpomněla na něco, co mě taky vyděsilo a co je pro nás všechny téma citlivé - nejméně první půlrok jim nebyl po chuti ani jejich první vnuK!!!! Zdál se jim takový zaostalý a plačtivý (to jejich kluci byli zlatíčka) a nehůř - zdálo se jim, že je zrzavý!!!!! (To můj manžel, ten když byl miminko, to byl úplný andělíček, blonďaté kudrnaté vlásky, no všechny ženské co šly kolem kočárku, se mohly zbláznit z tak nádherného miminka......) Je to fakt děs. Tak snad budeme my jednou lepší :-DD Zrovna jsem někde četla, že Livia Klausová si sepsala takový sešitek věcí, které svým snachám nebude dělat nebo říkat. Možná by ho měla zveřejnit :-DDDD

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 22.03.04 09:35

Jejda, zapomněla jsem se přihlásit, takže ten poslední příspěvek je můj :-D
Hajinka

Tessie
Kecalka 287 příspěvků 22.03.04 09:40

Ahoj holkyyyyyyyyyy!

Tak jsem to ted vsechno prelouskala a musim rict, ze jsou to teda storry a ze me ani ve snu nenapdlo co se muze v takovem vztahu dit za veci.
No ja si nemuzu moc stezovat, protoze musim rict ze zadne zaloby ani prejizdeni autem se u nas nastesti nedeje.
Jak uz jsem psala v minulem denicku, bydlime u mych rodicu v panelakovem byte a musim rict, ze to zatim funguje. Nedovedu si teda predstavit ze bychom tam meli bydlet naporad, ale ve financni situaci v jake se momentalne nachazime je to to nejlepsi reseni jake muze byt. Myslim ze to jak to funguje, je hlavne diky tomu, ze moje mamka jasne stanovila pravidla.....tj. ze bydlet tam muzeme, ale ze kazdy bude mit svou koupelnu a kuchyn. Opravdu neni nad to, kdyz jste ve sve pulce se vsim vsudy i kdyz treba v malem prostoru.
Jinak Zdenda s nasima vychazim myslim dobre, i kdyz moje mamka je typ, ktery rika vsechno narovinu a nebere si zadne servitky a ma svuj osobitej humor, kterej Zdenda vzdycky nechape…ale musim rict ze uz si docela zvykl :-)))
A co se tyce jeho rodiny.....jsou uplne jiny co se tyce vychovy a tech veci okolo, ale myslim ze vychazime v pohode. On je holt z Moravy a jeste byl vychovavanej jenom mamkou coz taky udelalo sve.....ALE JINAK JSOU VSICHNI MOC HODNI a myslim ze me maji radi, tak jako nasi Zdendu.
Nastesti nam do niceho nekecaji a kdyz tak reknou jen svuj nazor a ze ostatni ze je na nas.
Momentalne jsem teda rozcarovana z te nasi planovane svatby, protoze jsme si rekli ze bychom to chteli mit na Karlstejne a k memu prekvapeni se nedostavila radost, ale jen same pripominky a nesouhlas…no tak uvidime jak to nakonec vsechno dopadne.

Tak se mejte holky mooooooc krasne, vsem preju brzke // a at vam ty rodinne vztahy alespon trosku vychazeji.

Jinak musim pochvalit Hajinku za moc hezky denicek :-))))

Pa Tessie

Dadunka
Kecalka 131 příspěvků 22.03.04 10:13

Ahoj, děvčata.
Já si na jehorodiče vpodstatě nemůžu stěžovat. Taky od nás bydlí 250 km daleko :) . Je ale pravda, že mi dalo dost práce přesvědčit manžela, že zůstaneme u nás na severu a skutečně NEbudeme bydlet u jeho rodičů. Naštěstí nestihli dodělat přestavbu domu a moji rodiče se odstěhovali na chalupu, tak jsme po nich dostali byt 3+1. Moje tchýně si se svojí pěkně užila, takže se drží dost zpátky a snaží se nám moc do ničeho nemluvit. Ale přece jen mají úplně jiné zvyky a byli zvyklí podstatně více šetřit než moji rodiče a nebo teď my. Taky mi občas připadá, že můj manžel v jejich očích je pořád nesamostatné dítě, které neví nic o životě a které má „držet h..u“, protože neví, co je to práce. To, že už několik let učíme na vysoké škole, taktně pomíjejí. Zajímavé je, že ke svému mladšímu synovi se chovají líp. Celkově ale spolu vycházíme docela dobře. Štve mě ale, že když si něco nového pořídíme a celí nadšení se tím chlubíme, tak odezva je minimální, spíš se mi zdá, že si myslí, že už zase moc utrácíme. Tak bych jim nejradši nic neříkala, ale to se zase urazí, že jim nechceme nic říct a všechno tajíme. To u mých rodičů se pochlubíme s radostí, je na nich vidět, že mají radost, protože ji máme my. O víkendu mají jehorodiče přijet k nám, tak počítejte se škaredým počasím, hezké s sebou zá:,–(ně nevozí.
 Dáša

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 22.03.04 10:46

Ahoj, ahoj při pondělku! Stejně jako Tessie koukám jako blázen, jaký k sobě lidi můžou být hnusní.
To Alešův taťka je tak trochu svéráz a celkem dlouho jsem se ho bála, ale naučila jsem to tak nebrat. Má ve zvyku reagovat způsobem, který ve mě vzbuzuje dojem, že je fakt naštvanej, ale není to pravda. Dokonce i legraci si dělá tak, že nevím, jestli to myslí vážně nebo ne. Třeba tchýně (mimochodem zlatá osoba) připálila štrůdl a on se na ní rozkřičel, co to dělá a jestli si myslí, že jí tohle bude jíst. A ona jen tak pípla „Tož, stane se“. V tu chvíli jsem jí fakt obdivovala, že mu to nehodí na hlavu. Když jsme se rozhodli, že se vezmem, tak Aleš volal domů, jestli by mu poslali rodný list, že se za měsíc berem. Tchán se naštval, že co si myslíme, že si kvůli nám bude brát dovolenou nebo co … no hrůza. Myslela, že mám svatbu zkaženou, že tam tchán buď vůbec nepřijede nebo bude naštvanej. Nebyl. Přijel a byl parádně naměkko :o))

Jinak tedy ani moje ani jeho rodiče nám do ničeho nemluví. Za kýmkoli se můžem přijít poradit, nebo požádat o pomoc. Udělali by pro nás první poslední, to zas jo.

Ještě jsem zapomněla zmínit: naši bydlí cca půl hoďky pěšky od nás a vídáme se minimálně jednou týdně. Jehorodiče naopak bydlí od nás 300 km a jezdíme tak jednou za měsíc až dva.

Pa, pa, Tenar

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 22.03.04 10:58

Ahoj holky,
Musím říct, že po přečtení komentářů vidím, že poměrně často platí to známé : tchyně a tchoř = 2 slova na tch.
S manželem jsme chodili 4 roky a v té době byla tchyně mou přítelkyní, tchán taky. Svěřila jsem jim víc, než svojí mamině. Po svatbě se to začalo zhoršovat, pochopila jsem, že na mě jeho maminka asi žárlí. I když není jedináček, je jejím zlatíčkem a najednou se roztrhával pro „cizí ženskou“ a ne pro ni. Od začátku jsem stanovila hranice, do ničeho mi tedy nemluví. Ale s těmi klíči od domu je to horší. Kdysi jsme odjeli na dovolenou a „hlídači domu“ přerovnali vše, vč.osobních věcí. A to jsem měla vygruntováno. Pak jsem slyšela poznámky, že neumím srovnat prádlo ve skříních,apod. Od té doby jsem řekla (jim, pěkně na rovinu), že v naší nepřítomnosti nemusí do domu, pouze v nutnosti. Jak jsem zmínila, bydlíme v usedlosti a tchyně chtěla mít v jedné části „vejměnek“ na víkendy a léto. Pořád o tom mlela a my jí ho tedy zařídili, vč.koupelny, kuchyně,wc. Že jsem pitomec, jsem zjistila pozdě. Celé léto je mám na 30m od sebe. Tchyně má pro Martina neustále seznam úkolů, nákupů. Na oběd ho volá, přestože já vařila taky. On je ale celkem rozmazlený mým jídlem, tak to je v pohodě. Střídala bych se ve vaření, to jo, ale ona umí 4 druhy co pořád opakuje a bez chuti. Jinak návštěvy, které jezdí za nimi, provádí naším domem se slovy: tady MÁME toto, tady toto… a to i v mojí nepřítomnosti. Občas vylítnu, protože nesnáším tohle vychloubání. Každý rok jezdí do lázní a my tak 3× za ní na odpoledne. Když jsme tam přijeli mercedesem, řekla: zastav tady, ať to všichni viděj! Já se styděla a chtělo se mi zvracet. Příště si půjčím tráboše a pojedu za ní a budu dóóóst hlučná! Už se těším. No a když si domů něco pořídíme, ihned něco potřebuje taky, Martínku, já tak pořebuju novou televizi… Mám pocit, že je to prostě žárlivost, chtěla by ho mít pro sebe. (já samozřejmě žárlím taky) Ale našla jsem taktiku, jak být lepší, protože syn nikdy nebude proti matce a když budu proti ní, proti jeho mamince, bude to hlodat náš vztah. Taky by mně vadilo, kdyby nadával na mou mamču.No tak se často ptám manžílka, kdy přijedou rodiče na oběd, vyhýbám se konfliktům, chválím je. A věřte, pro něj jsem ta nejlepší :-)))), alespoň to říká.
Takže holky, hlavu vzhůru, přelstěte je a vy, které máte skvělou tchyni, máte fakt štěstí.
Pavlína

planetka
Kecalka 242 příspěvků 22.03.04 11:19

Ahoj holky!

co se týče „jehorodičích“ tak když napíšu, že přítel je jednináček, tak vám to asi bude jasné. Naštěstí to máme k nim přes 150 km, ale i to je někdy málo. Hlavně mamimka je na něm doslova závislá, ale přítel na ni už tolik ne, ale nedává jí to tak najevo. Já s nima vycházím docela v pohod ě až na vyjímky, kdy se na mně najednou bezdůvodnmě přestane mluvit a pak se ptám přítele: Nevíš so jsem tvé mamince provedla? Většinou se ale přítel zastane ji, řekne že já jsem si asi něco vymyslela, že se nic neděje, ale myslím že každá z nás pozná, že opak je pravdou. Dokonce se mi jeho maminka sama přiznala, že hlavně ze začátku na mě hodně žárlila.( já si osobně myslím že žárlí pořád)
Nejhorší kupodivu ze všeho asi jsou pomale denní telefonáty, to se raději přesunu jinam, abych nemusela poslouchat náš denní rozvrh pozpátku, zajímají je opravdu docela detajly. No nikdo není ideální, můj táta je taky hodně svůj, ale neplete se nám do života a ikdyž s náma zrovna nesouhlasí tak nám to aspoń řekne a nevrhá významné pohledy.
Rodiče si ale nikdo nevybírá, tak si prostě říkám, dali život člověku, kterýho mám ráda, tak už za to je musím respektovat.

Jo jinak holky, ve čtvrtek jsem chovala 4 denní miminko a pokud jste viděly v pátek zprávy na Nově kde se mluvilo o Pepících tak to miminko co bylo na konci je prosím syn mé kamarádky Kryštof Josef, už teď televizní hvězda (byl zrovna v porpdnici jedinej Pepa, ikdyž to má jako druhé jméno)Jinak je prostě krásnej, vůbec ne pomačkanej a s dlouhýma prstíkama na ruce! proste MIMINKO!
mějte se nádherně!
Planetka

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 22.03.04 11:31

ako je tu dnes zivo ja si tu tak pomaly vegetim vstavam a chystam sa do mesta kupit chlebik-je tu jedna pekarna kde sa chleba podoba na nas slovensky.
inac vcera sa mi moj muz ozral ako doga -fuj domov ho doviezli ten nevladal stat na vlastnych nohach sa chcel zachytit v kupelke drziaku alebo ja uz neviem ako sa to povie tam kde sa dava toaletny a plach uz je na zemi aj s kachlickami,za­lahol a v momente mrtvy az do rana
ja som sa vybrala ho hladatvecer do mesta ale ked som ho zbadala tak som mala dost on ked ma zbadal tela jedno napite tak zacal vykrikovat ako ma lubi a aku mam …ze ako burra(to je samica somara),este aj uazal na rukach s prstamy velkost,ja neviem teraz idem do mesta ak si ma budu ludia obzerat tak im snad vytaral aj ine veci nie len o mojej …
rano vstal sa dal do poriadku a isiel robit neni mu ani hovno to ja sa po flame davam do kopy tyzden
teplota sa drzi na urovni den ms sa blizi mam nervy sa mi to teraz zda niake podozrive ale uvidime co prinesie streda

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 22.03.04 11:33

Nazdar všechny.
Kam se stratily všechny těhule?
Pajdule taky uplatňuju tvojí taktiku"tvoje maminka a tatínek jsou prima.zavolej jim,zajedem tam apod."
Jinak celej víkend mi bylo zase zle,dneska je to docela dobrý tak jsem toho využila a uklidila jsem.Zítra odpoledne jdu na 1.USG.Jsem na to zvědavá.Musím před tím vypít 1l tekutiny,tak jsem zvědavá jak to do sebe nasoukám.
 Binky

Hanka123
Povídálka 17 příspěvků 22.03.04 11:44

Ahojky,
výborné téma nedá mi abych nenapsala pár řádek. Žiji s přítelem v domě a o patro niže žije jeho máma. Ještě před dvěma lety jsme bydleli u ní ještě s přítelovou babičkou která jen leží, protože již nemůže chodit. žili jsme tam tři roky a po třech letech jsem byla tak vycucana a vydeptaná. že přestože jsme mysleli že v tom byte který jsme častecne zrekonstruovali zustaneme jsme se radeji prestehovali do naprosto zdevastavonaho bytu a pudy o patro výš. Všichni si stěžujete na přílišny zájem u nás je to spíše velký nezájem je jí úplně jedno a to všechno jediné na co slyší a to dobře jsou penize..
Jak tady nekdo psal tak taky synovi občas dá banan take jeden, ale ja uz jsem si zvykla. Nejhorsi bylo ze je strasny omlouvám se ale jinak se to rici nedá PRASE. V životě nevidela hadr na vytíráni. Když jsme malovali a prítel ji řekl že by taky mohla při uklidu prilozit ruku k dilu Tak vzala hadrik a koupelnu po malovani uklidila jednim hadrikem to myslim jako ze vlastne nepotebovala vodu. Asi si dovedete predstavit jak to vypadalo. No kdyz jsme se pristehovali tak v kuchyni na linu byla spinave cesticky brr. Jedine co dovedla vzdycky rici, kdyz jsem neco udelala bylo „to je zasluzne“.
Nikdy jsme ji nevidela ze by vzala do ruky zehlicku to radeji co se musi zehlit nenosi a nebo nepere. Jednou mi to taky prinesla, ale myslim ze vydela muj pohled a uz to nikdy neudelala. Jeho táta muj skorotchan bydli na druhem konci Prahy a taky nejevi prilis velky zajem o nic ted prestavujeme a myslim ze je mu to uplne jedne. Na rozdil od mych rodicu, kteri bydli 50km za Prahou a jezdi nam o vikedu pomahat je by to ani nenapadlo. Ale co se da delat pribuzne si clovek nevibira. Ale myslim ze je potreba aby mladi bydleli jen spolu bez rodicu. svoje rodice miluji ale nikdy bych s nimy nechtela bydlet uz maji zazity nejaky stereotyp a styl a proste cely svuj den a ja bych se asi zblaznila, ale vim ze nekdy to proste alespon ze zacatku nejde se o samostatnit. Takze vsem preji hodne rodice tchany a tchyne a a kdyz se to nepovedlo tak alespon pevne nervy. Hanka a preji krasny pracovni tyden

Magika
Kecalka 159 příspěvků 22.03.04 12:49

Ahoj Matýsci,

já si na jehorodiče stěžovat teda nemůžu.
Sice mají taky svoje chyby ale oproti zkušenostem -tady popsaným- jsou zlatíčka.
Trošičku problém je když tchýně chce urovnávat vztahy mezi náma a manžovým bráchou a jeho ženou. To to pak pěkně zaskřípe. Hned ze začátku jsem si určila pravidla a dala jim najevo, že se jich rozhodně nebojím a je mi jedno co si myslí a funguje to. Máme klid!
V pátek jsem byla v Pronatalu a odnesla jsem si hromadu injekcí. Budu si je píchat do středy a ve čtvrtek jdu na UTZ jestli jsme připravený na inseminaci. Tak mi prosím držte palečky.
Teda Juanco já jsem mrtvá smíchy - ten tvůj Pacico je teda řízek. Já bych asi chodila ve městě kanálama :)))) Samozřejmě doufám, že už se vám zadařilo a Matýsek je na cestě. Z čubicky si nic nedělej mělo by jí to za chvilku přejít.
Přeji vám všem krásný den

Ahoj Johana

P.S. Moc pěknej deníček!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.04 12:56

Mate uplnu pravdu v tom, ze na takuto temu sa neda nereagovat :)
Ja mam nastastie v oboch pripadoch velke stastie, ale urcite tomu napomaha aj fakt, ze byvame sami v byte (po nasich) a k mojim rodicom chodime na veceru :) tak raz do tyzdna. Varenie totiz nepatri k mojim zalubam a doma varime v za:,–(e len ked si niekoho zavolame na navstevu. No a jeho rodicov vidam pomerne casto (istu dobu castejsie ako svojich), napriek tomu, ze byvaju 250 km od nas. Najprv som totiz chodila rok za drahym a po roku sme to nevydrzali a prestahoval sa do blavy. Kedze to vsak bez rodneho kraja nevedel vydrazat (vasnivy milovnik prirody), tak sme si zo stareho domu vzdialeneho 200 m od jeho rodicov spravili letne sidlo. NASTASITE su vsak obaja v pohode, svokra je uplne hrozne zlata, do nicoho nekeca v zivote ma nepoucovala, ma rada obe nevesty aj zata, najradsej by sa rozdala.
Svokor funguje len pre polovnictvo a horu, takze toho velmi nevidami ani ked tam sme. Jedine co mi na svokrovi vadi je ze je manualne nie celkom zrucny a jeho synovia su dost po nom. No tak som sa naucila vrrtat diery a managovat prestavbu a pod. a vsetko ide ak sa chce. Teraz dufame, ze pride coskoro mimisek a vsetko bude uzasne :)
pekny tyzden vsetkym praje zuzana

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 22.03.04 13:11

To víš že ti budeme držet palečky!!
Junčo u nás dávají reklamu a jsou v ní ovce a nějakej tan bača.Vždycky když to vidím,tak si na tebe vzopemnu.Jinak čubinu to bude držet asi tak 3 neděle:-))
Pěkně si to s ní užij.Jo a buď ráda,že k ní ještě nemáte doma psa,protože to je potom nářez!!!ty nadržený psi jsou něco.Náš když cejtí naší čubu tak celou tu dobu nežer,skoro nespí a obtěžuje mě nebo mamču.A to jsou pak nervy kdzž celou noc naříká!!To bych byla snad schopná v afektu zabít.
 Binky

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 22.03.04 17:14

Ha ha, Juanco, to je jenom příprava, až se tvůj drahý dozví šťastnou novinu, bude asi hůř. Taky jsme měli fenku a ta se tak zamilovávala a bréééčela, vždycky si vybrala toho nešpinavějšího toulavýho ratlíka a čekala na něj. A když jsme jí přivedli německýho ovčáka (jako ona), normálně ho nechtěla. Teď máme psa a ty noci, když cítí fenky jsou fakticky hrozný. Binky má pravdu, já bych taky vraždila. Na druhou stranu je chápu, představte si, jak vám to někdo zakazuje :-)))
Johano, taky držím pěsti, všem všem snažilkám.
Binky, rozhodně nám zítra popiš fazolku!
Pavlína

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.04 17:20

Ahojky,
tak se mi konečně povedlo připojit na net.Ten náš počítač je nějak nemocnej a nebo uplně línej.Zkoušela jsem to už od 9hod ráno.
CHtěla jsem vám jen říct pro mě užasnou zprávu.V listopadu ze mě bude teta.Chudák brácha neměl sílu mi to říct jak se pořád chechtal a byl uplně mimo.Myslela jsem že dostane infarkt akorát se to totiž dozvěděl.
Jak už jsem tu myslím psala moje mamka onemocněla rakovinou a byla na tom dost zle (ted je to už v poho)Pořád brečela že se ani vnoučat nedožije a ted bude mít hned dvě.A dožije se určitě dalších.Tak jsme si hned obě pobrečeli že už nás snad smůla opustila a zas se budem mít dobře.
Holky já z toho mám takovou radost že jsem vám to musela říct.
Ach jo musim končit manžílek tu pořád obchází a napomíná mě slíbila jsem mu že mu pomůžu uklidit ve firmě tak musim jít.
Takže se mějte a užívejte si ja jdu makat ble!!!
Petra a koblížek(dnes má asi turnaj ve fotbale nebo co a branka jsou asi moje žebra)

Tessie
Kecalka 287 příspěvků 22.03.04 21:12

Ahooooj Peto,

no tak to je supeeeeer zprava.....ze moooooc gratuluju a tobe jako tete samozrejme taky :-)))
Tak at jsou krasna a zdrava miminka!!!!!!

Pa Tessie

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 23.03.04 07:30

Ahojky!
Hóóólky,já jsem včera odpadla jako mrtvola.V devět jsem byla mrtvá.Úúúúplně.
Jinak musím se pochlubit.O víkendu jsem absolvovala po boku miláčka další kondiční jízdu autem.Dlouho jsem nejezdila a tak potřebuju trénink.Pavel je zlatíčko.Radil mi,ale nekecal.Pohoda­.I když menší nervy byly taky,protože jsme vezli jeho maminku od sestry.Ale zvládla to.
Navštívila jsem v Lysé na d Labem výstavu kytiček.Maminak chtěla převislé muškáty a tak jsem koupila dvě balení po devadesáti korunách.Ale některé stály i dvacet korun jedna sazenice.Hrůza­.Super byla taky výstava koní.To je pro mě něco jako droga.Vesternové ježdění a nebo starokladrubský zápřah je něco pohádkového.Úúúúúf!
Tak se mějte fajn a opatrujte se.

JUANCA:Teda,ten Tvůj čudo je fakt bourák.Ale je to nefér.Já jsem se taky léčila po oslavě bowligu dva dny.Jinak náš pejsek je teď zamilovaný a hodiny sedí u vrat a vyhlíží sousedovic hárající novofundlanďač­ku.Což je u jezevčíka docela síla.

BINKY:Držím palečky,ať se Bodo hezky ukáže a je v pohodě.

MAGIKA:Jen ať se paní doktorka hezky kouká,aby věděla,kolik budoucích mimísů máš.Ať ty folikulíky krásně rostou.Jinak díky za ty informace o lázních.

TESSIE:Docela Ti závidím ty svatební přípravy.Už aby to bylo u nás taky.O víkendu jsem jedla svatební koláče.Tak uvidíme.

ADELINKA:Moc Ti držím palečky,abyste před oltářem nestáli jen vy dva.Ale v bříšku aby byl i malý trpaslíček.

Nafteta

mila2
Kecalka 158 příspěvků 23.03.04 10:25

Ahoj holky, kde jste dnes všechny…
Tak trochu jste mě svými komentáři znejistěly, co se tchýně týče. My vycházíme v pohodě (jak už jsem psala) a tak doufám, že se to jednou po svatbě nezmění.
Jinak jsem dnes 13 DC, takže asi bude snaženíčko! Jsem sice trochu nastydlá, ale to není na umření. Jinak první měsíc měřím BT a dnes 36.7, ale spíš to bude tím nachlazením.
Juanco mooc držím pěsti - třeba už máš v bříšku babetko.
 Mila

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.04 10:48

Ahojky Milo,držim pěstičky aby to snaženíčko vyšlo.
Teda já jsem dneska nějaká vyřízená.To bude určitě tím včerejším uklidem.Myslím,že naši pavouci mě po tom mém náletu asi moc v lásce nemaji.Chudáci přišli o své domečky.Fuj to jsem ale zlá.
Za trest mě bolí záda a břicho.Já mám strach abych nerodila dřív.Myslím že mi kleslo bříško a pěkně mě bolí kyčle a panevní kosti nebo jak se jim nadává.Ke všemu jsem toho moc nenaspala koblížek se pořád strašně vrtěl.
No držte mi palečky at mě to přejde a at u mě mrnousek ještě pár dní vydrží 19.dubna je ještě daleko.
Pa Petra a koblížek

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 23.03.04 11:13

Ahoj holky!!
Mam na vas dotaz.Taky merim BT tento mesic poprve.Dnes jsem 17 DC a teplota je porad kolem 36.Kdyz se nezvedne, znamena to , ze je cyklus anovulacni?A taky me vcera tak divne bolelo podbrisko, ani jsem si na nej nemohla sahnout.Minuly mesic uprostred cyklu taky 1 den.Muze to byt ovulace, ale co potom ty teploty??//Ja jsem z toho zmatena.
Diky moc za kazdou radu!
Mejte se pekne!
 Shirin

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 23.03.04 11:26

Ahoj děvčata, mám nějak napilno v práci, to je nezvyk :-)
Prosím poraďte: zdá se vám normální, že jsem měla MS jen dva dny a vůbec jsem klasicky nekrvácela (jen takový hnědočerný hnus (omlouvám se, ale potřebuji se někoho zeptat))? Já si to vysvětluju těma práškama, který před MS beru. Teď jsem je měla druhý cyklus a čekají mě ještě tenhle. Už minule se mi zdála MS slabší a trochu divná. Pro jistotu jsem včera i udělala testík, ale samozřejmě jen /.

PETRA: Na břišní tance bych Ti doporučila Janu Baudisovou, učí ve studiu DAG někde v Nuslích. Tancuje moc hezky a opravdu naučí, přidává hodně vlastních prvků, takže to sice není čistě orientální, ale o to přeci nejde, že. Chodila jsem k ní loni, ale teď je to pro mě bohužel příliš z ruky. V současnosti chodím k lektorce Shadyiah od studia Paprsek a jsem spokojená. Nabídku kurzů Paprsku najdeš na www.orentalnibazar.cz. Každá lektorka je ale jiná, zažila jsem jich pět a mohu potvrdit, takže těžko doporučit - každému vyhovuje něco jiného.

MILA: Neboj, jednoznačně potvrzuji, že existují i bezva tchýně. Na jednu mám to štěstí já a na druhou můj muž :o))

JUANCA: Teda Tvýmu Pacicovi se dá jen závidět - já při představě, jak mi bude druhý den, radši nepiju (naštěstí mi kromě vinného střiku ani žádný alkohol moc nechutná, ale jeden se může zmatlat i střikama, když jsou v množství větším než malém :o))).

Krásný den, T.

kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 23.03.04 11:30

Pro Shirin
Ahojky, tak to jsme na tom asi stejně. Taky měřím už měsíc a teplota je pořád kolem 36,6.

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 23.03.04 11:35

Ahoj Shirin, koukni na http://www.rodina.cz/clanek3694.htm -měření BT je tam pěkně popsané. Jinak BT se zvedne až po ovulaci, takže třeba vyšší naměříš až zítra, pokud to bolení bříška byla ona.
Jinak při anovulačních cyklech byla moje BT skutečně pořád stejně nízká. Bohužel je nějaká divná pořád, protože se posledně po ovulaci zvedla jen na tři dny, což by dle uvedeného článku taky neměla :-(
Pa, T.

Dadunka
Kecalka 131 příspěvků 23.03.04 11:57

Ahoj, Milo.
Držím ti pěstičky, ať je tuleníčko úspěšné. Mně není dneska nijak zvlášť dobře, o víkendu přišla MS, tak mě pobolívá břicho a pořád bych spala. A to budu dneska trčet v práci až do šesti do večera. Jinak tenhle měsíc taky začínám měřit BT, tak snad něco vysleduju. Dáša

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 23.03.04 12:03

Ahoj Tenar.Diky za radu.Ja ten clanek na rodince cetla, jsem o neco moudrejsi, ale stejne…Snad se mi to zitra zvedne…
Ja mela MS taky jen 2 dny, potom 4 dny nic a potom presne co popisujes ty, takovy ten hnus.ja taky nevedela co to je.Mamka rikala, ze tak to vypada, kdyz ti praskne cysta nebo mas nejake krevi srazeniny.....

Co to beres za prasky?

Shirin

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 23.03.04 12:06

Ja jsem teprve v pulce cyklu, tak porad doufam, ze se to zvedne.Jestli to ale zustane stejne cely mesic, tak jdu urcite na gyndu a necham si napsat neco na vyvolani ovulace.Nebo aspon na radu.

Mej se!!!

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 23.03.04 12:17

Tenar : S tou MS jsem to měla taky divný, 8.2. jsem vy:,–(ila HA, 5.3 přišla MS, ale taky jen 2 dny a divná. Začala jsem pak měřit bt, stále vysoká, takže naděje, že to dopadlo před MS, kterou jsem jaksi ignorovala, když byla divná. Ale testy /.
Shirin: Já měla ty teploty úplně opačně, po MS až do 14.dne kolem 37. Pak pokles asi na 4 dny a od 19.dne zase 37. Mrkla jsem včera na rodina.cz a zjistila, že jsem idiot, protože vstávám pokaždé jinak, pracuju většinou večer, do noci a chodím spát tak v 1.00. Vstávám 7.00-9.00 a psali tam, že se teplota každou hodinu zvyšuje o 0,1stupně.Mé hodnoty do 14.dne tedy mohly být nižší. Takže si začnu řídit budík na 6, což bude pro mně hrůza.
Binky: Od rána na tebe myslím, jak jsi dopadla ?
Krásný den všem
Pavlína

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 23.03.04 12:25

Ty prášky mi předpsal doktor. Jednak Clostilbegyt na vyvolání ovulace, ten jsem brala na začátku cyklu a jen jednou, a potom Proveru, kterou beru 3 cykly po sobě 17.-26. DC a pak do 4 dnů přijde MS. Mělo by se to potom všechno srovnat do normálních pravidelných cyklů. Předtím jsem měla MS po 56 dnech a bez ovu. T.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 23.03.04 13:38

Ahoj děvčata,
to se nám tam zase ochladilo, co? Alespoň tady v Praze stojí počasí za .......... Jste vůbec některá z Prahy?
Tenar: možná tě to překvapí, ale podle zá:,–( čínské medicíny by tím „hnědým hnusem“, já tomu říkám „rozemletý játra“ měla začínat správná MS (nikdy mi tak nezačínala, ani před HA, ani při HA, ani po vysazení, až poslední dva cykly při „vyživování krve“ čínskými bylinami. Nejdřív jsem se lekla, napodruhé si zvykla a teď tajně doufám, že napotřetí už nebude :-DDD.
Je mi tak nějak divně, holky, už druhý týden mě pobolívá v podbřišku, což se mi nikdy v životě nestalo, břicho mě bolelo max. 1. den MS. Jsem celá taková jako v transu, těžko se soustředím na práci (a to jsem „cifršpion“, účetní) a mám pocit horečky (alespoň 38 stupňů, ačkoliv mám max. kolem 37). Zkrátka, jako by na mne „něco lezlo“ (nebo že by lezlo něco ve mně :-DDDD ) Nechce se mi kupovat gravitest, protože termín MS mám až prvního… Co myslíte? Mohlo by to být to, co si všechny přejeme???
Hajinka

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 23.03.04 14:18

:o))) „rozemletý játra“, tak to si mě fakt dostala :o)) Ale musím uznat, že je to přesný. Mě tak začíná ms skoro vždycky, ale pak to přejde do normálního krvácení. Tentokrát byly jen dva dny „játra“ a konec.

Jinak z Prahy je nás tady víc, pošli na sebe mail na tenar@atlas.cz nebo matyskove@seznam.cz a ja Ti zašlu adresu na seznam Matýsků, kde se můžeš podívat, kdo je odkud :)

Ahoj, Tenar

Ren-ca
Kecalka 405 příspěvků 23.03.04 14:52

Ahoj holky,
tak už jsem se vyležela a uzdravila, takže zase můžu na internet. Ani jsem se doma moc nenudila, protože jsem pořád jenom spala a spala. V chytré knížce jsem četla, že je to začátkem těhotenství normální, neboť tělo vydává hodně energie na tvorbu placenty - no nevím, podle mé únavy si snad vyrábím placentu pro trojčata.
Už jsem taky byla u doktorky na krevních testech a ultrazvuku. Podle výsledků testů prý víc těhotnější být nemůžu, na ultrazvuku byla vidět dutinka - gestační váček a asi třímilimetrová tečka - mimino. Naštěstí je zatím všechno v pořádku, příští týden bych měla jít znovu na ultrazvuk, prý bude vidět víc.
Teda docela jsem zírala, co některé z váš mají za tchyně (ale zas tak mě to nepřekvapuje, protože jako advokátka o takových hororech celkem slyším často). Hájinko, taky bych Ti poradila, aby zakročil manžel, ale je mi jasné, že je to dost těžký. Pokud jde o chlapy, tak málokterý vystartuje proti matce, radši dělá mrtvýho brouka. Já mám výhodu, že tchyně bydlí 200 km daleko, nesnáší dlouhé jízdy autem, takže k nám nejezdí na návštěvu. Ale vycházím s ní celkem dobře, teď mě i docela mile překvapuje, jak se chová k rodině manželova bráchy - mají už dost dlouho krizi, vypadá to na rozvod; bydlí právě u tchánů a tchyně vůbec do toho nezasahuje, nikomu nestraní a tak. Tchán je v pohodě, něco jako můj táta, totální flegmatik.
Psaly jste o břišních tancích, taky chodím tančit, už přes dva roky u nás v Plzni. Teď si ještě od dubna přidávám hodiny pro těhotné.
Binky, jsem děsně zvědavá, co si viděla na ultrazvuku Ty?
Všimla jsem si, že některé holčiny teď začínají se snažením, takže strašně moc držím palce, aby těhulek v březnu zase přibylo. Určitě to vyjde, protože jarní měsíce jsou nejlepší.
Mějte se všechny fajn.
 Renata

mila2
Kecalka 158 příspěvků 23.03.04 15:09

Ahoj Renat,
je dobře, že už je Ti lépe a že je mimi (tečka) v pořádku. Domlouvaly jsme se na srazík, ale nějak nám to nevyšlo, pamatuješ?
Tak opět návrh - co příští středu??? Dopoledne, odpoledne, večer - kdy se Ti to hodí - třeba na mě prskneš těhu bacilík!!!
Mě¨j se hezky Mila

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.04 15:38

Ahoj,tak už se mi konečně povedlo najit a povolit ten cookies jen přihlásit mi pořád nejde.Asi jsem fakt uplně neschopná.
A mohla bych tě taky poprosit.rada bych věděla odkud všechny jste.Pujde to když nejsem zaregistrovaná.Můžu ti tedy poslat mail.Nebo aspon poradte jak se zaregistrovat mi s manželem snad vyzkoušeli už všechno.Jo a děkuji za tu adresu k tomu tancování.
Ahoj Petra

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 23.03.04 16:37

Tak už jsem tady!!!!!
Včera večer jsem se vykoupal,hladce oholila(to kvůli doktorovi:-)) ),potom jsem šla do ložnice chci rozsvítit,ozvala se pecka a všude byla tma.Lekla jsem se jako bjázen,pak vlezu do pelíšku a koukám na vnitřní straně stehna,krev.Vyt­řeštila jsem oči a začala jsem fňukat.Manžel přilítnul z koupelny a zůstal stát jak solný sloup.No a pak jsem si všimla že jsem se škrábla při holení!!!!!
Od rána jsem byla nerózní,pak jsem vypila 1l pitíčka a šla na USG.
No a pak už jsem ležela na lehátku a čekala na ortel.A ten zní:7tt0,velikost 1,5cm!Přesně to odpovídá poslední MS 1.4.jdu na kontrolu,pro jistotu.
Ali mi přinesl 15 růží,prý za každý milimetr jedna!Tak teď už jen aby pěkně rostl.

Petro:zaregistuješ se tak že klikneš buď tam co je napsánoPrávě jsou zde,nebo na horní liště kde je napsané nějaké jméno,myslím že je to Join.
 binky

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »