I takový může být život ve 21

O životě

Život je někdy krutý a nezáleží, kolik ti je, jestli 40 nebo 15...

Přečetla jsem deníčky, jak ty smutné, tak i veselé nebo i lehce rýpavé. Sama jsem si říkala, že je to fajn způsob ventilovat některé věci, myšlenky atd. které stále v sobě dusím. !!Předem se omlouvám za chyby!!

V mých 8 letech se rodiče rozvedli (ono nic neobvyklého), ale jejich rozvod je právě netýkal jenom jich, ale hlavně mě!! Veškeré tahání po soudech, kam půjdu: taťka mě chtěl k sobě a mamka zase natruc mě chtěla mít u sebe. Tím, že jsem byla malá, nemohla jsem se rozhodnout sama, a tak soud mě předal do péče mamky. Taťka si byl zabalit nějaké věci, ale vše bylo hektické a jiné. Lítaly talíře, oblečení oknem a nakonec i počítač. Vše jsem pomáhala s pláčem taťkovi sesbírat.

Celé dny a večery jsem proplakala, jelikož jsem taťku měla velice ráda a nemohla jsem nějak pochopit, že tu už s námi není. Mamka stále opakovala, že je to hajzl, že se k nám domů nehodil, a proto se s ním rozvedla. Dlouho se neozval, a tak jsem na víkend chtěla za ním a za babičkou, ale…

Došlo k tomu nejhoršímu, mamka to zakázala!! Nemohla jsem jet ani za taťkou a ani za babičkou! Co jsem komu udělala? Po nějaké době a hádkách, zda tam pojedu nebo ne, mamka svolila.

Šel čas a já byla starší. V 16 jsem se s mamkou ošklivě pohádala, a tak jsem se odstěhovala za přítelem.

Myslela jsem si, že je to ten pravý, se kterým zestárnu a budu mít děti, svatbu a vše co k životu „dospělých“ patří. Časem jsem zjistila, že peníze, které si vydělám na brigádě, kterou jsem navštěvovala po škole, jsou hnedka fuč a já nic neušetřím. Přítel si rád s kamarády vždy popil a výplatu měl nemalou a k tomu moje brigáda, ale vždy ke konci měsíce nám prostě peníze chyběly. A tak já pravidelně chodila po rodině si půjčit. Někdy 2000, někdy 500, 200, aby bylo aspoň na rohlíky a oběd.

Rodina i přátelé mi stále říkali, ať se podívám, s kým to žiju a jestli vůbec se tomu dá říct život. Chlap každý víkend pil, nedokázal být jeden víkend bez alkoholu nebo posedět u televize. Stále jsme se hádali kvůli penězům a tomu alkoholu. Když to došlo do stádia, že si nešel pro facku daleko, tak jsem si vždy řekla „jdu od něj“! Ale pak se ráno probudím, on vystřízliví a najednou lituje, objímá mě a zase lituje. Já změkla a vždy mu odpustila, i když jsem věděla, jak to zase dopadne!

Začalo léto 2011 a vztah byl stále stejný. Po-pá škola, práce a víkend alkohol, hádky a odpouštění. V létě jsem si řekla, že změním práci, a tak jsem si našla jinou. Víkendy jsem netrávila doma, tudíž jsme se hádali jen ráno ve smyslu „Zase jsi byl chlatat? Super, tak já jdu k mamce. AHOJ!“

V nové práci jsem poznala jednoho pána. Byl milý, chytrý a hlavně krásný. Po týdnu mi přišla zpráva na e-mail: „Proč jsi v práci od rána do večera už skoro týden v kuse?“ Řekla jsem si „Ty jo, od koho to je?“ A v hlavičce bylo jeho jméno. Napsala jsem, že doma to nemám nejlepší a že jsem radši tady než tam. Přišla mi další zpráva: „Tak nechceš zajít někam sednout a vyčistit si hlavu?“ Byla jsem nadšená a řekla si, proč ne…

Po práci jsme se sešli na parkovišti a ten pán mě vzal do auta a odjeli jsme pryč z města do krásné pizzerie. Vše jsem mu řekla - jak žiji a že vím, že si za to můžu sama, jen se z toho kruhu nemůžu vymotat. Po asi 5hodinovém sezení v pizzerii mi nabídl, ať se k tomu alkoholikovi nevracím a jedu k němu s tím, že pokud bych chtěla můžu se nastěhovat a zůstat, jak jen budu potřebovat. Byla jsem okouzlena a na nabídku hnedka kývla.

Druhý den po práci jsem jela domů a sbalila si veškeré oblečení s tím, že se stěhuji pryč! „Bývalý partner“ zase se omlouval, že už pít nebude, ale já byla už odhodlaná. Jdu pryč a pro skříně a ostatní nábytek se zastavím později. No a odjela jsem s „chytrým, krásným pánem“.

Přijeli jsme k němu a já vybalila věci. Ten večer došlo k intimnímu sblížení a najednou jsem byla zase šťastná. Pán mi stále dokazoval jak jsem krásná a jedinečná.

Oznámila jsem odchod od „alkoholika“ a každý si oddychl. A najednou všichni mi nabízeli pomoc. Vše bylo najednou zase růžové, ale nic netrvá dlouho. Uvědomila jsem si, že stále vybavení v bytě zůstalo a já mám dluhy všude, kde se podívám!

Všechny ty dluhy jsem chtěla splatit najednou a napůl, jelikož jsme si ty peníze brali spolu! Ale co se nestalo: „alkoholik“ obrátil. „Nic ti nedám, odstěhovala ses, máš smůlu!“ Partner, se kterým jsem byla a bydlela, mi stále říkal: „Nech to tak, vykašlem se na to. Nepotřebuješ jeho pomoc. Já ti pomůžu.“ Byla jsem ráda, dluhy jsem tedy zaplatila s jeho pomocí, ale stále mě to i dodnes trápí. Já tam nechala vše a ještě to zaplatila všechno!

V listopadu jsme si řekli, že se pokusíme o miminko. Ano bylo to brzy, ale my to tak chtěli a cítili. Nějak to ale nešlo a my navštívili CAR. Podstoupili vyšetření a zjistilo se, proč nám to vlastně nejde. Podstoupili jsme několik IUI, ale stále nic.

V březnu 2013 mě ten krásný, milý a chytrý požádal o ruku a já řekla ANO. :) Najednou jsem si říkala, že po tom, co jsem si prožila, konečně budu mít tu svou vytouženou rodinu a skvělého manžela. V červenci jsme se vzali a v srpnu podstoupili první IVF. Kdo neprošel, tak nedokáže pochopit ty nervy, to napětí a vše kolem. Naštěstí IVF vyšlo a my čekáme vytouženého kulihráška. Snad vše zlé už jsem si vybrala a bude jen lépe.

Děkuji, kdo si celý příběh přečetl a vydržel. A moc se omlouvám za chyby. :)

Hodnotilo 24 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Itany
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 15.11.13 05:47

Krasne…drzim pesti aby vse dobre dopadlo :kytka:

 
Martrich
Extra třída :D 12021 příspěvků 15.11.13 07:27

Haniii, prožila sis svoje, ale ten konec deníčku je krásný a držím palce ať miminko hezky roste a vše je jak má být :hug: :hug: :mavam: :mavam:

 
bini851
Kecalka 327 příspěvků 15.11.13 08:24

Držím pěsti a gratulace ke kulihráškovi :hug:

 
Baby86
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 15.11.13 09:45

Přeji hodně štěstí :kytka:

 
Kamcha
Ukecaná baba ;) 2244 příspěvků 15.11.13 09:53
:kytka:
 
Jane29
Extra třída :D 12802 příspěvků 15.11.13 10:06

Hani, napsala jsi to hezky :hug: :hug: :hug:

 
hankaaaa
Závislačka 3563 příspěvků 15.11.13 10:07

@MR Děkuji no nějak jsem to potřebovala dostat ven, ale stejně to není vše…A tobě taky přeji pevné nervy a uvidíš bude jen líp :hug:

 
EM123
Kecalka 243 příspěvků 15.11.13 10:27

Hani, neměla jsi to jednoduché… Držím palce!!!

Příspěvek upraven 15.11.13 v 10:28

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 15.11.13 12:34

Hodne stesti a zdrave miminko :kytka:

 
kamce
Závislačka 3073 příspěvků 15.11.13 13:32

Krásné, jako z pohádky :mrgreen:..

 
Zuzaaana  15.11.13 14:03

Ahojky, Hani, a kdy toho vašeho potomka čekate?=) A kde budeš rodit?=)

 
Tšekkin Kulpa
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 15.11.13 15:51

Zažila jsem něco hodně podobného, ač jsem o pár let starší.
Taky jsem žila s alkoholikem, veškeré vybavení bytu bylo moje. Nakonec jsem se sebrala ze dne na den, bez peněz, jen se dvěma taškama, přespávala jsem pár týdnů u kamarádek…bylo to fakt těžký období, ale moje nejlepší rozhodnutí v životě od něj odejít.

Je super, že to u Tebe tak dobře dopadá. Moc držím palce:-)

 
lenkator
Kelišová 7115 příspěvků 15.11.13 16:34

Moc hezky napsané :palec: Přeji hodně štěstí do života :kytka:

 
hankaaaa
Závislačka 3563 příspěvků 15.11.13 17:20

@Tšekkin Kulpa taky si říkám, že to bylo to nejlepší, ale zároveň v tu chvíli to nejtěžší rozhodnutí :hug:

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 15.11.13 18:50

No tak supeeer :palec: je fajn videt, ze stesti stale funguje…PS: vyrazne chyby jsem nenalezla :mrgreen: :mrgreen:

 
Martrich
Extra třída :D 12021 příspěvků 19.11.13 14:31

@hankaaaa :hug: :hug: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama