Jak Robík spěchal na svět

Porod

Znala jsem příběhy o předčasně narozených dětech z televize a z internetu, ale nikdy by mě nenapadlo, že i já si jeden takový příběh odžiji. V lednu jsem se po šesti letech snažení o miminko začala smiřovat s faktem, že se nám to nepodaří. V únoru už jsem držela těhu průkazku a 20. 10. 2012 měl být náš nejšťastnější den.

První klokánkování

1.měsíc

Konečně doma

KUK
2 komentáře

V úterý 31. 7. jsem byla v poradně a paní dr. jsem říkala, že mě docela pobolívá bříško. Napsala mi magnézko s tím že mám hodně odpočívat. Ultrazvuk mi udělala jen ve stoje stylem – jo srdíčko tluče, je to v pohodě. Ten den se to dalo v pohodě zvládnout. Druhý den ráno jsem jela k zubaři a protože se už dlouho známe, tak jsme si povídaly o tom, jak mám všechno objednané a prádlo vyprané. Sestřička mi řekla – no vidíš, tak to můžeš rodit už zítra. Sama určitě netušila jak blízko pravdě byla.

Ten den se bolesti opravdu stupňovali a já si dokonce šla brzo lehnout. Ráno 2. 8. kolem čtvrté hodiny už jsem měla pravidelné bolesti tak po 10 minutách. Šla jsem za chlapem pro uklidnění s tím, že si ráno budu muset skočit k doktorce. Nicméně jsem musela kvapem na záchod, protože mě to prohnalo a začala jsem špinit. Tak jsme jeli hned. Protože jsem chtěla rodit v porodnici milosrdných bratří, tak jsme tam jeli. Tam mě prohlídli, nadali mi, že jsem nejela rovnou na Obilňák a zavolali rychlou. Prý se mi „klenuli vaky“ a otevřená jsem byla na dva cm. Takže rychlý převoz.

Po příjezdu na Obilňák znova prohlídka se stejným nálezem s tím, že se to pokusí zastavit. Nicméně bolesti nepolevovaly. Chlap odjel 7,45 a v 8,00 byla vizita – otevřená na 4 cm a pravidelné kontrakce, příčná poloha a stahující se děloha by prý mohla Robíka udusit. Takže rozhodli pro císaře. A tehdy mi došlo, že je to v čudu, začala jsem strašně plakat, že to přece nejde, že je moc maličký, že musíme ještě počkat. No ale šlo se.

Zážitek z porodního sálu – anestezioložka byla dost naštvaná, protože doktoři si předávali směnu a já jsem se jim na sále svíjela bolestí. Asi po dvaceti minutách doktoři dorazili. Já už jsem jen chtěla usnout, měla jsem zavřený oči a čekala jsem, kdy to skončí. V tom anestezioložka říká doktorovi – „pane doktore, já teprve uspávám“ – „já vím“ říká doktor a anestezioložka mu říká „ no já jen aby to nedopadlo jako minule – to jste taky říznul“. V ten moment jsem cítila že jde do masky éter, a tak jsem začala zhluboka nasávat, protože jsem se fakt bála, že řízne. No hrůza.

Kolem poledního jsem byla už asi trochu živá. Ve dveřích mi mával Robin, protože ho za mnou nepustili kvůli infekci. Nicméně asi kolem třetí hodiny naklusal do pokoje údržbář s žebříkem a vrtačkou a začal montovat žaluzie. No, co vám budu povídat. Prostě mazec.
Odpoledne mi přišel říctidětský pan doktor co a jak je s malým – porod ve 28. tt – váha1400 g a délka 42 cm – pochválil ho i mě s tím, že měl být na ten týden minimálně o půl kila lehčí. No, byl to bojovníček, už od začátku. Já ho viděla až druhý den a ten pohled na toho maličkého tvorečka v krabici mi zůstane v paměti navždy.

Po čtyřech dnech mě propustili z porodnice s tím, že jsem za malým každý den dojížděla a vozila mlíčko. Teď bych měla napsat, jak jsem z toho byla na dně, když mě propustili a malej tam musel zůstat – ne, asi jsem hrozná matka, ale nic takového se u mě nekonalo. Prostě jsem to brala tak, že tam musí být, aby mu doktoři pomáhali a navíc jsem si nepřipouštěla absolutně žádné komplikace. Naštěstí se mi to vyplatilo a zatím je všechno OK.

Nicméně – po šesti dnech v inkubátoru mi ho poprvé dali na klokánkování. Bylo neuvěřitelné držet to něco přes kilo vážící miminko. Kdo nezažije – nepochopí. Po osmi dnech na JIRP byl malej předán na oddělení intermediální péče, kde byl ještě devět dní v inkubátoru – ale jen kvůli teplu a váze. Jakmile dosáhl váhy 1500 g, byl tedy přesunut na postýlku a za týden už jsme spolu byli na hostinském pokoji.

Všechno bylo v naprostém pořádku, a tak nás 14. 9. 2012 po šesti týdnech od porodu (tedy 34. tt) propouštěli domů. Po peripetiích s mlíčkem jsme nakonec odcházeli plně kojeni, a i když dneska už musíme dokrmovat (mám hladové mlíčko), tak pořád odstříkávám a malýmu UM aspoň míchám s mým.

Dneska má Robík 3měsíce (korigovaně 2 týdny), váží 4100 g a měří 56 cm. Vím, že je před námi ještě dlouhá cesta se spoustou návštěv různých lékařů, ale tak, jak jsem věřila od začátku, věřím i teď, že to spolu zvládneme a brzo doženeme naše vrstevníky.

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
EvaG
Extra třída :D 10664 příspěvků 11.11.12 07:26

Moc gratuluji. Já rodila na obilňáku také předčasně v 31.tt a měli jsme 1430g a 40cm. Takže určitě na ten týden co jsi rodila krásná váha. My byli v nemocnici tedy déle. Měsíc a půl. Takže veliká gratulace jak jste vše zvládli. Klobouk dolů.

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 11.11.12 08:03

Gratulace k Robíkovi, ať je i nadále takovej bojovník :kytka:

 
Kačka1977
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 11.11.12 08:26

Moc děkujeme

 
la lupe
Stálice 86 příspěvků 11.11.12 10:23

Velká gratulace. Já zažila to samé, rodila jsem císařem ve 32.tt.Taky jsem si vůbec nepřipouštěla komplikace a taky žádný nebyly. Malá je v pořádku, jedinné otravné na tom všem bylo, že jsme musela rok chodit po různých vyšetřeních kvůli předčasnému narození. držte se

 
janees
Kecalka 437 příspěvků 11.11.12 10:29

Gratuluji :kytka:
Všude čtu, že pojem hladové mlíčko neexistuje, co to u vás znamená?

 
Kačka1977
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 11.11.12 11:10

@janees Taky to pořád někde slyším o tom mlíčku. U nás je to tak, že za 1.- vzhledem k tomu, že byl malej slabej a dlouho nevypil plnou dávku tak jsem dlouho odstříkávala a mlíčko bylo krásně hutné a nechávalo stopu na skleničce. Dneska pořád odstříkávám - a mlíčko je skoro jako voda, jak barvou tak hutností. Nicméně malej po vypití 90ml nenatalu spinkal krásně i 4hodiny, po vypití 110ml z prsu pořád honil a za hodinu řval hlady. Takže až někdo zase řekne, že hladový mlíčko neexistuje, tak ať se staví u nás

 
Anonymní  11.11.12 11:31
předčasný porod

Gratuluji mám podobnou zkušenost ve 26 tt porod. Váha 950 gramu a 36 cm.je to záhul mala byla ale dva měsíce v ikubátoru(dýchá­ní)Samé lítání po doktorech cvičení operace nikomu bych tohle nepřála. A měsíc na postýlce .je to zázrak, ale po zkušenostech co jsem prožila nevím…manželství se mi rozpadlo dcera má trvalé následky dnes je jí 18 a půl. a boj nekončí stát se o takové děcka nechce starat dává jim nejnižší inv. důchody bere příspěvky na péči. pro spoustu rodin je to likvidační. Je to moje dítě a starám se o ni, ale je to na celý život. věřila jsem že se vše srovná (nesrovnalo)Proto vám přeju, aby váš maličký měl lepší osud…A BYL zdravý a bez následku. Je těžké dívat se na dítě, které sice zachránili, ale do života má spostu problémů…

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 11.11.12 11:57

Moc gratuluji a Robík je velkej bojovníček :kytka: :kytka: :kytka:.

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 11.11.12 22:14

Také moc gratuluji, malý měl na svůj týden krásnou váhu a věřím, že za pár měsíců nebude poznat, že se narodil o skoro tři měsíce dřív. Přeji jen a jen zdravíčko, to je to hlavní, zbytek už Robíčkovi dáš ty jako milující máma :srdce: :hug:
a k hladovému mlíčku mam taky svou zkušenost, malý nechtěl sát, já ho měla málo a ještě bylo jak píšeš ty taky takové skoro vodové, takže si myslím, že ne každé mlíčko je jako smetánka, naštěstí i UM je velmi kvalitní a kombinace UM a odstříkaného mlíčka je myslím dostačující, když nelze jinak :hug:

 
ezenduska
Stálice 84 příspěvků 12.11.12 08:16

@Kačka1977 MOc gratuluju k malému bojovníčkovi!
Jinak to mléčko se upravuje i tím jak dítko roste. ze začátku je úplně jiné, protože miminbko potřebuje trochu něco jiného než pak větší prcek ;-)

 
bonduell
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 12.11.12 09:04

Moc gratuluju a přeji v životě tobě i malého hodně štěstí a hlavně zdraví. Sama mám doma nedonošence (30tt, 1410g) a dneska je mu 15 měsíců (13měsíců korigovaně) a všechno krásně dohnal. :srdce:

 
AAAndulkaaa
Povídálka 11 příspěvků 12.11.12 10:15

Moc gratuluji k Robíkovi :-) Já rodila na začátku 31tt císařem. Malá měla 1300g a 42cm a měli jsme ji v HK, kde byla 6 týdnů(tam jsem s ní být nemohla tak jsem taky vozila zmražené mlíčko) a pak ji na 1 týden převezli do nemocnice blíže k nám kde jsem už byla s ní a užívala jsem si jí :-) Kojení se bohužel nezadařilo tak jsme na UM.Ale jsme zdraví a žádné problémy nemáme. Včera jí bylo 8 měsíců a krásně všechno dohání a skoro těm 8 měsícům odpovídá. Do minulého týdne jsme cvičili Vojtovu metodu(kvůli asymetrii),dr. nás hlídají a roka prý po dr. jezdit budem.Do roka by to všechno měli dohnat a vidim že ano. Přeji hodně zdravíčka a ať rostete :-)

 
Stani1701
Kecalka 379 příspěvků 12.11.12 11:05

Moc blahopřeju k chlapečkovi, dobře že to dobře dopadlo. Jen mi prosím dovol otázku, ty jsi nevěděla, že k Milosrdným se jezdí až s prakticky donošenými dětmi? Já už u prvního těhu byla informovaná od Mudr., že do Bohunic se jezdí tak od 32.tt na dřívější děti nejsou zařízení, k Milošům cca 36.tt a jinak je na předčasné porody zařízený Obilňák :nevim: Stani

Příspěvek upraven 12.11.12 v 11:07

 
Beruska 5
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 12.11.12 11:25

…Kačenko mocinky gratuluji, a s tím mlíčkem si nelámejte hlavu, mám tři dětičky a u všech jsem měla takové mlíčko, taky jsem pak přešla na dokrmování a pak jsme u toho zůstali, měli jsme sunar u všech dětiček, pak šlo vše snadněji, všichni jsme byli vyspalí a v pohodě a hlavně dětičky byly spokojené a to je hlavní :-) rodila jsem císařem všechny tři, mlíčko bylo první týden, maximálně deset dní ok a pak to samé jak říkate vy…a u nejmladší holčičky jsem se snažila a ona taky, ale najednou ze dne na den bylo po mlíčku,

 
Kačka1977
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 12.11.12 11:43

@Stani1701 Já jela k Milostrdným proto, že jsem ani v nejmenším nepřemýšlela nad tím, že bych měla rodit.

Jinak všem moc děkujeme :hug: :hug:

 
bonnie14
Ukecaná baba ;) 2253 příspěvků 12.11.12 13:28

Během čtení deníčku mi s každou větou naskakovala husí kůže čím dál víc, čím víc jsem zjišťovala, kolik věcí máme společných… Minulý týden v 28tt mě dr vypsal žádanku do rizikové poradny do nemocnice, počínající kontrakce a příčná poloha. Byla jsem rozhodnuta rodit u Miloušů a zatím to vypadá na Obilňák. Do rizikové poradny U milosrdných jdu až ve středu, doufám že nějaký pátek ještě vydržíme, a i kdyby ne, děkuji za tvůj deníček, který mi dává naději, že se vše zvládne :kytka:. Přeji vám hodně moc zdravíčka a štěstíčka :hug:

 
Kačka1977
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 12.11.12 13:45

@bonnie14 Ahoj, přeji tobě i prckovi ať spolu pohroomadě vydržíte co nejdýl. No a kdyby to nevyšlo, na Obilňáku jsou opravdu machři a všechno určitě dobře dopadne :hug: :hug:

 
veru1234
Generální žvanilka 22113 příspěvků 137 inzerátů 21.11.12 15:53

Přesně vím o čem mluvíš, my jsme rodili teda na 36+1 ale dvojčáka a ani jedna neměla 2kg. V inkubátoru jsem si taky pobyli a po 3týdnech jsme šly holky statečný z porodnice domů.
Přeju aby bylo vše v naprostém pořádku :hug: :hug:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 25.11.12 15:30

@Kačka1977 -Krásnej deníček jsi napsala. :dance:
Maličkej je krásnej moc se vám povedl i když se narodil dříve krásně to dotáhnul je šikulka… :srdce: :dance: :dance: :dance: :hug:

 
Kačka1977
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 25.11.12 18:16

@Staninka30 Moc děkuji :hug:

 
katie.m
Kecalka 152 příspěvků 01.01.13 12:13

Moc gratuluji, jak jste to krásně zvládli :hug: a do budoucna přeji at malému stále slouží zdravíčko :kytka: Já už od 25.tt jen polehávám, hrozí mi také předčasný porod, tak se bojím a jsem ráda za každý takový příběh s dobrým koncem jako u Tebe. Dnes jsem 30+6 a děkuji malé za každý další den a týden co u mě vydrží :srdce:

 
Kačka1977
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 01.01.13 13:33

@katie.m Děkujeme a přejeme ti ať vydržíte co nejdéle 2v1 :hug: :hug:

 
irca11
Kelišová 6068 příspěvků 06.01.13 21:52
šikulky

Robík je moc jrásnej a statečnej na to v jak nízkém týdnu se narodil hezky jste to zvládli.

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 06.01.13 22:35

Kačí už jsem úplně zapomněla co sis prožila za hrůzu a jak si byla statečná :kytka: Robík je krásnej chlapák :hug:

 
Kačka1977
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 07.01.13 14:29

@irca11 Děkujeme, Robík si to vybojoval moc statečně :dance:

 
Kačka1977
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 07.01.13 14:30

@Blešík Díky Baru - i když už bych to nechtěla nikdy začít - Robík za to stál :hug: :hug:

 
simona.00123
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 08.01.13 00:44

Moc gratuluji, na ten týden jste měli krásnou váhu. Nebojte se všechno dožene.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama