Jak náš Tomášek pospíchal na svět

Porod

Nikdy bych nevěřila, že zažiji to, co nás potkalo s narozením našeho třetího chlapečka Tomáška. Ještě teď se z toho celá rodina vzpamatováváme, ale taky se usmíváme a jsme šťastní, že to dobře dopadlo. Manžel říká, že to byl náš osud a mělo se to stát, aby nás to posílilo a ukázalo, že člověk míní, ale život a příroda mění.

Náš rychlík Tomášek

Termín porodu jsem měla stanovený podle PM na 6. 7. 2012, podle UTZ na 2. 7. 2012. V pondělí 2. 7. jsem byla na kontrole v porodnici, kde mě ani neprohlédli, jen natočili ozvy a ať přijdu znovu ve čtvrtek s výsledky z hematologie – měla jsem málo krevních destiček a příliš řídkou krev, při porodu tak hrozilo riziko zvýšeného krvácení. Normální hladina je v rozmezí 150–400, moje výsledky však ukazovaly hodnotu 65. Ještě ten den jsem volala s výsledky na porodní, jak mi na hematologii doporučili a porodní asistentka mě objednala hned na další den, že se zřejmě domluvíme na ukončení těhotenství, že ta hodnota je opravdu nízká.

Večer jsme s manželem spekulovali, co a jak a řekli si, že než jít na vyvolání, že zkusíme Tomáškovi trošku domluvit po svém a udělali jsme si pěkný večer. Pro jistotu jsem si dobalila tašku, trošku doma poklidila a do postele se dostala v jednu hodinu. Trochu mě pobolívalo a tvrdlo bříško, ale tyhle pocity už jsem měla poslední týden, tak jsem tomu moc nevěnovala pozornost. Usnula jsem a ze spánku mě občas budilo občasné pobolívání bříška, ale nic hrozného.

Po třetí hodině jsem se vzbudila na svoje tradiční noční pochůzky – šla jsem se vyčurat a chtěla se i najíst, ale jak jsem vstala a začala chodit, bolest bříška se zintenzivnila. Po jistotu jsem o půl čtvrté volala mojí mamce, že ji možná budeme potřebovat na hlídání, ale že nemusí spěchat, že jsem teprve na začátku. Během hovoru jsem měla několik kontrakcí, tak jsem se ujistila, že je čas vzbudit manžela a že už opravdu pojedeme. O tři čtvrtě na čtyři jsem ho tedy začala budit, že mě pobolívá bříško a že už je čas vstávat.

Kontrakce najednou nastoupily po 3 minutách, poslední jsem si na papírek zapsala v 3.54, pak jsem na sebe natáhla kalhoty a najednou prásk a všechna voda byla venku. Rychle jsem volala na manžela, ať mi přinese suché oblečení a najednou jedna kontrakce za druhou, už jsem ani nebyla schopná sundat si promáčené kalhoty. Jak jsem vstala, věděla jsem, že už je zle – cítila jsem hlavičku. Manžel mě začal popohánět, že už honem jedeme, do toho zrovna přišla mamka a já jsem jim jen oznámila, že nikam nejedeme, že Tomášek se narodí teď a tady.

Manžel hned volal sanitku a spěchal za mnou, protože já už jsem nevnímala nic, jen sebe a miminko, které se nezadržitelně tlačilo na svět. Klečela jsem a rukama se opírala o gauč, mamka honem přinesla ručníky a prostěradlo a manžel už mi pomáhal s maličkým ven. Na jedno zatlačení vyklouzla hlavička, hned jsem se ptala, kde má malinký šňůru, manžel na to, že ji nevidí, ale hned na to přišla další kontrakce a celé tělíčko bylo venku. Šnůra byla opravdu kolem krku, ale volně, naštěstí! Tomáška mi podal do náruče, z nosíčku i z pusinky mu tekla voda a neplakal.

Ty vteřiny byly hrozné, otočila jsem ho zádíčkama vzhůru a jemně ho poplácala a on začal vrnět jako koťátko a trošku plakat, to už jsem si říkala, že je snad v pořádku. Nevnímala jsem svět kolem sebe, jen to maličké ušmudlané stvořeníčko, které se ke mně tisklo. Podívala jsem se na hodiny a ty ukazovaly 4.10 hodin. Po chvilce se ve dveřích zjevili chlapi ze sanitky, hned se ptali, co miminko, jestli dýchá a brali ho k sobě, ale vše bylo v nejlepším pořádku, pochválili nás, že jsme ho otočili a nechali vytéct vodu z nosíčku, ani ho nemuseli odsávat, byl naprosto v pořádku. Pak přestřihli pupeční šňůru a náš mišáček se konečně rozplakal. Zabalili ho do termofólie a do osušky a dali chovat pyšnému tátovi. Pak mi píchli kapačku s oxytocinem, abychom porodili ještě placentu. Mezitím jsme si povídali a my jim líčili, jak se vše seběhlo a co jsme dělali. Strašně nás chválili, že jsme neuvěřitelně klidní a že jsme si zachovali chladnou hlavu.

Po chvilce vyšla i placenta, pak mě naložili na lehátko a odvezli s maličkým do porodnice. Manžel přijel vzápětí za námi. Tomáška mi, hned jak jsme dojeli, vzali na kontrolu a za chviličku přišla sestřička s informacemi, že je naprosto zdravý a v pořádku a má krásných 3840 gramů a 51 cm :-) Já jsem se bohužel nevyhnula drobným poraněním, takže mě čekalo šití, ale dalo se to vydržet, stejně jsem byla pořád v úžasu z toho, co se to vlastně stalo. Vlastně dodnes nad tím přemýšlím a chvílemi ani nemůžu uvěřit, že to tak opravdu bylo. Myslím, že k maličkému máme už od začátku trošku jiný vztah, je to těžko popsatelné, byli jsme první, kdo se ho dotkl, žádní doktoři, jen já a můj manžel, to pouto mezi námi se vytvořilo strašně rychle a už není nic a nikdo, kdo by nás rozdělil.

Každopádně, aby to tak náhodou nevyznělo, já nejsem zastánce domácích porodů, podle mě je to strašný hazard a risk, protože člověk nikdy neví, co se může stát. Vděčím osudu, že u nás proběhlo vše bez sebemenší komplikace (i s tou mou špatnou krví), že jsme oba v pořádku a člověk ani nechce myslet na to, co všechno se mohlo přihodit. Zážitek je to rozhodně na celý život, ale kdybych někdy v životě ještě čekala miminko, rozhodně bych ho chtěla přivést na svět pod lékařským dohledem, protože člověk opravdu nikdy neví. My jsme měli obrovské štěstí a za to nepřestanu být nikdy vděčná.

Manžel mi byl obrovskou oporou a já mu 100% věřila, že na nás dohlédne, i když musím přiznat, že byly momenty, kdy jsem se obávala – třeba aby mu malý nevyklouzl z rukou nebo jestli nemá šňůru kolem krku, ale tyto obavy byly zbytečné, zvládl všechno na jedničku a já ho za to velice miluji. Vlastně mám to štěstí, že můžu být legálně zamilovaná do čtyř chlapů zároveň a zatím je mám jen a jen pro sebe. Jsem pyšná máma tří úžasných chlapečků, hrdá manželka a nikdy nepřestanu být vděčná za to velikánské štěstí, které nás potkalo!

Hodnotilo 25 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 22.07.12 07:21

Moc gratuluji. Když jsem četla deníček tak první co mě napadlo, že to je jak porod z pohádky, že to ani není možné. Krásné. Moc vám to přeji.

 
cher  22.07.12 08:19

Úžasné, gratuluji a závidím, já rodila syna dva dny a noc, dceru den a noc, takže mně tvůj porod zní jako scifi, super, že to dobře dopadlo :palec:. Tomáškovi hodně zdraví :kytka:

Příspěvek upraven 22.07.12 v 08:19

 
Jancaqa
Ukecaná baba ;) 1847 příspěvků 1 inzerát 22.07.12 08:28

Kdyz jsem si cetla Vas pribeh, skoro se mi chtelo plakat. Blahopreji Vam, ze vse dopadlo a probehlo v poradku. Musite byt doopravdy pisna manzelka i matka. :potlesk:

 
baruse.t
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 22.07.12 09:15

Tak tomu říkám zážitek na celý život! Muselo to mít svoje kouzlo. Možná štěstí, že to přišlo tak rychle, než kdyby to přišlo v autě :) Hodně štěstí oběma!

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 22.07.12 10:07

Páááni, tak tohle jsem obrečela…

Gratuluji!!! :kytka: :hug:

 
neddo
Závislačka 3398 příspěvků 22.07.12 10:22

Moc gratuluji k Tomaskovi :hug: Zvládli jste to nádherne :srdce:

 
jakuve
Závislačka 3176 příspěvků 22.07.12 11:09

Wow! Tak za ten klid mate oba muj obdiv, ja bych zpanikarila jak mala holka. Kazdopadne gratuluju a preju hodne zdravi.

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 22.07.12 11:32

MOc krásný deíček, gratuluji k malému a k rychlému porodu :hug: :kytka:

 
Domcus1
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 22.07.12 12:13

Naprosto skvělý :) Gratuluju :D

 
ZdenkaF
Stálice 69 příspěvků 22.07.12 12:34

Krásný příběh, s ještě krásnějším koncem :) Moc moc gratuluji :kytka:

 
ashlee  22.07.12 12:36

Gratuluji :kytka:.
takovy porod bych chtěla taky.

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 22.07.12 13:27

Kráásný třetí porod :D Zvládli jste to krásně ty i manžel a vlastně i tvá mamminka, nedovedu si představit jak by panikařila ta moje :kytka: :kytka: :kytka: Tomáškovi jen štěstíčko a zdravíčko :hug:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 22.07.12 13:51

Tedy, to byl opravdu šupec :lol: Jste fakt dobří, všichni! Že jste si zachovali klidnou hlavu a krásně to všechno zvládli :potlesk: :potlesk: Přejeme hooodně zdraví celé rodince :kytka:

 
jana1111
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 22.07.12 14:30

Moc Gratuluji k Tomáškovi. :srdce: Já jsem prožila něco podobného, lae na štěstí jsme to sanitkou stihli do porodnice. Mám o tom také deníček ;) Narodil se nám taky Tomášek. Tak to možná bude tím jménem :mrgreen:

 
Sonali
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 22.07.12 16:13

Paráda, takový porod můžu jen závidět.
A jen pro zajímavost - v porodnici byste taky rodila v kleče? Já jen že jestli ne, tak by to dost pravděpodobně tak hladce nešlo.

 
Adriapia
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 22.07.12 19:00

Gratulace a hodně zdraví ;-)

 
vladdka
Ukecaná baba ;) 2211 příspěvků 22.07.12 19:11

Velká gratulace, nááádherné.
Jste moc šikovní.. a stateční.
GRATULUJI!!!

 
Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 22.07.12 19:31

Opravdu moc hezké, gratuluji!!! :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 22.07.12 20:11

Gratuluju. jako hazard to nevnímám a přeju vám všem klidný společný začátek :mavam:

 
Škurpice
Extra třída :D 10120 příspěvků 22.07.12 20:24

Wow, deníček jsem přečetla jedním dechem…moc gratuluji ke zdravému miminku, k úžasnému manželovi a vám za zachování chladné hlavy…a díky patří i babičce :)… ještě jednou moc gratuluji :srdce:

Příspěvek upraven 22.07.12 v 20:25

 
nepřihl martina.se  22.07.12 20:45

Tédy… waw.. velká gratulace nejen ke zdravému mimču, ale i k manželovi, který to tak úžasně zvládl.. Krásné, opravdu jo.. Ať se Vám i mláďátku daří :kytka:

 
Rozárka78
Závislačka 2972 příspěvků 3 inzeráty 22.07.12 20:54

Nádhera…obrečela jsem to… musím říct, že jste byli všichni moc stateční, já bych, jak se znám, určitě hysterčila… Tomášek je nádherný miminko, ať vám roste ve zdraví :kytka:

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 22.07.12 21:26

Nádherný porod i deníček, moc gratuluju :kytka: takový bych si taky přála :potlesk:

 
sněhurka a nelinka
Nadpozemská drbna 28878 příspěvků 22.07.12 21:58

To je krásný a gratuluju :srdce:
Taky jsem syna rodila doma a neplánovaně, strašnej zážitek, ještě že to dobře dopadlo

Příspěvek upraven 22.07.12 v 21:58

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 22.07.12 23:18

Holky, moc vám všem děkuji! :srdce:
Myslím, že každá z vás, kdyby se dostala do této situace, byste to zvládly. Člověku to tak nějak velí samo a hlavně ten mateřský pud a strach o miminko donutí člověka fungovat úplně jinak než v porodnici, když tam víte, že je o vás postaráno.

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 22.07.12 23:20

@jana1111 My jsme se rozhodovali mezi Martínkem a Tomáškem a díky tomu, že jsme porodili doma, jsme měli ještě tu možnost mimi okouknout a pak se rozhodnout, které jméno se nám k němu více hodí :D Jinak malinkej je narozenej 3.7. a 7.3. má svátek :lol:

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 22.07.12 23:22

@nelinkav Jasně že v porodnici bych musela ležet :( Za sebe ale fakt můžu říct, že v tom kleče je to úplně o něčem jiném Šlo to úplně samo, myslím, že tohle je pro ženu i pro miminko mnohem přirozenější poloha a mělo by se takhle rodit. Nechápu, proč se musí ve většině porodnic rodit vleče na zádech :nevim: Je to tak nepřirozené a zbytečně se u toho nadřeme :(

 
petulka23
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 22.07.12 23:26

Tak u tohoto deníčku neodolám a přidám komentář…jeden z těch, které se moc hezky čtou :potlesk:
V první řadě moc gratuluju ke zvládnutí situace :palec: sama si to nedovedu vůbec představit (ale ono když to přijde tak nic jiného nezbývá než porodit že? :P )
každopádně věřím že v závěru kdy vše dobře dopadlo to musí být neuvěřitelně krásný zážitek :srdce:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 22.07.12 23:43

Krásnej deníček :potlesk:
Teda nedokážu si to vubec představit proto že muj chlap by utekl do lesa a ebo někam hodně daleko :mrgreen: :mrgreen:
Gratuluji k Tomáškovi a myslim si že Tomáškové jsou velcí bojovníci. Taky jednoho 2 měsíčního mám :srdce:

 
Alenaxxxx  23.07.12 00:05

Krásný deníček, jak vidno, dá se rodin i bez zásahů doktorů… a věřím, že ještě líp by bylo miminku bez hliníkové folie a měření délky.
V „alternativní“ porodnici jsem rodila na všech 4 a dítko šlo ven fakt samo na 1 zatlačení a jediné, čeho jsem se bála, jestli PA stihla chytat a nevypadlo na zem :-). A proto, kdo to tu čte a teprve rodit bude: Nenechte se vmanipulovat do polohy pohodlné akorát doktorům.

 
Verca1989
Echt Kelišová 9467 příspěvků 2 inzeráty 23.07.12 08:42

Nádhera, to je opravdu zážitek na celý život, úplně jsem to obrečela :) Gratuluji k Tomáškovi a chválím šikovného manžela :kytka:

 
girlie sage
Kelišová 6258 příspěvků 23.07.12 09:48

To byl frkot. Moc gratuluji k Tomaškovi :kytka: :kytka: :kytka:

 
LadyLada
Závislačka 4426 příspěvků 23.07.12 10:22

Dojemné. Též jsem si poplakala :kytka:

 
Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 23.07.12 13:36

Nádhera! moc gratuluji

 
jana1111
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 23.07.12 19:09

Taky jsemměli na výběr Martin, Tomáš a Dominik. Tatínek rozhodl pro Tomáška :palec: My jsme rodili 29.9. takže svátek má za dlouho :)

Hodně zdravíčka malému a i tobě :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama