Dočkáme se i my?

Snažení

Netušíme, proč zrovna my, i když vím, že tohle si říká spousta párů, které se o vytoužené miminko snaží už dlouhou dobu. Já doufám, že se jednou štěstí obrátí i k nám a my, všechny snažilky, se dočkáme vytouženého miminka, a věřím, že už nám ke spokojenosti nebude nic chybět, když budeme mít v bříšku a potom v náručí vytouženého prcka.

Začnu tím, že svého přítele opravdu miluji za to všechno, s čím si se mnou musel projít a čím si ještě asi budeme muset kvůli miminku projít. Začali jsme spolu chodit cca od mých 17 let jemu, on je o tři starší a jsme spolu osm let a zhruba před třemi roky jsme se rozhodli, že bychom si přáli rodinu. Máme domeček, pejska a kočku, ale pořád ne a ne to miminko. Zhruba po roce a čtvrt snažení jsme se dohodli, že by bylo na místě navštívit CAR, kam jsem nás objednala k velmi milé doktorce. Nejdříve to vypadalo, že všechno bude v naprostém pořádku a bude v tom hrát roli pouze psychika, hormonální testy vyšly dobře, ovulace probíhala, přítelův spermiogram byl výborný, ale pak přišel na řadu 4D ultrazvuk, kde zjistili zakloněnou dělohu (což by neměl být problém), horší bylo, že jsem měla cystu o velikosti 6×4 cm čokoládového tvaru. Ještě ten den, kdy mi to bylo zjištěno, jsem od p. doktorky dostala doporučení k laparoskopické operaci, která proběhla v dubnu 2011 a cysta byla úspěšně odstraněna, ale byla zjištěná endometrióza, ložisko o 2 centimetrech, vejcovody naštěstí průchozí.

Po této operaci mi bylo doporučeno zkusit nejdříve inseminaci. Podstoupili jsme dvě inseminace, ale bohužel bez úspěchu. Doktorka tedy navrhovala 1 IVF, stimulace probíhala bez problémů, měli jsme cca 10 vajíček, všechny byly oplodněny, ale jen jedno, které mi bylo dáno, bylo dost kvalitní, ale neuchytilo se. Bohužel jsme neměli žádné mrazáčky, tak nám doktorka doporučila cca 3–4 měsíce na pročištění těla s tím, že půjdeme na genetické vyšetření a potom se vrhneme na další IVF. Bohužel genetické vyšetření ukázalo, že oba dva trpíme Leidenskou mutací v heterozygotním stavu a v tom viděla doktorka problém. Imunologie byla v pořádku.

Tři měsíce utekly jako voda a my se vrhli na další stimulaci, opět vše probíhalo dobře, folikuly rostly, vše vypadalo pěkně. Musela jsem si píchat injekce na ředění krve kvůli leidenu, ale tohle mi naštěstí nikdy problémy nedělalo. Odsáto bylo 16 vajíček + odsáli trochu té endometriózy, kvalitních jich bylo 11 a všechny oplodněny, byla prodloužená kultivace, kde byla 2 embrya vhodná k transferu, opět žádný mrazáček. Hrozně jsem se těšila, protože teď už jsem opravdu doufala a modlila se, aby to vyšlo, to zklamání, které následovalo poté, bylo hrozné. 3 dny jsem probrečela a chtěla se už na všechno vykašlat, nebýt přítele, který mě dokáže podržet a vlít opět do žil život a sílu dál bojovat. Doktorka taky nechápala, proč to nejde, ale snažila se nám opět vyjít co nejvíce vstříc a doporučila zajet do Plzně na pořádné imunologické vyšetření a dále mi dala doporučení k p. Babičkové, která se zabývá metodou Ludmily Mojžíšové (je od p. L. Mojžíšové přímo vyučena).

Doktorka mě upozornila, že paní Babičková je rázná žena a ne každý si s ní sedne, ale já měla to štěstí, že ke mně je příjemná. Na první konzultaci jsem byla taková nesvá, protože jsem se musela svlékat do spodního prádla a dělat různé postoje, aby viděla moji stavbu těla. Zjistila, že mám hnutou pánev a ještě dost nedostatků a že to může být 30–50 % proč nemůžu otěhotnět. Doporučila kompletní mobilizaci a poté cvičení. Mám strach a zároveň se strašně těším. Bojím se zase na něco upnout, abych pak nebyla opět zklamaná, ale přítel říká, že tentokrát už to opravdu vyjde a my se miminka dočkáme.
Je opravdu dost těžké věřit v to, když už nás potkalo takových zklamání, ale jak říká přítel: „dokud dýchám, doufám“ a já budu taky doufat a věřit v šťastný konec. Přeji všem snažilkám hodně síly do dalšího boje. Sice prohráváme bitvu, ale tu válku nakonec vyhrajeme!

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 04.09.12 08:54

:roll: taky mám leidena
Určitě se vám to vytoužené miminko zadaří :hug:

 
Mishha  04.09.12 08:55

Držím ti pěstičky, aby vám to co nejdříve vyšlo :hug:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 04.09.12 08:57

Cesta vskutku trnitá za vytouženým cílem…
Však se dočkáte - věř tomu :palec:

Přeji mnoho štěstí a pozitivní mysl :kytka:

 
zlatý retrívr
Kecalka 234 příspěvků 04.09.12 10:40

Taky jsem snažilka. Určitě se nám to někdy povede!! Hodně štěstí! :kytka:

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 04.09.12 12:11

Držím moc moc palečky, aby už miminko přišlo, je to pro tebe strašně dlouhá doba, ale určitě to zvládnete a budete pak šťastní!!! držím moc palečky!

 
Janísek30
Stálice 96 příspěvků 04.09.12 13:39

Drzim palecky, aby se to co nejdrive podarilo :kytka:

 
ilyz
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 04.09.12 14:59

Ahojky, to cvičení je super věc. Taky jsem byla na srovnání u paní kterou učila přímo pí. Mojžíšová a hrozně mi to pomohlo. Zjistila, že mám dozadu natočenou dělohu a „zkroucené“ pánevní dno. Vše srovnala a od té doby mám klid :-)) a ještě jsem odcházela s poučením, že si máme dávat pozor, že teď bych mohla velmi snadno otěhotnět :-)… Takže za mě tuto metodu určitě doporučuji :-)) a mooooooc ti držím palečky, vyjde to!!! :-)))

 
Verun83
Kelišová 5708 příspěvků 67 inzerátů 04.09.12 15:53

Škoda, že jsi mojžíšovku nezkusila před umělým. zřejmě by sis ušetřila spousta nervů. protože pokud máš hnutou pánev, je celkem jasné, proč se doteď nepovedlo… máš tam vazy napnuté víc než je dobrý a vajíčko se prostě nemůže zavrtat… řečeno velmi zjednodušeně.
taky jsem prošla kompletní mobilizací a chodila na ně 9 měsíců. a cvičila poctivě mojžíšovku.
takže držím palce a určitě se zadaří :kytka:

 
nelka123
Kecalka 169 příspěvků 04.09.12 15:53

Díky za povzbuzení:) tohle mi taky dává opravdu moc naděje:) díky:) díky:) Není to deníček spíš takové vyzpovídání toho co mě hodně trápí:(

 
Verun83
Kelišová 5708 příspěvků 67 inzerátů 04.09.12 15:55

@nelka123 a jestli ještě můžu doporučit, spoj to i s nějakou detoxikací těla… tělu se uleví a jde pak taky vše líp

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 04.09.12 18:41

Moc vám držím pěsti :kytka:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 04.09.12 18:52

Taky sem cvičila mojžíšovou a povedlo se, držím pěsti :hug:

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 04.09.12 22:02

Jako by jsi psala podobně o mě-nás s partnerem, taky jsme spolu od mých 17ti, spolu 8 let, mimčo nám nešlo dva a půl roku,2×iui, jedna laparka, oba ok, je to dva roky co jsem šla zkusit Mojžíšovku, než začneme uvažovat o ivf, měla jsem bloklou pánev, narovnala mě, cvičila jsem a ten samí cyklus jsem i otěhu, ač se to nemá hned, mě to řekla pozdě, bylo už zaděláno :D Teď chceme druhé a myslím, že na Mojžíškovku budu muset zase, ale nevadí, je to příjemný relax. Přeji, aby Vám to vyšlo a vy třeba tento měsíc počali miminko a třeba se vám podaří také mít květňátko jako máme my jen s rokem narození 2013 :palec: :kytka:

 
Berenika24
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 04.09.12 22:17

Ahoj tvůj deníček se mi moc líbil, vidím v něm i náš příběh, tedka cvičím také cviky podle Ludmily Mojžíšové a musím říct, že jsem nadšena a čekáme v brzké zadaření a úsměv na tváři :palec: Držím ti moc palce a NIKDY SE NEVZDÁVEJ :hug:

 
nelka123
Kecalka 169 příspěvků 05.09.12 04:32

Ne nevzdám to:)i když neříkám, že nebyly chvíle, kdy už jsem toho všeho měla opravdu dost a chtěla to vzát, ale ta touha po mimču je hodně mocná, ale doufám, že nám ta metoda pomůže. Když čtu tady ty komentáře, že i Vám pomohla, tak věřím, že i nám se zadaří :) Paní Bbabičková mě hned upozornila, že v průběhu 2 měsícu bych neměla otěhotnět po té mobilizaci, že se potřebuje zpevnit panevní dno atd, že kdybych náhodou otěhotněla, že to muze skonšit potratem. Já si radsi počkám ty dva měsice. Vydrželi jsme to tri roky a kdyby to vyšlo, tak ty dva měsíce je jeako nic:)
Moc díky| :hug:
Verun 83 jo možná kdybych tu mojžíšovku začala už před tím um. opl., tak jak říkáš, třeba bych si ušetřila ty nervy a třeba by se zadařila i bez toho:)

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 05.09.12 19:41

Dočkáte, musíte..protože budete báječní rodiče :*
Víš, já si taky x krát říkala, že podle čeho se naděluje..prč ty co to nechtějí, je jim dopřáno bez problému a oni se o ten zázrak nestarají a proč ty co chtějí a dají tomu i modré z nebe, tak těm to nejde a mají samé problémy… skutečně nevím v čem je ta nespravedlnost. My jsme se snažili skoro dva roky. Už nějakou dobu neřešíme vůbec nic, nastoupila jsem do nové práce a prostě jsme věděli, že jednou půjdeme na umělé. A já jsem najednou zjistila, že jsem těhotná. Je to k neuvěření. Možná si má každý projít nějakou cestou a pak bude odměněn, fakt nevím. Jen ti chci tímto dát naději, že zázraky se dějou a přijdou. A vy se toho zázraku dočkáte ať už tak nebo tak. K nám ten zázrak vlastně přišel když jsme se nesnažili, možná je fakt ta hlava motor všeho a to přitom nesnáším když by mi někdo řekl, abych na to nemyslela… Hoď se do pohody, hezky cvič a já pevně doufam a věřím tomu, že se vám to povede. Ještě by jsi mohla zkusit reponaci pánve, jedná se o speciální masáž a o tom si více přečti na netu, mnoho žen zkusilo a otěhotnělo. Já to také zkoušela a nic, ale protože tam byl problém u manžela. Já jsem taky dřív byla posedlá tím vyzkoušet co jde…možná to byla taky chyba. Člověk se pak neupíná na nic jiného a žije od MS do MS..dost hrozné. Po vlastní zkušenosti doporučuji zvolnit.

 
nelka123
Kecalka 169 příspěvků 05.09.12 20:03

To máš pravdu s tou MS jak to člověk pořád sleduje. Budu cvičit a uvidíme:) snad se zadaří:) ale moc děkuji za tu zprávu:) :hug: :hug:

 
katerina.kaca26
Povídálka 29 příspěvků 05.09.12 21:14

Ahoj, jako kdybych cetla o nas, akorat s tim rozdilem ze teprve pujdem poprve do caru a manzel ma hranicni normospermiogram. drzim palce! je pravda ze jsme tomu davali volny prubeh..zacinam cvicit mojzisovou..preju brzy //

Příspěvek upraven 05.09.12 v 21:42

 
zabulkaM
Nováček 9 příspěvků 05.09.12 21:25

Ahoj, držím moc palce. Ráda bych tě povzbudila mým příběhem - otěhotnět nám nešlo 2 roky, následoval CAR, 4× IUI, 1× IVF (pro mě strašný zážitek), pak jsem začala cvičit Mojžíšovou - rehabilitační mi řekla, že trvá cca půl roku, než se tělo srovná, a ejhle po půl roce jsem přirozeně otěhotněla. Následoval sice SP, ale když jsem se dala trochu do kupy, začala jsem cvičit znova a hned druhý cyklus jsem otěhotněla a už úspěšně donosila. Píchala jsem si celé těhu injekce na ředění krve, ale to byl jen detail. TAkže, chce to cvičit pravidelně a nevzdávat se. Moc držím pěstičky a určitě se dočkáte :*

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16904 příspěvků 06.09.12 21:40

Držím palečky! Někdy to není jednoduchě, ale důležité je nikdy nestratit naději :palec: Ať ti mojžíšová pomůže a mobilizace se bát nemusíš, je to sice nepříjemný, ale jsou horší věci :palec: Taky jsem jí cvičila, přesto bez úspěchu. Přeji hodně štěstí a síly :hug:

 
andys5  11.09.12 08:43

Čau holky mám dotaz…Nemáte někdo kontakt kde se Mojžíška cvičí ( tím myslím ráda bych na cvičení někam tř. každý den docházela)doma se k tomu sama nedokopu???

 
nelka123
Kecalka 169 příspěvků 12.09.12 09:55

Tak to nemám:(já budu cvičit doma, když něěco chci tak si za tím pujdu i když vím, že se mi taky nebude chtit každý den cvičit, ale co bych neudělala pro mimčo:)

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 12.09.12 11:08

Držím pěstí aby vám to co nejdříve vyšlo a dočkali se toho vytouženého uzlíčka štěstí toto je pro nelku123 omylem jsem klikla na reagovat

Příspěvek upraven 12.09.12 v 11:10

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 12.09.12 11:09

Omlouvám se mělo to být pro nelku123 omylem jsem klikla na reágovat

 
nelka123
Kecalka 169 příspěvků 12.09.12 11:33

Děkuji:) :hug: doufáme, že se taky už dočkáme:)

 
Zagi
Kecalka 211 příspěvků 24.09.12 19:19

Nelka123 ahoj, chtěla jsem se zeptat na tu Babičkovou? je to tato? nelka123 http://www.iscare.cz/…terapie.html děkuji

 
nelka123
Kecalka 169 příspěvků 25.09.12 19:58

Ano to je přesně ona:)

 
Ivíííí
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 30.09.12 19:26

Klobouk dolů nad tím, že jste se ještě nevzdali já bych na to asi neměla ikdyž clovek nikdy neví..taky jsem začínající snažilka a už dopředu mám přesně tady z toho obavy..jak dlouho budeme čekat, jestli se dočkáme atd..každopádně přeji moc štěstí a brzo dvě čárky na testíku ;)

 
nelka123
Kecalka 169 příspěvků 01.10.12 19:09

To víš, že někdy už jsem to opravdu chtěla vzdát, ale mám přitele, který mi pořád dává tu naději a věři v to jeho bych neměnila za nic na světe:) taky věřím, ale někdy je to dost těžký kor když už máš tolik za sebou, ale ta smula se nekdy musi unavit :) Držím pesti at se Vám brzo zadaří:) snad se dočkáme dřive nez my..

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama