Dítě ve 20 mě zachránilo

O životě

Každý máme životy jiné a rozdílné, cestu si občas vybrat nemůžeme...

Mamku miluju a nevím, co bych bez její pomoci dělala. S otcem jsou manželé přes 20 let. Poslední 3 roky bydlím s mamkou a otec žije sám. Naši se normálně vydají skoro každý den.

Měsíc před patnáctina jsem si našla o 2 roky staršího přítele Michala. Byl úžasný a bydlel ode mě 2 ulice. Milovala jsem ho jako kamaráda, přítele a strašně moc velkou oporu. V 16 letech jsem ze stresu z otcovy strany sesypala (nechoval se v dětství ke mně a mámě nejlépe), že jsem docházela ambulatně na psychiatrii, kde mi sezení nepomáhalo. Otec mi říkal věci, jako že si vymýšlím, protože chci, aby mě lidi litovali a protože nechci chodit do školy. Vůbec mi neveřil, jak jsem se cítila, že jsem nemohla chodit mezi lidi. Měla jsem ze všeho šílený strach, až jsem se uzavřela do sebe a dobrovolně jsem nastroupila do PL Bohnice.

Když jsem tam byla 5 minut, začala jsem brečet, protože jsem viděla, že žádný problém nemám oproti těm, co tam byli. :-( Jenže chtěla jsem tam, tak jsem si řekla, že to vydržím. Strašně moc mi pomáhala doktorka, sestry, máma a přítel. Po 3 týdnech mě pustili a máma slíbila, že se s tátou rozvede, což se nestalo.

Pak jsem začala nějak blbout. V 18 jsem dostala peníze, které mi babička spořila - a to bylo špatně (když se na to dívám zpětně). Byla jsem štastná, protože 18 a alkohol, no jo… Ale docházelo to se mnou tak daleko, že byla útrata klidně 800 za den a nic mi nebylo. V alkoholu jsem hledala uklidnění, občas zábavu, hrozně dobře se mi přemýšlelo a neměla jsem žádný stres. Ale to, že trápím moji mamku a proběhly i hádky, tak to mě mrzí zpětně nejvíc, jak alkohol dokáže lidi změnit.

V tu dobu, co jsem pila, mi prostě přišlo, že alkohol je nejrozmunější řešení na moje problémy s otcem. Chtěla jsem si naplno užívat života a zábavy, že jsem přišla i o přítele. Pak jsem začala mít problémy s docházkou ve škole. A najednou mi trklo do hlavy. Co blbnu? Úplně jsem se sama oddělila od lidí, co se mnou popíjeli, a našla jsem si koníčka (koupila jsem si koně).

Jenže ne na dlouho. Ta rok zahučely všechny peníze a začala jsem zase trochu popíjet. V létě jsem na chalupě poznala jednoho chlapa. Byl o 14 let starší než já. Měl 5leté dítě, o které se nezajímal a platil velmi směšné výživné. Na krku ex-manželku, která se s ním soudila o barák x let. Nějak mi to nevadilo. Ale po měsíci, co jsem se znali (viděli jsme se jen víkendy, protože bydlel o 100 km dál než já) mi řekl, že jeho kolegovi se strašně líbí moje fotka, ať si mě vezme. No co myslíte? Další víkend na mě čekal prsten. To už jsem si řikala, že je fakt blázen. Pak mi řekl, že by klidně rád miminko, tak jsme nic nějak neřešili.

V tu dobu se začínal chovat velmi agresivně. Když začal být jak stíhačka, nemohla jsem se scházet za nevlastím bráchou, bratrancem, kamarády, když slavili narozeniny. Vždy jsem dostala vynadáno do telefonu, že mě by to nebylo také příjemné. Tak jsem ze strachu vždy vše zrušila, aby za mnou náhodou nepřijel si mě zkontrolovat. Cítila jsem se strašně, o víkendu jsem to chtěla samozřejmě ukončit, ale našla jsem si nějak cestu k bývalýmu přítelovi, tak jsem trávila dny s ním a modlila jsem se, ať ten víkend už přijde a ať je to zamnou.

Když jsem mu nebrala telefon nebo neodpovídala, tak volal mé mamace, proč to neberu! Když jsem byla s ním na diskotéce, tak po mě vystartoval a dělal strašný scény, když jsem se bavila s jeho kamarádem, kterýmu je přes 60 let (shodou okolností nejlepší kamarád mého zesnulého dědy). Řval na mě, že kdybych byla těhotná, že prý by chtěl testy DNA, že jsem coura atd. a bouchl mě do břicha. Ne silou, ale cítila jsem to.

No hnusná až psychicky deptající situace. Když viděli lidi z vesnice, jak se on ke mě chová, tak se zděsili a řekli, že bych měla se zamyslet. Nějak mi to začalo v hlavně šrotovat a užírat, že se vidím s člověkem jen o víkendech a zakazuje mi spoustu věcí. Pak jsem se začala 14 dní vymlouvat, že nepřijedu, že musím se učit atd. Tak mi nabídl, že bude posílat peníze mamce, aby měla na nájem, protože moje matka táhne byt sama, jelikož já studovala a otec s náma nežije. To mě ještě víc rozhodilo, že skoro cizí člověk nám chce posílat každý měsíc na nájem, abych nemusela na víkendy na brigády, ale jezdit za ním.

Pak mi volal že se mnou potřebuje nutně mluvit, že jeho pes zvrací krev, tak jsem mu řekla, ať jede na veterinu. A on že nemůže, že si dal pivo. Tak jsem mu řekla, že je debil nezodpovědnej, že mu pes umře zřejmě na otravu. Hystericky mi brečel do telefonu, co má dělat, že pojede ze psem až zítra. Pak o půlnoci mi volal, že psa vzal k veterináři a rozdejchal to.

Už jsem z něho měla tak velký strach, že s mamkou jsem se sebrala, jela k němu a mamka čekala u vrat. Vzala jsem si jen boty, co jsem tam měla, protože když jsem viděla jeho výraz, tak jsem se ho strašně bála… jít nahoru, aby nešel za mnou a neseřval mě nebo něco. Řekla jsem mu, ať věci vyhodí. No byla jsem rychlá, zdržela jsem se tam tak 30 sekund. Druhý den jsem se uklidnila a napsala jsem mu sms, ať mi moje věci pošle. Prý je všechny vyhodil.

Na začátku listopadu jsem věděla, že jsem těhotná. Okamžitě mě bývalý přítel Michal podporoval, že to zvládnu. A pořád měl o mě strach a zajímal se. V tu dobu jsem okamžitě jsem přestala pít a začala přemýšlet, čí je to dítě a co se školou. Jelikož jsem začala trpět na nevolností (studovala jsem kuchařku, servírku), tak jsem to ve škole oznámila. Jenže za zameškaný hodiny z minulého školního roku jsem měla podmínečné vyloučení. Škola mi řekla buď to ukočíš sama, nebo tě vyhodíme, na individuál nebo dálkový studium nemáš nárok, stejnak to nedostuduješ.

Rána pro mě jako blázen, protože mi chyběl jeden rok. Tak jsem si řekla, že školu si dodělat můžu i při mimču a ukočila jsem. To už jsem s tím žárlivcem nebyla. Nějak rodina začala tlačit na mě, ať mu řeknu, že je otec protože matka táhne byt sama z výplaty, že dítě neuživíme. Tak jsem mu poslala fotku ultrazvuku a on mi napsal, ať se k němu vrátím, že si mě vezme a že nebude pít a nebude agresivní. Dlouho jsem neodpovídala. Pak jsem mu mu napsala, že v žádném případě. Teď začal po vesnici roztrubovat, že čeká se mnou miminko a všude se pyšnil. Najednou mi moje věci po 3 měsících poslal. A ejhle, zase po pár měsících otočil, že to dítě není jeho. Pořád jsem žila v obavách, že mě v těhotenství bude kontaktovat. A nic, naštěstí.

Nastal mi termín 19.7., týden už mi odcházela hlenová zátka. Ve 2 ráno slabá bolest v podbřišku, jako kdyby mi někdo tlačil rukou na stydkou kost. Bolesti po 7-10 minutách. Šla jsem si dát sprchu a najednou říkám, kurňa… bolesti po 2-3 minutách. :-O Tak v 8 jsme naklusali do nemocnice, kde nám to potvrdili. Byla jsem otevřená na 4 prsty. Ale pořád to nic nebylo, ani to nebolelo tak příšerně. Pořád jsem říkala, že jestli takový bude porod, tak je to pohodička. Jenže jsem se sakra spletla.

V 11 hodin mi píchli vodu, a to jsem myslela, že umřu. Byla jsem já na kyslíku a malé začaly klesat ozvy (2 hodiny, než jsem se otevřela). V tu chvíli porodní asistentka volala kamsi a okamžitě u mě bylo celkem 8 lidí a máma mě držela za ruku. Měla jsem ztuhlé porodní cesty, i když už jsem byla otevřená a měla jsem šílený tlak na konečník. Díky bohu doktorovi, co jí ze mě vytáhl. Ruka jak z krávy tele. To by mohlo dopadnou ještě hůř.

Ve 13.00 se narodila Terezka. O 13 dní později, než mám narozeniny já, tak snad jí přinesou štěstí. Terezka byla fialová jak švestka, to aqpar skore měla 7-8-9 a nalokala se plodovky. A já byla potrhaná šíleně. To šití mě snad bolelo víc než ten porod. Řvala jsem jak tur, a to jsem to měla natřikrát opíchané. Po porodu doktor sjel sestru, protože za to mohla prý ona, že mi měla píchnou nějakou látku na změkčení porodních cest. Prý by ten porod vůbec takhle nedopadl. No tlačila jsem asi půl hodiny.

Uf, co vám budu povídat. Ještě k tomu všemu mi malou přiloži k prsu až v 6 večer. Mlíko jsem měla sice druhý den po porodu, ale techniku kojení mi vůbec neopravily. Kojila jsem vsedě a prso nandané malé v puse. Třetí den po porodu už jsem byla doma. :) Šestinedělí je úplně něco šíleného.

Po něm mi zjistili papilomavirus a degenerativní onemocnění kloubů. Malá nepřibírala, tak jsme najely na UM. Udělali se testy DNA a bývalý Michal není otec. Po otci Terezky nebudu nic chtít a radši budem samy žít u mamky než s nějakým agresorem. Ani se nezajímal, ani neozval, ani neplatí. Pro mě jedině dobře, protože nechci zase ze strachu, co ten člověk udělá, skončit dobrovolně opět v PL Bohnice.

Jediný, z čeho mám strach, že se sám od sebe ozve a bude ji chtít do péče. Takže pořád žiju v obavách. Jen se budu modlit, aby se Terezce našel nějaký hodný tatínek, který jí bude milovat jako vlastní dítě. Být matka samoživitelka je fuška a obdivuju všechny, co to zvládají samy. Já aspoň žiju s tou mamkou.

V budoucnu cítím nejistotu a problémy. Tak snad nebudou a je to jen blbej pocit.
Terezka mě dala zpět rozum a díky ní jsem nepropadla úplně alkoholismu. Miluju jí a můj život získal díky ní smysl. Zdraví T+T

Hodnotilo 28 lidí. Score 2.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
verusuvi
Kecalka 166 příspěvků 14.11.13 00:22

Dobře Ty! Fadním vám, holky :) Buď rozumná a zodpovědná maminka, Tvoje holčička Tě potřebuje ze všech lidí na světě nejvíc a to se nikdy nezmění, myslím, že na to máš :palec:

 
BABIES
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 14.11.13 01:39

Wt…

 
joaska  14.11.13 07:08

A já jsem pro plánované těhotenství :lol:
každopádně Terezce i Tobě hodně zdraví

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 14.11.13 07:38

… Nicmene ti preji at si das zivot poradne do poradku, dodelas skolu a strasaka jmenem Alkohol nechas hluboce spat.Uz kvuli te male, ale to ty urcite vis ;) :kytka:

Příspěvek upraven 14.11.13 v 07:40

 
LadyPet
Závislačka 3947 příspěvků 14.11.13 10:23

@BABIES ..F 8o

 
Kulišanda
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 14.11.13 10:31

Držím palce…Nicméně já měla taky dítě ve 20, taky ne uplně plánovaně…Ale měla jsem hodného chlapa, měla maturitu, s děckem udělala VŠ. Teď dělám mgr. studium a pak chci ještě jednu VŠ, děti mám už 2. Dětství jsem taky neměla jednoduché, ale byla jsem rozumná a uměla se postarat, hospodařit s penězma a když jsem byla s klukem, měla jsem oči otevřené. Nechápu, jak může dospělá žena v 18 rozfofrovat peníze, chlastat, nechodit do školy, být s hnusným násilníkem a ještě přistoupit na to, plánovat s ním miminko (když je alkoholička, nemá peníze, není psychiky stabilní a chlap jí ubližuje)… Ale každý je jiný no…Přeji už jen štěstí.

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 14.11.13 10:55

Nebudu tě plácat po ramenou, jen snad je to nejhorší za tebou. Ted je na tobě, co bude dál. Sama jsi to nezvládala, ted máš dítě a cesta bude daleko těžší!!! Už nejseš zodpovědná jen za sebe, ale i za to malé. Občas měj také na mysli, jak by ti bylo, kdyby ted tvoje dcerka tahkhle vyváděla. Buď jí nyní příkladem a hlavně, nenechávej vše na tvé mámě.

 
Inuš-ka
Kecalka 133 příspěvků 14.11.13 11:14

Holky držím vám palce obou dvou! Určitě to spolu zvládnete :srdce: :srdce:

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 14.11.13 11:17

Člověk udělá plno blbostí, je důležité si to uvědomit a poučit se z chyb…Gratuluju k Terezce. :kytka:

 
novakova.t
Ukecaná baba ;) 2174 příspěvků 14.11.13 11:23

Dekuji všem za příspěvky at už dobré či špatné. já se hodně ponaucila a dítě mi úplně změnilo život. Ted mám samozřejmě úplně jiné priority a svoje dítě strašně miluju. Alkohol je tabu samozřejmě. Vůbec mi nechybí a partu která me do tohohle vtáhla jsem opustila. Nevěděla jsem ze je to agresor, me tvrdil ze to jsou jen pomluvy protože ho lidi nemají radi. On se takto začal chovat az po tom co jsem otěhotněla. Doktori mi rikali ze nikdy nebudu mít deti. A mam krásnou princeznu. Skolu si samozřejmě dodelam dálkově. Nemám rozhazenou psychikuu… byla jsem totiž ve velkém stresu a neuměla jsem ho zvládnout. Je to 4roky zpet co jsem tohle mela.. alkohol je svinstvo a jsem rada ze mám dítě. Protože jsem změnila úplně pohled na svět. Neodsuzujte me prosím, jen sem svým prvním denickem chtěla říct ze život se mi hrozně změnil k lepšímu a jsem štastná

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 14.11.13 11:28

Ty jsi holka priprad pripadu. Chudak tvoje maminka. Takhle by to nemelo byt. Snad tvoje holcicka bude mit stesti v zivote.

 
joaska  14.11.13 11:43

@novakova.t
a to bylo rozumné slovo :palec: tak ať se vám spolu hezky žije :)

 
Tšekkin Kulpa
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 14.11.13 12:03

Ach jo… :roll:
Tohle je celkem silný kafe.

 
fiiiha
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 14.11.13 12:04

Ježíši…to je teda story… Držím pěsti, ať ta změna vnímání světa vydrží už napořád. Ať je malá spokojené miminko…s rozumnou maminkou :-)

 
toys
Kecalka 121 příspěvků 14.11.13 12:45

To je šílený, ještě že mám to co mám :mrgreen:
jinak hodně sil a zdraví tobě i Terezce :mavam:

 
verulicek  14.11.13 13:06
8o :roll:
 
1.zizi  14.11.13 13:43
8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o
 
Cupinka  14.11.13 14:06

No, myslím že bys měla také podruhé odpovědná za to, jakého otce dítěti vybereš!!! Dítě za nic nemůže a tys ji připravila o možnost vyrustat v harmonické rodině a vybralas ji polovinu genů…já jen, že slýchávám často od matek..jaký je ten otec hajzl, psychouš a blázen, že nic neplatí, o dítě se nestará…v pubertě dítěte jsou situace někdy dost vyhrocené…A geny jsou geny. Někdy ani dobrou výchovou nelze nic změnit.
Takže pozor na štstí, které vybereš podruhé… Hodně štěstí a aťs e v :srdce: životě daří.

 
K-Black  14.11.13 15:06

A já ti fandím :palec: člověk může udělat různý blbosti, pos. kakat co se dá, důležitý je se poučit.
Přeji hodně štěstí, buď holčičce dobrou maminkou a mamince dobrou dcerou ;)

 
kaminky
Kelišová 6669 příspěvků 14.11.13 16:26

"Mamku miluju a nevím, co bych bez její pomoci dělala.

V 16 letech jsem ze stresu z otcovy strany sesypala (nechoval se v dětství ke mně a mámě nejlépe), že jsem docházela ambulatně na psychiatrii, kde mi sezení nepomáhalo. Měla jsem ze všeho šílený strach, až jsem se uzavřela do sebe a dobrovolně jsem nastroupila do PL Bohnice.

Ale to, že trápím moji mamku a proběhly i hádky, tak to mě mrzí zpětně nejvíc, jak alkohol dokáže lidi změnit.

Úplně jsem se sama oddělila od lidí, co se mnou popíjeli, a našla jsem si koníčka

Cítila jsem se strašně, o víkendu jsem to chtěla samozřejmě ukončit… Vzala jsem si jen boty, co jsem tam měla, protože když jsem viděla jeho výraz, tak jsem se ho strašně bála… No byla jsem rychlá, zdržela jsem se tam tak 30 sekund.
Po otci Terezky nebudu nic chtít a radši budem samy žít u mamky než s nějakým agresorem.

Terezka mě dala zpět rozum a díky ní jsem nepropadla úplně alkoholismu. Miluju jí a můj život získal díky ní smysl.

Po něm mi zjistili papilomavirus a degenerativní onemocnění kloubů."

K čemu všechny ty vykulené oči 8o :roll: :nevim:

@novakova.t Přeji vše dobré do života :palec: Ten pocit je jistě jen pocit, špatná zkušenost a strach. Ale neboj, tohle všechno je minulost, teď začíná úplně jiná, nová (a lepší) životní etapa. Žij pro Terezku :srdce: ostatní přijde samo. ;) Akorát se vyhni blbé společnosti. Protože okolí dokáže člověka ovlivnit, takže nejen že tuhle nepotřebnou společnost nevyhledávej, ale přímo od ní utíkej, jinak tě stáhne..

Příspěvek upraven 14.11.13 v 16:34

 
novakova.t
Ukecaná baba ;) 2174 příspěvků 14.11.13 19:23

@kaminky je mi z toho do :,( jak krásně jsi to napsala. Děkuji :srdce:

Příspěvek upraven 14.11.13 v 19:23

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 14.11.13 21:51

Držím Vám holky palce!!!Jo dělala jsi holka blbosti, ale každej v životě udělal blbost, pokud tedy neměl vyšlapanou cestičku a nemusel řešit problémy…ale je fajn, že jsi se dala kupy:-) Ono je možná lepší než mít špatnýho a agresivního otce pro Terezku, nemít žádnýho, časem se určitě najde hodnej tatínek, kterej Vás obě bude mít rád..A tu školu si dodělej určitě a Alkohol je pro tebe sprosté slovo jasný??? :pankac: :kytka: :kytka:

Příspěvek upraven 14.11.13 v 21:51

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 14.11.13 22:26

Holky,
hodne stesti a zdravi, spokojeny zivot…Chybu muze udelat kazdy, dulezite je, ze sis to uvedomila a poucila se. Drzim palce :kytka: :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama