Narození naší Evičky

Porod

Stejně neočekávaně jako píše J. Orten ve své básni, začalo i mé druhé těhotenství. S manželem už máme prvorozeného syna Vašíka. Když bylo synovi nějakých osm měsíců, otěhotněla jsem. Svého manžela miluji a chtěla jsem ještě děti, jeho děti. Na konci listopadu roku 2011 jsem na testu našla dvě čárky. Nejprve jsem důvěřovala špatně provedenému testu, potom jsem byla zaskočená, udivená a konečně šťastná.

Nežli se narodil, zaťukal do vajíčka
a ono se otevřelo. Ó tenkrát, tenkráte,
kdy všechno zdálo se, že zdá se a že procitneme.
A potom žil, žil velmi dlouho
v té teplé kulaté,
v té milované ústy, hrdlem
a srdcem, srdcem dvakráte,
v Dívence, čekající ženě.

(J. Orten, Tisíc nahých trápení)

Celé těhotenství probíhalo bez zdravotních komplikací. S rostoucím bříškem jsem odstátnicovala na škole, starala jsem se o syna a o domácnost a milovala se s manželem.

Tenkrát

Ten den byl jako každý jiný a přeci nebyl stejný. Zbývaly mi dva týdny do porodu. Oblékla jsem syna a vyrazili jsme na procházku. Byl 24. červenec 2012. Tlačila jsem kočárek do kopce, syn se z něj na mě vesele usmíval. Bylo horko. Zastavila jsem se, abych si odpočinula. Najednou cítím na nohách mokro, syn se na mně z kočárku stále vesele usmívá, pode mnou zasychá na chodníku plodová voda a kolem mne plyne bez zájmu den. Stála jsem, neschopná pohybu. Nevěřila jsem, že rodím. Potom jsem se vzpamatovala. Po cestě domů jsem zavolala manželovi, že asi rodím. Zabalila jsem synovi tašku s věcmi, jelikož jsem pro něj měla během mého pobytu v porodnici zajištěné hlídání.

Rodila jsem v Ivančicich. Jednak proto, že jsem tam rodila i poprvé, jednak proto, že je tam klid a příjemné prostředí i lidé. Žijeme v Brně. Po cestě z města byla dopravní kolona. Kontrakce jsem neměla. Vesele jsem vtipkovala s manželem. Po příjmu v porodnici mi natočili monitor, manžel seděl v místnosti se mnou, kontrakce jsem již měla, ale nebyly bolestivé. Převlékla jsem se do nemocniční košile a poslali nás na pokoj. Byly tři hodiny odpoledne. Seděla jsem na židli a povídali jsme si s manželem.

Poté přišla příjemná PA s nabídkou klystýru. Jelikož jsem u prvního porodu žádný nepotřebovala, protože jsem přijela na příjem již otevřená, netušila jsem, o co se jedná :-) Po jeho aplikaci jsem se snažila vydržet nějakou dobu. Nebylo to možné. Uháněla jsem na toaletu, kde mi začaly kontrakce. A bolestivé. Přišla PA a přemlouvala mě, že mě vyšetří, ať vyjdu ven z toalety. Nešlo to. Kontrakce a navíc stále ty účinky po klystýru. Nechala jsem se přemluvit a doplazila jsem se na postel, kde mne PA zkontrolovala.

Byl bledý.
A potom otevřel oči a otevřel ústa a nadýchl se a uviděl svou smrt,
smrt plnou světla a děsivých tváří.
Dal se do pláče.
Byl to jeho první pláč na tomto světě,
neboť předtím nikdy neplakal.
Křičel a naříkal.
Chtěl zpátky.
Chtěl se vrátit.
Chtěl nazpět za přesládlou vůní

(J. Orten, Tisíc nahých trápení)

Nic nedělejte, jenom prodýchávejte, jste otevřená, jdeme rodit a běžela pro doktorku. Postel se změnila na porodnické křeslo. Zatlačila jsem a znovu. V porodních cestách jsem cítila něco velkého a měla pocit, že mě to roztrhne. Slyšela jsem hlas PA, který mi říkal, že už vidí vlásky. Opět jsem zatlačila, chtěla jsem již cítit tu nádheru, kdy prochází tělíčko miminka ven, a potom tu osvobozující úlevu, která přichází bezprostředně po porodu.

Pláč… Pláč mojí, naší Evičky. Narodila se v 17:05 hodin, s váhou 2560 g a 49 cm. Šití jsem cítila jako tupé táhnutí a porod placenty jsem nevnímala. Samotný porod trval 10 minut. Následovaly dvě hodiny na porodním sále, kdy jsme byli spolu, Evička, manžel a já. Chtěla jsem vždy velkou rodinu. A mám ji. Syna a dceru a manžela. Tímto jim chci říci, jak moc je mám ráda.

maminka a manželka Eva

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
neddo
Závislačka 3398 příspěvků 12.09.12 07:39

Moc krásný :hug: GRATULUJU k malé princezně :srdce:

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 12.09.12 08:51

Gratulace k Evičce :kytka:

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 12.09.12 10:15

Ta básnička je nádherná :srdce: :srdce: :srdce: Gratuluji k Evičce :kytka:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 12.09.12 11:01

Jůůů hodně štěstí, at vám dělají radost :potlesk:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 12.09.12 19:40
:kytka:
 
Kyarra  14.09.12 08:50

Nádherné, ta báseň mě dojala k slzám! Přeji vám všem mnoho krásných společných chvil. :mavam:

 
weerunka
Ukecaná baba ;) 1056 příspěvků 05.10.12 20:48

To je krásně napsaný..mám úplně slzy v očích :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama