Jak rychle se může život změnit

Těhotenství

Ještě před rokem bych nevěřila, že budu mít teď u sebe krásného synka. Minulý rok v létě na hodech byl můj přítel stárek (nejstarší ze zavádějících). Když jsme u starosty vybírali hodové víno, tak nám s vážnou tváří řekl, že dřív (za jejich mládí) byla tradice, že se do roka stárek oženil. A mi na to ha ha ha,tak to u nás ještě nehrozí, mi tu tradici tedy určitě nedodržíme. Jo, jen kdybych tušila...

nějaká ta svatební...
2 komentáře

veselý pupíček:o)

3 dny před porodem

V listopadu jsme s přítelem Michalem (teď už manželem) spolu byli skoro pět let. Ten den byl čas vzít si další antikoncepční pilulku z platíčka, takže jsem zamířila do koupelny, Michal přišel za mnou a říká: „neber si tu tabletku“ a já na to: „jak jako neber si tu tabletku?“, „já chci miminko“. No, byla jsem docela v šoku. TEN Michal chce miminko? TEN, co vždycky říkal, že je času dost až po třiceti. No, já vždycky chtěla první dítě do 25, jsem vyloženě rodinný typ, ale když to teď na mě tak najednou vybalil, dostala jsem strach, jako že teď je to na mně, jestli chci nebo ne. Ptala jsem se ho, kde se stala ta změna, co se v něm zlomilo, že dospěl k tomu, že už dítě chce a on na to: „To víš, tobě ještě netikají biologické hodiny“. No, já dostala záchvat smíchu (je mu 26).

No, trochu to zkusím zkrátit. Já se po pár dnech rozmýšlení rozhodla, že do toho půjdeme:o) Jenže jsem možná trošku staromódní, takže co svatba? Když jsem se o svatbě před Michalem zmínila, tak hned odpověděl: „Tak co třeba v březnu?“ No hotovo, tak to mě opět a zase dostal. Říkala jsem si, no tak březen, to by mohlo být tak akorát ,první měsíce se určitě nezadaří, tak bych byla v březnu třeba teprve na začátku. Hahaha, jenže ono se zadařilo hned první měsíc po vysazení, takže v březnu jsem byla už v pátém. Nejvíc překvapené byly snad holky z práce a nešlo jim do hlavy, že já, taková mladá (23), se budu vdávat a chci miminko. Mám dost kolegyň, kterým je kolem 30 a na dítě ještě ani nepomýšlí, no, aby pak nebylo pozdě… Ale to je každého věc, nakonec mi to samozřejmě přály.

Nedokáži ani popsat ten pocit, když jsem na testu uviděla ty pověstné dvě čárečky(od překvapení přez obrovskou radost ale i strach). U nás to bylo všechno trošku naopak. Nejdřív rozhodnutí o miminku, pak o svatbě a pak teprve následovala žádost o ruku :-) Věděla jsem i den, kdy mě požádá, akorát mělo být překvapení kde a jak. Nejdřív mě vzal na hodinu do wirpoolu a pak do restaurace na večeři, kde byly dokonce i svíčky (hmm, jaká romantika). Bylo po wirpoolce, po večeři a zásnubní prsten nikde. No, už mi to nedalo a když jsme šli do auta, tak jsem se prostě zeptala: „a co ta žádost? Kdy bude?“ Jsem prostě nedočkavá no… „Jsem chtěl najít nějaké místo cestou domů pod hvězdami, ale když už se ptáš, tak si vyber, kam pojedeme“. Tak jsem si vybrala plácek, kde jsou krásně z dálky vidět světla lamp, které ozařují město Moravský Krumlov. A ty hvězdy nad hlavou, no dokonalost sama :o) Prstenu jsem se taky dočkala, ale tím, že už to nebylo překvapení, jsme se u toho spíš smáli, když mě v kleče žádal o ruku, ale bylo to nezapomenutelné. No, každopádně svatba byla úžasná, nádherná, famózní… :-D

Těhotenství probíhalo celkem bez problémů i nevolnosti se mi vyhly (tím víc mi samozřejmě chutnalo a tak šly kilča pěkně nahoru). Nejhorší pro mě byly první týdny, když ještě nebyly cítit pohyby a chodilo se na kontrolu po měsíci, to jsem měla pokaždé strach, aby bylo miminko v pořádku. Já jsem celkově taková hysterka, až hypochondrička, jen uslyším o nějaké nemoci a už přemýšlím, jestli nemám nějaké příznaky :o) Nejhorší je, že jsem zdravotní sestra a rok jsem studovala na porodní asistentku (žel nedostudovala), ale dva měsíce jsem chodila na porodní sál na praxi, takže jsem trošku věděla, do čeho jdu. Jenže tam nebyly jen radostné události, ale i potraty a porody mrtvých miminek, a to mi na psychice moc nepřidalo, tím větší jsem měla strach, aby moje těhotenství dopadlo dobře. Můj gynekolog má katastrofální ultrazvuk a já ještě ve 14. týdnu neviděla, jak malému bije srdíčko ,takže jsem sama na vlastní pěst zavolala do nemocnice, jestli by mi mohli udělat ultrazvuk tam, naštěstí bylo vše tak, jak má být a já byla alespoň trochu klidnější.

První větší problém však nastal, když jsem měla špatné výsledky tripple testu(down 1:18), bohužel jsem nevěděla o prvotrimestrálním screeningu, proto jsem ho nepodstoupila, kdybych o tom věděla, tak si ho samozřejmě zaplatím, ale… takže následoval odběr plodové vody. Bylo to docela stresující období, já měla 14 dní před svatbou, no hrůza. Zaplatili jsme si, aby nám výsledky zavolali ještě ten večer. Když jsme se konečně dočkali telefonátu, byla jsem strachy bez sebe. „Výsledky jsou v pořádku a čekáte chlapečka“. Ufff, ne kámen, obrovský balvan mi spadl ze srdce a já štěstím plakala. Pár dní po odběru mi začalo tvrdnout břicho, takže jsem musela pít magnezium. Pohyby jsem začala cítit v 18. tt, a to nejčastěji, když jsem si sedla do křesla k televizi, bylo to takové ťukání, zvláštní ťukání.

V osmém měsíci mi začaly otékat nohy a pak i ruce (snubní prsten do teď nenavleču :o( Už se pomalu blížil termín porodu, který byl 10. a 12. 8. Už jsem měla pořádný pupík a ta vedra byla šílená. 5. srpna jsem šla na běžnou kontrolu a protože jsem měla strie po celém břiše a udělal se mi na nich exém, vzali mi pro jistou jaterní testy. Sestřička k jaterní testům ještě přidala vyšetření na kyselinu močovou, tak se náhodně přišlo na to, že ji mám zvýšenou (jaterní testy byly ok). Doktor se bál, že bych mohla mít preeklampsii (otoky a zvýšená kyselina močová v krvi), i když tlak jsem měla úplně v pořádku, tak se rozhodl, že bude nejlepší porod postupně vyvolat, hlavou se mi honila spousta myšlenek, hrozně jsem se vyvolávaného porodu bála, ale když šlo o mého drobečka, tak pro něj cokoliv, ale o tom až někdy příště, protože to je na další deníček. Už takhle je to dost dlouhé a určitě oceníte, když už budete mít konečně tenhle deníček přečtený, doufám, že se vám aspoň trochu líbil :o)

Pěkný zbytek dne Vám přeje Pavluška.

Hodnotilo 14 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Škurpice
Extra třída :D 10120 příspěvků 04.09.11 07:31

nádherný deníček…jsem si připadala, jako když čtu pohádkový příběh…a už se těším na deníček o porodu…šup sem s ním :mrgreen:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 04.09.11 07:44

krásná pohádka :wink: a ta fotečka v obilí je perfektní :palec: :palec: :palec:

 
Divine
Závislačka 2644 příspěvků 04.09.11 09:17

Hezke, na fotce vam to moc slusi!! A take se tesim na fotku miminka a povidani o porodu :wink:

 
LuciTau  04.09.11 09:30

krásný, moc hezky napsaný :-) moc vám to přeji, nám se bohužel stále ještě nedaří :-( :cry:

 
michellle
Závislačka 2839 příspěvků 04.09.11 10:34

moc hezké :palec:

 
Lilushka
Stálice 53 příspěvků 04.09.11 12:22

Nádherný deníček.Pocházím z Moravskýho Krumlova a tak přemýšlím,jestli se třeba neznáme.Já bohužel nemám takový štěstí na partnera.Dítko sice mám,ale vztah se mi rozpadá,chlap mě občas jednu natáhne,je na mě sprostej,ponižuje mě,chce okrádat o peníze,vyhrožuje ublížením na zdraví… :cry: :cry: :cry:

 
PavluškaH
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 04.09.11 12:48

Děkuju moc,těší mě,že se Vám deníček líbil :-)

Luciked tak Vám přeju,aby se zadařilo co nejdřív,vím,že hodně lidí nemá takové štěstí jako já,bohužel,zvlášť to vidím tady na emiminu a o to víc si toho vážím…Tak přeju hodně štěstí,aby na sebe nenechal mimísek dlouho čekat :hug:

Lilushka tak to je mi líto :-( a to mu to dokážeš snášet?Na takovýho chlapa se patří vykašlat,ale chápu,že se to radí dobře,ale člověk neví jak by se choval,kdyby byl na Tvém místě…tak přeju hodně sil a ať je brzo líp :kytka:

 
SandraS
Závislačka 3017 příspěvků 04.09.11 13:04

krasny pohadkovy denicek ;-) a uz se taky tesim na ten porodni :-) hodne stesti cele vasi rodince

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 04.09.11 19:52

Gratuluji k svatbě, fotečky jsou úžasné, následně pak velká gratulace k těhu a již nyní se stejně jako všechny ostatní čitatelky těším na další deníček, který doufám, bude v blízké době následovat… :kytka:

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16903 příspěvků 05.09.11 18:14
:palec:
 
klarushka
Závislačka 3885 příspěvků 06.09.11 15:02

krásnej deníček…gratuluju k svatbě a těším se na pokračování :hug:

 
katyca
Závislačka 3376 příspěvků 07.09.11 14:39

krásný deníček zkoro jako v pohádce, hodně štěsí a hladký porod. :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama