Dobrá rada nad zlato...

Rodičovství

Jak už je zřejmé z názvu tohoto deníčku potřebovala bych radu od někoho, kdo má s podobným problémem zkušenosti.

Brzy odjíždíme s přítelem na čtrnáctidenní dovolenou. Ke konci dovolené jsem měla dostat menstruaci a proto jsem si nechala od mé gynekoložky předepsat jednofázovou antikoncepci, budu brát dvě balení za sebou a tím se vyhnu příchodu menstruace.(jinak beru třífazovou antikoncepci) ALE včera jsem si zapomněla vzít pilulku, mám ji brát v sedm večer a já jsem si ji vzala až dnes ráno, když jsem se probudila. Byla to šestá pilulka z platíčka, tudíž první týden cyklu a v návodu píšou, že by se mohlo stát, že po zapomenutí tabletky v prvním týdnu cyklu je pravděpodobnost otěhotnění vyšší. Chtěla jsem se zeptat za jak dlouho se dá zjistit jestli jsem otěhotněla. S přítelem si miminko přejeme, ale chtěli jsem počkat až po dovolené, takže teď mám obavu brát další pilulky, abych pokud bych byla těhotná miminku neublížila. A ještě tady je jeden problém, pokud budu pokračovat v braní antikoncepce, tak tento měsíc ani menstruaci nemám dostat, když budu brát dvě balení antikoncepce za sebou.

Asi jsem to napsala dost zmateně, ale celý den o tom tady přemýšlím a potřebovala bych poradit a zjistit Váš názor na věc.

Předem děkuji

Katka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 26.06.06 14:32

Tak test se dá dělat v den vynechání MS, ale…užívám jednofázovou HA a např. minulý měsíc se mi stalo, že jsem 3× (ne po sobě) zapomněla vzít ráno pilulku a tak jsem si jí vzala násl. den ráno. Rozhodně to neberu na hodinu přesně, i když se snažim kvůli zapomínání právě ráno. A když si vzpomenu druhej den, tak si vezmu dvě (i když by to šlo i bez tý zapomenutý si myslim), když později, tk jen tu jednu a je to. Tohle se mi stávalo velmi často (před malou dokonce i 2 dny po sobě) a nikdy jsem neotěhotněla. Pokud budeš brát HA dál, mylsím, že se nemusíš bát.
Menstruaci, pokud budeš pokračovat v braní normální, nedostaneš. Jen jednou se mis talo, že jsem měla špinění a to tehdy, když jsem prvně zapomněla dva dny po sobě.
A miminku by to ublížit případně nemělo, nebyla bys první, které by se stalo, že otěhotní při braní HA, to se může stát i když nezapomeneš, to víš, 100% není nic:)

G

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 26.06.06 14:45

Ahoj Káťo, nevím, jestli poradím, ale když si přečteš pozorně příbalový letáček, tak tam bývá napsáno, jak postupovat v případě zapomenutí, či jakou dobu působí jedna pilulka - já mám půlročního klučinu a stále kojím, tekže užívám HA, která se taktéž nevynechává a doba působení „ochrany“ začala až po týdenním užívání a jedna tabletka chrání myslím 12 h (nevím to přesně).
Tak zkus mrknout a nebo abys měla jistotu, zavolej své Dr., ta ti to řekne určitě nejlíp.
Krásnou dovču,
 market

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 26.06.06 15:58

Pokud si dobře pamatuji, tak po takovém zapomenutí se doporučuje asi týden zařadit navíc k antikoncepci kondom. Pak by se to mělo zase srovnat.
Ahoj, Markéta

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 26.06.06 17:10

Marki, jakákoliv další ochrana se počítá:) Nicméně nikdy jsem nic nepoužila…

G

 
Uživatel je onlinemagratka
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 26.06.06 18:56

Já když brala jednofázovou antikoncepci, tak jsem ji taky nebrala podle hodinek. Brala jsem pilulku vždy po ránu a někdy se mi stalo, že jsem odešla do práce a zapomněla jsem si ji vzít a nikdy jsem neotěhotněla. Jakmile jsem vy:,–(ila, tak jsem otěhotněla v prvním cyklu. Z 12 hodin rozdílu jsem se nevzrušovala.

Magrátka

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 26.06.06 20:07

Ahoj,

pokud jsem dobře pochopila, tak bereš antikoncepci už dlouho a teď jen přejdeš na jednofázovou. Pokud je to tak, tak by se nic stát určitě nemělo. Větší riziko by bylo, kdybys před začátkem použití této antikoncepce nebrala žádnou antikoncepci. Tam by riziko otěhotnění bylo asi větší..

Já jinak taky beru jen jednofázovou a můžu říct, že za ty roky, co jsem ji brala (před těhu) jsem zapomněla hodněkrát a nikdy jsem neotěhotněla ani když jsem nepoužívala jinou antikoncepci. Myslím, že ta šance je opravdu malá.. Vůbec bych si z toho na tvém místě nedělala starosti, normálně dobrala obě platíčka..

Hlavně klid a pěknou dovolenou! :-)
Zuzka od květňátek 2005

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama