Jak se narodil náš Víteček

Porod

Chtěla bych popsat porod mého druhého syna a taky si tím ten krásný den znovu připomenout. Termín porodu jsem měla stanovený na 7. 12. 2010. Ten den jsem měla jít i do nemocnice do poradny, ovšem 6. 12. jsem od rána měla zhruba po půlhodinách bolístky připomínající slabou menstruaci.


1 komentář

Nepřikládala jsem tomu žádnou váhu, ke konci těhu mně často bříško pobolívávalo, uvařila jsem tedy oběd a protože venku byla pěkná zima a náš starší 2,5letý Dominiček měl doma roupy, rozhodly jsme se, že se vypravíme do dětského koutku u nás ve městě a manžel se mezitím zajede ostříhat. Cestou nám zavolal řidič z doručovací firmy, který vezl od mé setry dárek pro malého k Vánocům, že se sejdeme dole ve vesnici u obchodu a balíček nám předá. Pro dárek šel manžel,já opět měla bolístku.

V dětském koutku už jsem se začala víc pozorovat a zjistila jsem, že kontrakce mám po 5 minutách. Trošku jsem znervózněla a koukala ke dveřím, kdy dorazí manžel. Když přišel, oznámila jsem mu, jak často mám bolesti. Rozhodl, že domů se nepojede, silnice byly hrozné a že zavolá mámě, aby přijela sem a zůstala tu s Domčou a my že sjedeme do porodnice a uvidí se. Cestou jsem měla tendence mu to rozmlouvat, že se mi tam vysmějí, že si vymýšlím. V porodnici mně napojili na monitor, tam nebylo samozřejmě nic vidět, protože jsem bolesti měla v podbřišku. Vyšetřil mě tedy sympatický mladý lékař a řekl, že jsem na 2 cm a že pravděpodobně do 24 hodin porodím a že to nechá na mně, jestli si to chci jet ještě domů dofunět nebo jestli už u nich zůstanu.

S manželem jsme se domluvili, vzhledem k tomu jak vypadaly silnice a k tomu že do porodnice to máme pár kilometrů, že už tam raději zůstanu. Doktor tedy vypisoval příjem, já u něj seděla a prodýchávala bolesti. Koukl na mě a poznamenal, že když se tak na mně dívá, že prý je dobře, že jsem se tam nakonec rozhodla zůstat, to bylo kolem 16:00 a poslal mě na oddělení šestinedělí. Čekala jsem až mi manžel přiveze tašku, abych se měla do čeho převléknout a dala si něco k večeři, poněvadž na večeři v nemocnici jsem již neměla nárok. Na pokoji jsem funěla do 19 hodin a pak jsem zašla za vrchní, že bolesti mám po dvou až třech minutách a že bych ráda dolů na sál, abych na to měla klid. Doteď jsem funěla na pokoji před jinou maminkou, nebo na chodbě.

Doktor mě znova vyšetřil, to jsem byla na 2-3 cm a začala se tvořit branka a řekl, že už můžeme na sál. Oproti prvnímu porodu to byla paráda, měli jsme pokoj sami pro sebe s vanou, sprchou atd. Starala se o mě jedna mladá moc milá PA. Vyplnili jsme ještě nějaké papíry a pak mi udělala přípravu. Poté jsem si lebedila na míči ve sprše a manželovi jsem řekla, ať si pustí televizi, že tohle bude dlouhá noc a to ticho, do kterého jsem si občas zafuněla, mi vadilo. Přišlo mi, že kontrakce jsem najednou měla nepravidelné a třeby i po 4 minutách.

Následovalo další vyšetření, teď už PA řekla, že jsem na 5 cm. A že mi pustí plodovou vodu, to bylo něco kolem 21:00. Pak už to šlo rychle, musela mě napojit na monitor, kde už jsem manželovi bolestí drtila ruku, nejdřív na záda, pak na jeden bok, na druhý a za chvíli jsem už na ni volala, že se mi chce tlačit. Na tři zatlačení byl venku ani mně nenastřihla. Malému ale musela hned přestřihnout šňůru, protože mněl krátký pupečník a položila mi ho na bříško. Vítek se narodil ve 21:45, vážil 2,86 kg a měřil 49 cm.

Suma sumárum, bolesti, kdy už jsem toho měla opravdu dost, trvaly max. hodinu a zvládli jsme to tentokrát i bez epiduralu. Manžel byl úžasný, moc mě chválil a povzbuzoval a pak mi řekl, že z porodu Vítečka má obrovský zážitek a u Dominička si to tak neužil. Ale to je na jiné vyprávění. Každopádně jsem šťastná za dvě krásné, zdravé děti a kdyby mi to nestačilo, klidně bych rodila zas. Však se mi ty pupíčky moc líbí a maminkám je okukuji.

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Dorisov
Povídálka 50 příspěvků 19.03.11 09:37

Gratuluji k Vítečkovi! Ať vám dělá jen samou radost!!! :hug:

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 19.03.11 09:51

Moc pěkný deníček a taky hezky rychlý porod! Gratuluju k Vítečkovi a přeju celé rodině hodně zdraví! :kytka:

 
Melounek
Závislačka 4216 příspěvků 19.03.11 13:24

Taky gratulujem a doufám že můj druhý porod proběhne jak u tebe :-D

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 19.03.11 17:14

Gratuluju, Víteček je krásnej :kytka: Taky okukuju pupíky :lol:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 20.03.11 16:33

I já okukuju :wink:

Moc gratuluju :kytka:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 20.06.11 14:00

moc gratuluji štastným rodičům :kytka: a Vítečkovi hodně zdravíčka a štěstíčka do života :srdce:
já mám taky 2 krásné zdravé děti,ale rodit bych už nešla :nevim: :wink:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama