Jak přišla Eliška na svět

Porod

Už jsi u mě. Je 9. května a jdu na prohlídku k mé gynekoložce s otázkou, kterou asi slyší každý den.

Jsem těhotná, mám 3letou dcerku Kateřinku a chtěli jsme jí pořídit sourozence, aby nevyrůstala jako jedináček, snažíme se o to už od narození Kačenky, aby nebyl velký věkový rozdíl. Pak jsem tedy otěhotněla ale na začátku zase potratila. Alespoň, že ten malý drobeček co tu mohl být, ještě neměl srdíčko. byla jsem z toho dost nešťastná a přestala jsem doufat že otěhotním. Dávala jsem si za vinu vše možné, ale příčinou bylo to, že jsem měla chřipku :( No, šla jsem na vyčištění a cca po týdnu jsem znovu otěhotněla :)

Bála jsem se, abych zase nepotratila, bylo to o nervy, ale pak jsem dostala těhotenskou průkazku a alespoň trošku si oddechla :) Vše šlo jako po másle, takže ranní nevolnosti a úplná nesnášenlivost auta :D Kačenku jsem pomalu začala připravovat na to, že přijde sestřička nebo bratříček, ale té to bylo úplně jedno, jako kdyby to nevnímala. No, čas se krátil a bříško začalo růst, na další kontrole nám doktorka řekla, že čekám holčičku:), opět:) Měla jsem vybrané jméno Valérie, ale když jsem si to jméno říkala stále dokola, rozhodli jsme se s přítelem, že to bude Eliška :) Za nějaký čas jsem začala cítit pohyby a bylo to nádherné :) Kopance jako blázen :) Asi v polovině těhu mě doktorka doporučila na rizikové, takže prohlídky byly častější, což mi moc nevyhovovalo, protože jsem musela dojíždět.

Termín porodu byl 6. 2. 2012, ale doktorka mě říkala, že bych měla porodit o týden dřív. Moc jsem se modlila, aby tam Eliška vydržela co nejdéle! A taky se tak stalo, malá si tam zůstala o 3 dny déle a já šla na vyvolání porodu. Jako u mého prvního porodu to jsem taky šla na vyvolání :), dny se krátí a je tu den D. Je 9. 2. 2012 a už od rána se těším a zároveň bojím, co bude :D Volám mé sestře Renatě, která byla i u prvního porodu, že už jedu do nemocnice :), tam mě cca v 11.00 přijali. Hodinu jsem čekala na různá před vyšetření a podobně a cca ve 12:30 jsem šla na sál. Přijela ségra a mohli jsme začít :)

Tak mi ve 13:00 píchli plodovou vodu a já už jsem se bála kontrakcí, ty ale nikde. Museli mi píchnout injekci na urychlení. No a pak už to šlo rychle, dvě menší kontrakce a hlavička byla venku, uslyšela jsem tvůj hlásek :) Na další kontrakci se jí zasekla ramínka a nešla vyndat, tak jsem zatlačila ze všech sil a bylas venku :) 15:38 jsi byla na světě :) Moc to ani nebolelo, bylo to rychlé :) Chtěla jsem to stihnout na 14:45, to by se holky narodily ve stejný čas :D Rychle mě tě ukázali a ségra si přestřihla pupeční šňůru :) Rychle tě osušili, a pak mě tě donesli, byl to nádherný okamžik, ségra vše fotila :), ale vzpomínky nikdy nezmizí! :) Oba mé porody byly velmi rychlé :) No, a teď už je jí 7 měsíců, je hrozně šikovná v 5 měsíci už se kulila dopředu a v 6. už lezla :) Teď si tu brouká, píská a leze po čtyřech a zkoušíme už i sedět :)

Hodnotilo 8 lidí. Score 2.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 02.09.12 14:16

Gratuluji :-)

 
mmuerka
Závislačka 4431 příspěvků 02.09.12 22:17

Krásný deníček:) jsem v 32tt a také čekám Elišku, je to pro mě a mého přítele to nejkrásnější jméno na světě :) jo a narozená jsem 10.2. takže jsme mohly být s tvojí Eliškou obě na Mojmíra :mrgreen: ať ti obě holčičky dělají jen radost :kytka:

 
Kateřinka Eliška
Kecalka 176 příspěvků 06.01.13 10:37

Děkuji :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama