Dlouhá cesta ke štěstí

Porod

Člověk by neveřil, jak dlouho si musí počkat na štěstíčko, které si moc přál a co ještě může přijít, když už ho má skoro na dosah.


1 komentář

Když jsem na podzim 2006 vysadila HA, nevěřila jsem, jak dlouho se po ní člověk může dávat dohromady. Mě to trvalo celých 6 let než jsem otěhotněla. To, jak to trvalo a co bylo za problémy o tom snad jindy. Začal rok 2012 a do tohoto roku jsem vstoupila s tím, že nehodlám nic řešit a že si na to mimčo prostě počkáme, však ten správný čas nastat někdy musí a když ne, asi matkou být nemám. Jenže já hned v únoru otěhotněla a testem 3.3. potvrdila, radost velká, čekala jsem než půjdu na potvrzení na gynekologii, ale vnímala jsem, že to není,,ono". Mé obavy se potvrdily a já hnedle za 5 dní začala krvácet, tudíž jsem běžela na gynekologii a opravdu mi byl potvrzen samovolný potrat, naštěstí nebylo potřeba čištění a vše odešlo samo, ale já měla velký smutek a snad nikdy se kolem mě v tu dobu nehemžilo tolik těhotných žen a tolik malých dětiček.

V práci jsem potkávala tři těhotný kolegyně a nebylo mi nejlíp :-(. Uplynulo pár týdnu a já si řekla, že nemá cenu se utápět ve smutku, že to miminko, to silné miminko na nás někde čeká. V květnu se se mnou loučila poslední těhulka v práci a odcházela na MD, já jí táááák záviděla, ale řekla jsem si,,holka nesmutni, taky takto jednou budeš odcházet s miminkem v bříšku". No a tak začal červen a na naše výročí svatby 7.6. jsem dělala večeři a najednou jsem se prostě sebrala a šla na WC, udělala těhotenský test ( MS měla přijít druhý den 8.6.) a ejhle, slabá druhá čárka a já v šoku, tak jsem čekala a ještě se moc neradovala, po poslední zkušenosti.

Každopádně jsme s manželem čekali až co řekne doktor, nechtěli jsme se nějak předčasně radovat.Tak jsem cca po 10 dnech došla s manželem za panem doktorem a slyšela jsem tu krásnou větu,,gratuluju Petruško, jste těhotná", všechno vypadá v pořádku – asi vám nemusim říkat, jakou radost jsme měli, ale člověk byl samozřejmě pořád ve strachu, kort do 12tt. Už od 14tt jsme vědeli, že čekáme naší vytouženou holčičku, no manžel už to věděl od pozitivního testu, že to je holka, tvrdil, že prý ví, co dělá :-D, a tak jsme se radovali.

No abych to zkrátila, těhotenství bylo krásný, vše probíhalo v pořádku, já si užívala rostoucího bříška a prožívala pohyby naší berušky. Těhotná bych mohla být pořád, v podstatě mě nic netrápilo. Nákupy a přípravy se chýlily ke konci a já se konečně dočkala dne, kdy jsem v práci řekla,,sbohem", pekla cukroví na Vánoce a tyto krásný svátky si už užívala v klidku doma. Nastal Nový rok 2013 a s tím se blížil i můj porod ( termín jsem měla 14. a 15.2.), doma vše nachystáno a už jsme s manželem byli nedočkaví, ty poslední dny utíkaly pomáááálu, spíš už mě nebavilo koukat do té prázdné postýlky. Nastal měsíc únor a já věděla, že vstupovat do nového měsíce březen už budeme s naší bruškou. Ve 39tt na kontrole už mi pan doktor řekl, že jsem otevřená na prst, porodní cesty připravené a tudíž udělal hamiltona, no po něm mě jen celý den bolelo břicho jako na MS za par dní začala odcházet hlenová zátka, ale nic víc. Tudíž jsem normálně přišla na poslední kontrolu ve 40tt k mému doktorovi s tim, že jsem připravena a tudíž mojí nedočkavostí porod vyvoláme. Na termín 14.2. jsem nastoupila do porodnice na vyvolání, jo vyvolávat mohli, co chtěli, ale u mě se nic nedělo, malé se v bříšku mooooc líbilo :-).

Ani po dvou tabletách se nic nerozjelo. Tak jsem zůstala přes noc s tím, že mi bylo řečeno, že druhý den znova. Ale nastalo ráno a pan primář si mě zavolal s tím, že mi dal vybrat, jestli chci opět zkusit vyvolání a nebo jít domu a nebo tam zůstat a čekat až to přijde v porodnici a nebo počkat až to přijde samo doma, že to opět popošoupli. Jelikož nemam ráda nemocničcní protředí a chtěla jsem domů, i když jsme porodnici neměli zrovna za rohem, ale zase né hodiny cesty, rozhodla jsem se počkat, až to přijde samo a to v domácím prostředí. Takže mě v pátek 15.2. přivezl manžel domů. Stále se nic nedělo, ani v sobotu 16.2. a tak jsem o půlnoci šla spát. V neděli ráno ve 4:30 nastaly bolesti, poslíčci. Trvaly celou neděli cca po 20ti minutách, ale večer už po 10ti, pak po 8 a nakonec po 6ti minutách, tudíž jsme se o půlnoci vydali do porodnice, co kdyby, lepší přijet zbytečně než pozdě a to se mi zdály už bolesti dost silný ( to jsem ještě nevědela, co to jsou opravdový kontrakce).

Ovšem po příjezdu do porodnice mi natočili monitor s tím, že občas nějaká kontrakce, ale nic co by nasvědčovalo porodu, aha…takže zpátky domů. Hned v pondělí jsem šla do poradny už do porodnice, nález trošičku popošel a tak pan doktor řekl, že buď to přijde každou chvilku, ale že je i možný, že se ještě ve čtvrtek 21.2. uvidíme v poradně. A to upozorňuju, že bolesti jsem měla stále co těch 20 minut od tý neděle ráno. Byla jsem už tak naštvaná, že malá nechce ven, že jsem to prostě vzdala s tím, že si holt počkám :-D Tak jsem celé pondělí odpočívala a vnímala,,poslíčky", i když občasné kontrakce byly v poradně zaznamenány. Tak jsem si na uterý naplánovala úklid a pečení dortu. Nastal den,,D" a ráno v uterý 19.2. manžel odešel v 6 hodin ráno do práce, já si velebila, ale měla co 15minut ty silnější bolesti, pořád jsem si říkala, že to snad není ani možný, že se nic z toho nerozjede.

V půl sedmý přišla opět bolest a najednou jsem cítila takový lupnutí a já jen,,au" tak jsem se zvedla a flek na kalhotkách, bylo mi jasný, že je to tu, praskla voda, ale nic velkýho, jen flek na kalhotkách. Takže jsem manželovi zavolala, ať přijede a jedem. Já se připravila, šla ještě vyvenčit psa a měla bolesti tak po 7 minutách. Před 9 ráno jsme přijeli do porodnice, zkontrolovali mě a byla jsem otevřela jeden prst s tím, že plodovka se potvrdila, takže převlíknout. Jak já, tak manžel, klistýr a čekalo se, bolesti už byli co 3–4 minuty a zesilovali a zesilovali, já střídala sprchu, míč, sprchu, míč, po třech hodinách mě zkontrolovali a nález - otevřena na dva prsty. Já už dost hlasitě vzdychala na celou porodnici a manžel mě podporoval. Kolem 14tý hodiny mě opět zkontrolovali a věta,,nález stejný", nic se neděje, stále otevřená na dva prsty, ale já už myslela, že nemůžu, dostala jsem injekci na bolest do zadku, ale že by to zrovna pomohlo, to fakt ne.

V pět hodin mě opět zkontrolovali a stejná věta,,nic se neděje" nález stejný, takže jsem dostala kapačku oxycitinu a bylo mi řečeno, že bych se měla rychlejš otvírat a mělo by mi to zesílit kontrakce, no kontrakce zesílily po kapačce jeste víc, ale nic se,,dole" nedělo, nemluvě o monitorech od rána, co mi dělali, to byl skoro nemožný vydržet ty kontrakce vleže, nikdy se mi tak nekroutily prsty na nohou. Vědela jsem, že kapačku nechají dokapat ty dvě hodiny, takže jsem poslala manžela domů vyvenčit psa. No byla jsem už na dně, nic se nedělo, já bolesti. Hrůza, psychika nic moc, když to k ničemu nevedlo.

Tudíž v půl sedmý přišel doktor a řiká, ukončíme to, vůbec se neotvíráte, necháme připravit sál, uěláme císařský řez. V tu chvíli se mi tak strašně ulevilo, nikdy jsem se na ni tak netěšila, jen už jsem chtěla, aby mě řízli. Manžel rychle přijel, mě odebrali krev, vycévkovali a čekala jsem hodinu než byl sál připravený, to byla ale ta nejhorší hodina v mým životě, bolesti šílený, vědela jsem, že už vlastně zbytečný a musela jsem vydržet, už jsem padla manželovi se slzami v očích do náručí, že to nezvládnu, ta podpora od něj byla tak silná, že ani nevím, jak jsem to vydržela. Konečně nastala půl osmá večer a šli jsme na sál, já stále prodýchávala kontrakce, no a konečně jsem tam došla, vylezla jsem na stůl, kolem snad sto lidí a že mi jen umrtvý spodní část těla, abych byla při vědomí, hm…ha ha ha, anesteziolog to nějak nevychytal, zkoušel napíchávat páteř asi na 8×.

Samozřejme se mu to nepodařilo a tak už to vzdal, do toho jsem musela byt šíleně ohnutá, do toho stááále ty kontrakce no snad půl hodiny, myslela jsem, že už ho tam seřvu, ať se na to vykašle a kouká mi dát tu masku, nakonec rozhodli o celkový narkóze, no co taky jinýho. Pak už jen vim, že si nahmatávali místo, kde říznou, což nebylo dvakrát příjemný, když jsem ještě nebyla uspaná a furt jsem měla bolesti. V 21:00 hodin mě přivezli na pokoj, kam přišel manžel a přinesli mi naší krásnou holčičku jménem Anežka. Narodila se ve 20:07 s mírami 3540g a 48cm. Byl to nejkrásnější pocit. Byli jsme s manželem moc štastní, ale já byla vyřízená po celým dni a po nervech z předchozích dní. Kolem 23:00 přišel anesteziolog na pokoj, aby mě zkontrolovali, protože se všichni nebyli jistý, jestli po tom napichování páteře budu ještě vůbec chodit, takže jsem před nima musela zvedat nohama, no - naštěstí chodím, ale druhý den, kdy jsem poprvé vstala po císaři, jsem nemohla vestoje pořádne dýchat, takže další vyšetření a EKG, bylo podezření na plicní embolii, naštěstí se nepotvrdila a já se asi za tři dny rozdýchala.

Když to shrnu, porod jsem si představovala příjemněji, spíš jinak, jsem si jistá, že by pro mě ty kontrakce nebyly tak šílený, kdybych se otvírala, protože jsem je vítala s tím, že to je cesta pro naší princeznu ven, ale pak už to moje psychika nedala, když vůbec nic nepostupovalo. Na bolesti jsem jen tak nezapoměla po porodu, to říkám upřímně, ale dnes, kdy jsou naší Anežce necelý dva měsíce už jsem je zapomněla. Pohled na naší dceru mi vše vynahrazuje a já jsem den ode dne štastnější a štastnější, s manželem si naší berušky moc užíváme. Záda mi sice zůstaly zablokovaný po neúspěšném napichování páteře, takže budu muset chodit na masáže, ale za nic na světe bych to za naší Anežku nevyměnila. Neuveřitelně mi dodává sílu to vše zvládnout, dát se dohromady a zapomenout na vše špatné, nemluvě o manželovi, kterýho kdybych u sebe neměla, tak to nezvládnu, o to víc si mě váží, i já jeho a nyní jsme všichni spolu moc štastní.

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
iveta kotrcova
Závislačka 3477 příspěvků 15.04.13 08:14

Gratuluji ten porod jsem měla stejny jako ty vím o čem mluvíš, ted máme taky hlčičku a šla opět císařem, naštěstí mě vpich zabral hned, a bylo to ok i když jsem se toho bála :srdce: přeji hodně štěstíčka s malou princeznou :kytka:

 
makau  15.04.13 10:11

Teda klobouk dolu, to sis vytrpela. A cekani na miminko 6 let, to muselo byt nekdy tezke..my cekali dva roky a to uz se mi zdalo nekonecne. I kdyz pak to clovek vsechno rychle zapomene.

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 15.04.13 10:18

@iveta kotrcova moc děkuju :-) jeste, že ty císaře jsou co? :)

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 15.04.13 10:21

@makau jo nekdy to bylo hodne narocny, kort nez mi vubec zacala sama chodit MS, ta zacla i kdyz nepravidelne chodit od roku 2010,od roku 2011 pravidelne a pak bylo co jsem psala v denicku a to mi zjistili i PCOS, no o tom bych mohla taky psát, ale dočkala jsem se, to je hlavní :palec:

 
Hanka-L
Ukecaná baba ;) 1608 příspěvků 15.04.13 10:24

No pane jo, šest let čakání na vytoužené miminko a pak takový porod… 8o Ale hlavní je, že jste obě v pořádku ;) Moc grauluju k holčičce a přeji, ať Vám dělá jenom samou radost…

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 15.04.13 10:28

@Hanka-L kdo by to řekl, po dvou letech braní HA… :think: každopaně Anežka je tu a my jsme moc štastny :hug:

 
Iveta1981
Závislačka 4176 příspěvků 15.04.13 10:37

Neodpustím si komentář, ale myslím, že ten porod proběhl takhle blbě právě proto, že jsi byla netrpělivá a chtěla to honem. Miminko ví kdy přijít na svět a jít dobrovolně na vyvolání mi přijde šílený. Hlavně, že jste v pořádku, gratuluju ke krásné holčičce a přju jenom samou radost :)

 
olíkcek
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 15.04.13 11:11

:-) vytrpěla jsi si své a teď máš doma krásný vlasatý poklad. Statečná holka :hug:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 15.04.13 11:55

@Iveta1981 tak doktor me tam poslal spíš, že jsem byla připravena, otevrena, tim se predpokladalo, ze se to rozjede, ale ono nic :roll: i kdyz to prislo samo tak nic, asi mi ten dar nebyl dan porodit prirozene jako mnohym ženám, ale hlavne, že je Anežka v pořádku :-)

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 15.04.13 11:56

@olíkcek přesne tak :-) :palec: :hug:

 
Iveta1981
Závislačka 4176 příspěvků 15.04.13 12:00

@petraa.z7 určitě, jenom si prostě myslím, že kdyby tomu Dr. nechali trochu čas, tak to mohlo být jinak, ale každopadně jste to zvládly a to je důležity :) :hug:

Příspěvek upraven 15.04.13 v 12:01

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 15.04.13 12:05

Jůůů skoro stejnej porod jako u mě. 2 dny na tabletkách, pořád otevřená jen dva prsty, pak prasknutí vody, oxytocin, okousávání postele při kontrakcích a nakonec akutní císař, protože jsem se neotvírala a malýmu padaly ozvy. Takže taky super zážitek. Ale ta úleva, když mi řekli, že půjdu na císař byla obrovská, protože po 2 nocích v bdělém stavu jsem skoro umírala. Nedokázala jsem si představit, že bych ještě tlačila. :? jinak moc gratuluju k prdelce. Je to štěstíčko. :kytka:

 
micta
Generální žvanilka 20583 příspěvků 15.04.13 14:08

@petraa.z7
ahoj petro. znám tvoje deníčky z womenzone, tam to studuji častěji, než tady. já to taky nedotáhla dál než-otevřená na 2 prsty. takže nakonec akutní císař, protože mi píchli vodu, a ta byla celá zelená.
no a za 5 let stejný scénář se synem. kromě té zelené vody.ale prostě jsem se taky neotevírala.
no a teď, jelikož chci ještě prcka, tak už od doktora vím, že pokud se zadaří, tak automaticky bude císař.
jinak tobě a anežce hodně zdraví a štěstí. :lol:

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 15.04.13 14:31

Ale jak je vidět, čekání na takový „balíček“ se určitě vyplatilo. Moc krásná holčička. Ať vám dělá samou radost :kytka:

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 6 inzerátů 15.04.13 16:12

@petraa.z7 :hug: od začátku do konce jsem tento deníček probrečela… s kontrakce mi po 7 min. jsi šla venčit psa - oh… uplně jsem si to vše představila, ty nekonečné kontrakce a obdivuju tě, jak jsi to zvládla. Stěžuju si na svůj porod, ale kde se hrabu na tvůj.

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 15.04.13 17:25

@Iveta1981 jo to je to kdyby kdyby :mrgreen: :mrgreen:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 15.04.13 17:26

@mejdylko takže asi víš jak mi bylo…jo malá vše vynahradila :palec: :palec:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 15.04.13 17:28

@micta jo ty si taky na womenzone? no já tam byla časteji, ale jak to zmenili, tak nic moc :-( jinak u druhyho bych si asi řekla císaře rovnou, ale zase touha po přirozenem porodu je velká, takže uvidime :D

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 15.04.13 17:28

@petraa.z7 vim jak ti bylo. Já jsem z toho byla na mrtvici. Jo Alex mi to taky moc vynahrazuje. Je to můj koblížek :srdce:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 15.04.13 17:28

@Olivyia moc děkuju :srdce:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 15.04.13 17:29

@Nanuka jo tomu se smejou vsichni, ze jsem sla se psem, ale tak chudak musel ven no :mrgreen: :mrgreen:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 15.04.13 17:30

@mejdylko zvladnout jsme to musely, ne? :hug:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 15.04.13 17:34

@petraa.z7 ono nám nic jinýho nezbylo :D ale další zatim nechci. Nějak mi to stačilo. ;)

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 15.04.13 17:56

@mejdylko naprosty souhlas :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 15.04.13 17:57

A to jsem jeste zapoměla napsat, ze kdyz jsem zjistila těhotenství testem, jak jsem vykupovala lekarny, pridavam foto vsech testu co jsem tomu nemohla uverit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
bara 1  15.04.13 18:25

Teda tak to seš dobrá jak si to krásně zvládla. Já bych je tam už seřvala. :kytka: :kytka: hodně štěstíčka :hug:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 15.04.13 18:52

@bara 1 no ver mi, ze jsem cholerik, ale v tu chvili to šlo sakra stranou :roll: jinak děkuji :-)

 
DomikMisa  15.04.13 19:22

Panebože. Hlavně že jste obě v pořádku. Mám prakticky stejnou zkušenost, ale v horším podání, kde šlo málem i o fyzické násilí, ve kterém by hrál hlavní roli přítel a primář a následné poporodní obtíže prcka. Asi také napíši deníček. Každopádně, stále nechápu, jak mohou píchat v pokročilém stádiu porodu do zad epidural. To jsou stále tak naivní a nedochází jim, že logicky… nemůže epidural už zabrat?

 
janina 547
Kecalka 347 příspěvků 15.04.13 19:40

Já to pochopila, že se spíš nemohli trefit do toho správnýho místa ne? mě ho taky píchali cca na 10 pokusů než se trefili. Jinak taky moc gratuluji :kytka:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 15.04.13 20:26

@DomikMisa jo jo jak píše janina níže, nemohli se trefit, ale sam muj gynekolog kdyz byl primarem v porodnci co uz pred lety zrusili rikal, ze max. dvakrat by se melo a pak uspavat, jinak je to dost nebezpecny, takze nechapu ze to dneska jeste takto zkousi :think: no hlavne, ze chodim a ze to mam zasebou :palec: jinak deniček když napíšeš, ráda si ho přečtu, i kdyz podle toho co píšeš asi to nic příjemnyho nebude :roll:

Příspěvek upraven 15.04.13 v 20:26

 
DomikMisa  15.04.13 20:34

@petraa.z7
Bohužel, nebylo. Ošklivé vzpomínky. Tohle byla taková zkušenost, a s klukem, i když už je mu šest, pořád nějaké starosti, takže druhé už bych asi psychicky, ani fyzicky nezvládla. Každopádně, mě napichovali 11×. :-/

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 15.04.13 20:43

@DomikMisa no tak to sis musela užít :,(

 
DomikMisa  15.04.13 21:03

@petraa.z7
Až budu mít chvilku, napíšu. Jsem za kluka moc moc ráda, ale nějak se to kupí. Celkově, jak kolem něj, tak kolem mě. Už by to mohlo ubývat.

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 6 inzerátů 15.04.13 21:55

@petraa.z7 Ty vogo, ty jsi bláznivá :mrgreen: myslím s těma testama :mrgreen:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 16.04.13 10:30

@Nanuka jsem vykupovala lékarny kolem naseho bydliště :-D

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 16.04.13 13:10

Dlouho jsi čekala na vytoužené miminko tak Aneška určitě chtěla aby sis to pořádně užila :lol: přeju holčičce ale i tobě hodně příjemných chvil a hlavně hodně zdravíčka, moc hezký deníček ale daleko hezčí princeznička :palec:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 17.04.13 09:29

@Petík K jůůů moc děkuji :hug: jo musela jsem si jí hodně zasloužit :D

 
whitehorse  17.04.13 09:44

Tak mně epidurál taky napíchávali na 6×. a když se po šesté trefili napíchnout, tak šílená bolest až do paty pravé nohy, takže epidurál ven a donesli mi papíry na akutní císař.
mně chtěli dát epidurál proto, abych neměla bolesti tak silné (stále otevřená na 5cm) a já si trošku odpočinula a pak se mohl pustit oxytocin rychleji. epidurál mi dávali asi 45min, manžel musel zůstat venku a já po většinu doby musela být s ohnutýma zádama. řvala sem bolestí z kontrakcí a chudák manžel to slyšel až ven :-( to, když mně vezli na císaře bylo pro mně taky vysvobozením, naštěstí sem nemusela na sál čekat dlouho, jen mně připravili na porodním boxu, a už vezli. to co mi ale před tím, než sem měla jet na císaře mi vyrazilo dech: no, ono by to asi stejně přirozeně nešlo. malej je moc velkej. tak si pak rodičko vyber :jazyk:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 17.04.13 13:25

Gratuluji moc :kytka:

 
micta
Generální žvanilka 20583 příspěvků 17.04.13 16:43

@petraa.z7
no mě se to na womenzone teď už taky tolik nelíbí. a o tom přirozeném porodu-já po něm toužila taky. dokonce jsem si nějakou dobu říkala, jak jsem neschopná, že jsem to nezvládla. už ten pocit nikdy nezažiju, ale alespoň už jsem se s tím srovnala a už mi to nevadí. třeba tobě se to povede, uvidíš.

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 17.04.13 16:58

@micta jo tak nad tim ted hodne dlouho nechci přemýšlet :mrgreen: :mrgreen:

 
Mamiška13
Kecalka 464 příspěvků 23.04.13 12:46

Gratuluji, to čekání muselo být hrozné :roll: ať už tě potkávají jen šťastné chvilky, Anežce hodně zdravíčka :kytka:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 07.06.13 22:49

@Růženkaa moc dekujeme :hug:

 
Sphynx Lady
Kecalka 377 příspěvků 20.07.13 18:01

Máš nádhernou holčičku. :kytka:

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 22:37

Gratuluji :kytka:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 10.09.13 22:41

@Sphynx Lady dekuju :hug:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 10.09.13 22:41

@DenisaW díky :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama