Filutové z Chytrálkova II.

Rodičovství

Ahoj kamarádíčkové, Hlásím se vám s novým deníčkem. Zdravím všechny miminka i maminky i nemaminky v našich i vzdálených krajích. Udělali jste nám obrovskou radost. Jen houšť :). Tak jak jste se měli v tomto zimně jarně vichřicovém počasí? Já ho teď sleduju spíš za oknem, protože na mě dolíhá očkování proti spalničkám. Mamka říká, že nám ho byl čert dlužen. Já jsem totiž prý to jedno dítě za tři roky (heč :)), který má horší reakci. Kašel, čtyřicítky. Pak prý má přijít vyrážka. Nepřišla. Zato mi odešel dech.

Mamka to na mě zkoušela s inhalátorem, ale já jsem se nedala. Taťka mě totiž držel ? a nevydržel. Prý mi nemůže takhle ubližovat. No jo, já mám ty chlapy prokouknutý. Mamka pak nadávala, že mi nechce ubližovat, tak mě nechá radši udusit. Jo, jo. Ale já jsem vyhrála. Místo 3 minut jsem inhalovala jen jednu, heč! Prý mi to teď dávají ve spaní. No, když o tom nevím, ať si dělají, co chtějí.

Jen mě štve, že jsem nemohla na plavčo a do hudebky. Třeba by se mi zase povedlo rozkřičet spoustu dětí. Ale mají ty nemoci i své výhody. Kdyby ty horečky trvaly dýl, třeba by se mi podařilo obnovit plné kojení. Ale i tak jsem spokojená. Nabažila jsem se mlíčka a hlavně maminčiných prsíček až až. :-)

A teď pozor, nemoci nenemoci, šijou se mnou všichni čerti a především jsem pořádná baba! Tedy i parádnice. Od bráchy vím, že i spousta kluků se ráda parádí, a tak vyhlašuji SOUTÉŹ O NEJVÉTŚí PARÁDNICI/ka). Já si teda myslím, že to jsem já. Miluju šperky. Nejlepší ze všeho je řetízek od bidetu. Podařilo se mi ho oddělat a teď ho nosím kolem krku ? nádhera. Jenom nechápu, proč mi ho mamka pořád bere. Copak nevidí, jak se blýská? A ten černý přívěsek! Dostala jsem náhradou jantarové korále, ale rychle jsem je zašantročila. Já jsem řetízková. No, když ho nemůžu najít, vezmu zavděk i taťkovýma slipama. Na mým něžným krčku jsou taky úžasný. A teď jsem objevila čepice a rukavice. Obleču si, na co přijdu, a pak se dloooouho prohlížím v zrcadle. (Někdy ovšem nevidím ? mamka tomu říká čepice a la katova kápě ? to nevím co znamená ). Tak co, kdo mě trumfne?

Taky jsem měla svátek. Ne že by mi dovolili chodit celý den s řetízkem. Den jako každý jiný. Ale mamka mi udělala jogurtovo piškotovou dobrůtku ? ona tomu tak říká. Já jsem to vyblinkala. Mamka tvrdí, že to bylo tou horečkou, taťka tvrdí, že to chutnal a bylo to prostě hnusný. Chudák maminka.

Jinak jsem teď objevila tahací hračky, co jsem dostala k ročním narozeninám a dost mě to baví. Ale ještě lepší je vyhazovat šuplíky a jednotlivé kousky roznášet po bytě. Říkám tají (hodiny, auto, autobus), bá ?(všechna zvířata), několik dalších slov a zápor je e-e doprovázené urputným kroucením hlavou ? to teď používám docela často.

A nakonec něco o bráchovi. Představte si, že šel s mamkou na ten karneval, jak jsme psali v jednom z komentářů ? a oni jim zapomněli říct, že je to karneval narozeninový! Prý to byl trapas, všichni přáli a Filípek nic. No, jemu to moc nevadilo, to spíš mamce. Tak pozor na to, co vám kdo říká!

Mějte se krásně!
Sluníčkový úsměv vám posílá funící Verunka zrzečka 15m, konečně spící Filip 5
A mamka Jana

Váš příspěvek
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 12.02.04 22:35

Verunko,
máš tu tedy pěkné kamarády. Ostudy jsme, hanba nám, ani jsme ti nepopřáli k svátku. Tak aspoň dodatečně - všechno nejlepší!!!
Chápu, že jogurtovo-piškotová dobrůtka tě nenadchla, to je dobrý leda pro mimina, ne pro nás velký slečny - měla sis objednat velký sachr se spoustou šlechačky a krému :-)
Jinak je mi hrozně líto, že jsi to očkování takhle protrpěla, doufám, že už se to lepší a že aspoň dechu popadáš. Já se tam chystám už týden, ale díky rašícím špičákům zatím odolávám - pan doktor prý ještě chvíli počká.
A tím jsem se dostala k našim novinkám. Maminka už týden nespala, já občas jo, ale zase to byla jediná doba, kdy se máma dostala k počítadlu, jinak jsme se neustále mazlily, chovala mě, přemlouvala, abych něco málo zdlábla a hlavně, abych tolik nefňukala. Až jí to začlo být hodně divné a tudíž můžem nahlásit, že další špičák je na světě - bohužel oba jsou tam, kde chybí ještě po stoličce, takže mučeníčko z rovnání hubinky podle počtu zubů nás stále ještě čeká.
Samozřejmě se hlásím do klubu parádnic a frajerů: už přes měsíc mi lze vyčesat dva culíčky, máma to často zkouší a teď už se mi to líbí tak, že si chodím s hřebenem sama, aby mě načesala.
A zcela největší novina - pořídili mi mé první (a doufám, že ne poslední) šatičky. Včera jsem je hned zkoušela zaběhnout, ale ouha - kluci, vůbec nezáviďte - nedá se v tom lézt po kolenou a blbě se v nich šplhá. Věčně se mi sukně někde plete, přišlapuju si jí a zakopávám. Takže jediný pohyb, který neměl chybu, byl plenkokluz vzad - hezky jsem si sedla na lino, rozprostřela sukénku, odstrkovala jsem se nohama a uháněla dozadu až do koupelny.
Na šperky nejsem tak vybíravá, beru všechno: navlečené korálky, řetízky, mašle, drhané i nedrhané provázky. Ty kratší si věším na ucho, delší si motám kolem krku. Naposledy jsem se úžasně přiškrtila zacuchanýma bavlnkama na vyšívání.
Jako nejhezčí ozdobu ruky uznávám výhradně hodinky, nejlépe s kovovým řemínkem, už jsem vyžmundrala na rodičích patery a dokážu třeba i hodinu sedět a zkoušet a rozmýšlet, které si dnes vezmu.
Veškeré oblečení, které se mi podaří navléknout - máminy sněhule, bráchovo lyžařské rukavice a čepici, tátovu kšiltovku, různá trika, slipy a ponožky - mi tak moc sluší, že je škoda zrcadla (nemáme doma žádné přístupné), takže rovnou beru klíče a odcházím ke dveřím. Teprve veřejnost to může ocenit, jak jsem se vymódila. Průšvih je, že mamka to bere jako povel k odchodu na vycházku, před kterou mě ovšem celou převlékne do toho mého miminčího, ach jo.
Ale vymoci si vycházku do vichru je vlastně taky žůžo, podařilo se mi to jen jednou, když teď byla únorová bouřka a vítr mi odnášel golfáče - asi jsem taky čarodejnice, výskala jsem nadšením.
Na závěr mám tip na můj nejoblíbenější šperk: lepítka od papírových kapesníčků mnozí znáte - zkoušeli jsme již, jestli projdou trávicím ústrojím bez porušení obrázku, dobře se žvýkaly. Já si je teď lepím na levý spánek přes vlásky, aby mi nepadaly do očí - obrovská paráda. Vřele doporučuji i chlapcům, lepší než kerka - taky se to blbě odstraňuje :-)
Zdravím všechny
Johanka
P.s. od mamky: díky Leoně za tip pro Kristinku, já sice tento problém nezažila se svými dětmi (a doufám bohdá nezažiju), ale s dětmi na táboře pro nejmenší ano. A myslím, že Leonin přístup je asi to pravé ořechové, vážně hodně pomohlo, když jsme dělali, že se o nic nejedná, že je to normálka a stává se to.
Btw Leono, nechceš někdy připsat něco o vaší rodince? Určitě bys byla ty i tvé děti inspirativní :-)

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 13.02.04 21:48

Ahojky Verunko a všichni ostatní povídálci!

Tak vás moc zdravím,tedy doufám,protože moji rodičové odborně opravovali našeho miláčka,že se mi daří probojovat sem za vámi jen velmi ztuha. Ach jo,musím je donutit k pořádný opravě,takhle budu asi věčně zaostávat.
Verunko,my jsme taky ostudkové, takže dodatečně všechn nej… k tomu svátku a ze všeho nejvíc přejeme brzké uzdravení,ať ti to zas může pořádně řádit!!!!

A teď k slíbenému karnevalu. To vám bylo něco!! Vyjímečně jsem se rozhodl k dlouhému odpolednímu spaní,což mi nebylo dopřáno a tak jsem byl zpočátku dost nevrlouš. No divte se, když vás vezmou nevyspalýho mezi tolik lidí,hned na začátku na vás navlíknou nějaký šaty s křídlama,všude samá obluda a tajtrlík! Ale hráli tam mojí oblíbenou „vauvu“ a to pěkně nahlas a to se mi tak líbilo, že jsem se nechal přemluvit i k tanci. Lidičkové,já jsem objevil nejkrásnější Karkulku na světě,byla sice o hlavu větší a dost baculka,ale láska je láska! Ale když jsem se konečně odhodlal ke společnému tanci,přišla její maminka,popadla jí a byla pryč :-( Hledal jsem jí až do večera,ale nenašel,ach jo. Musel jsem vzít za vděk doktorkou,ne že by to byla nějaká prima partie pro anděla,ale měla super vozík,dokonce svítil a houkal jako sanitka. Tak to jsem si nenechal ujít,vozíček jsem zabavil a takticky se ztratil z dohledu. A od té chvíle jsem se stal středem společnosti mezi námi prťaty,všem se vozík tolik líbil a já nepůjčil a nepůjčil,hi hi. Takže to nakonec bylo celkem prima odpoledne,někteří maskové byli sice oškliví,ale jiní moc krásní.Velmi jsem si oblíbil jednoho tabíska, kočičku a hlavně tygra od medvídka Pů. Tomu jsem chodil hladit kožíšek,ale tygr je tygr,párkrát poskočil a už jsem ho nemohl dohonit. Už se těším na příští rok,to prý půjdeme s Terezkou za šašky,prý se ani nebudem muset převlíkat,hi hi.
Taky tam měli moc dlouhé schodiště,tam jsem ve volných chvilkách trénoval schodolezení. Musim přiznat,že nahoru pořád nic moc,ale dolů to šlo pěkně samo,sice po zadečku,takže moje andělsky bílý šatečky byly za chvíli černý jak uhel,ale co, však já tě, Johanko, jednou doženu!!!

Jinak co se týká parády,tak to je taky moje silná stránka. Kromě všech korálků,řetíz­ků,provázků a podobných holčičích parádiček který úspěšně kradu Terče, miluju zvlášť všechno,codrží na hlavě. Čelenky,misky,ced­níky, sponečky a skřipečky, krabice,tašky a hitem číslo jedna jsou potapěčské brýle, ty mi totiž sluší ze všeho nejvíc. Kromě toho nepohrdnu kabelkama a batůžkama a hadice od vysavače kolem krku taky neni k zahození. Ale na parádu je u nás přebornice Terezka. Chtěl sem aby vám taky něco napsala,ale zítra odjíždí lyžovat a tak trpí cestovní horečkou a na psaní nemá čas.Sama si zbalila věci,mamka jí potom udělala trošku větší cenzuru,troje malovátka a laky na nehty, to je prý na hory vážně trochu moc.Taky má starosti jestli bude na sjezdovce záchod,nevím na co, má nosit pěkně pleny jako my,že jo.Tak snad vám napíše až se vátí, pokud nám jí nepošlou domů poskládanou v kufru.

Mějte se prima a pište, pište, pište!!!!!!
Pa pa Vojtíšek (18m) a mamka Stáňa

Ještě od mamky pro tetu Verču:
Verčo,taky souhlasím s předchozí maminkou (tímto se jí omlouvám že jsem zapomněla jméno, příště se polepším),že to chce hlavně čas a dělat jako že nic. Na to,jestli v noci budit na čůrání není jednotný názor,někdo radí že ano,jiný zas že je to zbytečné. Ale každopádně se počůrávání u dětí považuje za normu do pěti let a pak už by měli rodiče konzultovat s lékařem. Takže přesto,že z toho Kristýnka s největší pravděpodobností „vyroste“,radím ti poradit se s pediatrem,nechat vyšetřit moč,případně se nechat poslat k odborníkovi. Ten totiž nejjistěji vyloučí že opravdu o nic nejde,poradí jak nejlépe postupovat a hlavně, budeš mít klid že je Kristýnka opravdu v pořádku,případně si později nebudeš vyčítat že jsi něco zanedbala.
Tak vás moc zdravím a ať se princezny brzy uzdraví. Stáňa

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 13.02.04 22:11

Ahoj Kamarádi,

Verunko,tobě dodatečně přejeme k svátku vše nejlepší…a hlavně hodně zdraví!Jak jsme mohly zapomenout,já tvá jmenovkyně:-)

U nás stále Kristýnka marodí…Od pondělí má horečky,kašel se spíš zhoršil,než zlepšil.Byly jsme opět Mudr. a jsme bohatší o tři sirupy:-))
Má strašlivý kašel (až se občas z něj poblindí) a k tomu ještě zánět močových cest (měla v moči…a to nebyla ani ranní moč …bílkovinu+krev) Největší problém je,že nechce pít a to by měla ted pít hodně,ale vůbec jí nemůžu udržet v posteli.Hádá se se mnou je držkatá a protivná no hrůza.
Jinak Barborka je v pohodě snaží se mluvit,jen je smutná,že nechodíme ven.Takže když přijde manžel dříve z práce tak s ní jdu ven abych se odreagovala.To byste měli vidět to nadšení,že půjde ven..to jsme oblečené za chvilku a je štastná jak blecha a venku přímo cupitá…

Snad se nezlobíte,že to dnes píšu já,ale kotátka už chrní a to je klídek ..HURRRRÁ spíme už 14 dní v kuse celou noc !!!!!

Verunko,doufáme,že už je ti lépe a jsi zase veselá!
Mějte se moc hezky,Barborka vám příště určitě něco napíše sama!
Ahoj Verča,Barborka zítra 18 měsíců a Kristýnka 4 roky

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 13.02.04 22:12

Vojto,
ty nevěrníku nevěrná, co se máš co honit po schodech za cizíma Karkulicema, když tady máš tolik princezen, to jsem si o tobě nemyslela. žárlivka Johana

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 13.02.04 22:21

Ahoj Stáni,
díky za tvou reakci,dnes jsem se domluvila s Mudr.,že přesně jak ty píšeš nechám vyšetřit její moč a pak se uvidí co dál.....ale to vše až bude zdravá.Ptala jsem se vás na to,protože jí těch pět let už bude brzo.No snad z toho taky vyrostem,hlavně chci pak dát v létě holčičky spolu do pokoje a nerada bych Barborku,třeba každou druhou noc budila převlékáním Kristýnčiný postele a atd…Ještě jednou díky moc Verča

Norreen
Kecalka 175 příspěvků 14.02.04 00:27

Ahoj Filutové :-)
jo je to tu moc krásnej deníček, tak doufám, že i když já žádného takového filutu doma nemám, tak mě vezmete jako tetu. Maminky máte na výchovu a já vás budu kazit a navádět k lumpárnám - berete to.
Jak jsem četla minulý deníček, tak jste rozhodně ti praví „Prevíti“. To není urážka. Prostě zachováváte všechna správná pravidla Prevítů. Jestlipak vám je doma předčítají pro inspiraci. No já myslím že ne, ale vy si určitě poradíte sami.

Verunko ať se brzo uzdravíš a můžeš vyvádět všechna možná a nemožná alotria.

Verunko a Johanko holky jste ty pravé parádnice jen tak dál. Ještě vám můžu poradit co maminky určitě nadchne - zkuste vlézt třeba do kastrolu od rajské jako to udělala jedna moje malá „kamarádka“ Kačenka. Věřte že maminky to rozhodně nadchne. A jakej krásnej melír si tím na vláskách uděláte. Kačenky maminka to moc neocenila a jí to přitom taaaak slušelo ;-))

Vojtíšku nedej se, sice tu máš princezny, ale co by ses nekoukl po nějaké Karkulce. Vždyť přece musíš mít s kým srovnávat a navíc princezny byly daleko a Karkulka byla přítomná.

Tak zatím se s váma loučím a doufám že zase brzo poreferujete o vašich lumpárnách. Pokud by vás žádná nenapadla (ale o tom pochybuju), tak tu máte tetu Marti a ta vám ráda poradí ;-)

Zdravím filuty i maminky
Marti

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.02.04 13:14

Mám vzkazík od Jany, prý jim hapalo písí a odmítá vstát. Takže novinky o Verunce budou, až se počítadlo probudí.
Pa Romana

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 14.02.04 13:41

Nazdárek Filutové,

Verunko,to jsi si téda užila s tím očkováním,mě to čeká už ve středu…taky proti spalničkám.Ne­vím,ale jestli to nakonec o trochu neodložím,začala mi téct z nosu nudlička tak snad na mě nevleze zase zpátky ta hnusná rýma.
Já jsem taky veliká parádnice,babička má takové krásné zrcátko s rámečkem a já se do něj na sebe moc ráda koukám.Korálky mám taky moc ráda,používám už i deodorant od Avonu,abych se třeba nespotila(samoz­řejmě,že není otevřený):-)
Na hlavu jsou nejlepší kalhotky od Kristýnky,na krk si natáhnu maminy podprdu a na ruce si nazuju sandálky a jsem připravená vyrazit na rande!!!

Dnes jsem opravdu parádnice a Kristýnka taky,Kristýnka chtěla mermomocí ostříhat na krátko stříhacím strojkem,co přinesl strejdovi Ježíšek.Tak má na hlavě vlásky dlouhé 2 cm a když už byly s babičkou v tom stříhacím nadšení tak mě ostříhaly taky.Mám to kratší,asi 1 cm a jsem jako tenisáček:-)Vlásky už má založené v mém deníčku miminka.

Jinak mám pro vás asi smutnou zprávu.....zrušili jsme pevnou linku a táta říkal že zařídí připojení přes Eurotel..a včera zase říkal že ho zařizovat nebude a že budem bez netu,tak je máma pěkně smutná a je jí to líto,takže internet máme jen do konce února.:-(((((

Takže kdyby jste pak plánovali nějaký srazík,tak nám dejte prosím vědět na mamči mobil at´vás aspon poznáme.
Taky dejte vědět,jestli máme posílat fotky tetě Zuzce a udržovat aspon´to album:-((

Vojtíšku,ty jsi musel být krásný andílek,to je divný,že z nás maminka na maškarní udělala čerty..že by jsme nebyly tak slad´oučké?Jo chuavu jsem už pěkně dlouho neslyšela,hned bych si zatančila.
Umím už říct pár nových slov,jako třeba mimi,deda, bábo(bábovka)halo teta a brum brum.

Tak já jdu zase něco dělat(samozřejmě,že jdu lumpačit a kramařit a zlobit tu chcíplou mršku co se tu válí po gauči a kouká na krtka):-))) a vy pište at máme co číst,jo?

Papa vaše Barborka rok a půl !!!! Kristýnka a smutná maminka Verča:-(((

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 14.02.04 20:47

Ahojte Filuťáčci,

nevím jestli si nás pamatujete. Příležitostně nakukujeme.
Co se týče parádění tak Lenička teda nesnese žádnou sponečku, česání jen za běhu. Jediné čím se zkrášluje je přilba jako má Bořek stavitel. Někdy si říkám, že měla být kluk. A to nejen kvůli tomuto, ale i chováním k dětem. Např. ve cvičení seděli dva chlapečci na zemi a hráli si. Lenička chce projít a tak chytne prvního za rameno svalí na bok na zem. To samé z druhým a projde. No jo, třeba ju to přejde. Chudák Krtčátko bude utlačováno asi od miminka.
Jinak se nám trošku vrátil ekzémek, ale jen trošku. Pořád jsme dumali, co jsme zas udělali špatně. První jsme mysleli, že to způsobila návštěva chléva s pidi ovečkama. Ale jeden známí tvrdí, že ovečky to určitě nebyly. takže to vypadá, že za to můžou bolavé zoubky, které už několikrát ekzém rozjeli, ale dříve v mnohem větším měřítku.
Jinak nám Lenička začala strašně moc pít. vypije i 7 flašek (250ml) za den. Takže spotřeba plínek značně vzrostla a často se nám budí mokrá.
Taky si strašně zamilovala Krakonoše. Celé odpoledne volá Kakoko? Kde je? Slovíček pozvolna přibývá. Bohužel jejího slovíčka kostečky (což nazývá kokoty) jí nemůžeme zbavit. Spíš to vypadá, že knoflíčky na pyžámku budou mít stejný název.

Mějte se krásně, hlavně se vyhněte bacílkům. Maminkám přeju pevné nervíky při filuťáckých lumpárnách.

Ajka+Lenička 17,5 měs + Krtčátko 13tt

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 14.02.04 21:57

Ahojda lumpajzníci a parádnice (i parádníci),

nestíháme s mamkou nic a pozorujeme, že se vám to tady docela pěkně rozjíždí. Mamka zjistila na chatu, že některým z vás už chybíme, tak aspoň pár řádek.

Pro ty, co nás ještě neznají - jmenuju se Viktorka a je mi přesně rok a půl a dva dny. Mamka už rok pracuje na půl úvazku a já po tu dobu přebývám u fantastické hlídací tety společně s jejím synem, kocourem, psem, rybičkami a želvičkami :).

K parádnickým kouskům se přidávám s oblibou nestandardních pokrývek hlavy (kyblík, hrnec, plínka na „piráta“ apod.), ale mám ráda i čepice (jenom některý a každou jinej den, mamka to furt nemůže rozklíčovat :).

Majíc slušnou pokrývku hlavy od narození, jsem zvyklá na česání a gumičky… ovšem už přes dva týdny jsem ostříhaná, takže culíčkům je na chvíli konec - hehe, sponky jdou z vlasů vyndavat mnohem líp a čelenky zá:,–(ně používám jako náhrdelník.

Tolik k tématu - doufám, že si zas někdy najdeme čas ozvat se, papapa,

Vaše Viki s mámou Ivou

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.02.04 22:20

Tak jsem zkoukla tvoje postřižiny a musím pochválit prudce elegantní sestřih.
Viktorko, jak vydržíš být pořád taková vzorná holčička, já bych takhle sedět a držet nedokázala, rozhodně bych aspoň vymyslela, jak zarputile škubat hlavou ve správný okamžik - naštěstí mi zatím prý postřižiny nehrozí, prý až tak před létem.
Tak se zase brzy ozvi
Ahoj Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.02.04 08:56

Verčo,
to s tím připojením myslíte vážně? Zkuste to ještě promyslet, bylo by nám tu bez tebe i princezen (po těch postřižinách tedy spíš princů Barboráka a Kristíňáka - jak to tak vidím a doufám, že se i v albíčku přesvědčím) vážně opravdu, ale opravdu smutno.
Taky jsem se vyděsila, když mi v lednu přišla faktura za pevnou lajnu, ale už se to srovnalo, vydobili si prý zpět původní DPH, takže teď už jsme zase na původní smluvené ceně. A ten Eurotel nebo T-mobile paušál taky nevypadá tak hrozně, akorát je dost pomalejší, ale to se prý má lepšit v průběhu půl roku. Zkuste to ještě nějak vymyslet. Anebo holt vymyslíme nějaký alternativní styk :-)
Jinak srazík se prý asi plánuje, asi někdy v dubnu. Určitě dostanou včas vědět všichni.
Ahoj
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.02.04 09:04

Tedy kokoty mě dostaly :-) to musí být na vycházkách žůžo, když si chce Lenička rozepnout knoflík :-)
Ta návštěva chléva to být mohla, ne kvůli ovečkám - z ovčí vlny se přeci dělaj peřinky pro alergiky, spíš kvůli podestýlce a krmivu, ale hlavně ať to Leničku moc nesvědí. Taky si asi oddychnete, až už budou všechny zuby venku, co? Kolik ještě chybí?
Ahoj Romana a Johanka

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 15.02.04 12:42

Ahoj Romčo,

s tím připojením to fakt myslíme vážně 29.2 je fakt konec.:(((Marně se snažím Ríšu přesvědčit,ale zatím marně.Víš,u nich v práci to ted nemají moc dobrý,snaží se jukat po lepším místě a kdyby fakt krachly (není to jeho firma)tak at nejsme bez prašulek.Myslí na zadní vrátka,tak to budu muset holt oželet,bůůůůů­ůůůůůůů:-((((

S tím ostříháním máš pravdu,Kristýnce to sluší,ale Barborka vypadá jako by byla po ozáření(to řekl Ríša,když jí viděl),má to nakonec jen 6 mm dlouhý,myslela jsem že to má delší,ale nemá.Jsou vyfocený,tak až dofotíme film tak pošlu fotky.
Tak čau Verča

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 15.02.04 12:57

Ahoj Ajko,
neboj se naše Kristýnka byla hrozná potvora,když byla stará jako Lenička.Kousala na hřišti děti do prstů i do hlavy a nic nepomáhalo.To se i jednou Ríšovi stalo v autobuse,že slyšel jak se dvě maminky baví a říkaly..„to je ten tatínek od toho dítěte co kouše ty ostatní děti“pak mi říkal,že měl chut jít domů kanálama:-)))
A taky jsme se báli jak bude reagovat na sestřičku a myslím si že jí má moc ráda a nic by jí neprovedla(to že se občas o něco porvou si myslím,že je normální).Ještě si vzpomínám,že když byla malá tak i nenáviděla panenky,to je vždycky hodila na zem a dupala po nich.Určitě se to srovná.Kristýnka ted když vidí Barborku jak ta panenky zbožnuje,tak se po ní opičí a hraje si s nimi taky.Kokoty jsou fakt dobrý…to jsme se nasmáli,nepůjdeš s ní nakoupit nějaké kostičky do obchodu?:-)))Pozdravuj Leničku a Krtčátko!!
Ahoj Verča

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 15.02.04 22:23

Ahóój teto Marti :-)

Koukám,že konečně nějakej normální dospělák,hurá!!! Díky moc za tip na melír,určitě by mi moc slušel a tak se jistě v nejbližší době pokusím, zatím mi půjčují jenom kastroly umyté a to není ono :-(
Prevíty předemnou doma schovali,nevíš náhodou proč?

Měj se prima,pozdravuj doma tvojí „mňam mňam“ ,já totiž kočičky miluju k sežrání :-)
A díky za podporu ohledně Karkulky, některé zdejší princezny schválně nechodí na srazíky a pak si dovolujou, to je ale úroveň,co!!

Pa pa pa Vojtíšek

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 15.02.04 22:29

Ahojky Barborko,

my jsme s mamkou tolik smutní :-( Přemluvte ještě tatínka nějak,budete nám moc chybět,ach jo. Ale albíčko určitě doplňujte,jsme zvědaví jak rostete a na vaše nové účesy.

Tak ahojky,ještě se neloučíme,do konce února času dost.
Vojtíšek

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 15.02.04 22:38

Ahoj Leničko,

musím ti povědět že jsi všechny dostala těma tvýma kokotama,asi se to budu muset naučit, je to prima slovo.
Jinak je vidět jak jsi holka odvážná a nenecháš si jen tak něco líbit. Já se zatím od ostatních dětí držím radši dál a teď už vím proč. Ale jinak se pokouším pokopat a poplácat všechno v dosahu,hlavně kopání mi jde ,tuhle jsem se pokusil odkopnout jednoho krásnýho malinkatýho králíčka.Nevím proč mi to nedovolili,když kopnu do míče může se táta nadšením rozplynout,tak proč do králíka nekopat?

Tak pa pa,ať vám Krtčátko hezky roste, ekzémek se ti lepší a užívej si Krakonoše,já zatím postrádám hlavně toho kluka co má houpy,auto a kolo.
Vojtíšek

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 15.02.04 22:40

Ahojky,

RO - chybí nám ještě 4 zoubky a to ty zadní stoličky. Špičáky jsou sice prořezané, ale zdá se mi, že ju pořád pozlobívají. Takže máme 16ti zubce.

Jinak Lenička má poslední dobou dosti destrukční náladu. Všechno lítá vzduchem. Rozmetá kde co a její oblíbené stavění komínů také padlo.

Musím letět pomoct Alešovi. Takže se zatím loučím. Ahojky

AJKA+Lenička+Krtčát­ko

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 15.02.04 22:44

Nazdárek Viki :-)

Musím ti pochválit tvůj nový účes,zase ti to tolik sluší !
Vaše heslo „Bordel v bytě - šťastné dítě“ se snažíme se ségrou dodržovat denně,já i při úklidu kdy opětovně rozhazuju hračky již uklizené,což přivádí Terezku témeř k šílenství a mě k nekonečnému pocitu blaha,hi hi. Jenom ty vzorné panenky sedící spořádaně na křesle doma nemáme, my je házíme na zem a přejíždíme autama,tak bacha na to !

Vojtíšek

David1
Kecalka 287 příspěvků 16.02.04 11:59

Ahoj Barborko

Přidáváme se s mamkou k ostatním, nešlo by taťku ještě přemluvit? Kdo nám pak bude vyprávět vaše lumpárničky? To by byla velká škoda. A za fotečky se taky přimlouváme, jsem zvědavý na tvůj nový sestřih.

Papa Davídek

David1
Kecalka 287 příspěvků 16.02.04 12:03

Ahoj Viki

Před chvílí jsem omrknul tvé fotky a musím ti moc pochválit tvůj nový účes. Mooc ti to sluší. Taky jsem obdivoval, jak hezky při tom stříhání držíš, asi se ti to líbilo.
Tak se měj hezky a zase někdy napiš.

Čau Davídek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.04 12:35

Ahoj kamarádi

Jdu Vám po obědě hezky s plným bříškem napsat. Zrovna mám období chuti, kdy bych snědl kde co. Jindy zase naopak moc jíst nechci a máma to do mě pak nutí.

Poslední dobou se mi daří brzo ráno vstávat, někdy vstávám i v pět nebo půl šesté ráno. Je to fajn ale mámě se to ale vůbec nelíbí. No nechápu proč:) Možná by to mohlo být tím, že mi roste stolička, bude to můj devátý zoubek.

Jinak se mi daří v lumpačení. Jednou jsem si půjčil od brášky fixy a hezky jsem pomalovou chodbu u kuchyně. Mamka úplně jásala jaký jsem to šikovný chlapeček:o) Pro jistotu jsem něco nakreslil i na protější zeď. Pak jsem si dal pár dní pohov a poté jsem si vzal zase voskovku červenou a počmáral jsem 3 skříně a menší malůvky jsem udělal opět na zeď. Z těch skříní to mamka dala dolů ale zdi zůstaly krásně pomalové. Nejlepší výtvor jsme vyfotili a bude dnes odpoledne v albíčku.
Taky se mi podařilo mé oblíbené zahradničení:o) Tentokrát u brášky v pokojíčku. Jednou jsem si zahrabal rukama a podruhé jsem hrabal i se stavebnicí, že všechno bylo špinavé od hlíny. Já jsem byl taky zamazaný od obličeje až po ponožky. To už teda máma moc velkou radost neměla a snažila se mi vysvětlit, že se to nedělá. Stejně ale vím, že máma kecá, protože jsem předtím viděl taťku jak si s kytičkama taky hraje - akorát že tu hlínu dával dovnitř a né ven:o))

K tématu: já se moc neparádím, protože bych pak vypadal jako holčička a to nechci. Zkusil jsem teda máminu kabelku ale nic moc. Ještě jsem chtěl zkusil gumičku do vlasů a nějaké sponky ale nešlo mi to, tak jsem toho nechal. Někdy bych i rád vyzkoušel něco si omotal kolem krku, zkoušel jsem krejčovský metr ale máma mi takové věci bere, protože se bojí abych se neuškrtil.

Ještě bych vám mohl doporučit schovat nějaký ovladač na televizi nebo video. Já schoval ten na satelit a hledal se a hledal. Když už jsme byli čtvrtý den bez ovladače, tak jsem ho zase vytáhl. Rodiče si mysleli, že už ho nenajdou, podezírali mě že jsem ho vyhodil do koše. Tohle hledání mělo jednu výhodu a to tu, že se našli nějaké mé malé hračky na které jsem už zapomněl.

Doufám, že jsem vás trochu inspiroval. Nejvíc bych doporučoval to kreslení, případně pak to zahradničení. Myslím, že úspěch je zaručen. Mamky budou spokojené.

Mějte se všichni moc a moc hezky. Ahojky Davídek (15 m) s mamkou Evou

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.02.04 16:41

Nebreč, není konec, něco mě napadlo, jestli budeš zítra večer na chatu, tak se domluvíme. Určitě tam dorazím, akorát při Johančině usínání-neusínání nemůžu slíbit hodinu.
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 17.02.04 00:32

Tedy Davídku,
tolik inspirace najednou. Mnohokrát děkuji. Mamka ze mě bude mít velkou radost, rozhodla jsem se, že ozkouším i to tvé malování pokojů (z babičina ubrusu už malůvka skoro zmizela) i zahradničení - to mám u nás dokonce spojeno s horolezením, všechny květináče totiž naši vystěhovali do závratných výšin.
A k parádění - tak krásné tělo skutečně nepotřebuje žádných ozdob, na fotce jsi dokonalý modelák, jakákoli tretka už to víc zlepšit nemůže. :-)
Ahoj
Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 17.02.04 00:55

Nazdárek maminy,
tak mám opět zážiteček, ale tentokrát bych si ho docela určitě odpustila, neboť jsem opět ponechala Johanku chviličku nestřeženou.
Blížila se doba večeře, já si odskočila na záchod, což Johanka chápala jako signál, že se musí o večeři postarat sama. Vnikla tedy nepozorovaně do lednice a vytáhla tatínkovy buřty zatavené do igelitu (fujtajblácké). Stihla je i tajně pronést do pokoje. Bohužel zjistila, že se krz igelit svými zoubky neprokouše. Já už v té době hospodařila v kuchyni, na lince připravené náčiní. Johanka se kolem mě ochomýtala tak dlouho, až se jí podařilo sebrat mi nůž z linky.
A pak zase zmizela do pokoje. Po asi deseti minutách spokojeného brumlání, ale jinak ticha (žádná hračka nikam nepadala) jsem se šla podívat na následující: Na stolku perfektně nožem napáraný balíček buřtů, nůž položený vedle, Johanka sedí na gauči, čučí na detektivku a soustředěně žvýká buřtíka. No krve by se ve mně nedořezal. Naštěstí tedy ani v Johance. Je to holka šikovná, ten řez na sáčku bych vám přála vidět, ani já to neumím rozdělat lépe. Po celkové prohlídce a bezvýsledném pátrání po šrámech jsem už neměla ani sílu jí vynadat, taky za co? Že si nachystala večeři? Maximálně za to, že tatínkovy buřty jsou blééé, ale když ony jí tak hrozně chutnaly :-)
Tak to byl náš horor na dobrou noc.
 Romana

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 17.02.04 12:23

Ahojky Romčo,

to je teda síla. To musel být šok šokový. Na druhou stranu je to teda šikulka a asi dobře věděla že se to nemá dělat.
Hlavně že se nic nestalo.

Ajka

David1
Kecalka 287 příspěvků 17.02.04 12:44

Ahoj Romano

Ještě že to dobře dopadlo. Johanka je opravdu šikovná holka, že si s tím sama takhle dobře poradila. Asi měla Johanka velký hlad, že to do té večeře nemohla vydržet:)) Hlavně že si pochutnala.
 Eva

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 17.02.04 12:44

Ahoj Romčo,
tak si mě teda zase dostala,takový výkon snad už ani nemá cenu komentovat, Johanka je prostě hvězdou dne :-)
No,je vidět že jí to prostě nejenom dobře myslí,ostatně ještě aby ne,když má Filipy hned dva, ale taky motoriku má zcela nadprůměrnou. Tak se držte,ať jste v budoucnu všichni v celku !!!
Ahoj Stáňa

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 17.02.04 12:54

Nazdárek Davídku ,

opět díky za inspiraci, já zatím pomaloval pár zdí jenom pastelkama a to maminka vygumovala gumou, teď už vím v čem dělám chybu a do příště se určitě polepším. nedivím se,že je tvoje maminka taková spokojená :-) Určitě je zvědavá, jestli se v budoucnu rozhodneš státi se umělcem nebo zahradníkem. Jestli v tom ještě nemáš jasno,zkus to spojit a pomalovat zdi hlínou,to bude určitě žúžo.

Ahojky Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 17.02.04 23:30

Ahojky Filutkové :-)

Dneska vám Vojta nic nenapíše,protože ho malinko zmohlo včerejší očkování, má trošku teplotu a nateklou nohu a tak radši pěkně chrupká.
Ale mám pro vás něco pro pobavení. Za prvé vám musím prozradit Vojtovo osmnáctiměsíční proporce - 75cm a 9 200g,ještě chvilku a přerostou ho i Brusinčata,no co naděláme,šišky mu do krku ládovat asi nebudem :-)

A hlavně se s vámi chci podělit o první opravdové psaní které nám poslala Terezka z prázdnin.Byli jsme z toho oba hotoví a váleli jsme se smíchy,je to prostě fakt perla. Takže opisuji doslova:
„Ahoj nami tak ližování mi už de dobře
nato ře sen 52 spadla tak jedu v úterí
na špičák ahoj terka“.
Tak takhle píše naše geniální dítě které mělo zatím na vysvědčení samé jedničky,doufám že se mi tohle psaní podaří uschovat a pak ho budu ukazovat vnoučatům, to bude radosti :-)

Mějte se prima Stáňa

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 17.02.04 23:44

dopisy od Filipa se vždy vyznačovaly naprostou pragmatičností. Nejraději používá už předtištěné typu dojely jsme dobře, strava dobrá, vedoucí skvělí, přijedem v …

Ale taky mám jeden hlod z mého života. V šesti letech (na začátku první třídy) jsem z ozdravovny zaslala mamince dopis:
Milá mami, mám se tu dobře, ve škole mi to jde, v psaní už jsme u písmene K, mám jedničku. Pozdravuj … atd.
ach my géniové :-)))
Tak pa, Romana

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 18.02.04 21:11

Ahoj Vojtíšku a Stáni,

to teda koukám jak blázen,že naše Barbínka přerostla svého milého:-))
Dnes jsme byly také na očkování,nesla to statečně!Jen kníkla a za chvíli na to zapomněla a ukazovala na vystavené hračky,ani se nechtěla oblíkat a šla bouchat doktorce na dveře,že chce jít dál:-)
Naše aktuální míry a váha jsou:měří 81 cm a váží 9.500kg.Koukala jsem na míry Kristýnky také v 18 měsících a ta měřila 82 cm a vážila 12 kg!Barborka je takový tintítko.
Terezka píše krásně,já psala všechny dopisy stejně.....V au­tobuse mi nebylo špatně…Jsem na pokoji s tím a s tím…vaří tak a tak …Verča:-))
Jsem zvědavá na první dopis od Kristýnky…
Tak posíláme pusinku Vojtíškovi na bebíčko!
Ahoj Verča s Barborkou

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.02.04 21:16

Ahoj filutové,
pořád ještě nemáme nový hard disk, takže píšu z externího pracoviště od tety Sylvy :). Všechny děti už spí, takže dneska je to od maminky. Verča už je OK. Byly jsme i v hudebce a na plavání. Uvažuju, jestli v té hudebce má význam pokračovat, protože ta lektorka je mi SILNĚ nesympatická a hlavně Verunka se naprosto odmítá podřizovat davu, hlavně úkony, kdy mají být děti v náručí (a to je mazel obecný!). No ještě máme jeden týden na rozmyšlenou.
Jsem ráda, že tu máme tolik parádnic a parádníků. Komentáře jsou opravdu inspirující!!! :)
Už jsem zapoměla svou reakci na jednotlivé příspěvky, no jo, mateřská, tak to budu muset napsat jednotlivě. Tak ahoj. Doufám, že během týdne už budeme zase na lajně (on-line) :) nebo :( ?
A doufám, žd s Verčou a Barborkou a Kristýnkou neztratíme spojení!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!
 Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.02.04 21:24

Ahoj Viki,
teda ty jsi kočka! My jsme s mamkou záviděly i ty dlouhovlasé fotky, ale teď to má teda šmrnc. Naše teta Sylva měla jako mimi stejné vlásky, jenže zrzavý. No já si na své kudrny ještě chvilku počkám, zatím mě mamka ojela jednou strojkem - v září. Už to pěkně dorůstá.
ahoj parádnice zrzavá s účesem miminkovským
Verunka zrzečka

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 18.02.04 21:28

Ahoj Romčo,
koukám jak je ta Johanka šikovná,kdo by to do těch dětí řekl že když mají hlad a chut´,že se obslouží samy!:)No hlavně že jste to přežily,Johanka bez podříznutí a ty bez infarktu!!!!!
Vypadá to s netem snad dobře mluvila jsem s kamarádkou a ta je zatím pro,tak uvidíme jak to dopadne!:-)Ahoj Verča

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.02.04 21:31

Ahoj Davídku,
nejlepší je to do té zdi přímo vyškrábat. Mamka to jako malá udělala babičce a já, jako vzorný syn, to teď dělám mamce. Máme teď doma takových malůvek spoustu, ještě to musím naučit naši Verču. Jinak, taky je to dobrý propiskou a vodovkama. Mamka pořád nechápe, proč ty krásný barevný stěny ničím, když jsem je s ní maloval. Ach jo, asi nemá cit pro umění. Ani se jí nelíbila má odpověď, že ta žirafa by se prostě na papír nevešla.
Tak se snaž, ať ten svět máme krásnější.
ahoj chytrolín Filip

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.02.04 21:35

Ahoj Romčo,
je vidět, že máte doma šikulku. Já pořád říkám, že děti si vždycky poradí a obstarají se. Verunka už taky jednou uzmula nůž, ale naštěstí jsem to vzápětí zjistila.
Mějte se holky krásně, už se těšíme, co poučného nám zase napíšete.
 Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.02.04 21:39

Ahoj Stáňo,
přidávám dopis od manžela ze 2. třídy. Ten teda nepsal mně, ale svým rodičům. :)
Ahoj mami a tati
máme se dobře
pošlete balík
ahoj Hynek
Já mám jeden svůj taky schovaný, ale vyznačuje se jen hrubkami, tak to sem psát nebudu.
Už se těším, co bude psát Filip
 Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.02.04 22:01

ahoj Verčo a všichni spalničkáři,
doufám, že už jste zdraví. Pozdravuj hrozně moc Kristýnku. Jak se tak koukám na ty míry, Verča je ze všech nejmenší a nejtlustší. V roce měla 76 cm a 10. 87. Myslím, že od té doby moc nevyrostla (což štve hlavně naši tetu Sylvu, která chtěla dědit oblečky), ale možná něco přibrala.
Ty hnusné reakce jsme si odbyli za vás, tak doufám, že vy už jste v pohodě.
Ahoj Jana a Verunka a Filip

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 18.02.04 22:15

Ahoj Jani,
Kristýnka je už v pohodě,skoro nekašle a Barborka má trošku rýmu,hurrrá snad budem aspon 14 dní zdraví!
Nakonec to nebylo očkování proti spalničkám ale nějaká ta trojkombinace(záš­krt,tetan a atd.)a proběhlo to v pohodě i doktorka se divila:-)Díky za pozdrav pro kristýnku!pozdravuj ty svá robátka!
Ahoj Verča

Norreen
Kecalka 175 příspěvků 18.02.04 22:46

Ahoj Filutové, tak zase se hlásí vaše „zlobivá teta“ Marti

Dneska jsem byla na návštěvě u jednoho filuty takového jako jste vy všichni :-). Mám pro vás skvělý tip. Víte co určitě maminky a i tatínky nadchne. Když jim do počítače nebo videa začnete cpát zapalovače, nebo svá plastiková kladívka. Určitě budou nadšení a potěšení. :-)

Vojtíšku chceš říct že maminka ti nechce předčítat o prevítovi a že ho dokonce před tebou schovala? Teeda. Ale ty si vynalézavej kluk a určitě si správné previtoviny vymyslíš. Jinak Jasmi ti posílá jedno velké mňauky.

Ať jste všichni v pořádku a máte spoustu energie pro lumpárny

Marti

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.02.04 23:51

No ty jsi pěkně vykutálená teta :-) Hezky nám tu radíš! Naneštěstí nemáme doma video, takže to nemůžu vyzkoušet, ale slyšela jsem, že u některých typů videa je velice záhodno do té škvíry cpát patřičný ovladač na video. Prý se skvěle vejde a pak je k nenalezení. A navrch to má dokonalou logiku, že. Ale našla jsem na tiskárně krásnou škvírku, kam se dají cpát CDéčka místo papíru. K počítači se nedostanu přes ohrádku vůbec, k těm CDéčkům (obzvlášť k půjčeným od hodných tet Martin) občas jo, a tu tiskárnovou škvírku mám hned u čumáčku.
Každopádně díky
Johanka

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 21.02.04 14:29

Ahojky Filutové,

Tak si představte, že to krachování PC je asi nějaká celorepubliková záležitost. Moje maminka sice už dost dlouho upozorňovala na to, že něco není v pořádku, ale znáte to o kovářově kobyle? Tatínek sice pracuje ve firmě s výpočetní technikou, ale prostě jsme museli počkat, až ten počítač přestane fungovat úplně a to se taky stalo. Takže momentálně vám píšeme z mobilního pracoviště, ale je to takový líný a nepraktický.

Tímto jsem ovšem nechtěl odradit Barborčinu maminku od zaslání fotek do albíčka, na to totiž prostředky stále máme, takže je s radostí očekáváme.

Když už jste tu začali se svýma modelkovskýma mírama, tak já na 15ti měsících měřím 82 cm a vážím mezi 9,2 až 9,5. Ale ne že bych papal nějak málo, maminka má ze mě velkou radost, jaký jsem strávník, protože spapám skoro vždycky všechno, co mi nandá na talířek. Ovšem s příborem ještě nejsem velký kamarád, nejradši papám ručičkama, ale to mám dovoleno jenom tehdy, pokud nemáme omáčku, protože to si pak utírám ručičky do záclony, která visí za mnou, a taková rajská omáčka tam nevypadá nejlíp.

Teda s tím očkováním jste mi to pěkně zavařili. Maminka si myslela, že půjdem k paní doktorce až na půl roce, ale vy jste ji trošku vyplašili, tak se začala pídit a zjistila, že na 15ti měsících nějaké očkování je, tak hned v pondělí to jdem zjistit k paní doktorce. No představte si to, dobrovolně si jít pro nějakou nemoc.

Jinak já moc velký parádník nejsem, tak maximálně si na:,–(ím maminčinýho kulicha nebo kšiltovku, ale to se hned běžím podívat do zrcadla, jak mi to sluší. Ono je taky dost těžké se parádit sám, když máte tak praštěnou mamku, která se v oblíkání vyžívá a neustále mě módí a převlíká. Nedokážu si představit, co by se mnou dělala, kdybych byl holka. No snad si nějakou brzo pořídí a mě nechá bejt.

Teda Johanko, ty jsi taková šikula, nejenže jsi dokázala ten nožík uloupit, ale dokonce jsi ho i správně použila ku svému prospěchu. Ani nevíš, jak ti ten buřt závidím. Já tuhle dobrůtku asi v životě neochutnám, maminka kupuje salám tak maximálně taťkovi do bramborovýho salátu. V tomhle spoléhám tak trošku na babičky, že až mě budou mít někdy na starosti, tak mamce tu zdravou výživu trošku zhatěj. No, přeci neochutnat takovou lahůdku, jako je párek v rohlíku nebo hamburger, je přeci ohromný hřích.

Tak se zatím mějte hezky a už se těšíme na nový deníček.

Papa
Vojtíšek pilůtek

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.02.04 18:50

Abych dovršila krachovací neštěstí, tak i Stáňa je bez PC a o rychlé opravě si prý zatím nechává zdát, no snad to tak horké nebude a příští týden se zase sejdem v hojném počtu. Nový deníček určitě vyjde buď v úterý nebo ve středu.

Vojtíšku, tátův buřt mi chutná hlavně proto, že je Neee a navrch tátův. Jinak jsem zkoušela pizzu s rajčátky a sýrem - mňam, řízek s oloupaným obalem - dvakrát mňam. Ale například mekáčský hranolky mě vůbec nenadchly. Máma s tetou Marti se těšily, kdovíjaký hřích nebudeme páchat a nezadařilo se, snědla jsem jich ze slušnosti pět malinkých a dost.

Jelikož náš péďa zvojtil (omlouvám se Vojtíškům) všechny snahy dohnat povodňový skluz v očkování (taky nás objednal až na 18timěsíční a když jsem mu volala v listopadu, tak že prý toho má moc a pak dovolenou) , tak jsme byly s Johankou ve středu teprve na spalničkovém očkování. Teď tedy čekáme na nějaké reakce - zatím se objevily jen žvatlavice, zlobilka a mazlinky - samé lepší choroby. Celá osmnáctiměsíční prohlídka je na dlouhý komentář veskrze o ničem, tak si to nechám na příště.
Mějte se krásně, nakupte spousty aspirínů pro ta vaše počítadla
Ahoj
 Romana

Vložit nový komentář