Jak pekelník vystrčil růžky

Porod

Poučena od kamarádek a rodiny mi bylo jasné, že na narození synátora můžu klidně čekat celý den. I den i noc, pokud to bude dlouhé. Čtrnáct dní po termínu jsem už byla schopná udělat cokoliv, aby se ten zatracený porod spustil.

Ten den ráno si mě doktor změřil a moudře pravil: „Tak vy jste ještě vcelku, tak tomu pomůžeme.“ Zašmátral mi za čípkem a já málem umřela poprvé. Porod snad nebude tak bolet. Nebo jo? Chachá, holka.

Ten den v pět večer jsem dostala první bolesti. Do zad, samozřejmě, kam jinam? Když jsem si začínala v deset večer myslet, že je na čase hodit do tašky do porodnice poslední nezbytnosti jako kartáček na zuby a spol., praskla mi voda. No teď už vím, že to byla ona. Něco ze mě prostě „ucházelo“ a já sehnutá v koupelně nad záchodem zkoumala na vložce to mazlavé cosi. Mno zážitek. Když jsem teda naznala, že je na čase jet, odfuněli jsme autem do nemocnice s bolestmi zad po pěti minutách.

Sestře na porodním jsem důležitě řekla, že teda rodím, ta si mě nevěřícně změřila a posadila mě k monitoru. Na něm se nepohlo nic. Co na tom, že na něm byl připojený slon. Ani ťuk. Ani jedna malá kontrakcička. Bolesti do zad stále.

„A vás to bolí?“ zeptala se mě sestra. Pod jejím pohledem jsem byla schopná přiznat cokoliv, třeba to, že jsem si zrovna odskočila z Národního z představení o simulantech. Zavolala tedy doktorku. Doktorka odebrala vzorek mého cosiku a zkonstatovala, že se opravdu jedná o případ prasklé vody. Nakoukla na monitor a poslala ten případ prasklé vody na porodní box. Já málem umřela podruhé. Tentokrát ale studem, že nepoznám, kdy vlastně rodím nebo nerodím nebo co.

Když jsem odeslala chlapa domů, ujistila jsem ho, že snad večer by mohl být pekelník na světě. Bylo 14.11., asi půl hodiny po půlnoci.

Ráno mě přišla potěšit sestra po probdělé noci. Prý si mám jít lehnout na normální pokoj, sem přijde paní, co přišla až po mně a má pokročilý nález. Tak jsem si sebrala svých pět švestek, pekelníka a šli jsme. To, že budu na normálním pokoji ještě dlouho, mi přišla říct s líbezným úsměvem jiná sestra, která mi jako bolestné přinesla snídani. A pak oběd. A nakonec večeři.

Volal chlap, kde prý máme dítě. „Kde asi,“ odvětila jsem naštvaně. „Šel na šišky, tato.“ Zavěsila jsem a rozeslala smsky těm, kteří se také starali, kde je dítě, že jim dám vědět, až to bude. Dostala jsem injekci na lepší spánek, která přešla asi k paní vedle, protože ta chrápala tak strašně, že to snad bylo slyšet až v Třebíči na náměstí.

Bolesti do zad přicházely po deseti minutách. Ale už takové, že se nedalo ani ležet, ani sedět, natož spát. No zkrátím to. Ráno přišel doktor a zajásal, jak kdyby mu za to platili: „Dáme oxytocin!“ a odtančil. Já také odtančila, stylem valivým, zpět na porodní sál a zavolala chlapovi. Ten, poučen z chytrých článků, které jsem mu v těhotenství předkládala, přijel vybaven občerstvením, vodou a časopisy, kdybych měla dlouhou chvíli. Nakonec měl dlouhou chvíli on, zatímco já sténala ve vaně. Držel mě za ruku a četl si o podzimním make-upu.

V poledne se mě zeptal, jestli to bude ještě dlouho trvat. Chtěla jsem ho zabít. A pak sebe. A pak sestry. Prostě všechny. Doktor zhodnotil, že to bude chtít nějakou drogu. To byl rajc! Do kanyly vesele kapalo a já se vesele smála. Byla jsem ochotná rodit ještě další tři dny. Vše se mi zdálo růžové. Jenže vše pěkné nakonec odezní. Za dvě hodiny jsem seděla ve sprše a prosila primáře o další drogy. Sténala jsem a brečela, že už to nevydržím. Chudák primář, ten se mi navysvětloval, ale chápat jsem to nechtěla. Nakonec to rozsekla sestra: „Když můžete takhle sténat, tak máte síly dost!“ Chtěla jsem po ní něco hodit, ale nic nebylo po ruce.

O půl páté, když už jsem byla otevřená na deset, řekla porodní asistentka: „Tlačte! A pořádně!“ Já tlačila a tlačila. Ale stejně mi to bylo k prdu. Přišel doktor, se zářivým úsměvem mě vyšetřil a pronesl: „Obrácená rotace, honem na sál!“ Já umřela potřetí, protože mi došlo, že jsem trpěla zbytečně. Pekelník se prostě držel a pustit se nechtěl. Narodil se v 18.17, 15. 11. 2013, císařským řezem při celkové anestezii.

Poprvé jsem ho viděla v pět ráno, když mi ho přivezli na kojení. Já umřela naposled, ale tentokrát štěstím. Protože tak krásný mimino ještě nikdo nikdy neviděl! A i ty pekelnické růžky se mu ztratily, protože tak, jak zlobil u porodu, už potom nikdy nezazlobil.

Hodnotilo 43 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 15.03.14 00:45

Gratulace k malymu pekelnikovi..at ti dela jen radost..a jinac moc pekne napsane ;)

 
karkullinka
Závislačka 4020 příspěvků 15.03.14 06:21

Gratuluji k chlapečkovi…:kyt­ka: :kytka: :kytka:

 
marketa-mouchova
Povídálka 46 příspěvků 15.03.14 06:37

Také gratuluji k chlapečkovi :kytka: Já jsem si také protrpěla bolesti a po celém dni, co jsem se otevřela jen na 1cm jsem šla na císaře :) Vážně super zážitek, ale i tak to za to stálo a chci ještě jedno… :D

 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 15.03.14 06:56

Také gratuluji :-), my na tom byli skoro stejně, plodovka odtekla a nikde nic dalšího nebylo, sestřička v porodnici na mě koukala, co sem to za tele, když nevím jestli je to plodovka a protože jsem byla jinak bez příznaků, tak to vypadalo, že si snad vymýšlím :mrgreen:. Ale naštěstí si mě tam nechali, od rána do mě valili oxytocin a atb, protože byl malej bez plodovky, takže jsem celý den strávila se stojanem a kapačkama :mrgreen:. Přítel byl už na mrtvici, protože malej furt nic. Asi ve 13h se mi teprve rozjeli kontrakce, příšerný bolesti, ale malýmu to bylo očividně jedno, prostě se rozhodl, že na svět normálně nepude a hotovo. No asi kolem 16h mi sestřička řekla, jestli chci epidural, mě to v tu chvíli bylo už totálně jedno, hlavně mě štavalo, že se tam za tu dobu střídaly směny, takže se mi představilo několik doktorů a porodních asistentek, kteří mě museli vyšetřit a navíc tam měli i žákyňky, které si to taky chtěli vyzkoušet, takže spodek mě bolel uplně nejvíc. O půl pátý se rozhodlo, že porod nepostupuje a že by se mohl malej udusit, takže půjdu na sál na císaře. Přítele vyhodili čekat na chodbu, tak jsem myslela, že půjdu hned, ale dostala přednost mamča s dvojčatama, taxem ještě dobu čekala sama na pokoji, kdy už konečně půjdu, hlavně jsem měla strach o malého. Dostala jsem celkovou narkózu a v 17:36 se malej narodil. Jakmile jsem se začala probírat, tak mi ho přivezli, ale mě bylo po narkóze tak špatně, že se nebyla schopná ničeho a navíc jsem celou noc zvracela :-/. Takže sranda jak má být :-/. Ale hlavně, že je malej zdravej a rarach je to doteď :mrgreen:.

 
daniccaa
Kecalka 180 příspěvků 15.03.14 07:16

:potlesk: Krásně napsané..gratuluji ke kloučkovi.. :kytka:

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 15.03.14 07:26

:mrgreen: gratuluju k chlapeckovi:)

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 15.03.14 07:55

:mrgreen: supr denicek

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 15.03.14 08:03

:kytka: Gratuluju. A pěkně jsem se zasmála, i když tobě asi k smíchu moc nebylo :D.

 
Dasenka.svc
Kecalka 257 příspěvků 15.03.14 08:28

Moc gratuluju k „pekelníkovi“ a přeji mu jen hodně zdraví a Vám síly :-)

 
Raduli13
Stálice 95 příspěvků 15.03.14 09:06

Hezky napsané. Malému přeji hodně štěstí, zdraví a růžky ať už nevylezou :D

 
kačenka13
Kecalka 331 příspěvků 15.03.14 09:28

Moc gratuluju :kytka:. Pěkný deníček :hug:

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 15.03.14 11:10

Velká gratulace k pekelníkovi :kytka: :kytka: :kytka:

 
Shari81
Kelišová 5887 příspěvků 15.03.14 11:36

Moc gratuluju k pekelníkovi :-D a fakt krásně napsané, moc jsem se pobavila :-D taťka si četl o podzimním make-upu :mrgreen:

Příspěvek upraven 15.03.14 v 11:37

 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 15.03.14 13:21

Doktor zhodnotil, že to bude chtít nějakou drogu. To byl rajc! Do kanyly vesele kapalo a já se vesele smála. Byla jsem ochotná rodit ještě další tři dny. Vše se mi zdálo růžové. jse se fakt zasmála. Hlavně že je to pryč. užila ses, Umřela si třkrát, ale stálo to za to i tak ne? :hug:

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 15.03.14 13:23

Pekny denicek :potlesk: :potlesk: :potlesk:

ja ro dila prvi 17 hodin a nakonec sel taky cisarem :roll: druhe uz rovnou cisar :lol:

 
zagora
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 15.03.14 13:24

Moc gratulací a moc hezky napsané :)

 
janisha5
Kecalka 261 příspěvků 15.03.14 15:31

Gratulace ke kloučkovi :kytka:. Já toho našeho se špatnou rotací odrodila, protože prý na císaře bylo pozdě… odnesla to moje kost v kostrči… malej je naštěstí zdravej… člověk si to holt nevybere :/ Obdivuju Tvůj nadhled, já na to ještě nezvládnu koukat takhle vyrovnaně :potlesk: si statečná

 
Kočičkaaaa
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 15.03.14 15:52

Kráásnééé…aspoň jedna z mála maminek co porod bere takhle veselee :) ale samozžejmě až když je po :) mě to čeká další měsííc :)hrůzou kolikrát ani nespím..a čekám kdy to přijdee :)

 
renatkau
Kecalka 307 příspěvků 15.03.14 18:10

Moc pěkně napsané. Velká gratulace :kytka:. Jste šikovná, že jste to přestála.

 
anda.04
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 15.03.14 20:21

Gratuluji a dík za vtipně napsaný deníček :palec: :potlesk:

 
trpaslinka
Extra třída :D 11682 příspěvků 15.03.14 20:46

Mas muj obdiv dvounasobny… poprve, ze jsi to zvladla a podruhe, ze jsi chlapa nezabila. Ja rodila jen par hodin, a pokazde, kdyz se chlap zeptal, kdy se uz narodi, tak mel stesti, ze ja nemela silu ho zabit :mrgreen:

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 15.03.14 22:19

Gratulace zvládla jsi to…já byla za blbce v porodnici prý odtekla vám plodová voda a já na to já Nevím…a nakonec praskla sama asi hodinu po Te co jsme přijeli do porodnice a šlo se rodit :*

 
Náth
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 16.03.14 22:05

Gratuluji k chlapečkovi!!! Moc pěkně napsaný deníček!! Co to bylo za drogu, po které jsi byla ochotná rodit další tři dny? Čeká mě to v květnu tak ať vím o co si mám říct :lol:

 
andice
Ukecaná baba ;) 2259 příspěvků 16.03.14 22:10

Krásně píšeš, opravdu, moc vtipné a poutavě napsané. :palec: Náš pekelník šel tedy rychle i se svými 4,3kg a 58cm a tak mu asi ty růžky zůstaly :mrgreen:

 
RoseK
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 16.03.14 22:26

@Náth nemam tuseni, co to bylo, ale bylo to super :)

 
ladai
Závislačka 3626 příspěvků 17.03.14 15:06

No chudaku ty sis uzila, to te mohli na ten sal vzit hned a nenechat te trapit, krasne napsane
a malemu mooooooooc gratuluji at je porad hodne miminko

 
veronikacek
Kecalka 367 příspěvků 19.03.14 19:31

Krásny pribeh, gratulace k malému certikovi… :cert:

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 09.07.14 18:45

Uzasne napsane :-) moc gratuluji :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama