Hon na boty

Jak jsme pořizovali zimní výbavu.

*

Když zhruba před měsícem udeřil podzim poprvé, došlo mi, jako starostlivé matce, že nastal nejvyšší čas vyzkoušet našim klukům zimní botky. Jelikož jsme je kupovali téměř na konci sezóny, žila jsem v domnění, že nyní bude nezbytně nutné vybavit kozačkami jen a pouze nejmladší ratolest (něco, co by se při troše dobré vůle dalo nazvat chůzí, začala totiž dcerka provozovat až na konci dubna a to už kozačky nepotřebovala).

Po vyjmutí z krabic jsem s radostí konstatovala, že boty září novotou a kluci v nich mají ještě spousty místa. Obuv putovala zpátky na své místo, neb vlády se znovu ujalo léto, a kdo by řešil zimní výbavu, když za okny je téměř třicet stupňů.

Po několika týdnech se však podzim ohlásil znovu, tentokrát s větší razancí, konstatovali jsme s manželem, že v říjnu je návrat léta více než nepravděpodobný a čas na nákup obuvi tak dozrál. V místě našeho bydliště se nachází nepočítaně obchodů s dětskou obuví. Když jsme kupovali první boty pro nejstaršího syna, bydleli jsme ale jinde, a tak jsme se naučili chodit do obchodu se skvělou obsluhou, ten je nám nyní vzdálen zhruba padesát kilometrů, přesto nakupujeme obuv pro děti jen a pouze tam.

Krátce před odjezdem do výše zmíněného obchodu mě napadlo zopakovat zkoušku obuvi již vyzkoušené. Ještěže tak! Během necelého měsíce klukům nohy tak vyrostly, že veškerá rezerva byla pryč. Sekat jim palce jako v pohádce O Popelce, to by mě ani ve snu nenapadlo, a tak nezbývalo nic jiného než se smířit s tím, že nás čeká nákup zimních bot na třetí.

Nasedli jsme do auta a za zvuku písní, pohádek a dohadů o tom, jaké boty si kdo vybere, jsme se zvolna sunuli k cíli. Těsně před cílovou rovinkou nejmladší ratolest usnula. Jindy by mi vadilo, že nemůžeme nalézt místo k zaparkování, ale v téhle situaci jsem za to byla ráda, jen ať se beruška prospí.

Po několikerém obkroužení všech možných i nemožných parkovacích míst začínal být manžel lehce nervózní. Vzápětí se na nás usmálo štěstí a uviděli jsme flíček k zaparkování. Automobil stojící vedle však bohužel zasahoval přes bílou čáru. Po vypnutí motoru se dcerka okamžitě probudila. Začali jsme se tedy soukat z auta ven, při nemožnosti otevřít dveře tak, jak bychom potřebovali, připomínal náš výstup spíše výlez z tanku než ladné opouštění osobního automobilu.

Konečně jsme se mohli vydat vstříc obchodu a, světe, div se, zel prázdnotou. Naše banda se nahrnula dovnitř. Hned u vchodu padly mé zraky na svítivě žluté polobotky. Když jsem je zaregistrovala já, nemohly samozřejmě uniknout ani pozornosti dětí. Obzvláště nejstarší syn z nich byl nadšený. Jala jsem se mu vysvětlovat, že sice plně chápu a sdílím jeho nadšení, ale my jsme přišli vybrat zimní boty a toto kritérium bohužel jeho objekt zájmu nesplňuje. Čekala jsem řev a vzteky se zmítající dítě, ale ono to nepřišlo, syn mi dal za pravdu a já se mohla v duchu radovat, že alespoň u nejstaršího je období prvního vzdoru snad definitivně za námi.

Na dotaz paní prodavačky: „Co si přejete?“ jsem jí sdělila náš úmysl vybavit všechny potomky zimní obuví. Paní prodavačka se zaradovala a s vidinou dobrého kšeftu, začala po změření nohou přinášet další a další krabice. Mladší potomci si zatím hráli s taťkou. Já se starším synem jsme začali vybírat. Po chvíli padla volba na šedomodré boty se sněhovou vločkou, spokojen se svým výběrem, vyměnil si starší syn místo s bráškou. Ten chtěl hned vidět, jaké že boty si jeho idol vybral, když jsem mu je ukázala, prohlásil, že chce úplně stejné.

Začala jsem vyzývat všechny pozitivní síly, aby na mě z jedné z té spousty krabic vykoukla ta prapodivná sněhová vločka. Tady by se to bez řevu zcela určitě neobešlo. Jak se zásoba neotevřených vík zmenšovala, syn byl více a více nervózní a já s ním. „Heuréka! chtělo se mi křičet, když se konečně kýžené boty objevily. Co na tom, že už v tu chvíli jsem v duchu viděla, jak si je drazí bratři budou plést a hádat se o ně.

Na řadu přišla dcerka, milovnice růžové barvy a blyštivých cingrlátek. Otevírala jsem krabici za krabicí, v jedné z nich byly uloženy naprosto nevýrazné boty, ozdob jen minimálně a barva něco mezi hnědou a fialovou. Holčička začala radostně pokřikovat: „Hovnojky, hovnojky, ty ci!“ Po chvíli mě napadlo, co tím chce básník asi říct.

V kočárku už ji to vůbec nebaví, a tak chodíme na procházky většinou pěšky. Trávníky u nás jsou bohužel plné psích výkalů a ta chuděra malá neustále slyší jen: „Pozor, hovínko!“

Boty jí zřejmě připomněly svou barvou tyto důvěrně známé hromádky. Od toho dne používá nové slůvko hovnojky = hovínko velmi často.

Boty se, až na tu divnou barvu, jevily po všech ostatních stránkách v pořádku, a tak jsme je zakoupili. Lehčí o pět tisíc, s pocitem neznalosti vkusu vlastní dcerky, ale s nadějí, že si můžeme na nějaký čas od nakupování obuvi odpočinout, jsme se vydali domů.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
2565
18.11.18 08:49

Zasmála jsem se. Mas skvělé deníčky! Myslím, že by jsi se z fleku mohla věnovat psaní.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
18.11.18 08:57

@reny14 moc děkuji za pochvalu, jak už jsem mnohokrát psala, u psaní deníčků relaxuju,jsem ráda, když se někomu líbí. Za spisovatelku se ale rozhodně nepovažuji :) příjemnou neděli :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2830
18.11.18 09:12

Jak vidím autorku Jadala nebo Karjak, tak vím, že si skvěle počtu! Vy, holky, nikdy nezklamete, krásný denicek jako vždy :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4541
18.11.18 09:15

Opet pekne pocteni, hovnojky doost dobre :lol: Tedy ale jsou to palky co, to vychazi min.1500-1600 za jedny, krat tri, no potes koste - joo, ja vim proc radeji zustanu u dvou kusu :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2810
18.11.18 09:17

Hezký deníček. Já kupovala boty jen jedné dceři a pekelně jsme se u toho zapotili. Chtěla jsem boty , které jsem už měla vyhlídnuté na netu přímo v prodejně. Chtěli jsme tmavě šedé, tak říkám tyto prosím 25. P. prodavačka ji postavila na stélku bot. A prý veliké, potřebuje 24. Ok. Ty co chci ve 24 nejsou, ani ty stejné v modré. Takže jsme půl hodinu hledali jiné ve stejné značce ve 24. (já nechtěla zimní, spíše lehce zateplené s goretexem, když ty zimy jsou o ničem). No našli jsme jiné tedy, a paní prodavačka dceru staví na 24, prý malé…potřebuje 25…omylo mě. Tak jsem popadla ty původní ale modré a ony byly o 0,5cm menší než ty šedé… takže po 40minutach jsem se uspěšně vrátili ke 25, zaplatili 1500 za boty, které měli tkaničky dlouhé 110cm takže k nim jsme ještě museli koupit kratší tkaničky paní změřila že 80cm bude akurát a uspěšně jeli domu :lol: :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
18.11.18 09:23

@Pety2 Moc děkuji a máš pravdu, Karjak nezklame nikdy. Hezkou neděli :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
18.11.18 09:29

@Jahudka82 Taky se mi vždycky protočí panenky, ale alespoň mohu žít v iluzi, že děti mají zdravotně nezávadnou obuv, ale kdo ví, jak je to doopravdy. :nevim: hezký den :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
18.11.18 09:34

@Veru1987 Děkuji :) Přes internet předem už raději boty nevybírám, mám přesně stejnou zkušenost jako ty, vybrali jsme, syn natěšený a boty už v jeho velikosti nebyly, to bylo zklamání. :,( hezký den

 • Nahlásit
 • Zmínit
18.11.18 10:41

Holky nakupujem ve sportisimu. Dvoje zimni botky - 1200 dohromady. Vzdyt ty prtata to nosi par mesicu.proc se zruinovat?

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
18.11.18 10:56

@Citronkalekninka už jsem o tom také tisíckrát přemýšlela, brácha nedá na sportosimo dopustit, ale já pořád váhám. V rodině se objevily problémy ortopedického charakteru, a tak se snažím pro prevenci udělat maximum. Hezký den :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2810
18.11.18 11:47

@Jadala já přes net taky ne, spíše se podívám na tu prodejnu kam jezdíme a předběžně vybírám. Dcera má širokou nohu, vysoký nárt. Takže nám sedí dobře značka primigi, něco od fare, pak viking. Dost omezený výběr. Dcera má zatím 2,5 tak jsem ji to ještě vybrala já…no uvidíme jak bude starší. To bude taky paráda.

Příspěvek upraven 18.11.18 v 11:53

 • Nahlásit
 • Zmínit
2810
18.11.18 11:52

@Citronkalekninka to mi nevyšli ani jedny letos u dcery. Na boty si potrpím. Aby byli z nezávadných materiálu, šité přímo pro dítě, pevné kde být mají pevné, široký prostor pro prsty… Aspoň do cca 7- 8 let chci jen kvalitní obuv. Kupuji i na ven kvalitní. Ty měla od fare za 700. I když je nosí pár měsíců. Myslím že kvalitní bota je důležitá pro dobrý vývoj nohy. Pozdějí koupime třeba jedny ve sportissimu a ty hlavní stejně kvalitní, drahé. Každopádně nechci soudit. Jen říkám svůj názor, nic ve zlém.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3154
18.11.18 12:47

Já mám zkušenost se stejnými botami pro sourozence. Minulou zimu jsem koupila tehdy pětiletému a osmiletému stejné vysoké zimní boty na suchý zip. Funguje to u nás tak, že brzy ráno odjíždím s mladším do školky, teprve pak zvoní budík staršímu, který jde sám.
Odpoledne jsem šla staršího vyzvednout. Belhal se ke mně s bolestným výrazem, tak říkám „Co je?“ a on se skoro rozbrečel, že mu brácha ráno vzal boty a na něj zbyly ty o tři čísla menší… Mladší popřel, že by pocítil jakýkoli rozdíl :cert: Od té doby si starší dává boty na schody, aby je měl hezky bokem a nikdo mu je nevzal… :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
18.11.18 13:10

@Helileli Chudáček :( Přesně tohle očekávám i u nás, že se budou dohadovat, čí boty to jsou, rozdíl je u nás pouho pouhé jedno číslo. Naštěstí se ráno zatím chystáme všichni společně, tak mám šanci si to ohlídat. :pankac: hezký den :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
18.11.18 13:15

@Veru1987 Dceři je dva a čtvrt, jenže když vidí, jak si vybírají bráchové, chce si taky vybírat. Musím ale říct, že výběr jim vždy nenápadně zúžím, aby si nevybrali něco absolutně nevyhovujícího. :mrgreen: zatím to funguje :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2810
18.11.18 14:44

@Jadala Joo děti se musí umět dostat tam kam potřebujeme, a nakonec to vypadá, že vybrali sami. Dcera mi na ty boty řekla, že se ji nelíbí :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
18.11.18 16:41

Ani se tem 5 tis nepodivuju segra zed kupuje botky 2 letakovi 1200. A to je dost setriva.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
18.11.18 18:13

@ludmilaadamkova taky se snažím šetřit, i když se mi to ne vždy úplně daří :zed: ale na botech nešetřím, i když už jsem kolikrát slyšela názor, že blbý pár bot může člověk koupit i od sebelepší značky, takže možná je to jen pro můj dobrý pocit a efekt žádný, kdo ví. Děkuji za reakci a přeji hezký večer. :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4541
18.11.18 19:26

@Jadala Jo a o hromadkach mi ani nemluv, copak na trave, ale I na chodnikach…asi taky budem brzy kupovat nejake ty hovnouse :roll: Jednu vyhodu to ma ta barva, to se musi vasi male nechat, ze je to prakticka zena - zrejme po mamince :lol: Bo ty hovinka na tech botach aspon nebudou tak videt :mrgreen: :palec: ;) Taky uz jsme zacali chodit na kratsi venceni s psikem bez povozu, beru si teda nositko pro pripad nouze, ale vetsinou neni potreba a spis se v nem vzteka, kdyz uz pak musime domu a ne podvacaty okolo lavicky :lol: Vydrz ma teda neskutecnou a jeste ji „tahne“ pes a bracha :D Bezi za nima a ma z toho desnou radost. Nas nastesti s botkama ted vytrhly babicky, jedna je koupila malymu k svatku a druha mi zase prinesla pro malou podzimni a zimni z prace. Plus jsem mela jeste schovane dvoje, co jsem dostala od ni tehdy pro malyho a nebyly mu, pac zacal chodit pozdeji. Zato male padnou krasne, ma mensi nohu a jsou sedo-cervene, takze se hodi I pro holcicku;-) Malej toho tu prvni chodici zimu jeste moc nenabehal, ten se radsi vozil, zato tahle dracice je jina liga :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4541
18.11.18 19:45

@Jadala My meli a castecne jeste mame na boty super zdroj,babi prodavala zdravotni obuv aj.potreby, tak se vzdycky neco naslo, a vedela jsem, ze jsou nove a kvalitni - vetsinou Sante… Ale treba klukovi jsem ted kupovala Cortiny z Deichmanna za 650, ten je ve skolce oddela… ty mensi deti je znicit nestihnou vetsinou, nez z nich vyrostou, tak se daji pak prodat dal, ze;) Pres tisicovku jsem ochotna dat tak max. za goretexove celorocky, ktere vyuzije cely rok, ne jen 2-3 mesice. Ty posledni Primigi nosil fakt dlouho, vydrzely i dve letni dovolene na horach a pravdepodobne do nich pujdem zas. Ale asi pockam na povanocni nebo zimni vyprodeje. Ma jeste snehule a zateplene gumaky. A pri tech zimach nezimach ve meste…Ja mam s Primigi vubec dobrou zkusenost a asi I trochu slabost uz, mala je ma vlastne taky - dostala jsem za super cenu dvoje od kamaradky, ze je koupili jako 2. nahradni a neunosili,1 podzimni snerovaci a sandalky, ktere v lete jeste nebyly potreba, ale pouzivame je ted jako backurky na cviceni, na navstevy apod. Jsou na suchac a doma si je sundava, jinde na to nastesti diky novym podnetum nema cas :lol: Nejlepsi jsou ale backurky takove ty zapinaci, ty nesunda:-) My musime mit vse snerovaci nebo jinak na pevno obute, jinak to leti dolu, nejake capacky mela na haku tezce, ty litaly z kocaru bezne :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
18.11.18 20:41

@Jahudka82 To máte dobré, takovou odbornici na boty v rodině. :palec: já mám slabost pro Superfity, sice už jsem na ně slyšela i kritiku, ale nás nikdy nezklamaly. Takže pokud to je možné, zůstávám jim věrná. Taky bych chtěla umět věci prodávat, ale nějak na to nemám talent :nevim: takže většinu věcí vhazuju do kontejneru na boty, oblečení a hračky a doufám, že se dostanou někam, kde ještě udělají radost a dobře poslouží a zbytek rozdám po známých.

Příspěvek upraven 19.11.18 v 06:30

 • Nahlásit
 • Zmínit
551
18.11.18 21:53

Jo nakupovat botičky s detickami je opravdu zážitek, byla jsem kupovat botky pro starší dcerku (9 let) a strávila jsem tam s ní hodinu než si vybrala, myslela jsem že mě klepne, být tam s ní muž, tak ji uskrti už po deseti min. :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
18.11.18 21:56

@amka.82 Hodinu???? No nestraš, to se máme na co těšit, až děti povyrostou. :lol: hezký večer

 • Nahlásit
 • Zmínit
726
18.11.18 23:26

Mam zatim jednu holku ale nakolik kupuji barefooty, tak vždy vse vyprodáno.A ta cena :,( Clovek,ale chce to nej :andel:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
19.11.18 06:30

@flybe boty jsou holt výraznější zásah do rozpočtu, ale taky se snažím šetřit na jiných věcech, než na obutí. :D Hezký den :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4541
19.11.18 11:19

@flybe Otazka je, jestli zrovna barefoot je to nej… :think: Uz jsem na ne taky slysela kritiku, do mesta to pry neni idealni, coz si taky teda myslim, a taky bych rekla, ze u drazsich bot typu Superfit, Primigi, Geox apod., dela dost velkou cast te silene ceny jen zvucna znacka, na kterou rodice slysi… :think: :nevim: Pritom je spousta kvalitnich ceskych bot, i tech se „zirafou“, nebo napr.zn. Jonap dela pry slusne, cenove takovy zlaty stred, kolem 1000 a pry vydrzi. No kazdy si musi vybrat, my chodili k Batovi, meli jsme to kousek a vzdy si vybrali, bohuzel prodejnu zavreli a 2.je na opacnem konci mesta,kam sice jede mhd, ale ja ty velke obchodaky nemusim…Olympie v Plzni no, a s obema sama…muze dostat na nakupy je sci-fi. Takze vas @Jadala obdivuju, ze jezdite takhle dal, to musi byt vyprava na cely den s detma:)

 • Nahlásit
 • Zmínit
4541
19.11.18 11:33

@Veru1987 To jsme na tom s nasim klukem stejne, taky mu jen tak neco neni…treba jako backory se nam docela osvedcily od Befada… ty delaj pekny I kecky…Bubble Gummers mu taky sedely pekne, uzasny sandalky mel tehle znacky asi za 400. A ty posledni z Bati se taky povedly, kluk v nich odchodil cely leto, dve dovoleny na horach, cundr a staly 500 nebo 600… ono pokud chce mit nekdo jistotu, ze jsou boty zdrave, tak to chce ty zdravotni, nebo aspon se zirafou, neni to jen o tom,nabehnout do nejdrazsiho kramu v okoli a vzit znackove:) oni teda asi I ty „zdravotni“ nejsou nejlevnejsi a pro kazdyho, muzou mit vytvarovanou klenbu nejak, coz by deti snad ani mit bezne nemely, ale ty co mame od babi jsou uplne normalni, Sante nebo PK Rega. A jsou I hezke, prijemne, ohebne. Mala beha hodne uz I venku, takze je fakt nemame jen na paradu do kocaru a k dr.:)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
19.11.18 12:29

@Jahudka82 Jonap jsme zkoušeli, ale bohužel dětem nesedly. Takže teď tak nějak střídáme Superfit, Fare, Ecco a Santé a zatím boty pokaždé vydržely. Ťuk, ťuk na dřevo :dance: Jelikož tím směrem, co jezdíme pro obuv, má manžel rodinu, spojíme nákup s návštěvou a zabijeme dvě mouchy jednou ranou. :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
19.11.18 12:53

Tezko rict .. ja nevim jestli u tech drazsich bot neplatis hlavne znacku. A pro me znacka loap neni nic podradneho. Fare jsme kupovali zezacatku taky. Ty prvni a druhe boticky. I befado kupuju. Taky dobra cena. U Baťe taky nakupujeme.

 • Nahlásit
 • Zmínit
4541
19.11.18 12:55

@Jadala Superfity jsou taky fajn, tez jsme je meli - koupila jsem tehdy od kamaradky skoro nove za 400, jejich malej je mel parkrat a pak uz nosil sandaly a nizke kecky a na podzim uz mu nebyly. A nas uz pak zase nosil spis boty na suchac do skolky, pac ty superfity byly na tkanicky…ted jsem nasla, ze nekdo prodava v Plzni v maleho velikosti superfit celorocky, tak na ne chci mrknout, v jakem jsou stavu - podle fotky vypadaji hodne dobre, necham ho si je zkusit a uvidime, pani za ne chce 300, a taky zkusim prodat ty Primigi co mel doted. Oni se ty celorocky uzijou I v zime, kdyz zrovna neni az takova zima. No a pokud nebudou ok, tak si udelame pristi vikend vylet do Olympie do Bati, bo mi prisly slevove kupony. Ale nevim, jestli tam tenhle typ bot vubec maji, ty jsme tam ani jeste nekupovali. Babi chce vzit naseho kluka s jeho bratrankem do Lvicka, bude je mit na vikend, tak bysme to spojili. Jinak ona zas az takova odbornice neni, na to tam mela lidi:) a nasim detem by byla davala pevny boty hned, jak se zacaly stavet a obchazet nabytek :lol: Protoze se to tak delalo za nas, zejo :mrgreen: Ale tak mysli to dobre, nestezuju si - jak se to rika, darovanemu koni… :think: ;) :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4541
19.11.18 13:03

@Jadala Jo tak, tak to jo ;) . Sante jsme prave od babi meli taky, prvni botky by nove byt mely a kvalitni, to je jasny. Superfity jsou i pro uzsi nohy…no az ji vydrzi botky trochu dyl nez 2-3 mesice a budu chodit do prace, taky vyrazime k mistnimu oblibenemu Berankovi pro gorace, mozna uz na pristi zimu, tam poradi vzdycky dobre a boticky se daji I objednat na prodejnu z netu. Kdyz vidim jak lita, tak to smysl asi mit bude, myslim, ze za rok uz toho v kocarku moc nenajezdime :lol: Radsi k vanocum apod.kdyz dostane neco poradnyho jako treba ty boty, nez hromadu hracek, ktery ji budou bavit chvili a stejne si vic vyhraje s balicim papirem :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
19.11.18 13:05

@Citronkalekninka určitě, co člověk to názor a o vhodné dětské obuvy se přou i odborníci. Co mi doporučil jeden, druhý zamítl jako naprosto nevyhovující, tak si pak vyber :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4541
19.11.18 13:07

@Citronkalekninka Jo presne jsi taky vyjadrila mou domnenku s tema znackama. O Adidasu apod.proflaklych ani nemluve. Loap je I moje oblibena znacka, a to I batohu, tasek, obleceni :palec: Sandalky mel malej loni ze Sportissima a taky celkem vydrzely. Ja mam z Bati zimni kozacky uz 2 roky a nemuzu si stezovat :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
19.11.18 13:11

@Jahudka82 ani mi nemluv, zrovna jsem s hrůzou koukla do pokojíku a mají tam hraček snad víc než v hračkářství, budu muset Ježíška letos zkrouhnout a hlavně příbuzenstvo nějak jemně upozornit, ať místo hraček koupí raději nějaký ten hadřík :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
19.11.18 13:13

@Citronkalekninka Loap mi taky vyhovuje, léta mám od nich batoh a vypadá pořád jak nový a v zimních botech mám krásně teplo. :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4541
19.11.18 15:13

@Jadala :palec: taktak, nase budou mit taky prave hlavne ty prakticke darky plus nejakou hracku teda taky, na co tisic kravin ze - malej ma na Vanoce jeste chudak svatek, tak to mi dala mamka 500 na autosedacku, kupovala jsem ji od zname. Pak ty boty a fusak,ja uz pro ne samozrejme taky nejake drobnosti mam… pro kluka hlavne knizky, tech neni dost nikdy!:)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
19.11.18 15:20

@Jahudka82 Máme to stejně, nejstarší je narozený pár dnů před Vánocemi a mladší je rovněž Adam, takže z těch oslav nevyjdeme :zed:

Příspěvek upraven 19.11.18 v 15:21

 • Nahlásit
 • Zmínit
4541
19.11.18 17:07

@Jadala :palec: :lol: :mavam: Nas kdyby byl holka, tak si moc nepomuze, meli jsme Evu :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
2810
19.11.18 17:15

@Jahudka82 my se snazime i levneji, na ven mela ty fare za 700. Klenbu v botech nema, to nechci prave. Do 7mi let se klemba tvaruje posilovanim svalu. Pak az se resi u lekare. Takze my hlidane obebna podrazka, misto na prsty, bez klemby,nebo minimalne. A nas obchod kam chodime maji jak drahe, tak levne boty. Chci do tech 7mi urvite jen boty od nich. Pak uvidime. Zat nejsou dceri.ani.3'

 • Nahlásit
 • Zmínit
19.11.18 18:01

Paradni denicek, ze zivota, pobavila jsem se…prave jsem se take vratila se svym dvouletakem z uspesneho lovu zimni obuvi.. :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4541
19.11.18 18:36

@Jadala :palec: :lol: :mavam: Nas kdyby byl holka, tak si moc nepomuze, meli jsme Evu :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
19.11.18 18:37

@Jahudka82 malemu jsme ted ve sportisimu kupovali kecky adidas za 350 :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
726
19.11.18 20:40

@Jahudka82 tak jonapy a zirafka jsou i barefoot nebo minimálne kompromis.Zatim z toho co Jsem nacetla mi to dáva nejvetsi smysl,tak snáď to bude ok :palec:
Vsechny delame co umime :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
19.11.18 21:40

@Ajamateridouska moc děkuji za pochvalu :D hlavně, že byl lov úspěšný.

 • Nahlásit
 • Zmínit
4541
20.11.18 02:38

@Veru1987 Jasny, tak hlavne ze mate dobry zdroj :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4541
20.11.18 03:08

@flybe Jojo, oni asi ruzne znacky delaji I neco jako barefoot, treba Keeny, ty mame s muzem radi, daji se obcas koupit I ve vyprodeji pod tu 1000 ty detske sandalky, to je taky ale bota na par mesicu, za kterou bych vic ani nedala. Jen jsme zatim nemeli nikdy stesti na tu spravnou velikost. U nas je I 1 spesl obchod s barefooty, ale jeste jsem tam nebyla. ZkusenostI s nima nemam, ale prijde mi to jen jako takova moda no, nekomu to urcite vyhovovat muze, nerikam ze je to spatny, jen nejak nemam potrebu delat z deti pokusny kraliky:) Ortopedicke problemy nemaji, tak nic extra nehledam - staci mi, kdyz boty sedi a jsou ohebne, kvalitni,nepredrazene. Coz treba ty z Bati nebo jine ceske znacky, co jsme meli, splnujou a jak uz jsem nekde psala, klukovi s tim vyssim nartem taky vse nesedne. Jak jsou v tomhle smeru delane barefoot boty nevim, prisly mi vzdy takove placatejsi, stejne jako nektere od Befada. Proste ho tlaci shora, kdyz jsou vpredu hodne placate a nizke. Treba backurky musel mit jako malej jedine takovy ty klasicky na prezku, jako jsme meli my, Ty jsme kupovali v detske obuvi, staly pulku co Befada.

 • Nahlásit
 • Zmínit
4541
20.11.18 03:24

@Citronkalekninka Tak to je dobra cena, to byla nejaka akce nebo vyprodej? Si pamatuju, jak kamaradka protacela panenky, ze ten jeji koupil klukovi za 500 Adidasky snad jen jako capacky, kdyz jeste ani poradne nechodil, a co jsem vzdycky videla, tak pod 500 moc nebyly nikde ty detske ani jako normalni na chozeni. Ja bych zas treba nekoupila boty u Vietnamcu a nekupuju ani obleceni. Nikdy mi tam nic moc nesedelo, az na vzacne vyjimky typu balerinek z Maxi hitu za 100 apod., odtamtud ma malej obcas max. tilko nebo slipy, ale nechodim ted k nim I z toho duvodu, ze se tam nevejdu s tim nasim sirokorozchodnym kocarem a v nositku mi mala dlouho nevydrzi. A kolikrat to maji ty „vetve“ cenove I stejne nebo drazsi jak jinde…

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.11.18 08:51

@Jahudka82 jj myslim ze byly v akci. Ale prave v tom sportisimu se daji pokazde takhle dobre nakoupit botky. Manzel mi rikal ze i ty Loto co se tam prodavaji jsou kvalitni obuv a stoji pak stovek. Ale i u Baťe se da nakoupit za rozumnou cenu coz me prekvapilo.

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.11.18 12:26

Tak a já dle nadpisu čekala nějakou kovbojku, honbu minimálně za nedostatkovými Jonap Barefoot a ono nic :mrgreen: (berfooťačky pochopí - to je totiž teprve dobrodrůžo, když člověk vlastně absolutně neřeší design, ale to, aby bota perfektně sedla na potomkovu plouvičku 18*7,5 s megaúzkým kotníkem a nízkým nártem :lol: :lol: ).

Příspěvek upraven 20.11.18 v 12:28

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
20.11.18 12:35

@Popokatepetla :mrgreen: věř mi, že i když to z deníčku možná tak nevypadá, hon to opravdu byl a po jeho ukončení jsem byla zpocená jako nejmenované růžové zvířátko :mrgreen: barefoot obuv už jsme také vyzkoušeli, takže vím, o čem mluvíš. Hezký den a díky za reakci :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit