Drogy v rodině

O životě
  • Anonymní
  • 19.05.16

Upřímně? Nikdy jsem nemyslela, že zrovna já budu psát deníček o něčem takovém. :/ Samotnou mě mrzí, kam až jsme to dopracovali, mrzí mě, z jaké rodiny pocházím a zároveň mě mrzí, jaká jsem, neboť si za to do jisté míry mohu asi sama...

Naše rodina byla do mých cca 12 let zcela normální. No, normální. Záleží, co se vám zdá, že normální je. U nás byly zcela normální hádky, které byly na denním pořádku. Nějaká ta šikana ve škole.

V asi 8. třídě mezi dětmi byly oblíbené ty, které chlastaly, kouřily, opisovaly, podváděly, nadávaly učitelům, což jsem já nebyla. Byla jsem šprt a asi také oblíbená u učitelů.

Pocházím z 5 dětí. Když můj otec, dodnes nechápu zcela proč, podal výpověď v dobré práci, kde měl stálý příjem, šlo s celou rodinu vše z kopce… Otec začal pít. Stal se z něj regulérní alkoholik. Peněz nebylo nazbyt, a tak bylo jasné, že se zadlužil i tam, kde to snad není možné.

Můj brácha hulil, jak se jen dalo. O chlastání ani nemluvím, ale to hulení bylo asi pro něj důležitější. Když se před 7 lety „spustil“ s jednou také takovou podobnou osobou opačného pohlaví, zrodilo se dítě. Dítě, které vlastní matka ihned po porodu nechala v porodnici, šla na hutníka a naší mamce pouze napsala, že již porodila a pokud mamka chce, může si ho odnést domů, že ona ho nechce…

Tak se také stalo. Ten drobeček za nic nemohl, nemohli jsme ho tam nechat jen proto, že je jeho matka dutá a otec je vyhulený. Z krásného malého se stal chytrý citlivý klučina, který teď nijak nestrádá. Lásku má mé mamky a nás tet. :) I když bratr bydlí stále pod jednou střechou v jednom bytě, moc se neangažuje ve výchově. Pokud to tedy neznamená, že ho sem tam seřve…

Moje sestry jsou relativně normálnější.. Žádná nežila asi a některá ještě nežije život, jaký by přímo chtěla. Ale jaké si to člověk udělá, takové to má.

Můj princ si mě našel, když jsem chodila v 15 letech na brigádu uklízet do jedné velké firmy na auta. Nevadilo mu, že nemám nic, sotva bydlím a já byla ráda, že se mu líbím taková, jaká jsem. A uznejme si, dnes je raritou, že chlap nemyslí hned po seznámení pouze na sex. On nemyslel, počkal…

Dost jsme se stěhovali, i 4× za rok. Taťka neměl na nájem a tak šup s námi jinam… Chlap se o mě začal starat, vzal mě bydlet ke své mamce do bytu, kde jsme byli dva v pokojíku 3×3 metry.

Ale bylo to tam zcela o něčem jiném. Nebylo to tak o nervy jako „doma“… Nyní jsme spolu už 8 let. Není ale doby, kdy bych nepřemýšlela, jestli jsem něco neměla udělat jinak. Třeba nemít s ním dítě, nebydlet s ním a hlavně, nemít ho ráda, nemilovat… Ale někdy se těžko předpokládá, co se v budoucnu s daným člověkem stane.

Před dvěma lety jsem poprvé zjistila, že bral drogy. Ne marihuanu, ale asi pervitin. Vlastně jsem to ani nepoznala já, ale všichni okolo. Já byla asi na tyto věci slepá. Ani na mém otci jsem nepoznala, když byl opilý. Bral drogy.

„A co teď? Co s ním? Jaká bude nejlepší cesta?!“

Honilo se mi v hlavě mnoho otázek. Jedna z nich byla, zda byl na tom tak, i když jsme počali.

Člověk si myslí, že když chlapovi táhne na 30 a je tak chytrý, že mu říkají všichni „mladší bratr Chucka Norise“, tak se nám to přece nemůže stát. Přece není tak blbý!
Dnes říkám, že je chytrý, až je blbý.

Začal brát, když jsem ho „prý“ já přivedla k tomu, že nemá peníze (má asi 35 tisíc plat, platí byt asi jako každý chlap v rodině a spravuje auto a vše kolem něj, taky je jeho). Ze zbytku peněz, které mu zůstanou, platí cigára, pivo, dost se rozpil a spoustu blbostí, které nejsou zapotřebí.

No co vám budu říkat. Doma hádky… Před rokem cca, mi řekl, že už nebere. Že přestal a snaží se přestat. Nikomu nepřeju zažít, když má chlap absťák. Troufám si říct, že to ustál. Jsem dost po mamce. Ta by pomohla komukoliv, i cizímu. Byla a jsem blbá.

Netroufala jsem si ho opustit, když byl na tom tak špatně a všichni se k němu tak otočili zády. Aby taky ne, když se ke všem choval, jako že mu nejsou dost dobří. I ke mně. Když se nyní začal chovat jako před rokem, všimla jsem si, že problém je zpět. Neustálé změny nálad, najednou vydržel spát celý víkend v „kuse“, vrátila se mu chuť k jídlu, vrátily se nadávky, jak si půjde zpřetrhat žíly, skočit z okna, pověsit se, apod.

Říkám si. „To se umí ke mně chovat slušně, pěkně a s úctou, jen když je v "limbu?!“

Je to smutné! Ale co teď s tím?! Jsem neustále tak blbá, že mu dávám příležitost se změnit! Není to omluva, to ne, ale je to něco, co nedokážu přejít. Dávám neustále příležitosti. Také mě sem tam hlodá, zda se měl opravdu lépe, než mě poznal. Zda za to opravdu nemůžu já.

Čekáme další dítě. A já bohužel proto, že jsem zjistila, že očividně chlap není schopný se postarat a ustát normální běžné problémy, si neumím představit přivést na svět dalšího potomka. Bohužel v tomto případě selhal kondom. Nebylo to plánované.

I když se na něj těším, musím si položit další otázku, zda bude zdravé. O jedno dítě, které mělo vrozenou vývojovou vadu jsme přišli a troufám si říci, že mohly být příčinou právě tyto drogy. Bylo to totiž v době, kde je údajně bral.

Už nevím, co s životem. Nechci ho nechat v nejhorším, ale pokud se neponaučí, co bude dál?

Je to zmatené. Vím. Taky vím, že jdu s kůží na trh, protože se zde budou objevovat komentáře: „Ty jsi tak blbá, můžeš si za to sama, proč s ním si, proč neodejdeš?!“

Ale opravdu kdo nezažije, nepochopí. Sama jsem říkala a dosud tvrdím, že kdyby mi jednu natáhl, okamžitě se sbalím, sbalím malého a jdeme. Ale… Není to vůbec jednoduché rozhodnutí, jednoduchý krok. Ani jsem si nepřišla pro radu, protože si myslím, že pochopení nepřijde. Dost se zde dívám na diskuze pod různými deníčky a musím říct, že některým opravdu chybí empatie a porozumění…

Co dodat. Děkuju těm, kteří měli trpělivost a dočetli a nedělají ukvapení závěry. Těm, kteří tolika pochopení mít nebudou, bych nepřála, aby se jim stalo něco podobné a byli z „těsta“ jako já… Pokud se to bude vyvíjet do jakéhokoli směru a bude zájem, dám vědět.

Hodnotilo 27 lidí. Score 2.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
majdalenka20
Kecalka 396 příspěvků 19.05.16 00:30
:roll: :pocitac:
 
kattulda001
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 19.05.16 01:00
:nevim:
 
Alternativa
Kecalka 235 příspěvků 19.05.16 01:15

Radu zda zůstat, či odejít nemám. Nevím v jaké si finanční situaci, zda máš, kam jít atd. Rozhodně pokud nebude chtít přestat sám, nic nezmůžeš. Miminko bych si rozhodně nechala, ale ať už se rozhodneš jakkoliv držím ti palce, ať se vše zlepší. :kytka:

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30553 příspěvků 19.05.16 01:24

Dost blbá situace. každopádně přeju hodně štěstí, a hlavně zdravý miminko :hug:

 
lear
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 19.05.16 03:08

To jsou zase kecy a zvasty. :pocitac: :pocitac: jaka ty jsi strasna obet osudu.

Hele, mila zlata, „Ale opravdu kdo nezažije, nepochopí.“

Takze ti reknu jednu vec: zazila, leccos z toho, co pises, teda krome toho, ze bych si s fetakem delala deti, ale ne, ze bychom o tom nemluvili, neb zamilovana jsem do nej byla silene. Slepa, hlucha, mimo. Pervitin, trava, LSD… fetak, nic vic, nic min.

Neustale jsem zila v iluzi, ze je mezi nami magicke pouto, a ze moje laska ho spasi a zachrani.

Az po silenem propadu na me strane jsem dokazala videt, ze ten vztah jeho nezachranuje, ale me likviduje.

Vycetla jsem mu po poslednim podrazu uplne vsechno, co ve mne bylo, vybouchla jsem jak sopka, sbalila se, smazala cislo, zablokovala mejl a nikdy jsem se neohledla zpatky. NEJLEPSI, CO JSEM PRO OBA MOHLA UDELAT. Zvedla jsem se ze dna a za par let zila tisickrat lepe, nez kdy s nim.

A neknourej, jak to nejde, jde, jen musis mit odahu chtit v zivote pro sebe to lepsi.

 
terka33pol
Kecalka 241 příspěvků 19.05.16 05:47

Musí chtít sám, jinak ani láska ani cokoliv jiného nepomůže.

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18907 příspěvků 19.05.16 06:25

Jaký si to uděláš, takový to máš… takže budeš nejspíš takhle spokojená a šťastná :roll: Nezapomeň si s ním udělat ještě pár dětí a stále slepě čekat, že se změní. Tvých dětí je mi líto, takové rodiče jako jste vy dva bych fakt nechtěla.
Už jsi tu minimálně druhá, která tvrdí, že jde s kůží na trh, vzhledem k tomu, že jsi to poslala jako anonym, tak je tato poznámka dost mylná.

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 19.05.16 06:27

:roll: jako hrůza, tohle bych nedala a šla pryč. Ale držím palce at se rozhodneš jakkoli a hlavně at se narodí zdravý miminko.

 
Marie432875
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 19.05.16 06:52

No…zamyslela ses někdy nad tim, kdybyste žili bez problémového tatínka alkoholika, jen s milující mámou, nebylo by vám lépe?
Co ted tve dite (snad časem deti) - je jim lépe s fetakem (vidí fakt super vzor…) a nešťastnou mámou? Nebylo by jim lépe jen s tebou, treba pro začátek v azylovem domě? (Krajní řešení, neznám tvoji finanční situaci).
Z tvého deníčku plyne hodne smutné ho, ale nejhorší je ze se hodne litujes, říkáš,,ja jsem taková" a v podstatě nam říkáš ze jsi se situaci smířena ze to proste jiné nebude. No pokud nic nezměnis, nebude. Kdyz ne kvůli sobě, udělej to kvůli dětem. Ty si nezaslouží vyrůstat s fetakem.
Vyhledej pomoc, místo psaní deníku sedni na net a najdi psychologa, poradce pro maminky v nouzi, krizové centrum…co ti bude vyhovovat. Ale seber se a udělej to. Pro sve deti.
Neni nic horšího kdyz někdo ubližuje dětem, snad jen kdyz jim dobrovolně nechá ubližovat…

 
Avlin
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 19.05.16 07:34

Nebudu radit, nebudu odsuzovat držím ti palce at je miminko zdravé a ty v životě šťastná at už to dopadne jak chce. :kytka:

 
terinka4444
Hvězda diskuse 57483 příspěvků 19.05.16 07:41

Já se tě snažím pochopit, opravdu snažím. Ale prostě to nedokážu. Nechápu, jak ženská v dnešním svobodném světě dobrovolně setrvává v pozici onuce nějakého feťáka. A ještě v tom nechává dítě/děti. Já to prostě nechápu, promiň.

 
kkáča
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 19.05.16 07:42

Najdi si jiného chlapa! A tohohle opusť!

 
Petrusska007
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 19.05.16 07:45

Pokud napíšeš toto: „Taky vím, že jdu s kůží na trh, protože se zde budou objevovat komentáře: „Ty jsi tak blbá, můžeš si za to sama, proč s ním si, proč neodejdeš?!“, pak sama vnitřně cítíš, že něco není správně a dopředu ty "správné“ komentáře odsuzuješ, aby jsi omluvila svou situaci a mohla v ní setrvat.

V téhle situaci s přítelem musíš odejít, kvůli dětem. Pokud na to nejsi dost zralá (a nejspíše nejsi), připrav se na to, že ti tady nikdo nic jiného neřekne. JINÉ ŘEŠENÍ TOTIŽ NENÍ.

Až se postavíš na vlastní nohy a tvůj přítel bude čistý (což bude jeho největší důkaz, že si vás zaslouží), můžeš mu klidně dát další šanci - ale do té doby s ním nebydlet, nežít. On vám musí teprve dokázat, že je schopen plnohodnotně žít bez berliček (drog, alkoholu). Pokud to nedokáže, pak si alespoň můžeš s klidem říci, že tě i s dětmi nestáhl sebou.

 
Anonymní  19.05.16 07:46

@lear děkuji i za tvůj komentář samozřejmě to mohlo vyznít dost jednoduše, ale my už jedno dítě spolu máme. Já finanční prostředky žádné, moje rodina na tom není nijak lépe s penězi a tak celkově…Hlavně se lecos dalo do pochodu ;) Uběhly cca3 dny od sepsání a vydání. Byli jsme u doktora, dostali jsme žádanku. Šel samozřejmě se mnou, nebo já s ním ;) Chce pro to něco dělat, ale samozřejmě se bojí.. Dostali jsme „žádanku“ na psychologa a jen čekáme na termín :)

 
Janča209
Závislačka 2627 příspěvků 19.05.16 07:48

Já tě odsuzovat nebudu. Chápu, že tato rozhodnutí nejsou jednoduchá a né všichni mají hned sílu sbalit dítě a jít neznámo kam a třeba s málo pěnězi. Držím ti palce a doufám, že jednou budeš mít sílu odejít a zařídit svým dětem i sobě lepší život. ;)

 
Cuddy
Extra třída :D 13097 příspěvků 19.05.16 07:49

Nehledej jineho muze, nauc se byt nejprve sama se sebou. Jinak pujdes z naruce do naruce podobnym typonum. Zakladni vec. Mas dokoncenou alespon maturitu? Pracovala jsi nekdy? Kde se vidis za 5-10 let (nemyslim tim, vedle koho). Nelituj se, zacni na sobe pracovat. Bratr a otec asi za mnoho nestoji, ale co mamka, ktera vas zivila a ochranovala? Jsi schopna poskytnout svym detem to same?

Příspěvek upraven 19.05.16 v 07:50

 
Lenka 80  19.05.16 07:52

Co dodat.od nas si stejne poradit nenechas takze hodne stesti do zivota.

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 19.05.16 08:03

Máš to těžké už od dětství. Já si myslím, že děti, které v takovém něčem vyrůstají, alkoholismu, hádky, nezodpovědnost bratra s dítětem mají tem radar na opatrnost s výběrem partnera vypnutý. Oni žádné indicie, že je něco špatně nepoznají. Od 15 jseš závislá na partnerovi. To, že čekáš další dítě je tvá nezodpovědnost. Nespoléhám na nějaký kondom, ale beru HA, aby pravděpodobnost byla co nejmenší. Nevěřím ti ani tem kondom. Prostě ty nic neděláš, aby bylo líp. Místo, aby sis vyhlídla kam se máš odstěhovat, najít práci, umět se uživit sama, naříkáš, čekáš další dítě a hlavně chceš abychom byli empatičtí. Holka to je na ránu! Zatahuješ své děti do toho samého, co jsi měla ty. :zed:

 
Anonymní  19.05.16 08:13

@Cuddy no, mám maturitu. Pracovala jsem ;) jak říkám. Šli jsme s chlapem k Mudr. máme žádanku na odbornou pomoc a teď už jen čekáme na termín :) Myslím si, že to může vyjít.

 
Cuddy
Extra třída :D 13097 příspěvků 19.05.16 08:21

„no, mám maturitu. Pracovala jsem ;) jak říkám. Šli jsme s chlapem k Mudr. máme žádanku na odbornou pomoc a teď už jen čekáme na termín :) Myslím si, že to může vyjít.“
Muze to vyjit, ma cenu se zasnazit. Ale opravdu se zamysli a dej pozor, aby tve deti nevyrustaly v tom, v cem ty. Za to jsi totiz ty plne zodpovedna bez ohledu na to, cim jsi si prosla a v cem jsi vyrustala.

 
Leeeňuleee
Povídálka 28 příspěvků 19.05.16 08:22

Zažila jsem to samý. Uplne te chapu. Byli jsme spoli 3 mesice, kdyz jsem zjistila ze si picha. Mela jsem ho rovnou kopnout do zadku.ale milovala jsem ho. Chtela jsem mu pomoct. Po roce jsem jeho naladicky a prehnany vybuchy vzteku nevydrzela a po roce se odstehovala. Vratila jsem se k mamine a zjistila ze jsem ve 4.mesici. Taky selhal kondom. Antikoncepci diky problemum se zilami brat nemuzu. Bohuzel.
Tak jsem se k nemu vratila. krava jsem si myslela ze se zmeni. nastehovali jsme se v srpnu do pronajateho baracku. Ja tehotenstvi a sestinedeli hrozny. Vecne nespal a furt na me rval. Dokonce rval at mala zavre hubu atd.ale ma byla malinka. Nevenovala jsem mu pozornost a uplne ho vypoustela jen abych byla v klidu pro malou. Kdyz nefetoval, prisel z prace, nazral se a spinavej padl do perin kde s nama spala mala. Hrozny. Je to tyden, co jsem sebrala nasi peti mesicni dcerku a odstehovala se k rodicum.
Ted jsem mu z matersky doplatila pul najmu abych mela klid a dal mi vbc moje veci. Je mu uplne jedno ze mam na mesic tisicovku. Ale hlavne ze ma na fet. Vycita mi, ze jsem maly sebrala tatu. Nechapu jak se takhle muze nazyvat. Nepohlidal ji ani abych se najedla. A kdyz uz jsem se sla koupat, strcil ji do houpadla a nechal ji tam plakat. No a ted chce malou pujcovat. Prdlacky. Je mi z toho zle a hrozne lituju ze jsem si myslela ze to bude lepsi. Samozrejme me ted pomlouva ze jsem nevdecna, ze pro nas delal maximum. jasne. delal kolem baraku a staral se..ale jen kdyz byl v rausi. A to taky neni vsechno. Pro nadavky typu pico, stetko, svine…nesel daleko. Seber deti a odejdi.mala je ted tak v klidu.od te doby ani jednou nezabrecela. Uz kvuli tem drobeckum..jsem mlada maminka.je mi 23.ale furt jsme ty mamy. musime si mláďata chranit a dat jim pocit jistoty, bezpeci. Kdyby neco. klidne mi napis do zpravy.rada te vyslechnu. Neplakej a udelej krok ku stesti :srdce:

 
ivulebobule
Kecalka 248 příspěvků 19.05.16 08:23

Taky jsem byla ve vztahu, kde si chlap jel na LSD aniz bych o tom vedela, zacalo mi to dochazet, az kdyz zacal byt paranoidni a agresivni. Jelikoz jsme nemeli deti, tak jsem ho po jednom agresivnim vystupu okamzite vystehovala a uz nikdy vice!!!Vim, ze kdybych tenkrat deti mela, tak bych se nim tak rychle nevyporadala, takze ti tu situaci nezavidim a preju ti, at najdes v zivote stesti a zajistis svym detem lepsi domov, nez jsi mela ty sama, prece nechces, aby jednou pribeh tvych deti zacinal slovy:„nemely jsme idealni detstvi, tatinek byl fetak a maminka nestastna…“ :,( Drzim pesti!

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 19.05.16 08:23

Pamatuj si, že feták zůstane vždy fetákem! Už dokonce života se budeš bát a třást se, aby do toho zase nespadl! Já bych Tě i chápala, kdybys neměla dítě. Takhle Tě nechápu, tomu tvorečkovi totiž připravuješ stejné dětství jako jsi měla Ty. Nechápu, jak to můžeš dopustit.

 
Leeeňuleee
Povídálka 28 příspěvků 19.05.16 08:24

Promin. Ale nevyjde to. Zadna pomoc. Vzdycky bude mit nasledky fetu v sobe..prehnany vybuchy, atd.. :zed:

 
kikouš88
Ukecaná baba ;) 1721 příspěvků 19.05.16 08:25

Zazila jsem neci podobneho. Manzelovi jsem na to prisla kdyz byly dceri pouhe dva mesice. pulrok byl klid a pak znovu. Stavy to byly silene, lezla jsem doma po ctyrech z nervu jak jsem se bala aby nam neco neudelal. Nejlepsi bylo odejit a nechat ho v tom. Ja se o nej vubec nestarala, museli jeho rodice vse s nim podstoupit jelikoz ja sama chodila k psychologovi. Sahl si na dno, ale musel pohopit, ze ztrati vsechno. Ted je situace jina, dochazi na ambulantni sezeni a cekame spolu druhe dite. Nejlepsi rozhodnuti u nas tenkrat bylo odejit a nechat ho v bahne..
Svuj pribeh pisiproto, ze nynejsi odchod neznamena odchod navzdy, jen si uvedom jak vlastne chces zit. Nas hodne podrzela rodina. Rozhodne to chce razantni rez. Drzim ti palce.

 
Leeeňuleee
Povídálka 28 příspěvků 19.05.16 08:29

@kikouš88
A stale spolu jste?

 
kikouš88
Ukecaná baba ;) 1721 příspěvků 19.05.16 08:33

@Leeeňuleee ano,je to dva roky co jsme se nastehovaly zpatky s dcerou

 
Anonymní  19.05.16 08:35

@Leeeňuleee také je mi 23 a děkuji za tvůj příběh. On mi zase pomáhá s malým. On ho má opravdu rád a hraje si s ním, pohlídá ho, když chci jít nakupit. Nedávno jsme byli na bazénu zkusit nový „zážitek“. Ze začátku taky moc nepomohl, ale co on s takovým maličkým, který chce jen prso a čistou plenku a mámu. Můj chlap to kouří. Aspoň tak mi to říkal, ani nevím, jak se to dá kouřit. No dneska mi psal z práce, že si promluvil s tím, co mu „to“ dával a prý už se k tomu nebude mít jak dostat teď. Tak jsem zvědavá. Ale tobě všechna čest, že jsi to tak dotáhla do „konce“ :kytka: :kytka:

On chlap vydělává dost, tak kolem 35tis. měs. Řekl mi, že to bral rok a bral to proto, že má těžkou práci a je ve stresu, protože se mu v životě nic nedaří atd no.. Nechce vidět i to dobré, co se nám podařilo, jako je malý např. ale chce vidět asi jen to zlé.. Přitom jsou na tom lidi hůře

 
Leeeňuleee
Povídálka 28 příspěvků 19.05.16 08:42

Tak s petimesicnim miminkem uz je zabava a stejne nic. Taky ji miluje. No ja ti preji aby to bylo lepsi. Asi to u vas neni zas takovy extrem. Byvaly bral deset let a uz se to na nem podepsalo. Takze u nas uz zadna sance nebyla. Tak se drz. Snad toho nebudes litovat. Ale uplne se vidim v tom co pises. I v tom, ze jsi ted nadsena jak se zlepsil. nebudu ti vnucovat nazor, ze jiny nebude. neznam ho

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 19.05.16 08:45

.

Příspěvek upraven 19.05.16 v 08:48

 
Leeeňuleee
Povídálka 28 příspěvků 19.05.16 09:02

@Andrea.Tom
Taky názor :D

 
Mexie
Závislačka 2878 příspěvků 19.05.16 09:10

Já sice nepochopím Tvé důvody a rozhodnutí, ale soudit Tě nebudu. Já jsem si zažila peklo s feťákem, ale ne z pohledu manželky či partnerky, ale z pohledu dítěte. Prakticky mi zničil část života a zničil i kousek mě. Noci plné strachu s nožem u postele a mobilem v ruce kdy budu muset volat policii. Ani nepočítám kolikrát u nás byla zásahovka a kolikrát mířil na moji mamku zbraní. Dodnes nechápu proč mu všechno trpěla a riskovala naše životy. Kdo tento teror nezažil tak nepochopí jak jsem se cítila a jak se dosnes cítím když si na toho grázla vzpomenu. U Vás to nebude asi tak horké jako to bylo u nás, jen jednej tak ať to neodnáší děti a ať jsou v bezpečí.
Držím Ti pěsti :hug:

 
renule121
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 19.05.16 09:19

@lear Zazila jsem to same co popisujes. Stejne pocity, naivita.. Akorat po mem odchodu to dopadlo tragicky :? Ale souhlasim se vsim, co pises.

At uz udelas autorko cokoliv, budes to mit tezke. Zivot s fetakem, snaha pomoct mu je beh na nekonecnou trat. Pokud se rozhodnes odejit a nemas zadne jistoty, bude to hodne tezky start, ale porad je tu velka sance, ze zajistis detem slusny zivot. Rozhodnuti je jen na tobe. Zda se mi, ze partner s tebou tezce manipuluje, ty vyhruzky atd., vim, je to sila, ale ty za nej zodpovedna nejsi!! Pokud se chce vylecit, musi to dokazat sam. Na tvem miste bych odesla. Sanci bych mu dala, ale musela bych opravdu videt vysledky jeho snahy a ne ze ti bude vycitat svuj spackany zivot. Mysli na vase deti a na to, ze do znacne miry ovlivnis, jaky budou mit zivot ony! Drzim palce ;)

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 19.05.16 09:41

@Leeeňuleee :D :D :D napíšu ti sz :D

 
Leeeňuleee
Povídálka 28 příspěvků 19.05.16 09:44

@Andrea.Tom
Oki :D

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 19.05.16 09:51

@lear Přesně tak!! Taky jsem s jedním takovým žila. Tráva, piko, ketoš a další jiné drogy a spousty přátel k tomu. Co jsem udělala? Kopla ho!! A dobře jsem udělala. Jo, měla jsem ho děsně ráda, když sem s ním začínala, akorát občas zahulil - podle mě tedy tráva, není droga - po roce se rozjel a to nebyl den, aby neměl v nose, nebo žíle. A mohla sem za to snad já? Ne!! Rozhodně ne!! Mám s ním dceru,– počatou v době, kdy jen hulil - ta nemohla strádat na úkor svého otce. Odešla sem. Plakal dlouho jak se změní a všechno. Šanci nedostal. Sice na mě nikdy nesáhl - udělal by to jen jednou!! A dostal by jich pět zpátky!!! - Ale tohle se trpět nedá. Tohle všechno sem zažívala, bylo mi 18 let… Už 6 let jsem svobodná žena - tedy né tak úplně :-).

I přes to všechno ti radím. Seber se a vypadni od něj!! Ničíš se. Držím pěsti

 
Anonymní  19.05.16 09:58

Taky sem kdysi zazila odesla jsem i s deckem(protoze sem nechtela malyho tomu vystavovat co jineho nez dite by melo byt impuls odejit?) nejlepsi vec kterou jsem mohla udelat :mrgreen: tenkrat sem s nim byla taky 8 let laska jak hrom a byla to moje prvni laska me bylo o rok vic nez tobe kdyz sem odesla tech milion neuspechu o lecbu no nic treba z ty naivity dospejes jako ja tehdy uz je to dlouho ex je ted zavrenej ja stastna ze mam od.nej klid :mrgreen: potkala jsem jineho sice to nedopadlo ale ukazal mi aspon jak muze normalni vztah vypadat a ne ty pokriveny hodnoty co maj fetaci…

 
Leeeňuleee
Povídálka 28 příspěvků 19.05.16 10:03

@kissi
Feťák se fakt nikdy nezmění.. a to jsem dala šancí asi 6.. nikdy to nebylo lepší..možná tejden no. Říkám, radši budu s maličkou sama..než s nim nerves a mala všechno vnímala

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 19.05.16 10:12

@Leeeňuleee Nezmění. A víš co? Občas se ozve, na malouse nezeptá, sem tam pošle pár korun, ale alimenty přímo nedá, mám malou v péči, on jí od té doby neviděl, ale důležitý doplněk : Drogy bere stále!!
Edit. : Věci jako já se změním, půjdu se léčit.. Haha, nešel a nikdy nepůjde. Proč? Protože mu to takhle vyhovuje. Člověk musí chtít!! A když do toho spadl opět, tak asi moc nechce.

Příspěvek upraven 19.05.16 v 10:16

 
Leeeňuleee
Povídálka 28 příspěvků 19.05.16 10:26

@kissi
Co myslis.. on se taky jeste nezeptal..furt resi sebe..ze jsem ho tam nechala,.. on me nechal a to s tisicovkou na mesic.parchant.jsem uz rada ze je to,,za mnou,, ted nas cekaj tahanice po soudech.tak doufam ze bude davat vic nez litra. jelikoz ja za 3 mesice budu brat materskou jen 3 000,– no jeste ze tu rodinu mam

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 19.05.16 10:26

Byla bych strašne rada, kdyby ti vydáni toho deníčku a následovna ledová sprchy pomohly otevřít oci.. Ale jen ctu tve komentáře pod denickem, kde uz zase obhajujes sebe i jeho, tak vim ze se tak nestane. Neodsuzuji te,8 let je dost a vim, ze my ženy jsme z podstaty naivní a furt doufáme v lepší zítřky. Jenže taky vim z vlastni zkušenosti, ze štěstí ti do klína samo nespadne a musíš se sama odhodlat udělat prvni krok k samostatnosti.. Kdyz mužské elementy kolem tebe selhali jen ty muzes svým dětem dat život ktery si zaslouží. Nebo chce aby vzpomínali na dětství tak jak na nej vzpomínás ty?..

 
Katty1203
Kecalka 177 příspěvků 19 inzerátů 19.05.16 10:45

@lear Přesně tak. Tohle si dotyčný musí uvědomit sám, aby pak konečně udělal ten správný lepší krok. :pankac:

 
Martina84
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 1 inzerát 19.05.16 10:59

Co dodat…kdo chce kam.. Vzdycky mas na vyber a hlavne, ted musis myslet na deti.

Příspěvek upraven 19.05.16 v 11:29

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 19.05.16 11:10

Jsem nějaká zmatená. Deníček o alkáčích a fetkách a komenty pod ním, jak je všechno vlastně růžovoučký a suprový.
Chápu to, že se člověk zamotá do děsné situace s děsným člověkem a cesta ven lehká není, ale ty jsi bohužel neudělala zatím ani krok k uzdravení :(.

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15097 příspěvků 19.05.16 11:21

Muj bratr je fetak, uplnej psychopat. Drogy nesnasim, fetaky bych nechala at vychcipou, mam uplnou averzi. Tito lidi vetsinou neprestanou. Omluva neni. Jsi blba, ze tohle tolerujes a nechas v tom vyrustat svoje deti :pocitac:

 
Tichošlápek
Závislačka 4926 příspěvků 5 inzerátů 19.05.16 11:25

Přestala bych fňukat a zmizela. Třeba ne napořád, ale ať chlap ví, ze se buď zmeni nebo finito. Nějaká zadanka a řeči o tom, jak se dohodl s dealerem, ze ho uz nebude zásobovat (to si snad děláš srandu, ze tomuto veris) mi přijdou dost chabe. Mas zodpovědnost za dvě deti.

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 19.05.16 11:46

Anonymní, nejsi v lehké situaci. Ale upínat se na žádanku na psychologii a na dohodu s dealerem, že už tomu tvému nic neprodá? :think: Být tebou, vymýšlím plány na odchod, tohle nevypadá dobře.

 
PajaRada
Kecalka 304 příspěvků 19.05.16 11:52

S takovym clovekem bych ani nespala. Fetaci jsou a budou odporny. Co asi udela treba diteti, az bude na fetu nebo az mu fet dojde??? Promin, ale nejsi normalni, pokud si ridis deti s nekym takovym. Ja ted cekam druhe a nikdy bych nepripustila, aby deti vychovaval nebo nedej boze tyral fetak. Ja mam pritele, ktery by se rozdal pro nasi rodinu. A tak to ma proste byt… :cert:

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 19.05.16 11:54

@Tichošlápek no presne ja si nedovedu predstavit dohodu cau honzo dealere hej uz mi nic nedavej ani kdyz ti budu cpat prachy a honza dealer rekne jasne kamo prodam to jinde :mrgreen: to je naivita…copak nevi ze dealerovi je u zadele komu to proda hlavne ze to sype money?? :jazyk: to sou kecy aby ji umlcel

 
Tableta
Ukecaná baba ;) 2261 příspěvků 19.05.16 12:13

Tvoje děti si pravděpodobně kvůli tobě budou myslet, že narkomanie je normální. Gratuluju. :potlesk:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama