Nejsem přece žádné bebíčko

Porod

Je to už přes osm měsíců od porodu a já se konečně dokopala sepsat moje pocity z tohoto ojedinělého zážitku. Je to zvláštní, ale skoro všechno dopadlo tak, jak jsem si naplánovala, až tedy do porodu.

V květnu 2010 jsme se došli k rozhodnutí, že už budem „zkoušet“ pracovat na miminku a ejhle, povedlo se hned na první pokus, to nás trochu zaskočilo, ale po překonání šoku jsme se začali moc těšit. Moje těhotenství bylo kromě toho, že jsem na začátku chtěla spát celé dny, pohodové. Měla jsem krásné vlasy, moc jsem nepřibrala a byla jsem celkově šťastná. Byla bych těhotná klidně i déle :O) Když se začal blížit termín, sbalila jsem si tašku a naplánovala, že to bude rychlé, jak přijedu do porodky a do hodiny „vyprdnu“ dítě a bude to :O) To jsem byla hodně vedle.

Všechny maminy čekatelky kolem mě pořád mluvily o poslíčkách a já nevěděla, co to je, až do noci týden před termínem. Začaly kontrakce, ale po změření byly nepravidelné, takže jsem takto prohekala celou noc, ráno se mi ulevilo, ale odpoledne jsem začala být nesvá, že se malá nějak málo hýbe. Zavolala jsem tedy sousedce (porodní asistence) a ta mi poradila, ať jedu do porodky. Tam si mě paní doktorka nechala, měla jsem málo plodové vody a malá byla hodně natlačená dole. Nejednou jsem byla sama zavřená v nemocnici, což mě teda nějak sebralo a obrečela jsem to, bylo šest hodin.

V dest hodin večer to začalo, neuvěřitelná křížová bolest, která ale nepřicházela a neodcházela, prostě pořád byla, nešlo ležet, sedět, musela jsem chodit, abych to rozchodila na nějakou únosnou míru, ani na chvíli se mi neulevilo, jen ve sprše to bylo krapet lepší. Teď, když na tím přemýšlím, tak jsem neměla v hlavě nic jiného než tu bolest, lezla jsem po stěně, po židlích po zemi, chtělo se mi zvracet a omdlít, až mi setřička přinesla nějaký prášek, který mi pomohl snad na půl hodiny. Průběžně mě přišli natočit, aby zjistili, že se ještě nic nechystá. To půlhodinové ležení bylo snad nejhorší, kdy jsem se bolestí až klepala jako při epilepsii.

Takhle jsem to tedy odchodila až do rána, kdy mi konečně po natočení a vyšetření řekli, že už se to blíží. Dostala jsem klystýr, doktorka mi praskla vodu a šlo se na sál. Byla jsem šťastná, že mám u sebe přítele, s kterým si můžu povídat, moc to pro mě znamenalo. Tam jsem odchodila asi hodinu, kdy mě průběžně natáčeli a přítel za mnou utíral plodovku. Kontrakce se stupňovaly a mě začalo být zase špatně, dostala jsem kapačku, při níž jsem radši stála, ale přišel čas ulehnutí a tlačení.

Začali mi vysvětlovat, jak a kdy mám tlačit a já začala tlačit blbě nahoru, až jsem z toho byla celá kropenatá, pořád jsem říkala, jak to bolí a že se to nedá vydržet a neměla pořádně sílu na další tlačení. Kontrakce byly pomalejší, branka nechtěla povolit, já tlačila a nic. Začala jsem přemýšlet, že hodím nohy dolu a normálně jim uteču a necháme to na jindy :O) Pořád mě povzbuzovali k tlačení a pan doktor mi pomáhal, v jednu chvíli jsem přestala vidět a slyšela jsem je z dálky, ale oslovení doktora, jestli je vnímám, mě dostalo zpět.

Pořád jsem tlačila málo, neměla jsem žádnou sílu, myslela jsem, že tam fakt musím umřít, tak jsem jim řekla: „tak mě prosím vás třeba rozřízněte, ať to už mám za sebou“, naštěstí neposlechli :O) A domluvili mi, že už to teď musím dotáhnout, že už kouká hlavička. Přítel mě, a zároveň sebe, průbežně otíral plenou. Sebrala jsem poslední síly a zatlačila třikrát za sebou a slyšela jsem: „hlavička je venku a ještě ramínka“, a najednou to přišlo, ÚLEVA, neuvěřitelná úleva!

Koukla jsem po malé, chudák měla hlavičku jak lebkounek, jak byla dlouho dole, a hlavou mi prolétlo, že nebrečí, ale za chvilku se rozeřvala, tak jsem se uklidnila. Nemohla jsem se ani nadzvednout, tak jsem pověřila tatínka, ať jí pěkně zkontroluje a hladí ji a oznámila jsem mu, že malá bude jedináček. Mě pak zašívali, ale to mi bylo jedno, když jsem přežila tohle, už mě nic nemohlo rozházet.

Celému personálu jsem se omluvila a poděkovala, že jsem byla asi nejhorší rodička na světě, ale bylo mi řečeno, že některé maminky i škrábou a koušou, tak že prý dobré :O) Trošku jsem si vyčítala, že mě po porodu nezaplavila hned láska, jak jsem slýchávala od jiných maminek, ale spíš úleva, že už to mám za sebou, ale láska se dostavovala postupně, každý den, když jsem si ten náš zázrak prohlížela a miluju ji pořád víc a víc. Vytrpěla bych pro to naše zlato cokoliv!

A světe div se, já se snad těším na další porod, vím, do čeho jdu a vím taky, že se to dá přežít :o)

P.S: Pro všechny prvorodičky - ano může to bolet, ale dá se to zvládnout a ten zázrak, co vás čeká, je krása! Neměnila bych!

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Opocno
Kecalka 212 příspěvků 14.11.11 08:34

Krasny..ja taky talcila a nic…a proste uz dosly sily, az ho museli vytahnout..taky nebrecel a me taky nezaplavila laska,a le uleva- takze vse chapu :-) a soucitim…at se vam dari

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 14.11.11 11:38

krásný…můj porod skončil akutním císařem a chtěla bych porod ještě jeden a pěkně si ho vychutnat…gratuluji zvládla jsi to krásně :lol: :lol: :palec: :palec: :palec: :palec: :andel: :hug: :hug:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 14.11.11 12:02

maminky škrábou a koušů-doooost dobré :palec: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jinak hezký deníček :potlesk:

 
Květulííína  14.11.11 13:17

Škrábou a koušou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: To je sranda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Moc gratuluju k miminku a přeji hodně zdravíčka :hug:

 
dannn  14.11.11 13:34

To samé jsem skro měla u prvního porodu.Sice mi porod trval se vším všudy necelých 7hod.-z toho tak cca 5 hod.bolestí,ale malého jsem tlačila 1,5hod!A jak píšete,jakmile se malej narodil,tak to byla taková úleva a ten pocit k mimi přišel během několika dní:-)U druhého porodu to byla rychlovka,hodinu a 20min.od píchnutí vody a na 4 zatlačení a jen co mi malého přinesli,tak to byla láska okamžitá:-)Podle mě hraje roli,jaký byl průběh porodu.

 
kaďaska
Závislačka 4267 příspěvků 14.11.11 14:27

Měla jsem naprosto stejné pocity … velká úleva, žádný další porod i ta láska nepadla hned … ale je to jak říkáš … v dubnu čekáme další miminko (už teď se těším na ten pocit úlevy :mrgreen: )a láska přichází postupně je jí opravdu hooodně :wink:

 
martext
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 14.11.11 14:47

Povzbuzujici!!! gratuluji :kytka:

 
Hori
Kelišová 7432 příspěvků 14.11.11 20:46

Díky holky :-D a přeju samo nápodobně :-D
A na ten druhej porod se moc těšim, mohl by trvat tak dvě hodinky :dance: :mrgreen: , ale radši budu připravená na další šichtu a nechám se příjemně překvapit :pankac:

 
Dadulina
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 14.11.11 21:09

Jee to je jakobych četla svůj vlastní porod :palec: :palec: :palec:

 
Hori
Kelišová 7432 příspěvků 14.11.11 21:30

to je super vědět, že to měl někdo podobně :palec: , že fakt nejsem exot :mrgreen:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 16.11.11 19:33

hezky napsaný deníček a s tou láskou jsem to měla to samé… přeji hodně štěstí a hlavně zdravíčka :kytka:

 
Hori
Kelišová 7432 příspěvků 18.11.11 10:40

díky, nápodobně :mavam:

 
janasib
Kelišová 6216 příspěvků 23.11.11 20:05

Nadi když to tak čtu,tak se skoro stydím za můj porod :?
hezky napsané a bolelo mě to za tebe ;) ,ale vy jste s Majdulkou šikuly a klíďo by jste to dali znova :lol:

 
bořková
Extra třída :D 10691 příspěvků 23.11.11 20:16

až teď čtu deníček Nadi! jste s Májou šikovný, jak jste to zmákly! :palec: Můj porod byl procházka, při představě něčeho takovýho se mi dělá šoufl 8o

tak snad ty další porody ;) budou taky za odměnu :)

 
Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 23.11.11 20:19

Tak jsem si při tvém deníčky vybavila můj porod a ujistila jsem se, že v nejbližší době do toho určitě jít nechci :mrgreen: :P . Ale tobě přeju, ať je ten příští porod takovej, jakej si ho přeješ :kytka: .

 
Hori
Kelišová 7432 příspěvků 23.11.11 21:33

no holky pevně v to doufám že to bude proti prvnímu sranda :pankac: :mrgreen:
Jo Peti až teď koukám že píšeš porody :lol: tak to jsi mě pobavila :lol:

Příspěvek upraven 23.11.11 v 21:38

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama