Jak jsme zvládli náš den D

Porod

Porod byl pro mě nádherný i bolestivý zážitek plný emocí. Miminko bylo neplánované a vše kolem něj tatínek tak nějak nevnímal nebo nechtěl vnímat. Blížil se den D a místo toho, abych byla nervózní já, tak přítel plašil, jako kdyby měl rodit on.

Na hekárně


1 komentář

Tatínek se synem
1 komentář

Pepíno 3měsíce

Hned po narození
2 komentáře

Termín jsem měla 8. 8. a bohužel jsem přenášela dlouhé 4 dny. Byl pátek 12. 8. a mě v půl třetí ráno začaly bolesti po 5 minutách, vydržela jsem do 8, tatínek nic netuše odjel do práce a já mu v 8.30 psala, že už to nemůžu vydržet, ať se vratí. No, nějak to nepochopil, až mu musela volat tchyně, ať se okamžitě vrátí, že se jede rodit :-) Chudák, přilítl, hrozný zmatek a se slovy: dělej, dělej, mě hnal do auta. Cesta trvala 36 minut a celou dobu se div nemodlil, ať mu neporodím v autě, i když jsem ho ubezpečovala, že to ještě pár hodin potrvá.

Příjem v JC porodnici byl fofr a já šla s přítelem na hekárnu. Sestříčka mě nutila na balon, do sprchy a já jsem byla ráda, že ležím. Kolem oběda jsem začala pofňukávat, že to dost bolí, ať mi něco dají. No, nález: otevřená na 3 prsty, ještě maminko vydržte. V půl 2. na porodní sál a další kolečko - sprcha, balon, monitor.

Kontrakce neuvěřitelně bolestivé, žádné rady, jak dýchat, mě nezajímaly - jen křeč, tma před očíma a ruce křečovitě zaseklé v lehátku. Ve dvě mi přišli píchnout vodu a to už jsem brečela, že chci epidural. Anesteziolog výborný, snažil se žertovat, ale já nějak neměla na vtípky náladu. Musel si mě otočit, poposunout, napíchnutí se povedlo napotřetí. To byla úleva! Za pár minut přišla sestra s oxytocinem, že se to chysta, tak na zesílení kontrakcí, bylo to jako poslouchat rozsudek smrti. Přítel seděl vedle mě, podával pití a nevěděl, co dělat, za ruku mě vzít nemohl, protože jsem je měla zaseknuté v lehátku a ječela jsem jako Viktorka u splavu.

Najednou mě PA překulila na bok, že si mám přitlačit hlavičku. To byl tak šílený tlak, že jsem myslela, že prasknu, najednou vykřikla, že jsou vidět vlásky a přítel, ač tvrdil, že porod nezvladne a když už, tak někde z koutku, aby nic neviděl (dělá se mu blbě při pohledu na krev), vyskočil a už mi čučel mezi nohy. Pak už to byl fofr, doktoři, sestry, nohy nahoru a tlačte… no jo, ale já přes ten epi moc necítila kontrakce, tak jsem tlačila, jak mi říkali.

Na 2 zatlačení nástřih (trochu zabolel), na 3 byl Pepíček venku. Bylo 16.05 hodin a já se podívala dolů, kde doktor držel miminko hlavou dolů za nohy a oddychla jsem si, jako kdybych doběhla maraton. Přítel šel vážit, měřit, fotit a mě zatím šili. Když přišel s malým v náručí a já viděla slzičky v jeho očích a malého, jak na něj mžourá, málem mi to utrhlo srdce. I když jsme mimi nechtěli, tak teď je to ten největší poklad, který máme. A ač jsem tvrdila, že už nikdy rodit nehodlám, bolest se hned zapomene a když to tak shrnu, tak to zas tak strašné nebylo…

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Elisia  06.12.11 10:02

Krásné moc gratuluju :)

 
vanuatu
Kecalka 443 příspěvků 06.12.11 10:04

Gratuluji k Pepíčkovi :hug: !!!!Pěkně jsi to zvládla.

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 06.12.11 11:19

Moc krásný :) My prvního synka přenášeli 14 dní, a to byla otrava :) Teď je mu 3,5 roku a má už i 4 měsíční sestřičku :) Ať vám Pepíček dělá samou radost :)

 
Jitulilinka
Povídálka 41 příspěvků 06.12.11 12:10

Krásný článek, až jsi mě s tím dojala :,( . Už vidím, jak já budu v únoru brečet po porodu, až mi manžel přinese malou ukázat :,(

Moc gratuluji k Pepíčkovi, jsi statečná matka. :hug:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 06.12.11 12:28

Gratulace, to dojetí na Tvém chlapovi vidět

 
Evánek
Stálice 90 příspěvků 06.12.11 15:00

Já přenášela 10 dní a už myslela že neporodím :D Manža byl z melé taky moc dojatý a celý ten den probrečel a nechtěl mi ji vůbec půjčit :*

 
slonikova
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 06.12.11 20:38

ahoj,já přenášela 6 dní,porod jsem měla vyvolávaný,byla jsem utahaná,po 30-ti hodinách se nám narodila holčička a i přes bolest a hrozné vyčerpání jsem si epidural nenechala,bála jsem se,že ji nevytlačím,že nic neucítím.Kdyby jsme měli chlapečka,byl by to taky Pepíček :mrgreen: at vám roste a at jste všichni zdraví :potlesk: :srdce:

 
Menzy
Kelišová 5813 příspěvků 06.12.11 21:04

Karol, zdravím tě! Krásný deníček. Posíláme Pepíkovi :hug: Držte se rodinko!!! Jste nádherní! :palec:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 08.12.11 10:19

Skvělí deníček… Gratuluji :kytka: ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama