Jak přišel náš andílek na svět

Porod

Oba jsme se s partnerem těšili, až příjde den D a maličký Matyášek bude s námi, ale ani jeden z nás ještě netušil, jak moc komplikovaný porod nás čeká.

První, co jsem řekla na to, když sem se dozvěděla, že jsem těhotná, bylo, že nechci rodit, že se bojím. Ale během prvního měsíce jsem se s tím smířila a už vůbec nepřemýšlela nad tím, že bych mohla mít nějaký složitější porod. Prostě těšení na miminko překonalo veškerý můj strach a obavy. Moje těhotenství probíhalo naprosto v pořádku. Samozřejmě nějaké ranní nevolnosti během prvních měsíců se nám nevyhnuly, ale dalo se to zvládnout.

23. 3. mě celý večer pobolívalo břicho, ale nic strašného to nebylo. Šla jsem spát kolem deváté, že to zaspím, ale nepovedlo se a neusnula jsem ani na minutu. V jednu hodinu jsem vylezla z postele a šla zkusit sprchu, jestli bolest rozeženu nebo ne, povedlo se a já jsem šla znovu do postele čučet do zdi a přemýšlet, jestli už dnes pojedeme rodit. Bylo půl čtvrté a přišla další větší vlna bolestí, které byly nepravidelné, intervaly 3–20 minut. Opět jsem zamířila do sprchy, ale teď už bolesti nepřestaly. Provedla jsem očistu, namalovala se, dobalila ještě něco do tašky, a jelo se směr porodnice.

V půl šesté jsme s přítelem stáli před porodním sálem. Sestřička nám otevřela, napojila mě na monitor a pak přišla doktorka. Kontrakce byly nepravidelné a já jsem byla otevřená jen na jeden prst. Prý, že můžeme v klidu jet domů, ale já odmítla, že nechci, že mám opravdu silné bolesti, že nevím, co bych doma dělala. Doktorka na mě koukala jak na blázna, ale řekla, že když chci, tak že mě přijmou.
Převlékala jsem se do košile, přítel do toho jejich mundúru a šli jsme na porodní box. Od sestřičky jsem dostala injekci Plegomazinu a ještě udělala Hamiltonův hmat, aby se mi porod zastavil, nebo se naopak rozjel. Bolesti se stupňovaly, ale dle monitoru nic moc. Kontrakce jsem ze začátku prodýchávala na balónu, ale za chvíli už ani ten nepomohl. Ze začátku mě od bolestí rozptyloval přítel, hrál si na doktora, tak jsme se nasmáli, a asi si sestřičky mysleli, že mě to doma už nebavilo, tak jsme přijeli, ale smích mě brzy přešel.

Dostala jsem radu, že můžeme jít do vany, tak jsme šli a bolesti byly snesitelnější. Partner byl celou dobu se mnou a poléval mě horkou vodou břicho a hlídal, abych správně dýchala a taky, abych byla uvolněná a hlavička mohla sestupovat dolů. Ve vaně jsem byla asi hodinu, a pak mě přišla vyšetřit doktorka, bylo asi 11 hodin. Stále jsem se otvírala pomalu, ale prý dnes porodím. Doktorka mi píchla plodovou vodu a udělala dalšího Hamiltona, byla to šílená bolest. Monitor stále nic moc neukazoval. Kontrakce jsem měla po dvou minutách, ale slabé, a otevřená jsem jen na dva prsty.

Šli jsme zase do vany, ale bolesti už byly fakt hnusné. Přítel mě podpíral, abych tam došla, a pak mi zase poléval břicho a hlídal dýchání a roztáhlé nohy. Začala jsem už trošku řvát a nadávat, bolestem to nepomohlo, ale mně se ulevilo. Po další hodině ve vaně mi, řekli, že mi píchnou epidural, abych se uvolnila a hlavička mohla sestoupit, s radostí jsem na to kývla. Ovšem doktorka byla na sále, a že bude moci za hodinu, takže další čekání. Nakonec přišel docent, asi se sestřičky smilovaly, když mě slyšely. Tak jsem se zaradovala, že si na chvilku odpočnu a pak půjdeme konečně rodit. Partner mě chlácholil a povzbuzoval, byl pro mě hroznou oporou.

Píchání epiduralu nebylo nic příjemného a vydržet na boku schoulená do klubíčka, když máte kontrakce, nebylo nic jednoduchého. Dr. píchl jednou, dvakrát, třikrát a počtvrté se konečně zadařilo a já jsem začala cítit, jak mě pálí nohy, tlak do páteře a netrvalo dlouho a už jsem nohy necítila vůbec. Pro případ, že bych měla zase velké bolesti, mi tam nechali dávkovač, aby mi ho mohli dle potřeby zapnout. Doktorka mi řekla, že mám nabrat síly a budeme rodit, nemohla jsem se dočkat. Přestávala jsem ale cítit celé tělo, mysleli si, že to na mě nějak hodně zabralo, ale chyba byla na jejich straně.

Uběhla hodina, a že už musím rodit, ale já stále nic necítila, jen brnící prsty na rukách a hlavu, doktoři nechápali a nevěděli, co se děje. Byla jsem z toho vyplašená a začala jsem tam řvát, že budu ochrnutá a nebudu se moci postarat o miminko. Partner už začal být taky nervózní, ale nikdo nevěděl, co se děje. A navíc mi připadlo, že mi ani nikdo nevěří, že necítím celé tělo. Přišla doktorka, která mě měla uspávat, a napadlo ji píchnout mě jehlou, jestli cítím nebo ne. Píchala do nohou, břicha, prsou a až tam začala nějaké šimrání cítit.

Podle monitoru byl nejvyšší čas rodit, Matyášek už musel ven, ale já nic necítila, tak jim říkám: „jak budu rodit, když nic necítím“, a doktorka, že děloha bude rodit za mě – asi mě chtěla uklidnit, ale moc se jí to nepovedlo. Vzala kleště, a že ho vytáhne, porodní asistentky mi tlačily na břicho a ona tahala kleštěmi, ale nešlo jí to. Po čtvrt hodině přiběhl primář jako největší machr, že byl na golfu a co se zase děje. Já jsem byla na kyslíku, brečela jsem, nevěděla, co se děje. Byla jsem ráda, že přišel a snad ze mě malého dostane ven. Během pěti minut byl Matyášek venku a primář zařval: „resuscitujeme“. Zděsila jsem se a začala brečet ještě víc, co se děje, ale všichni, kteří tam byli, se přemístili vedle do místnosti k miminku.

Místo 9 lidí tam zůstala jen doktorka, která mi vytahovala placentu a šila. Musím prý počkat, a že mě řeknou, ale malý bude v pořádku. Za pár minut přišla sestra a říkala, že je malý v pořádku, byl přidušený, a tak mu profoukly dýchací cesty. Srdíčko prý pořád běželo, ale odnesli ho do inkubátoru, protože potřeboval kyslík, byl hodně vyčerpaný. Matyášek se narodil v 15:46, měřil 49 cm a vážil 2880 g. Přítel si ho byl vyfotit, aby mi mohl ukázat alespoň fotku, ale mně to moc nepomohlo, chtěla jsem mít své miminko u sebe. Přece je důležité, aby bylo po porodu mimi s maminkou, strašně jsem se těšila, že mi ho přiloží na bříško, ale o to jsem přišla.

Stále jsem nic necítila. Sestřička si přišla pro ten dávkovač, kdybych měla ještě po epiduralu bolesti, že ho uklidí, a zjistila, že celou dobu jel. A konečně se přišlo na to, proč jsem nic necítila. Tak pak bylo slyšet, jak se na chodbě hádají, kdo za to může. Doktorce to trvalo hodinu a 15 minut než mě zašila. Celé to porodní kolo i s šitím bylo ukončeno v 17:56. Přítel říkal, že to vypadalo hrozně, že se diví, že to vůbec sešila. Po vypnutí dávkovače jsem asi za půl hodiny začala cítit brnění prstů u nohou a postupně se to brnění posunovalo směrem nahoru. Byla jsem tak neskutečně šťastná, že tam byl přítel se mnou, celou dobu mě hladil, držel za ruku a utěšoval, nedokážu si představit, že by tam nebyl. I když jak jsem viděla, že brečí i on, tak jsem začala řvát ještě víc, protože jsem si říkala, že je to asi špatné, když brečí, ale on, jak to viděl, tak se snažil přestat a šeptal mi do ucha, že mě miluje a jak jsem šikovná.

Nohy jsem začala cítit celé, ale hýbala jsem s nimi až kolem druhé hodiny v noci a spodkem až v pět ráno. Měla jsem zavedenou i hadičku na čurání. V noci jsem spala maximálně tři hodiny, musela jsem přemýšlet, jak je na tom malej, a prostě se nějak smířit s tím, jak to probíhalo. Po porodu jsme napsali jen našim rodičům, že je malej na světě a o komplikacích se vůbec nezmínili. Neměla jsem na to to někomu vysvětlovat, potřebovala jsem se s tím smířit nejprve sama.

Celou noc jsem zůstala na porodním sále, aby mě sledovali. Ráno mě kolem deváté hodiny převezli na oddělení šestinedělí a kousek ode mě, tedy na druhé straně chodby, ležel můj největší poklad v inkubátoru. Šití pochopitelně bolelo jako hrom, ale co by maminka pro svoje miminko neudělala. Zvedla jsem se z postele a doplazila se k inkubátoru. Tam leželo to nejkrásnější miminko na světě. Asi 15 vteřin jsem na něj mlčky koukala, a potom jsem řekla: „ten je krásnej“. Sestřička na mě koukala a divila se, že nic neříkám, ale já byla prostě v takovém šoku, že konečně vidím to naše miminko.

Večer jsem už přemluvila i doktorku, aby ho na chvilku z inkubátoru vyndala, že bych chtěla začít kojit, protože celou dobu dostával umělou výživu. Byl to neskutečně krásný pocit, který nám za to utrpení stál. Držet svoje mimnko v náruči. Doktorka mi řekla, že je to zdravý chlapeček, ale budeme s ním chodit do rizikové poradny, aby ho pohlídali.

Vím, že toto čtení nebude nic moc pro maminky, které mají porod před sebou, ale chtěla jsem to sem napsat. Všechno na světě za ty malinkaté broučky stojí. A kdyby měl náhodou někdo při porodu stejnou komplikaci, necítil celé tělo a nikdo nevěděl proč, tak se zkuste zeptat, jestli nemají zapnutý dávkovač.

Dnes je Matyáškovi měsíc, roste jako z vody a každý den s ním je tak krásný. Týden po porodu jsem už další mimčo nechtěla, ale teď vím, že holčičku si ještě pořídíme.

Přeji všem, ať máte pohodový porod a hlavně partnera u sebe, dělá to strašně moc, a nám to navíc posílilo i vztah.

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Paja R
Závislačka 3739 příspěvků 27.04.12 00:32

Krasny denicek, jsem rada, ze se to nakonec vysvetlilo, a ze jsi ty i malicky v poradku. Preji ti, aby ti malicky delal jen samou radost a na ten osklivy okamzik rychle zapomenes. :hug:

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 27.04.12 01:45

Četla jsem to jedním dechem. Jsem ráda, že to dopadlo dobře a Matyášek je zdravý u bude vám dělat už jen radost. Přeji mu hodně zdraví a úspěšný život. :hug: :hug: :hug:

 
baretek  27.04.12 01:53

kde jsi rodila??? Zni to dost silene, nechapu, ze je jako prvni nenapadlo zkontrolovat ten davkovac… je to chyba anesteziologa dle meho.

Jinak gratuluji k malemu, hlavne, ze vse dopadlo dobre.

 
maki3012
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 27.04.12 07:53

Jsem ráda, že vše dobře dopadlo a jste v pořádku. Obdivuji tě, že po tomto zážitku chceš ještě dalšíí mimi, já bych se bála! Přeju hodně štěstí do života!

 
Alenaxxxx  27.04.12 08:48

Teda to je strašné a já bych si na tu porodnici stěžovala, ohrozili dítě na životě a Tebe potrhali kleštěma.

 
Alenaxxxx  27.04.12 08:48

Kde se to stalo?

 
Michaella27
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 27.04.12 09:30

Holky děkuju :hug:
Je to taková menší porodnice- Boskovice.
Taky jsem týden po porodu říkala, že další mimčo už nechci, teda spíš další porod, ale on je Matyášek tak kouzelnej, že bych do toho asi za pár let zase šla. Ale teda asi změníme porodnici…

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 27.04.12 10:05

Pěkný deníček,ovšem plyne mi z toho jen jedno jediné. Kdyby jsi netrvala na hospotalizaci a nechala porod běžet podle toho,jak tělo potřebuje,bez hamiltonů,umělého prasknutí plodovky a jiných věcí,mohla jsi být s největší úpravděpodobností tohodle všeho ušetřená, porod by sice trval déle,ale o to mín bolestně .Příště radím s odjezdem počkat. ;)

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 27.04.12 10:22

Krásné, jsem ráda, že vše dobře dopadlo :kytka: Přeji vám u jen a jen zdravíčko!! :hug: :palec: :kytka:

 
zolali
Ukecaná baba ;) 2171 příspěvků 27.04.12 11:20

Blahopřeji k narození synáčka! :kytka: A musím souhlasit s @berry4.

 
hubička
Ukecaná baba ;) 1452 příspěvků 27.04.12 12:07

Uf!!Mám před porodem a upřímně s českým zdravotnictvím si ho nemaluju růžově.Hlavně že jste oba zdraví!!!!Gra­tuluju!Druhý porod bude určitě lepší!

 
ANEBjája
Závislačka 4275 příspěvků 27.04.12 12:26

@Michaella27 teda mě si vyděsila ne deníčkem, ale tím, že se to stalo v boskovicích 8o tak teď už fakt nevím, kde budu rodit :(

ale ty jsi skvělá, že jsi to zvládla a že to nakonec dobře dopadlo. i když se mi to trochu příčí říkat, dobře by nemělo být jen to, že jste to oba přežili bez následků, ale nemůžem asi chtít všechno :/

 
lenin007
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 27.04.12 13:28

@berry4 U každého deníčku co si přečtu .. jsou ve většině případů gratulace nebo rady pokud o ně zakladatelka stojí..a taky tvoje komentáře..promiň ale ty všude hraješ hrozně chytrou a i u tohoto deníčku musíš školit???Ty jsi tady na e-miminu od toho??Ty musíš mít absolutně dokonalej život když všechno takhle víš a každého poučuješ.......
Jinak zakladatelce přeju hodně štěstí a obdivuju ji že to takhle zvládla..jsem ta těsně před porodem..ale nežiju na obláčku a pokud vidím že to zvládli ostatní i tak těžký porod tak si říkám že to dám taky..díky :kytka:

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 27.04.12 13:50

teda to jsou blbci :cert: jsem rada ze to dopadlo dobre :hug: a musela jsem se zacit smat jak jsi psala ze si pritel hral na doktora :mrgreen: musi byt opravdu skvelej.preji hodne stesti :kytka:

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 27.04.12 13:55

@berry4 uprimne? ja kdybych poprve rodila a mela bolesti a nevedela co a jak tak bych taky nechtela jit domu a chtela bych byt v nemocnici! prece doktori by meli vedet co a jak :nevim: takze si nemyslim ze byla chyba v tom ze tam zustala ale byla chyba v tom ze ty idioti nevypli davkovac nemyslis? :kytka:

 
lenin007
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 27.04.12 14:13

@jaja84 :palec: :palec: naprosto souhlasím

 
werunqa
Kelišová 7096 příspěvků 27.04.12 14:16

Moc gratuluji k Matyaskovy :kytka: -taky jsme tohle jmeno meli vybrane pro chlapecka ;).
Ale cekame nasi vysnenou holcicku :andel: ..a partnera urcite u porodu chci mit-take doufam, ze mi bude velkou oporou jako doposud ve vsem :hug: .

Mejte se hezky :kytka:

 
Tarinka
Echt Kelišová 7928 příspěvků 27.04.12 14:20

Míšo, teda měla jsi to pěkně krutý, pomalu na žalobu nemocnice, ale Matyášek je zdravej kluk jako buk :hug:

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 27.04.12 14:33

@lenin007 :palec: prijde mi dost ujety napsat ze si v podstate za to muze sama :pocitac:

 
michaela1808
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 27.04.12 14:40

ahoj, moc gratujuji k malému!!!
normálně na deníčky nereaguji, co taky dodat než pogratulovat a popřát hodně zdravíčka :kytka:
nicméně zde mi to nedá. souhlasím s berry a vůbec si nemyslím, že by to mělo být z její strany nějaké poučování, nýbrž si z toho každá rodička může vzít něco, co by jí třeba v budoucnu pomohlo. jasně, že jsme každá vystrašená a radši pelášíme do rukou odborníků, ale přece by měl stále fungovat ten základní pud naslouchat svému tělu.
a proč také neposlouchat rady těch, které už mají něco odrozeno, ne?! :pankac:
hezký den všem!

 
lenin007
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 27.04.12 15:14

@michaela1808 Určitě máš pravdu.....ale ať radí někde kde je to ještě k něčemu..u de­níčků,co už jsou jen napsané pro to ať už se uživatelky chtějí svěřit nebo jen popsat své zážitky je to zbytečné.Krom toho Berry4 má vždy připomínky ať už na ní narazim kdekoliv..pamatuji si ji podle fotky..ta se mi totiž líbí :palec:

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 27.04.12 15:32

@lenin007 předně- nemám pocit,že bych „radila“ jak píšeš, je to buhužel již jen takové to postesknutí " z trochu nepodařeného porodu. A možná přání,at´ten další dopadne líp. :think:
Za tím,že zakladatelka měla poslechnout spíš doktory a jít ještě domů si stojím,nemusela projít tou celou zbytečnou a bolestivou cestou o zrychlení porodu.
Ale na to si musí přijít každá sama, halt mně teda omluv za to,že tady nesypu soucitné komentáře a neposílám lékaře do horoucích pekel, já to prostě už vidím jinak. ;)

Příspěvek upraven 27.04.12 v 15:38

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 27.04.12 18:37

Ahojky Míšo,hezký deníček a veliké gratulace k narození Matyaška,hlavně že je v pořádku,to je to nejdůležitější!!! :kytka: :srdce:
Já rodila taky v Boskovicích,mám také deníčky o porodech/viz tento SLZY ŠTĚSTÍ/,přenášela jsem 10dní ,voda byla už zelená a plancenta dle UTZ vykazovala známky stárnutí,graf srdíčka malého byl od začátku natačení špatný,také mi píchli epidural,čímž malému zachránili život,protože prý na císař už bylo pozdě..malej se narodil přidušený s utaženou omotanou šnurou kolem krku,zahlídla jsem jen šedé tělíčko,také museli resuscitovat,v pro­pouštěcí zprávě :těžká perinatální asfyxie AS 3-6-7 a 5 DNÍ v inkubátoru plně na kyslíku..Naštěstí je všechno v naprostém pořádku,ale stejně si myslím že v té porodnici došlo k zanedbání a měli raději udělat císař,když viděli že maličký už skoro netuká,raději pak i vypli zvuk na monitoru,protože jsem plakala,že netuká!jE TO MOJE ŠTĚSTÍČKO!
tak si miminečka krásně užívejte,je to nádherné období :*

 
Mišanila  27.04.12 18:57

Tak hlavně že to dobře dopadlo, i když jestli malý nebude mít nějaké potíže se ještě uvidí, každopádně přeju, aby byl ok.

Ale je to drsný, tahat dítě kleštěma, protože nevypli dávkovač…to bych byla hodně rozlobená. Ale já jsem spíš příznivce přirozenějšího rození a všechny ty zásahy beru v hodně případech jako špatnou cestu a spousta těch deníčků, kde něco píchají, protrhávají, urychlují, zpomalují, pak zas urychlují, hamiltonují akdesicosi mají docela často společné to, že to dopadá na konec všelijak.

Vzala bych si z toho poučení a příště to zkusila bez toho, i když u tebe byl problém, že to šlo od přírody dost pomalu, takže ten epidurál je pochopitelný. Tak jestli to příště bude rychlejší, tak bych to být tebou nechala běžet bez těch zásahů.

A jinak Berry má pravdu v tom, že je občas lepší zůstat doma, vyhneš se někdy zbytečné aktivitě doktorů a porod doma může běžet rychleji, protože tě nikdo nevyrušuje. A já si teda nemyslím, že oni vždycky vědí, co dělají, jak tu někdo psal…

 
Kornel
Závislačka 3780 příspěvků 27.04.12 21:26

mooooooooooooooooc krásnéééééééé a tak se mi chtělo plakat, co by člověk pro své dítě neudělal :* drřím palečky at jste zdravíííííí a hlavně ať se máte ráááádi :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Markittka
Extra třída :D 14599 příspěvků 27.04.12 21:29

Taky jsme četla jedním, dechem.

U Porodu Nejstarší - před 15 lety - mi zapomněli po injekci IV sundat škrtidlo… :zed: :zed:

A u 2 leté jsem taky před porodem dle monitoru taky neměla stahy a přitom jsem je cítila. „naštěstí“ mám ještě jiné zdrav. komplikace a tak nemohli nic zanedbat.

 
al112
Povídálka 31 příspěvků 27.04.12 21:34

No to je teda děs :evil: a hrůza brrrrr :jazyk: hlavně, že je malý v pořádku moc gratuluji :potlesk: a užívej si každičkou chvilinku s malým Matyáškem. Jseš moc statečná. :srdce: :mavam:

 
Michaella27
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 28.04.12 08:48

Holky, děkuju moc za podporu, jste hodné :hug:
A ktomu jestli si za to můžu sama nebo ne, tak jako prvorodička sem radši jela. Bolesti sem měla 10hodin i když nepravidelné, to sem s něma měla zůstat doma týden? Neříkám, že za začátku velké, ale poslední dvě hodinky velké…
A taky sem nejela rodit s tím, že budu mít epidurál, vůbec jsem nad tím nepřemýšlela, myslela sem, že to zvládnem normálně… Ale tak stalo se, stalo…
Ještě taková perlička, ve zdejší nemocnici pracuju, myslela sem si, že si na mě dají záležet a tak to dopadlo :roll:

 
Alenaxxxx  28.04.12 09:58

Já si nemyslím, že by bylo špatně být hospitalizovaná příliš brzy. Mě si u druhého dítka nechali v porodnici ve Vrchlabí jen proto, že jsme přijeli 80 km. Byla jsem zcela zavřená a s kontrakcema slabíma jako poslíčky. Tak si mě tam nechali, že se uvidí, že do druhého dne by mohlo být dítko na světě - no a ono se pořád nedělo skoro mic dalších 6 hodin, pak „to“ najednou přišlo a na jedno zatlačení bylo dítě venku. Tak tak jsem se stihla přepravit ze sprchy na matraci na zemi. Z toho vyplývá, kdybych jela domů a čekala až přijdou ty pravé bolesti, porodila bych doma bez pomoci a asi bych už nebyla mezi živými, protože po porodu jsem měla komlikaci s placentou a krev ze mě tekla proudem. Lepší být v porodnici dříve než pozdě.
Rozdíl je jen v tom, že ve Vrchlabí zvolili správný vyčkávací postup, ubytovali mě na pokoji, dali mi láhev s teplou vodou na záda proti bolesti a v klídku jsem koukala na televizi. Nikdo do mě kromě vstupního vyšetření nehrabal. A tak to má být. Vodu píchli až potom, co nechtěla prasknout sama, když už jsem byla plně otevřená. Prostě přirozený porod, jak má být.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 28.04.12 10:45

Gratuluji k tomu, jak se úspěšně vyrovnáváš s takovým porodním zážitkem. Osobně tohle považuju jednoznačně na žalobu porodnice, látka podávaná epidurálem přechází i placentou do oběhu dítěte…to co se stalo je opravdu šílené :( Anesteziolog to skutečně nezvládl.

Přeju oběma hodně zdraví a sil!
S.

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 29.04.12 11:23

Gratuluju k miminku a že jste to tak zvládli,snad už bude všechno dobré a na takový zážitek rychle zapomeneš :kytka: :hug:

holky,mě by zajímalo,jak by vypadal porod u mě,bez zásahů dr :think: vůbec jsem se neotvírala,děloha nepracovala,vy­volávali oxíkem a vodu mi prasknuli(viz můj deníček)tak co u dalšího porodu,když se to bude opakovat,aby byl lepší?

 
Janina1982
Kelišová 5428 příspěvků 29.04.12 17:27

Deníček jsem přečetla jedním dechem, hlavně že jste s Matyáškem v pořádku..
Mám před porodem a protože bydlíme kousek od Brna, tak jsem Boskovice naprosto vymazala ze seznamu porodnic 8o
Přeji hodně zdravíčka a krásných dnů s Matyáškem :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama