Jak Deny přišel na svět

Porod

Jako těhu jsem tu moc ráda pročítala deníčky o porodu a psychicky se tak připravovala na to, co mě čeká. Rozhodla jsem se tedy, že i já přispěji zrnkem do mlýna. :)

K mému velkému překvapení se mi povedlo otěhotnět hned na poprvé a vše se zdálo být perfektní. Netrápily mě žádné nevolnosti a cítila jsem se skvěle, až na ten šílený a ustavičný hlad, který jsem v prvním trimestru měla. Vyjedla bych i celou restauraci a ještě bych si chtěla přidat. :-D

Asi ve 25. tt mi začalo tvrdnout břicho, tak jsem raději šla na kontrolu dříve, než jsem měla původně domluveno. Doktorka mě hned poslala do nemocnice, že mi ustupuje čípek a mám 28 mm. V nemocnici mi předepsali magnézko 4× denně po dvou tabletkách, přísný klidový režim na lůžku a jednou týdně navštěvovat rizikovou poradnu. Jelikož magnézko hned nezabralo a čípek mi zase ustoupil na 22 mm, dostala jsem ještě tabletky na zavádění.

Pak už to bylo v pohodě. Malý měl ale hlavičku hodně dole a tím, jak mi tlačil na hrdlo, jsem musela stále jezdit na kontroly, kdyby se mi čípek zase začal zkracovat.

Tak to bylo do 36.tt, kdy jsem konečně magnézko vysadila a okamžitě jsem se otevřela na 2 cm a CS8. Doktorka mi řekla, ať už mám kufr připravený u dveří, že to může přijít každým dnem i hodinou. Manžela tato informace vylekala daleko více než mě. Ptal se, jestli má vůbec cenu jezdit domů. Pacholek, už mě tam chtěl rovnou ubytovat.

Byla jsem ráda, že mě domů nakonec odvezl, protože dny ubíhaly a porod nikde. Už se blížil můj termín 24.12.2013 a já se jen modlila, aby se prďolka nerozhodl na Štědrý den vykouknout na svět. Bylo by mi ho pak hrozně líto, kdyby měl slavit narozeniny a Vánoce v jeden den. Tři dny po termínu jsem šla na kontrolu do poradny a doktorka mi sdělila, že už nemám žádný čípek, jsem otevřená na 3 cm, CS9 a hlavička se tam hodně tlačí a už to není těhotenský, ale porodnický nález. Doporučila mi tedy příjem a prasknutí vody, souhlasila jsem. Bála jsem se, aby malý nebyl obřík.

Na příjmu se ale k prasknutí vody moc neměli a nechali mě tam přes noc na pozorování, kdyby se dostavily kontrakce. Ty se ale nedostavily, stejně jako jsem celé těhu neměla ani poslíčky. Doktor mě chtěl další den propustit a že mě týden klidně můžou nechat přenášet. To se mi ale nechtělo, takže po tom, co mě prohlédl a já už byla otevřená na 4 cm, mi vyhověl, že mi prasknou vodu a poslal mě na sál.

V 17:00 tam za mnou přišla hrozně milá PA, natočila mi monitor a dala klystýr. Manžel, když viděl ten sáček s vodou, tak vykulil oči a prý: „To všechno do ní chcete napumpovat?!“ Mi tedy moc na odvaze nepřidal. Klystýru jsem se docela bála, ale bylo to úplně v pohodě. PA mě pobavila, když mi řekla, abych to v sobě zkusila zadržet 15-20 minut. HA HA. Byla jsem ráda za 5 minut a už jsem běžela. :D

V 18:00 přišla doktorka a píchla mi vodu. Když jsem viděla tu jehlu s háčkem, tak jsem znejistila. Říkala jsem si „Holka, neudělala jsi náhodou blbost?“ Ale propíchnutí vaku jsem vůbec necítila, jen jak mi pak vytékala plodová voda. Když doktorka odcházela, ještě jsem se jí zeptala, kdy by mi ty kontrakce měly tak začít. Dozvěděla jsem se, že u každého je to jiné a může to být buďto hned, za hodinu nebo klidně až zítra. Jen to ale dořekla a zavřela dveře, dostala jsem kontrakce, rovnou po 3-4 minutách a dost rychle se stupňovaly.

Po sedmé hodině jsem už měla kontrakce po jedné až dvou minutách a dávalo mi dost zabrat je prodýchávat. PA jsem poprosila, jestli by mě prohlédla. Ta mi řekla, že prvorodičky se obvykle otevírají 1 cm za hodinu a že mě prohlédne až v osm. To už jsem ale měla i dost silný tlak na konečník, bylo hrozné netlačit. Pomáhala mi jen sprcha, takže jsem v ní byla pořád. Už jsem myslela, že se tam zcvrknu, jak jsem tam byla dlouho.

Když přišla kontrakce, tak už jsem místo té bolesti spíše cítila ten velký tlak, ale nebylo to zase tak hrozné, jak jsem čekala. Dalo se to vydržet a žádné drámo to nebylo, ale při představě 1 cm za hodinu když mám kontrakce po 1 minutě se mi protáčely panenky.

Každopádně ve 20:00 přišla PA a jak slíbila, tak mě zkontrolovala. Usmála se na mě a řekla, že jsem šikovná a už jsem otevřená na 9 cm. V tu chvíli mi vytekly slzičky. Nevím, jestli tím, jak jsem se na malého těšila, nebo tím, že to brzy skončí. To jsem se ale spletla…

Ještě jsme museli dorotovat hlavičku, takže jsem se musela přetočit na levý bok. A pak už jsem pomalu mohla začít tlačit. Ale najednou mi kontrakce začaly ustupovat a já je měla jen po 4-5 minutách, tak mi PA píchla oxytocin. Tlačila jsem a tlačila, ale stále nic. Na porodním sále hrálo rádio Fajn a zrovna písnička Roar od Katy Perry. A já, abych se uvolnila, jsem si jí začala mezi kontrakcemi broukat. Manžel byl z toho v šoku, že si u porodu zpívám. Do teď mi to předhazuje, že porod nemůže být nic tak dramatického, jak my z toho děláme, když jsem si u toho zpívala. :D

To už jsem ale tlačila hodinu a hlavička pořád ne a ne vylézt ven. Pak přišel doktor, kterému jsem z lehátka vyčerpaná zamávala a pozdravila. Ten se na mě usmál a že mám u něj plus, že většina rodiček jeho přítomnost ani nepostřehne. No alespoň něco… a tlačilo se dál. Manžel mi hodně pomáhal při tlačení, podpíral mi záda a já najednou začala dostávat jednu křeč za druhou do lýtek a všichni kolem mě běhali a natahovali mi nohy - PA, doktor i manžel. Já vždy jen zakřičela: „Noha, noha, noha…!“ a ukázala, která to zrovna byla a už běželi. :D

Ve 21:28 se konečně po nástřihu, který jsem vůbec necítila, narodil Deniz. Takže mi trvalo skoro hodinu a půl, než jsem vytlačila hlavičku. Po porodu doktor nabídl manželovi, jestli nechce přestřihnout pupeční šňůru, do čehož jsem se vložila a zaječela, že ne! Vím, co od manžela můžu čekat… Když konečně přepižlat tu šňůru, se kterou tam dost zápasil, najednou slyším sestřičky: „Tatínku, halooo, tatínku, co je vám?!“ A šup ho, manžel ležel na zemi. Ano, milé dámy, nestává se to jen v amerických filmech. Manžel mi tam krásně omdlel.

Mně Deny najednou přistál na břiše a tři sestřičky kolem manžela, který se tam válel po zemi. Když malého otřeli, zvážili a změřili, dali ho vedle mě do malé plastové postýlky. Doktorovi přišlo hrozně komické, jak tam celá ta naše rodinka leží, takže nám vzal foťák a všechny nás vyfotil. :D Pak jsem si vyžádala vidět placentu a šlo se na šití… To už byl manžel dávno při vědomí, ale pro jistotu stále zůstával ležet na zemi.

Po porodu jsem se začala vyčerpáním celá hrozně třást, tak jsem se ptala doktora, jestli se mu mě nebude špatně šít, když se tak klepu. Prý je zvyklý, mi s úsměvem odpověděla PA. Při šití se doktor začal vybavovat s manželem a já si tam najednou připadala jaksi navíc. :D Pak jsme na sále zůstali ještě dvě hodiny a nemohli se na malého vynadívat. Byl nádherný, takový malý uzlíček…

Doteď na porod ráda vzpomínám. Od prasknutí vody za 3 a půl hodiny bylo po všem, bolesti se daly vydržet. Hlavní je nepodávat se strachu a bolesti a nebrat to jako katastrofu, ale těšit se na to, že na konci vás čeká ta největší odměna ze všech. Byl to pro mě krásný a nejsilnější zážitek v životě.

Všem děkuji, kdo měli tu trpělivost a odhodlání a dočetli můj deníček až do konce. Vím, byl to román. :)

Hodnotilo 23 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
emily13
Stálice 63 příspěvků 19.02.14 00:20

To je nadherne :-)

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 19.02.14 00:28

Gratuluji k fajn porodu i synkovi.

 
AngelikaO
Závislačka 4433 příspěvků 19.02.14 00:29

Krásný deníček!!! :hug:
Hezky jsi to napsala. Přeju hodně zdravíčka a na další porod už si manžel třeba zvykne a už neomdli :lol: :hug: :hug: :hug:
Ahoj :mavam:

 
bebinaa
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 19.02.14 00:38

Tak to se krásně četlo :)

 
Senayle
Závislačka 4560 příspěvků 19.02.14 01:41

Děkuji holky. :hug: Moc to potěší, když vím, že si můj deníček někdo přečetl a líbil se mu. :andel:

@AngelikaO Na to bych nevsázela. Jsem si jistá že příště (tedy doufám, že nějaké příště bude) se to bude opakovat. No co, alespoň to tam oživí… Hérečka chce být středem pozornosti. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 19.02.14 04:54

To je krásný deníček, kdyby všechny byli takové, čtivé, krásné a pozitivní.. :potlesk:

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 19.02.14 08:41

Skvele, docela jsem se pobavila, gratuluji :hug:

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 19.02.14 08:46

:kytka: moc hezké ;) gratuluju k prckovi

 
AngelikaO
Závislačka 4433 příspěvků 19.02.14 09:02

@Senayle Jo to jo, a ty budeš za hrdinku! Když porodíš, vydržíš tu bolest a jsi ok a manžel, který stojí a kouká omdlí :mrgreen: to je fakt legrace.. :hug:
Ještě jednou gratulace..buďte štastní :srdce:

 
Senayle
Závislačka 4560 příspěvků 19.02.14 09:22

@AngelikaO Díky. :hug:.Po porodu se me pak ptali, jestli chci zkusit na šestinedělí dojít po svých nebo tam chci odvést. Tak já právě hrdinka, že to dojdu. :mrgreen: Jsem si pak za to celou cestu nadávala, jasně že jen pro sebe. ;) Na manžela a sanitáře kteří me doprovázeli jsem se usmívala a házela sympaťáka a dělala, že je všechno OK. A přitom jsem šla schrbená jak 100-letá babka a po těch křečích co jsem měla, jsem vypadala jako když se učím znovu chodit. :mrgreen:

Příspěvek upraven 19.02.14 v 09:23

 
AngelikaO
Závislačka 4433 příspěvků 19.02.14 09:26

@Senayle :mrgreen: ale byla jsi za hrdinku, vidis :kytka: jsi dobrá, klobouk dolu :hug:

 
nadus
Závislačka 4839 příspěvků 19.02.14 09:57

Nadherny denicek, diky :kytka:

 
Senayle
Závislačka 4560 příspěvků 19.02.14 10:11

Děkuji všem… :hug: :hug: :hug:

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 19.02.14 11:55

Davam za 5…pekne, souvisle, vtipne podane :palec:

 
Elisabethka
Závislačka 3455 příspěvků 19.02.14 12:32

Nádherně napsané. :potlesk: Všem hodně zdravíčka. :palec:
A jaké měl malý míry???

 
Senayle
Závislačka 4560 příspěvků 19.02.14 13:11

@Elisabethka Děkujeme moc. :hug: Deny měl 51 cm a 3720 g :dance: Ale už nám od té doby vytáhl více jak o 5 cm… Tak hrozně to letí. :srdce:

 
budla
Zasloužilá kecalka 870 příspěvků 19.02.14 13:42

A kde je ta fotecka, jak manzel lezi na zemi? :lol: Tesila jsem se na ni :mrgreen:

 
Senayle
Závislačka 4560 příspěvků 19.02.14 13:53

@budla Přemyslem jsem o tom, že si sem daám, jak tam všichni ležíme a on s mokrým hadrem na palici, ale kdyby to viděl, že jsem ji takhle zveřejnila, tak by me asi zabil. :mrgreen: Pořád se to snaží nějak okecat, že neomdlel, ale vlastně rychle usnul. :lol:

 
misa 33
Ukecaná baba ;) 2495 příspěvků 19.02.14 15:50

Krásně jsi to napsala :hug: :srdce:
tu fotku mi prosím pošli :lol:

 
Lane
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 19.02.14 17:03

No hezký, si me hezky povzdbudila :) Me to ceka za dva mesice a strasne se bojim :lol:

 
ladai
Závislačka 3625 příspěvků 19.02.14 17:25

@Senayle ja bych tu fotku taky chtela videt
snad manzel porody necte :pankac:

 
marvcel
Echt Kelišová 9024 příspěvků 19.02.14 20:00

Krásně popsané, moc hezky se to četlo. Také bych chtěla vidět tu fotečku

 
Kočičkaaaa
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 19.02.14 20:04

Krasny krasny krasny :) nas to ceka v dubnu..ted jsme byli na predporodnim kurzu. a docela me uklidnila PA jak nam krasne o porodu povidala..ale ted jsem klidnejsii jeste viiice :)
kdyby me cekal tak krasny porod, jako jsi mela ty..tak skaacu do stropuu :)
ale je fakt, ze clovek musii byt pozitivne naladen a nemyslet hned na nejhorsiii :)

 
trpaslinka
Extra třída :D 11673 příspěvků 19.02.14 21:16

Krasny denicek.. neni nahodou manzel turek? Take jsem totiz mela mit Denize, ale nakonec jsem si postavila hlavu a syn je Denis :mrgreen:
Kazdopadne hodnes zdravi Tobe i Denizovi :kytka:

 
Senayle
Závislačka 4560 příspěvků 19.02.14 21:39

@Kočičkaaaa Děkuji. :hug: Ta psychika je opravdu hodně důležitá, když to člověk bere jako tragédii, tak to pak daleko hůře snáší. Doufám, že budeš mít krásný a rychlý porod, a pak tu taky bude takový další pozitivní deníček. :hug: :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 20.02.14 17:09

Fotka tři ležících, to mě pobavilo.

jinak ale je na tom pribehu dobre vidět to plašení…jejda rodí, klidový režim s pak vyvolávání..to je fakt pro mě něco dost nepochopitelné­ho..hlavne, ze to dobre dopadlo.

 
jednažena
Echt Kelišová 9170 příspěvků 21.02.14 17:44

;) Nadherny denicek. Preji cele rodince hodne stesti!!!

 
katkak9
Kelišová 6337 příspěvků 23.02.14 18:43

Moc hezky jsi to napsala :hug: opět jsem se zasmála tomu, jak manžel omdlel :mrgreen: :palec:…taky bych ráda koukla na tu fotku :kytka:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 25.03.14 15:59

Krásný a vtipný příběh.. :) V závěru máte pravdu. Ta bolest se dá rozhodně zvládnout, když víte, co se Vám stane odměnou ;) Já třeba musela přežít celý porod tak hrozný, jak jen může být, pro někoho, komu se té odměny nakonec nedostane :/ Ale Vám to přeji ;)) :kytka:

 
Senayle
Závislačka 4560 příspěvků 25.03.14 16:13

@Andrea.Tom Děkuji, vím že většina porodů není tak krátká jako jsem měla já to štěstí. Proto si myslím, že z druhého budu mít větší vítr než z prvního, ale každopádně do toho půjdu a jsem zvědavá, jestli nás zase budou doprovázet takové vtipné perličky. :mrgreen:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 25.03.14 16:59

Však správně ;D musíme myslet pozitivně ;) Já doufám v to, že to bude lepší než to bylo nyní a navíc jak mi zbyde dítko v náručí, tak si myslím, že jsme ochotné přežít všechno ;) :)

 
Kačka1212
Kecalka 404 příspěvků 16.10.14 08:14

Moc krásný deníček a porod :). Jen škoda, že tu nemáš fotku co vyfotil pa doktor :lol:,

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama